Dreamscape - progressrock.cz
       

   

Zpět
Pětičlenná prog-metalová kapela Dreamscape vznikla v roce 1986 v Mnichově, Německo, z podnětu sólového kytaristy Wolfganga Kerinnise a doprovodného kytaristy Stefana Gassnera. Baskytarista Benno Schmidtler se přidal v roce 1988 a je vedle Wolfganga nejdéle sloužícím členem kapely. Od té doby prošla skupina četnými personálními změnami, vynaložila velké úsilí a vydala čtyři alba, aby dosáhli profesionality na svých albech a pečlivě se vyhýbali doteku s velkými zbraněmi řánru (DREAM THEATER, FATE'S WARNING). Jejich hudbu tvoří melodický, silný prog metal v celé své kráse, s důrazem na "melodický" a "silný". Strávili několik let zdokonalováním svých technických dovedností, než se soustředili na samotné psaní písní. Když se cítili zralí a za velké finanční náklady ode všech členů, si sami vyprodukovali své debutové album, aby měli úplnou kontrolu nad každým jeho aspektem. Od té doby vydali další dvě prvotřídní alba. Tvorba Dreamscape by mohla pravděpodobně zaujmput především fanoušky takových seskupení, jako jsou Dream Theater, Fates Warning, Empty Tremor, ZEN, Mayadome a Superior.

Dreamscape založili Wolfgang Kerinnis (hlavní kytarista) a Stefan Gassner (rytmický kytarista) už v roce 1986. Po četných změnách v sestavě byli angažováni v roce 1990 Tobi Zoltan (zpěvák), Andreas Angerer (bubeník) a Benno Schmidtler (baskytarista) na plný úvazek. Po velmi důkladných přípravách začali v roce 1992 vystupovat živě. Poprvé mohlo být nahráno demo a organizována vystoupení. Po několika dalších změnách v sestavě vytvořili v letech 1993 až 1995 tři dema "Dreamscape", "Decisions" a "Changes". Dema byla velmi dobře přijata v odborném tisku a kapela také dokázala zaznamenat některé úctyhodné úspěchy naživo.

Po nějaké době a 3 demo nahrávkách se rozhodli vyrobit první CD. První album vzniklo se studiovým vybavením, které si sami koupili, a se kterým se kapele podařilo uzavřít i nahrávací smlouvu.

Trvalo přesto dlouhých jedenáct let, než jí v roce 1997 u Rising Sun Records vyšlo první studiové album pod názvem "Trance-Like State". Toto první plnohodnotné album bylo nahráno v roce 1996 ve vlastním studiu. Bylo vydáno přes Rising Sun Records téměř o rok později, až v roce 1997. Sestavu Dreamscape v té době tvořili zpěvák Tobi Zoltan, již zmíněný kytarista Wolfgang Kerinnis, baskytarista Benno Schmidtler, bubeník Bernhard Huber a hráč na klávesy Jan Vacik. První album "Trance-Like State", které si sami produkovali, se ukázalo jako velmi slibné, i když zpěvák byl trochu zklamáním.

Vzhledem k dobrým recenzím po celém světě se kapela znovu dívala do budoucnosti s důvěrou. Kapela byla kvůli změnám v sestavě dost nahozena, ale ideální parťáky našla v Janu Vacíkovi (klávesy) a Bernhardu Huberovi (bicí). Po mnoha živých koncertech s kapelami jako VANDENPLAS, KINGS X, STRATOVARIUS, CHROMING ROSE, ELEGY, AVALON a mnoha dalšími se kapela bohužel musela rozloučit se zpěvákem Tobi Zoltanem.

V návaznosti na produkci CD se kapela rozhodla, že potřebuje hráče na klávesové nástroje jako stálého člena a na místo obsadila Jana Vacíka. Vacikovo přijetí způsobilo roztržku a v důsledku toho odešli hned tři členové, včetně zakládajícího člena Gassnera. Během dvanácti měsíců mezi nahráváním a vydáním skupina již vytvořila nové písně, ale znovu se zdržela, když byl Zoltan, hlavní zpěvák, požádán, aby odešel kvůli tomu, čemu se říkalo "nedostatek motivace". Slibná náhrada byla rychle nalezena v osobě Hubi Meisela, který nahradil Zoltana na postu zpěváka.

