eMolecule - progressrock.cz


Zpět
Uplynulo deset let od vydání kritikou uznávaného debutového alba "Dimensionaut" od kapely Sound of Contact. Nyní se bývalí členové SoC Simon Collins a Kelly Nordstrom vracejí s novou kapelou eMolecule a debutovým albem The Architect, které vyjde na InsideOutMusic 10. února 2023.

Tito dva dlouholetí spolupracovníci se setkali ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě v roce 2005 a od té doby spolu pracují. Jiskra kreativity mezi Simonem a Kelly byla nepopiratelná, původně se spojili, aby pracovali na Simonově sólové kariéře. Brzy spolu začali psát originální materiály, z nichž velká část skončila na albu "Dimensionaut".

Pak se ale spolupráce nějak zadrhla a po několika personálních obměnách v kapele Sound of Contact v lednu 2018 Simon Collins a Kelly Nordstrom oznámili, že kapelu opouštějí. Ve svém prohlášení na stránce kapely na Facebooku zpěvák a bubeník Collins a kytarista Nordstrom uvedli: "Ahoj všem, tady Simon. Je nám líto, že jsme tuto zprávu doručili, ale Kelly Avril Nordstrom a já jsme se rozhodli opustit Sound Of Contact z důvodů, které nemůžeme sdílet z úcty ke zbytku kapely. Brzy vydáme řádné prohlášení od celé kapely. Nemáme slova, která by popisovala, jak je nám všem našich fanoušků líto. Brzy od nás uslyšíte".

S prvním úspěšným albem progresivního rocku se Simon a Kelly rozhodli pokračovat v práci, kterou začali se Sound of Contact. Během britské produkce Simonova čtvrtého sólového alba "Becoming Human" Kelly nahrála demo písně "eMolecule" v přívalu inspirace. S touto novou nabídkou se Simon a Kelly rozhodli, že jejich cesta vpřed bude jako duo a shromáždí svůj nejlepší materiál pod názvem eMolecule.

V létě 2020 se Emolecule rozhodli, že je čas začít pracovat na svém debutovém albu a že to má být koncepční album. Při osobním setkání v Simonově studiu v Irsku strávilo duo solidní měsíc psaním konceptu a hudby od začátku až do konce. Během následujících měsíců dokončili psaní, produkci a nahrávání alba "The Architect" jak na dálku, tak společně v Irsku. Album vyjde u InsideOut Music 10. února 2023.

The Architect nabízí intenzivní, těžké kytarové a bicí výkony, stejně jako hluboké, atmosférické a emocionálně řízené aranže. Od začátku do konce první nabídka Emolecule uchvátí posluchače nakažlivými vokály, dynamickými kytarami a ultramoderní produkcí od epické úvodní skladby "eMolecule" až po silné vyvrcholení závěrečné skladby "Moment Of Truth“. Tato kapela a album mají posluchače přenést do jiné dimenze.

Simon Collins na nové kapele a albu: "Během tvůrčího procesu tvorby této nahrávky jsem objevil ještě hlubší část svého tvůrčího já, o které jsem nikdy nevěděl, že existuje. Toto album je známkou tvůrčí síly, kterou jsme já i Kelly objevili. Poprvé za celou dobu spolupráce 18 let jsme dokonale sladěni. Díky spolupráci s Kellym na tomto projektu vznikla ta nejsmysluplnější hudba, jakou jsem vytvořil, a věřím, že představuje jednu z mých nejlepších dosavadních životních prací."

Kelly Nordstrom k tomu dodal: "Simon a já spolu pracujeme téměř 20 let. Osobní spojení mezi Simonem a mnou je ilustrováno kvalitou psaní písní na tomto albu. Hudba z naší první nabídky jako dua je ta nejlepší, které jsem kdy byl součástí." "Jako kytarista je inspirace za tímto albem bezkonkurenční. Jako skladatel je to nejlepší příležitost, kterou jsem kdy měl, abych prozkoumal smysl života."

