Conception - progressrock.cz
               

Zpět
Conception je progressive/power metalová skupina z Raufoss v Norsku, která se zformovala z thrash metalové scény konce 80. let z podnětu kytaristy Tore Østbyho v listopadu 1989. V počátcích spolu s ním kapelu tvořili Tore Østby, zpěvák Dag Østby a bubeník Werner Skogli. O pár týdnů později Tore přivedl svého spolužáka a basistu Freddyho Samsonstuena a kapela začala pracovat na své první demo pásce. V dubnu 1990 si najali studio na jeden den a vydali demo se 3 skladbami. Jak ale jejich ambice rostly, musela se změnit sestava. V červnu téhož roku poté, co s kapelou odehrál pouze jedno vystoupení, musel Werner odejít a nastoupil Arve Heimdal. Arve byl místní hudební scéně znám z několika rockových kapel. Po několika týdnech s Arve se vrátili do studia a udělali své druhé demo, skládající se z deseti skladeb. To byla poslední věc, kterou Freddy s kapelou udělal, a Conception se začátkem podzimu spojil s baskytaristou Ingarem Amlienem. Ingar byl o několik let starší než ostatní a měl zkušenosti z nahrávání s kapelami jako Roquefire (s Ronnim Le Tekro, TNT), 018 a One 2 Many.

Kapela nyní vycítila, že je správný čas udělat skutečné studiové nahrávání a vydat debutovou desku. Místo získávání nahrávací smlouvy založili vlastní label CSF Records a začali plánovat svoji první nahrávku. Po několika měsících tvrdého zkoušení, skládání písní a několika vystoupeních se Conception vydali do Gjövik Lydstudio s koproducentem a inženýrem Nilsem Haraldem Maehlum v únoru 1991, aby nahráli čtyřstopé EP. Kapela ale musela čelit dalšímu problému. Zvuk kapely se radikálně změnil z trash metalu na melodický, progresivní styl. Dagův vokální styl se k materiálu nových písně příliš nehodil a začalo hledání nového zpěváka.

Po mnoha konkurzech se zpěváky z celého Norska se v červnu konečně setkali s Royem S. Khantatatem (Roy Khanem), operním zpěvákem, který musel nosit paruku, protože se necítil pohodlně s delšími vlasy. Se zpěvákem Roy Khanem se vydali progresivnější hudební cestou. Po měsíci zkoušek se Conception vrátili do stejného studia s Maehlumem, aby natočili své první plnohodnotné album "The Last Sunset". Bylo to pro kapelu velmi vzrušující, protože Ingar byl jediný, kdo měl předchozí zkušenosti s nahráváním. Nahrávání alba trvalo asi jeden měsíc, o klávesy se starali studioví hudebníci Hans Christian Gjestvang a Staffan William-Olsson. Konečně měla kapela správnou sestavu a první album, což jim připadalo jako skutečný začátek. I když debut kapely byl původně vydán na labelu CSF, byl znovu vydán přes Noise, než se v roce 1998 rozpadli.

V listopad 1991 čtyři velmi hrdí hudebníci dostali hotový produkt do svých rukou. Nyní potřebovali album dostat na trh a po uzavření některých distribučních dohod se 13. prosince v místním klubu konala zahajovací párty Conception. Distribuční smlouva s CNR/NonStop pro Norsko, nezávislý distributor Ragnarök v Německu a velká exportní poptávka z Japonska pomohly albu prodat 5 000 kopií a 250 000 NOK, které chlapci investovali, se více než vrátilo. Velmi uspokojivé vzhledem k tomu, že veškerou propagační práci dělala kapela. Tisk o této nové nepodepsané kapele šílel, ale těch pár nabídek, které kapela dostala od nahrávacích společností, prostě nestálo za zvážení. V Norsku se písně "The Last Sunset" a "Fairy's Dance" dostaly na #2 a #3 místo v seznamu Top 10 národních rádií NRK a zůstaly tam po mnoho týdnů.

Conception si přesto stále uvědomovali, že za sebou potřebují zavedenou nahrávací společnost, takže aby dostali další nabídky, natočili v létě 1992 další demotape. Ve stejnou dobu byli požádáni Mercury/PolyGram, aby nahráli píseň pro kompilaci norské rockové historie, takže se vrátili do Gjövik Lydstudio v Raufoss a nahráli píseň "Black On Black". Tato kompilace byla vydána v listopadu s názvem "Norske Riff & Tordenskrall". Tato skladba spolu se "Soliloquy", "My Decicion" a "The Promiser" z demo nahrávek, byla na konci roku rozeslána různým společnostem. A nakonec Conception dostali nějaké nabídky, které více odpovídaly jejich ambicím. Po několika měsících vyjednávání Conception nakonec uzavřeli smlouvu s Noise Records/Modern Music. Mezitím přibrali i klávesistu Hanse Chra jako pátého člena kapely.

Po několika dalších měsících psaní písní byl materiál pro album "Parallel Minds" dokončen. Producent Tommy Newton (Helloween, Voodoo Cult, Terry Hoax atd.) byl letecky převezen do Norska a po týdnu seznamování se s kapelou a materiálem se všichni vydali dolů do Hannoveru v Německu do Tommyho "Stairway To Heaven" Studios.

Přesto bicí musely být nahrány v Saarbrückenu ve studiích "FAR", kde nahrávání začalo v prvním týdnu července 1993. Krátce poté byla kapela zpátky v Hannoveru, aby udělala zbytek nahrávek. Práce s producentem byla nová situace, ale rychle zjistili, že je to jednodušší a plodnější způsob práce. Ve stejné době Modern Music plánovala Melodic Metal Festival Tour, kde Conception měli hrát po boku Gamma Ray, Rage a Helicon. Toto turné se konalo na začátku září a kapela si musela dát krátkou pauzu ve studiu, aby odehrála své debutové německé koncerty. Pět vystoupení mělo velký úspěch a velmi potěšená, ale vyčerpaná parta Norů se vrátila znovu do Hannoveru, aby dokončila nahrávky. Noise pak vydala mini-CD se čtyřmi kapelami, včetně demoverze "My Decision" na propagaci turné. Audio/video živý záznam byl upraven v "Dock's" v Hamburku pro nadcházející vydání.

