AVKRVST - progressrock.cz
       
   

Zpět
Pro novou kapelu z Norska s názvem AVKRVST rozpoutal InsideOut Music masivní smršť s jejich debutovým albem. S obdivem ke King Crimson, Opeth, Porcupine Tree, Mew a Anekdoten, začaly počátky AVKRVST již v dětství, kdy se Martin Utby a Simon Bergseth v sedmi letech dohodli, že až budou starší, založí kapelu. Martin a Simon se znali, protože jejich rodiče jsou nejlepší přátelé, a od dětství vždy hráli v progresivní rockové kapele. Takže se vždycky od malička učili hrát na nástroje, asi někdy od 6 let dostali popud od rodičů, že až budou trochu starší, vytvoří si vlastní kapelu. Tito dva hudebníci a přátelé spolu vyrostli a hráli na spoustě koncertů s nejrůznějšími kapelami, ale nikdy spolu – až doteď, když O 22 let později dokončili tento pakt, kde vedle Martina na bicí a Simona na kytary, baskytaru a zpěv, doplnili kapelu Øystein Aadland na klávesy a baskytaru, Edvard Seim na kytaru a Auver Gaaren na klávesy.

Album bylo napsáno během pandemie a nahráno stejným způsobem v květnu 2021 ve studiu The Cabin v norských lesích. Zakládající duo strávilo několik víkendů na chatě v norských lesích a položilo základy pro tuto nahrávku. Nahrávání trvalo asi 6 týdnů, protože ty dny jsme byli každý den v nahrávací místnosti jen Simon a Martín. Veškerá hudba byla napsána v malé chatce hluboko v norských lesích (Alvdal, Norsko) během deštivého, chladného podzimu a zimy. Čerpali ze svého hudebního dědictví z dětství a obratně jej promítli do současnosti začleněním jemných moderních vlivů. Zpočátku neexistoval žádný konkrétní plán, jak pustit hudbu široké veřejnosti. Myšlenka přeměnit AVKRVST na více než jen jednoduchý ložnicový projekt (nebo lépe řečeno chatový) se jim však postupně uchytila. Následně se zapojili do řádné studiové práce na nahrávání syntezátorů a bicích partů.

Název jejich kapely je inspirován místním autorem jménem Kjell Aukrust. Změnili název, aby nedošlo k záměně. Oslovili tři norské labely a všem se nahrávky líbily, a co víc, byli tenkrát skoro blízko podpisu s jedním z nich, ale jednoho večera Simon s Martinem přemýšleli, viděli jejich releasy a všechno, co dělají, tak se rozhodl poslat jim e-mail, aby měli jistotu, že vše proběhne řádně. Také měli přátele, kteří poslali jejich hudbu do Insideout Music. Všemi byli obecně odmítnuti s tím, že moc děkují, ale bez další šance. Takže téhož dne, kdy se chystali podepsat smlouvu s norským labelem, dostali z e-mailu návrh s tím, že InsideOut Records mají zájem a líbí se jim, co slyšeli. Následně tato norská progresivní rocková skupina podepsala smlouvu s InsideOut Records na distribuci svého debutového alba v roce 2023.

Kapela k podpisu smlouvy řekla: "Podepsat smlouvu s InsideOut Music je splněný dětský sen. Jsme více než nadšení z cesty, která nás čeká, a jsme připraveni na to, že naši hudbu uslyší celý svět." Thomas Waber, manažer InsideOut Music Label, dodal: "Jsme opravdu šťastní, že jsme podepsali smlouvu s Avkrvst, mladou novou kapelou z Norska. Jsem přesvědčen, že na současné scéně si najdou své publikum. Těšíme se na společnou budoucnost!"

Album bylo brzy připraveno, 55 minut hudby inspirované vším, na čem vyrostli – vše od Mew, Anekdoten a Porcupine Tree po Opeth, Neala Morse a King Crimson.