Začaly práce na druhém albu. Tato práce měla být průlomová a vše šlo zpočátku velmi dobře. Kapela byla konečně schopna získat dlouho očekávaný japonský label a byla opravdu oslavována v dalších evropských zemích jako jsou Belgie, Švédsko, Finsko a Itálie. Bohužel se objevily různé problémy s nahrávací společností, např. distribuce nebyla ke spokojenosti kapely, když se CD nedalo skoro nikde koupit kromě Německa, a také závazek organizovat vystoupení a poslat kapelu na turné vykazoval velké mezery. Po turné na podporu prvního alba vydala kapela v roce 1999 druhé album "Very". Od té doby došlo k několika změnám v sestavě.

V době před natáčením nového třetího alba z této mizérie kapela vyvodila potřebné důsledky a vypověděla vydavatelství smlouvy. Během této pro kapelu střízlivějící doby došlo i k rozchodu s druhým zpěvákem, takže to na chvíli vypadalo do budoucna dost bledě. Ale i v tom Dreamscape viděli velkou příležitost.

Po velmi dlouhém 4 letém hledání zpěváka konečně v roce 2002 objevili to, co hledali! Roland Stoll interpretuje písně přesně tak, jak se vždy očekávalo - silné a oduševnělé zároveň a především precizní po stránce vokálů. Byl to přesně ten zpěvák, kterého jste vždy hledali. Ihned poté, co se připojil zpěvák Roland Stoll, byly přepracovány současné písně a byly napsány nové vokální linky a nové texty. Poté bylo na konci roku 2002 nahráno a smícháno nové album. Po devíti měsících "hledání labelu" našli Dreamscape v listopadu 2003 podporu u Massacre Records. Třetí album skupiny "End Of Silence" vyšlo v roce 2004.

Obě alba, "Very" (1999) a následník "End Of Silence" (2004), obsahují dva zcela odlišné, ale vynikající vokalisty a také fenomenálního bubeníka, kytaristu a hráče na klávesy. Delší skladby na "End Of Silence" poskytují dostatek prostoru pro instrumentální roztažení, ale nikdy nezní příliš shovívavě nebo strojeně. Nejpůsobivější věcí na této kapele je jejich schopnost být tak mocná, zvýšit vám krevní tlak a pak najednou prolomit akustické kytary a přivést vás k nádherným, skoro majestátním baladám. Tito kluci mají své umění zcela pod kontrolou. Jejich chytlavé melodie nepochybně přitáhnou dav AOR; zdrženlivost, kterou projevují navzdory svým technickým schopnostem, si všimnou i fanoušci symfonických progů; a jejich křupavost nezklame pozornost toho nejnáročnějšího metalového davu.

Němečtí progresivní metalisté Dreamscape se rozešli v červenci 2004 s bubeníkem Bernhardem Huberem. "Bernhard opustil kapelu z hudebních a osobních důvodů," napsala skupina na svých webových stránkách. "Být součástí Dreamscape po mnoho let, jeho odchod je v mnoha ohledech určitě hlubokou ztrátou. Přejeme tedy Bernhardovi vše nejlepší v jeho hudební i osobní budoucnosti a říkáme 'děkujeme' za všechny věci, které pro nás udělal. Kapela." Hubera v kapele nahradil bubeník skupiny 7FOR4 Klaus Engl.

