Acid Magus - progressrock.cz
     
  

Zpět
Ve chabém světle oddělující sny od reality, lži od pravdy a nebe od pekla, žije Acid Magus.
Meditující, obklopený temnotou a světlem, energizující vzduch elektrickým očekáváním.
Pojďte dopředu a poslouchejte, zůstaňte chvíli, neexistují žádné hříchy...

Acid Magus je experimentální hard psych rocková skupina z Pretorie v Jižní Africe. Doom, stoner, punk, psych a klasický rock jsou všechny pro ně běžné styly. Kapela přebírá klasický hardrockový zvuk Led Zeppelin a Black Sabbath ze 70. let, ale mísí ho s legendárním Stoner Metal Soundem 90. let rockových monstróz jako jsou SLEEP a KYUSS, ale také zakopaných psychedelických stylů moderních "psych" kapel jako Slift. Kapelu zformovali v roce 2020 kytarista Keenan Kinnear, basista Jarryd Wood, hráč na bicí Roelof van Tonder a zpěvák Christiaan Van Renen.

Za vznikem kapely stojí Keenan Kinnear, když si začal pohrávat s nápady na nový projekt těsně před tvrdým zablokováním s vypuknutím pandemie COVID-19 na začátku roku 2020. Jen jsem chtěl udělat něco více zaměřeného na kytaru a posouvat své hraní co nejvíce. S tímto záměrem si přitáhl kluky jednoho po druhém a všechno to pomalu dostávalo tvar. Pak již jen trpělivě čekáli, až se dostanou ven a odehrají nějaké koncerty, ale to je vážně zbrzdilo 3. vlnou pandemie v Jižní Africe. Co se týče COVID-19 a tvrdého lockdownu, které zažili, ve skutečnosti to fungovalo v jejich prospěch, protože jim to poskytlo čas skutečně všechno napsat a zaznamenat. Nahrávali a mixovali si sami, takže je to naštěstí v tomto ohledu příliš neovlivnilo, ve skutečnosti to bylo dobrodiní a zrodilo se z toho jejich debutové album.

Acid Magus berou inspiraci ze všech druhů skvělé hudby, zahrnující celou škálu od Hendrixe/The Doors 60. let až po Hawkwind a Scorpion v jejich nejtěžší podobě, až po téměř vše, co je dnes inspirováno Black Sabbath. To vše je s možná trochou altternativní rockové citlivosti vrženo na dobrou míru. S nekompromisním, DIY přístupem k psaní, Acid Magus slibují, že nabídnou jen ta nejlepší, nejzaujatější hudební díla. Dlouhé, pomalé, těžké, měkké, všechno tam je a vychází to ze srdce...

Acid Magus z Pretorie v Jihoafrické republice odhalila první singl "Wyrd Syster" z nadcházejícího debutového alba "Wyrd Syster", které má vyjít 30. července 2021. Po vydání 3 singlů v polovině roku 2020 kapela upevnila svůj charakteristický psychycky nabitý, těžký groove styl a také přidala do svých řad zpěváka pro určitou všestrannost. Acid Magus jsou na této desce mnohem temnější a těžší a "Wyrd Syster", první singl je vynikajícím příkladem toho, co očekávat. "Wyrd Sister" je skvěle zábavné album, které překračuje hranice Stoner metalu a klasického hard rocku s návykovými psychedelickými drážkami, které tomu odpovídají. Texty a vokály jsou jako zmámené a dávají Acid Magus dobrodružnější zvuk. Inspirací k textům byly Co vás ovlivnilo nebo inspirovalo při tvorbě tohoto alba. příběhy všech žen v Keenanově životě, zejména s ohledem na nelehkou situaci žen v rukou patriarchátu.