Zpátky ve studiu si Conception užívali skládání posledních skladeb na album. Možnost dělat spoustu experimentů s hudbou ve studiu byla pro kapelu nová výhoda a hoši zjistili, že dlouhé, kreativní studiové zkoušení jim velmi vyhovuje. Na začátku října bylo album hotové a kapela se vydala zpátky do Norska. Na zpáteční cestě se zastavili v Lübecku, aby natočili svůj první videoklip k písni "Roll The Fire", který byl později mimo jiné k vidění na MTV a VIVA.

Zpátky v Norsku si kapela dostatečně odpočinula. Už bylo naplánováno turné a museli se setkávat s novináři v Norsku i po Evropě. Prodeje byly velmi povzbudivé a album se dostalo v japonských národních žebříčcích na místo #23. Tore vycestoval poprvé do Japonska, aby se v prosinci setkal s japonským tiskem.

V lednu 1994 bylo naplánováno společné turné s anglickými Threshold. Conception si uvědomili, že přijmout Hanse jako řádného člena byl špatný krok kvůli osobním rozdílům. Byl proto najat klávesista Halvor Holter a turné proběhlo hladce po Německu a zemích Beneluxu po dobu čtyř týdnů. Během tohoto turné Noise znovu vydali debutové album "The Last Sunset" s novým přebalem. Bylo také vydáno dvojkompilační živé CD a video "Power Of Metal", včetně čtyř skladeb nahraných na Melodic Metal Festival.

Po pár týdnech doma začalo nové turné. Tentokrát s další anglickou kapelou Skyclad. Ke Conception se připojil další klávesista Trond Nagell Dahl. Turné začalo v dubnu a Conception poprvé hráli ve Velké Británii. Po dvou týdnech koncertování v Anglii, Skotsku a Walesu se skupina přesunula na evropskou pevninu, aby pokračovala na turné v Německu, Beneluxu a Dánsku. O několik týdnů později se kapela vrátila zpátky na sever, aby odehrála několik vystoupení po dalším úspěšném křížáckém tažení.

Po tomto veškerém cestování byl čas začít přemýšlet o dalším albu. Psaní písní začalo v červnu a po pěti intenzivních měsících byl materiál pro další album dokončen. Protože se spolupráce s producentem Tommym Newtonem ukázala jako uspokojivá, Conception se v prosinci vrátil do jeho studia v Hannoveru. Od posledního turné skupina úzce spolupracovala s Trondem Nagellem Dahlem, který na albu hrál na klávesy jako přidružený člen. Práce ve studiu opět probíhaly hladce, album bylo dokončeno v březnu a vyšlo pod názvem "In Your Multitude" v dubnu 1995. Dne 20. dubna 1995 Conception uspořádali release party v "Buddy Holly Zelt," Hamburk, společně s kapelou Gamma Ray od stejného labelu. "In Your Multitude" bylo také vydáno jako limitovaná verze včetně 12" se španělsky ovlivněnou písní "Sundance", nahranou ve vlastním studiu Conception během skládání písní.

Nové turné bylo naplánováno, ale z různých důvodů se zbrzdilo a bylo zpožděno. V červnu byli Conception pozváni, aby zahráli na Isle Of Calf Festival v Norsku s Faith No More, Slash's Snakepit, Clawfinger a dalšími. To byla poslední věc, kterou Conception na nějakou dobu udělal. Po vší intenzivní práci v posledních letech se kluci rozhodli, že si musí dát pauzu, načerpat energii a věnovat se nějaké další hudební práci. V červenci začal Tore plánovat projekt s newyorským bubeníkem Johnem Macaluso (ex-TNT, Powermad, Riot) a Ingarem jeho sólový projekt "Crest Of Darkness". Arve a Roy se rozhodli víceméně dát si pauzu od hudby. V říjnu se Tore vrátil do Hannoveru, aby pomohl Tommymu Newtonovi a jeho kapele Victory ve studiu, hlavně produkoval kytary. O dva měsíce později zpět do Norska přijel John Macaluso a Tore s ním strávil další dva měsíce psaním písní pro budoucí album. Uprostřed této session Conception odehráli místní koncert, aby zabili fámy, že se kapela rozpadla.

V únoru 1996 hudebníci cítili, že je čas se znovu sejít a pokračovat v práci jako Conception. Oddechový čas byl velmi osvěžující a všichni byli připraveni do toho jít znovu. Kapela zahájila intenzivní fázi skládání písní. V květnu skupina konečně odjela do Japonska, aby odehrála své první vystoupení před velmi nadšeným publikem. Na tomto turné hrál Lars Christian Narum na klávesy. Po japonském turné se vrátili do zkušebny, aby pokračovali v psaní písní. Klávesista Trond Nagell Dahl byl přiveden zpět a nyní se také podílel na skládání písní. Ingar si dal během léta více volna, aby nahrál EP s "Crest Of Darkness" s názvem "Quench My Thirst", zatímco zbytek kapely si vzal krátkou letní dovolenou.

Při opětovném psaní písní a o více než 30 písní později Conception konečně cítili, že mají pro další album písně pohromadě. Začátkem října přijel Tommy Newton znovu do Norska na krátkou předprodukci a po týdnu se vrátili do Hannoveru, aby udělali třetí album v Tommyho studiu. Na tomto albu Conception se rozhodli použít více dnešní pokročilé technologie, aby okořenili zvuk, experimentovali se smyčkami a zvuky s velmi uspokojivým výsledkem na zatím jejich nejdivadelnějším albem.

Album bylo dokončeno o čtyři měsíce později a dostalo název "Flow". Během této doby se kapela spojila s United Talents Management, aby se postarala o obchod. "Flow" bylo vydáno 1. dubna 1997 a v Japonsku a v Evropě byl uveden rozsáhlý propagační trip. Jen v Německu bylo poskytnuto 68 rozhovorů a Conception byli opět vysoce oceňování tiskem.

Být norskou kapelou, ale nikdy neabsolvovat skutečné turné v Norsku, se norským fanouškům i samotné kapele zdálo trochu zvláštní. Takže po návratu z promotripu bylo připraveno devět norských vystoupení. Další dva týdny čisté zábavy na cestách. Po tomto turné Conception měsíc skládalia písně a pak měli volné léto. Muselo se konat turné, ale nahrávací společnost se zřejmě týden před začátkem turné rozhodla, že Conception z turné vyřadí a z finančních důvodů upřednostnila Startovarious. Během této doby si alternativní rock vybíral svou daň v mainstreamové společnosti a na melodické pecky jako Conception zbylo jen stěží nějaké místo. Poté se Conception rozešli s nahrávací společností a dlouhý hluboký spánek začal v roce 1997, po sérii skvělých show v Norsku.