Od té doby šlo v aktivitách Dreamscape vše dobře. Prog scéně se viditelně ulevilo, že Dreamscape stále existují a kapela také mohla působivě naživo a ohlásila účast 2 krát na PROGPOWER USA a Building a Force Festival. Další album nazvané "Revoiced" z roku 2005 na sebe nenechalo dlouho čekat a obsahovalo best-of kolekci prvních dvou disků kapely. Toto v podstatě kompilační album bylo kompletně přetočeno a přearanžováno a je nejen důkazem Rolandova jedinečného pěveckého talentu, ale také poděkováním všem novým fanouškům, kteří neměli oba staré zpěváky moc rádi a teprve od "End Of Silence" bylo možno evidovat rostoucí okruh fanoušků.

Nyní prog scéna při 20. výročí kapely čekala na nové studiové album a vše vypadalo na velký hit. Nové album se jmenovalo "5th Season" a pravděpodobně předčilo velká očekávání. V roce 2007 kapela vydala "5th Season" a v roce 2008 absolvovala turné se Sieges Even, Circus Maximus a Symphony X. Po turné nahradil Schwagera jako bubeníka Danilo Batdorf. Také v roce 2008 Dreamscape a Lanfear plánovali koncertovat spolu, ale jejich nově najatý zpěvák Mischa Mang kapelu opustil, aby se soustředil na jinou kapelu jménem Ivanhoe, čímž se vystoupení odložilo na neurčito.

Dne 2. dubna 2009 skupina oznámila, že Erik Blomkvist, dříve z Platitude, bude jejich novým hlavním zpěvákem a že se má objevit na jejich novém albu. Nicméně brzy po zahájení produkce a nahrávání odešel kvůli nepředvídanému stavu a zdravotním problémům.

K dokončení alba se přihlásil italský zpěvák Francesco (nebo také Frank) Marino, který byl uveden jako hlavní zpěvák, který s kapelou také vystupoval naživo. Blomkvist zpíval alespoň na jedné ze skladeb alba, které vyšlo v roce 2012. Téměř pět let po svém posledním studiovém albu se němečtí progresivní metalisté Dreamscape vrátili se zbrusu novým CD na Silverwolf Productions. Toto nejnovější album "Everlight" vyšlo v prosinci 2012, ač bylo ohlášeno už na rok 2009. Devět písní a tři instrumentálky na albu napsal kytarista a zakladatel Dreamscape Wolfgang Kerinnis a klávesista David Bertok (Subsignal), bubeník Danilo Batdorf a baskytarista Ralf Schwager (také Subsignal) slouží jako rytmická sekce. Po rozchodu se zpěvákem Mischou Mangem se Dreamscape rozhodli nahrát nové album s množstvím hostujících zpěváků (a bývalých členů) jako jsou Arno Menses (Subsignal), Erik Ez (ex-Platitude), Francesco Marino, Herbie Langhans (Beyond The Bridge, Sevenh Acenue), Dilenya Mar (Beyond The Bridge), Mike DiMeo (ex-Riot, ex-Masterplan), Nando Fernandez (Hangar), Oliver Hartmann (Hartmann, Avantasia) a Roland Stoll (ex-Dreamscape). Dreamscape oslavili vydání nového alba hlavním vystoupením na Generation Prog Live 13. dubna 2012 v německém Norimberku.

Sestava pro turné v roce 2012 byla Wolfgang Kerinnis (guitar), David Bertok (keyboards), Danilo Batdorf (drums), Francesco Marino (vocals) a Fabian Ziegler (bass).

Ovšem po vydání "Everlight" bylo kolem kapely ticho. Klávesista David Bertok, bubeník Danilo Batdorf a bývalý baskytarista Ralf Schwager se připojili k nástupci Subsignal, ke kapele Sieges Even. Od roku 2013 již nejsou známy další aktivity kapely.