Simon Collins a Kelly Nordstrom představují svůj nový fascinující a strhující projekt eMolecule. Jejich debutové album odráží jedinečný a osobní přístup k některé z nejintimnějších a nejoddanějších skladeb Collinsovya Nordstromovy kariéry. 70-minutové album "The Architect" se skládá z 11 úžasných mistrovských děl skvěle zkonstruovaných a pečlivě organizovaných. Mixoval je držitel švédské ceny Grammy Daniel Bergstrand (Devin Townsend, Behemoth, Meshuggah, In Flames, Dimmu Borgir) a masteroval Lawrence Mackrory (Darkane, Bloodbath, Decapitated, Port Noir, Baest atd.). Málokdo se může rovnat bohatému dokumentu aspirace, duše a talentu, který eMolecule vytvořili. Představuje také zvuk eMolecule, kteří se vzpírají klasifikaci a etablují se jako přední progresivní rocková kapela.

První singl "eMolecule" vyšel 11. listopadu 2022. Animace videoklipu se ujal Wayne Joyner, jeho práci doplnil Taavi Torim. Filmové záběry pořídili Nick Elliot a Andy Turner.

Zpět
Členové:
Simon Collins - Lead Vocals, Drums
Kelly Nordstrom - Guitars, Bass
Bývalí členové:


Členové
(celým jménem Simon Philip Nando Collins)
(Narozen 14. září 1976, Hammersmith, London, England)
Lead Vocals, Drums, Co-producer


Narodil se v Hammersmith, Londýn, Anglie, jako nejstarší syn anglického písničkáře Phila Collinse a jeho první manželky, anglicko-kanadské občanky Andrey Bertorellové. Žije v Kanadě ve Vancouveru v Britské Kolumbii, kam se přestěhoval v roce 1984, když mu bylo osm let, po rozvodu rodičů. Hraje na bicí, ale i na kytaru a klávesy nebo zpívá. Má bratra Joely Collinse, který je kanadsko-britský herec a producent.

Když mu bylo 8 let, odstěhovali se do Vancouveru v Britské Kolumbii, Kanada, kde žije dodnes. Ve věku 8 až 11 let žil se svou matkou Andreou a nevlastní sestrou Joely v nedalekém Richmondu. V září 1987 se s pomocí svého otce přestěhovali do panství zakoupeného ve Vancouveru ve čtvrti Shaughnessy jako prostředek k lepšímu vzdělání pro Collinse a jeho sestru a kvůli dalším úvahám o životním stylu. V roce 1991 byli Simonovi rodiče zapojeni do soudní bitvy u Nejvyššího soudu Britské Kolumbie o získání majetku kvůli nepochopení podmínek vlastnictví domu. Jejich otec již dříve v roce 1987 vložil panství do neodvolatelného pozemkového fondu, který však v dospělosti vlastnily obě děti společně. Jejich otci se podařilo udržet kontrolu nad pozůstalostí až do Simonových dvacátých narozenin, protože soudce v říjnu 1991 rozhodl, že není dost starý na to, aby podepsal svou polovinu majetku své matce, jak zamýšlela. Collins dokončil své středoškolské vzdělání na střední škole ve Vancouveru na Point Grey.

Podobně jako jeho slavný otec, se i Simon obeznámil s hudbou v útlém věku. Poprvé se začal věnovat hudbě, když mu bylo pět let poté, co mu jeho otec koupil bicí soupravu Tama. Na bicí hrával od svých 14 let v některých skupinách po celém Vancouveru. Collins cvičil bubnování hraním spolu s hudebními alby ve sbírce nahrávek svých rodičů a také když doprovázel svého otce na turné s Genesis. Collinsovy zkušenosti na turné mu umožnily být mentorem jeho otce a turné bubeníka kapely Chestera Thompsona. Ačkoli měl instruktora perkusí, když mu bylo deset, Collins preferoval bubnování před umělci jako Stewart Copeland, Gavin Harrison a Keith Moon před formálními lekcemi jazzového bubnování. Simon se poprvé objevil na pódiu po boku svého otce ve 12 letech, když hrál na bicí v "Easy Lover". Objevil se také na jevišti při vystoupení během světového turné Seriously, Live!.

