Apostle - progressrock.cz


Zpět
Apostle je kvintet ostřílených hudebníků z Yorkshire (UK), kteří se postupem času prosadili na stejná pódia jako známější kapely Budgie, Kaiser Chiefs, Magnum, zesnulý Gary Moore nebo Martin Barre mezi mnoha dalšími. Kapela původně vznikla jako hard rocková kapela The Apostles of Chaos z Dewsbury, ale postupem času si uvědomili, že toto jméno neodráží jejich hudbu. Apostle byli silně ovlivněná kapelami od 70. let až po současnost jako Marillion, Yes, Genesis, Rival Sons či Porcupine Tree. V podstatě se dá říci hudbou od Led Zeppelin, Deep Purple až po Rush a Pink Floyd, smíchané příměsí Marillion a Transatlantic, trochu i s náznakem The Strawbs, si kapela vytvořila skutečně jedinečný zvuk, ve kterém se mísí skvělé rockové riffy a melodie s nádechem prog rocku!

Vytvořili ji bývalí členové This Winter Machine, Dreamline a Harmony of Spheres, kteří se dali dohromady na konci roku 2017. Kapela měla i důležitý slot podporující Martina Barreho (Jethro Tull) jako součást 30. výročí The Citadel ve spojení s Classic Rock Society a nutno říci, aniž by vydala jedninou notu (duben 2018). Brzy ale začali pracovat na svém debutovém pod Progressive Gears Records, naplánované na vydání v únoru 2019. V počáteční fázi kapela brzy sdílela pódium se StillMarillion, již zmíněným Martin Barre Band a Sin’Dogs.

Kvintet z Yorkshire ve složení Richard Lidster (Guitar), Marcus Murry (Drums), Jonathan Disken (Keyboards/Guitar), Dave Murray (Vocals), Shaun ’Tin Tin’ Ellis (Bass) byl zakrátko zaneprázdněn psaním a nahráváním fantastických skladeb a nyní je připraven vydat své vůbec první album. Tyto skladby byly vylepšeny řadou vysoce postavených koncertů, z nichž v neposlední řadě podporoval Martina Barreho. První album "What's Inside?" ještě pod původním názvem The Apostles of Chaos vyšlo v únoru 2019. Album nahrála původní zakládající pětice.

V červenci 2019 kapela oznámila, že oficiálně změnila název z "Apostles of Chaos" na jednoduché "Apostle". Po dlouhé diskusi došli k závěru, že původní název neodráží hudbu, kterou skládají, a vyvolává asociace s žánry, ke kterými nemají žádný vztah. "Nové jméno pro nás nemá žádný hlubší význam nebo náboženskou konotaci, jen se nám to slovo líbí a myslíme si, že bude méně zavádějící pro někoho, kdo kapelu právě objevil".

Kapela dále uvedla: "Červenec pro nás bude náročný, ale vzrušující měsíc. V zákulisí se dějí velké změny, které zajišťují, že vám poskytneme veškerou živou show, kterou si zasloužíte. Většinu roku 2018 jsme byli zaneprázdněni psaním našeho alba, ale naší prioritou letos v létě (2019) je stát se skutečně skvělou živou kapelou pro všechny koncerty, které plánujeme odehrát".

Od té doby nastaly zdánlivě povinné personální změny v kombinaci s tím, že členové kapely nabrali do své hudby vážnou introspekci a směr, kterým se chtějí ubírat, což vedlo i ke změně jména. Jednoduše řečeno - chaos je venku, apoštol zůstal. Po sérií koncertů na podporu alba byl však zvuk aktualizován dvěma personálními změnami příchodem zkušeného zpěváka Ryana Hansona a klávesisty Chrise Allena, kteří se připojili do sestavy a podílejí se na inovativním zvuku ve studiu i naživo na pódiu. Současnou sestavu Apostole tvoří Ryan Hanson pro zpěv, Richard Lidster pro kytaru, Shaun "Tin Tin" Ellis na basu, Chris "Egg" Allen na klávesy a Marcus Murray na bicí.

Kapela Apostle v dubnu 2020 vydala své "debutové EP" "Sky Above Me" a její současnou sestavu tvoří Ryan Hanson na zpěv, Chris Allen na klávesy, Richard Lidster na kytaru, Shaun Ellis na baskytaru a Marcus Murray na bicí.

Album otevírá píseň s názvem "Reaper" a obraznost, kterou hudba vyvolává, je docela výstižná. Kytary sedí těžce nahoře, zatímco klávesy se pohybují dovnitř a ven, občas robustně, než pak povolí... a honička pokračuje. Píseň vás obejme rukama kolem krku, ale nestiskne vás fatálně - i když z pevného sevření jsou stopy po prstech. Svrchní tóny Marillionu jsou roztroušeny po celém plátně, jak se plátno plní jasnými primárními barvami narýsovanými ve tmě...