Zpět
Členové:
Wolfgang Kerinnis - Guitars (1993-2012)
David Bertok - Keyboards, Backing Vocals (since 2007)
Ralf Schwager - Bass, Backing Vocals (since 2007)
Danilo Batdorf - Drums, Backing Vocals (since 2008)
Titta Tani - Vocals (since 2009)
Frank Marino - Vocals (since 2009)
Fabian Ziegler - Bass Guitar (since 2012)
Erik "E.Z." Blomkvist - Vocals (since 2009)

Bývalí členové:
Mischa Mang - Vocals (2008)
Michael Schwager - Drums (2007-2008)
Jan Vacik - Keyboards (1996-2007)
Roland Stoll - Vocals (2004-2007)
Benno Schmidtler - Bass (1987-2007)
Klaus Engl - Drums (2005)
Bernhard Huber - Drums (1996-2004)
Hubertus "Hubi" Meisel - Vocals (1998-2000)
Tobi Zoltan - Vocals (1986-1998)
Andreas Angerer - Drums (1987-1996)
Stefan Gassner - Guitars (1986-1996)
Christoph Bastl - Bass (1986-1987)
Stefan Petzold - Drums [1986]
Thomas Hecht - Drums (1986)
Mike Zotter - Vocals

1986
1987-1995
1996
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Christoph Bastl - Bass
Thomas Hecht - Drums
Tobi Zoltan - Vocals
Stefan Gassner - Guitars
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Tobi Zoltan - Vocals
Stefan Gassner - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Andreas Angerer - Drums
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Tobi Zoltan - Vocals
Stefan Gassner - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Jan Vacik - Keyboards
1997
1998-2000
2001-2003
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Tobi Zoltan - Vocals
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Jan Vacik - Keyboards
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Jan Vacik - Keyboards
Hubertus "Hubi" Meisel - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Jan Vacik - Keyboards
2004
2005-2006
2007
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Jan Vacik - Keyboards
Roland Stoll - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Klaus Engl - Drums
Jan Vacik - Keyboards
Roland Stoll - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Roland Stoll - Vocals
David Bertok - Keyboards
Ralf Schwager - Bass
Michael Schwager - Drums
2008
2009-2011
2012
Wolfgang Kerinnis - Guitars
David Bertok - Keyboards
Ralf Schwager - Bass
Danilo Batdorf - Drums
Mischa Mang - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
David Bertok - Keyboards
Ralf Schwager - Bass
Danilo Batdorf - Drums
Erik "E.Z." Blomkvist - Vocals
Titta Tani - Vocals
Frank Marino - Vocals
Francesco Marino - Vocals
David Bertok - Keyboards
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Danilo Batdorf - Drums
Ralf Schwager - Bass
Fabian Ziegler - Bass
Hosté:
Arno Menses - Vocals
Erik "Ez" Blomkvist - Vocals
Herbie Langhans - Vocals
Dilenya Mar - Vocals
Mike DiMeo - Vocals
Nando Fernandez - Vocals
Oliver Hartmann - Vocals
Roland Stoll - Vocals

Členové Wolfgang Kerinnis
(Narozen ***, Munich, Bavaria, Germany)
Guitars


Wolfgang je německý hudebník, skladatel a hráč na kytaru. Je nejznámější jako zakladatel a člen kapely Dreamscape, v níž působil po celou dobu její činnosti v letech 1993-2012.


Členové David Bertok
(Narozen ***, Bratislava, Slovensko)
Keyboards, Programming


David je rodilý Slovák z Bratislavy, který se odstěhoval s rodiči do Mnichova, když mu bylo teprve osm roků a to mu umožnilo určitým způsobem objevit svět.

Ukončil Wilhelm-Hausenstein-Gymnasium, pak studoval obor Hudba na University of Southern California. Žije v Santa Monica.

Od roku 2007 je členem německé kapely Dreamscape, s nimiž nahrál alba "5th Season" (2007) a "Everlight" (2015). V letech 2008-2014 byl členem kapely Subsignal, kde hrál rovněž na klávesy.

Členové Ralf Schwager
(celým jménem Ralf Watson Schwager)
(narozen ***, Germany)
Bass


Ralf je jedním ze zakládajících členů Subsignal, kde působil v letech 2008-2022 a nahrál s nimi pět alb a jedno video. Předtím půsovil jako člen německé kapely Dreamscape.

