Von Hertzen Brothers


Zpět
Von Hertzen Brothers je finská rocková skupina, kterou zformovali v roce 2000, jak už napovídá samotný název kapely, tři bratři Hertzenovi. Jejich hudba je kombinací klasického rocku kombinovaného s progresivními prvky, folkem, punkem a novodobým rockem. Kapela je ovlivněna řadou kapel klasického rocku, od progresivních rockových kapel jako King Crimson a Pink Floyd až po hard rockery jako AC/DC a Deep Purple, směrem k moderním alternativním rockovým kapelám jako jsou Radiohead a Mew.

Každý ze zakládajících bratrů má na finské rockové scéně pozoruhodnou historii, když se jejich hudební cesty se ještě v 90. letech míjely a každý z nich se etabloval v tamních končinách poměrně známých a úspěšných rockových kapelách jako Don Huonot, Cosmos Tango, Egotrippi, Lemonator či doprovodné kapele Jonna Tervomaa. Kytarista Kie von Hertzen hrál v Don Huonot (1992-2003), zpěvák a kytarista Mikko von Hertzen je ex-členem kapely Egotrippi (1994-1998) a Lemonator (1995-1998), zpěvák a basový kytarista Jonne von Hertzen, který vyhrál National Rock Contest v roce 1998, vystupoval se svou kapelou Cosmos Tango, později se připojil jako basista ke kapele Jonny Tervomaa (1999-2005).

Otec tří bratrů, Hasse von Hertzen, hrál na kytaru v kapele z počátku 60. let nazvané The Savages a později v The Roosters. Také jejich strýc Lasse von Hertzen byl členem Cumulus, ve Skandinávii známé folkové kapely ze 70. let.

Mikko odjel na nějaký čas vyzkoušet jednodušší život v Indii. Až po jeho návratu se začíná psát samotná historie skupiny, když okolo roku 2000 bratři zkoušejí hudbu, kterou Mikko složil v Indii. Je pozoruhodné, že společná spolupráce pod hlavičkou Von Hertzen Brothers byla původně zamýšlena jako jednorázový projekt, který měl pouze sloužit k realizaci hudebních nápadů Mikko von Hertzena. Von Hertzen Brothers vydali své první studiové album "Experience" v roce 2001, na kterém většinu nástrojů hráli samotní bratři. Kie a Jonne hrají na své původní nástroje, Mikko vyměnil bicí za mikrofón a chopil se doprovodní kytary. Jako hosté se objevili i rodiče. Mikko odehrál část bicích stejně jako většinu hlavních vokálů. Album vyšlo u indie labelu Zen Garden jen v malém nákladu a ve své době nesklidilo výraznější ohlas. Sestavili i live kapelu a odehráli pár koncertů na podporu alba. Ale to se moc dobře neprodávalo a bratři se vrátili ke svým původním skupinám.

O pár let později se rozpadá skupina Don Huonot a to nastartovalo bratry Hertzenovy k další společné činnosti. Skupina nahrála skladby, které skládá většinou Mikko a na jaře roku 2006 skupina vydala své druhé album pojmenované "Approach", které jim přineslo úspěch. Ve Finsku se stali rockovými hvězdami, když album dosáhlo až na zlatou desku podle prodejnosti ve Finsku a úspěch byl stvrzen i vítězstvím v cenách Emmy, finské obdoby Grammy, za "Best Rock Album of the Year" v Emma-gaala, což je hlavní ocenění v nahrávacím průmyslu ve Finsku. Hned tři skladby se dostaly do rotací rádií, to singly "Let The Will Be Done", "Kiss A Wish" a "Disciple Of The Sun", které si získaly ve finském rozhlasu a staly se prvními hity kapely.

V letech 2006 až 2016 měla kapela dva další stálé členy nepřehlédnutelného bubeníka Mikko Kaakkuriniemiho a klávesistu Juha Kuoppalu.

Dne 14. května 2008 skupina vydala své třetí album "Love Remains The Same", které okamžitě vlétlo na trh jako #1 na finském národním prodejním žebříčku alb, ve kterém zůstalo na této pozici nepřetržitě po dobu tří týdnů a dosáhlo zlatých prodejů během dvou měsíců. Celkem se udrželo v Top 40 celých 17 týdnů. Kapela nahrávala navíc svoji studiovou práci v Dynasty Studios v Helsinkách a je k dispozici na YouTube jako deníkový videozáznam o nahrávání. Po vydání desky se uskutečnilo v letech 2008-2009 plnohodnotné turné na podporu alba ve Finsku a objevili se i v Itálii, Dánsku, Japonsku a Nizozemsku, také vystoupili na festivalu Roskilde Music v Dánsku v létě 2008.

V roce 2011 podepsal vlastní label kapely Doing Being Music licenční smlouvu s Universal Music a po tříleté přestávce vydala skupina své čtvrté studiové album "Stars Aligned", které ve Finsku kopíruje úspěch svého předchůdce. Produkovala je spolu s Jamesem Spectrem, známým z jeho projektu Pepe Deluxé. Album se uvedlo jako č. 1 v v národním albovém žebříčku podle prodejů a později dosáhlo i zlatých prodejů. Album "Stars Aligned" bylo především dobře přijato ve Velké Britániim kde od té doby hraje poměrně často. Na některých koncertech přito předskakovali takovým veličinám jako Foo Fighters, 30 Seconds To Mars, Neil Young nebo ZZ Top. V září 2011 se skupina společně s kapelou Rubik představili na jedinečné a vyprodané show "A Night At The Huvila" založenou na hudbě Queen. Dne 23. července 2011 kapela také vystoupila na známém festivalu High Voltage 2011.

Jejich schopnost formovat složité aranžmá do živých hudebních krajin vedla k ocenění Emma (finská obdoba Grammy) a progresivní hudební ceně "Anthem Of The Year" ve Spojeném království, stejně jako k dalším nominacím a chvále. Tento úspěch z nich udělal jednu z nejdůležitějších rockových skupin, které se v poslední době z Finska objevily. Ohromující živá síla díky níž kapela vystupovala ve 22 zemích.

