Black 7 - progressrock.cz
Zpět
Melodic Intrumental Heavy Rock - to je nejlepší způsob, jak popsat hudbu projektu Black 7. Její kořeny lze hledat v 80. a 90. letech rocku a metalu, ale rozvinuly se ve vlastní hudební jazyk. Hudba Larse Totzkeho, ovlivněná kapelami a umělci jako Black Sabbath, Iron Maiden, Rainbow, Sevendust, Dream Theater, Slipknot a Korn, ale také Satriani, Gary Moore, Al di Meola a Paco de Lucia, je těžká a rocková, stejně jako orchestrální a někdy ticho.

Madrigal Larsova hudební cesta začala ve věku 18 let. Po několika letech Lars hrál v metalové kapele, než založil vlastní kapelu Madrigal v Hannoveru v polovině 90. let, která hrála směs metalu a progresivního rocku. Kapelu založili v srpnu 1992 Kai Paulmann (bicí), Helge Adam (klávesy) a Lars Totzke (kytara). O rok později se v dubnu 1993 přidala Sandra Werner jako zpěvačka. První koncerty odehráli na konci roku 1993. Na podzim 1994 si zahráli první koncert v Kapitolu, velký klub v Hannoveru. Nahráli demo na začátku roku 1995 a v dubnu jsme znovu hráli v Capitolu jako jedna z vítězných kapel v rockové soutěži "Hannover muckt auf“. Po různých dalších koncertech o rok později hráli znovu v Capitolu, mimo jiné s VICTORY. Pak je Helge ze studijních důvodů opustil a na podzim 1996 jako kvarteto natočili EP "Silence". Poté se připojil Henning Pfeiffer jako nový basista. Po několika lokálních vydáních a živých koncertech a dokonce i problémech ohledně názvu (jedné americké kapely) se kapela rozpadla.

Ke konci roku 1999 začal tvořit akustické trio (2 kytary a zpěv) s dalším kytaristou a zpěvákem. Hráli jazzové standardy, ale také skládali vlastní skladby. Po mnoha vystoupeních musel jejich zpěvák bohužel ze zdravotních důvodů přestat v roce 2005 vystupovat a tak pokračovali jen jako kytarové duo. Poté už nebyly žádné další vystoupení. S novým projektem by měl být nastaven nový začátek pro další publikace a brzy i živé koncerty.

V roce 1996 složil přijímací zkoušku do kurzu kulturní výchovy na univerzitě v Hildesheimu a začal studovat. Poté hrál v big bandu, účastnil se jazzových workshopů, např. v Erlangenu, a dělal hudbu se spoustou lidí.

Po mnoha letech hudební abstinence vyšlo prvních 14 skladeb na jeho prvním sólovém albu "Look Inside". Instrumentální album, ve kterém je kytara hlavním nástrojem a provází písněmi. Je to jako hudební cesta, ve které se střídají rychlé části s klidnými pasážemi. Všechny písně napsal, produkoval a zaranžoval Lars Totzke.

Sólový projekt Larse Totzkeho Black 7 představil své druhé album "The 2nd Chapter". Toto jedinečné instrumentální dílo představuje významný pokrok od umělcova debutu "Look Inside" a předvádí temné, melodické, silné a symfonické kompozice, ukazuje plody umělecké práce v dokonalé harmonii. Umělecký výraz Larse Totzkeho v Black 7 mistrně propojuje temné prvky a melodii, "The 2nd Chapter" znamená zlom v jeho kariéře a ve světě instrumentální hudby, odhalující hloubku a intenzitu v jeho temné, ale melodické zvukové krajině. Hudba je umně komponována, každá nálada, hudební prvek a struktura jsou přidány přesně ve správný okamžik. Posluchač není nikdy uspěchaný, nikdy se nenudí a nikdy není vystaven opakujícím se prvkům. Místo toho se jim dostává hudebního zážitku, který je povznášející i krásný, přičemž každý kus nabízí jedinečnou identitu, která je zcela jeho vlastní.