Členové Danilo Batdorf
Drums (2011-2014) (Dreamscape)

Od roku 2008 je členem kapely Dreamscape, s níž v roce 2012 nahrál album "Everlight". Bubnoval také v kapele Kaisers Bart.

V kapele Subsignal nahradil původního bubeníka Roela van Heldena.

Členové

(celým jménem Giovanni Battista Tani)
(Narozen 1970, Roma, Italy)
Drums, Vocals


Titta Tani je italský hudebník, začínal jako bubeník, ale postupně začal i zpívat.

Tani začal hrát bubny až ve věku 23 let, ovlivnili je především Lars Ulrich, Nick Menza a Rat Skates. Svouji kariéru začínal v thrash metalové kapele nazvané Klessidra a po několika letech začal přecházet od bubnů k vokálům, ačkoli stále hraje na bicí v několika kapelách, často jako hostující nebo studiový hudebník.

Titta působil v mnoha kapelách, někde jako déle působící člen, jinde pouze nahrál jedinou desku, jejich přehled ale působí až impozantně: Abstracta (1998), Glory Hunter (Vocals, 1999-2000), Necrophagia (2003-2006), Astra (2004-2009), DGM (Vocals, 2001-2007), Daemonia (Drums, 1999-present), New Goblin (Drums, 2011-2013), Ashent (Vocals, 2010-present), Virtual Mind (Vocals, 2011), Claudio Simonetti's Goblin (Drums, 2014-present), Architects of Chaoz (Vocals, 2017-present), Ehfar (Vocals, 2017-present), Forces United (Vocals, 2017-present), Dreamscape (Vocals), Empty Tremor (Vocals), Icycore (2009, Vocals), Klessidra.

Členové Frank Marino
(celým jménem Francesco Marino)
(Narozen ***, Naples/Rome, Lazio, Italy)
Vocals


Francesco Marino je italský skladatel, pianista a umělecký vedoucí. Frank Marino byl téměř neznámý nový talent a kapela jej našla prostřednictvím úžasného hledání na Myspace v zimě 2009.

V roce 2013 nahrával také s kapelou Stage Of Reality (jako Francesco Marino). Hostoval také na deskách kapely Kaledon "Carnagus: Emperor of the Darkness" v roce 2017 a kapely Ravenscry "The Invisible", také 2017.

Členové Fabian Ziegler
(Narozen ***, Bad Tölz, Bavaria, Germany)
Bass Guitar


Fabian je německý hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám z působení v kapelách Atrorum, Dreamscape, Dryad's Tree (2007-2010), Golden Dawn, naživo vystupoval s kapelou Saeculum Obscurum (2013-2015).

S kapelou Atrorum (jako vatroS) nahrál alba "Himmelsstürmer" (2003, demo), "Himmelsstürmer" (2004), "Exhibition" (2006) a "Structurae" (2015). V roce 2009 s kapelou Dryad's Tree nahrál EP "City Of Eyes".

Jako host se podílel v roce 2013 i na nahrávání alba kapely Nebelkrähe s názvem "Lebensweisen".

Členové Erik "E.Z." Blomkvist
(také Erik Ez, EZ, Erik "Ez" Blomkvist)
(Narozen ***, Sweden)
Vocals


Erik Blomkvist je švédský zpěvák, který je znám z působení v kapelách Dreamscape (2012), Meduza (2007-2009), Molten Trail (2014), Platitude (1995-2008), Seven Thorns (2009-2012) a Veloce Hystoria.

V roce 2012 se stal zpěvákem kapely Dreamscape. Erika jste mohli znát dříve z jeho bývalé kapely Platitude, se kterou jezdil na turné například s kapelami jako Threshold a mimo jiné vystupoval na festivalech Sweden Rock a ProgPower Europe.

