VUURZpět
VUUR je holandská prog-metalová kapela založená v roce 2016 a její ústřední postavou je (v metalové a rockové komunitě) dobře známá zpěváčka a skladatelka Anneke van Giersbergen, která se po začátcích v temně rockových The Gathering již deset věnuje rozmanité sólové dráze a pestrému hostování napříč mnoha hudebními žánry. Během těchto let zabrousila i do folku nebo taneční hudby, avšak kontakt s metalem byl doposud sváteční a především spojený především při natáčení s Devinem Townsendem.

Anneke van Giersbergen toho po svém odchodu z The Gathering stihla více než dost. Pod názvem projektu Agua de Annique vydala 3 desky a jeden živák, s Arjenem Lucassenem projekt The Gentle Storm, desku s Danny Cavanaghem z kapely Anathema, hostovala na deskách Devina Townsenda, Novembers Doom, Moonspell, Within Temptation, Amorphis, Ayreon a rovněž projekt The Sirens s dalšími zpěvačkami Kari Rueslatten a Liv Kristine.

The Sirens nebyl jen název společného turné, na které se vypraví zpěvačky Liv Kristine, Anneke van Giersbergen a Kari Rueslatten. Dámy spolu nakonec i nahrávaly a výsledek jejich společného úsilí má podobu skladeb "Sisters of the Earth“ a "Embracing The Seasons“. Počátky tohoto projektu se datují do roku 2013, kdy Anneke oslovila Kari, aby jí přispěla na její studiové album "Drive“ a i když se jejich duet na album nakonec nedostal, dámy zůstaly v kontaktu. Když pak Anneke ještě téhož roku na festivalu Masters of Rock hovořila o možné spolupráci s Liv, bylo jasné, že z toho něco bude. Můžeme jen doufat, že víc než dvě společné skladby a turné, na němž budou zpěvačky hrát nejen své sólové skladby, ale i ty z repertoáru svých někdejších skupin, tedy The Gathering, Theatre Of Tragedy a 3rd And The Mortal...

Tehdy rusovlasé sympaťačce Anneke van Giersbergen vyšlo 23. září 2013 sólové album "Drive“, ze kterého se objevilo i lyrické video ke skladbě "The Best Is Yet to Come“. "V době, kdy jsou alba dělána na dálku prostřednictvím internetu, chtěla jsem nahrávat pěkně postaru, s partou muzikantů v jednom studiu. Ta deska je plná entusiasmu a svěžesti,“ řekla pak o nahrávce.

Nizozemský multiinstrumentalista a skladatel Arjen Lucassen je skutečně k neutahání. Připravil další album a nešlo o jeho Ayreon, ani o Star One a ani o jeho sólou desku. Prostě žádný z dosud známých projektů, ale zcela nový hudební podnik, k jehož realizaci si přizval krajanku Anneke van Giersbergen, někdejší vokalistkou The Gathering, v současnosti na sólové dráze. S bývalou zpěvačkou The Gathering se poprvé setkal už v roce 1998 při práci na svém třetím albu Ayreon "Into the Electric Castle“. Arjen k tomu uvedl pro začátek: "Očekávejte epické koncepční dvojalbum, kombinaci klasiky, metalu a akustického folku.“ V dubnu 2014 ohlášený projekt Arjena Lucassena a Anneke van Giersbergen dostal jméno The Gentle Storm a v září 2014 uvedli přibližné datum vydání zatím bezejmenného debutu na počátek roku příštího roku. Mimochodem v The Gentle Storm se Anneke měla po letech znovu uvést v metalovějších polohách a hovořilo se i o návaznosti na fenomenální počin "Mandylion“ právě od The Gathering. Navíc, i když sám Arjen nekoncertuje, Anneke je připravena přijmout The Gentle Storm za svůj a sestavit kapelu a představit tak celý projekt na jaře a v létě na turné.

