VOLA - progressrock.cz


Zpět
VOLA je dánská experimental/progresivní rocková kapela, která byla založena spolužáky v roce 2006 v kodaňském předměstí Birkerodu, kteří navštěvovali místní hudební školu. Kapela byla založena zpěvákem a kytaristou Asgerem Mygindem a několika přáteli a do stabilní sestavy se zformovala v roce 2006. Začalo to jako jammování s kamarády ze školy. Hráli tehdy pouze coververze skladeb a snažili jsme se hrát věci jako Porcupine Tree, Opeth a kapely v tomto stylu, v prostoru mezi metalem a rockem. Při vzniku prvních riffů jako hlavní inspiraci uvádějí Freak Kitchen, Opeth nebo Porcupine Tree. Poznávali kapely, které obsahovaly bohatější zvuk. Nakonec začali psát vlastní hudbu a měli jsme sestavu, která se stala základem. Jejich první ukázky a singly byly nahrány na OurStage. Poté, co v roce 2006 nahráli několik demo nahrávek, skupina ve složení Mygind, kytarista Nielse Dreijer, basista Jepp Bloch, Martin Werner na klávesy a Niklas Scherfig na bicí v roce 2008 vydala své první EP "Homesick Machinery". Singl "Glasswork" byl vydán 22. března 2010.

Název kapely byl inspirován italským slovesem "Volare", což znamená "létat". Je to název, který si členové zamilovali, když se objevil, protože je velmi jednoduchý a nezní to jako žádný konkrétní hudební žánr. Název je také trochu zajímavý, protože dává pocit, že se zvedáte z podlahy, což je něco, co se snaží kapela dělat ve svých sborech, takže i v tomto aspektu získává jiný význam.

Po prvním EP došlo k několika změnám v sestavě, přičemž Bloch a Scherfig byli nahrazeni Nicolai Mogensenem a Felixem Ewertem. V roce 2009 se k VOLA připojil Nicolai Mogensen poté, co narazil na konkurz kapely. Nicolai, který byl v první řadě kytaristou, ve skutečnosti v té době nehrál na basu, ale hudba VOLA se mu natolik líbila, že si basu půjčil a rozhodl se ji přesto použít. "Hráli jsme "Like A Rainbow", "Giants" a několik dalších skladeb. Pamatuji si, že jsem si pomyslel, že jejich hudební styl byl opravdu jedinečný, ne něco, co byste v té době v Dánsku hodně slyšeli. Takže jsem s nimi chtěl hrát a jsem velmi šťastný, když mě konečně po třech měsících, kdy mě nechali napnutého, přizvali!"

Nová sestava nahrála o dva roky později druhé EP "Monsters" vydané v roce 2011, které již v té době dostalo určitou mezinárodní pozornost prostřednictvím sociálních médií. Toto EP se skládá ze čtyř skladeb charakterizovaných kombinací progresivního rocku a djentového stylů, které bylo vyrobeno díky použití kytar se sedmi strunami. Mygind k této nahrávce dodává: "Na "Monsters" jsme začali experimentovat se 7 strunnými kytarami a více groove řízeným psaním textů. Na EP to fungovalo tak dobře, že jsme to chtěli rozvinout na celé album".

Kapela se vydala na krátké pětidenní turné po své domovské zemi, aby propagovala EP, poté ale Dreijer opustil kapelu a nechal je pouze jako čtyřčlennou skupinu, přičemž Mygind převzal výhradní odpovědnost za vokály a kytary a Mogensen se ujal doprovodných vokálů, když hrají naživo. Během první dekády vydali jen ty dvě EP, poté nastalo ticho. Soubor původně čítal pět muzikantů, po odchodu druhého kytaristy zůstává kytarový post na frontmanovi Asgeru Mygindovi.