Norská progresivní rocková skupina AVKRVST (vyslovuje se Awcrust) s potěšením oznamuje svůj debutový singl "The Pale Moon", první vydání kapely od jejího založení. "The Pale Moon" je první singl z připravovaného debutového alba AVKRVST, které vyjde v roce 2023 prostřednictvím InsideOutMusic/Sony Music. První singl z alba „The Pale Moon“ je nyní k dispozici na všech digitálních platformách. Hudba je heavy prog metal a zjevné vlivy kapel jako Porcupine Tree a Opeth můžete slyšet okamžitě na jejich prvním singlu a hlavní úvodní skladbě alba "The Pale Moon".

Zpěvák Simon Bergseth o skladbě řekl: "Kromě toho, že je to úvodní skladba našeho chystaného debutového alba, je to skladba, která obsahuje některé ze zvuků alb obecně. "The Pale Moon" je začátkem něčeho většího a dává posluchači nahlédnout do toho, co přijde." Obálku „The Pale Moon“ vytvořil berlínský umělec a ilustrátor Eliran Kantor, který je známý svými zajímavými obaly pro metalové kapely.

Téměř vše bylo natočeno v angličtině, kromě písně "Osterdalen", které označuje místo, kde bylo nahráno celé album, takže chtěl zachytit vše, co se v tom městě stalo a co udělali ve studiu, takže to je důvod, proč album otevírá a snaží se zachovat odpovídající náladu.

Norská progresivní rocková skupina AVKRVST vydá své debutové album "The Approbation" 16. června 2023. Hudba se pevně zakořenila v evropské tradici progresivního rocku/metalu z konce 90. let a počátku 21. století a čerpala inspiraci z vlivných kapel jako Anekdoten, Porcupine Tree a Opeth. Melancholická a nejasně disonantní čistá kytarová arpeggia se prolínají s těžšími deskami zkreslení. Hudbě dominují nervózní, kroutivé riffy. Vkusné syntezátory přidávají barvu a občas se vracejí k počátkům prog rocku s použitím mellotronu a Moog inspirovaného King Crimson. Jinde AVKRVST zkoumají modernější přístup, který zahrnuje náznaky elektroniky a ambientní hudby, jako v titulní skladbě alba. Deska vykazuje vynikající dynamiku, přecházející od jemných pasáží obsahujících pouze akustickou instrumentaci k plnohodnotným sekcím, kde zběsilé bubnování, vrstvené kytary a syntezátory narůstají na hlasitosti a vykouzlí působivou zvukovou stěnu. Inscenace zachovává vzdušnou a lehkou kvalitu, zajišťující čisté oddělení a rovnováhu mezi nástroji i v těch nejtěžších chvílích. Občas se objeví jemné náznaky art rocku/popu, připomínající kapely jako Mew a VOLA, jak je vidno, či slyšno, v "The Great White River". Jinde vystupuje do popředí naprostá nevázanost moderních prog metalových ikon Haken s rozšířenými instrumentálními pasážemi, které nejsou ničím jiným než vzrušujícím zážitkem.

"The Approbation" je koncepční album o ponuré duši, která je ponechána pouze se svými myšlenkami, izolovaná na chatě hluboko v temných lesích, daleko. z civilizace. 49 minut dlouhé koncepční album obsahuje 7 písní, které posluchače vezmou do myšlenek člověka, který se snaží přijmout smrt, taženou do propasti.

Celkových 49 minut dlouhé koncepční album obsahuje 7 písní, které posluchače vezmou do myšlenek člověka, který se snaží přijmout smrt, taženou do propasti. Celé album bylo napsáno a nahráno na chatě v Alvdal (Norsko) během deštivého, chladného podzimu a zimy. Na celém albu jsou z dálky slyšet zvuky deště a klaksonů vlaku, což jsou skutečné zvuky zaznamenané mimo kabinu v noci pod hvězdami. Zvukově je "The Approbation" ohromně znějícím hudebním dílem. Je to všechno od bujných, někdy melancholických nálad až po těžkou, agresivnější atmosféru. Snaží se zachytit pocit chladného, ponurého pádu – temné oblohy plné hledících hvězd nad mlhou.