Conception se nikdy formálně nerozpadli, nikdy se nerozešli na pozadí kypící zášti nebo zahořklých osobností. Místo toho jednoduše prozkoumali jiné hudební cesty. Østby hrál na kytaru pro několik kapel, většinu zejména s Ark. Ingar Amlien založil death metalovou skupinu Crest of Darkness, zatímco Arve si užíval působení v bluesrockovém outfitu Nickels & Dimes. Arve Heimdal hrál na bicí naposledy v roce 1999, a to právě v Ingarově kapele Crest of Darkness na albu "The Ogress" (1999). Ingar Amlien s Crest of Darkness vydal 8 alb a dvě EP, z nichž to nejnovější vyšlo v roce 2013. Byl to Roy, kdo se stal nejviditelnějším veřejným uznáním jako frontman melodických hard rockerů Kamelot.

Jejich poněkud krátkodobá kariéra se vyznačovala jedinečným zvukem v žánru power/progressive metal, který byl mírně pozměněn s jejich posledním studiovým vydáním "Flow", pozoruhodný Ostbyho příležitostnou integrací prvků flamenca, ve které pokračoval ve své pozdější práci s Ark, a Khanovy jedinečné vokály. I když byl tento počin od roku 1997 nečinný, kapela zanechala nezapomenutelný impuls se svými čtyřmi alby před příliš brzkým zánikem kapely.


John Macaluso, Roy Khan,
Thomas Youngblood, Tore Østby

Se svou směsí silných melodických linek, groovy rytmickou sekcí, kytarovou prací, která stále pronásleduje žijící legendy a prvotřídním vokálem, Conception nenásledovali již vyrytou stopu, ale v průběhu let vyvinuli alternativní trasu, kterou dnes silně udržuje bezpočet dalších kapel. Progresivní rock? Melodický power metal? Ne, tyto charakteristiky se pouze dotýkají povrchu množství a síly této kapely.

Jak čas plynul a zejména Roy prožíval značné vyhoření pod neutuchajícím pohledem veřejnosti, zdálo se, že tato konkrétní hudební kapitola se nadobro uzavřela. Conception se dali znovu dohromady v roce 2005, aby odehráli tři vystoupení - 10. září 2005, Gjovik, Norsko, v pátek 16. září vystoupili na významném americkém prog metalovém festivalu Prog Power USA 2005 a v sobotu 1. října na 15 Years & 100 Issues Festivalu norského časopisu Scream Magazine, kde vystoupení svedlo kytaristu Tore Østbyho (Ark), zpěváka Roye Khana (nedávno rezignovaného zpěváka Kamelot) a ostatní členy kapely zase dohromady. Od té doby však nebylo mnoho slyšet a reunion byl stále pozastaven, protože většina členů byla tehdy zaneprázdněna u svých vlastních kapel.

Koncem roku 2008 se objevily fámy o možném opětovném shledání, ale ukázalo se to jako nepravdivé, když v roce 2009 Tore Østby a John Macaluso reformovali kapelu Ark.

Oficiálně se reformovala až v roce 2018 ve své klasické sestavě z 90. let - Østby, Khan, baskytarista Ingar Amlien a bubeník Arve Heimdal. Reunion v roce 2018, určený pouze pro pobavení samotných členů kapely, se stal virálním, když online unikly záběry ze zkoušky. Norská prog metalová sněhová koule se dala do pohybu z kopce. Následovala 18-měsíční smršť, která zahrnovala úspěšnou crowdfundingovou kampaň, téměř smrtelnou finanční implozi, když příjem z crowdfundingu se propadl uprostřed hojně medializovaného bankrotu Pledge Music, ačkoli kapela pracovala přesčas. Aby neznehodnotila investice fanoušků a představila Conception nové generaci fanoušků vydala v roce 2018 zbrusu nové EP "My Dark Symphony", triumfální živý návrat do jejich rodného města Gjøvik a ručně vybraný výběr nadšeně přijatých festivalových vystoupení. Vzhledem k tomu, že jejich trajektorie byla jasně na vzestupu, bylo jen otázkou času, než se rozhovory o hlavním turné a úplném vydání alba promění ve skutečnost.

A tak v dubnu 2020 Skupina vydala nové album "State Of Deception", devítiskladbové tour de force, které hlavní zpěvák Roy Khan popsal jako "pravděpodobně to nejlepší, na čem jsem se kdy podílel!" Byla to první dlouhohrající deska alba Conception po více než 20 letech. Laťka byla tehdy nastavena vysoko, ale jak vysvětluje kytarista Tore Østby, kapela je z toho více než šťastná: "Kdybychom si nemysleli, že jsme schopni překonat naši předchozí práci, nebyli bychom tady! Jsme velmi hrdí na každou skladbu na tomto albu".

A právem, už počínaje bouřlivým riffem "No Rewind" po vzletné napětí v "The Mansion", je to album, které výmluvně ukazuje onu poukazovanou proslulou hudební šíři kapely, kterou pohání jedinečná směs klasiky a dokonce jazzové inspirace, jako ty z rockových a metalových vlivů nejzřetelněji nosí na svém kolektivním rukávu. "Vždycky jsme říkali, že potřebujeme dělat to, co cítíme, že je pro naši hudbu správné," vysvětluje bez omluvy Østby, "...nemohli jsme omezit hudební rozsah Conception, i kdybychom chtěli". Je to bezmezný přístup, který je pro kapelu nesmírným přínosem, který se rovněž odráží i v jejich obchodním přístupu.

"V minulosti jsme spolupracovali s nahrávacími společnostmi a podle definice je umělec na dosah ruky od jejich fanouškovské základny," přemítá Khan. "Cítili jsme, že to byl nepřijatelný kompromis". Výsledkem není jen samovydání prostřednictvím vlastní nahrávací společnosti s jejich vlastními zaměstnanci, ale zcela financovaný proces financovaný fanoušky. "Debakl Pledge byl poučnou zkušeností, takže tentokrát se nespoléháme na nikoho jiného než na nás, abychom to fanouškům doručili," vysvětluje baskytarista Ingar Amlien.