V té době hráli v Kodani pouze malá místní vystoupení. Většina z nich navštěvovala Rhythmic Music Conservatory v roce 2013, kdy začali psát a skládat pro svou debutovou nahrávku. Kapela VOLA v roce 2015 vydala své debutové album "Inmazes", které namíchal Mygind, a které masteroval známý Jens Bogren (Opeth, Katatonia, Soilwork) ve svém Fascination Street Studio. Většinou bylo album zaznamenáno na jejich kolejích v zimní zahradě a v jejich domovech. Album "Inmazes" má silný groove a hlavní roli na něm hrají polyrytmy, čímž se dostáváme ke kapele Meshuggah jako vzorům, jenže Vola oproti davům djentových epigonů nezůstává u kopírování švédských borců a do zasekávacích aranží montuje kupu klávesových ploch hustých jako lesy u Twin Peaks a díky nim se do popředí dostává romanticky zasněná, na metal až rozněžněná atmosféra. Recenzenti kroutí hlavou a píšou cosi o popové verzi Meshuggah. Ve stejném roce se na ně obrátil John Sprich, zakladatel festivalu Euroblast, který se stal jejich manažerem a rezervoval jejich první koncerty mimo Dánsko. Ve stejném roce si tak zahráli na ProgPower Festival v Nizozemsku, Euroblast a koncertovali v Hamburku.

V srpnu 2016 bylo vydáno video k prvnímu singlu "Gutter Moon", když skupina předtím vydala pouze lyrické video k písni "Starburn". Album se lyricky zabývalo pocitem, že jsme uvězněni v mentálních bludištích, ne zcela prožíváme štěstí, a dále na něm rozvíjeli zvuk z EP "Monsters". Důležitou roli na něm převzaly klávesy v nových směrech. Mělo to okamžitý dopad a zaplavily je nadšené recenze. Debut "Inmazes" původně vyšel svépomocí, až posléze jej znovu vydal Mascot Label Group (m.j. Flying Colors, Black Stone Cherry, Monster Truck), se kterým kapela následně podepsala smlouvu a ten v roce 2016 album fyzicky a digitálně celosvětově znovu vydal.

Po opětovném vydání se "Inmazes"setkala s další vlnou pochvalných recenzí. Časopis Prog přivítal jejich "širokoúhlý těžký stadiónový Prog", Metal Hammer se radoval ze "žánrového vzpírání, závažných riffů, pochmurných, okolních zvukových scén a hrdelních drážek", zatímco největší britský deník The Sun nazval jejich schopnost "žánrové mlýnice" . Singl "Stray The Skies" byl uveden do seznamu skladeb v Kerrang! Rádio a Scuzz TV. Rok 2017 zakončili nominací na cenu Limelight Award na Progressive Music Awards.

"Je divné přemýšlet o dnešku, jak jsme spolu seděli v malé Asgerově malé koleji a vytvořili tuto nahrávku, která nakonec pro mnoho lidí - a také pro nás jako kapelu, tolik znamenala," říká Mogensen. Poté, co před uvedením desky "Inmazes" odehráli několik koncertů, se VOLA zúčastnila od září do listopadu 2016 turné "Fallen Hearts Of Europe" s kapelou Katatonia. Uskutečnili rovněž řadu festivalových vystoupení na ArcTanGent (Velká Británie), Rockaue Open Air (DL), Take Over Daze (DL) a také jejich vůbec první běh titulových představení ve Velké Británii. V roce 2018 následovaly další koncerty na Euroblast (Německo), Complexity Fest (Nizozemsko), Tech-Fest (Velká Británie) a Bloodstock (Velká Británie).

Dne 2. června 2017 kapela vydala své EP "October Session", které obsahovalo nové akustické verze dvou písní z "Inmazes", "Gutter Moon" a "Stray The Skies", pro které bylo připraveno i video.