V raném mládí se Collins naučil hrát na klavír a začal rozvíjet schopnosti psaní písní a zpěvu, vlastní hudbu skládá od 16 let. Zatímco hrál na bicí v mnoha hardrockových kapelách od svých 14 let, chtěl se Collins věnovat zpěvu, psaní písní a rozmanitosti hudebních stylů, včetně popu, progresivního rocku, rock and rollu, punku, grunge a elektroniky. Collins si podle svých slov nepřál strávit svůj život "bubnováním na hudbu jiných lidí". Jeho rané skladby byly odmítnuty těžšími rockovými skupinami, pro které hrál, kvůli jejich popovému stylu.

V pozdním dospívání pracoval Collins na částečný úvazek jako diskžokej pod názvem Spacehead na rave scéně ve Vancouveru. Většinu té doby se pohyboval v módních klubech ve Vancouveru a v Berlíně. Jeho zkušenosti s rave kulturou inspirovaly společný dokumentární projekt s jeho sestrou Joely s názvem "Summer Love". Collins u sebe také vyvinul vášeň pro astronomii a sociální problémy během jeho mládí a často se k těmto tématům vrací ve své hudbě.

Po několika letech intenzivních domácích nahrávek, kdy některými získával své hudební zkušenosti, rozhodl se budovat vlastní hudební kariéru. Před začátkem své sólové kariéry byl Collins členem místní punkové kapely Jet Set. Collins podepsal smlouvu s Warner Music po vydání demo nahrávek, které nahrál v roce 2000. V roce 1999 se Collins přestěhoval z Vancouveru do Frankfurtu v Německu, kde vyšlo jeho debutové album "All Of Who You Are", které je ale spíše ve stylu pop. Alba se prodalo 100 000 kopií v Německu a bylo k dispozici ve více než 30 zemích. Vyšly z něj vydány tři singly "Pride", "Money Maker" a "Shine Through". Prodeje alba byly připsány úspěchu singlu "Pride". Druhému singlu "Shine Through" se podařilo zabodovat ve východní i západní Evropě. Napsali jej společně Collins a Howard Jones.

V roce 2003 Collins opustil Warner Music a vrátil se do Vancouveru, aby založil vlastní nahrávací společnost Lightyears Music. Na labelu Lightyear o dva roky později vydal Collins své druhé album "Time For Truth". Na tomto albu hraje na řadu nástrojů, včetně bicích a kláves a zároveň zajišťuje zpěv. Album prokazuje povědomí o životním prostředí a rozvoji osobnosti. Simon popsal album: "Je to jasně odrážející stav dnešního světa z hlediska ekologické, politické a dokonce i duchovní perspektivy." Po seznámení v roce 2006 s Dave Kerznerem v New Yorku pak oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně "Keep It Dark" Genesis z alba "Abacab" jako poctu Genesis. Během produkce "Keep It Dark" se Collins setkal s Kevinem Churkem, který nahrávku mixoval a masteroval. Collins později nechal Churka spolupracovat s ním na produkci jeho třetího alba.

Album "U-Catastrophe", vydané v srpnu 2008 na iTunes a v obchodech pak další měsíc, se stalo Collinsovým prvním severoamerickým nahrávacím projektem. První singl alba "Unconditional" debutoval v žebříčku Billboard Hot Adult Contemporary Tracks na 30. místě v září 2008. Později se dostal na 12. místo v Billboard v listopadu 2008 a ve stejném měsíci se umístil na kanadském žebříčku Hot 100. Na desce s ním již spolupracoval i Dave Kerzner. A od této spolupráce už byl jenom krůček z založení společné skupiny. Kerzner, Kelly Nordstrom a Steve Hackett byli uvedeni ve "Fast Forward The Future", Phil Collins se objevil v "The Big Bang".