Toto však není obyčejný vztah "přímo k fanouškovi", kde jsou k mání CD, vinyly, trička a mikiny s kapucí, ale to je jen pro poškrábání povrchu toho, co kapela dala k dispozici. V roce 2021 se uskutečnil třetí ročník letního kempování Conception, kteří strávili celý víkend ve společnosti kapely a jen hrstky dalších fanoušků v krásně odlehlých norských horách. Součástí byl i večírek před poslechem alba, kolem kterém jen pár vyvolených strávilo celý víkend pobytu s kapelou v penzionu v Oslu. Toto je styl přístupu pro umělce 2020 ve snaze poskytnout určitý stupeň propojení a náhledu, který je v prostředí velkých nahrávacích společností neslýchaný. "Pro umělce je vidět reakci fanouška, když poprvé uslyší novou píseň, mimořádně silný zážitek," říká Ostby. "Ať se stane cokoli, jsou to společná setkání, která nás, členy kapely ani fanoušky nikdy neopustí."

Norské prog metalové kvarteto Conception by mělo opětovně vydat svá první čtyři alba prostřednictvím BMG Records 9. září 2022 v rozšířených verzích, každé s dalšími dosud nevydanými písněmi a živými skladbami. Čtveřice alb byla původně vydána u Noise Records během 90. let, "The Last Sunset" (1991), "Parallel Minds" (1993), "In Your Multitude" (1995) a "Flow" (1997).

"Dát dohromady kapelu a vydat se společně na hudební cestu bylo skutečným dobrodružstvím," říká Østby. "Se společným nutkáním prozkoumat a rozvíjet sebe sama a naši hudbu, každé album jasně ukazuje různé fáze, kterými jsme se od alba k albu ubírali. Jsme dnes na každé album stejně hrdí, jako jsme je dokončili".

"Během let roste poptávka po našich prvních albech a jsme nesmírně rádi, že je konečně dáváme k dispozici ve spolupráci s BMG," dodává Khan. "Kromě toho jsme velmi nadšeni, že s tímto balíčkem můžeme vydat několik opravdu starých dem a nevydaných skladeb od samého začátku. Tato raná dema ještě jasněji demonstrují cestu a vývoj kapely od začátku až tam, kde jsme dnes. Užijte si to!"

V roce 2022 se také uskuteční první hlavní turné kapely po více než dvou desetiletích a bude hlavní tváří ProgPower Festival v Atlantě, USA, protože již navázali partnerství s JVC na úplné vydání v Japonsku, což představuje zvláště významné období ve vývoji Conception.

Zpět
Členové:
Tore Østby - Guitars (1989-1998,2018-)
Ingar Amlien - Bass (1990-1998)
Arve Heimdal - Drums (1990-1998)
Roy Khan - Vocals (1991-1998)
Bývalí členové a hosté:
Trond Nagell-Dahl - Keyboards (1994-1995, 1996-1998)
Lars Christian Narum - Keyboards (1996)
Hans Christian Gjestvang - Keyboards (1991-1994)
Halvor Holter - Keyboards (1994)
Freddy Samsonstuen - Bass (1989-1990)
Dag Østby - Vocals (1989-1990)
Werner Skogli - Drums (1989-1990)

Členové Tore Østby
(Narozen 8. dubna 1972, Norway)
Guitar (1989-1998)


Narodil se v roce 1972 v Norsku. Je zakladatel, skladatel a kytarista a producent norské experimentální metalové kapely Conception v letech 1989-1998. Kapela si získala velký úspěch v Japonsku, Německu a ve střední Evropě a rychle se stala jednou z mála norských počinů, které uspěly v zahraničí. Ačkoli už nehrají na trvalé bázi, je známo, že v USA a Norsku na požádání koncertují. Skupina vydala čtyři alba a zpěvák Roy Khan je nyní frontmanem v americké kapele Kamelot.

Z hudebního domova začal Tore hrát na klavír v raném věku. Jeho první jevištní vystoupení však bylo jako zpěvák, kterému bylo teprve dva a půl roku, na vánočním představení jeho matky. Za pár let na základní škole objevil radost z rockové hudby, když zaměnil klavír za kytaru. Po třech letech na hudební střední škole se připojil ke skupině Redrum, z níž se brzy stali Conception.

Během pauzírování Conception založil Østby skupinu společně s Johnem Macalusem, bývalým bubeníkem TNT nebo doprovodu Yngwie Malmsteena a uvedli se ve filmu Wild At Heart. Zpěvákem v ARK byl Jorn Lande z The Horses, Vagabond a Masterplan. Spolu s ARK Østby dále vydával experimentální hudbu, vydali dvě alba a cestovali hlavně v USA a Evropě, ale rovněž se těšili největšímu úspěchu ve střední a jižní Evropě, možná především kvůli latinským vlivům, které se projevují především v Østbyho kytarové hře. Na druhém albu se připojil baskytarista Randy Coven, bývalý baskytarista Yngwie Malmsteena, Steve Vaie a Lesley Westa. Současně byl rekrutován švédský klávesový hráč Mats Olausson z Rising Force od Yngwie Malmsteena.

Kromě kapel Conception a ARK Østby hrál také s americkým zpěvákem DC Cooperem z dánských hard rockových Royal Hunt. Østby přispěl k sólovému albu DC Coopera v roce 1998 a turné po Japonsku, Brazílii a Francii. Téhož roku se Østby objevil také v jihoafrické hard rockové kapele Frankie's Playground.

V roce 2000 se podílel na natáčení desky svého bývalého kolegy z ARK Jorna Landeho na jeho desce "Starfire". V roce 2009 hostoval na desce "Bite the Bullet" kapely Street Legal.

V současné době Østby pracuje na novém projektu, který bude oznámen. Østbyho kytarovou hru lze popsat jako oduševnělá, s osobním výrazem, technicky pokročilá s vynikajícími melodiemi a rytmy. Mezi Østbyho vlivy lze objevit hráče jako Al Di Meola, David Gilmore, Jeff Beck a Dimebag.

Tore v poslední době pracuje jako senior poradce společnosti GramArt, organizace založené v roce 1989 za účelem ochrany práv duševního vlastnictví nahrávajících umělců, jiných zákonných práv a profesních zájmů. Tore se oženil se švédskou kytaristkou Maria Engstroem Østby a mají dceru (nar. v roce 2002) Matildu Engstroem Bergkvistovou.