K propagaci alba "Inmazes" se kapela poprvé vydala na evropské turné a spolu s islandskou kapelou Agent Fresco doprovázela kapelu Katatonia na jejich turné Fallen Hearts Over Europe. Pořád hráli koncerty a festivaly po celé Evropě. Bohužel bubeník Ewert byl zaneprázdněn dalšími závazky, proto se nemohl zúčastnit turné a odešel z kapely v roce 2016. Avšak i nadále si udržoval sólovou kariéru a hrál s různými dánskými alternativními a popovými kapelami. Kapela si najala Simena Sandnese z kapely Arkentype jako dočasnou koncertní náhradu. Na začátku roku 2017 začali hledat bubeníka a posílat příspěvky na konkurzy do skupiny na Facebooku. Adam Janzi, který předtím hrával s The Drake Equation, který jejich práci už docela dobře znal, nahrál pro kapelu skladbu "Stray The Skies". VOLA si našla Janziho na Youtube, zvláště se jim líbil jeden z jeho coverů Meshuggah. Pozvali jej, aby přijel do Kodaně a vyzkoušel několik koncertů, odehrál s nimi několik festivalů jako ArcTanGent (UK), Rockaue Open Air (DL), Take Over Daze (DL) a také na jejich vůbec prvním headlinerovém turné ve Velké Británii, které se konalo téhož léta, včetně vystoupení na Dingwalls v Londýně. Okamžitě propadli jeho jedinečnému stylu bubnování, který později významně ovlivnil skladbu písní VOLA. Švédský bubeník Adam Janzi co s VOLA, se toho roku stal stálým členem kapely. Následně bylo dne 22. srpna 2017 oznámeno, že Ewert přátelsky opustil skupinu trvale, aby se zaměřil na další projekty.

V této době bylo napsáno nejvíce nápadů na druhou nahrávku, na konci roku 2017 a počátkem roku 2018 začali nahrávat novou desku. Tentokrát nahrávali na bicí v Heyman Studios v Kodani, ostatní nástroje a vokály byly nahrány v jejich jednotlivých domácích studiích. Druhé album VOLA nazvané "Applause Of A Distant Crowd" vyšlo 12. října 2018 u Mascot Records. Produkoval je a míchal Mygind. Kapela strávila nahráváním alba asi devět měsíců. Psaní textů na album pak trvalo dlouho. Povedlo se je dokončit až v červnu mastering provedl Andy VanDette (Porcupine Tree, Steven Wilson, Devin Townsend). U alba převládl pocit odklonu od "Inmazes", s menším důrazem na závažnost prvního alba a větší využití elektroniky, což bylo Asgerem Mygindem označeno jako "přirozený" proces.

Texty se zaměřily tentokrát spíše na vnější svět než na vnitřní konflikty, a tak tematicky diferencovaly záznam od "Monsters" i "Inmazes". Název alba byla metafora odvozená z našeho vztahu se sociálními médii, ve kterým se můžeme jevit blízko, ale být přitom na míle daleko. Mygind doplňuje: "Trávíme spoustu času snahou prezentovat se v lichotivém světle ve snaze o neustálý potlesk, i když jde o vzdálený potlesk od těch, s nimiž se od obrazovek nemůžete spojit".

Při očekávání vydání alba vydala skupina VOLA v období od srpna do října 2018 videa pro písně "Smartfriend", "Ghosts" a "Alien Shivers". Pro video ke "Smartfriend" zaslali několik textů a několik klíčových slov o textech režisérovi jménem Craig Murrey a on v podstatě přišel s jeho dystopickým světem, který vidíte ve videu. Když poslal první verzi, měli jen velmi málo připomínek na změny, takže je to do značné míry Craigova interpretace písně. U "Ghosts" měli pro změnu méně příběhu, šlo spíše o to, aby se předvedli jako kapela, protože v dřívějších videích byli ukryti za animace, takže nyní vykročili před kameru a představili se jako kapela, protože písně se cítí o něco světlejší a jasnější.

