Ascher - progressrock.cz
         
                       

Zpět
Ascher je progresivní rocková kapela zrozená ze spolupráce dvou přátel. Jak se nápady rozšiřovaly a rozvíjely, brzy si uvědomili potřebu dalšího hudebníka. Jak projekt nabíral na síle, spolupracovníci (je to slovo, podívejte se na to) se rozhodli, že svět skutečně potřebuje další progresivní rockovou kapelu. Byl přijat zpěvák a výsledkem je Ascher!

Doug Bowers (Ad Astra, KDB3, Vertical Alignment) a Rob Perez (Visual Cliff, Bluesyndrome) spolupracovali na svých projektech již léta. Krátcetrvající kapela, která vznikla v roce 2021 a rozpadla se na začátku roku 2022, přinesla mnoho společně napsaných instrumentálních skladeb, které nikdy nespatřily světlo světa.

Ke konci roku 2022 začal Doug spolupracovat s kytaristou Blakem Dickesonem, při vytváření některých hudebních nápadů, které Blake během let vyvinul, Rob byl přizván, aby k úsilí připojil chutnou sólovou kytaru. Když Rob navrhl, aby trio znovu občerstvilo některé z nedokončených instrumentálních skladeb, bylo rozhodnuto, že kapela by mohla být nejlepším vyjádřením jejich rostoucího repertoáru. Tak se ve Fort Walton Beach, Florida, zrodili Ascher. Rychle se ukázalo, že Doug nezvládá zpívat melodie, které psal pro své texty, a brzy se rozběhlo hledání správného zpěváka. Rob navrhl jednoho, se kterým se nedávno setkal. Kyle Graves napsal texty pro připravované album pro Roba a Rob cítil, že by se pro Aschera perfektně hodil. Rob měl pravdu a kapela byla kompletní.

Nováčci, Ascher, dne 16. února 2023 uvedli premiéru svého videa "The Great Divide", aby propagovali první singl z jejich nadcházejícího debutového alba Beginnings. Video s vystoupením bylo sestříháno černobíle a obsahuje členy Ascher proložené několika anonymními klipy, které pomáhají předávat poselství písně.

Debutové album nové americké progresivní rockové skupiny Ascher bylo brzy dokončeno, vyšlo 16. března 2023 a dostalo symbolický název "Beginnings". Album obsahuje pět instrumentálních skladeb a čtyři písně má délku 57 minut. Od úvodní instrumentální titulní skladby až k bližší bonusové skladbě "The Instrumental Divide" album plynule plyne zvukovou krajinou kytarového rocku, vintage klávesových kouzel a vznešené balady plné háčků. Instrumentální skladby posílí dostatek taktu a změn metru, aby udržely zarytého progového fanouška spokojené, zatímco skladby provokující k zamyšlení odhalují více uzemněný pocit. Je k dispozici ve všech formátech s vysokým rozlišením z Bandcampu a dalších kvalitních online obchodů a streamovacích služeb po celém světě.

Pokud jde o hudbu, nečekané překvapení je v dnešní době vzácností, takže když vám nějaké přijde do schránky, musíte si ho opravdu vážit. S "Begginings" Ascher opravdu nasadili jasnou laťku pro debutové vydání a vydali se na cestu k tomu, co by měla být úspěšnou kariérou a určitě si získá pozornost mnoha fanoušků.

Zpět
Členové:
Doug Bowers - Keyboards, Acoustic & Electric Rhythm Guitars, Bass Guitar, Vocals, Drum Programming
Blake Dickeson - Acoustic and Eelectric Rhythm Guitars
Rob Perez - Lead and Rhythm Electric Guitars
Kyle Graves - Lead and Backing Vocals
Bývalí členové:


Členové Doug Bowers
(také znám jako KDB3)
(Narozen ***, Fort Walton Beach, Florida, United States)
Keyboards, Acoustic and Electric Rhythm Guitars, Bass Guitar, Lead and Backing Vocals, Drum Programming


Dough je americký hudebník a hráč na klávesové nástroje, basovou kytaru, všechny druhy kytar a příležitostně zpívá. V současné době je členem a zakladatelem kapely Ascher.

Doug je multiinstrumentalista sídlící na Floridě v USA a využívá hostující kytaristy a několik dalších, aby mu pomáhali s hudebními tématy. Doug Bowers má za sebou řadu hudebních inkarnací, jako je Sonic Throwback a Ad Astra. Nemluvě o tom, že jsem hudebním hostem na jiných nahrávkách, jako je Vertical Alignment.

KBD3 se zdá být sólovou platformou, kterou Doug preferuje, když se zaměřuje na jeho zjevnou vášeň pro křesťanskou víru a symfonickou progresivní hudbu podobně jako Neil Morse Band, Kansas nebo Spock's Beard. KDB3 je entita sólového studia Douga Bowerse. Doug začal vystupovat v polovině 70. let jako klávesista a zpěvák pro Brandywine v Morgantown, WV a okolí. Na začátku 80. let se přestěhoval do Fort Walton Beach na Floridě a pokračoval ve vystupování v různých cover kapelách. V polovině 90. let začal milovat psaní složitějších progresivních rockových skladeb.