Tore je v současné době pracuje jako senior poradce v GramArt, což je organizace založená v roce 1989 k ochraně práv duševního vlastnictví a nahrávek umělců, včetně dalších zákonných práv a profesní zájmů. V roce 2011 začal Tore pracovat na novém projektu s bubeníkem Leo Margaritem z Pain Of Salvation. Hostoval také na albech Jørn Landeho "Starfire" (2000) a u Street Legal "Bite The Bullet" (2009).

Tore, který je neustále pronásledován hudbou, miluje hory a divoká otevřená prostranství, aby získal kus mysli a nabral novou energii. Může "opustit" planetu, ale vždy se vrátí na Zemi, aby přistál na obou nohách. S velmi ambiciózní myslí věří ve svou práci. Má také velký zájem o hry a obvykle nikdy neřekne ne dobré party.

Členové Ingar Amlien
(Narozen 8. září 1963, Gjövik, Hunndalen, Oppland, Norway)
Bass (1990-1998)


Ingar Amlien je norský basista. Ingar se narodil v Gjövik, Norsko a vyrůstal a žije v Eina ve Vestre Toten.

Jeho hudební kariéra začala ve školním orchestru, kde hrál na flétnu a lesní roh. Na kytaru začal hrát koncem 70. let, ale brzy zjistil, že baskytara je pro jeho způsob vyjadřování relevantnější. V roce 1979 založil spolu s Ronni Le Tekro (TNT) skupinu Roquefire a později nahrával s kapelami jako 018, Dark Side“ a One 2 Many.

V roce 1989 se stal spoluzakladatelem kapely Conception, se kterou si zahrál na čtveřici alb během 90. let, "The Last Sunset" (1991), "Parallel Minds" (1993), "In Your Multitude" (1995) a "Flow" (1997). Když se kapela odebrala v roce 1998 na neohraničenou pauzu, Ingar Amlien založil vlastní death metalovou skupinu Crest of Darkness, v níž působí dodnes a vydal s ní 8 studiových alb a dvě EP. Zatím jejich poslední deska "The God Of Flesh" vyšla v roce 2019.

Hrál na basu v "A Moment Of Clarity" a "I.N.R.I.", dvě písně na EP "Intermezzo II", kterou vydala black metalová kapela Satyricon v roce 1999. V roce 2007 hostoval jako zpěvák na albu "Hate Induced Trance" kapely Ars Macabra. V roce 2018 se samozřejmě opět zapojil do řad kapely Conception.

Ingar je filozof a mohl by být považován za temnou stránku Conception. Je velmi duchovní a často provádí meditační činnosti. Protože má velmi rád literaturu, neustále čte knihy na různá témata. Rád se také uzavírá před světem, aby mohl malovat olejomalby, když s tím začal před pár lety.

Členové Arve Heimdal
(Narozen 28. ledna 1971, GjØvik, Norway)
Drums


Arve je norský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako člen kapely Conception v letech 1990-1997 a Crest of Darkness.

Arve se narodil v Gjövik, Norsko. Protože jeho otec hrál na tubu v orchestru, dostal se k hudbě již ve svém raném věku. Je zřejmé, že tuba je pro dítě velikostně nepřiměřená, takže mu připadalo, že se mu více líbí snaredrum (vířivý bubínek, také malý bubínek, virbl, rachťák, šroťák). Později se z toho vyvinula kompletní bicí souprava a na základní škole organizoval své první rockové kapely, i když se občas připojil i k orchestru.

V roce 1989 se stal spoluzakladatelem kapely Conception, se kterou si zahrál na čtveřici alb během 90. let, "The Last Sunset" (1991), "Parallel Minds" (1993), "In Your Multitude" (1995) a "Flow" (1997). Když se kapela odebrala v roce 1998 na neohraničenou pauzu, stal se bubeníkem v kapele Crest of Darkness svého kolegy Ingmara, s nimiž v roce 1999 vydal album "The Ogress". Arve si také užíval působení v bluesrockovém outfitu Nickels & Dimes. V roce 2014 hostoval v kapele GLOW. V roce 2018 se samozřejmě opět zapojil do řad kapely Conception.

V soukromí je Arve nohama na zemi a je vyrovvnaný, klidný a uvolněný a věnuje se zdravým aktivitám, jako je fitness trénink a offroadová cyklistika. Je úplným opakem, když má náladu na párty. Tichý chlap se promění ve zvíře, něco jako jeho předci, Vikingové. Z tohoto důvodu se kapela vždy vrací z turné se spoustou dobrých příběhů. Fascinují jej psi a míval rotvajlera a akitu-inu. Bohužel mu oba psi zemřeli. Má také vášeň pro rychlá auta a o svůj Opel Monza se vždy dobře stará.

Členové Roy Khan
(celým jménem Roy Satre Khantatat)
(narozen 12/14. března 1970, Elverum, Hedmark, Norway)
Vocals


Roy Khan je norský zpěvák a narodil se norské matce a thajskému otci a vzal si příjmení obou, ačkoli je znám především pod zkráceným jménem Roy Khan. Khan je hlavně známý jako zpěvák a spoluautor americké symphonic power metalové kapely Kamelot v letech 1998 až 2011. Složil většinu písní Kamelot spolu s kytaristou a zakladatelem skupiny Thomasem Youngbloodem od chvíle, kdy se ke kapele připojil.

Roy je ženatý s Elisabeth Kjarnesovou. Elisabeth se objevuje v hudebním videu Kamelot "March Of Mephisto" a objevuje se i na živém DVD "One Cold Winter's Night" Kamelotu, který vystupuje v "March Of Mephisto" a "Nights Of Arabia". Roy a Elisabeth mají spolu syna a dceru. Roy napsal skladbu "Anthem" z alba Kamelot "Ghost Opera" pro svého syna, několik týdnů před jeho narozením.