Na konci roku 2009 Collins oslovil Kerznera s myšlenkou založit novou kapelu. Poté, co tento nápad přinesli hudebníkům Mattu Dorseymu a Kelly Nordstromovi, začali tito čtyři hudebníci spolupracovat v Greenhouse Studios ve Vancouveru. Skupina, známá do prosince 2012 jako Sound of Contact, zahrnovala Collinse pro zpěv a bicí, Kerznera na klávesy, Dorseyho na baskytaru a Nordstroma na kytaru. Debutové album kapely "Dimensionaut" vyšlo v květnu 2013. Brzy po vydání Dimensionaut kapelu opustil Nordstrom, Kerzner odešel v lednu 2014. Oba se ke skupině vrátili v dubnu 2015 a následně Sound of Contact začali pracovat na svém druhém albu, které ale nedokončili. V roce 2012 se také podílel na albu "Genesis Revisited II", kde spolupracoval se Steve Hackettem.

Spolupráce se nějak zadrhla a po několika personálních obměnách v kapele Sound of Contact v lednu 2018 Simon Collins a Kelly Nordstrom oznámili, že kapelu opouštějí. Ve svém prohlášení na stránce kapely na Facebooku zpěvák a bubeník Collins a kytarista Nordstrom uvedli: "Ahoj všem, tady Simon. Je nám líto, že jsme tuto zprávu doručili, ale Kelly Avril Nordstrom a já jsme se rozhodli opustit Sound Of Contact z důvodů, které nemůžeme sdílet z úcty ke zbytku kapely. Brzy vydáme řádné prohlášení od celé kapely. Nemáme slova, která by popisovala, jak je nám všem našich fanoušků líto. Brzy od nás uslyšíte".

Členové Kelly Nordstrom
(celým jménem Kelly Avril Nordstrom)
(narozen ***, Victoria, British Columbia, Canada)
Guitars, Bass


Kelly hraje na kytaru, baskytaru, je také producentem. Kelly Nordstrom pochází ze západního pobřeží Kanady a je dobře znám jako nadaný hudebník a producent. Narodil se a vyrůstal na ostrově, kde se zdokonaloval ve hře na kytaru a v moto-crossových dovednostech. Kelly se vrátil do Victorie jako absolvent Kootenay School of Music. Rychle se etabloval jako nedílná součást ve vývoji mnoha progresivních projektů v hudební oblasti. Spolupracoval nebo působil v kapelách Dementia, Scrape Chamber, Sound Of Contact, Speed To Kill a TV Heart Attack. Kromě studia a hraním hudby Flamenco, se Kelly stal členem "Flingo Safari", Art Rock powerové trio udávající nový směr na kanadské hudební scéně nebo působil ve skupině PsychEbilly Funksion.

Kellyho rozsáhlá spolupráce se Simonem Collinsem a společností Lightyears Music LTD, LLC od roku 2004 by neměla být zastíněna nedávným úspěchem SOC. Na Simonově desce "U-Catastrophe" pracoval Kelly společně s producenty Kevinem Churkem (Ozzy Osbourne, Shania Twain, Ringo Starr, Five Finger Death Punch, In This Moment, Hinder, Britney Spears, Rob Zombie) získali ocenění pro "nejlepšího inženýra" za práci na tomto albu. Simonova sólová alba také obsahují Kellyho kytaru, kde hraje ve skladbách se speciálními hosty jako jsou Phil Collins a Steve Hacket z Genesis nebo Marcus Deml ze Scorpions.