Po vydání následoval nabitý cestovní program, kapela byla speciálními hosty evropského turné britské kapely Monuments během října a listopadu 2018. Koncertovali na Euroblast (Německo), Complexity Fest (Nizozemsko), Tech-Fest (Velká Británie) a Bloodstock (Velká Británie). Na turné si dokonce pozvali fanoušky ve formě Matt Heafy a Paulo Gregoletto z Trivium. Nahrávka byla nominována na Gaffa Danish Music Awards 2019. Dne 11. ledna 2019 skupina vydala lyrické video pro skladbu "Whaler" a byla oznámena jako předskokan skupiny Haken na jejich evropském turné v průběhu února a v březnu 2019 se skupinou Bent Knee. Odehráli 51 koncertů po celé Evropě a poté se ponořili rovnou do festivalového okruhu s vystoupeními na Euroblast v Kolíně nad Rýnem (Německo), Bucovina Rock Castle (Rumunsko), Ramblin' Man Fair (Velká Británie). Na konci května 2019 bylo vydáno video pro "Ruby Pool", čtvrtou skladbu na albu. V průběhu září 2019 se kapela Vola vydala na své první headlinové turné, na kterém podpořily skupiny Arch Echo a Rendezvous Point. Následovaly představení, kdy doprovázeli kapelu Anathema v jejich rodném městě v Liverpoolu ve Velké Británii a dva koncerty odehráli společně s Dream Theater v Německu, ve městech Drážďany a Berlín. Odehráli také několik dalších koncertů ve Velké Británii např. na festivalech Bloodstock a UK Tech-Fest. V té době také ohlásili své první turné po Evropě, spolu s Rendezvous Point a Arch Echo, které vyprodalo show ve svém rodném městě a show ve Španělsku.

Na nahrávce "Applause Of A Distant Crowd" je patrná žánrová nejednoznačnost, změny jsou znát hned v úvodní skladbě "We Are Thin Air". Kvartet citelně ubral na metalové agresi, písně zpřehlednil a naopak vykročil směrem k větším emocím. U žánrového zařazení skupiny se nelze ubránit jisté generalizaci, Vola jednotlivé styly přesahuje a její hudební rozpětí přetéká od jednoho k druhému. Rámcově spadá do kategorie melancholického metalu, lterý už roky razí švédští náladotvůrci z Katatonie. Hodně blízko mají i k norským progerům Leprous. Moderní zvukový kabát je u nich trochu chameleonská zástěrka, protože skupina sahá i do prog rockové učebnice 70. let minulého století, kde momentálně operují Opeth. S redukcí metalu jako takového ubyl i vliv Devina Townsenda, který nahradila prostá intimita takových OSI, když uslyšíte např. až skoro šeptaný text mezi industriálními ruchy ve sloce u jinak rockující písně "Smartfriend".

Vola je jedinečná pouze v tom, jak dokáže všechny vlivy přetavit do různých forem a vzít si z nich to, co zrovna potřebuje. Na "Applause Of A Distant Crowd" je totiž každá píseň jiná. Na popmetalový hit "Ghosts" navazuje nejtvrdší opus "Smartfriend", kde se riffy jako od Meshuggah střídají s refrénem málem od A-ha. "Ruby Pool" je pro změnu post-rocková ukolébavka. "Still" jakoby vypadla z pera nerozlučného dua Anderse Nyströma a Jonase Renkseho, jehož civilní zpěv Asger sebejistě zvládá. Vedle o něco více veselejší "Applause Of A Distant Crowd" tu stojí rovněž mrazivá balada "Vertigo", u které něžné pohlaví spotřebuje vícero kapesníčků. Po emocionální stránce se jedná o vůbec nejsilnější skladbu.

