D'Virgilio, Morse & Jennings - progressrock.cz
Zpět
Hudebníci Nick D'Virgilio (Big Big Train, ex-Spock's Beard), Neal Morse (Transatlantic, NMB, ex-Spock's Beard) a Ross Jennings (Haken, Novena) s potěšením oznámili vznik jejich nového tria D'Virgilio, Morse & Jennings. Skupina podepsala smlouvu s InsideOutMusic na vydání jejich debutového alba "Troika" na začátku roku 2022.

Bylo zaznamenáno během lockdownu a proces začal tím, že Neal Morse napsal několik akustických písní, o kterých si myslel, že budou posíleny silnými vokálními harmoniemi. Už věděl, jak dobře se jeho hlas vychází s bývalým spoluhráčem Spock's Beard a bubeníkem a zpěvákem Big Big Train, Nickem D'Virgiliem, který se připojil, a co se týče třetího muže Američané vyhledali Rosse Jenningse z Haken z Velké Británie, aby dokončili trio. Všichni tři zjistili, že mají písničky, které by mohly těžit ze tříčlenného harmonického vícehlasu, a tak spojili své zdroje a kreativně vstupovali do dalších skladeb.

Neal k tomu řekl: "Bylo mi velkým potěšením pracovat na tomto albu s tak úžasnými umělci! Bylo to trochu legrační... Na písních jsme pracovali na dálku několik měsíců, než jsem konečně slyšel, jak všichni zpíváme současně. Když jsem poprvé přivedl výsledky společně, věděl jsem, že máme kouzlo!"

Nick dodává: "Znám a pracoval jsem s Nealem více než 30 let a dlouho jsem velkým fanouškem Rosse a hudby, kterou dělá. Hned jsem pocítil jistotu, že to bude zábavný projekt, jehož součástí se stanu. Měl jsem pravdu".

Ross poznamenává: "Přijetí "výzvy" od Neala k účasti na tomto projektu bylo tak trošku vyslyšenou modlitbou... Jako dlouholetý fanoušek jejich práce jsem již léta zpíval na deskách Neala a Nicka, takže to opravdu vypadalo přirozené, že můj hlas zapadl přímo mezi ně".

Skladby se formovaly tak, že hudebníci zaznamenávali veškerou hudbu a vokály samostatně, přesto eklektická představení vypudila energií a vzrušení ze vzájemné spolupráce. Akustické hymny, nabité rockové skladby a citlivé balady jsou součástí mixu a jedinečná směsice hlasů a stylů Rosse, Neala a Nicka vytvořila album, ve kterém se s těmito hudebníky setkáte způsobem, jaký jste nikdy předtím neslyšeli.

Nicka D’Virgilia lze naposledy slyšet na posledním studiovém albu "Big Ground" od jeho domovské kapely Big Big Train a společně s kapelou vyjedou v roce 2022 na turné. Neal Morse právě vydal čtvrté album jako součást NMB (The Neal Morse Band) po boku Mike Portnoye, Randy George, Erica Gillette a Billa Hubauera. Deska "Innocence & Danger" vyšla 24. srpna 2021 a turné na jeho podporu začnou ke konci roku 2021. Ross Jennings je vokalistou skupiny Haken, která v roce 2020 vydala své nejnovější uznávané album "Virus". Dne 19. září se navíc chystá vydat své debutové sólové album "A Shadow Of My Future Self".

Takže fanoušci těchto tří hudebníků mohou s velkým napětím očekávat začátek nového roku nebo další informace o tomto projektu. Uvidíme, čím nás překvapí...

V pátek 3. prosince 2021 trojice D'Virgilio, Neal Morse a Ross Jennings zveřejnili první singl a video k písni "Julia" z debutového alba projektu. Trojice rovněž s radostí oznamámila, že její debutové album s názvem "Trojka" vyjde 25. února 2022. Album je již nyní k dispozici pro předobjednávku: https://dvirgiliomorsejennings.lnk.to/Troika. K videu od Christiana Riose a ke skladbě se vyjádřil Ross: "S mým původním demem, které se pohybovalo kolem 8 minut a možná s přílišným přikloněním k epickému "prog epic" než atmosféře zpěváka a skladatele, kterou jsme se pokoušeli uvádět na této desce, než Neal přearanžoval mou zdlouhavou baladu do něčeho výstižnějšího s připojením silného nového refrénu v tomto procesu! Tohle bylo celé o 3-členné souznění hlasové harmonie a textu "vycházejícího ze srdce", který se zabývá tématy lítosti a odpuštění v kontextu narušeného vztahu otce a dcery."