Ačkoli se bona fide jedná o progresivního rockového kytaristu, Kellyho nesrovnavatelná hudební rozmanitost je doložena nedávnými vystoupeními na pódiu s umělci jako Sass Jordan na SXSS 2010, Toni Childs a Toni Childs a victorianskou legendární Armoros (2019). Kelly také propagoval hudební scénu Live House/Electronica scénu konce 90. let s velmi vynalézavou kanadskou kapelou Velvet, později to byli Kuba Ohms and the Velvet Revolution či Fungkus. Kelly pokračuje ve spolupráci s Kubou Omsem a jejich poslední singl "My Love" překročil od roku 2020 6 milionů přehrání jen na Spotify. Díky dlouhodobému pracovnímu vztahu se Simonem Collinsem získal zkušenosti s velko rozpočtovým nahráváním a produkci představení v oboru Industry and Institution of Music, a to jako projektový manažer na několika turnech. Byl také členem skupiny "Speed to Kill" ve složení Wes Regan (Bass/Synth/Vox), Rob Chursinoff (Drummer) a Kelly Nordstrom (Guitar/Vox).

Od dětství se zajímal o jazzovou umělkyni Louise Rose (Oscar Peterson) a později o život ikonického kanadského kytaristy Seana Ashbyho (Sarah Mclachlan, Grapes of Wrath). Kelly tako dlouho pracoval v nezávislém hudebním průmyslu, stejně jako na korporátních trzích. Kelly studoval široký průřez většiny klasických a moderních stylů jak institucionálně, tak soukromě. Moderní jazz (Selkirk College: Berklee College of Music curriculum) a Flamenco (Gary Owen: Alma de Espana) mají významný vliv na jedinečný přístup Kellyho k tradičním stylům kytary a elektronické hudbě. Kelly a Hayden Cyr z Mindyourself Music spolupracovali na různých projektech za posledních deset let a založili spolu produkční společnost MYM Studios. V roce 2010 společně složili a produkovali hudbu pro film nazvaný "Sync" režirovaný Jeremy Ballem, který byl uveden na mezinárodních filmových festivalech včetně Bumbershoot 2011. V současné době Hayden a Kelly se spojili s Megan Johns, aby vytvářeli komerční show s novou skupinou "Bourbon County".

HUMANMUSIC je Kellyovo nové hudební dítě a prostředek, jak zpřístupnit veřejnosti své bohaté znalosti a zkušenosti. Je to způsob, jak cvičit a produkovat hudbu. V HUMANMUSICu spolupracuje Kelly s producenty a studenty všech úrovní. Ve všem co Kelly dělá, je velká rozmanitost. Ačkoliv jej původně inspiroval k hraní na kytaru zájem o klasický thrash metal, mezi Kellyho zájmy patří tradiční i akustický styl, pop a rock.

Zpět
Studiové desky:
2023 'The Architect

Ostatní nahrávky:Skupina:
Simon Collins - Lead Vocals, Drums
Kelly Nordstrom - Guitars, Bass
Hosté:
Diskografie The Architect
Vyšlo 10. února 2023,

Seznam skladeb:
01. eMolecule (10:43)
02. The Architect (6:05)
03. Prison Planet (4:58)
04. Mastermind (8:39)
05. Dosed (5:07)
06. The Turn (5:56)
07. Awaken (5:09)
08. Beyond Belief (4:47)
09. The Universal (6:03)
10. My You (5:27)
11. Moment of Truth (6:56)
Total Time: (69:50)

Written & Produced: Simon Collins & Kelly Nordstrom
Directed: Simon Collins & Kelly Nordstrom
Mixed: Daniel Bergstrand
Mastering: Lawrence Mackrory

Skupina:
Hosté:
xxx
Vyšlo

Seznam skladeb:
Total Time (00:00)


Zpět
Sound Of Contact  

Simon CollinsZpět
Oficiální stránky:
http://www.emoleculemusic.com/
https://www.facebook.com/eMolecule.music/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.11.2022 
Menu Poslední aktualizace: 14.11.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©