Když Vola rozšířila svoji fanouškovskou základnu, absolvovala své první evropské turné s 21 zastávkami v létě a na podzim, kdy kapela hrála na vyprodaných místech po celém kontinentu. V reakci na tento milník v kariéře kapely Werner řekl: "Konečně to, že jsme mohli hrát po celé Evropě před vlastním publikem, bylo obrovským zážitkem. Turné nám poskytlo potěšující pocit podpory našich fanoušků a silnou důvěru v budoucnost kapely". Po turné se kapela stáhla do Mygindova domu v jižní části dánského Island of Zealand a napsala písně pro novou desku. Během druhé poloviny roku 2019 diskutovali Mygind o plánech skupiny o zahájení nahrávání třetího alba počátkem roku 2020. V únoru 2020 nahráli bicí na třetí album v Top Floor Studios Gothenburg. Kromě toho na konci února zahráli "Alien Shivers" poprvé v přímém TV vystoupení při udílení cen Gaffa, populárního dánského hudebního časopisu GAFFA, které bylo vysíláno živě v TV 2. Spekulovalo se o jejich třetím záznamu, který by měl vyjít koncem podzimu roku 2020. Očekává se, že bude těžší než "Applause Of A Distant Crowd".

Dne 21. srpna 2020 skupina oznámila, že dokončila nahrávání svého třetího alba, které poté bylo v procesu míchání. Videoklip k prvnímu singlu "Head Mounted Sideways" měl premiéru 19. listopadu 2020 a nové album má vyjít v roce 2021. Třetí studiové album Vola "Witness" bylo oznámeno v únoru 2021 a má být vydáno 21. května 2021 opět prostřednictvím Mascot Records. Před jeho vydáním odhalili ještě oficiální video ke skladbě "Straight Lines". Mygind je opět produkoval, ale tentokrát se mixování a masteringu ujal producent nominován na Grammy Jacob Hansen (Volbeat, The Black Dahlia Murder, Amaranthe). Hudebně kapela považuje album téměř za reakci na jejich předchozí nahrávku. Mygind se o zvuku "Witness" vyjádřil: "Deska "Applause Of A Distant Crowd" měla mezi písněmi hodně dynamiky a produkce směřovala k vysoce organickému a živému zvuku. Poté, co jste to udělali, bylo osvěžující pokusit se udělat něco zvukově propracovanějšího, kde energetická hladina byla méně kolísavá. Písně byly určitě napsány s ohledem na tento cíl". Také se zmínil o konkrétním dopadu Hansenovy práce na nahrávku: "Mít Jacoba Hansena na albu bylo také přínosem. Vzhledem k tomu, že umí velmi chytlavé vokály, představa spolupráce s ním byla motivací k vytvoření alba, kde by byly prvořadé velké a nezapomenutelné sbory. On má obecně rád grandiózní zvukové krajiny, které nás inspirovaly k tomu, abychom do produkce přidali ještě více vrstev, než jsme kdy dělali".

Poněkud tématicky sladěné s "Applause Of A Distant Crowd", album "Witness" zkoumá nevyřešené vztahy v individuálním i společenském měřítku. Mygind k tomu dodává: "Neměl jsem představu, když jsem psal texty, ale když byly písně hotové, uvědomil jsem si, že se texty z velké části zabývají neúspěšnými vztahy. Ve společenském měřítku se projevuje tření mezi vůdci a následovníky, které je způsobeno zneužitím moci, a pokud se na to zaměřím, selhání se rodí z neopětované lásky, zármutku, manipulativního chování a nejistoty. Po propojení s názvem alba bylo možné vidět postavy vylíčené v textech jako svědky rozpadu pout, které si vytvořili lide v jejich životě".

S koncipováním a vydáním alba "Witness" během pandemie Covid19 při živém uvedení alba je zřejmá výzva, které v současné době skupina čelí. Ale zatím bylo ohlášeno dánské turné s dalšími.

