WOLVE (FRA)


Zpět
Francouzský projekt WOLVE je původně kreativní počin skladatele a hudebníka Juliena Sournaca, projekt, který se začal vyvíjet v roce 2010 v Paříži, Francie, což nakonec vedlo k vytvoření plnohodnotného studiového alba. Projekt je hluboce zakořeněný v alternativní rockové hudbě, jeho hudba obsahuje množství vlivů, jako je progresivní rock, post-rock, punk rock, pop, hluk, folk, world a elektronic music. Cesta k albu však trvala tři roky.

Dokončení tohoto kreativního cyklu se uskutečnilo v roce 2014 vydáním CD "Sleepwalker" a bylo zveřejněno na Bandcamp. Výsledkem tříletého psaní jsou skladby, jejich instrumentaci, zpěv a většina nástrojů nahrál a aranžöval Julien Sournac, co-produkoval je a smíchal Brice Chandler v letech 2011 až 2013. Vypomohli mu s tím i další hudebníci, kteří se postupně připojovali, až z toho byla plnohodnotná koncertující kapela. Dne 25. listopadu 2013 se na stránách kapely objevilo oznámení o připojení bubeníka Sacha Lounise a kytaristy Alexandre Aguilera, kteří již s Wolve vystupovali naživo. V roce 2013 kapelu tvořili kytarista a zpěvák Julien Sournac, baskytarista David Dutoit, bubeník Sacha Lounis a kytarista Alexandre Aguilera.

Album "Sleepwalker" je vysoce kvalitní a extrémně dobře vyvinuté a vytvořené debutové album Wolve. Delikátní nálady mají tendenci dominovat tomuto dílu s dostatečným množstvím hudebních pěveckých i skladatelských překvapení, stejně jako křehký emocionální indie rock, ale také s jemně stoupající a pečlivě majestátní úlety směrem k post rocku, s občasnými přesahy do stoner rockové krajiny.

Název alba "Sleepwalker" je odvozen z příběhu charakteru spícího člověka, který cestuje kolem tří odlišných témat. Prochází mezi třemi vzájemně propojenými obrazy, první je pozemská koncepce, vše se děje ve smyšleném lese s názvem "Cassiah", druhý "Ocean" se pohybuje ve vodním prostředí a "Colour collapse" je přímý odkaz na "Space Odyssey 2001" od Stanley Kubricka. Wolve na albu vyprávějí o cestě, která obrací člověka k jeho zvířecí straně. Kam se Wolve ubírají? Skrze stromy, přes oceán, daleko mezi pronikavými hvězdami... hluboko do srdce své kořisti. Když opouští Cassiah nadnášeni k břehu obrovského oceánu, vysoko na obloze, Barvy se hroutí... Zrozen, aby překročil hranice, prozkoumal území, Wolve vyprávějí příběh účelnou a instinktivní hudbou. Album bylo oceněno více médii jako např. Music Waves, Neoprog, French-Metal, Koid’9, Soil Chroniques, CORE&CO, IDIOTEQ, Progressor, Progressive Music Planet nebo Power Of Metal.

Kapela se pro živá vystoupení ustálila v sestavě Julien (kytara a zpěv), na kytaru jej doplňuje Alexandre Aguilera, Hugues Lemaire na baskytaru a Simon Lemonnier se ujal bicích. Po vydání desky se kapela vydala na živé koncertování. Tato singulární sestava několikrát otevírala v roce 2014 koncerty Fishe, v roce 2015 koncertovali s kapelou Arena, hráli v Ninkasi Kao (Lyon) a Divan du Monde (Paříž), předtím, než byli pozváni na slavný festival Prog'Resiste v Belgii, aniž by se někdy vzdali své původní touhy - hrát stále více a pokračovat kupředu, stále bliže k srdcím své kořisti.

Julien začal nový materiál psát někdy ke konci roku, v listopadu 2015. Bohužel v té době spáchané útoky v Paříži nakonec ovlivnily směr celého EP. Hudba se pak stala poněkud nevědomou reakcí na to, co se stalo. Počátkem roku 2016 se Wolve vrátil do studia a vyprodukovali spontánně 18 minut hudby. Dne 16. března 2016 se na stránkách kapely objevila zpráva, že začali před několika dny nahrávat nové EP. Zaznamenávají je převážně naživo, aby bylo co nejspontánnější a aby zachytilo syrovou energii skupiny. Výsledkem bylo EP s názvem "Lazare", které bylo zveřejněno 21. října 2016 na digitálních platformách (itunes, spotify, deezer ...) a ve fyzické kopii s přebalem přes Bandcamp. Na přebalu spolupracovali s Louise Le Quinquisovou, která je nadanou francouzskou umělkyní, ve velmi krátké době jsme zkusili spoustu směrů, dokud jsme nenalezli to, co se dokonale hodilo, co jsme se snažili hudebně vyjádřit. EP "LAZARE" co-produkoval Brice Chandler a má radikálnější a organický zvuk, v textech se zabývá se tématy spojených s čistými lidskými emocemi jako je vztek, odolnost, hněv, osamělost a dualita... Jedná se o freudovský model, který říká, že v každém jednotlivci jsou nejméně dvě nebo tři části: id, ego a super-ego. Někdy se jedná o konfrontaci, musíte se s ní vypořádat a čelit svým vlastním démonům, abyste mohli pokračovat a najít vlastní cestu. To vše dokreslují zvukovou krajinou připomínající stav limba, střídání vzdušných a brutálních pasáží, přináší i hudbu evokující šamanský trans. Hudebně se vrátili k hudbě, kterou mají rádi, když byli dětmi, vrátili se zpět ke kořenům, kdy jejich generace byla ovlivněna v 90. let hodně alt rockem kapel jako Tool, NIN, RATM, Radiohead, Beck, Smashing Pumpkins...