Arjen s Anneke zveřejnili v říjnu 2011 obal alba, které vyjde pod názvem "The Diary“. Jedná se o koncepční příběh uvedený na dvou CD a nabídl kombinaci klasického metalu s akustickým folkem. "Tematicky se příběh týká období zámořských objevů, dobyvačené touhy po zlatu a vůbec života na moři“ uvedli protagonisté k albu. Podle některých hlasů dokonce šlo v jistém smyslu o návrat do zpěvaččich dob s The Gathering. "Je to určitě metal! Heavy muzika, ve které je mnoho Arjenových prvků. Řekla bych, že The Gathering ve srovnání s naší novou deskou ani tenkrát nebyli tak metalově tvrdí. Arjen je rozhodně bombastičtější!“ řekla Anneke v jednom rozhovoru. Anneke s Arjenem vypustili v únoru 2015 nové video svého projektu. Došlo na folkově laděnou skladbu "Heart Of Amsterdam“, ve které vzdávají hold hlavnímu městu své domoviny. V příběhu alba „The Diary“ bude mít význam jako rodiště hlavní hrdinky Susanne. „V sedmnáctém století byl Amsterdam centrem lodní přepravy a obchodu. Díky tomu vzkvétal a stalo se z něj krásné město,“ říká Anneke. „Video jsme natáčeli v centru města, šíleně mrzlo a ke konci už jsem ani nemohla pohnout prsty. Ale stálo to za to.“ V lednu 2015 byla zveřejněna první ukázka projektu skladba "Endless Sea“, přičemž k poslechu byla ve své „gentle“ - jemnějí verzi, jakož i v té „storm“ - tvrdší! Koncepční dvojalbum "The Diary“ vyšlo 23. března 2015.


V roce 2016 se Anneke rozhodla soustředit svůj talent na kapelu, která by se po letech stala i něčím víc než pouhým projektem, a tak si vypůjčila muzikanty z projektu The Gentle Storm a kapelu pojmenovali Vuur, což znamená holandsky oheň, ale rovněž může být přeloženo jako vášeň nebo drajv a Anneke si ho vybrala jako symbol své metalové stránky. Vznik kapely byl oznámen 1. prosince 2016. Doprovodná sestava v rámci nového projektu VUUR navíc nemohla být zajímavější. Jedná se totiž o výbět prvotřídních holandských muzikantů, u kterých bychom se skrze pojmy Stream Of Passion nebo The 11th Hour stejně většinou dopracovali ke středobodu jménem Arjen Lucassen (Ayreon). Dalšími členy jsou hudebníci z formací Hail Of Bullets, Stream Of Passion či ReVamp.

Anneke uvedla: "Udělala jsem spoustu věcí, kdy jsem sólistka, což je přesně deset let. Dělala jsem tolik věcí s mnoha různými umělci a hudebníky a miluji, miluju, miluju to, protože se při tom mnoho přiučím a je to tak zábavné a ráda zpívám i různé žánry. Po dlouhou dobu jsem opravdu toužila, aby jedno z mých sólových alb bylo heavy a heavy metal prog, takové nějaké. Líbilo se pracovat s Devinem [Townsendem] a [AYREON] Arjenem [Anthonym Lucassenem] a Moonspell a všemi těmi kluky z metalové scény, ale opravdu jsem nikdy neudělala vlastní heavy metalové album. Nikdy jsem neměla takové lidi kolem sebe, až pro tento projekt s Arjenem, The Gentle Storm, jsme sestavili dohromady živou kapelu, abychom odjeli s tímto albem na turné a také proto, že Arjen odešel k novému albu Ayreon a já jsem chtěla sólové album po The Gentle Storm. Tak jsem si pomyslela: "Jenom jsme rok koncertovali předtím, než jsme kapelu Vuur zformovali". Potom mi Arjen vypomohl a oslovili jsme některé kluky a dali jsme je dohromady a odjeli turné a já si uvědomila, že to byla taková nakopnutá kapela a takoví skvělí hráči, skvělí kluci a navíc tak dobří umělci. Zamyslela jsem se: "Holka, jestli chceš udělat heavy album v prog nebo metalu, pak tohle jsou ti kluci, se kterými je musím udělat. Zeptala jsem se jich: "Chci udělat sólové album, budu tvořit novou kapelu. Chcete být v ní?" A všichni říkali: "Ano!" A tak jsme tady. Začali jsme psát, navrhla jsem jméno kapely, protože jsem nechtěla, aby to skončilo, takže mám kapela, dělám heavy a heavy hudbu a pro jednou a napořád jí dám kapele jméno a všechno co udělám od toho okamžiku, heavy, bude pod hlavičkou Vuur. Všechno ostatní, jako moje sólo akustická alba, která dělám v Holandsku, spoustu divadelních děl, mohu udělat pod jen mým jménem. Tolik jen pro osvětlení."

