Arch Echo - progressrock.cz

Zpět
Arch Echo je duchovním dítětem pěti hudebníků, kteří chtějí posunout hranice moderní hudby. Naším cílem je vytvářet hudbu, která je nejen komplexní, ale také přístupná posluchači, podávaná s vášní a nadšením. Kapelu Arch Echo tvoří zkušení hudebníci s producentem a skladatelem Joey Izoo (klávesy), Adam Rafowitz (kytara), Adam Bentley (zvukař, skladatel a kytarista), Joe Calderone (baskytara) a Richie Martinez (bicí).

Kapela Arch Echo, která vznikla v roce 2016 v Nashvillu v Tennessee, explodovala na scénu progresivního metalu a fusion s debutovým albem pod vlastním názvem "Arch Echo", které si získalo celosvětovou pozornost a obsahuje populární písně "Hip Dipper" a "Color Wheel". Album přineslo instrumentální progresivní rock/fusion/djent hudbu ve stylu kapele Animals as Leaders a Periphery. "Arch Echo" je především instrumentální album a nejlépe je lze popsat jako nesmírně technická fúze prog, jazzu, funku, klasiky a metalu. Poslední odhalení není překvapivé, jakmile zjistíte, že kvintet tvoří absolventi prestižní Berklee College of Music, stejné instituce, která pomohla zrodit Dream Theater, St. Vincent a v poslední době Native Construct, z těch nejdůležitějších. Kvintet z Nashvillu nezapomíná na důležitost udržení pozornosti posluchače. Všechno to velmi dobře působí technicky náročnou, mozkovou hudbu, ale to jen nasytí chuť vybraného publika. Arch Echo to chápou a jako taková je každá skladba plná tepla a melodie, stylu a podstaty, to vše je podpořeno křišťálově čistou produkcí, která dokonale podporuje jejich rozsáhlé snahy. Některé melodie jsou velmi pomíjivé, zatímco některé přetrvávají déle a mají větší dopad. Ale je to tam vždycky a čím víc posloucháte, tím víc vás to jenom uchvátí.

Arch Echo vydali nejlepší instrumentální progresivní metalové album posledních let. To by mělo se mělo ujmout jako jedna z klasik tohoto stylu, z velké části proto, že spojuje tři různé hlavní dílčí styly dohromady a vytváří oslnivou fúzi. Vytvořila styl instrumentálního prog metalu, který v naprosté rychlosti a celkovém šílenství připomíná klasiku jako Steve Vai či Dream Theater, v dobrém slova smyslu smíchaný s djentem založeným na riffech jako u Animals As Leaders nebo Periphery, spolu s více hip-shaking, jazzovým stylem, který je v poslední době populární, např. Polyphia, Plini.

Brzy po vydání alba následovala turné v Severní Americe a Evropě, včetně debutu na hlavní scéně na UK Tech Fest v roce 2018.

Arch Echo se vrátili s následovníkem z roku 2019 "You Won’t Believe What Happens Next!" a zaměřili se na ještě rozsáhlejší turné. Koncertovali s umělci jako Tony Macalpine, Periphery, Plini, Vola, na japonském turné s Jacky Vincent přinesly jejich silný živý zvuk novým uším po celém světě.

V září 2019 v Praze došlo k ojedinělé záležitosti, protože Futurum hostila v ten večer dvě na sobě nezávislá turné dvou progových dravců. Na společném koncertu se představily kapely Vola, Dead Letter Circus, Arch Echo, Siamese, Daze Of June, a Rendezvous Point. Fanoušek progresivního metalu/rocku tak nemusel vyrazit do Německa na Euroblast festival, ale mohl si dopřát jeho odlehčenější verzi ve Stověžaté pod názvem Prague PROG Night. Dva koncerty v jednom a šest nadmíru zajímavých kapel za nezměněnou cenu jednoho koncertu.

Kriticky uznávaný progresivní metal/fusion 5-členný soubor Arch Echo se vrací s novým EP s názvem "Story I", které vyšlo 2. října 2021. Hlavní singl "To The Moon" se brzy vysílal všude. Klávesista Joey Izzo o něm řekl: "To The Moon" je nakažlivě povznášející a opravdu zábavná zvuková cesta. Groovy část uprostřed je pro nás trochu novým dobrodružstvím a pak to končí obrovským klávesovým sólem, které bylo hodně zábavné nahrávat. Jsem opravdu šťastný, jak tohle dopadlo!"