Díly kontraktu s Universal bylo album první nahrávkou VHB, která byla publikována a distribuována také mezinárodně. V důsledků toho skupina intenzívně koncertovala po celé Evropě, a od té doby obrovský ohlas kapely vedl k tomu, že se jejich popularita rozšířila po celé Evropě i mimo ni, a nevyhnula se ani našim krajům, i když se de facto objevila jen v Praze. V naší republice se objevili v roce 2011 jako support kapely Pain of Salvation (přesně 20. října 2011, Retro Music Hall, Praha), v následujícím roce 2012 pak jako doprovod švédských Opeth - tento koncert se konal 25. února 2012 v MeetFactory, Praha. Dovoluji si úryvek z recenze jejich vystoupení:
Je přesně půl osmé a první kapela rozjíždí docela slušně koncert. Finové, bratři Von Hertzen Brothwrs, dva kytaristé Mikko a Kie, kteří se navzájem střídají za mikrofonem a basák Jonne doplňující oba ve sborovém zpěvu. Bratry doplňuje ještě bicmen a klávesák a jestli tam byli to si můžu jen domýšlet, protože jsem jaksi nedohlédl. Von Hertzen Brothers už od samého začátku sklízeli slušné ovace a nabyl jsem dojmu, že lidi přišli právě na tuto kapelu. Co mě osobně hned v úvodu překvapilo, tak to byl zvuk, který byl hodně dobrý, čitelný. Co to vlastně tito Finové hrají? Tak mě hned napadli Pink Floyd se zepellinovskými vychytávkami. A nebo to je naopak? Nakonec je to jedno, šlape jím to dobře. Tyto staré vlivy jsou však obaleny do něčeho nového, modernějšího a dravého. Po koncertě doma zabrousím na webové stránky a tam si čtu "Tito šílení bratři rocku za zvuku Foo Fighters hrají Pink Floyd". Jasně, to je přesně ono. Prakticky po celou dobu jejich setu hudba nikdy neutichne a vždy je vyplněna mezera před novou písní nějakým basovým či kytarovým vstupem. Čtyřicet minut vyhrazených pro předkapelu uteklo v živém tempu a sál plný Opeth fans (odhaduji asi 500, ne-li víc) netrpělivě čekal na pro ně výjimečnou kapelu.

Zdroj: http://www.fobiazine.net/article/5270/opeth-von-hertzen-brothers/

Foto je vystoupení na ROSFEST

Přesně v půl osmé spustila finská předkapela, kterou si Opeth přivezli s sebou - Von Hertzen Brothers. Kapela začala pěkně zostra, v rámci žánru samozřejmě. Tvorba těchto seveřanů se jistým způsobem podobá té hvězdy večera, nicméně celkově vyznívá o něco rockověji až rock’n’rollověji, podle toho tedy i o stupeň níže, co se techničnosti týče. Za veliké plus musím označit tři sladěné vokály, které i naživo výtečně ladily a za které by se ani Queen nemuseli stydět. Celkový náboj vystoupení byl více nervní, emotivně roztěkaný, po celou půlhodinu koncertu všichni tři frontmani (doopravdy bratři von Hertzenovi) chvilku nepostáli, především jako z komiksu vystřižený sólový kytarista Kie von Hertzen s tenkým knírkem, brýlemi a apartním kloboučkem na hlavě. Po šesti skladbách se skupina za slušného potlesku rozloučila a okamžitě začala vyklízet pódium.

Zdroj: https://nmnl.cz/reporty/166-the_computers_uk_dead_popes_company_birds___

V březnu 2013 vydali "Brothers" své páté album s názvem "Nine Lives". Jako první kapela ve Finsku byla vydána celovečerní nahrávka alba v reálném čase prostřednictvím služby YouTube. Album zahajovalo na č. 2 v národním prodejním žebříčku a v na čísle 31 v UK Rock Album. Album bylo nominováno na "Nejlepší rockové album roku" magazínem Classic Rock. První singl z alba "Flowers And Rust" získal cenu za píseň roku na "Progressive Rock Awards" v Londýně v září 2013. Další dva singly "Insomniac" a "Coming Home" získaly širokou odezvu ve vysílání v rockově orientovaných rozhlasových stanicích ve Velké Británii a ve Finsku. Na obálce se objevil obraz devíti tygřích hlav od Samuli Heimonena, když se Brothers stali "kmotry" projektu ALTA (=Amur Leopard a Tiger Alliance), ve kterém se spolupodíleli na ochraně a zachování životních podmínek tygra amurského.

Po turné ve Finsku a ve Velké Británii během celého roku 2013 a v první části roku 2014 začali bratři psát nový materiál. Mezitím stihli vystoupit i na festivalech HRH Prog 2013 dne 6. dubna 2013 a Planet Rockstock dne 7. prosince 2013. Do května 2014 bylo rozhodnuto, že šesté studio album bude produkováno ve Vancouveru v Kanadě producentem Garthem "GGGarthem" Richardsonem, který získal ocenění Juno a je mimo jiné známý pro spolupráci s kapelami jako jsou Rage Against The Machine a Biffy Clyro. GGGarth, který měl produkovat a dohlížet na nahrávku alba, přeletěl do Helsinek v srpnu na předprodukci. Nahrávky začaly 1. září 2014 ve The Farm Studios (formálně známé jako Little Mountain Studios) ve Vancouveru. Album bylo pojmenováno "New Day Rising" podle úvodní skladby. Zatímco zvukový inženýr Randy Staub (Metallica, Five Finger Death Punch) mixoval nahrávku, přidávala kapela potřebné dohrávky a dohlazování, čímž se album stalo jedním z nejlepších jejich děl. Masteringu se ujal Ted Jensen ve Sterling Sound, NYC a vyšlo opět celosvětově u labelu Spinefarm Records v březnu 2015. Obal alba opět vytvořil Samuli Heimonen. Toto album bylo následně nominováno v kategorii "Nejlepší rockové album roku" britským časopisem Classic Rock Magazine, a navázali rovněž na předchozí úspěch "Flowers And Rust" z alba "Nine lives", když byli oceněni jako "Anthem of the Year" u The Progressive Rock v Londýně.

Novinka "New Day Rising" určitě v rámci diskografie Von Hertzen Brothers žádné velké pozdvižení nezpůsobila, přesto se tradičně umístila na samém vrcholu finského prodejního žebříčku. Hudebně navázala tam, kde skončily její předchůdkyně, možná jen ještě o něco více obrousila progresivní hrany a zlehka přidala na popové přímočarosti a uhlazenosti. Kvalitativně ovšem za staršími počiny nijak výrazněji nezaostává a její náplň by neměla urazit ani ty, pro něž je sousloví "pop/rock" spíše sprostým výrazem. S podobným zápalem, citem pro silné melodie a muzikantskou precizností a nápaditostí, už dnes tento žánr koneckonců hraje málokdo…

Kapela si vybudovala pověst výjimečných živých koncertů, když zahajovala koncerty pro The Foo Fighters, Neil Younga a 30 Seconds to Mars. Kromě toho bratři Von Hertzen cestovali po Evropě s Opeth a The Wildhearts a také hráli klíčové sloty na některých z největších a nejlepších evropských festivalech jako a Download Festival ve dnech 12. - 14. června 2015 a Ramblin Man Fair ve dnech 23. - 24. července 2016.

V roce 2016, po ukončení turné kapely k New Day Rising ale oznámili, že si udělají časově nedefinovanou přestávku.

Přerušení ale netrvalo příliš dlouho, protože v říjnu roku 2017 Von Hertzen Brothers přišli se svým sedmým albem nazvaným "War Is Over", které vydal label Mascot Label Group. U následovníka "New Day Rising" se trio chtělo obrátit, vrátit všechno zpět a kromě bicích nahrát všechny nástroje a produkovat sami. "Chtěli jsme znovu objevit inspiraci a energii v našich činnostech. Měli jsme mezi sebou diskusi o tom, jestli je to ještě v nás, a zda to ještě chceme?" Kie pokračuje. "Chtěli jsme zlomit všechno, co jsme postavili na kusy, a začít uplně znovu. Po tom, co jsme udělali za mnoho let, jsme si museli položit otázku, zda je v nás stále vášeň a hudba? Po posledním turné jsme plánovali, že budeme mít neohraničenou přestávku předtím, než se zahlobáme hlouběji do psaní nové hudby. K naší úlevě se začaly rozvíjet písně. Poté, co jsme se inspirovali novými písněmi, uvědomili jsme si, že jsme na misi VHB, nemusíme nic ohýbat a lámat."