Zpět
    Členové:
    Asger Mygind - Lead Vocals, Guitars (2006-present)
    Martin Werner - Keyboards (2006-present)
    Nicolai Mogensen - Bass (2011-present)
    Adam Janzi - Drums (2017-present)
   Bývalí členové:
   Felix Ewert - Drums (2011–2017)
   Nielse Dreijer - Guitars, Backing Vocals (2006–2012) Niels Dreijer Madsen
   Jepp Bloch - Bass (2006–2011)
   Niklas Scherfig - Drums (2006–2011)
   Simen Sandnes – Drums (2016 tour)


Členové
(celým jménem Asger RostbØll Mygind)
(Narozen ***, Birkerod, Denmark)
Lead Vocals, Guitars


Asger je dánský hudebník, producent, skladatel, hráč na kytaru a zpěvák. Je znám jako zakladatel a leader dánské kapely Vola. Asger absolvoval studia na Conservatory of Music v Kodani v Dánsku, kde zároveň i žije.

Jako zpěváka jej velmi ovlivnil například Bjorn ze Soilwork. Líbí se mu, jak vytváří tyto velké refrény, a mám rád více než život zvuky, které vytvářejí, a jejich hlas je toho velkou součástí. A samozřejmě Mikael Åkerfeldt z Opeth a Steven Wilson. Při hře na kytaru jej ovlivnili kluci z Meshuggah. Po vyslechnutí alba "Nothing" v roce 2004 se na kytaristy díval jiným způsobem - způsobem, jakým přistupují k rytmům a doladění, což je něco, co bylo velmi inspirativní. Také to byl opět Mikael Åkerfeldt a pak i David Gilmour.
Členové
(celým jménem Martin Bruun Werner)
(Narozen ***, Copenhagen, Denmark)
Keyboards


Martin je dánský hudebník a od roku 2006 hráč na klávesové nástroje
v progresivní skupině Vola. Od listopadu 2012 pracuje jako zvukový inženýr
ve společnosti Sweco Danmark A/S, kde je jeho cílem dosáhnout co nejlepšího
zvuku při práci s akustikou, a to ve všech oblastech jeho práce - od akustického
poradenství po elektroakustický výzkum. Žije v Kodani.

V letech 2009 - 2012 vystudoval Technical University of Denmark (DTU),
kterou ukončil s titulem Master of Science (M.Sc.) v oboru Electrical and
Electronics Engineering. Jako střední školu vystudoval Birkerod Gymnasium
v letech 2003 - 2006.
Členové
(Narozen ***, Roskilde, Denmark)
Bass


Nicolai je dánský hudebník a hráč na basovou kytaru, v současné době je
nejznámější jako člen kapely VOLA.

Do školy chodil na Roskilde Katedralskole, poté studoval na škole RMC
Rytmisk Musikkonservatorium. Žije v Kodani s přítelkyni Anne Norkjar Bang.
Členové
(Narozen ***, Sweden)
Drums, Percussion


Adam je švédský hudebník a hráč na bicí, který vešel ve známost jako člen dánské progresivní kapely Vola. Kromě hraní na bicí ve VOLA nebo jako koncertní bubeník švédské pop-sensation kapely Dotter také dělá studiové nahrávky a vyučuje hru na bicí. Žije v Västeras.

Byl léta Mattovým studentem a už léta a dlouho bojoval s těžkou sociální úzkostí, fyzickými neduhy a ztrátou otce, což mu ale nezabránilo v tom, aby dosáhl svých snů jako bubeník, performer a muž s hnací silou, která posouvá všechny jeho obavy.

K Vola se dostal, když uviděl, že skupina hledá bubeníka po zveřejnění příspěvku ve švédské facebookové skupině pro bubeníky. Poslal jim video, na kterém hrál píseň Stray "The Skies" (video je na jeho kanálu YouTube). Líbilo se jim, proto odcestoval do Dánska, abych se s nimi setkal a zkoušel s nimi. Všechno fungovalo dobře, takže v létě už hráli společně několik koncertů. Po první show v Německu mu pak oznámili, že jej do kapely berou.

