Damanek - progressrock.cz
       
   

Zpět
Guy je zakládajícím členem UPF (United Progressive Fraternity). Po vydání jejich debutového alba "Fall In Love With The World" a krátkém propagačním turné na jeho podporu se Guy vrátil do svého domácího studia, aby napsal skladby, které byly vyčleněny pro následující album UPF. Když Guy shromáždil spoustu nového materiálu, předložil to UPF k posouzení.

V mezičase však Mark 'Truey' Trueack a Steve Unruh vytvořili docela skvělý spisovatelský tým a Mark si také uvědomil, že teď chce mít za sebou skutečně živou kapelu z Austrálie. "Evropská" pobočka UPF (jmenovitě Guy, Marek a Dan) neměla být do projektu zapojena tak aktivně jako dříve. Také se usoudilo, že nový materiál od Guye není v souladu s novým hudebním směrem, kterým se Mark i Steve chtěli ujmout UPF.

To znamená, že Guyovi se jeho nové písně docela líbily a navrhl Markovi a Danovi, že by měli vytvořit svůj vlastní nový projekt, který by tyto skladby nahrál a hrál, a tak se v roce 2016 zrodila nová formace DAMANEK. Guy se rozhodl, že i když jeho funkce klávesisty není vůbec špatná, opravdu chtěl, aby se zapojil "maestro" kláves a oslovil Seana, aby se připojil, a ze zakládajícího tria se pak stalo kvarteto!

Sean (a Marek) měli také skvělé produkční a aranžérské schopnosti, aby projekt ještě vylepšili. Marek a Dan přišli do Guyova BURNSIDE Studia a vybrali 8 kousků pro vytvoření jejich debutového alba "ON TRACK". Sean vedl produkční povinnosti a začali nahrávat a přivedli další skvělé hráče, aby posílili nahrávací seznam, jako je Brody Thomas Green (bicí), DavidB (BVs), Ulf Reinhardt (bicí), Luke Machin (kytary), Antonio Vittozzi (Kytary), Nick Magnus (Keys), The Santucci Horns, Tim Irrgang (bicí) a Guysovi bývalí Manningovi partneři Steve Dundon (flétna), Chris Catling (kytara) a Julie King a Kev Currie za tyhle krásné BVs.

Uprostřed nahrávání dostal Damanek nabídku přijet na nadcházející nádherný festival SUMMERS END (X) a kapela ji přijala. Takže nyní také potřebovali umět zahrát písničky také naživo a ještě neměli ani vydavatelství... Po dokončení nahrávání se kapela obrátila k myšlenkám na živé vystupování a předvedla nezapomenutelné a široce diskutované vystoupení na festivalu. Na show a u diváků bylo hodně skutečného rozruchu, když nevěděli, kdo vlastně bude v sestavě a nikdy neslyšeli jedinou notu nového materiálu, přesto dali kapele úžasně vzrušující a báječné přijetí.

V publiku je sledovali show zástupci gramofonové společnosti GEP a byli náležitě ohromeni. Brzy poté byla dohodnuta smlouva s vydavatelstvím a byl zadán obal alba. Album bylo vydáno v květnu 2017 s velkým ohlasem u kritiky s mnoha úžasnými recenzemi.

S vynikajícím debutovým albem v tašce Guy obrátil svou pozornost k pokračování a materiál pro rok 2018 "IN FLIGHT" byl pořízen formou demo nahrávek. Album bylo formálně nahráno v dubnu až květnu pro očekávané vydání na podzim 2018. V srpnu dorazil do studia TimmsTunes Gospel Choir (Gospo Collective a Jones Commentary), aby nahráli party pro dvě skladby. GEP oznámili, že album oficiálně vyjde v říjnu 2018. Tony Lythgow dokončil kresbu pro přebal, přičemž zachoval značkový vzhled 'n' pocitu z "On Track". Výkony Luka Machina, Antonia Vittozziho, Tzana Nika, Dana Mashe, Marka Arnolda, sboru, Seana a Guyovy byly bezpečně uloženy na pevném disku Projektu spolu s hostujícím houslovým partem od Rafa Azaria (UPF).