Mikko napsal většinu z jeho textů během jednoho měsíčního přestávky v Indii v lednu 2017. Stojí za to si připomenout jeho dlouholetou vazbu s touto zemí. Někdy dávněji strávil sedm let v ashramu se spirutuálním guruem a vůdcem Ammou, známým také jako "Hugging Saint". Během dvacetiletého spojení se zemí a hudbou je slyšet vlivy, které na VHB působí. Například jedna z písní nového alba "To The End Of The World" přináší tyto písně v indickém stylu. Album produkovali všichni tři bratři mezi Helsinkami a Porvoo. Každý z bratrů produkoval své "vlastní" písně; Mikko produkoval skladby "To The End Of The World", "The Arsonist", "Frozen Butterflies" and "Beyond Horizon", Jonne pak skladbu "Blindsight" a Kie skladby "War Is Over", "Who Are You?", "Long Lost Sailor", "Wanderlust" a "Jerusalem", kde hostoval u kláves Janne 'Burton' Puurtinen z finské rockové kapely HIM. Pro osvěžení nového alba "War Is Over" si skupina pozvala svého starého přítele bubeníka Sami Kuoppamäkiho, jednoho z nejlepších finských bubeníků, který je znám díky uznávané finské kultovní kapele Kingston Wall a účinkování v metalových gigantech Apocalyptica a Stratovarius. Vizionářský hráč na klávesové nástroje Robert Engstrand, nejznámější pro svou práci s Turisas a švédskou progresivní kapelou The Flower Kings, doplnil sestavu bratří Von Hertzen.

Mikko k tomu uvedl: "Chtěli nahrát naše hudebně nejambicióznější album a abychom toho dosáhli, opravdu jsme potřebovali bubeníka, který by nám mohl ještě zvýšit laťku. Všichni jsme věděli, že pro tuto práci je se hodí opravdu jen jeden muž. Všichni jsme byli nesmírně nadšeni, když Sami řekl ano, protože je pro nás prakticky jako rodina. Bylo to jako objevit "dlouho ztraceného" čtvrtého bratra, který nám hudebně a duchovně rozumí a disponuje schopnostmi a talentem, které nám pomohl natočit desku, jakou jsme opravdu chtěli." Požádali také o spolupráci inženýra a mixážního technika Tommiho Vainikainena, který s nimi v roce 2011 již natáčell a míchal živé studiové nahrávání.

Nově byla také navázána nová spolupráce s ITB (International Talent Booking) a 19pm. Kapela oslovila společnost 19pm založenou ve Velké Británii (19pm), vedenou hudebními manažery Seven Websterem a Stevem Wolfeem, aby se podařilo zopakovat jejich silný domácí úspěch i na mezinárodní scéně. To následně vedlo k tomu, že ITB byla jmenována novou manažerskou agenturou. ITB se stará o některé z nejlepších počinů ve světě, mezi něž patří například The Who, Biffy Clyro, Aerosmith, Guns and Roses, Rival Sons a ZZ Top. Na podporu alba skupina vyrazila na turné po Velké Británii, které pokračujovalo ve Finsku až do konce roku 2017. Album přivedlo finské trio pevně zpět na území prog rocku, zvláště pak v úvodní titulové 12 minutové skladbě.


Hudba kapely byla vždy rozsáhlá a vrstevnatá s podtrženými koncepty a tématy, které se vždy pryč od všech politicky nakloněných subjektů, ale za posledních 5 let, ale jak uvedl Kie "...sociální napětí v západním světě, strukturální změny kvůli evropské krizi uprchlíků, nemluvě o narůstající nerovnosti, protekcionismu a nárůstu nenávistných projevů, jež zasáhly svět tak silně, že je nemožné, aby to neovlivnilo vaše umění. " "War Is Over" není koncepční album, ale téma války se objevuje prostřednictvím klíčových písní. "Existuje tato podkladová textura po celém albu, které si klade obrovskou otázku: "Co uděláme jako lidé, abychom zachovali milující a laskavý svět? Proč bojujeme každodenně a obviňujeme ostatní za naše problémy?" Mikko poznamenává, že existuje "úzkost a neustálý boj, takže přijďte a připojte se k tomuto hnutí, nepodléhejte strachu." "Abychom se zbavili války nebo válek, čehokoli co by nás mohlo poznamenat," doplňuje Kie. "Výchozím bodem je nejdřívě si představit a přemýšlet o stavu bez válek. Dokonce i když by to začalo dětskými krůčky v mysli a srdci. Teprve pak se můžeme pomalu začít pohybovat směrem k tumu, dokud tato možnost nenastane."

Odrazem těchto úvah a zvuku alba je i obal alba, měl být co nejjednodušší a nejsrozumitelnější. "Chtěli jsme holubici míru" dodává Kie. "Naši vlastní holubici míru, VHB holubici míru." Takže získali pomoc Tero Ahonena, nadšeného grafického návrháře a fotografa z Helsinek, aby realizoval tento koncept. Poslechem alba a jeho atmosférou přišel s nápadem na mozaiku a strávil týden, než opatrně sestavil mozaiku kousek po kousku, aby vytvořil úžasnou obálku.


V roce 2017 se tak sestava kapely ustálila ve složení z roku 2006 se Sami Kuoppamäki na bicí. Současná sestava zahrnuje také švédského klávesistu Roberta Engstranda, který je znám pro svoji spolupráci s Turisas a švédskou kapelou The Flower Kings. Po skončení rušného léta festivalových vystoupení se bratři Von Hertzenovi nyní ve studiu zabývají tvrdým materiálem pro další album.

Ačkoliv bývá skupina nejčastěji řazena do progresivní škatulky, její tvorba se v současné podobě dá spíše označit za perfektně zvládnutý a chytrý pop/rock pro dospělé posluchače, v němž lze nalézt četné vlivy alternativního, klasického, hard rocku i zmiňovaného progresivního rocku. Pánové sice málokoho nechají na pochybách o svých výtečných muzikantských schopnostech, přesto se ale nesnaží oslňovat instrumentálním velikáštvím či velkolepými sóly. Občas si dovolí až punkovou přímočarost, jako např. v úvodní hitovce "New Day Rising" se silně nakažlivým refrénem, který jako by vypadl z pera Grohlovým Foo Fighters, jindy zase podniknou exkurzi k (naštěstí nepříliš vtíravé) popové baladičnosti, která se ani nesnaží skrývat jisté sklony k hudebnímu i textařskému patosu. Ale to už k pop/rocku zkrátka neodmyslitelně patří a pokud s těmito ingrediencemi umí někdo zacházet s notnou dávkou citu a vkusu, jsou to právě bratři von Hertzenovi.