Členové Michael Schwager
(Narozen ***, Germany)
Drums


Michael je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Vyučuje také hru na bicí v Drummer's Focus München, Bavaria, Germany. Je také znám z působení v kapele Dreamscape.Členové Jan Vacik
(narozen 28 November 1978, Rakovník, Czechoslovakia)
Keyboards


Jan Vacik je německý klávesista, zvukař a producent českého původu. Narodil se ve městě Rakovník v bývalém Československu. Když byl dítě, přestěhoval se do Německa. Hudební vzdělání získával od svých 4 let.

Působil v mnoha různorodých kapelách, jak o to svědčí následující přehled: Blind Date (Keyboards, Vocals), Persiflage (instrumental funk-fusion-rock, 1994-1996), Crush (thrash metal, 1995), Schnupn (rock metal coverband, 1995), D-Lusion, later D-Vision (1996–present, demo "Center of Your Mind"), Dreamscape (progressive metal, 1996–2007), Salvator (Keyboards, 2015-?, SP "The Ariser" (2015)) a naposledy Serious Black (keyboards, 2014-2017).

V poslední době působí jako klávesista Serious Black a šéf Dreamsound Studios Munich, kde působí jako Audio Engineer, nahrává, mixuje a masteruje bahrávky nebo pobí jako producent a klávesista. (http://www.serious-black.com), www.dreamsound-studios.de/)

Členové Roland Stoll
(Narozen ***, Germany)
Vocals


Roland Stoll je německý vokalista, který je znám z působení v kapelách Private Secret (1994-present), Dreamscape (2004-2007) a Sophistication (1993).

Členové Bernhard Huber
(také Bernhard Huber, Bernd Huber, burnE)
(Narozen ***, Germany)
Drums


Bernhard je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám z působení v kapelách Dreamscape (1996-2004) a Soulid. S kapelou Soulid vydal dvě desky "Soulid" (2005) a "Heal" (2008). S kapelou Dreamscape zaznamenal desky "Very" (1999) a "End of Silence" (2004).

Členové
(celým jménem Hubertus J. Meisel)
(také Hubertus "Hubi" Meisel, Hubi Meisel)
(narozen 31. července 1974, Frankfurt am Main, Hesse, Germany)
Vocals


Hubert Meisel je německý vokalista, který je znám z působení ve vícero německých kapelách. Jako sólista vydal také tři desky pod svým jménem, EP "Cut" (2002), alba "EmOcean" (2004) a "Kailash" (2006).

S kapelou Maeve of Connacht vydal v roce 2004 desku "Book Of Reflections", s kapelou Dreamscape nahrával album "Very" (1999) jako "Huby Meisel"), mihl se v kapele Scenes. S kapelou Triple X působil v letech 1995-1998 jako zpěvák a nahrál s nimi EP "Dreamdancer" (1996). Hrál také na klávesy s hudebníkem Vivien Lalu (2004-2006).

Hubert rovněž hostoval na několika dalších nahrávkách jako "Imaginary Tales" (2000) s kapelou Maeve of Connacht, albu "Messenger Of The Gods" kapely Mistheria z roku 2004 a EP "New Beginning" skupiny Scenes z roku 2000.

Zpět
Studiové desky:
2012 Everlight
2007 5th Season
2004 End Of Silence
1999 Very
1997 Trance-Like State
Ostatní nahrávky:
2005 Revoiced (comp.)
1995 Changes (demo)
1994 Decisions (demo)
1993 Dreamscape (demo)Skupina:
Wolfgang Kerinnis - Guitars
David Bertok - Keyboards, Backing Vocals
Ralf Schwager - Bass, Backing Vocals
Danilo Batdorf - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Francesco Marino - Vocals
Arno Menses - Vocals
Dilenya Mar - Vocals
Erik Blomkvist - Vocals
Herbie Langhans - Vocals
Mike DiMeo - Vocals
Nando Fernandez - Vocals
Oliver Hartmann - Vocals
Roland Stoll - Vocals
Diskografie Everlight
Vyšlo 2012, Silverwolf Productions, SWP 0033 DS (Germany)