Otevírací píseň "To The Moon" je zároveň i první singl z vydané EP. Tato skladba je výkonná a elektrická, až po vrchol naplněná výbušnými polyrytmy a vzletnými dvěma hlavními liniemi od Adama Rafowitze (kytara) a Joeyho Izza (klávesy). Druhá skladba v pořadí "Strut" je groovy kratší skladba, v níž se odehrává spousta zvláštních rytmů a linek, s velkým využitím čistých kytar a klavíru/kláves. Tato píseň má zajímavé multiharmonizované sólo, které ji dodává svérázný nádech. Má i vynikající expresivní dynamiku a na konci sólo na bicí od Richieho Martineze, což je něco, co jsme v písni Arch Echo ještě neměli. "Leonessaů má zase uvolněnější zahájení s krásným použitím Rhode piana. EP dokonale uzavírá "Measure Of A Life" jako triumfální výbušná skladba.

Pro rok 2022 budou hosty na americké větvi jarního turné Top Of The World Tour v únoru a březnu kapely Dream Theater.

Zpět
Členové:
Joey Izzo - Keyboards
Adam Rafowitz - Guitars
Adam Bentley - Guitars
Joe Calderone - Bass
Richie Martinez - Drums, Percussion
Bývalí členové:


Členové Joey Izzo
(Narozen ***, Adirondacks, New York, United States)
Keyboards


Joey Izzo se narodil a vyrůstal v Adirondacks v NY a ve 12 letech se stal nadšeným a profesionálně zapojený do světa hudby jako pianista. Brzy následovaly klávesy, kompozice a produkce a v roce 2016 promoval na Berklee College of Music se zaměřením na hudební produkci a inženýrství. Od té doby Joey rozšířil svou odbornost do produkce, živého hraní, session work a vzdělávání.

Jako producent a mixážní inženýr Joey hodně pracoval pro tvůrce v komunitě Youtube, v projektech jako jsou Ten Second Songs, Violet Orlandi a Stevie T. Jako učitel hudby na North Country School v širší oblasti New Yorku a online Joey každoročně zavádí program více než 70 studentů a globálně založených studentů všech věkových kategorií do širokého a fantastického světa hudebního představení, teorie a produkce. Joey poskytl session keyboardy bezpočtu projektů a jeho skladby byly uvedeny na sítích jako NBC, TBS a další. A co je nejdůležitější, je ženatý se svou krásnou manželkou MC a je hrdým otcem Emmy a Josepha.

Členové Adam Rafowitz
(Narozen ***, United States)
Guitars


Adam Rafowitz je začínající kytarista v progresivní a fusion komunitě. Před promocí na Berklee College of Music v roce 2015 se Adam poprvé proslavil v hudební komunitě poté, co vyhrál první soutěž Strandberg Guitarworks v roce 2014 se svoji písní "Perpetual Motion", kterou tehdy nahrála jeho skupina Sound Struggle.

V současné době zdokonaluje své řemeslo prostřednictvím skládání, nahrávání a vystupování a také vzdělává studenty hry na kytaru, kteří se zajímají o jeho využití legata v improvizaci, tapování, hybridním trsání a dalšími styly. Adam také účinkoval na několika albech a nedávno vystoupil jako host se sólem na nahrávce Davida Maxima Micica nazvané "Who Bit The Moon".

Adam se podílí na několika hudebních počinech, včetně progresivní metalové kapely Sound Struggle a v poslední době Arch Echo, technické a melodické progresivní fusion kapely. Arch Echo vydali své debutové album na jaře 2017.

Členové Adam Bentley
(Narozen ***)
Guitars


Adam Bentley se většinu svého života věnuje hře na kytaru a téměř 10 let studoval hudební produkci. Poté, co získal bakalářský titul v oboru hudební produkce na Berklee College, okamžitě začal pracovat jako mix inženýr v Nashvillu. Jeho sólový projekt Absently si získal velký ohlas díky vynikajícímu muzikantství a produkci. V současné době pracuje na plný úvazek jako studiový mixer a producent, má na svém kontě mnoho alb v prog a metalovém žánru. Pravidelně také přispívá audio tutoriály na svůj rostoucí kanál na Youtube. Adam hrdě podporuje Jackson Guitars, NeuralDSP, GetGood Drums, Submission Audio, GruvGear a Horizon Devices.