Instrumentální prvky alba jsou jak technicky náročné, tak emocionálně rezonující pohlcující atmosféru s temnými kytarovými riffy, silnými bicími rytmy a evokujícími klavírními pasážemi. Symfonické prvky dodávají další vrstvu hloubky a emocionální intenzity a přivádějí posluchače na emocionální horskou dráhu. Navzdory absenci textů album vypráví poutavý příběh, zachycující emoce a myšlenky posluchačů, vede je temnou krajinou a emocionálními vrcholy a pády.

Zpět
Členové:
Lars Totzke - Guitars
Bývalí členové:


Členové
(Narozen ***, Hanover, Germany)
Guitars and other instruments


Lars Totzke je německý hudebník, kytarista a skladatel, a také učitel hry na kytaru pocházející z Hannoveru, Německo. Jako zkušený kytarista nabízí výuku kytary v oblastech jazz, rock, pop pro začátečníky a pokročilé studenty v Hannoveru.

Na kytaru začal hrát až v 18 letech. Po 2 letech soukromých lekcí kytary začal hrát rockovou hudbu ve své první kapele. Po dalších dvou letech založil vlastní kapelu Madrigal v Hannoveru v polovině 90. let, která se více věnovala progresivní rockové hudbě, více ve stylu Yes a Genesis. Ovšem s trochu tvrdším zvukem.

V roce 1996 složil přijímací zkoušku do kurzu kulturní výchovy na univerzitě v Hildesheimu a začal studovat. Poté hrál v big bandu, účastnil se jazzových workshopů, např. v Erlangenu, a dělal hudbu se spoustou lidí.

Kolem konce roku 1999 začal tvořit akustické trio s dalším kytaristou a zpěvákem. Hráli jazzové standardy, ale také skládali vlastní skladby. Po mnoha vystoupeních musel jejich zpěvák bohužel ze zdravotních důvodů přestat vystupovat a tak pokračovali jen jako kytarové duo.

Hudba Larse Totzkeho je ovlivněná kapelami a umělci jako Black Sabbath, Iron Maiden, Rainbow, Sevendust, Dream Theater, Slipknot a Korn, ale také hudebníky jako Satriani, Gary Moore, Al di Meola a Paco de Lucia, je těžká a rocková, stejně jako orchestrální a někdy zamlklá.

Zpět
Studiové desky:
2023 The 2nd Chapter
2021 Look Inside
Ostatní nahrávky:Skupina:
All songs written and performed: Lars Totzke
Hosté:
Diskografie The 2nd Chapter
Vyšlo 17. listopadu 2023,

Seznam skladeb:
01. Driven (3:07)
02. For This Moment (3:36)
03. Push (3:57)
04. Tortured Souls (4:45)
05. Wide Eruption (4:15)
06. Breathing Space (4:00)
07. Break Up (3:36)
08. Above The Sky (4:16)
09. Light Flow (3:19)
10. Dark Hope (3:59)
11. Confused Harmony 03:27)
Total Time: (00:00)


Skupina:
All Songs written, recorded, produced and played by Lars Totzke
Hosté:
Diskografie Look Inside
Vyšlo 8. října 2021,

Seznam skladeb:
01. Unleashed (4:05)
02. Lead The Way (3:58)
03. Lift Up (5:09)
04. Awakening (4:17)
05. In My Dream (4:55)
06. Discover (5:06)
07. Never Stop (4:06)
08. Look Inside (6:34)
09. Out Of The Box (6:22)
10. Years Ago (5:26)
11. Hear My Voice (4:13)
12. Mysterious World (5:13)
13. A Story To Tell (5:21)
14. Time For My Imagination (4:07)
15. Lead The Way (3:58)
Total Time: (00:00)

All Songs Written, Recorded, Produced and Played: Lars Totzke

Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.black-seven.net/
https://www.gitarrenunterricht-hannover.de/
https://www.facebook.com/Blacksevengermany
https://blackseven.bandcamp.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  3.12.2023 
Menu Poslední aktualizace: 3.12.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©