Better Strangers - progressrock.cz

           

Zpět
Rocková kapela Better Strangers je čtveřice se sídlem v Miami na Floridě, kterou založili zpěvák deCasa, kytarista Joey Rodriguez, baskytarista Yang Waingarten a bubeník Nic Collins, syn Phila Collinse, jehož právě viděly tisíce fanoušků Genesis po celém světě, když kapela dokončila své The Last Domino? světové turné s Nicem na bicí místo svého otce. Music Radar nedávno zařadil bubeníka Nica jako č. 2 ve svém hlasování fanoušků Top Five Prog Dummers.

Kapela mísí heavy rockový styl se současnými vrstvami a melodiemi a dává skupině nenapodobitelný zvuk. Better Strangers je průsečíkový zážitek, který rozmazává linie a nebere ohled na kategorie. Je abrazivní a nekompromisní. Jsou dynamičtí, autentičtí a sdílní. Členové pocházejí z různých koutů světa, protože jejicho hudba čerpá z různých koutů lidské tvorby v jedinečné syntéze žánrů. Jsou ovlivněni těmi nejlepšími prvky hard rocku, psychedelického, hip hopu, metalu, grunge, progresivního rocku a shoegaze. Better Strangers zaujímají svůj vlastní prostor v rámci kontinua hudby - a zároveň vzdávají náležitou úctu obrům, na jejichž bedrech stojí. Better Strangers je přivádí zpět tím, že to tlačí dopředu.

Fifty Eight Hundred je rocková kapela z Miami a projekt navazující na kapelu WYK. Projekt "What You Know" (=WYK) začal už na střední škole v lednu 2015, kdy baskytarista Yannick Waingarten a bubeník Nic Collins založili svou první kapelu Countdown poté, co spolu poprvé hráli na pódiu v prosinci 2014. Skupina zahrála jednu převzatou píseň "7 Nation Army" od The White Stripes. Nic a Yang navázali přátelství již na střední škole, když se Nic přestěhoval ze Švýcarska do Miami. Kapela tehdy hrála cover verze písní na několika lokálních místech, dokud změny členů nevyprovokovaly dvojici k hledání nových přírůstků do skupiny.

V kapele proběhlo celkem pět členských změn, které kapelu naučily různé aspekty hudebního byznysu a to, co je potřeba k překonání jakýchkoliv problémů v něm. Až v listopadu 2015 vzniklo jádro budoucí kapely, kdy se ke skupině připojil kytarista Joey Rodriguez a kapela začala hrát četná vystoupení a psát vlastní hudbu. V březnu 2017 pak Jacob Maicol jako hlavní zpěvák, což kapelu navždy změnilo. Tato sestava si okamžitě sedla a začala vyvíjet svůj vlastní jedinečný zvuk. Poté, co odehráli koncerty s Jacobem a poznali se více, se kapela rozhodla změnit svůj název na Fifty Eight Hundred jako prostředek k představení nové éry kapely. Fifty Eight Hundred skutečně vyvinuli svůj vlastní zvuk díky široké škále inspirací pocházejících od všech členů kapely. Svou inspiraci čerpali z Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters, Led Zeppelin, Royal Blood, Pearl Jam, Jimi Hendrix Experience, John Mayer a mnoho dalších. Je jasné, že kapela do své hudby a živých vystoupení zkombinovala žánry hard rock, alternative rock, classic rock a blues a přinesla tak velmi unikátní zvuk.

Za krátkou dobu, co byla kapela pohromadě, přenesli svá energická vystoupení na pódia Montreux Jazz Festival, Sion Music Festival, Okeechobee Music and Arts Festival, The Fillmore, Sloppy Joe's, The Green Parrot, Indiana University, a Florida State University z těch nějdůležitějších. Po měsících připrav kapela vydala dva hlavní singly "When You Feel Alright" a "Andria". Debutové album kapely mělo vyjít koncem jara 2018 po několika měsících přípravy konečně 22. května 2018 vydala své stejnojmenné debutové album. Kapela měla ambice koncertovat po světě, hrát hudbu a udělat si jméno v hudebním průmyslu, aby všem ukázala, že rock 'n' roll nakonec není mrtvý.

V dubnu 2019 se Waingarten, Collins a Rodriguez rozhodli rozejít se svým dlouholetým zpěvákem Jacobem Maicolem. Toto oznámení se objevilo 16. května 2019 na Facebooku a ihned zahájili hledání nového člena. Trojice očekávala rychlý obrat a nemyslela si, že hledání bude trvat déle než rok, přesto vysoký standard a definovaná vize pro skupinu nedávaly prostor pro kompromisy. Další rok ryze instrumentální kapela neúnavně cvičila a psala. V roce 2020 se svět kvůli pandemii COVID zastavil ve svých stopách a hledání zpěváka bylo zastaveno. Skupina uvízla v limbu a strávila velkou část svého času znovuobjevováním a vylepšováním svého zvuku.