Živou koncertní sestavu The Gentle Storm tvořili Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering) - vocals, Merel Bechtold (Purest of Pain, MaYaN) - guitars, Ferry Duijsens (Anneke van Giersbergen, ex-Dreadlock Pussy) - guitars, Ed Warby (Hail of Bullets, Ayreon, ex-Gorefest) - drums, Johan van Stratum (Stream of Passion) - bass, Joost van den Broek (producer, ex-After Forever) - keyboards a Marcela Bovio (Stream of Passion) - background vocals.

Promo foto ještě s Marcelou Bovio

Zpěvačka Marcela Bovio byla být původně rovněž součástí sestavy. Nicméně, když začali nahrávat debutové album kapely, Bovio a Van Giersbergen "chtěly mít velmi odlišné směry, když přišlo na zvuk a přiblížení vokálu". Poté, co se nepodařilo najít kompromis, který by uspokojil jak tvůrčí i hudební rozpory, rozhodla se Bovio, že opustí kapelu, neboť se obávala, že jinak by toho litovali, a mohlo by to odnést i jejich přátelství. Bovio se dne 11. dubna 2017 rozhodla odejít a uvedla k tomu: "Jsem opravdu zdrcena, protože jsem obrovský fanoušek Anneke a každého člena kapely, jsou to všichni neuvěřitelně sladcí lidé, stejně jako špičkoví hudebníci. A písně jsou tak fantastické... bude to revoluční album! Ale musím poslechnout své srdce a vybrat si to, o čem si myslím, že v budoucnu mě (a zbytku skupiny) přinese štěstí, bez ohledu na to, jak to nyní cítím. Anneke, Fer, Jord, Johan a Ed: jsou nejlepší, přeji Vám štěstí, ale vy to nepotřebujete, neboť přinášíte ROCK tumuto světu."

"Někdy se až zdá, že hledám protiklady,“ říká Anneke o rozštěpení svého zájmu na svě části. "Chci aby to tvrdé, bylo opravdu tvrdé a měkké akustické věci, aby byly skoro tiché a dívaly se dovnitř. Snažím se najít ty vnější limity. Píšu a text tvořím spolu s dalšími lidmi, takže styl VUUR bude odlišný od The Gathering a The Gentle Storm. Můžu ale prozradit, že Vuur mají melancholii The Gathering a hodně prvků z The Gentle Storm, ale je trochu temnější s méně folku. Je to pořád melodické a hřejivé, ale tvrdé,“ uzavírá Anneke. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že je aktuální album od začátku do konce rozmanité, vycházející z těžkých progresivních metalových nálad, jež nahrávce naordinoval producent Joost van den Broek (After Forever, Star One).

Kapela podepsala smlouvu s prestižním vydavatelstvím Inside Out Music a v roce 2017 u nich vydali svůj debut nazvaný "In This Moment We Are Free - Cities". Skladby obsahují jména různých měst, které Anneke navštívila během své koncertní kariéry a které ji zároveň inspirovaly a z celého alba čiší potřeba provětrat metalovou stránku Annečiny hudební osobnosti. "Ve městě, kde momentálně vystupuji cítím často silné pocity, kterými mě dané město zahltí. Může to být cokoli. Někdy si představím město jako člověka, někdy jako postavu, nebo někdy se v tom městě událo něco, o čem chci psát. Všech 11 písní skládá PŘITOM poctu daným městům..." říká Anneke. První zveřejněná píseň nese název "Days Go By - London“ a týká se velkého požáru Londýna v roce 1666.