Zpět
Členové:
Neal Morse - Vocals, Keybobards, Guitars (Transatlantic, NMB, ex-Spock's Beard)
Nick D'Virgilio - Drums, Percussion, Vocals (Big Big Train, ex-Spock's Beard)
Ross Jennings - Vocals (Haken, Novena)


Členové

(Narozen 2. srpna 1960, Nashville, Tennessee)

Neal Morse je americký zpěvák a multiinstrumentalista. Hudbě se začal věnovat už ve svých pěti letech, později se jí snažil i živit coby klubový hudebník. K obratu v jeho kariéře došlo v roce 1992, kdy společně s bratrem Alanem založil kapelu Spock's Beard, která se brzy zařadila mezi špičková neoprogová seskupení devadesátých let.

Už během svého působení ve Spock's Beard vydal Morse dvě sólová alba, společně s Mikem Portnoyem (Dream Theater), Roine Stoltem (Flower Kings) a Petem Trewavasem (Marillion) se pak podílel na vzniku superskupiny Transatlantic, se kterou rovněž nahrál čtyři studiová cédéčka.

K dalšímu zlomu v Morseově životě došlo v roce 2002, kdy se stal znovuzrozeným křesťanem a své víře podřídil i další své hudební směřování. To, co jej k tomuto kroku vedlo, popisuje na dvojalbu Testimony z roku 2003.

Z dalších Morseových sólových desek stojí rozhodně za zmínku koncepční album Sola Scriptura (2007), věnované životu náboženského reformátora Martina Luthera či album Testimony 2, které vyšlo v květnu loňského roku. Prakticky na všech svých sólových projektech spolupracuje Morse s bubeníkem Mikem Portnoyem a baskytaristou skupiny Ajalon Randy Georgem.


   Více na adrese: Neal Morse


Členové

(celým jménem Nicholas D'Virgilio)
(Narozen 12. listopadu 1968, Whittier, California)
Vocals, Drums, Percussion (Cirque Du Soleil, Big Big Train /2009-present)


Je americký bubeník, zpěvák a multiinstrumentalista. V letech 1992-2011 byl členem progresivní rockové skupiny Spock's Beard, nejprve jako bubeník a později i jako zpěvák. Jeho jméno nezapře italský původ jeho rodičů, matčina rodina pochází ze Sicílie a otec pocházel z Bari.

Sám Nick prozrazuje o svých raných letech: "Začal jsem hrát na bicí, když mi byly tři roky, a od té doby jsem už nedělal nic jiného kromě hudby s výjimkou baseballu a golfu mezitím." Když mu bylo 5 let, jeho otci se dělalo špatně od jeho hraní na hrnce a pánve a přinesl domů sadu bicích z roku 1965, modře jiskřivou sestavu Ludwig, a od té doby už nebylo návratu. Hudba jej zcela pohltila a nehodlal se jí vzdát. "Můj bratr mě naučil hrát na kytaru, když mi bylo sedm let. Naučil jsem se stahovat si věci z nahrávek a to stejné jsem pak dělal i s bubnováním. Chtěl jsem být jako Donny Osmond. Moji rodiče mě vzali do Las Vegas, abych uviděl The Osmonds tenkrát na koncertě v klubu Tropicana, když mi byly čtyři roky. Jako šestiletý nebo sedmiletý jsem si poprvé koupil desku Kiss, pak mě můj bratr zase seznámil s kapelami Led Zeppelin a Genesis a pak se všechno u mě změnilo."

Do svých sedemnácti let byl Nick hudebním samoukem. Jako 17 letý se zapsal do Dick Grove School of Music. V průběhu let také zdokonalil svůj styl a schopnosti prostřednictvím tréninků a zkoušek s učiteli a bubeníky jako Dave Garabaldi, Chad Wakerman, Richard Wilson, Chuck Silverman a Roy Burns.

Nickova osudová kapela, pochvalně oslavovaní Spock's Beard, vznikla v roce 1991, když se při nějakém bluesovém jamování v LA setkal s budoucími spoluhráči Nealem a Alanem Morse. "Náhodou jsme si navzájem padli do oka, když jsme hráli nějakou bluesovou věc. Poté jsme se dali do řeči a od té doby jsme už zůstali spolu. Skočil jsem za Nealem a dostal pásku některých písní, na kterých pracoval, jak se později ukázalo, že se jednalo o celou desku "The Light". Neal a Al mluvili o vzniku kapely. Tak se mě zeptali a bylo to."

Koncem roku 1994 se Nick setkal s Kevinem Gilbertem (Toy Matinee, Giraffe), a od této šance, kterou nabídlo setkání v lyžařském středisku v nočním klubu nedaleko Los Angeles, jeho kariéra povýšila na další úroveň. V roce 1994 tak hrál v kapele Giraffe na Progfest, která měla ve svém repertoáru i skladby Genesis, konkrétně z alba The Lamb Lies Down On Broadway. Byl rovněž členem Kevinovy kapely Toy Matinee. S Kevinem pak vydržel až do Kevinova úmrtí 17. května 1996. Nick D'Virgilio byl dost blízkým spolupracovníkem Gilberta, a tak na sebe vzal úkol dokončit dokončit poslední album, na kterém Gilbert začal pracovat, než zemřel. Vyšlo až v roce 2000 pod názvem "The Shaming Of The True".