Největší zbraní, která kapele bezpochyby zajišťuje velkolepý úspěch v její domovině, ale i stoupající popularitu v rámci celosvětové scény, jsou kromě hudebních kvalit především silné hitové refrény i velice příjemný, emotivní a charismatický vokální projev frontmana Mikka. Tomu pěvecky zdárně sekundují i oba bratři, jejichž hlasy spolu skvěle ladí a dohromady tvoří nesmírně harmonický celek. Díky tomu spolku odpustíte i občasnou "hru na city" a někdy až prvoplánově působící líbivost.

Kapela oznámila, že v pátek 18. března 2022 vychází její 8. album "Red Alert In The Blue Forest" prostřednictvím jejich vlastní nahrávací společnosti Doing Being Music. Jedná se o dvojalbum s hrací dobou 69 minut a bude k dispozici k předobjednání od středy 15. prosince 2022. K dispozici bude limitovaná edice (1 000 celosvětově) dvojité LP vytištěné na červeném a modrém vinylu s obalem, který nebude nikdy znovu vytištěn v tomto formátu.

Tímto záznamem dokonce překvapili sami sebe. Je to jako společná umělecká výstava tří umělců, kde se příběhy většiny děl nacházejí v imaginární krajině naší mysli, v Modrém lese. "Díváme se na vše, co se kolem nás děje, a zároveň se snažíme pochopit běžné otázky naší doby: Jak navrátíme svět zpátky do harmoničtějšího stavu? Jak najdeme mír uprostřed všech rozporů a ztrát? Jak lze ospravedlnit naše umění tím, že je smysluplně součástí převládajícího trendu a ideologie udržitelného rozvoje? To jsou otázky a témata, která jsou nevyhnutelně jádrem našeho nového alba".

Nahrávání "Red Alert In The Blue Forest" v průběhu roku 2021 poskytlo bratrům čas na zamyšlení a sloučení svých individuálních nápadů. Výsledná témata zkoumají, zda stále můžeme najít zázrak, inspiraci, krásu a harmonii uprostřed ničení, úzkosti, nerovnováhy a stažení? Až budou "červená varování" kolem nás hlasitější a ztráta se zvětší, bude naší odpovědí boj, útěk nebo zmražení a najdeme způsob, jak zachránit sebe a "Modrý les"?

První singl z alba "All Of A Sudden You’re Gone" má více než 7 minut a bude doprovázen videem natočeným během 5 dnů v prosinci 2021 ve staré továrně na výrobu kříd. Stejně jako předchozí filmová videa kapely k "Jeruzalém" a "New Day Rising" režíroval a sestříhal Kie. "Red Alert In The Blue Forest" bude první nezávislé vydání Von Hertzen Brothers prostřednictvím jejich vlastního labelu DoingBeingMusic. Vydání alba kapela oslavila finským turné, které začíná 26. března 2022 v ESPOO Tapiolasali a končí 29. dubna 2022 v TURKU Teatro. Kapela rovněž brzy oznámí další živá data v Evropě pro rok 2022.

Finské progrockové trio Von Hertzen Brothers oznámilo v září 2022, že se vrátí na britské břehy na tři živá data v únoru, s daty v Manchesteru, Londýně a na Porthcawl's Winter's End Festival (neplést s Chepstow's Winter's End festival, který se koná v dubnu 2023). "Jsme nadšeni, že můžeme otevřít nový rok bouřlivě tím, že přijedeme do Velké Británie, abychom se stali hlavní hvězdou úžasného festivalu Planet Rock, Winter's End," prohlásil Mikko Von Hertzen. "Publikum Planet Rock bylo vždy úžasné a řekl bych, že je to jako návrat domů, když přijdete hrát na jednu z jejich akcí. Loni v květnu jsme neměli šanci zahrát si v Manchesteru a v Londýně jsme se vždy skvěle bavili, takže jsme přidali tato data navíc k našemu nadcházejícímu výletu. Těšíme se, že budeme hrát naše první koncerty v království. Dosud jsme hráli pouze v Queendomu. Doufejme, že všichni naši fanoušci si najdou cestu (na alespoň) jeden z těchto tří koncertů!"

Finské prog trio Von Hertzen Brothers oznámilo, že 16. února 2024 vydá zbrusu nové živé album "Live At Tavastia", z něhož už zveřejnili živý klip kapely s písní "You Don't Know My Name". Živé album je první vydáním kapely od jejich vysoce ceněného alba "Red Alert In The Blue Forest" z roku 2022, které časopis Prog označil za "mistrovské dílo".

"Existuje několik věcí, které slýcháme hodně na našich turné po celém světě. Jednou z nich je: "Vaše studiová alba se mi opravdu líbí, ale teď jsem vás viděl hrát živě a dostalo to vaši kapelu do úplně jiné úrovně"," říká Mikko von Hertzen. "Mluvili jsme o vydání živé nahrávky tak dlouho, jak si pamatuji, a ke konci našeho postpandemického turné jsme se rozhodli nahrát a natočit koncert na našem domovském místě zde v Helsinkách." A pokračuje: "Neexistuje nic takového jako 'běžný VHB koncert', protože pro nás je každá noc vždy jiná a speciální. Noc v Tavastii v únoru 2023 byla elektrizující a doufáme, že se prostřednictvím této nahrávky přenesete do tohoto magického světa. Přehrávejte to nahlas!"

Finské prog trio Von Hertzen Brothers sdílelo nový živý videoklip k jejich hymnickému "Sunday Child". Tato nová živá verze je převzata z připravovaného živého vydání kapely "Live At Tavastia", které Brothers vydali 16. února a bylo nahráno na vyprodaném koncertu ve slavném helsinském Tavastia. "Live At Tavastia" vyjde jako limitovaná edice gatefold dvojitého vinylového LP, limitovaná edice gatefold double CD a na všech streamovacích platformách.

"Písně jako "Sunday Child" se staly srdcem našich živých vystoupení," říká zpěvák a kytarista Mikko von Hertzen. "Reakce a vzrušení publika, když hrajeme tuto skladbu, a je skvělá zábava být toho svědkem z pódia, a proto si hraní této písně vždy opravdu užíváme. Jsme nadšeni, že ji můžeme dostat do popředí jako singl a sdílet svěží živé video, které shrnuje podstatu písně a její kouzlo."

"Sunday Child" původně vyšlo na albu kapely "New Day Rising" z roku 2015 a od té doby se stalo oblíbeným při živé show, jak můžete vidět z nabitého masového singlu v novém videu.