Kapela odehrála své první vystoupení na festivalu Tuska Open Air v Helsinkách, Finsko, dne 30. června 2017.

Album bylo přijato kritikmi v recenzích i fanoušky velmi pozitivně a Anneke v něm nezapřela inspiraci kanadským metalovým alchymistou Devinem Townsendem, se kterým několikrát během své kariéry spolupracovala. Debutové album vyšlo 20. října, 2017 a skupina až do konce roku a v roce 2018 vyrazila na turné. VUUR se představili na Masters of Rock 14. 7. 2017 a podruhé 10. 11. v Masters of Rock Café ve Zlíně společně s kapelami Epica a Myrath. Vuur nejprve vyrazili na turné jako předskokani skupiny Epica, aby se následně vydali i na samostatné turné, které se v pátek 16. února 2018 zastavilo i v pražské Nové Chmelnici. Jako předkapelu s sebou vzali progressive-metalovou skupinu Votum z Polska.

Zde si dovolím uvést něco z recenze jejich vystoupení (Zdroj: http://obscuro.cz/report-vuur-votum-nova-chmelnice-praha/):
    Úderem deváté hodiny večerní pak na pódium nastoupili nejprve muzikanti, jejichž výběr se ukázal jako mimořádně šťastný, po krátkém intru pak i samotná Anneke a začaly se dít věci. Že Anneke je sluníčko, je věc dávno známá, a tak během tří minut létala vzduchem srdíčka, metaláci s převážně doom metalovým textilem házeli na své okolí široké úsměvy, a když po čtyřech písničkách z aktuální desky Vuur došlo na dva akustické covery („Like a Stone“ Chrise Cornella a „Valley Of the Queens“ od Ayreon), polovina publika zamačkávala slzy, protože Anneke má ve svých čtyřiačtyřiceti letech stále neuvěřitelný dar vzbuzovat v lidech hluboké emoce. A na emoce se hrálo hodně, částečně i kvůli absenci basáka Johana, který musel turné opustit kvůli onemocnění své maminky, hlavně ale tím, jak Anneke pracuje s posluchači.
    Procházka slzavým údolím to ale nebyla, rozhodně ne! Kapela šlapala skvěle, klobouček dolů především před bubeníkem Edem Warbym, který začínal kdysi u Gorefest, s Vuur ale kromě death metalové rychlosti předvádí i skvělou techniku, pochvalu si ale zaslouží i oba kytaristi Jord a Ferry.
    Bouřlivá atmosféra pochopitelně gradovala u dvou písní z dílny The Gathering, zazněly "On Most Surfaces“ a "Strange Machines,“ a jak se zhruba devadesátiminutový koncert blížil svému závěru, nadšení nebralo konce. Vuur je sice kapela postavená především pro vokál své frontmanky, koncert ale ukázal, že je to výborně sehraná mašina vynikajících muzikantů, která umí svou debutovou desku prodat.
    S několikadenním odstupem musím říci, že koncert měl nečekaný vrchol ve své nejsubtilnější části. Covery The Gathering, Devina Townsenda (zazněl „Fallout“) či Gentle Storm (skladba „The Storm“) mají přidanou hodnotu popularity a „evergreenovitosti,“ výše zmíněné akustické covery, kdy se Anneke sama doprovodila na akustickou kytaru, ale dokázaly, že Anneke je mimořádně disponovaná zpěvačka a nebojí se toho využít".


Anneke dodává: "Vždycky budu hrát písně od The Gathering a Devin Townsend, protože je miluji," říká. "Také vím, že lidé ty písně chtějí slyšet, takže je nikdy neopustím, mám také své oblíbené písně z The Gentle Storm, které budu dál hrát. Měli bychom se podívat na VUUR jako na konečnou. Není to ale projekt, proto, když uděláme setlist, bude obsahovat nové věci a také další oblíbené písně z mé minulosti."