Nick se připojil k britské popové skupině Tears For Fears v roce 1995 a hrál si s nimi až do roku 2008. V roce 1997 byl jedním ze dvou bubeníků, kteří ve skupině Genesis nahradili Phila Collinse; rovněž se s druhým bubeníkem (Nir Zidkyahu) střídal na jejich albu "Calling All Stations". Jeho stále rostoucí talent a dovednosti jej přivedly k řadě významných koncertů, včetně Genesis, Petera Gabriela, Sheryl Crow, Kevina Gilberta, Erica Burdona, odjel i druhé reunionové turné s Tears For Fears. Stihl se mihnout i v projektu Rewiring Genesis, což byl projekt, který hrál cover verze skladeb Genesis.

V roce 2001 vychází jeho první sólové album "Karma", na kterém Nick spolupracoval s Mike Keneallym a Bryanem Bellerem z kapely The Mike Keneally Band. Od února 2009 působí ve skupině Big Big Train. Další sólový počin vyšel Nickovi až v červenci 2011 pod názvem "Pieces". Nick také nahradil Marka Zondera v kapele Fates Warning při jejich letním turné s Dream Theater a Queensryche v roce 2003. Následně Mark Zonder nahrál studiové album Fates Warning s názvem FWX, ale vzhledem k jeho odporu k cestování s nimi nemohl vyjet na turné. D'Virgilio pak odehrál s kapelou několik koncertů na podporu jejich alba FWX z roku 2005 a objevil se na jejich živém DVD z roku 2006 "Live in Athens."

Od roku 2003 byl D'Virgilio také bubeníkem v power pop kapele The Rubinoos. V letech 2001 až 2004 vystupoval také s Mike Keneally Band ve složení Nick D'Virgilio (drums, vocals), Mike Keneally (lead vocals, lead guitar, keyboards), Bryan Beller (bass, vocals) a Rick Musallam (guitar, vocals). V roce 2007 se Nick také podílel na nahrávce člena Dream Theater, klávesisty Jordana Rudesse - album "The Road Home". Dne 18. listopadu 2011 Nick ohlásil svůj odchod ze skupiny Spock's Beard a nastoupil do společnosti Cirque du Soleil, když se stal součástí jejich koncertního show TOTEM a vydržel u nich 4 a pů let jako bubeník, zpěvák a asistent kapelníka. V současnosti Nick působí ve skupině The Haircuts spolu s Mike Keneallym a Rickem Musallamom.
Vlastní stránky: http://www.ndvmusic.com

Členové

(celým jménem Ross William Jennings)
(Narozen 7. února 1984, Bournemouth, United Kingdom)
Lead Vocals


Ross je britský je britský progresivní metalový zpěvák a hudebník, který je nejznámější jako zakládající člen kapely Haken v roce 2004, jejímž je dodnes členem. Rovněž založil kapelu Novena. V roce 2017 by součástí koncertního projektu Mike Portnoy's Shattered Fortress.

Do roku 2020 vydal šest alb s Haken "Aquarius", "Visions", "The Mountain", "Affinity", "Vector" a "Virus" a jedno EP "Restoration".

V roce 2013 rozjel další projekt, kapelu Novena, kde rovněž zpívá. Kapelu tvoří Ross Jennings (Vocals), Harrison White (Guitar/Keys), Dan Thornton (Guitar), Moat Lowe (Bass) a Cameron Spence (Drums). Jejich debutové EP vyšlo 22. července 2016 pod názvem "Secondary Genesis", plné studiové pak pod názvem "Eleventh Hour" (2020). A jak jinak?? Hudba je to opět progresivní a kvalitní...

Jennings také hostoval na albu kolegy z Haken Richarda Henshalla "The Cocoon" (2020). Dne 3. října 2020 oznámil Jennings na Instagramu, že pracuje na sólovém albu, které vyšlo v roce 2021 pod názvem "A Shadow Of My Future Self".


Zpět
Studiové desky:
2022 Troika

Ostatní nahrávky:Skupina:
Neal Morse - Vocals, Keybobards, Guitars
Ross Jennings - Vocals, Guitars
Nick D'Virgilio - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Troika
Vyšlo 22. února 2022, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01.Everything I Am (5:43)
02. Julia (6:07)
03. You Set My Soul On Fire (3:22)
04. One Time Less (4:53)
05. Another Trip Around The Sun (4:39)
06. A Change Is Gonna Come (4:24)
07. If I Could (4:02)
08. King For A Day (5:47)
09. Second Hand Sons (4:43)
10. My Guardian (3:43)
11. What You Leave Behind (4:16)
Total Time: (51:39)


Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  17.9.2021 
Menu Poslední aktualizace: 4.12.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©