Damánek nabízí to, co by se dalo nazvat "čistou stěnou" melodie a precizní kompozici, která vás okamžitě strhne. Zatímco progresivní rock je název hry, zdá se, že kapela přidala do hudby bluesový nebo jazzový prvek, který ji skutečně přivádí k životu. Skutečnosti se dá říci, že "duše" je to, co bylo přidáno do jejich zvuku od debutu, a je to docela nápadné. Výsledkem je album, které působí svěžím, noblesním a živým dojmem. Vysoká třída hudebníků na tomto albu je jedním z důvodů, proč propad ve druhém ročníku nebyl možný. Guyův hlas je hladký a je radost jej slyšet a klávesy, které poskytuje spolu se Seanem, jsou jedny z nejlepších v tomto roce a nabízejí vše od jemných atmosférických kláves až po syntetickou drť. Marek opět dokazuje, proč je jedním z nejoblíbenějších muzikantů. Jeho saxofon dělá toto album opravdu výjimečným, protože nabízí vše od jednoduchých saxofonových akcentů až po skvěle emotivní sóla.

Aby kapela navázala na toto datum vydání, vydala se na své první turné, které zahrnovalo data v Evropě a Velké Británii. V listopadu 2018 spojili své síly mezinárodně uznávané progresivní rockové kapely Damanek a Southern Empire a vydaly se na své debutové turné po Spojeném království a Evropě. V roce 2019 měli fantastický čas vystupovat v Evropě s hosty Seven Steps to the Green Door, kterým mnohokrát děkovali za podporu, a poté si zahráli i ve Velké Británii.

Pokud by vás zajímalo, jak vznikly písně pro 2 alba Damanek, Guy je vydal na BandCampu své rané verze demoverzí, tedy jak byly poprvé složeny připravené k práci. Verze jsou celkově z doby, než se na nich podíleli Sean a spol, ale jsou tam občasné části od Marka a dalších přispěvatelů. V červenci 2021 Damanek vydal soubor originálních kompozičních ukázek pro album DAMANEK "ON TRACK". Nahrávky byly produkovány Guyem Manningem a většinou před přidáním ostatních přispěvatelů na album. Tato dema mohou místy obsahovat některé rané záběry/představení hudebníků Marek Arnold, Brody Green, Antonio Vittozzi, Julie King, Kevin Currie, DavidB, Nick Magnus, Tim Irrgang, Dan Mash a Luke Machin. Pokud si to zapamatujete, bude příslušné obsazení přidáno do příslušných poznámek ke skladbě. Nicméně v podstatě tato WIP dema jsou tak, jak je Guy složil a nahrál, aby zahájil proces nahrávání alba. Ke stejnému datu vydal i originální kompoziční ukázky pro album DAMANEK "IN FLIGHT". Skladby se samozřejmě změnily, jakmile je Sean dostal do rukou, takže toto jsou pouze hrubé příklady WIP a ne tak zvukově dobře produkované.

Třetí album "MAKING SHORE" se začalo nahrávat/produkovat v roce 2020, ale pandemie COVID tento proces vážně zdržela. V červenci 2021 se opět dostali do studií. Sean zařadil nahrávání do svého velmi nabitého programu a nyní byly zachyceny elektrické kytary a další basové party z různých zdrojů! Toto je na pozadí všech bicích nahrávek, flétny a trumpetové zkoušky a Guy, který vše bombarduje alternativními vokály/BV, dalšími klávesami, akustickou kytarou, mandolínou, diddlybow a bouzouki stopami.

Tato nová sada materiálu nás znovu přivede k návratu k ekologickým otázkám/problémům a samozřejmě z narativního empatického POV, umisťujícího posluchače do srdce příběhu... přirozeně. Bylo napsáno 80 lichých minut úvodních ukázek s různými tématy. Zde jsou některé pracovní názvy skladeb a nápady za nimi:
1. A Mountain of Sky (o samotě a izolaci Mount Everestu)
2. A Crown of Thorns (týkající se úpadku Velkého bariérového útesu)
3. Back2Back (zabývá se globálním problémem vyplývajícím z nadměrné populace)
4. Reflections on Copper (pozorování o oslabení způsobeném demencí)
5. In Deep Blue [Sea Songs Part One] (příběh o překonání osobního strachu!...)
6. Noon Day Candles (apel na světovou scénu o dětském hladu a přesvědčení, že každý hlas má vliv na řešení tohoto problému)
7. Self-Composed (introspektivní osobní pohled na Guyovo vlastní psaní písní)
8. Americana (vypráví o dopadu změny klimatu na fiktivní farmu v USA)
9. Oculus - toto je epický gotický příběh pojednávající o nebezpečích interdimenzionálního cestování ... je to trochu zapletené, ale příběh se bude odvíjet!!!
Marek, Dan, Sean a Guy se opět vrácí s doprovodným obsazením skvělých hudebníků, z níchž některé už znáte, někteří budou noví. Po jejich kritikou oceněném druhém albu "In Flight" se Damanek chystají vydat své třetí album u GEP "Making Shore dne 13. ledna 2023.