"VERITE" (2009) je nové album Douga Bowerse pod pseudonymem KDB3. Nahrávky je možno objevit na jeho adrese: https://kdb3.bandcamp.com/

Členové Blake Dickeson
(Narozen ***)
Acoustic and Electric Rhythm Guitars


Blake je americký hudebník a hráč na všechny druhy kytar a příležitostně zpívá. V současné době je zakladatelem a členem kapely Ascher.

Členové Rob Perez
(Narozen ***)
Lead and Rhythm Electric Guitars


Rob je americký hudebník a hráč na všechny druhy kytar a příležitostně zpívá. V současné době je členem a zakladatelem kapely Ascher. Velkou část své hudební kariéry strávil Rob s kapelou Visual Cliff.

Je znám také z působení v kapelách Bluesyndrome (Guitars, Bass, Keyboards, Drums), Visual Cliff (Guitars, 1999-present) a Fall of Echoes (Guitars). Jako zvukař se podíle na masterování alb kapely Encompass "Encompass" (2006, Demo), Nicka Laytona "Storming The Castle" (2008) a Paula Kleffa EP "Machined" (2008). Zůčastnil se také akce From Purple & Paisley II: A Charity Tribute to Prince, která se konala 23. července 2016.

Kytarista Rob Perez a bicí maestro Rick Mals se poznali na konci 80. let, kdy Rob byl v nahrávacím projektu s několika společnými přáteli. Po dokončení projektu se Rob v roce 1987 přestěhoval do NYC, aby hrál v klubech. Tam Rob začal na konci 80. let svou hudební kariéru v New Yorku. Rick se přemístil do Bostonu na Berklee. Po třech letech koncertování, které zahrnovalo otevírání koncertů pro Ozzyho Osbourna, White Lion, Living Colour a další, se rozhodl zamířit zpět do svého rodného města Pittsburghu v Pensylvánii, kam se v podstatě vrátili oba dva ve stejné době a narazili jeden na druhého na Kings X show. Brzy však znovu ztratili kontakt. Bylo to v té době (1991), kdy Rob jamoval ve vylepšované jam kapele s klávesistou Robem Klanem. Brzy ztratili kontakt také poté, co si koupili domy daleko od sebe a založili rodiny a obchodní kariéru.

V roce 1999 se Rob Perez začal znovu vracet ke psaní a skládání a chtěl vytvořit skupinu, se kterou by nahrával. Poté, co se s Rickem asi 10 let neviděl, se Rob zastavil v hudebním obchodě, ve kterém Rick učí, aby jej pozdravil. Oba přátelé znovu rozdmýchali jiskru přátelství a poté, co dohnali roky, které plynuly, se rozhodli spolupracovat na Robově nové hudbě. O pár měsíců později Rob večeřel se svou ženou v místní restauraci a na procházce byl i Rob Klan se svoji ženou. (Ti dva Robové totiž právě žili do 5 minut od sebe a nevěděli o tom). Když pak Robové seděli v restauraci naproti sobě, netrvalo dlouho a posílali si demo skladby k poslechu. Úplně poprvé, když se dva kamarádi z jam bandu posadili k hraní, bylo evidentní, že reforma tohoto přátelství byla dlouho pouze odkládaná. V roce 1999 dal Rob dohromady své vlastní domácí nahrávací studio. Završením roku 1999 se Rob Perez setkal s Ericem Fullerem a oba rychle navázali přátelství, které vyústilo v demo materiál s názvem "The Visual Cliff Project". Poté, co si dal pauzu, aby dokončil studium a naplánoval si svatbu. Jeho technické příspěvky k albu "Lyrics For The Living" z roku 2003 pak byly zásadní pro jeho úspěch. Eric se anatrvalo vrátil do skupiny na album "Key To Eternity" z roku 2004.

Rob pak založil vlastní label a produkční společnost s názvem Trinity Records & Productions, se kterou mohl odrazit svou vlastní hudbu. Robovu hudbu nyní distribuuje deset různých společností po celém světě a jeho produkční společnost vyvíjí nové umělce a také píše hudbu pro filmové použití.

Obě nahrávky "Lyrics For The Living" a "Key To Eternity" se vyprodaly ze svých prvních výtisků a jsou nyní ve druhém vydání. Úspěch obou CD přiměl kapelu k hledání zpěváka, který by dodal hudbě další rozměr. Po vyčerpávajícím hledání toho správného, zůstala v konkurzu jen hrstka opravdu skvělých lidí, ale žádný, který by do jejich konceptu úplně zapadl. Rob Perez narazil na recenzi na webu Virtuosity pro kapelu Orphan Project a byl nadšen. Rob věděl, že mocný a inspirativní hlas, který byl přítomen na těch mp3, je chlap, kterého kapela potřebuje. Poté, co byly dokončeny základní skladby pro 3 melodie napsané pro vokály pro nové album, Rob kontaktoval zpěváka Shanea Lankforda, aby zjistil, zda by neměl zájem pracovat na melodiích. Po vyslechnutí materiálu Shane kontaktoval Roba a řekl ano! Album po dokončení vyšlo pod názvem "Freedom Within" v roce 2005.