Zpět
Členové:
Kie von Hertzen - Guitars, Backing Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars
Jonne von Hertzen - Bass Guitar, Backing Vocals
Sami Kuoppamäki - Drums (Kingston Wall)
Robert Engstrand - Keyboards (The Suede)
Bývalí členové:
Mikko Kaakkuriniemi - Drums
Juha Kuoppala - Keyboards

Členové Kie von Hertzen
(Narozen 18. prosince 1970, Helsinky, Finsko)
Guitars, Backing Vocals


Kie von Hertzen stále žije v Helsinkách. Stará se o dvě děti ve věku 4 a 6 let. Na kytaru začal hrát ve věku 11 let. Předtím hrálval v kapelách Don Huonot a The Mama King. Mezi jeho koníčky patří potápění a plavání, ale zaměstnává jej hlavně péče o děti, pak je to ještě modelování a kapela. V loňském létě byl tandem poměrně dobrý.
Členové Mikko von Hertzen
(Narozen 21. srpna 1972, Helsinky, Finsko)
Vocals, Guitars


Žije v Espoo. V soužití, nemá ještě žádné děti. Dříve hrál v kapelách Egotrippi a Lemonator. V roce 2012 se zúčastnil v porotě soutěže Talent Finland. Jeho koníčky jsou čtení, outdoorové aktivit, jóga, meditace, potápění a tažení.
Členové Jonne von Hertzen
(Narozen 21. dubna 1977, Helsinky, Finsko)
Bass Guitar, Backing Vocals


Stále žije v Helsinkách. Je ženatý a nemá zatím žádné děti. Studoval biologii na univerzitě v Helsinkách. Byl členem kapely Cosmos Tango a kapely Jonna Tervomaa. Jeho zálibami jsou vaření a sledování ptáků.
Členové Sami Kuoppamäki
(Narozen 1971, Helsinki, Finland)
Drums, percussion


Sami Kuoppamäki je jeden z nejlepších finských bubeníků, který získal v roce 2006 cenu Emma Award. Je jedním z nejuniverzálnějších bubeníků ve Finsku, opravdovým profesionálním hudebníkem, který je mimořádně tvrdě pracující a je vysoce oceňován mezi hudebními kolegy. Je znám jako bubeník uznávané finské kultovní skupiny Kingston Wall (1987-1994), jeho talentu využili i finští metaloví giganti Apocalyptica (2003-2005) a Stratovarius (1994), Zook (2003-2007) nebo Waltari. Byl ženatý s finskou herečkou Liisa Mustonen v letech 2001 až 2008 a mají dceru jménem Ronja.

Kuoppamäki studoval na konzervatoři Popul & Jazz v Oulunkylä v osmdesátých letech, strávil rok v Kalifornii, kde studoval na Percussion Institute of Technology a poté studoval také na Manhattanské škole hudby v New Yorku. Skutečný průlom pro Kuoppamäki byl na začátku devadesátých let minulého století v rockovém triu Kingston Wall s Petri Wallim.

Sami Kuoppamäki byl po rozpadu své kapely z devadesátých let Kingston Wall velmi plodným jazzovým a populárním hudebníkem. V roce 1993 založil Kuoppamäki skupinu s názvem Groove Convention s klavíristou Pessi Levanto. Jako základní pilíř hudby jazz-funkové skupiny působil více než deset let, kdy byly vydány také dvě alba "Groove Convention" (Texicalli, 1999) a "Butter" (Texicalli, 2002). V polovině 90. let Kuoppamäki nastoupil do filmového orchestru společnosti Anssi Tikanmäki, v němž je stále aktivní. Koncem 90. let se Kuoppamäki podílel také na založení pikantní fusion-jazz kapely Fissio, která v roce 1998 vydala své debutové album "I'mpossible". V roce 1994 hrál Kuoppamäki jako bubeník na koncertech s populární kapelou Stratovarius a nahrál s nimi i jejich třetí studiové album "Dreamspace", kde jej lze slyšet v pěti písních alba. Zaskakoval za stálého bubeníka Tuomo Lassila, který měl tehdy poraněnou ruku.

Na začátku 21. století se Kuoppamäki připojil ke Quartet Coyote pod vedením Ape Anttily. Skupina realizovala turné finské jazzové federace v prosinci roku 2000 a vydala v roce 2004 druhé album"TRJVK+voc". Kromě Coyote byl Kuoppamäki využíván saxofonistou So So, který měl také bubeníka Teppo Mäkynena v sestavě, ale nyní v roli DJ. Takže s nim aktivně hrál pět let, nahrával s finskou jazzovou federaci a vydal album "Smooth". V letech 2000-2001 hrál Kuoppamäki také na bicí v domácí skupině finské televizní show Hotelli Sointu. Trochu jiným projektem pro Kuoppamäki byl klavirista Mika Pohjola, jazz-fusion projekt MikaSonik, který v dubnu 2002 uskutečnil turné po Finsku.

Kromě těchto skupin hraje Kuoppamäki na mnoha jazzových tanečcích několika umělců a skupin, jako je například kytarista Tuomo Dahlblom, zpěvačka Tessa Virta a veteráni saxofonisté Pentti Lahti a Eero Koivistoinen. Kuoppamäki také vystupoval s Eero Koivistoinen Music Society.

V roce 2003 nahrál bicí pro pro album skupiny Apocalyptica "Reflections", ačkoli hlavní nahrávky bicích pro ně dělal člen Slayer Dave Lombardo. Po jeho hostování v Apocalyptice jej najal Mikko Sirén jako trvalého bubeníka. V roce 2005 Kuoppamäki vystoupil s akordeonistkou Kimmou Pohjonenovou, aby se vydal na festival "Meltdown on the South Bank" v Londýně.

V roce 2006 nahrál bicí pro druhé album Von Hertzen Brothers "Approach". V letech 2007 až 2011 zahrál na bicí v živé skupině pro finále pořadu Finále Idols TV.

Jeho zatím poslední skupinou, ve které hrál, se jmenovala Zook. Součástí kapely byl také bývalý baskytarista Kingston Wall Jukka Jylli. A nyní opět spolupracuje a koncertuje s Von Hertzen Brothers.
Členové Robert Engstrand
(celým jménem Karl Robert Oscar Engstrand)
(Narozen 6. července 1976, Gränum, Blekinge County, Sweden) Keyboards (The Suede)


Robwrt Engstrand je švédský klávesista, skladatel, zvukový technik a producent, který nyní žije v Helsinkách ve Finsku. Robert studoval na hudební akademii v Malmö a od roku 1999, když absolvoval studium, spolupracoval s mnoha umělci a skupinami jako Timo Kotipelto (2005), The Flower Kings (1998), Ben Granfelt Band, Andromeda (2006), Dingo (2007-2011), Liberator (2000-2006), Turisas (2011-2014), Sofi Hellborg, Jippu, Torpedo (2008), Karmakanic, Sofia Loell a Opus Atlantica (2002).

V září 2011 vystupoval Robert s Turisas na festivalu Heidenfest, v září a říjnu pak na turné v Evropě, další turné s Turisas pak odehrál v říjnu a listopadu.
Členové Mikko Kaakkuriniemi
(Narozen 1975, Keminmaa, Finsko)
Drums


Mikko Kaakkuriniemi je znám jako bubeník kapely Quintessence. On se stal členem kapely zpěváka Stratovarius Tima Kotipelto jako studiový bubeník a během Kotipeltova evropského turné s kapelami Kamelot a Epica v roce 2005.

Mikko začínal studiem klavíru ve věku šesti let. V průběhu času ale vzrůstal jeho zájem o hru na bicí a bubny. V jedenácti letech dostal svoji první bicí soupravu. Od tohoto okamžiku bubnování hrálo stále větší úlohu v jeho životě. Studium klavíru ukončil ve věku 12 let a začal se učit hrát na bubny.