Album je další slibnou nahrávkou od Damanek, produkce Seana Timmse opět dodává nádech třídy celkovému zvuku tohoto působivého třetího alba. Ti, kteří jsou fanoušky delších skladeb, si zamilují skladbu "Oculus", která trvá více než 30 minut a uzavírá skutečně velkolepé album. Guy Manning k tomu uvedl: "Vytvoření "Making Shore" bylo skutečnou prací z lásky. Ukázky skladeb byly napsány poměrně rychle téměř před 3 lety po evropském turné, sada písní v souladu s předchozími 2 alby, tj. sociální, ekonomická a politická témata týkající se stavu planety a lidských podmínek". Marek Arnold dodává: "Práce na nových písních začaly hned po vydání posledního alba a Guy byl dokonce v Německu, aby se mnou ve studiu pracoval na vybraných aranžích. Ale pak přišla Corona a dlouhé těžké období, ale teď je to konečně hotové a myslím, že známý zvuk, Seanova vynikající produkce a rozmanité písně nezklamou".

Zpět
Členové:
Guy Manning - Keyboards, Guitars, Mandolins, Vocals, Bouzouki, Mandolin, Bass, Percussion
Sean Timms - Keyboards, Lap Steel, Acoustic Guitars, Vocals, Mandolin
Marek Arnold - Saxophone, Clarinet and Keyboards
Dan Mash - Bass Guitar and Vocals


Členové Guy Manning
(narozen 20. ledna 1957, Leeds, Yorkshire, England)
Keyboards, Guitars, Mandolins, Vocals
[Manning, The Tangent]


Je anglický multi-instrumentalista a zpěvák, nejznámější z jeho sólových desek a členství v progresivních rockových kapelách Parallel Or 90 Degrees, The Tangent ad hjeho vlastní Manning.

Manning byl zakládajícím členem dvou v Leeds založených kapel v roce 1980, Let's Eat! a Bailey's Return. V roce 1987 byl také vyzván, aby se ujal kláves v art-rockové kapele Through The Looking Glass. Tato skupina se rozešla o rok později a více populárnšjší její odnož KingGlass, která se poté objevila, pokračovala ještě další rok.

Manning a místní klávesista a zpěvák Andy Tillison brzy zformovali bez stálé smlouvy kapelu s názvem Gold Frankincense & Disk Drive. Součástí konečné sestavy této kapely byli David Albone na bicí a hostující varhaník z Van der Graaf Generator Hugh Banton. Jedna skladba této sestavy "Gap In The Night" byla později zařazena do repertoáru Parallel or 90 Degrees jako "The Corner of My Room" ještě předtím, než byla přepracována pro druhé album kapely The Tangent.

Tillison a Manning také natočili album "No More Travelling Chess" v této době, která se obsahovala cover skladby z materiálu Petera Hammilla s několika originálními kousky. Toto album byla poprvé vydána jako zásilková kazeta, rozšířená a remasterovaná verze byla nakonec vydána labelem Cyclops Records v roce 2001 pod názvem kapely Parallel or 90 Degrees, kterou Tillison a Manning vytvořili spolu se Samem Bainem na klávesy.

Manning pak vydával svá vlastní alba, pět na labelu Cyclops a další tři pro americký label ProgRock Records. S další změnou labelu vyšla v roce 2007 deska "Songs From The Bilston House" a v roce 2009 pak deska "Number Ten", která vyšla u Festival Music (F2), což je vydavatelství se sídlem ve Velké Británii. Tillison hostoval na několika z těchto alb, zatímco dalšími speciálními hosty byli Martin Orford (IQ), Ian "Walter" Fairbairn (Hedgehog Pie & Jack the Lad), Stephen Dundon (Molly Bloom), Leon Camfield (Tinyfish), Marek Arnold (Toxic Smile & Seven Steps to the Green Door), Chloe Herington (Knifeworld), John Young (Lifesigns, John Young Band, Asia, Scorpions, Bonnie Tyler a další), Phideaux a Angela Gordon (Mostly Autumn).