Všichni to vzdali, když k nim prostřednictvím Instagramu přišel zpěvák z Austinu v Texasu deCasa. Při procházení Instagramu deCasa narazil na příspěvek, který herečka Lily Collins napsala o svém bratrovi Nicovi. Nakonec našel příspěvek kapely uvedený o rok dříve, ve kterém trio inzerovalo hledání nového zpěváka. Po dvou týdnech zvažování ke kontaktování skupiny deCasa poslal kapele e-mail ke zvážení. V květnu 2020 tak kapela obdržela e-mail od zpěváka deCasa, známějšího jako Luis Santiago, ohledně volné pozice. Po několika výměnách názorů obsahujících původní demo pro "Lies" se obě strany rozhodly, že se na týden sejdou v Miami, aby viděli, jak si to sedne, doufali, že tato sestava bude mít potenciál. Čtveřici to okamžitě klaplo a na konci prvního dne Waingarten, Collins a Rodriguez věděli, že konečně našli chybějící dílek skládačky. Kapela narazila na něco zvláštního a bez váhání se posunula vpřed.

Čtyřčlenná skupina opět s novým názvem Better Strangers začala skládat písně inspirované klasickými a současnými kapelami jako Nine Inch Nails, Tool, Radiohead, Smashing Pumpkins, Tame Impala, Porcupine Tree, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Black Sabbath a Genesis. Zpěvák deCasa a baskytarista Yang sdílejí společnou lásku k rockovým latino velikánům, jako jsou Calle 13 a Black Guayaba. Texty byly inspirovány životními zkušenostmi hlavního zpěváka deCasa. Některé skutečné, některé neskutečné. "Je pro mě těžké zpívat o věcech, s nimiž se nedokážu skutečně spojit", vysvětluje deCasa nový singl. "Většina toho, co píšu, je přímo inspirována osobními příběhy nebo příběhy blízkých přátel. Tato autenticita má obrovský vliv na sdělení, když nahráváme nebo hrajeme živě".

Debutový singl Better Strangers "Lies" byl vydán 27. listopadu 2020. Brzy následoval jejich druhý singl "Slow Fade (Warm It Up)" vyšel 18. prosince 2020. Nakonec skupina vydala 1. ledna 2021 i svůj třetí počin "Change". Skupina doufá, že se prosadí v hudebním průmyslu a zároveň stvoří rock znovu relevantním ve světě, který jej tak zoufale potřebuje.

Better Strangers aktuálně hrají v klubech, na festivalech a na podpůrných akcích po celých Spojených státech, Velké Británii a Evropě. Better Strangers vydali své debutové EP "Luna’s Daydream" dne 23. dubna 2021. První EP kapely je plné vynalézavých kytarových riffů, náročných bicích a překvapivého množství popového cítění. Je tu vzdušná atmosféra, a to i při optimističtějších a tvrdších skladbách. "Wombat" je kytarová, připomínající kapely jako Dredg a Thrice… dokonce i malé novodobé Red Hot Chili Peppers. Skladby "Change" a "Slow Fade" mají rozhodně nenápadný groove, ale zaplňují prostor malými hudebními překvapeními, která vyvolávají vzpomínky na Arctic Monkeys. Navzdory odkazům na jiné skupiny je nejpůsobivější součástí "Luna’s Daydream" jeho schopnost obstát na vlastní pěst. Žádná z pěti skladeb ve skutečnosti nezní jako některá z výše uvedených kapel. Obsahují pouze zvláštní příchutě. Better Strangers zjevně strávili čas vypracováním a dolaďováním této várky skladeb. Každá skladba je poutavá, dobře napsaná a přispívá k pěkné rozmanité směsi melodií.

Nedávno zveřejnili videoklip ke svému zbrusu novému singlu "But I Don't Know Your Name", a ten stojí opravdu za poslech. Kapela začíná rok 2022 tím, že si vydělává na cestách, ořezává se hraním v klubech, na festivalech a na support slotech po celých Spojených státech, Velké Británii a Evropě.

Zpět
Členové:
Yang Waingarten - Bass
Nic Collins - Drums, Percussion
Joey Rodriguez - Guitars
deCasa - Vocals
Bývalí členové:


Členové Yang Waingarten
(celým jménem Yannick Waingarten)
(Narozen 7. října 1999, Buenos Aires, Argentina)
Bass


Yang Waingarten se narodil v Buenos Aires v Argentině a nepamatuje si dobu, kdy neposlouchal hudbu, která byla vždy velmi důležitou součástí jeho života. Yang začal hrát na různé hudební nástroje už v 6 letech. Yannick, také známý jako Yang, si koupil svou první basu v 7. třídě a pokračoval v hraní rekreačně. Až když na škole potkal Nica Collinse, začala v jeho životě hrát hudba mnohem větší roli. Nic a Yang se rychle stali blízkými přáteli a založili svou první kapelu.