V době, kdy bylo Kaakkuriniemimu 19 let (v roce 1994), nastoupil do Haparanda Folkhögskola. Studium zahrnovalo hudební teorii, klavír a sborový zpěv (především jazzově orientovaný). Tam jej měl na starosti jako učitel Jukkis Uotila na celé čtyřleté období. V roce 1998 se přestěhoval do Helsinek a začal studovat na Konzervatoři Pop / Jazz. K free jazzové skupině nazvané Free Control se připojil v roce 1999 a ke Quintessence v roce 2001. Hrál také se Sami Saari & Sonics až se připojil ke kapele v roce 2002. Koncertoval a nahrával s kapelou Kriya, což je slavný sólový projekt kytaristy Petera Lerche.

Mikko se jako studiový bubeník pohybuje v různých hudebních stylech. Kapela Quintessence má i svůj boční projekt nazvaný Q-kontinuum, v němž se účastní Mikko Kaakkuriniemi na bicí a všichni ostatní členové Q spolu s některými dalšími významnými hudebníky.
Členové Juha Kuoppala
Keyboards

Před příchodem k Von Hertzen Brothers působil v kapele Tehosekoitin (2001-2004) a ve skupinách Five Fifteen, Kulkuset, LBJ & 2 Hullua Muusikkoa, Miss Saana & The Missionaries, Saimaa.

Juha se stal členem Von Hertzen Brothers v roce 2006 a nahrál s nimi všechna alba "Approach" (2006), "Love Remains The Same" (2008), "Stars Aligned" (2011), "Nine Lives" (2013) a "New Day Rising" (2015) kromě posledního z roku 2017.

Zahrál si také s:

Laura Närhi
2010 "Suuri Sydän" - Piano
Jonna Tervomaa
2008 "Päästä Yli" - Keyboards
2008 "Lemmikit 1998-2008" - Keyboards
Damn Seagulls
2007 "Soul Politics" - Grand Piano

Zpět
Studiové desky:
2022 Red Alert in the Blue Forest
2017 War Is Over
2015 New Day Rising
2013 Nine Lives
2011 Stars Aligned
2008 Love Remains The Same
2006 Approach
2001 Experience (Re-released in 2006)
Ostatní nahrávky:
2024 Live At Tavastia (live)
2012 Best Of
2008 The Number One Rock Band In Finland


Skupina:
Kie von Hertzen - Guitars, Backing Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitar
Jonne von Hertzen - Bass Guitar, Backing Vocals
Sami Kuoppamäki - Drums
Robert Engstrand
Hosté:
Max Lilja - Cello
Klaara Pyrhönen - Violin
Janne Toivonen - Trumpet
Tero Toivonen - French Horn
Juho Viljanen - Trombone
Diskografie Red Alert In The Blue Forest
Vyšlo 18. března 2022, Music Theories Recordings, Mascot Label Group, MTR75372

Seznam skladeb:
01. Day Of Reckoning (4:39)
02. Blue Forest (9:06)
03. The Promise (5:20)
04. All Of A Sudden, You're Gone (7:12)
05. Peace Patrol (10:00)
06. Pirates Of The Raseborgian (4:57)
07. Anil (6:45)
08. Elbowed (5:16)
09. Northern Lights (7:39)
10. Söderskär (3:45)
11. Disappear There (4:52)
Total Time (69:31)

Produced, Mixed: Tommi Vainikainen
Cover Art: Tero Ahonena

Skupina:
Kie von Hertzen - Guitars, Backing Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitar
Jonne von Hertzen - Bass Guitar, Backing Vocals
Sami Kuoppamäki - Drums
Hosté:
Janne "Burton" Puurtinen - Keyboards (04)
Diskografie War Is Over
Vyšlo 3. listopadu 2017, Music Theories Recordings, Mascot Label Group, MTR75372

Seznam skladeb:
01. War Is Over (12:33)34
02. To The End Of The World (5:07)08
03. The Arsonist (3:53)
04. Jerusalem (5:41)42
05. Frozen Butterflies (4:03)
06. Who Are You? (5:40)
07. Blindsight (5:51)
08. Long Lost Sailor (4:27)
09. Wanderlust (3:55)
10. Beyond The Storm (8:29)
Total Time (59:39)

Produced, Mixed: Tommi Vainikainen
Cover Art: Tero Ahonena

Skupina:
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars
Kie von Hertzen - Vocals, Guitars
Jonne von Hertzen - Vocals, Bass Guitar
Mikko Kaakkuriniemi - Drums
Juha Kuoppala - Keyboards
Hosté:
Cooper Bearhound - Cello (04,05,08,10)
Zach Blackstone - Tambourine (05,06)
Diane Baker - Viola (04,05,08,10)
Alison Violet - Violin (04,05,08,10)
Scott Decker - Violin (04,05,08,10)
Mike Crown - Flute - (Chapter 10)
Diskografie New Day Rising
Vyšlo 20. března 2015, Universal Music Group, Doingbeing Music, Spinefarm Records, 4716670

Seznam skladeb:
01. New Day Rising (5:30)
02. You Don't Know My Name (3:56)
03. Trouble (5:03)
04. Black Rain (4:09)
05. Hold Me Up (3:32)
06. Love Burns (4:48)
07. Dreams (3:23)
08. Sunday Child (6:45)
09. The Destitute (5:45)
10. Hibernating Heart (4:39)
Total Time: (47:30)

Recorded at Fader Mountain Sound, Vancouver, Canada
Produced: Gggarth & Von Hertzen Brothers
Mixed: Randy Staub
Recorder, Mixed (10): Ben Kaplan - , Editing, Keyboard, Music Programming
Engeneering: John Lindsay, Zach Blackstone
Mastered: Ted Jensen
Design: Kalle Pjuhtinen
Voice technician: Flavio Cirillo
Cover Art: Samuli Heimonen
Photography: Ville Aleksi Juurikkala
Finská skupina Von Hertzen Brothers na svém šestém albu přináší hity nabitou, unikátní a těžko napodobitelnou muziku, kde si to rozdávájí obligátní plochy vyšperkovaných refrénů, které jsou zvukově zafixované a neměnné, s pevně sevřenou jízdou všech nástrojů tvořících homogenní docela hmotu, z níž tryská rock'n'roll jako vodotrysk. K tomu přidávají čisté vokály, takže jejich prog rock není ani utahaný, ani příliš namistrovaný či profesorský. Prostě je řádně nadupaný, částečně trhlý, a tím i výjimečný, a navíc dovedně podaný.