Nahrávky u ProgRock Records byly přebaly alb vytvořeny pozoruhodným grafickým umělcem Ed Unitskym.

Manning a Tillison se také spojili do fiktivní italské kapely La Voce Del Vento, aby poskytli dvě delší skladby pro albový projekt Colossus (The Spaghetti Epics #1 a #2). Manning také poskytl nevydanou skladbu pro KINECTIONS, USA ProgDay, album na podporu festivalu.

V dubnu 2008 se objevily zprávy na webových stránkách Classic Rock Society o tom, že Manning vytvořil novou kapelu, v níž působili Kevin Currie, Kris Hudson-Lee, Julie King, Danny Rhodos a Phil Wilkes. Kapela (bez Julie King) debutovala na Classic Rock Society's Tribute v Rob Leighton v červnu 2008. Bubeník Danny Rhodes ale poté brzy odešel a nahradil jej bývalý kolega Davidem Albone v roce 2009. Kapela Manning se představili na prestižním Rites Of Spring Festival v Gettysburg, PA dne 1. května 2010, na němž odehráli materiál z jejich alba "Charlestown", které pak vyšlo v říjnu 2010.

V letech 2001 až 2002 se plánovaná sólová alba Andyho Tillisona transformovala do první nahrávky kapely The Tangent "The Music That Died Alone" (2003). Tato počáteční sestava včetně Manninga a Sam Baine, navíc s Roine Stoltem, Jonasem Reingoldem a Zoltanem Csorszem z The Flower Kings, a David Jackson z Van der Graaf Generator. Další členové Tangent byli Theo Travis, Jaime Salazar, Krister Jonsson a Jakko Jakszyk. Dne 11. května 2010 se objevila zpráva na internetových stránkách, kde Guy Manning naznačuje, že se již podílí na budoucí nahrávkách The Tangent, i když nahrával pouze akustickou kytaru pro album "Le Sacre u Travail" z roku 2013. Manning s nimi nahrál šest oficiálních desek, dvě neoficiální studiové a jedno živé album.

Dne 31. března 2014 se pak Manning objevil v sestavě skupiny United Progressive Fraternity pod vedením Marka "Truey" Trueacka a tří dalších bývalých členů Unitopia.

Členové Sean Timms
(narozen ***)
Keyboards, Lap Steel, Acoustic Guitars, Vocals, Mandolin


Sean Timms vlastní a provozuje TIMMS Tunes, jedno z austrálských nejrespektovanějších post produkčního audio/hudebního studia v Adelaide. Je hudebním inženýrem, skladatelem, aranžérem a producentem celé řady nahrávek pro film a reklamu. Sean spoluzaložil kapely Unitopia, Damanek a Southern Empire, spolupracoval nebo byl členem kapel Hearts Of Fire, The Hangovers a South Australia Youth Alive.

Když absolvoval lekce na klavír v 10 letech, uvědomil si, že kariéra v hudebním průmyslu byla jediná věc, která je pro ěj určena. Svědomitě studoval klasický klavír s nejlepšími učiteli ve státě, brzy projevil také zájem o varhany a syntezátory, když mu jeho otec koupil desku Ricka Wakemana "Journey To The Centre Of The Earth", to mu bylo 14 let. V 16 letech si již koupil svůj první syntezátor. Byl ale jen jeho prvním z mnoha! Pak se připojil ke kapele s některými svými spolužáky a přivydělával si hraním v kabaretech.

V jeho 20 letech byl Sean porvé vyhledán jako studiový hudebník. Byl už schopen hrát v jakémkoliv stylu, jeho klasická technika, jemně vyladěný hudební sluch a multi funkční klávesy mu umožnily dostat se na vrcholek svého zvoleného oboru. V tomto období hrával až 6 večerů týdně a zároveň studoval jazz na Adelaide College, kde se setkal s Monty Ruggierem. Toto náhodné setkání s místním producentem ukázalo Seanovi zázraky v nahrávacím studiu. Brzy opustil své první odhodlání stát se studiovým hráčem a rychle se přeorientoval na in-house aranžéra, skladatele a programátora.