Autorem fantastického artworku pro album byl Tyrone Le Roux-Atterbury z Durbanu v Jižní Africe, který navrhl a ručně namaloval znamenitou grafiku alba. Když Keenan viděl obraz zinscenovaného pohanského rituálu, měl na mysli volný koncept. Tuto myšlenku pak předal Tyronovi, kdy se provádí lesní rituál s pohanskou kněžkou levitující uprostřed. Poté se pustil do práce na konceptu a vše sám vymyslel a nakreslil. Ilustroval jim i jejich první logo. S výsledkem byli nadmíru spokojeni a vypadá to, že v tomto partnerství budou pokračovat i na budoucích projektech.

Acid Magus vydali své debutové album Wyrd Syster 30. července 2021. Je nabité neostrými kytarami, masivními basovými linkami a hromovými bicími, jak se od čtyřčlenné skupiny dalo očekávat. Vydání bylo extrémně dobře přijato na scéně těžké hudby a získalo širokou pozornost médií a fanoušků. Doom, Stoner, Punk, Psych a Classic Rock jsou běžnými tématy celého alba.

Kapela se nedávno rozhodla znovu nahrát titulní skladbu a druhý singl z alba, jak vysvětluje kytarista Keenan Kinnear: "She Is The Night" byla při dokončení alba trochu dodatečná myšlenka. Když jsme dokončili vokály, posadili jsme se a pomysleli si "wow, to je vlastně docela silná skladba! Odezva publika na skladbu byla také velmi pozitivní, takže jsme se rozhodli dát jí pozornost, kterou si zaslouží, a znovu ji nahráli od nuly v našem nově přijatém drop tuningu a přidali pár kousků, abychom ji trochu dokreslili. Nenapodobitelný Tyrone le Roux-Atterbury opět přispěl exkluzivním uměleckým dílem, které dále podrobně popisuje Wyrd Syster“ z původního obalu alba…"

Jihoafrická psychedelická progresivní doomová kapela Acid Magus představila 4. srpna 2023 své druhé vysoce očekávané album "Hope Is Heavy" u Mongrel Records, takže se připravte vyrazit na jedinečnou výpravu do hlubin zvukového vědomí. Hned od prvního tónu "Hope Is Heavy" ponoří publikum do strhujícího sluchového kosmu. Tento opus, který posouvá hranice, slibuje, že zpochybní hudební normy a povýší posluchačův zážitek do nových dimenzí. Každá skladba je zvukovou plavbou, složitě protkanou vrstvami ohromujících riffů, fascinujících rytmů a vokálů z jiného světa. Plynulé přechody mezi žánry na albu vytvářejí fascinující příliv a odliv, který drží posluchače v sevření jako v transu. Acid Magus, čerpající inspiraci z éterických říší psychedelie, spletité tapisérie progresivního rocku a působivé přitažlivosti doom metalu, vytvořil fascinující zvukovou mozaiku, která se vymyká konvencím. Se svými transcendentními zvukovými plochami a inovativními kompozicemi si získali pozornost a uznání těžkých hudebních médií a připravili půdu pro monumentální vydání.

"Hope Is Heavy" se 6 skladbami zkoumá témata existencialismu, introspekce a lidských podmínek. Poetické texty kapely se noří do hlubokých a introspektivních oblastí a zvou posluchače k prozkoumání hlubin jejich vlastní psychiky. "Jak čas ubíhal a já jsem stárnul, zjistil jsem, že se propadám do deprese z jiného důvodu, než ze skutečnosti, že se ze mě stává zahořklý cynik. Na "Hope Is Heavy" se snažím najít to nepolapitelné světlo na konci všudypřítomného, ponurého tunelu", svěřil se Keenan Kinnear, kytarista a skladatel.

Acid Magus, progresivní doom metalová skupina, která tlačí hranice, s nadšením oznamuje vydání svého velmi očekávaného nového singlu s názvem "Dead Weight", převzatého z připravovaného alba Hope Is Heavy, které vyšlo 4. srpna 2023 prostřednictvím Mongrel Records. Tato podmanivá skladba představuje charakteristickou směs temných, těžkých riffů, složitých melodií a textů provokujících k zamyšlení, které jim po celém světě získaly oddané příznivce. Acid Magus přidal k vydání další vrstvu vzrušení a využil mimořádný talent Johni Holiday, uznávaného zpěváka Ruffa Majika. Johni, známý svou působivou přítomností na pódiu a výrazným vokálním stylem, přináší na stůl svůj jedinečný vkus a pozvedá skladbu do nových výšin zvukové intenzity.