"Arcane Cloud" je druhý singl z koncepčního debutového alba "The Approbation" a hymna opuštěné naděje. Jedná se o vnitřní hlas, který se tě snaží přesvědčit, aby ses bránil a držel hlavu nad vodou, zatímco tě duchové loví."

Norská skupina AVKRVST zveřejnila strhující nové video k druhému singlu alba "Arcane Clouds" z nadcházejícího debutu "The Approbation". Kapela se k videu vyjárřila: "Video (videa) jsou natočena na krásném místě v Elverumu v Norsku a hlavní postavy jsou vizuálně inspirovány LThe Lovers" (René Magritte). Chtěli jsme zachytit náladu desky a vtáhnout diváky hlouběji do našeho příběhu. Zobrazuje osamělou duši a její mysl ke konci života. Chtěli jsme mít statické záběry a žádnou pohyblivou kameru, aby to všechno vypadalo, že čas plyne pomalu, a jen zachycovat každodenní práce na chatě. Pronásleduje ho jeho mysl (druhá postava) čekající na svůj čas. Konec je vizuální metaforou postavy, která konečně přijímá smrt, ukládá se do postele a opouští zemi."

Pokud jde o progresivní metal nebo rock, má mnoho lidí, kteří milují tento žánr, různé definice slova "progresivní" a toho, co pro ně znamená. Někteří si mohou myslet podivné takty, dlouhé písně, dobře zběhlé hudebníky atd., někteří si zase mohou myslet, že je to schopnost pokračovat v celém příběhu nebo konceptu. "The Approbation" má toto vše a ještě více. Celkově vzato "The Approbation" představuje velmi úspěšné debutové album, které by mělo nepochybně umístit AVKRVST na radar každého vážného fanouška progresivního rocku. AVKRVST skutečně přinesli nové světlo do tohoto jedinečného žánru a jsou skutečně silou, se kterou je třeba počítat. Toto působivé debutové album dokazuje, že AVKRVST je skutečným uchazečem v tomto žánru.

Zpět
Členové:
Simon Bergseth - Bass, Guitars, Vocals
Martin Utby - Drums, Synthesizers
Øystein Aadland - Bass, Keyboards
Edvard Seim - Guitars
Auver Gaaren - Keyboards
Bývalí členové:


Členové Simon Bergseth
(celým jménem Simon Dolmen Bergseth)
(Narozen ***)
Bass, Guitars, Vocals


Simon je norský hudebník a hráč na baskytaru a klávesy. Současně pracuje jako hudební producent a mix engineer ve vlastním studiu. V současné době je členem kapely AVKRVST (2021-dosud). Dříve působil i v kapele Aristillus (2011-2012).

S nádherně navrženým mixážním apartmá umístěným v srdci Osla Simon Dolmen Bergseth v posledních letech namíchal některé z nejznámějších norských umělců. Věnuje se každému jednotlivému projektu a přeje si naplnit umělcovu tvůrčí vizi. V poslední době spolupracoval s umělci jako IVE, Karpe, Astrid S, Emilie Nicolas, Cezinando, Dagny a Gabrielle.

Více na: https://www.simonbergseth.com/

Členové Martin Utby
(Narozen ***, Stange, Norway)
Drums, Synthesizers


Martin je norský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako člen kapel AVKRVST, Magic Pie a Tammatoys. V současné době hraje v Hamar.