V roce 1989 byl Sean požádán, aby hrál s Ross Wilsonem na podporu jeho alba "Dark Side of The Man". To následně vedlo k účinkování na "Mondo Rock", představil se i na jeho nejnovější nejnovější nahrávce "Why Fight It", protože si velmi oblíbil jejich dřívejší nahrávky. Vrcholem byla živě vysílana akce Oz Music 90 v Sydney Entertainment Centre, kde hráli před 19000 lidmi podobně jako Crowded House a Kate Ceberano.

Od roku 1995 spolupracoval i s jinými produkčními studii, strávil tak bezmála 4 roky rozvíjením své dovednosti tvorbou pro reklamní průmysl. Během této doby se také seznámil s Markem Trueackem. Z nedostatku seberealizace ve společných podnicích se Sean rozhodl otevřít si vlastní produkční společnost, pojmenovanou TIMMS Tunes, která si rychle našla své místo pro vysoce kvalitní reklamy a filmovou hudbu. Během této doby Sean nahrál hudbu ke 2 celovečerním filmům. V roce 1999 se TIMMS Tunes přestěhovala do osobitě laděného bývalého kostela. Pokud to čas dovolil, Sean a Mark tvořili spolu. Jejich společná chemie a spolupráce pak vyvrcholila vydáním alba "More Than a Dream" v roce 2005.

Sean nadále vynikal v oblasti produkce audio/hudebních nahrávek, komponoval pro mnoho národních a mezinárodních společností jako Bakers Delight, Mitsubishi, Mazda, BMW, Home Hardware a Wendy's. Pracoval tak0 jako skladatel pro studio Disney a nahrál hudbu pro mnoho filmových projektů včetně "The Book Keeper" a "Gargoyle", dva vysoce oceněňované animované filmy produkované pro Anifex.

V dubnu 2007 se Sean oženil s láskou svého života Amandou a v listopadu 2009 se jim narodil první potomek. Pokud si najde volnou chvíli, trénuje a učí karate a sbírá komiksy.

Členové Marek Arnold
(narozen 7. listopadu 1974, Meerane, Sachsen, Germany)
Saxophone, Clarinet and Keyboards


Marek Arnold je německý saxofonista, klávesista, klarinetista, skladatel, hudební pedagog a producent. Působil v kapelách: Toxic Smile (Prog Metal, keys, sax), SEVEN STEPS TO THE GREEN DOOR (Progressive crossover, keys, sax), Flaming Row (Progressive Metal, keys, sax), United Progressive Fraternity (Progressive Rock, sax, clarinet, keys), CYRIL (Progr. Melodic rock, keys, sax), MANNING (Melodic (prog, songwriter rock) a Bluance (Swing / Latin, sax).

Marek Arnold vyrůstal v Meerane v Sasku a pro hudební kariéru se rozhodl již v útlém věku 4 let. První hodiny hry na zobcovou flétnu dostal v pěti letech a v osmi letech se naučil hrát na klarinet v hudební škole Glauchau u Alberta Jägera. Stal se členem Meerane Youth Wind Orchestra, ve kterém hrál do 15 let. V 15 letech se také naučil na saxofon, hrál v salonním orchestru Wolfganga Pragera a v roce 1992 založil spolu s Udo Rupkalwisem a Steffenem Würkerem svou první kapelu "Die Herren - das Perfekte Chaos", hudební grotesku, se kterou odehrál svá první veřejná vystoupení, např. před Reichstagem zabaleným Christem v roce 1995. Skutečný obrat u něj nastal při objevení syntezátorů, staré dobré Atari a sekvencery, kdy za dlouhých nocí vznikaly písně, z nichž některé našly cestu do jeho prvních nahrávek. Tehdy napsal své první skladby elektronické hudby. V letech 1992 a 1995 byly vydány prezentační filmy okresu Chemnitzer Land s jeho hudbou.