O dva týdny později se kapela vydala v roce 2016 na "Normal Animal Tour", 14 zastávkové evropské turné, společně s francouzskými post-rockery SAAR po několika zemích jako Německo, Belgie, samozřejmě Francie a navšívili i Českou republiku. Koncert se odehrál 3. listopadu 2016 v sále Sběrných surovin v Praze, dne 4. listopadu 2016 pak v Bajkazyl, Dornych, Brno. Vystupovali společně s kapelou Saar.

Spolu s psaním nového materiálu v roce 2017 oznamili i změnu v sestavě. Julien Sournac obnoví živou kapela, aby vystoupila na mnoha přehlídkách, včetně prvního post-rockového festivalu v Paříži "Post in Paris".

Zpět
Členové:
Julien Sournac - Vocals, Guitars
Alexandre Aguilera - Guitars
Hugues Lemaire - Bass
Simon Lemonnier - Drums
Bývalí členové:
Sacha Lounis - Drums
David Dutoit - Guitars

Členové
Vocals, Guitars

Julien je zakladatel, hlavní skladatel, kytarista a zpěvák francouzské kapely Wolve. Žije v Paříži.

Členové
(narozen ***, Paris, France)
Guitars


Alexandre je kytaristou, basistou a zpěvákem francouzské kapely Wolve.

Postupně absolvoval školy Lycée Fernand Holweck a Lycée Louis-le-Grand. V současné době žije v Paříži.

Členové
(Narozen ***, Bagneux, Ile-De-France, France)
Bass


Pracuje jako vedoucí ve společnosti Mvision. Předtím pracoval jako bassista/LED Man pro Exoconference s Alexandre Astierem. Žije v Châtenay-Malabry ve Francii.

Členové
DrumsČlenové
DrumsZpět
Studiové nahrávky:
2016 Lazare
2014 Sleepwalker


Skupina:
Julien Sournac - Vocals, Guitars
Alexandre Aguilera - Guitars
Simon Lemonnier - Drums
Hosté:
Diskografie Lazare
EP, vyšlo 21. října 2016, digital album/Fuzzbuzz Records, FR00WS0002

Seznam skladeb:
01. Lazare (7:44)
02. Porcelain (3:08)
03. Inferno (0:48)
04. Far (6:18)
Total Time: (17:58)

Produced At Studio B
Mastered At Engine Room Audio
Produced: Brice Chandler & Julien Sournac at Studio B
Mixed: Brice Chandler
Mastered: Andy VanDette at Engine Room Audio New York
Artwork: Louise Le Quinquis & Julien Sournac


Skupina:
Julien Sournac - Vocals, Guitars
Alexandre Aguilera - Guitars
Hugues Lemaire - Bass
Simon Lemonnier - Drums
Hosté:
Rafael Leroy - Electric Bass, Double Bass (03)
Gulrim Choi - Cello (02,05)
Julien Patoue - Drums (02,03)
Diskografie Sleepwalker
Vyšlo 29. ledna 2014, digital album/Freeman Records, FR00WS0001

Seznam skladeb:
01. The Tall Trees (1:50)
02. Cassiah (11:37)
03. Ocean (10:18)
04. Countdown (1:19)
05. Colors Colapse (7:57)
06. Sleepwalker (3:33)
Total Time (45:24)

Written and Performed: Julien Sournac
Produced: Julien Sournac & Brice Chandler between Normandy and Paris
Mastered: Andy Vandette at Masterdisk Studios NYC
Arranged and Mixed: Brice Chandler
Artwork: Julien Sournac, Adrien Oumhani & Ganaëlle Tilly
Photography: Adrien Ouhmani


Zpět


Alexandre Aguilera, Simon Lemonnier, Ju Sournac


Simon Lemonnier, Ju Sournac, Alexandre Aguilera


Simon Lemonnier, Ju Sournac, Hugues Lemaire, Alexandre Aguilera

Zpět

Oficiální stránky:
http://www.wolve.fr/
http://twitter.com/wolveofficial(Twitter)
http://wolveband.tumblr.com(Tumblr)
http://www.instagram.com/wolve_music(Instagram)
http://www.soundcloud.com/wolvemusic(SoundCloud)

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  19.11.2017 
Menu Poslední aktualizace: 24.3.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!