Skupina:
Kie von Hertzen - Guitars, Backing Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars
Jonne von Hertzen - Bass, Backing Vocals
Mikko Kaakkuriniemi - Drums
Juha Kuoppala - Keyboards
Hosté:

Ville Riippa - Knifonium
William Zeitler - Glass Armonica
Diskografie Nine Lives
Vyšlo 18. března 2013, DoingBeing Music, Universal Music Group, 3732722
DoingBeing Music, 3732731, Universal Music Group, 3732731

Seznam skladeb:
01. Insomniac (3:57)
02. Flowers and Rust (4:21)
03. Coming Home (5:14)
04. Lost In Time (5:10)
05. Separate Forevers (4:44)
06. One May Never Know (3:53)
07. World Without (7:23)
08. Black Heart’s Cry (4:55)
09. Prospect For Escape (7:40)
Bonus Tracks:
10. The Climb (4:40)
11. Do What You Want With Me (3:54)
12. Between The Lines (6:58)
Total Time (52:10)

Tracks 10-12 are limited deluxe edition bonus tracks
Sticker on jewel case: "Limited deluxe edition - Incl. 3 bonus tracks & 20-page booklet."
Produced: Von Hertzen Brothers
Production, mixing: James Spectrum
Mixing: Petri Majuri, Mikko Raita, Ilkka Herkman, Jesse Vainio
Mastering: Svante Forsbäck
Cover Art: Samuli Heimonen
"Flowers and Rust", první singl z alba získal v roce 2013 ocenění "Anthem" od Progressive Music Awards.

Skupina:
Jonne von Hertzen - Bass, Vocals
Kie von Hertzen - Guitars, Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars
Mikko Kaakkuriniemi - Drums
Juha Kuoppala - Keyboards, Piano
Hosté:
Diskografie Stars Aligned
Vyšlo 21. března 2011, Universal Music

Seznam skladeb:
01. Miracle (4:05)
02. Gloria (4:40)
03. Voices In Our Heads (6:49)
04. Angel’s Eyes (5:57)
05. Down By The Sea (4:33)
06. Bring Out The Snakes (6:50)
07. Repeat Mode (6:51)
08. Always Been Right (3:58)
09. I Believe (8:88)
Total Time: (55:46)51 44

Recorded at Magnusborg Studios, Elcamino Studios and Grotto Studios
Producer: James Spectrum (Jari Salo) (člen finské electronické kapely Pepe Deluxén)

Skupina:
Jonne Von Hertzen - Bass, Vocals
Mikko Kaakkuriniemi - Drums, Percussion
Kie Von Hertzen - Guitars, Vocals
Juha Kuoppala - Piano, Keyboards
Mikko Von Hertzen - Vocals, Guitars
Hosté:


Diskografie Love Remains The Same
Vyšlo 14. května 2008, Universal Music Group, 2765382

Seznam skladeb:
01. Bring Out The Sun (So Alive) (10:43)
02. Spanish 411 (6:56)
03. Freedom Fighter (4:23)
04. Somewhere In The Middle (7:06)
05. In The End (6:06)
06. Faded Photographs (3:45)
07. Silver Lover (6:02)
08. I Came For You (7:13)
09. The Willing Victim (9:16)
Total Time: (61:30)

2011, 2LP, Universal, Doingbeing Music, 2787281
LP1 - side 1
01. Bring Out The Sun (So Alive) (10:48)
02. Spanish 411 (6:57)
03. Freedom Fighter (4:23)
LP1 - side 2
04. Somewhere in the Middle (7:06)
05. In the End (3:45)
LP2 - side 1
06. Silver Lover (6:06)
07. I Came for You (7:13)
08. The Willing Victim (9:16)
LP2 - side 2
09. Let Will Be Done (5:29)
10. Freedom Fighter (4:16)
11. Kiss a Wish (short version) (4:56)
12. Experience (5:06) Total Time: (75:21)

Recorded at Dynasty Studios, Fried Studios, Grotto Studios and MD Studios Helsinki, Finland
Producer: Von Hertzen Brothers
Producer, Mixed: Jyrki Tuovinen
Mastered By - Svante Forsbäck
Artwork [Art Direction & Design]: Ville Granroth
Photography: Dennis Vinokur

Skupina:
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars
Kie von Hertzen - Lead Guitars, Vocals
Jonne von Hertzen - Bass, Vocals
Sami Kuoppamäki - Drums, Percussion
Juha Kuoppala - Keyboards
Hosté:
Jukka Puurula - Viola and Violin (03)
Antto Melasniemi - Flute (05)
Juho Martikainen - Double Bass (07)
Laura Närhi - Vocals (07)
Sonny Heinilä - Ney Flute (08)
Maikki Liuski - Vocals (08,09)
Tuomas Murtomaa - French Horn (09)
Tommi Lindell - Analog Fuzz (09)
Diskografie Approach
Vyšlo 17. května 2006, Dynasty Recordings, Universal Music Group, 985 433-8

Seznam skladeb:
01. Disciple Of The Sun (8:12)
02. Let Thy Will Be Done (4:47)
03. River (4:02)
04. Endlessly (8:20)
05. In Your Arms (5:37)
06. Open Water Stormy Weather (4:47)
07. Ocean Of Mercy (7:42)
08. Kiss A Wish (Album Version) (9:30)
09. After All (5:03)
Total Time: (58:00)

Producer: von Hertzen Brothers
Photography: Aldur Smith-Diesel, Denis Vinokur and Matti Pyykkö
Artwork and layout: Janne "Toxic Angel" Pitkänen at InferiArt

Skupina:
Kie von Hertzen - Guitars, Vocals
Jonne von Hertzen - Bass, Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars, Drums
Hosté:
Magnus A. - Trombone (08)
Dad - Harmonica (10)
Mum - Backing Vocals (11)
Diskografie Experience
Vyšlo 2001, Zen Garden Records, BMG Finland Oy, 74321 888342

Seznam skladeb:
01. Introduction (0:22)
02. Brother (5:50)
03. Experience (4:02)
04. Beside You (5:47)
05. Nothing Left (4:38)
06. Another Worthless Day (5:01)
07. Shanti Mantram (0:54)
08. Devil Of A Girl (3:18)
09. Immortal Life (4:17)
10. I Gave Up (2:48)
11. Dreamworld (5:00)
12. Hush Hush (3:02)
13. Time And You (5:55)
Total Time: (51:27)

Recorded: Lasse Kurki, Tom Nyman and VHB at Karillo Studios Helsinki and Petrax Studios Hollola
Produced: Lasse Kurki
Mixed: Jyrki "the hirvi" Tuovinen at Petrax Studios Hollola and Finnvox Studios, Helsinki
Mastered: Pauli Saastaminen at Finnvox Studios, Helsinki
CoverDesign: Riku Pihlanto


Skupina:
Kie von Hertzen - Guitars, Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitar
Jonne von Hertzen - Bass Guitar, Vocals
Sami Kuoppamäki - Drums
Robert Engstrand - Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie Live at Tavastia
2LP/2CD/Blu-ray/Digital, vyšlo 16. února 2024, Music Theories Recordings, Mascot Label Group

Seznam skladeb:
01. Day of Reckoning ()
02. Blue Forest ()
03. The Promise ()
04. Frozen Butterflies ()
05. Jerusalem ()
06. Peace Patrol ()
07. Trouble ()
08. You Don’t Know My Name ()
09. Flowers and Rust ()
10. New Day Rising ()
11. All of a Sudden, You're Gone ()
12. Long Lost Sailor ()
13. Sunday Child ()
Total Time (00:00)