"Dead Weight" je mistrovská kompozice, která se noří hluboko do říše introspekce, propojuje hypnotické rytmy, rozsáhlou kytaru a éterickou atmosféru. Píseň ukazuje hudební obratnost kapely a její schopnost plynule přecházet mezi drtivou těžkostí a strašidelnými melodiemi. Díky výjimečnému vokálnímu výkonu Holiday, který doplňuje zvukovou zdatnost kapely, má tato spolupráce zanechat trvalý dopad na fanoušky progresivního doomu i stoner rocku.

"Když jsem předváděl hlavní riff v Dead Weight, okamžitě se mi v hlavě objevil Johniho hlas. Tahle písnička ho vždycky potřebovala, nebylo to něco, o čem jsme uvažovali až později. Vždy jsem byl fanouškem Ruffa Majika a konkrétněji Johniho hlasu a vždy jsem s ním chtěl produkovat skladbu. Tohle byla moje příležitost to udělat, a poté, co jsem si s ním o tom nezávazně povídal na několika koncertech, které jsme spolu hráli (naštěstí chtěl vystoupit v jedné z našich písní!), nakonec vznikl riff Dead Weight a já se rozhodl, že to bude jeden!" vysvětluje kytarista a hlavní skladatel Acid Magus Keenan Kinnear.

"Práce s Johnim byla super snadná, poslal jsem mu skladbu a text a on nahrál své vokály s Bezem (Brendon Bezuidenhout). Myslím, že u toho možná seděli hodinu nebo dvě a bum, to bylo ono. Prostě vychytal vokály na jeden záběr, přidal pár skvělých, super vysokých harmonií a bylo to. Digitální věk hudby ve hře dámy a pánové. Opravdu pozvedl skladbu pomocí háku a doufám, že to otevře naši hudbu novým posluchačům. Pokud ne, je to také v pořádku, protože stále musím produkovat píseň s Johni Holiday a je to píseň, na kterou jsem také velmi hrdý."

Kritici a recenzenti z renomovaných hudebních publikací již chválili nové mistrovské dílo kapely:
"Budoucnost je pro tyto šmejdy jasná." – Metal Hammer 8/10
"Šest skladeb, které tvoří "Hope Is Heavy", je naprosto pohlcující zážitek." – 7/10 Classic Rock Magazine
"Acid Magus jsou vzrušující vyhlídkou v globálních doomových, těžkých psych a stoner scénách a "Hope Is Heavy" je ohromným počinem druhého ročníku, který jistě přitáhne řadu nových fanoušků. Působivé, silné a strhující, je to vynikající album, ve kterém se můžete ztratit a přemýšlet o své vlastní existenci." – 9/10 Distorted Sound Magazine.

Acid Magus s nadšením oznámili vydání svého nejnovějšího singlu, monumentálního přepracování dvou jejich původních skladeb "Wyrd Syster" a "Rituals", který vychází dne 16. února 2024 prostřednictvím Mongrel Records. Nadcházející singl "Curse Of The Wyrd Syster" je revizí skladeb z debutového alba Acid Magus, také nazvaného "Wyrd Syster". Obě písně původně koncipované jako jediná píseň, byly pro vydání alba odděleny, aby se pak znovu sešly v silném živém vystoupení. Nyní, s připojením nových členů Anrico Jeskeho na zpěv a Beza na kytary, kapela znovu nahrála epickou skladbu ve svém současném ladění drop C, přidala další vrstvy a nové prvky pro vylepšení zážitku.