Od října 2017 van Giersbergen už přitom píše skladby pro jejich druhé album.

Album s rychlým pokračováním by jistě zajistilo návrat Anneke k tomu, aby stála v čele metalové skupiny. V zákulisí to však byly problematické časy. Anneke sdílela: "Moje víra ve VUUR jen viděla, jak jsem utrácela všechny své úspory za nahrávání debutového alba VUUR a na turné s kapelou. Po dokončení našeho prvního turné jsem si uvědomila, že více VUUR by znamenalo ještě větší, obrovské finanční riziko."

V květnu 2018 realizovala Anneke van Giersbergen společně s Residentie Orkest v Haagu dva kariérní koncerty s orchestrálním uspořádáním. Fanoušci přišli z celého světa, aby viděli a slyšeli tuto crossoverovou spolupráci, ale brzy si budou moci všichni tyto koncerty prožít, protože Anneke a orchestr jsou připraveni vydat ze záznamů živé album. "Symfonized", jak dostalo album název, obsahuje 11 skladeb a vyšlo u InsideOut Music 16. listopadu 2018.

V roce 2019 od ledna do března absolvovala turné po Nizozemsku v akustickém divadelním turné "Inchecken", kde ve více než 40 nizozemských divadlech vystupovala společně se členem skupiny VUUR Ferry Duijsensem se setlistem z celé kariéry.

Aby toho nebylo málo, v roce 2018 neočekávaně došlo ke zvratu v jejím dlouhotrvajícím manželství, které bylo vždy úžasné, ale přiblížila se bouře. Anneke dodává: "Okamžitě jsem věděla, že musím psát hudbu o tom, jak si napravit život. Toto tvůrčí úsilí by bylo pro album VUUR však až příliš osobní". S akustickou kytarou a základním záznamovým zařízením se Anneke stáhla do malého domku v blízkosti lesa, kousek od jejího rodného města Eindhoven. Vypustila tlak na to, co by mohlo být budoucnosti VUUR, a upadla do meditativního procesu psaní sólového alba. V roce 2019 pokračovaly práce na nových písních. V roce 2020 Anneke požádala svého přítele a producenta Gijse Coolena, aby pomohl dokončit album.

Dne 15. ledna 2021 Anneke Van Giersbergen zveřejnila videoklip ke svému novému singlu "Hurricane". Píseň je převzata z jejího připravovaného sólového alba "The Darkest Skies Are The Brightest", které vyjde prostřednictvím InsideOut Music 26. února 2021. "Pro nové album jsem napsala spoustu písní naplněných poselstvím lásky a zármutku, ale vydal jsem se také na propulzivnější cestu s temnějším vyprávěním", prozrazuje van Giersbergen. "Perkusivní úvodní drážka skladby "Hurricane" je zachována, dokud nepřejde na mírně zlověstnou střední část. Trať se uzavírá těžkými bicími a nádherným sólem na trubku". "The Darkest Skies Are The Brightest" bude Van Giersbergenovým 23/26. albem proslulé kariéry. Písně byly psány pouze s její akustickou kytarou a základním záznamovým zařízením v malém domku poblíž lesa, jen kousek od jejího rodného města Eindhoven. Producent Gijs Coolen poté přidal smyčce, lesní rohy a perkuse. Výsledný záznam o 11 skladbách má veškerou intimitu Anneke, korespondující s její osobou, v kombinaci s překvapivými útěky do bažinatějších krajin. Van Giersbergen již dříve zveřejnila video k písni "My Promise".

Japonské umění kintsugi inspirovalo Anneke k použití opraveného srdce jako symbolu alba. Kintsugi učí, že spojování kousků rozbitého předmětu - s použitím drahého kovu - má pro něj hodnotu a jedinečnost. A místo toho, aby se manželství vzdali, Anneke a její manžel se rozhodli dát si čas oddechu ve vztahu. Nyní si váží opraveného zlomeného srdce jako něčeho hluboce cenného. Jejich cesta touto osobní bouří a album, které jí vytvořila Anneke, dokazuje, že nejtemnější nebe je skutečně nejjasnější.