Roy byl zamilovaný do hudby od kolébky a začínal se zpěvem již v útlém věku. V 17 letech byl ve školní sprše zaslechnut spolužákem, jak si zpívá píseň "Alone" od kapely Heart, a nabídl mu, aby se připojil ke studentské skupině. Roy plánoval studovat operu a klasickou hudbu a po střední škole studoval tři roky operní zpěv. Ale po dvou letech v hudební škole, kde se věnoval klasickému vokálnímu tréninku, se dostal do rocku. Přerušil studia a v roce 1991 nastoupil do norské progressive/power metalové kapely Conception, kde působil v letech 1991 až 1998 a vydal s ní během 90. let čtyři alba "The Last Sunset" (1991), "Parallel Minds" (1993), "In Your Multitude" (1995) a "Flow" (1997). Když se kapela odebrala v roce 1998 na neohraničenou pauzu, byl to Roy, kdo se stal nejviditelnějším veřejně uznávaným jako frontman melodických hard rockerů Kamelot, k nimž nastoupil v roce 1997.

V roce 2005 se Khan připojil k reunionu své předchozí kapely Conception a v pátek 16. září 2005 hrál na festivalu ProgPower USA VI, v sobotu 1. října pak na festivalu Norwegian Scream Magazine's 15 Years & 100 Issues Festival. Khan, kytarista Tore Ostby (také známý z kapely ARK) a zbytek Conception se znovu spojili, i přesto že, že Khan bude i nadále členem Kamelot.

V roce 2010 museli Kamelot zrušit své severoamerické turné po Kanadě a Spojených státech amerických, když bylo oznámeno, že Roy onemocněl a nemohl se turné zůčastnit. Roy tehdy trpěl úzkostí a depresí, které vedly k jeho nemoci. Od tohoto oznámení se již Roy nevrátil k vystupování s Kamelot. V roce 2011 pak definitivně opustil Kamelot, aby se věnoval své rodině v Norsku.

Kamelot se 22. dubna 2011 vydal prohlášení, podle něhož se Khan rozhodl opustit skupinu. V mediálním prohlíšení Youngblood napsal, že Khan dostal hodně času na rozhodnutí a skupina jej respektovala. Roy sám oznámil svůj odchod z kapely ve svém blogu 21.dubna 2011.

Desky nahrával s kapelami nebo hostoval:

Kamelot - Vocals (1998-2011)
1998 "Siége Perilous" - Vocals (jako "Roy S. Khan")
1999 "The Fourth Legacy" - Vocals (jako "Khan")
2001 "Karma" - Vocals (jako "Khan")
2003 "Epica" - Vocals (jako "Khan")
2005 "The Black Halo" - Vocals (jako "Khan")
2007 "Ghost Opera" - Vocals (jako "Khan")
2010 "Poetry For The Poisoned" - Vocals (jako "Khan")
Avantasia
2008 "The Scarecrow" - Vocals (01)
Crest of Darkness
1999 "The Ogress" - Vocals on "Reference" a "Sweet Scent Of Death"
Epica
2005 "Consign To Oblivion" - Vocals (09)
Victory
1996 "Voiceprint" - Lead Vocals (14,15)

Roye lze snadno popsat jako myslitele a snílka se silnými romantickými sklony. Má širokou škálu zájmů a miluje zejména divokou zvěř a přírodu. Nikdy se nezdráhá zapojit se do diskuzí a v některých tématech má velmi silné přesvědčení. Literatura je také něco, čím se Roy rád zabývá, což také ovlivňuje jeho texty.

Členové Trond Nagell-Dahl
(narozen 21 October 1968, Gjøvik, Norway)
Keyboards (1994-1995, 1996-1998)


Trond je norský klávesista a je stálým klávesistou v country kapele Hellbillies od roku 1999 téměř 6 let. Několik let pracoval jako kaplan v NRK, ale nejznámější je z programu Beat for Beat, kde hraje na klavír spolu s Gisle Børge Styvem.

Mezi další projekty, kterých se účastnil jsou Singing Bee, Rondo, Wiese, Cena Amanda, Swipe a Melody Grand Prix. Spolu s Leifem Andersem Wentzelem ve dvojici Nagell / Wentzel hraje na klávesy na při jejich turné. Vydali spolu dvě alba "Rediscovered" v roce 1994 a "Rediscovered II" v prosinci 2008.

Na klavír hrál už jako čtyřletý. Později vystudoval hudební výuku na střední škole v Tranbergu. Vyučoval v na soukromé hudební škole v Toten a později absolvoval Lydskole ve městě Norsk. Byl také hlavním instruktorem na universitě v Oslu.

Dahl také pomáhal organizovat Jubel: Event, která je pořádána formou letních soustředění. Letní přehlídku v Gjoviku navštěvuje cca 10 000 návštěvníků každé léto.

Je ženatý se zpěvačkou Ingvild Nagell-Dahl a společně působí v různých skupinách a projektech.

Členové Hans Christian Gjestvang
(narozen ***, Norway)
Keyboards (1992-1994)


Hans je norský hudebník a hráč na klávesové nástroje.

Lars Christian se stal členem kapely Nickels & Dimes v únoru 1993. Žije v Einy ve Vestre Toten. Kromě kapely Nickels & Dimes hraje Lars Christian také v Hellbillies a Narum. Druhou skupinu má s bratrem Jonem Andersem a sestrou Benedikte. V kapele Narum Lars Christian kromě hry na klávesy také skládá většinu písní. Lars Christian má čtyři Player Awards, hodně koncertoval a přispěl i k množství alb.

Členové Freddy Samsonstuen
(narozen ***, Gjøvik, Norway)
Bass


Freddy hraje na baskytaru více než 25 let. Věnoval se různým typům hudby, ale obzvláště rád jsem si oblíbil různé aspekty funku. Momentálně skládá a produkuje své vlastní věci.

Na baskytaru začal hrát, když mu bylo 12-13 let. Kamarád jej zatáhl do obchodu, aby se podíval na nějaké nástroje, plácl do basy a díky tomu zvuku se do zvuku basy zamiloval...

Momentálně není v žádné kapele, ale sklaádá a nahrává věci sám. Dříve působil v různých kapelách hrajících většinou funk/pop a ještě dříve i rock/metal.

S kapelou Conception (1989-1990) nahrál jen dvě dema "Demo 1990" a "Conception (Demo)".

Členové Dag Østby
(narozen ***, Norway)
Vocals (1989-1990)


Dag byl první zpěvákem norské progressive/power metalové kapely Conception, se kterou nahrál pouze jejich první dvě demonahrávky v roce 1990. Kromě kapely Conception nahrál i jednu desku s kapelou Sweet Mother of God.