Proces nahrávání pro "Curse Of The Wyrd Syster" zachoval typický DIY étos Acid Magus se zaměřením na zachycení syrové a vášnivé energie, která definuje jejich živá vystoupení. Ricovy vokály, podávané s lehkostí a intenzitou, ukazují oddanost kapely autenticitě. Přidání Bezova improvizovaného sóla a syntezátorových padů bývalého basáka Jarryda, naprogramovaných těsně před jeho odjezdem, dále pozvedává skladbu a vytváří pohlcující a atmosférickou cestu. V komentáři k poselství singlu Acid Magus zdůrazňují, že hlavní téma zůstává nezměněno - "oslava a úcta k věčnému životu symbolizovanému ženami". Skupina tvrdí, že ženy by měly být uctívány, což je sentiment, který rezonuje od původního vydání skladeb.

"Curse Of The Wyrd Syster" zachycuje nejen vývoj zvuku Acid Magus, ale slouží také jako důkaz růstu a přizpůsobivosti kapely. Fanoušci mohou očekávat cestu, která pokrývá hlubiny těžkého i měkkého, pomalého i rychlého, vše podané přímo ze srdce Acid Magus.

Zpět
Členové:
Keenan Kinnear – Guitars
Roelof van Tonder - Drums, Percussion
Christiaan Van Renen - Vocals
Jarryd Wood - Bass (-2023)
Spolupracující a bývalí členové:
Brendon Bezuidenhout - Guitars, Recorded
Johni Holiday - Vocals (Ruff Majik)


Členové Keenan Kinnear
(Narozen ***, Pretoria, South African)
Guitars


Keenan Kinnear je hudebník a hráč na kytaru, skladatel z Jižní Afriky. Je znám jako zakladatel kapely Acid Magus.
Členové Roelof van Tonder
(Narozen ***, Pretoria, South African)
Drums, Percussion


Roelof van Tonder je hudebník z Jižní Afriky a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako zakladatel kapely Acid Magus.

Ve svých raných letech si užíval příliš mnoho zábavy a také si myslel, že být jako hudebníci, které obdivoval, je pro něj nedosažitelné. Během lockdownu přišel o práci a stalo se několik dalších věcí, které jej uvrhly do hluboké deprese. Hudba je to, co jej vytáhlo z postele, hodiny každodenního cvičení mu dalo pocit smysluplnosti a úspěchu, který mě dostal přes opravdu těžké období.

Jeho přítel Keenan začínal nový projekt a potřeboval bubeníka. Řekl si o něj a nabídl mu svůj part, i když mohl sotva zahrát jedinou písničku. Tehdy si uvědomil, jakou radost mu dělá hraní hudby a měl by tuto šanci využít. Nemyslel si, že by si Keenan v tu chvíli představoval, že by z toho mohlo něco vzejít, ale Roelof už byl sakra odhodlaný dokázat to sám sobě. Mnoho hodin cvičení, často bez funkční bicí soupravy, až se mu podařilo dostat do bodu, kdy jeho hra byla schůdná. Od té doby jsem se přesunul na basu, byl to další nástroj, na který mohl hrát, když neměl bicí soupravu, a soustředil se jen na to, aby byl tento projekt úspěšný.

Roelof studuje historii a myslí si, že každý, kdo četl o rané pohraniční historii Jihoafrické republiky, by souhlasil, že se jen čeká na to, až se o ní bude vyprávět ve filmu ve stylu spaghetti westernu. Jeho sestry jsou ve filmovém průmyslu, podívejte se na hudební videa Acid Magus k některým jejich pracím. Ostatně Roelof vždy chtěl napsat historicky přesný, narativní scénář zasazený do pohraničí Jižní Afriky a natočit s nimi film.
Členové Christiaan Van Renen
(Narozen ***, Pretoria, South African)
Vocals


Christiaan Van Renen je hudebník a zpěvák z Jižní Afriky. Je znám jako zakladatel kapely Acid Magus.
Členové Jarryd Wood
(Narozen ***, Pretoria, Gauteng, South Africa)
Bass


Jarryd Wood je hudebník a hráč na basovou kytaru z Jižní Afriky. Je znám jako zakladatel kapely Acid Magus.