V říjnu 2020 hostoval ve studiu Obsidian Recording Studios v Göteborgu ve Švédsku při nahrávání singlu kapely Limbo nazvaném "A Thousand Windows".
Členové

(Narozen ***, Copenhagen, Denmark)
Drums


Felix je dánský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám ze svého působení v progresivní kapele Vola. Vystupoval také koncertně s dánským electro pop duem Julias Moon nebo s Alex Vargas.

Zpět
Studiové desky:
2021 Witness
2018 Applause Of A Distant Crowd
2015 Inmazes
Ostatní nahrávky:
2022 Live From The Pool (live)
2016 October Session
2011 Monsters (EP)
2008 Homesick Machinery (EP)
Skupina:
Asger Mygind - Vocals, Guitars
Martin Werner - Keyboards
Nicolai Mogensen - Bass
Adam Janzi - Drums)
Hosté:
Diskografie Witness
Vyšlo 21. května 2021, Mascot Records

Seznam skladeb:
01. Straight Lines (4:22)
02. Head Mounted Sideways (5:34)
03. 24 Light-Years (4:32)
04. These Black Claws (feat. SHAHMEN) ()
05. Freak ()
06. Napalm ()
07. Future Bird ()
08. Stone Leader Falling Down ()
09. Inside Your Fur ()
Total Time: (00:00)

Music and lyrics: VOLA
Lyrics to 04: VOLA & SHAHMEN
Produced: Asger Mygind
Drums engineered: Jakob Herrmann at Top Floor Studios
Mixed & Mastered: Jacob Hansen at Hansen Studios
Cover artwork: based on 'The Eye' by Gregor Huber
Artwork Layout: Roy Koch
Photos: Nikolai Linares

Skupina:
Asger Mygind - Vocals, Guitars
Martin Werner - Keyboards
Nicolai Mogensen - Bass
Adam Janzi - Drums
Hosté:
Diskografie Applause Of A Distant Crowd
Vyšlo 12. října 2018, Mascot Records, M75562 (Europe)

Seznam skladeb:
01. We Are Thin Air (4:07)
02. Ghosts (3:58)
03. Smartfriend (4:18)
04. Ruby Pool (4:09)
05. Alien Shivers (4:20)
06. Vertigo (4:04)
07. Still (4:10)
08. Applause Of A Distant Crowd (5:30)
09. Whaler (5:28)
10. Green Screen Mother (2:36)
Total Time: (42:40)

Music, Lyrics: VOLA
Producer, Engineer, Mixed: Asger Mygind
Drum recording engineered: Christian Heyman Zinckernagel at Heyman Studios
Mastered: Andy VanDette
Artwork based on the painting "Joyful Participation": Jessica Lee Ives
Photos: Simon Lassoe

Skupina:
Nicolai Mogensen - Bass
Adam Janzi - Drums
Martin Werner - Keyboards
Asger Mygind - Guitar, Lead Vocals
Hosté:
Diskografie Inmazes
Vyšlo 2. února 2015, self-released, (Denmark)
2016, Mascot Records, M74871 (Europe)

Seznam skladeb:
01. The Same War (5:10)
02. Stray The Skies (4:13)
03. Starburn (6:05)
04. Owls (5:51)
05. Your Mind Is A Helpless Dreamer (5:21)
06. Emily (3:01)
07. Gutter Moon (3:55)
08. A Stare Without Eyes (4:58)
09. Feed The Creatures (5:37)
10. Inmazes (7:29)
Total Time: (51:40)

Music, Lyrics: VOLA
Producer, Engineered, Mixed: Asger Mygind
Mastered: Jens Bogren, Andy VanDette
Artwork based on a watercolor/acrylic drawing: Anders Thrane


Skupina:
Asger Mygind - Vocals, Guitars
Martin Werner - Keyboards
Nicolai Mogensen - Bass
Adam Janzi - Drums)
Hosté:
Diskografie Live From The Pool
Vyšlo 1. dubna 2022,