Seznam skladeb:
01. Final Dawn (2:21)
02. Restless (5:34)
03. Led Astray (5:11)
04. Fortune And Fate (4:05)
05. The Violet Flame Forever (5:31)
06. A Matter Of Time Transforming (10:39)
07. One (4:09)
08. The Calm Before The Storm (instrumental) (5:27)
09. Refugium In Db-Major (instrumental) (1:19)
10. A Mental Journey (5:31)
11. Breathing Spaces (5:33)
12. Everlight (7:14)
Total Time: (62:34)

Songwriting (02-07,09-11), Lyrics (03-06): Wolfgang Kerinnis
Songwriting (01-08,10-12), Lyrics (02-07,10,12): David Bertok
Lyrics: Mischa Mang (11)
Songwriting: Ralf Schwager (11), Michael Schwager (11)
Producer: David Bertok, Dreamscape
Executive-Producer: Wolfgang Kerinnis
Mixed: David Bertok, Spike Streefkerk
Mastered: Eroc at EMR
Artwork: Headcrime Artwork
Photography: De Schluck, Olivier Gestin

Skupina:
Roland Stoll - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Jan Vacik - Keyboards
Benno Schmidtler - Bass
Michael Schwager - Drums
Hosté:
Caroline von Brünken - Backing Vocals
Hans Valter - Orchestrations (06)
Diskografie 5th Season
Vyšlo 21. září 2007, Massacre Records, MAS CD0545 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Fed Up With (5:29)
02. Borderline (5:12)
03. 5th Season (14:35)
04. Deja Vu (5:27)
05. Phenomenon (4:28)
06. Somebody (7:48)
07. Different (7:10)
08. Point Zero (7:57)
09. Farewell (5:06)
Total Time: (63:12)

Bonus Tracks:
10. Thorn In My Mind (Live) (5:56)
11. Somebody (Live) (4:41)

Production & Mixing: Jan Vacik
Recorded [Guitars]: Wolfgang Kerinnis
Mastered: John Van J-Sick
Artwork: Carl-André Beckston
Photography: Art.Vandalay

Skupina:
Roland Stoll - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Jan Vacik - Keyboards
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Hosté:
Diskografie End Of Silence
Vyšlo 2004, Massacre Records, MAS, CD0408 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Clockwork (6:14)
02. Short-Time News (5:46)
03. The End Of Light (20:49)
04. All I Need (3:38)
05. Silent Maze (7:34)
06. Flow (7:14)
07. More Than (6:22)
08. Infected Ground (7:49)
09. You Don't Know Me (7:02)
Total Time (72:28)

Producer: Jan Vacik
Producer, Record: Jan Vacik
Cover concept: Bernhard Huber
Artwork, Cover concept: Hans-Peter Ziehfreund "Hape"
Photography: Müjdat Evinc

Skupina:
Huby Meisel - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Bernhard Huber - Drums
Jan Vacik - Keyboards
Benno Schmidtler - Bass
Hosté:
Anja Kalb - Backing Vocals (08,09,11)
Julia Pott - Backing Vocals (08,09,11)
Nina Tietzel - Backing Vocals (08,09,11)
Diskografie Very
Vyšlo 1999, Rising Sun Productions, 0082122 RS (Germany)

Seznam skladeb:
01. When Shadows Are Gone (4:45)
02. Lost Faith (1:05)
03. Thorn In My Mind (5:28)
04. Reborn (4:32)
05. A Voice Inside (5:36)
06. Winter Dreams (5:59)
07. Fearing The Daylight (4:56)
08. I Leave The Past Behind (7:25)
09. Alone - Panterei Part I (4:30)
10. She's Flying - Panterei Part II (7:01)
11. A New Beginning - Panterei Part III (4:15)
12. Dancing With Tears In My Eyes (bonus track) (4:49)
Total Time: (60:21)

Co-producer: Wolfgang Kerinnis
Recording, Co-producer & Mixing: Jan Vacik
Mastering: Christoph Stickel
Artwork: qwART
Photography: Anita Kreilinger