Členové Joe Calderone
(Narozen ***)
Bass


Joe Calderone je skladatel, orchestrátor, mixážní inženýr a baskytarista. Jeho původní skladby byly vysílány v TV pořadech jako Making It, Cannonball, Temptation Island a Are You Smarter Than A Fifth Grader. Vystudoval Berklee College of Music v roce 2015 s titulem B.M. v oboru filmový záznam. V roce 2016 vydal své sólové E.P. "Izometrie". Během svých studií hudby se neustále analyzoval a snažil se využít to nejlepší ze široké škály vlivů, od Čajkovského a Koji Konda až po Death Cab pro Cutie a Rush. Prostřednictvím svých hard-rockových vlivů se stal známým pro svůj agresivní rockový styl prstokladu a také pro svůj jedinečný přístup ke kompozici basových linek.

Joe mixoval a produkoval pro kapely napříč žánry, včetně kanadské popové skupiny Zarbo, americké rockové skupiny Mozey a progresivních metalových umělců Iliada Korina a Poincaré Conjecture. Joe hrdě podporuje basy Dingwall a Saito, struny Rotosound a produkty společností Tech 21 NYC, Darkglass Electronics, Audified, GruvGear a 64 Audio.

Členové Richie Martinez
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Richie Martinez, který vyrůstal v domově prosyceném hudbou, pilně rozvíjel své řemeslo od začátku nyní již dvou desetiletí trvající cesty. Jako hudebník předvedl nepřeberné množství žánrů a míst; od hiphopových koncertů na středozápadě až po hard rocková vystoupení ve Střední Americe. Nahrávání byla doplňkem jeho kariéry, protože se objevil v řadě uměleckých projektů, protože jeho diskografie se neustále obohacuje. Ačkoli ne všichni interpreti přitahují svět hudebního vzdělávání, Richie zastává filozofii přípravy talentů na úspěch sdílením zkušeností a znalostí získaných léty oddané praxe, vytrvalosti a touhy po velikosti. S přístupem k výuce, který klade důraz na techniku, konceptualizaci, kreativitu, efektivní cvičení a požitek z hraní hudby, zasévá Richie Martinez semínko zájmu v těch, kteří se chtějí učit, a budou pracovat na kultivaci plodné mysli. Richie hrdě podporuje Mapex Drums, Meinl činely, Drumdots, Promark Stick, Evans Drumheads a 64 Audio.
Zpět
Studiové desky:
2020 Story I (EP)
2019 You Won't Believe What Happens Next!
2017 Arch Echo
Ostatní nahrávky:
Skupina:
Richie Martinez - Drums
Joe Calderone - Bass
Joey Izzo - Keyboards
Adam Bentley - Guitars
Adam Rafowitz - Guitars
Hosté:
Diskografie Story I
EP, vyšlo 2. října 2020,

Seznam skladeb:
01. To The Moon (4:12)
02. Strut (4:32)
03. Leonessa (5:02)
04. Measure Of A Life (7:14)
Total Time: (00:00)

Written and Produced: Arch Echo
Mixed: Adam Bentley
Mastered: Ermin Hamidovic (Systematic Productions)
Album Art: Harrison Karlin

Skupina:
Richie Martinez - Drums
Joe Calderone - Bass
Joey Izzo - Keyboards
Adam Bentley - Guitars
Adam Rafowitz - Guitars
Hosté:
Diskografie You Won't Believe What Happens Next!
Vyšlo 1. května 2019,

Seznam skladeb:
01. Daybreak (6:10)
02. Immediate Results! (4:17)
03. Stella (5:27)
04. Aurora (5:09)
05. Mukduk (5:08)
06. Tempest (5:17)
07. Bocksuvfun (6:08)
08. Iris (7:57)
Total Time: (00:00)

Written: Arch Echo
Produced: Joey Izzo
Mixed: Adam Bentley
Mastered: Ermin Hamidovic (Systematic Productions)
Cover Art: Tim Bonvallet

Skupina:
Joey Izzo - Keyboards
Adam Rafowitz - Guitars
Adam Bentley - Guitars
Joe Calderone - Bass
Richie Martinez - Drums
Hosté:
Diskografie Arch Echo
Vyšlo 18. května 2017,

Seznam skladeb:
01. Earthshine (5:27)
02. Afterburger (5:09)
03. Hip Dipper (4:10)
04. Color Wheel (6:01)
05. Bloom (5:34)
06. Spark (5:43)
07. My Head Sometimes (6:23)
08. My Heart Sometimes (7:39)
Total Time: (46:06)

Mixed: Adam Bentley
Mastered: Ermin Hamidovic (Systematic Productions)
Album Art: Daniel Wagner (D-Dub Designs)
Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.archecho.com/
https://archecho.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/archechoband
https://thoriummag.com/vola-arch-echo-rendezvous-point-unusual-day-photos/


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  27.11.2021 
Menu Poslední aktualizace: 27.11.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!