Další píseň "Last Goodbye", která jako zasažena laserem představuje nečekaně drásavý klavír jemně stahující oponu jemných textů. Syn vzdávající hold své matce je obvykle srdečným okamžikem a Apostle to vrací domů s kytarou, která tvrdě zasáhne ve správnou chvíli. Nečekaný záblesk zranitelnosti od kapely, která, jak se zdá, dává přednost bouřlivější části prog garden...

V písni "The Fire Within" je tempo zvýšeno, když se kluci navzájem napájejí energii. Náznaky Deep Purple a špetka Magnum proudí vašimi sluchátky, zatímco plátno běží jasnými barvami, malovalané ale těžkými tahy.

Už v únoru 2021 kapela vyrazila na propagační tour Sky Above Me Tour, jejíž první zastávka byla 12 února 2021 v Nightrain, Bradford. Jejich show s Martinem Barrem v O Rileys v Hullu musela být přeložena až na 11. června 2021 kvůli COVID 19. Zatím poslední koncert byl naplánován na 21. srpna 2021 na Sledmere House Festival v Driffieldu.

V listopadu 2021 kapelu bohužel opoustil kytarista Richard. Zbylí členové si myslí, že Riche je všestranný skvělý chlap/kamarád a úžasný hudebník a bude jim strašně scházet. Všichni kluci v kapele popřáli Richardovi hodně štěstí v jeho budoucím úsilí. Přesto kapela usilovně ve studiu pracuje na novém albu.

Zpět
Členové:
Ryan Hanson - Vocals
Marcus Murray - Drums, Percussion
Chris "Egg" Allen - Keyboards (2019-dosud)
Shaun "Tin Tin" Ellis - Bass
Bývalí členové:
Richard Lidster - Guitars (-11/2021)
Jonathan Diskin - Guitars
Dave Murray - Vocals


Členové Ryan Hanson
(Narozen 26. srpna ***)
Vocals


Ryan je britský vokalista, který působí jako zpěvák kapely Apostle.
Členové Marcus Murray
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Markus je britský hudebník a hráč na bicí a percussion. V současné době je členem kapely Apostle. Dříve působil v kapele This Winter Machine.
Členové
(celým jménem Chris "Egg" Allen)
(Narozen ***)
Keyboards


Chris je britský hudebník a hráč na klávesy a syntezátory.
Členové
(Narozen 3. dubna ***)
Bass


Shaun je britský hudebník a hráč na baskytaru. V současné době působí jako člen skupiny Apostle.

Členové
(Narozen ***)
Guitars


Rich je britský hudebník a hráč na kytaru.

Odmalička byl nadšeným hudebníkem a v mládí vyrůstal v hudební domácnosti. Některé z prvních vzpomínek jsou o tom, jak poslouchal svoji mámu hrající na klavír a tátu s kytarou v ruce. Po ukončení školy se zapsal do slavného kurzu ladění a oprav pian na Lincoln College v Newarku-on-Trent v roce 2011, nápad vyvolal sledování ladičky pian na matčině klavíru Offenbach. Školu absolvoval v roce 2014 s důkladnou průpravou v ladění pian, jejich opravách, regulacích, nazvučení, hodnocení, prodeji a restaurování.

Aby získal nějaké další zkušenosti, pracoval s jiným ladičem pian jako mentee, což jej naučilo, že piana zvnějšku se často liší od těch, na kterých pracovali na vysoké škole. Postupně si vybudoval svůj podnikatelský kredit. Hrál na kytaru a klávesy v rockových kapelách, podporoval jsem umělce, jako je Martin Barre z Jethro Tull. Také dělal nějakou produkční práci pro místní kapely a příležitostně hrál živě na koncertech.

Od roku 2014 do roku 2018 jsem ladil piana převážně v Sheffieldu a okolí, ale rozhodl se v roce 2018 přesídlit do Leedsu, aby mohl být v centru Yorkshiru. To mu umožnilo cestování ke klientům při ladění pian v oblastech, jako je Bradford, Keighley, Wakefield, Huddersfield, Harrogate, York a Manchester, což bylo mnohem jednodušší, než když žil v Sheffieldu. Od té doby jsem se naladil na školy, kostely, hotely, učitelé klavíru, hudebníci, koncertní pianisté a náročné majitelé klavírů po celém světě na severu Anglie.