Během prvního ročníku střední školy začal Yang brát hudbu vážněji. Jeho vášeň pro hudbu se probudila po benefičním koncertu, který hrál po boku Nica. Po mnoha různých projektech Yang a Nic konečně vytvořili projekt známý jako Fifty Eight Hundred. Začal poslouchat více hudby a začal zkoumat různé hudebníky a kapely, které poslouchal. Velikáni jako Flea, John Paul Jones, John Entwistle a Geddy Lee jsou jen některé z Yangových inspirací a výrazně ovlivňují jeho hru na baskytaru. Začal pronikat i do jiných žánrů a začal se inspirovat jazz fusion a sólovými basisty jako Leland Sklar, Victor Wooten a Jaco Pastorius. Po několika letech hraní s Nicem, Joey a Jacobem jeho vášeň pro hudbu exponenciálně vzrostla a on si přeje pokračovat v hraní hudby po zbytek svého života.

Členové Nic Collins
(celým jménem Nicholas Collins)
(Narozen 21. dubna 2001, Geneva, Switzerland)
Drums, Percussion


Nicholas Collins je anglický bubeník, je synem Phila Collinse, bubeníka kapely Genesis, který nyní vystupuje s kapelou svého otce, jeho domovskou kapelou je Better Strangers. Kromě bicích hraje Collins také na klavír a kytaru, což mu umožňuje podílet se s ostatními členy kapely na psaní písní. Nicova bubenická inspirace pochází od Johna Bonhama, Chada Smithe, Taylora Hawkinse, Dave Grohla, Stewarta Copelanda, Phila Collinse, Todda Suchermana a Bena Thatchera.

Nic se narodil v Ženevě ve Švýcarsku a vyrůstal ve Spojeném království jako syn hudebníka Phila Collinse, který byl třikrát ženatý, poprvé v roce 1975 s Andreou Bertorelli a v roce 1984 s Jill Tavelmanovou. Jeho první a druhé manželství skončilo rozvodem a druhé manželství vedlo k rozvodu s vyrovnáním ve výši 17 milionů liber. Phil Collins se v roce 1999 oženil s Nicovou matkou, Orianne Cevey, Švýcarkou. Jejich manželství vyústilo v rozvod v roce 2006, přičemž Cevey obdržela rozvodové vyrovnání ve výši 25 milionů liber. V souladu se zkušenostmi bylo vyrovnání největší z hvězdného rozvodu ve Spojeném království.

Nicova vášeň pro bicí začala ve velmi raném věku a postupem času rostla. Ačkoli Nic vděčí za svou vášeň pro hudbu svému otci Philu Collinsovi, jeho vystavení novým projektům a žánrům se svou kapelou Better Strangers tuto vášeň jen umocnilo. Nicholas je zaneprázdněn nejen koncertováním se svým otcem Philem Collinsem na jeho "Not Dead Yet" turné nebo přípravou na turné Genesis "The Last Domino?" začínajícího v září 2021, ale také pracuje na své vlastní kariéře. Během turné "Not Dead Yet", které začalo v létě 2017, měl Nic tu čest sdílet pódium se světově uznávanými hudebníky Lelandem Sklarem, Darylem Stuermerem, Bradem Colem a Luisem Contem.

Ačkoli Nic vděčí za svou vášeň pro hudbu a bubnování svému otci Philu Collinsovi, skutečné probuzení nastalo poté, co Nic založil projekt známý jako Fifty Eight Hundred se spoluhráčem z kapely Yannickem Waingartenem. I když byl vystaven vlivu skvělých hudebníků, Fifty Eight Hundred umožnilo Nicovi experimentovat a vytvořit si vlastní identitu hudebníka. Tento vývoj připisuje svým padesáti osmi stům spoluhráčům, kteří všichni měli vliv na jeho hraní. Navzdory nabitému plánu turné dokázal Nic upřednostnit Fifty Eight Hundred a nahrávání jejich debutového alba, které vyjde na jaře 2018.

Jeho poslední kapela, Fifty Eight Hundred již je minulostí po odchodu zpěváka, ale zbývající členové založili novou kapelu s názvem Better Strangers. Better Strangers se sídlem v Miami na Floridě je rocková kapela, ve které hraje zpěvák deCasa, kytarista Joey Rodriguez, baskytarista Yang Waingarten a bubeník Nic Collins. Kapela mísí heavy rockový styl se současnými vrstvami a melodiemi. Nyní vydali svůj debutový singl "Lies".