Působil v kapelách:
Conception - Vocals (1989-1990)
1990 "Demo 1990" (Demo) - Vocals
1990 "Conception" (Demo) - Vocals, Lyrics

Sweet Mother Of God - Vocals
2002 "Sweet Mother Of God" (EP) - Vocals, Lyrics

Zpět
Studiové desky:
2020 State Of Deception
1997 Flow
1995 In Your Multitude
1993 Parallel Minds
1991 The Last Sunset
Ostatní nahrávky:
2020 Waywardly Broken (EP)
2018 My Dark Symphony (EP)
2018 Re:conception (EP)
1995 Guilt / Sundance (EP)
1992 Demo 1992
1990 Demo 1990
1990 Demo


Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Hosté:
Elize Ryd - Vocals (05)
Aurora Amalie Heimdal - Backing Vocals (03,06-08)
Lars Christian Narum - Organ (02,06-08)
Lars Andre Kvistum - Piano (05)
Michael Rodenberg - Keyboards (01,04,05,07)
Diskografie State Of Deception
Vyšlo 3. dubna 2020, Conception Sound Factory, CSFCD04 (Norway)

Seznam skladeb:
01. In: Deception (instrumental) (1:46)
02. Of Raven And Pigs (4:45)
03. Waywardly Broken (4:38)
04. No Rewind (3:11)
05. The Mansion (4:35)
06. By the Blues (3:59)
07. Anybody Out There (5:25)
08. She Dragoon (4:56)
09. Feather Moves (6:04)
Total Time: (39:19)

Producer: Roy Khan
Engineering (guitars, bass, keyboards), Producer: Tore Ostby
Engineering (drums): Nils Harald Mahlum
Engineering (organ): John Anders Narum
Engineering (vocals): Leif Johansen
Mixing: Stefan Glaumann
Mastering: Svante Forsbäck
Artwork: Seth Siro Anthon
Design, Layout: Gustavo Sazes
Photography (band): Lars Lanhed

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Trond Nagell-Dahl - Keyboards
Hosté:
Diskografie Flow
Vyšlo 1. dubna 1997, Noise Records, N 0274-2

Seznam skladeb:
01. Gethsemane (5:02)
02. Angel (Come Walk with Me) (4:23)
03. A Virtual Lovestory (3:46)
04. Flow (3:44)
05. Cry (5:02)
06. Reach Out (3:34)
07. Tell Me When I'm Gone (4:21)
08. Hold On (4:07)
09. Cardinal Sin (4:01)
10. Would It Be The Same (5:47)
Total Time (43:47)

Producer, Engineering: Tommy Newton
Photography, Cover art: Morten Hansen
Cover art: Asgeir Mickelson

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Hosté:
Trond Nagell-Dahl - Keyboards
Tommy Newton - Guitars (04)
Diskografie In Your Multitude
Vyšlo 3. května 1995, Noise Records, N 0229-2

Seznam skladeb:
01. Under a Mourning Star (5:09)
02. Missionary Man (3:39)
03. Retrospect (3:12)
04. Guilt (3:46)
05. Sanctuary (2:57)
06. A Million Gods (7:44)
07. Some Wounds (4:35)
08. Carnal Comprehension (4:21)
09. Solar Serpent (3:56)
10. In Your Multitude (6:39)
Total Time: (45:58)

Recorded and Mixed at Stairway to Heaven, on Amek 'BIG' by Langley and 3M 996 tapes
Producer, Engineering, Mixing, Mastering: Tommy Newton
Mastering: Wilhelm Makkee, Polygram
Engineering (assistant): Stefano Scheiba
Photography: Martin Romeis
Layout, Typography: Thomas Bucher
Cover art: Michael Albers

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Hans Christian Gjestvang - Keyboards
Hosté:
Diskografie Parallel Minds
Vyšlo 14. září 1993, Noise Records, N 0218-1

Seznam skladeb:
Side A
01. Water Confines (4:13)
02. Roll the Fire (4:32)
03. And I Close My Eyes (3:50)
04. Silent Crying (3:20)
05. Parallel Minds (4:45)
06. Silver Shine (5:25)
Side B 07. My Decision (4:25)
08. The Promiser (3:30)
09. Wolf's Lair (4:00)
10. Soliloquy (8:40)
Part 1: Sweet Lavender
Part 2: Non-Electric Redemption
Part 3: In These Rooms
Total Time (46:40)

Produced by Tommy Newton
Engineering, Producer: Tommy Newton
Engineering: Ingo Chilmud
Cover art: Michael Albers
Existují dvě různé verze "Parallel Minds", když vokální party jsou odlišné u "Water Confines" a "Silent Crying" je na jednom z vydání o něco delší. Obě obsahují texty k domnělé Japonské bonusové skladbě "Black On Black", která není uvedena. "Black On Black" byl voužit na 2CD kompilaci z roku 1993 "Norske Riff og Tordenskrall 1967-1992".

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Hosté:
Staffan William-Olsson - Keyboards
Hans Christian Gjestvang - Keyboards
Diskografie The Last Sunset
Vyšlo 13. prosince 1991, CSF, CSFCD9101

Seznam skladeb:
01. Prevision (1:13) (instrumental)
02. Building A Force (4:33)
03. War Of Hate (5:57)
04. Bowed Down With Sorrow (6:29)
05. Fairy's Dance (5:03)
06. Another World (6:25)
07. Elegy (1:55) (instrumental)
08. The Last Sunset (4:38)
09. Live to Survive (5:46)
10. Among the Gods (10:39)
Total Time: (52:38)

Produced: Conception & Nils-Harald MahlumSkupina:
Tore Østby - Guitars, Keyboards
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Lead Vocals
Hosté:
Lars Andre Kvistum - Keyboards
Aurora Amalie Heimdal - Backing Vocals (01)
Michael Rodenberg - Keyboards (02)
Diskografie Waywardly Broken
Vyšlo 3. dubna 2020, Conception Sound Factory, CSFCD003 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Waywardly Broken (4:38)
02. No Rewind (3:11)
Total Time: (7:49)