Zpět
Členové:
Anneke van Giersbergen - Vocals (ex-THE GATHERING)
Ed Warby - Drums (HAIL OF BULLETS, AYREON, ex-GOREFEST)
Jord Otto - Guitars (MY PROPANE, ex-REVAMP)
Ferry Duijsens - Guitars
Johan van Stratum - Bass (STREAM OF PASSION)

Bývalí členové:
Marcela Bovio - Vocals (Stream of Passion, ex-Elfonía) (2016-2017)

Členové . (Celým jménem Anna Maria van Giersbergen)
(Narozena 8. března 1973, Sint-Michielsgestel, Netherlands)
Vocals (ex-THE GATHERING)


Anneke van Giersbergen je fenomenální nizozemská zpěvačka, skladatelka, kytarista a klavíristka, pocházející z prastarého městečka Sint-Michielsgestel, které bychom našli v jižní části Holandska (provincie Noord Brabant). Do hudebních dějin se celosvětově nesmazatelně zapsala v v letech 1994 až 2007 jako zpěvačka a skladatelka s pozdějšími leadery experimentálního žánru, v holandské kapele The Gathering. Pak se vydala na sólovou kariéru. Původně se její projekt nazýval Agua de Annique, ale nyní již vystupuje pod vlastním jménem nebo nově s kapelou Vuur. Anneke van Giersbergen je snad jedna z nejpracovitějších lidí v hudbě a umělkyní, která se brání být někde zaškatulkována. Dne 20. února 2005 porodila syna jménem Finn, kterého měla s manželem Robem Snijderem.

Anneke van Giersbergen se narodila v malém městečku Sint Michielsgestel v Holandsku. Začala zpívat ve věku 7 let, když se zúčastnila hudební soutěže. První pěvecké krůčky si odbyla v sedmi letech na populárních pěveckých soutěžích a blýskla se v pop music. Již ve věku 12 let byla členkou školního sboru, kde studovala a koncertovala po Francii. Později si přibrala lekce zpěvu a připojila se k několika kapelám. Cenné zkušenosti nasbírala ve své první rockové (některé prameny uvádějí speedmetalové) formaci. V roce 1992 založila duo "Bad Breath" s kytaristou a zpěvákem Denizem Cagdasem (Spencer Edgards) s hudbou převážně založenou na stylech jako blues, jazz, folk a funk. Ke skupině The Gathering nastoupila v roce 1994 a spolupráce s nimi ji proslavila.

Anneke se vždy soustředila na zpěv: "Cítila jsem velkou potřebu zpívat. Moc jsem o tom nepřemýšlela. Zpívám už od malička. Na jakési oficiální úrovni to vypuklo, když mi bylo dvanáct let. Začínala jsem ve sboru, měli jsme opravdu hodně vystoupení. Vánoční besídky, nejrůznější soutěže mezi školami apod. Prostě se to stalo, nikdy jsem si neřekla: "Tak, a teď budu zpěvačkou," tvrdí a k počátkům své aktivní kariéry dodává: "Na začátku hudební dráhy jsem skutečně žádné cíle ani představy neměla. Jen jsem chtěla dělat muziku, dělala ji a výsledek už znáte.“

Anneke je častou spolupracovníci Arjena Anthonyho Lucassena, když nazpívala hlavní postavy na jeho albech "Into The Electric Castle", "01011001" a "The Theater Equation" pod projektem Ayreon. V roce 2014 spolupracovali na dalším projektu "The Gentle Storm", se kterým nahráli album s názvem "The Diary", který vyšel v roce 2015. V roce 2016 vytvořila novou skupinu VUUR právě se členy koncertní sestavy skupiny The Gentle Storm jako vlastní sólovou kapelu zaměřenou na heavy oblast její hudební tvorby. Vuur vydali své debutové album " In This Moment We Are Free - Cities" v říjnu 2017.

Anneke van Giersbergen také spolupracovala s Devinem Townsendem na mnohých z jeho alb, dále pak s kapelami Within Temptation, Anathema, Lawn, Farmer Boys, Napalm Death, Moonspell, Novembers Doom, Globus, Giant Squid a mnoha dalšími umělci a projekty.