V roce 2006 vznikl ze spolupráce Perez/Lankford speciální projekt nazvaný Fall Of Echoes. Toto 12-ti skladbové album všech vokálů ukazuje Shaneův obrovský talent a dalo Robovi P. příležitost napsat kolekci rockových písní, které se více zaměřují na tradiční struktury písní. V roce 2007 Visual Cliff vydali album "Into The After". V letech 2008-2009 si všichni vzali volno od nahrávání a věnovali se jiným projektům a obchodním/rodinným zájmům.

Byl začátek roku 2009, když Rob P. potkal bubeníka Thomase Schufferta. Thomas nahrával se svou kapelou v Robově nahrávacím studiu a ti dva se rychle spřátelili a začali spolu jamovat. Rob P. se také v roce 2009 setkal s Davidem Michaelem. David zkoušel na basu pro projekt církevní kapely, který dal dohromady Rob. Rob P. byl také vždy fanouškem hry na klávesy Mika Floria, ale nikdy si nemyslel, že by Mike měl čas spolupracovat. Koncem roku 2009 Rob začal cítit a slyšet, jak ho Pán volá zpět do režimu Visual Cliff. Jakmile bylo jasné, že životy ostatních původních členů byly příliš zaneprázdněné na to, aby se zavázali k dalšímu albu, nová sestava snadno zapadla způsobem, který vypadal, jako by to tak mělo být navždy. V prosinci 2010 tato zcela nová sestava vydává desku "Collective Spirit". O dva roky později v prosinci 2012 původní skladatel bicích Rick Mals překvapil Roba P. basovými a bicími skladbami pro demo materiál, který v letech 2003-2007 nikdy nevyšel, ale Rob P. a Rick se jej rozhodli vydat v roce 2013 pod názvem "Out Of The Archives“. V červnu 2013 se v kapele objevil nový klávesista John Neiswinger a v září pak nový basista Jaymi Millarda. Takto doplněná sestava vydala v prosinci 2013 album "Between Two Kingdoms" jako poslední album.

Nastává pauza v aktivitě, kdy v roce 2014 vydali pouze 3-4 singly a nabízejí je ke stažení zdarma. Až v roce 2018 vychází nové studiové album "Refuge" s celkem 16 skladbami.

V roce 2023 se Rob Perez stal jedním ze zakládajících členů kapely Ascher.

Členové Kyle Graves
(Narozen ***)
Lead and Backing Vocals


Kyle je americký zpěvák, který je v současnosti spojen s kapelou Ascher.


Zpět
Studiové desky:
2023 Beginnings
2023 The Great Divide (SP)
Ostatní nahrávky:Skupina:
Blake Dickeson - Acoustic and Eelectric Rhythm Guitars
Kyle Graves - Lead and Backing Vocals
Doug Bowers - Keyboards, Acoustic and Electric Rhythm Guitars, Bass Guitar, Lead and Backing Vocals, Drum Programming
Rob Perez - Lead and Rhythm Electric Guitars
Hosté:
Diskografie Beginnings
Vyšlo 15. března 2023,

Seznam skladeb:
01. Beginnings (6:03)
02. In The Clear Distance (5:06)
03. The Great Divide (7:44)
04. Ransom For The Righteous (6:18)
05. De Profundis (7:58)
06. Nail Soup (5:27)
07. What The World Can't Give (6:03)
08. Wheels Turning Now (4:11)
Bonus Track:
09. The Instrumental Divide (7:44)
Total Time: (00:00)

Recorded: Doug Bowers at Berwood South in Fort Walton Beach
Kyle's vocal tracks and Rob's guitar tracks were recorded by Kyle Graves and Rob Perez respectively
All other tracks were recorded by Doug Bowers at Berwood South
Mixed and Mastered: Doug Bowers

Skupina:
Doug Bowers - Keyboards, Bass Guitar, Drum Programming, Backing Vocals
Rob Perez - Electric Lead and Rhythm Guitar
Kyle Graves - Lead and Backing Vocals
Blake Dickeson - Electric and Acoustic Rhythm Guitar
Hosté:
Kendra Belton - Viola
Diskografie The Great Divide
SP, vyšlo 13. února 2023,

Seznam skladeb:
01. The Great Divide (7:44)
Total Time: (7:44)

Music and Lyrics: Doug Bowers
Recorded: Doug Bowers, Rob Perez, and Kyle Graves
Mixed and Mastered: Doug Bowers

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
https://ascher1.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088891564545


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  21.6.2023 
Menu Poslední aktualizace: 21.6.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©