Produced: Roy Khan
Written, Producer: Østby
Recorded at MLP Studio
Recorded at Stable Studios, Oslo
Recorded at Eastlake Studio, Eina
Recorded at Conception Sound Factory Studios
Engineer [Drums engineered]: Nils Harald Mæehlum
Engineer [Guitars, Bass and Keyboards engineered]: Tore Østby
Engineer [Organ engineered]: John Anders Narum
Engineer [Vocals engineered]: Leif Johansen
Mixed: Stefan Glaumann at Hometown Studios, Stockholm, at Glaumann Production, Lidingö, Sweden
Mastered: Svante Forsbäck at Chartmakers
Artwork: Seth Siro Anthon
Layout, Design [Sleeve Design]: Gustavo Sazes

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Hosté:
Diskografie My Dark Symphony
EP, vyšlo 23. listopadu 2018, Conception Sound Factory, CSFCD02 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Re:Conception ()
02. Grand Again ()
03. Into The Wild ()
04. Quite Alright ()
05. The Moment ()
06. My Dark Symphony ()
Total Time: (00:00)

Producer [Produced By]: Roy Khan, Tore Østby
Engineer [Drums Engineered]: Nils Harald Mæehlum
Engineer [Guitars, Bass, Keyboards And Vocals Engineered]: Roy Khan, Tore Østby
Engineer [Vocals Engineered]: Leif Karsten Johansen
Mixed: Stefan Glaumann
Mastered: Svante Forsbäck
Graphic Design [Additional Graphic Design]: My Olausson
Artwork: Seth Siro Anton
Layout: Gustavo Sazes

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums, Percussion
Roy Khan - Vocals
Hosté:
Diskografie Re:conception
Vyšlo 2. listopadu 2018, Conception Sound Factory, CSFCD01 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Re:conception (1:09)
02. Grand Again (4:01)
03. Feather Moves (6:04)
Total Time: (11:14)

Written, Producer [Produced], Engineer [Engineered]: Roy Khan, Tore Østby
Drums recorded: Nils Harald Mæehlum at MLP studios, Dokka
Vocals recorded: Leif Johansen at Stable Studios, Oslo
Guitars, bass, keyboards and vocals recorded at Sound Factory Studios at locations in Stockholm, Moss and Kvile
Mixed: Stefan Glaumann at Hometown Studios, Stockholm
Mastered: Svante Forsbäck at Chartmakers
Graphic Design [Additional Graphic Design]: My Olausson
Artwork: Seth Siro Anton
Layout: Gustavo Sazes

Skupina:
Tore Østby - Guitars
Ingar Amlien - Bass
Arve Heimdal - Drums
Roy Khan - Vocals
Trond Nagell-Dahl - Keyboards
Hosté:
Diskografie Guilt / Sundance
Vyšlo 1995, Noise Records, N0229-9

Seznam skladeb:
Side A
01. Guilt (5:03)
Side B
02. Sundance (4:30)
Total Time: (9:33)

Píseň "Guilt" se objevuje na studiovém albu "Conception In Your Multitude", nicméně verze na tomto singlu není stejná jako verze prezentovaná na albu.

Skupina:
Dag Østby - Vocals, Lyrics
Tore Østby - Guitars, Keyboards
Freddy Samsonstuen - Bass, Keyboards
Werner Skogli Drums
Hosté:
Diskografie Demo 1992
Tape, vyšlo 1992, Independent

Seznam skladeb:
01. Soliloquy
      a. Sweet Lavender (2:43)
      b. Non-Electric Redemption (3:53)
      c. In These Rooms (4:43)
02. Black On Black (4:18)
03. My Decision (4:41)
04. Where Roses Fade (5:31)
05. The Promiser (3:35)
Total Time: (29:24)

Produced: Tore Østby
Recorded and Mixed: Nils Harald Mæehlum at MLP 8-track Studio
except 02: Nils Harald Mæehlum/Dag Stokke at Gjøvik Lydstudio/Studio Studio
Mastered: Leif Johansen at Stable Studios


Demo bylo nahráno v létě 1992, ještě před haráváním druhého alba.

Skupina:
Dag Østby - Vocals, Lyrics
Tore Østby - Guitars, Keyboards
Freddy Samsonstuen - Bass, Keyboards
Werner Skogli Drums
Hosté:
Diskografie Demo 1990
Tape, vyšlo 1990, Independent

Seznam skladeb:
01. Without Sanity ()
02. Mortal Dream ()
03. Cry Of Despair ()
Total Time: (00:00)

Digital Recorded and Mixed at Mæehlum's 8-track mobile studio, 28.04.1990
Produced: Conception and Nils Harald Mæehlum
Painting: Knut Baade
Logo: Marius Villmann
Photo: I. LyftinsmoSkupina:
Dag Østby - Vocals, Lyrics
Tore Østby - Guitars, Keyboards, Bass (02)
Freddy Samsonstuen - Bass
Arve Heimdal - Drums
Hosté:
Diskografie Demo
Tape, vyšlo říjen 1990, Independent

Seznam skladeb:
Side A
01. Shadow Of Existence ()
02. The Way Of The Innocent ()
03. Gloomy Clouds ()
04. Mortal Dream ()
Side B
05. Silent Scream ()
06. Murder In Disguise ()
07. Bad Moon ()
08. Eternalized ()
Total Time: (00:00)

Recorded at MLP Studio
Recorded at Mahlum's 8-track mobile studio Sep 26-29 & Oct 4-5, 1990
Producer: Tore Østby, Arve Heimdal
Engineering: Nils Harald Mæehlum
Cover art: Alan Arntzon
Basista Samsonstuen byl nahrazen Ingarem Amlienem krátce po těchto nahrávkách pořízených v Mæehlumově 8-stopém mobilním studiu 26.-29. září a 4.-5. října 1990.

ZpětConception 1990 - from left to right: Freddy Samsonstuen, Arve Heimdal, Dag Ostby, Tore OstbyConception 1994


Ingar Amlien, Arve Heimdal, Roy Khan, Tore Østby, Jan Petter Ringvold (Crest of Darkness)


Tore Ostby, Roy Khan, Arve Heimdal a Ingar Amlien - 2005

Conception 2005 NYC

Zpět
Oficiální stránky:
https://conceptionmusic.com/
http://www.geocities.com/SunsetStrip/Palladium/1360
https://www.facebook.com/conceptionmusi2/?ref=page_internal
http://www.rollthefire.com
http://www.myspace.com/toreostby

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  28.8.2022 
Menu Poslední aktualizace: 28.8.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!