V roce 1998 zpívala na albu Ayreon "Into The Electric Castle", což je koncepční album vyprávějící příběh cizího subjektu, který "unesl" osm lidských duší z různých dob. Anneke ztvárňuje egyptskou ženu z doby faraonů. V roce 2006 se objevila na albu "2006 Rubicon" od členů kapely Asia Johna Wettona a Geoffrey Downese ve skladbách "Catch A Thief" a "Tears Öf Joy". Objevila se také na albu "Smear Campaign" od grindcore-death metalové kapely Napalm Death ve skladbách "Weltschmerz" a "In Deference", kde přispěla spíše mluveným slovem než zpíval vokály "pro dobrý účinek a závažnost skladeb." V červnu 2006 vydala epická rocková skupina Globus album "Epicon", které obsahovalo vokální a textové příspěvky od Van Giersbergen. Anneke spolupracovala na textech pro "Mighty Rivers Run" a nazpívala sólový vokál ve skladběi, stejně jako duet s Christine Navarro u klíčové písně "Diem Ex Dei".

Dne 5. června 2007 bylo oznámeno, že Van Giersbergen opustí v srpnu 2007 skupinu The Gathering, aby se mohla zaměřit na nový projekt Agua de Annique a strávila více času i se svoji rodinou. Po překvapivém odchodu z kapely The Gathering se Anneke ocitá na křižovatce života, jejíž všechny odbočky končí nad notesem s texty nebo ve studiu. Rozhodla se pracovat pod hlavičkou projektu Agua de Annique a objevila se i při mnoha dalších projektech. Nezměrnou lásku Anneke k hudbě lze shlédnout na vynikajícím DVD "A Sound Relief", jež se natáčelo v nádherných prostorách kulturního centra Paradiso v Amsterdamu, na kterém Anneke podala suverénně jeden z nejlepších a nejvypjatějších výkonů. Prvorozený syn Finn se dostává do střídavé péče a Anneke se svým manželem Robem Snijdersem (také hudebníkem, ex-Celestial Season) zakládá skupinu Agua de Annique. Tento "rodinný“ podnik z kategorie rockové alternativy vzniká měsíc před odchodem od The Gathering. Vydala 3 alba pod tímto jménem, "Air" v roce 2007 a dvě pak v roce 2009, a to "Pure Air" a "In Your Room".

Debutová nahrávka Air (2007) vznikala částečně v Rotterdamu a částečně ve vlastním domácím studiu Sunny Side up Studio v Eindhovenu. K uvolněné atmosféře desky přispěla vedle produkce pod vlastní střechou zejména celá řada zajímavých hostů. Air přirozeně prošlapává alternativní cesty a dýchá v pop rockovém rytmu. Tu posluchače pohladí křehkými tóny piana, tam pošeptá líbezná slůvka do ucha, ale dokáže i vystrčit růžky, jako například v písni Witnesses. S pomocí dotací z holandského fondu se dočkala melancholická skladba Day after Yesterday animovaného videoklipu. Lehkost, s jakou se vám Air dostane pod kůži, aniž by hned z kraje vypověděla vše o svých kvalitách a jemných nuancích, je obdivuhodná. Fanoušci The Gathering zůstali klidní; místo jedné vynikající skupiny dostali hned dvě.

Na další plnohodnotnou studiovou nahrávku si fanoušci Agua de Annique museli počkat až do roku 2009. Na sklonku měsíce října, tedy v té nejideálnější části roku na poslech podobné hudby, vychází nejen nástupce In Your Room, ale také intermezzo v podobě barvité kompilace Pure Air. Ta kombinuje písně z debutu v akustickém hávu a vybrané skladby, na kterých Anneke spolupracovala s přáteli z hudební branže. The Blower’s Daughter je píseň vyňatá ze společného alba Anneke a Dannyho Cavanagha (Anathema) In Parallel, Valley of the Queens pochází z projektu Ayreon holandského multiinstrumentalisty Arjena Lucassena, duet Somewhere bychom našli na akustickém albu další holandské stálice Within Temptation. Mezi třináctkou skladeb figuruje také povedená cover verze Ironic Kanaďanky Alanis Morissette. Když si prohlédnete obal Pure Air zjistíte, že název projektu se rozšířil na Anneke van Giersbergen with Agua de Annique - předzvěst věcí příštích.