Ve volném čase rád jezdí na jednodenní výlety do zálivu Robina Hooda a Hornsea, kde hraje na kytaru a klávesy v rockové cover kapele.
Členové
(Narozen ***, Ravensthorpe, England, Great Britain)
Guitars


Jonathan Diskin je hudebník, skladatel, učitel a textař z Dewsbury, West Yorkshire. V letech 2014-2015 absolvoval Accelerated degree na prestižní Leeds College of Music, úplné vzdělání dokončil za pouhé 2 roky a získal i magisterský titul v oboru hudební kompozice. Je oddaným, nadšeným a velmi všestranným hudebníkem, jeho primárním nástrojem je kytara, ale má zkušenosti s Hammond varhanami a klavírem. Jeho hlavním žánrem je blues/rock, i když je adekvátní v různých stylech. Shlédl se u velikánů jako jsou Eric Clapton, Steve Winwood, Andy Fairweather Low a Mark Knopfler.

Učil se pod takovými velikány jako jsou Matt Warnock, Stuart McCallum, Steve "Roadrunner" Walker a Keith Appleton. Nestále se učí a usiluje o další znalosti a zdokonalování. Jonathan také skvěle rozumí kompozici pro TV a film. Vzhledem k tomu, že to zvolil i jako specializaci svého magisterského studia, zaměřil se na základní dovednosti, jako je manipulace s hudbou kolem dialogů a zaměřování bodů. Jonathan dokončil tuto studii pod vedením odborníků z oboru, Neila Myerse, Briana Morrella, Phila Lawrence a Olivera Patrice Wedera.

Od roku 2011 vystupuje jako člen populární místní cover kapely Limited Edition. V období leden 2018 až červen 2019 působil jako kytarista a klávesista v kapele Apostles of Chaos. Předtím byl členem kapely This is England, kde rovněž působil jako kytarista a klávesista v období prosinec 2015 až březen 2018. V březnu 2015 rRovněž působil jako kytarista ve velmi úspěšné divadelní inscenaci 'The Buddy Holly Story', která probíhala v Huddersfield's Laurence Batley Theatre, kde spolupracoval se zkušeným baskytaristou Craigem Sqauncem (Gerry and the Pacemakers, Showaddywaddy, The Fabulous Teddy's) a také se začínajícím hercem Danielem Flynnem. Krátce v období červenec 2012 - srpen 2013 působil v lokální kapele Isabella Blues Band.

Je ideálním učitelem pro každého, kdo uvažuje o lekcích. Byl členem registru kytarových lektorů s plnou kontrolou DBS (dříve CRB). Jonathan v současné době učí hrstku studentů, má schopnost rozdělit pojmy na stravitelné kousky. Je k dispozici na individuálních lekcích buď osobně, nebo přes Skype.
Členové
(Narozen ***)
Vocals


Dave je britský zpěvák. Je znám pouze jako původní zpěvák kapely The Apostles of Chaos.

Zpět
Studiové desky:
2020 Sky Above Me
2019 What's Inside?
Ostatní nahrávky:Skupina:
Ryan Hanson - Vocals
Chris "Gregg" Allen - Keyboards
Richard Lidster - Guitars
Marcus Murray - Drums, Percussion
Shaun "Tin Tin" Ellis - Bass
Hosté:
Diskografie Sky Above Me
EP, vyšlo 30. dubna 2020,

Seznam skladeb:
01. Reaper (6:33)
02. In Your Eyes (5:38)
03. Last Goodbye (4:27)
04. Fire Within (3:30)
05. Pale Blue Dot (7:39)
Total Time: (27:47)

Mastered: Martin Smith
Artwork: Paul Dews

Skupina:
Ryan Hanson - Vocals
Richard Lidster - Guitars
Marcus Murray - Drums
Shaun "Tin Tin" Ellis - Bass
Chris "Egg" Allen - Keyboards
Hosté:
Diskografie What's Inside?
Vyšlo 14. února 2019, Progressive Gears Records, PGR-CD0016

Seznam skladeb:
01. Reaper (6:31)
02. Dreamcatcher (1:15)
03. What's Inside (4:32)
04. Ingrid's Quest (2:58)
05. Ingrid (3:39)
06. Drifter (4:42)
07. Open Road (5:10)
08. Dynamite (3:27)
09. In Your Eyes (5:35)
10. Last Goodbye (4:23)
Total Time: (53:34)

Recorded at Academy studios in Dewsbury
Production: Dan Mullins and Keith Appleton
Artwork: Paul E Dews

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
http://www.apostle.org.uk/
https://www.facebook.com/Yorkshireband/?ref=page_internal
https://progressivegears.bandcamp.com/album/sky-above-me-ep
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  25.12.2021 
Menu Poslední aktualizace: 26.12.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!