Better Strangers vydali své debutové EP "Luna’s Daydream" v roce 2021 a doufají, že brzy vyjedou na koncerty.

Členové Joey Rodriguez
(Narozen 16. května 2002, Miami, Florida, United States)
Guitars


Joey Rodriguez se narodil v Miami na Floridě. Jeho zájem o hudbu začal, když mu jeho otec ukázal všechnu svou oblíbenou hudbu, která sahala od klasických rockových kapel jako jsou The Police a Led Zeppelin až po grunge hudbu kapel Pearl Jam a Smashing Pumpkins. Joey začal hrát na kytaru v 8 letech. Ve čtvrté třídě začal Joey hrát na kytaru a krátce nato založil svou první kapelu. Jak začal hrát s více lidmi, více kapelami a v některých mimoškolních programech, naučil se hodně od jiných hudebníků a učitelů a objevil své největší inspirace jako kytarista. Kytarista, který na Joeyho hru zanechal největší dojem, je Jimi Hendrix. Mezi další hlavní vlivy patří John Frusciante, Stevie Ray Vaughan, Jimmy Page, BB King, Albert King, Eric Clapton, John Mayer, Billy Corgan a mnoho dalších.

Přestože se hudba stala hlavním zaměřením jeho života, jakmile vzal do ruky kytaru, bylo to, když se v listopadu 2015 připojil k Fifty Eight Hundred, kdy si Joey uvědomil, co to znamená být v kapele s opravdovou hudební chemií. Tehdy si také uvědomil, že jeho kolegové z kapely budou jeho bratry na celý život.

Členové deCasa
(celým jménem Luis Santiago)
(Narozen 5. října ***, Puerto Rico)
Vocals


deCasa se narodil v Portoriku a vyrůstal na kombinaci latino hudby a rockových ikon té doby. Matador Bongos byli všudypřítomní v domě jeho prarodičů na venkově, v místě, kde se zrodily jeho hudební vášně. "Nepamatuji si dobu, kdy jsem nehrál na bicí." Od bongos přešel na hračkovou bicí soupravu, která se změnila na použitou soupravy, a v 7. třídě dostal deCasa svoji první klasickou kytaru. Poté, co se přestěhoval do Texasu a zanechal bicí soupravu, ponořil se do kytary a učil se hrát napodobováním Johna Fruscianteho z Red Hot Chili Peppers.

Během studia počítačového inženýrství na Texas A&M využil deCasa svůj obor k tomu, aby přesvědčil své rodiče, aby mu koupili notebook, se kterým bude produkovat elektronickou hudbu na GarageBand. Během svých let na vysoké škole pracoval na podpoře svého hudebního zvyku, znovu se spojil s bicími, přibral basu a produkoval svou vlastní hudbu. "Pak jsem narazil na problém - "Nikdo nebude poslouchat moji hudbu bez zpěvu... najmu si ghostwritera? Jak to vůbec funguje?" Takže z nutnosti začal deCasa psát a nahrávat i vlastní vokály. Bez předchozího vokálního tréninku si vyvinul svůj vlastní instinktivní styl a využíval svůj přirozený nakřáplý hlas. Strávil spoustu víkendů v Austinu, Dallasu a Houstonu v undergroundových scénách a inspiroval se bohatou hudební kulturou každého města. Po několika letech předvádění DIY show po celém Texasu se dostal k Better Strangers, kde náš příběh začíná.

Zpět
Studiové desky:
2021 Luna’s Daydream (EP)

Ostatní nahrávky:Skupina:
Yang Waingarten - Bass
Nic Collins - Drums, Percussion
Joey Rodriguez - Guitars
deCasa - Vocals
Hosté:
Diskografie Luna’s Daydream
Vyšlo 23. dubna 2021,

Seznam skladeb:
01. Lies (3:00)
02. Slow Fade (Warm It Up) (3:38)
03. Change (3:13)
04. Wombat (3:49)
05. Bleeding For You (6:10)
Total Time: (19:50)

Recorded at Brain Damage Studios Studios in Dania Beach Florida
Mixed: Grammy winner James ‘Jimmy T’ Meslin
Music video directed: Andres Birnbaum

Zpět
Fifty Eight Hundred

Fifty Eight Hundred

Better Strangers

Better Strangers

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.betterstrangers.net/
https://madisonhouseinc.com/better-strangers/
https://www.facebook.com/bttrstrngrs/photos/?ref=page_internal
https://www.facebook.com/FiftyEightHundred/photos


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  12.5.2022 
Menu Poslední aktualizace 12.5.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!