Po ukončení studia populární hudby a výuky saxofonu, hrál v několika kapelách hrajících jazz, hip hop, pop, progresivní rock/metal a vyučuje i hru na saxofon a klávesové nástroje na evropských gymnáziích. Arnold je aktivní v kapelách a projektech jako skladatel a producent, zejména na progresivní a artrockové scéně, a jako studiový a hostující hudebník v těchto žánrech. Kromě toho je na cestách hlavně živě se svou pohodovou kapelou Passage a společně se současným zpěvákem SCM Manuelem Schmidem.

V roce 1994 začal Marek Arnold studovat populární hudbu, saxofon (u Konrada Körnera) a hudební výchovu na Hudební a divadelní univerzitě v Lipsku, kterou v roce 1999 úspěšně dokončil. Od roku 1997 hrál Marek Arnold v různých kapelách od jazzu (včetně Passage, Swing Kon.action), hip-hopu (Sooshee), rocku (Masslos) až po metal (Grain of Sand, Testimony).

Se svou první vlastní kapelou Toxic Smile měl v roce 2001 velkou smlouvu s BMG Music Publishing, album "M.A.D." se vyšplhalo vysoko v jihokorejských albových žebříčcích, spojený s turné a radiovým vysíláním v Asii. Skupina vydala devět CD, EP a DVD, než se v květnu 2018 rozpadla.

Spolu s Ulfem Reinhardtem (bicí) a Heiko Rehmem (baskytara) založil v roce 2004 progresivní crossoverovou kapelu "Seven Steps to the Green Door". Debutové album "The Puzzle" vyšlo v srpnu 2006 a vyhrálo německou cenu za rock a pop ve dvou kategoriích (experimentální/progresivní). Do roku 2019 kapela vydala další čtyři alba.

V letech 2010 až 2012 byl členem východoněmecké artrockové kapely Stern Combo Meissen spolu se svými spoluhráči z kapely Toxic Smile Larrym B. a Robertem Brennerem. Po 24 letech vydali Stern Combo Meissen v roce 2011 studiové album s názvem "Lebensuhr", na které přispěl třemi skladbami. V červenci 2012 všichni tři hudebníci kapelu opustili kvůli vnitřním nesrovnalostem. Arnold je také aktivní v progresivní rockové kapele Cyril, která byla založena v roce 2012 a do roku 2022 vydá čtyři koncepční alba. Svůj talent přidal i do progmetalové kapely "Flaming Row".

Arnold od roku 2007 provozuje vlastní nahrávací studio, které vede vedle studia na Freie Jugendkunstschule Waldenburg, kde od roku 2004 vyučuje. Hostuje v různých kapelách a produkcích, vydává vlastní produkce pod studiovým názvem "B'side-music" a produkuje pro externí hudebníky.

Arnold od roku 2012 pracuje naživo i ve studiu s novým zpěvákem Stern Combo Meissen Manuelem Schmidem. Podílí se na svých sólových albech a píše další tituly pro Stern Combo Meissen. V lednu 2019 vyšlo první společné album Zeiten, v roce 2020 album Stern Meissen "Freiheit ist...", na kterém se Marek Arnold podílel na psaní a produkci šesti skladeb. Dne 30. září 2022 vyšlo druhé společné album "ZIELE".

V roce 2018 začaly práce na "Project Artrock" ve spolupráci s organizátorem Artrockfestivalu Reichenbach Uwe Treitingerem. Poté, co Marek Arnold poprvé realizoval „festivalovou hymnu“ s názvem "Stay" s mnoha mezinárodními hosty, vyšel v roce 2021 singl "Come Away With Me" se zpěvačkou Zeynah a kupř. hudebníci Adam Holzmann, Laurence Cottle, Craig Blundell a Jane Getter.

Arnold je aktivní na mezinárodní scéně progresivního rocku, je zastoupen na společném CD se Stevem Hackettem a Jonem Andersonem a jako hostující hudebník na albech (např. Subsignal, Argos, The Samurai of Prog, Guy Manning, Karibow a další) a absolvoval turné s jeho kapely a australské a britské hudebníky po celé Evropě. Marek samozřejmě také významně přispěl k řadě pozdějších vystoupení projektu Manning, kde je jeho výkon získal hodně chvály v recenzích! Marek také vyučuje různé nástroje na umělecké škole pro mládež, vede kurzy nahrávacího studia a koučuje kapelu.