Skupina:
Tobi Zoltan - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars, Arrangements
Jan Vacik - Keyboards
Benno Schmidtler - Bass
Bernhard Huber - Drums
Hosté:
Stefan Gaßner - Guitars (lead) (04,07,08,11,12), Guitars (acoustic) (06), Guitars (10)
Andy Angerer - Drums
Diskografie Trance-Like State
Vyšlo 1997, Rising Sun Productions, 35894 (Germany)
2007, Massacre Records, 35894 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Spirits (5:06)
02. Fateful Silence (4:43)
03. Streets (4:39)
04. Changes (5:30)
05. One And A Million (4:56)
06. Face Your Fears (5:26)
07. Loneliness (4:47)
08. Decisions (4:00)
09. Final Thoughts (4:44)
10. It's Not The End (4:28)
11. Don't Take Care (4:49)
12. Center Of Time (6:39)
13. The Wall (4:42)
Total Time: (64:29)

Engineering, Production & Mixing: Wolfgang Kerinnis
Engineering: Stefan Gassner, Andreas Angerer
Engineering, Mixing: Benno Schmidtler
Artwork: Ricky Andreoni


Skupina:
Roland Stoll - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Jan Vacik - Keyboards
Benno Schmidtler - Bass
Klaus Engl - Drums
Hosté:
Diskografie Revoiced
Vyšlo 18. listopadu 2005, Massacre Records, MAS CD0497
2008, Silverwolf Productions, SWP 0002 DC (Germany)
Seznam skladeb:
01. Thorn In My Mind (5:28)
02. Fateful Silence (4:43)
03. Alone (4:36)
04. She's Flying (5:14)
05. Changes (5:21)
06. Fearing The Daylight (5:08)
07. Unvoiced (8:44) (instrumental)
08. Reborn (4:26)
09. Face Your Fears (5:31)
10. Winter Dreams (5:54)
11. Loneliness (4:48)
12. When Shadows Are Gone (4:54)
Total Time: (64:47)

Bylo znovu vydáno v roce 2008, včetně písně "Breathing Space" z alba "Everlight", stejně jako videoklip pro skladbu "When Shadows Are Gone".

Skupina:
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Tobi Zoltan - Vocals
Stefan Gessner - Guitars
Andy Angerer - Drums
Hosté:
Diskografie Changes
Demo, vyšlo 1995,

Seznam skladeb:
01. Loneliness (5:43)
02. Changes (6:37)
03. Day and Night Illusion (7:54)
04. It's Not the End (7:12)
Total Time (27:26)

Třetí demo kazeta německé progresivní metalové kapely. Dostalo unikátní lisovaný stříbrný přebal.

Skupina:
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Stefan Gessner - Guitars (Hellride)
Benno Schmidtler - Bass (ex-Intestinal Infection)
Andy Angerer - Drums
Tobi Zoltan - Vocals
Hosté:
Diskografie Decisions
Demo cass., vyšlo listopad 1994,

Seznam skladeb:
01. Decisions ()
02. One And A Million ()
03. Afterlife ()
04. Can't Live Without It ()
Total Time (00:00)


Skupina:
Tobi Zoltan - Vocals
Wolfgang Kerinnis - Guitars
Stefan Gassner - Guitars
Benno Schmidtler - Bass
Andreas Angerer - Drums
Hosté:
Diskografie Dreamscape
Demo cass., vyšlo 1993,

Seznam skladeb:
01. Loneliness (7:20)
02. Center Of Time (7:01)
Total Time (14:21)

Recorded, Engineered and Produced: Dreamscape 11/1993 in Munich
Cover conept: Günter Bartl
Cover Design: K. Ebinger

Zpět
Dreamscape 1995Dreamscape 2007Zpět
Oficiální stránky:
http://www.dreamscape.de/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100048476232555
https://www.metalinside.de/interview/dreamscapeNahoru... ProgressRock
Made by 
©  9.2.2023 
Menu Poslední aktualizace: 9.2.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!