Chodil do vyšší střední škola ve Stange. Poté studoval na škole Universitetet i Oslo (UiO) a na škole Uiarytmisk. Utby mimo jiné působil v Hans Majestet Kongens Garde (Královská garda Jeho Veličenstva) jako signální bubeník a má magisterský titul v hraní hudby na University of Agder v Kristiansandu. K jedné z nejlepších progových kapel v zemi se tak připojil další jménem Utby. Už dříve se jeho bratr Kristoffer stal bubeníkem v The Windmill a Infringement. V roce 2015 nahrál album "Disorientated" s kapelou Arkentype. Progressive rock kapela Tammatoys vznikla v roce 1999 a stihla vydat dvě EP a jednu studiovou desku "Conflicts" (2020).

Dne 20. února 2020 kapela Magic Pie oznámila jméno nového bubeníka, kterým se stal Martin Utby, známý mimo jiné z Tammatoys. V roce 2021 spoluzaložil se svým kamarádem z dětství Simonem Bergsethem kapelu AVKRVST, s níž v roce 2023 vydal album "The Approbation".

Členové Øystein Aadland
(celým jménem Øystein Heide Aadland)
(Narozen 1994, Stord Island, Hordaland, Norway)
Bass, Keyboards


Øystein je norský hudebník a hráč na klávesy, baskytaru a také zpívá. Od roku 2021 je členem kapely AVKRVST. Působil také v kapelách Drongo (2021-2022), Kiær a Rossman, objevil se i na deskách hudebníka jménem Ihsahn (2016-dosud).

V letech 2014 až 2019 vystudoval obor Utovande rytmisk musikk na škole Universitetet i Agder. Pracuje také jako hudebník na volné noze. Žije v Oslo.

V kapele Kiær hrající pop s prvky rocku a jazzu se sešlo více členů AVKRVST, když ji tvoří Auver Gaaren, Mathias Steffensen, Martin Utby, Oystein Heide Aadland a Anne Ingrid Tangen Kiar.

Členové Edvard Seim
(Narozen ***, Norway)
Guitars


Edvard Seim je norský hudebník a hráč na kytaru. V současné době je znám jako člen kapely AVKRVST.

Dříve působil v kapele LOVELOVELOVE, která vznikla 10. února 2012 v Oslo v Norsku. Působili v ní Simon Bergseth (vocals, guitar, keyboards), Edvard Seim (guitar), Axel Skalstad (drums, percussion), Ida Holmen (bass), Birgitta Alida Hole (vocals) a Kristian Rangnes (synthesizer). Vydali pouze jedno EP "Your Heart Stops with the Beat" (2012) a album "Kaleidoscope" (2014).

Edvard také působil jako kytarista v kapele Megative, kde s ním hráli Magnus Jorgensen (Vocals, Guitar) a Johannes Hellstrand Froshaug (Bass guitar).

Členové Auver Gaaren
(Narozen ***, Fyresdal, Norway)
Keyboards


Auver Gaaren je norský hudebník a hráč na klávesové nástroje. V současné době je od roku 2021 znám jako člen kapely AVKRVST. Žije v Fyresdal. Předtím působil v blues-rock kapela Bagwig nebo Rendezvous Point (2019-).

Zpět
Studiové desky:
2023 The Approbation

Ostatní nahrávky:Skupina:
Simon Bergseth - Bass, Guitars, Vocals
Martin Utby - Drums, Synthesizer
Øystein Aadland - Bass, Keyboards
Edvard Seim - Guitars
Auver Gaaren - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Approbation
Vyšlo 16. června 2023, InsideOut Music, IOM681/Sony Music, 19658803481 (Norway)

Seznam skladeb:
01. Østerdalen (0:26)
02. The Pale Moon (6:15)
03. Isolation (5:41)
04. The Great White River (6:30)
05. Arcane Clouds (6:05)
06. Anodyne (10:15)
07. The Approbation (13:37)
Total Time: (48:47)

Mixed: Heino Leja
Artwork: Eliran Kantor

Skupina:
Hosté:
xxx
Vyšlo ,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

ZpětZpět
Oficiální stránky:
https://www.avkrvst.com/
https://www.facebook.com/avkrvstNahoru ProgressRock
Made by 
©  27.11.2023 
Menu Poslední aktualizace: 27.11.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!