Seznam skladeb:
01. 24 Light-Years (Live From The Pool) ()
02. Alien Shivers (Live From The Pool) ()
03. Head Mounted Sideways (Live From The Pool) ()
04. Straight Lines (Live From The Pool) (4:23)
05. Ruby Pool (Live From The Pool) ()
06. Owls (Live From The Pool) ()
07. These Black Claws feat. SHAHMEN (Live From The Pool) ()
08. Gutter Moon (October Session) (Live From The Pool) ()
09. Ghosts (Live From The Pool) ()
10. Smartfriend (Live From The Pool) ()
11. Whaler (Live From The Pool) ()
12. Inside Your Fur (Live From The Pool) (5:38)
13. Stray The Skies (Live From The Pool) ()
Total Time: (00:00)


V září 2021 předvedli VOLA intimní show v úžasném živém prostředí. Nahrávání "Live From The Pool" se odehrálo na koupališti opuštěného vojenského tábora Auderod na Severním Zélandu poblíž dánské Kodaně. Tato zaniklá budova navržená světoznámým architektem Henningem Larsenem se stala součástí přírodního parku Auderod. Místo, kde se příroda setkává se záhadami kdysi existující vojenské základny, připravené k prozkoumání. Nicolai Mogensen o show řekl: "Nápad na 'Live From The Pool' vznikl v době, kdy bylo obzvláště těžké být kapelou s mezinárodní fanouškovskou základnou. Kvůli pandemii Covid-19 bylo pořádat živá vystoupení a turné prakticky nemožné, byli jsme nuceni pečlivě a kreativně přemýšlet o tom, jak oslovit naše posluchače novými způsoby. Chtěli jsme udělat něco velkolepého, co nevypadalo jako kompromis – a se spoustou pomoci talentovaných lidí se nám to, myslíme, podařilo při vytváření nevšedního online koncertního zážitku." A dále dodává: "'Live From The Pool' je největší produkce, jakou jsme kdy jako kapela udělali, a bylo pro nás velmi vzrušující pracovat s tak rozsáhlou sestavou. Natáčeli jsme celý koncert, na kterém vystupovali jak nové, tak staré materiál, na opuštěném krytém bazénu s pěti kamerami a dronem, scenérii osvětlenou krásnou světelnou instalací, kterou pro tuto show vyrobil na zakázku dánský soubor audiovizuálních umělců Vertigo."

Skupina:
Hosté:
Diskografie October Session
Vyšlo 16. září 2016,

Seznam skladeb:
01. Gutter Moon (3:06)
02. Stray The Skies (4:06)
Total Time: (7:12)

Artwork: Anders Thrane

Skupina:
Asger Mygind - Vocals, Guitars
Martin Werner - Keyboards, Programmed
Hosté:
Diskografie Monsters
EP, vyšlo 1. října 2011, self-released, #VOLA2 (Denmark)

Seznam skladeb:
01. I Am Not Here (5:42)
02. Black Box (5:24)
03. Controllable (4:57)
04. Enter (5:41)
Total Time: (21:44)

Mixed: Asger Mygind
Mastered: Jens Bogren

Skupina:
Asger Mygind - Vocals, Guitars
Niklas Scherfig - Drums, Programming
Nielse Dreijer - Guitars, Vocals
Jepp Bloch - Bass
Martin Werner - Keyboards, Programmed
Hosté:
Diskografie Homesick Machinery
Vyšlo 29. listopadu 2008, self-released, #VOLA1 (Denmark)

Seznam skladeb:
01. Like The Rainbow (5:58)
02. The Avalanche (5:17)
03. Giants (6:09)
04. Fragments (3:31)
Total Time (20:55)

Lyrics: Asger Mygind
Engineer, Mixed, Mastered, Recorded: Anders Ruby
Artwork, Photography: VOLA

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
https://www.volaband.com/
https://volaband.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/volabandProgressRock Nahoru
Made by 
©  18.4.2021 
Menu Poslední aktualizace: 28.1.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©