SEZNAM SKUPIN A STRÁNEK - progressrock.cz Aran Prog Project - progressrock.cz


Zpět
Z pokřivené mysli italského baskytaristy a producenta Massimiliana "MarFi" Gentiliniho se zrodil v roce 2018 Aran Prog Project. Tento progresivní projekt s vlivy mezi prog rockem 70. let a moderním progresivním metalem, ale také s některými jazzovými a fusion ozvukyje inspirován vůlí vyzkoušet něco nového a svěžího na metalové scéně. Projekt spojuje hudebníky z progresivní scény z Barcelony a dalších zemí světa.

"MarFi" začal před mnoha lety psát album "Conceptual Progressive Rock/Metal a Fusion", kde každá píseň z alba představuje jiný čas a prostor v historii živých bytostí. Myšlenka tohoto alba byla inspirována albem "Darwin" legendární italské progrockové kapely "Banco del mutuo soccorso" (BMS) z roku 1972. Nejprve začal jako projekt spolupráce na dálku mezi session hudebníky z progresivní scény v Barceloně a z celého světa (Itálie, Španělsko, Kanada, Jižní Amerika a Německo) s cílem začít něco nahrávat. Tvorba Aran je vysoce inspirována nejen BMS, ale také mnoha dalšími prog umělci, od klasiky Yes, PFM nebo King Crimson, až po moderní prog metalové kapely jako Dream Theater, Haken nebo Tool. V prohlášení o sobě uvedli: "I tak si náš projekt klade za cíl nebýt „uzavřený“ do definitivního a jediného hudebního stylu, ale míchat různé druhy progresivní hudby a fusion a snažit se prolomit hranice mezi prog rockem, prog metalem a moderním jazzem".

V roce 2018 byl vydán první singl "Cambrian" se dvěma speciálními hosty jako Mario Jovic (kytara) a Abel Sequera (bicí). Je to také první singl, který natočil druhý stabilní člen formace Mr. Rafa Rodriguez, který na produkci tohoto projektu od začátku spolupracoval s basistou "Marfi" Gentilinim. Singl byl nahrán se studiovým videem ve studiu Sureau v Barceloně (Španělsko).

V květnu 2020, uprostřed výluky při pandemii koronaviru, spojili Marfi a Rafa Rodriguez své síly s Cameronem Fleurym a Rodrigem Alvou, aby nahráli a vydali druhý singl s videem se skladbou "Modern Era", tentokrát fungujícím na dálku. Titíž dva hudebníci také nahráli většinu skladeb na bicí a rytmické kytary na albu.

V roce 2021 přišel čas představit prvního zpěváka a stabilního sólového zpěváka kapely Silvu Antona s novým singlem a textem na videu "Origin". Mario Jovic si zopakoval spolupráci na tomto bláznivém singlu o původu vesmíru a Darwinově evolucionismu. Cameron Fleury se také vrátil za bicí, Marfi na basu a Rafa na klávesy. V roce 2022 se ke kapele připojili Xavier Alomar (kytara) a Francesc Fontanet Juan (bicí), aby hráli na živých vystoupeních se stabilní formací. Ve stejnou dobu kapela vydala čtvrtý singl s druhým textovým videem "The Expansion Of Matter" a představila první plně koncepční album projektu "EVO - A Progressive Journey", které prostřednictvím písní představuje jiný čas a prostor v historii živých bytostí...

"EVO (A Progressive Journey)" je první EP nahrané s 20 hudebníky a hosty z celého světa v dokonalém mixu mezi rockem, metalem a fusion. Album je koncepčním dílem, které spojuje dějiny člověka, Země a existence samotné jako takové. Každá píseň odpovídá jiné éře vesmíru, počínaje Big Bandem v "Origin", procházející formováním Země a Sluneční soustavy a evolucí živých bytostí v "Evolution Suite, až po dosažení růstu lidí a moderní společnosti ve skladbě "Modern Éra". Práce s mnoha hudebními vzorky na tomto EP pomohla vytvořit v každé písni jedinečný mix a tři různé hlasy, které můžete na albu slyšet, také pomáhají vytvořit nový a originální zážitek.