Členové Daniel Mash
(Narozen 9. řervence 1988, Bognor Regis, UK)
Bass Guitar and Vocals [The Tangent, Maschine]


Danovi se toho podařilo dosáhnout hodně ve velmi krátkém časovém období. Jeho hudební paleta je vytříbena z jeho lásky k různorodým stylům, zřejmých od vlivů velkých basových hráčů jako Wooten, King, Pastorius a Jamerson. Má značnou technickou zdatnost a obrovský cit pro své hraní, má dobrý sluch pro melodii a může trávit hodiny zaujetím pro umělce, kteří jsou obvykle zařazováni jinam než k Prog rocku, jako je Wind & Fire nebo raný Michael Jackson.

Jeho koketování s funky se stalo pro The Tangent charakteristickým znakem, a stávající hudebníci v The Tangent brzy pochopili, že tento styl hraní je vlastně velmi vhodný způsob, jakým přistupovat k progresivnímu rocku, podobně jako hraní Chris Squire z legendárních Yes, které je ať už záměrně nebo ne, "velmi funky", jak říká Dan.

Dan se setkal Luke Machinem (The Tangent, Maschine) při BIMM v Brightonu, kde Dan studoval pod dohledem Franc O'Shea a spolupracovali na mnoha projektech. V době, kdy se uvolnila pozice bassisty v The Tangent, nepřipadal ani nikdo jiný v úvahu. Dan byl ten správný člověk!

"Snažím se zachytit melodickou kvalitu hráčů, jako je Jaco a McCartney a kombinovat je s rytmem basistů jako Wooten a Jamerson" říká. "Pokud se nalezne rovnováha mezi rytmem a melodií basové linky, že bude nejen sedět dobře, ale doplní a podpoří harmonii dané skladby."


Zpět
Studiové desky:
2023 Making Shore
2018 In Flight
2017 On Track
Ostatní nahrávky:
2021 In Flight - The Original Early Demos
2021 On Track - The Original Early DemosSkupina:
Guy Manning - lead & backing vocals, keyboards, bouzouki, mandolin, acoustic guitar, bass, percussion, composer & arranger
Marek Arnold / saxes, SeaBoard
Sean Timms / keyboards, guitar, backing vocals, programming, arranger
Hosté:
Brody Thomas Green / Drums (All except 5)
Cam Blokland / Electric Guitars
Ralf Dietsch / Additional Electric Guitars (06)
Jonathan Barrett / Fretless Bass (03,05)
Nick Sinclair / Bass (All but 03,05)
Riley Nixon-Burns / Trumpet (02,06,10,12)
Linda Pirie / Flute / Piccolo (08)
Julie King / Backing Vocals
Kevin Currie / Backing Vocals
Amanda Timms / Backing Vocals
Diskografie Making Shore
Vyšlo 13. ledna 2023, Giant Electric Pea

Seznam skladeb:
Part 1
01. A Mountain of Sky ()
02. Back2Back ()
03. Noon Day Candles ()
04. Americana ()
05. I Deep Blue (Sea Songs Pt.1) ()
06. Reflections on Copper ()
07. Crown of Thrones (Sea Songs Pt.2) ()
Part 2
08. Oculus Overture ()
     Act I: Spot the Difference? ()
     Act II: The Corridor ()
     Act III: Passive Ghost ()
     Act IV: A Welcoming Hand ()
Total Time: (00:00)

Production & Mixing: Sean Timms

Skupina:
Guy Manning - lead & backing vocals, keyboards, bouzouki, mandolin, acoustic guitar, bass, percussion, composer & arranger
Marek Arnold / saxes, SeaBoard
Daniel Mash / basses
Sean Timms - keyboards, guitar, backing vocals, programming, arranger
Hosté:
Brody Green - drums
Antonio Vittozzi - Electric Guitar (03,06,07,08)
Luke Machin - Electric Guitar (01,02,04,05)
Tzan Niko / electric guitar (06,07,08)
Raf Azaria / violin (06)
David B. - backing vocals
Julie King / backing vocals
Kevin Currie / backing vocals
The Gospo Collective and Jones Commentary Choir
(members Jessica Bigg, Ellen Walsh, Hannah Cooper-Dineen, Kelvin Maynes, Zac Moore, Bailey Barnes) - chorus vocals (02,07)
Diskografie In Flight
Vyšlo 5. října 2018, CD Giant Electric Pea, GEPCD1059 (UK)