Recorded and Filmed 10 Feb 2023 at TAVASTIA-klubi, Helsinki
Produced and Directed: Kie Von Hertzen
Edited: Kie Von Hertzen and Ykä Järvinen
Audio Mixed: Jukka Nykänen / Transmix
Mastered: Svante Forsbäck / Chartmakers
Cover Art: Tero Ahonena

Skupina:
Jonne Von Hertzen - Bass, Vocals
Mikko Kaakkuriniemi - Drums, Percussion
Kie Von Hertzen - Guitars, Vocals
Juha Kuoppala - Piano, Keyboards
Mikko Von Hertzen - Vocals, Guitars
Hosté:
Diskografie The Number One Rock Band in Finland
Vyšlo 2008, Dynasty Recordings

Seznam skladeb:
Videos DVD-01 Let Thy Will Be Done
DVD-02 Kiss A Wish
DVD-03 Freedom Fighter
DVD-04 In The End
Provinssirock 2008
DVD-05 Bring Out The Sun (Live)
DVD-06 Freedom Fighter (Live)
DVD-07 Endlessly (Live)
DVD-08 River (Live)
DVD-09 Disciple Of The Sun (Live)
Other
DVD-10 Interview With Mikko
DVD-11 Intro
Sonic Pump Sessions 12-13 December 2008
CD-01 Let Thy Will Be Done
CD-02 Freedom Fighter
CD-03 Kiss A Wish
CD-04 Experience
CD-05 Somewhere In The Middle
Total Time: (00:00)

For Promotion Only.

Skupina:
Juha Topias Kuoppala - Keyboards (CD1-CD7, CD9-CD14)
Jonne von Hertzen - Bass, Vocals
Mikko Kaakkuriniemi - Drums (CD1, CD3, CD5-CD8, CD10-CD14)
Kie von Hertzen - Guitars, Vocals
Mikko von Hertzen - Vocals, Guitars
Hosté:
Meta4 Quartet - Strings (06)
Sami Kuoppamäki - Drums (02,04,09)
Klaara Pyrhönen - Violin (04)
Juho Viljanen - Trombone (05)
Ville Riippa - Keyboards (08)
Sonny Heinilä - Ney [Ney Flute] (09)
Maikki Liuski - Vocals [Additional] (09)
Diskografie Best Of
CD/DVD/Comp, vyšlo duben 2012, Doingbeing Music, 2799622, Universal Music Group, 2799622

Seznam skladeb:
CD
01. Rubicon (3:43)
02. Let Thy Will Be Done (4:47)
03. Angel’s Eyes (5:29)
04. Disciple Of The Sun (8:15)
05. Miracle (4:03)
06. Freedom Fighter (4:25)
07. Experience (4:08)
08. Voices In Our Heads (6:49)
09. Kiss A Wish (9:18)
10. Always Been Right (3:57)
11. Brother (5:53)
12. Somewhere In The Middle (7:09)
13. In The End (5:47)
14. 21st Century Schizoid Man (cover) (5:55)
DVD Tavastia Live
(Recorded in Helsinki 17-18 December 2008)
01. Bring Out The Sun (So Alive)
02. Spanish 411
03. Freedom Fighter
04. Somewhere In The Middle
05. Let Thy Will Be Done
06. In The End
07. The River (Acoustic)
08. I Came For You
09. The Willing Victim
Videos
10. Always Been Right - Film Director - Kie
11. Miracle - Film Director - Finn Andersson
12. Angels' Eyes - Film Director - Finn Andersson
13. Freedom Fighter - Film Director - Owe Lingvall
14. In The End - Film Director - Kie, Peter Flinckenberg
15. Kiss A Wish - Film Director - Kie, Peter Flinckenberg
16. Let Thy Will Be Done - Film Director - Kie
DVD Blogs
17. Making Of Stars Aligned 1
18. Making Of Stars Aligned 2
19. Making Of Stars Aligned 3
20. Making Of Stars Aligned 4
21. Making Of Stars Aligned 5
22. Making Of Stars Aligned 6
23. Making Of Stars Aligned 7
Total Time: (00:00)

Arranged: James Spectrum (CD1, CD3, CD5, CD8, CD10, CD14), Jyrki Tuovinen (CD6, CD12, CD13), Lasse Kurki (CD7, CD11), Pessi Levanto (CD6), Sami Kuoppamäki (CD2, CD4, CD9), VHB
Performer [Blogs By]: VHB (DVD1-DVD-9, DVD17-DVD23)
Music: VHB (CD1-CD13)
Lyrics: Kie (CD7, CD11), L.A. Skin (CD1, CD3, CD5, CD7, CD8-CD10, CD12, CD13), Mikko (CD2, CD4, CD6, CD9, CD11), VHB (CD1, CD3, CD5, CD8-CD10, CD12, CD13)
Producer: James Spectrum (CD1, CD3, CD5, CD8, CD10, CD14), Jyrki Tuovinen (CD6, CD12, CD13), Lasse Kurki (CD7, CD11), VHB (CD2, CD4, CD6, CD7-CD9, CD11-CD13)
Recorded: Jukka Nykänen (DVD1-DVD9)
Art Direction: Janne Uotila, VHB
Management: Virpi Immonen
Mastered: Svante Forsbäck
Film Editor: Kie (DVD1-DVD9, DVD17- DVD23), Vesa Vainio (DVD1-DVD9)
Cameraman [Shot By] - Ykä & Otso Posse (DVD1-DVD9)
Mixed: Hessu Iso-Ahola (DVD1-DVD9), Ilkka Herkman (CD2, CD4, CD9), His Holiness Baron James Spectrum (CD1, CD3, CD5, CD8, CD10, CD14), Jyrki Tuovinen (CD6, CD7, CD11, CD12), Petri Majuri (DVD1-DV-9), VHB (DVD1-DVD9)
Illustration [Drawings And Graphics]: "Jo" Lipponen, Ailie Monye, Anna Rauhala, Anna-Maija Marttinen, Anne Kuivalainen, Anneli Sjöman, Fanny, Heidi, Iines Laukkanen, Joni Pietiläinen, Karoliina Korvuo, Linda Anttila, Mervi Ahonen, Minna, Minna Leka, Minna Raitinpää, Otto-Kasper Koivuniemi, Petra Einiö, Raija Salminen, Rasmus Anttinen, Sofia Sandberg, Tiina Routamaa, VHB
Photography: Janne Uotila, Matti Pyykkö
The Deluxe Edition přichází se speciálním balíčkem a plus bonusovým DVD obsahujícím dva promo klipy a živé záznamy.

Zpět


Von Hertzen Brothers do roku 2015
Kie, Mikko a Jonne von Hertzen hodně klesli na svém šestém studiovém albu New Day Rising.
Left to right: Jonne von Hertzen, Mikko von Hertzen, Kie von Hertzen

Von Hertzen Brothers 2017

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.vonhertzenbrothers.com
https://www.facebook.com/vonhertzenbrothersofficial/
https://twitter.com/vhbroz

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  31.3.2018
Menu Poslední aktualizace: 21.1.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©