V roce 2023 se ujal funkce Managing Director ve společnosti DCode Global pro Řízení partnerských vztahů, kde spolupracuje s předními průmyslovými společnostmi Freshworks a Zift Solutions na poskytování inovativních technologických řešení. Specializuje se na výjimečné UI & UX prostřednictvím Freshservice.

V letech 2003 – 2007 docházel na Pretoria Boys High School, poté v letech 2020 – 2022 získal titul Bachelor of Commerce (BCom) na škole MANCOSA v oboru Information & Technology Management.


Členové Brendon Bezuidenhout
(celým jménem Brendon "Bez" Bezuidenhout)
(Narozen ***)
Guitars, Recorded


Brendon je jihoafrický hudebník a hráš na kytaru a zpěvák. S kapelou Acid Magus vystupuje jako hostující hráč.

Jinak je členem kapely Scarlotte Will z Pretorie, South Africa, v níž působí Tristan dos Santos (vocals, guitars, keys/pianos, backing vocals, percussion), Xan Swart (drums, percussion), Hugene Koekemoer (bass, percussion) a Brendon Bezuidenhout (guitars, backing vocals, percussion).

Zpět
Studiové desky:
2023 Hope Is Heavy
2021 Wyrd Syster
Ostatní nahrávky:Skupina:
Keenan Kinnear – Guitars
Jarryd Wood – Bass
Roelof van Tonder – Drums
Christiaan Van Renen – Vocals
Hosté:
Brendon Bezuidenhout - Backing Vocals
Adrian Schutte - Synthesizers (06)
Johni Holiday (Ruff Majik) - Additional Vocals (05)
Anrico Jeske - Vocals
Diskografie Hope Is Heavy
Vyšlo 4. srpna 2023, Mongrel Records (South Africa)

Seznam skladeb:
01. Demon Behemoth (8:09)
02. Progeneration (6:59)
03. Caligulater (6:53)
04. A Planet, A Deathstar (4:33)
05. Dead Weight (ft. Johni Holiday) (5:53)
06. Trillion Tonne Sun (10:36)
Total Time: (43:03)

Composed, Produced and Mixed: Keenan Kinnear
Lyrics: Keenan Kinnear
Additional Production: Roelof van Tonder, Jarryd Wood and Anrico Jeske
Synth on Trillion Tonne Sun composed: Adrian Schutte
Mastered for vinyl: Rogan Kelsey at Kelsey Mastering
Art Concept and Design: Tyrone Le Roux-Atterbury

Skupina:
Keenan Kinnear – Guitars
Jarryd Wood – Bass
Roelof van Tonder – Drums
Christiaan Van Renen – Vocals
Hosté:
Diskografie Wyrd Syster
Vyšlo 30. července 2021, Mongrel Records (South Africa)

Seznam skladeb:
01. Wyrd Syster (4:44)
02. Rituals (7:09)
03. Conscientious Pugilist (8:50)
04. Virgo (1:51)
05. She Is The Night (6:02)
06. Evil (7:00)
07. Red Dawn (8:35)
Total Time: (44:11)

Composed, Produced and Mixed: Keenan Kinnear
Additional Production: Jarryd Wood and Roelof van Tonder

Zpět

Roelof van Tonder, Keenan Kinnear, Christiaan Van Renen, Jarryd Wood


Roelof van Tonder, Jarryd Wood, Keenan Kinnear, Chris Van RenenZpět
Oficiální stránky:
https://acidmagus.bandcamp.com/album/hope-is-heavy
https://www.viberate.com/artist/acid-magus/
https://mongrelrecords1.bandcamp.com/album/partypocalypse-2


ProgressRock Nahoru
Made by 
© 25.2.2024
Menu Poslední aktualizace: 25.2.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!
©