Seznam skladeb:
01. Ragusa (5:18)
02. Skyboat (5:47)
03. The Crawler (8:50)
04. Moon-Catcher (Heaven Song Part 2) (4:38)
05. The Crossing (7:10)
11 Big Eastern:
     06. Part 1 - Cruel Skies (12:02)
     07. Part 2 - The Shaking Earth (10:35)
     08. Part 3 - A Life In Chinatown (7:04)
Total Time: (61:23)

Production & Mixing: Sean Timms
Artwork: Tony Lythgoe

Skupina:
Guy Manning - lead & backing vocals, keyboards, acoustic guitar, mandolin, bouzouki, e-bow, percussion
Sean Timms - keyboards, banjo, backing vocals
Marek Arnold - saxes, clarinet, keyboards, MIDI controller
Daniel Mash - bass
Hosté:
Luke Machin - Guitars
Chris Catling - Guitar (04)
Antonio Vittozzi - Guitars
Ulf Reinhardt - Drums (08)
Brody Thomas Green - Drums (01-06)
Tim Irrgang - Percussion
Alex Taylor - Trombone (04,06)
Nick Magnus - Keyboards & Arrangements (03)
Eric 'Tooch' Santucci - Trumpet (04,06)
Stephen Dundon - Flute (07)
Phideaux - Vocals (08)
DavidB - Backing Vocals
Julie King - Backing Vocals
Kevin Currie - Backing Vocals
Diskografie On Track
Vyšlo 15. května 2017, Giant Electric Pea, GEPCD1055 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Nanabohzo And The Rainbow (7:49)
02. Long Time, Shadow Falls (7:47)
03. The Cosmic Score (5:56)
04. Believer-Redeemer (5:48)
05. Oil Over Arabia (5:33)
06. Big Parade (4:15)
07. Madison Blue (3:12)
08. Dark Sun (13:43)
Total Time: (54:03)

Production & Mixing: Sean Timms
Design, Art Direction, Artwork: Tony Lythgoe


Skupina:
Guy Manning - lead & backing vocals, keyboards, acoustic guitar, mandolin, bouzouki, e-bow, percussion
Sean Timms - keyboards, banjo, backing vocals
Marek Arnold - saxes, clarinet, keyboards, MIDI controller
Daniel Mash - bass
Hosté:
Diskografie In Flight - The Original Early Demos
Vyšlo 3. července 2021, Giant Electric Pea

Seznam skladeb:
01. Ragusa (Demo) (5:38)
02. Skyboat (Demo) (5:49)
03. The Crawler (Demo) (8:51)
04. Moon-Catcher (Demo) (4:39)
05. The Crossing (Demo) (7:12)
     06. Big Eastern Part 1 - Cruel Skies (Demo) (11:53)
     07. Big Eastern Part 2 - The Shaking Earth (Demo) (10:48)
     08. Big Eastern Part 3 - A Life In Chinatown (Demo) (7:22)
Total Time: (00:00)

Production: Guy Manning

Skupina:
Guy Manning - lead & backing vocals, keyboards, acoustic guitar, mandolin, bouzouki, e-bow, percussion
Sean Timms - keyboards, banjo, backing vocals
Marek Arnold - saxes, clarinet, keyboards, MIDI controller
Daniel Mash - bass
Hosté:
Diskografie On Track - The Original Early Demos
Vyšlo 3. července 2021, Giant Electric Pea

Seznam skladeb:
01. Nanabohzo (Demo) (7:43)
02. Long Time Shadow Falls (Demo) (7:49)
03. The Cosmic Score (Demo) (6:00)
04. Believer-Redeemer [DavidB Mix] (Demo) (5:53)
05. Oil Over Arabia (Demo) (6:07)
06. Big Parade (Demo) (4:20)
07. Madison Blue (Demo) 03:12)
08. Dark Sun (Demo) (13:43)
Total Time: (00:00)

Production: Guy Manning

ZpětDamanek 2018 - Luke Machin (guest), Sean Timms, Dan Mash, Marek Arnold, Brody Green (guest), Guy Manning (seated)
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.guymanning.com/damanek/damanek-index.html


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  11.1.2023 
Menu Poslední aktualizace: 11.1.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!