Zpět
Členové:
Massimiliano "MarFi" Gentilini - Bass player, Composer & Producer
Silvia Antón - Vocals, Piano
Xavi Alomar - Lead Vocals, Guitars
Rafa Rodríguez - Keyboards, Voice and Arrangement
Francesc Fontanet Juan - Drums
Bývalí členové:


Členové MarFi
(celým jménem Massimiliano "MarFi" Gentilini)
(Narozen ***)
Bass player, Composer & Producer


Massimiliano „MarFi“ Gentilini je italský baskytarista, učitel, skladatel a producent žijící v Barceloně (Španělsko) od roku 2010. Od 18 let je profesionálním hráčem a session hudebníkem, nahrává a hraje pro mnoho prog rock a metalových kapel jako Death Keepers (s Mikem Vescerou), Brotherhood, Urban Trapezee a Brave New Worlds. Je hlavním skladatelem a producentem kapely a má také titul na "Jam Session - Modern Music and Rock High College".

Členové Silvia Antón
(celým jménem Silvia Antón Garcia)
(Narozen 1991, Barcelona, Spain)
Vocals, Piano


Silvia Garcia se narodila v Barceloně v roce 1991. Svá hudební studia začala nejprve jako klasická klavíristka a od 14 let hrála jako profesionální hudebnice. O několik let později se rozhodla vystudovat vyšší titul jako Zpěvačka na „Jam Session - Modern Music and Rock High College“, kde vystudovala rockový zpěv a nové trendy. Dnes je učitelkou klavíru a zpěvu a hraje v mnoha kapelách různých stylů jako Rage to Antonio Machine, Oaks & Fahia, Las Powerpuffs a Caca Túas.

Členové Xavi Alomar
(Narozen ***, Mallorca, Spain)
Lead Vocals, Guitars


Xavier Alomar je kytarista narozený na Mallorce (Španělsko). V roce 2013 se přestěhoval do Barcelony a od té doby hrál v několika metalových a rockových kapelách jako Anti-Hero a Nuraghe. Má také vynikající vzdělání v moderní hudbě získané na „Jam Session - Modern Music and Rock College“.

Členové Rafa Rodríguez
(Narozen 1989, ***)
Keyboards, Voice and Arrangement


Rafa se narodil v roce 1989 a vyučil se v klasickém klavíru a jazzu/moderně. Má vynikající diplom získaný na „Jam Session - Modern Music and Rock College“ v Barceloně. Na metalové scéně je klávesistou Aran Prog Project a bratrské kapely. Pokud jde o další generace, pracuje na svém prvním sólovém albu svého osobního jazzového projektu.

Členové Francesc Fontanet Juan
(Narozen ***)
Drums


Francesc Fontanet Juan je učitel hudby, skladatel a student bicí na vyšší třídě „Jam Session - Modern Music and Rock College“. Žije v Tortosa (Španělsko) a hraje v mnoha kapelách různých stylů, jako je Secafgod (Prog Metal) a Aran Prog Project.

Zpět
Studiové desky:
2022 EVO - A Progressive Journey

Ostatní nahrávky:Skupina:
Massimiliano “MarFi” Gentilini - Bass
Silvia Antón - Vocals, Piano
Xavi Alomar - Lead Vocals, Guitars
Rafa Rodriguez - Keyboards, Vocals and Arrangement
Francesc Fontanet Juan - Drums
Hosté:
Cameron Fleury - Drums
Abel Sequera - Drums
Arnau Alonso Montane - Drums
Ernesto Garcia Pagavino - Drums
Mario Jovic - Guitar
Eric Grau Benitez - Guitar
Quim Fernandez Bowen - Guitar
Ramiro Alva - Guitar
Daniel Valladares - Guitar
Miguius Magnificus - Guitar
Eimel Nisrain Trejo Lobo - Guitar
Rodrigo Gracia Pagavino - Guitar
Celia Del Barco Canales - Voice
Diskografie EVO - A Progressive Journey
Vyšlo 28. ledna 2022,

Seznam skladeb:
EVO Part I
01. Origin (5:18)
EVO Part II - Evolution Suite
02. The Expansion Of Matter (4:54)
03. Cambrian (5:08)
04. Reptile Era (5:32)
05. Human Coming Darkness (5:03)
EVO Part III
06. Modern Era (7:11)
Total Time: (33:06)

Bonus Tracks
07. Renfe
08. Reptile Era (Alt Take)

Composed and Produced: Massimiiano "MarFi" Gentilini
Arranged: Aran Prog Project

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
https://aranprog.com/
https://aranprogproject.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/aranprog


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  6.4.2022 
Menu Poslední aktualizace: 6.4.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!