Pokud na Air (2007) jedna z mnoha vyšlapaných cestiček vedla kolem pop rockové zahrádky, "In Your Room" (2009) si z tohoto ranku bezostyšně bere plnými doušky. Ty tam jsou tklivé melodické oblouky, po zádumčivých pasážích (až na několik výjimek podpořených piánem) se slehla zem. "In Your Room" je album písničkářsky hravé a průzračné jako studánka v lese. Kompozice ořezané na dřeň základního akordu neposkytuje prakticky žádný prostor pro někdejší vokální veletoče a ekvilibristické kousky.

Příjemná nahrávka, která skvěle funguje, pokud jste ochotní se oprostit od „přearanžované“ minulosti a progresivní tváře The Gathering. Po dvou studiových albech uzrál čas na live kompilaci "Live In Europe" (2010), která byla netradičně poskládaná z několika částí zaznamenaných na různých koncertech v Evropě. Dne 24. listopadu 2007 si zazpívala píseň "Somewhere" s Within Temptation v Eindhovenu. Dne 7. února 2008 opět natočila píseň "Somewhere" s The Temptation v Ahoy aréně v Rotterdamu a byla uvedena na živém DVD "Black Symphony Within Temptation".

Van Giersbergen také zpívá na albu Ayreon "01011001", které vyšlo počátkem roku 2008. Postava, kterou vykresluje, je jednou z Forever, cizí bytosti stejného původu, která unesla její postavu na albu " Into the Electric Castle". Nazpívala song "Scorpion Flower" z alba "Night Eternal" (2008) kapely Moonspell. Dne 3. prosince 2008 pak odezpívala tuto píseň živě s Moonspell na 013 v Tilburgu v Holandsku.

V roce 2009 vyšlo společné album "In Parallel" Anneke van Giersbergen a frontmana ANATHEMY Dannyho Cavanagha. V roce 2010 pak Anneke van Giersbergen vystupovala naživo s Dannym Cavanagh a v roce 2012 s Devinem Townsendem. Van Giersbergen spolupracovala s Devinem Townsendem také na jeho albech "Addicted" v roce 2009, "Epicloud" v roce 2012, "Sky Blue" v roce 2014 a "Transcendence" v roce 2016. Objevila se také jako hostující zpěvačka na několika živých představeních Devin Townsend Project, včetně druhého výstoupení v koncertním seriálu By a Thread v roce 2011 a The Retinal Circus v roce 2012, které vyšly jako DVD.


Objevila jako hostující zpěvák na debutovém albu "The Human Experiments", což je projekt, na němž se podíleli Robert Fripp (King Crimson), John Wetton (Asia, King Crimson), Maynard James Keenan (Tools, A Perfect Circle, Puscifer), Adrian Belew (King Crimson), U-G-O se Sean Kingston a Dann Pursey (Globus and Vantan). V roce 2011 Van Giersbergen spolupracovala s Yoavem Gorenem na písni "The Promise", hlavní skladbě na jeho druhém albu "Globus, Break From This World". Spolupracovala i na textech stejně jako zpěvačka Lisbeth Scotti. Objevila se ve skladbě "What Could Have Been" od death/doom metalové kapely Novembers Doom. Anneke se také objevila ve skladběi v orchestrálním re-interpretačním albu anglické progresivní rockové kapely Anathema "Falling Deeper", která vyšla 5. září 2011. Během turné s kapelou v Jižní Americe odezpívala píseň "Everwake".

S podpisem smlouvy s nezávislým belgickým labelem PIAS Records, vystupuje Anneke už jen čistě pod svým civilním jménem Anneke van Giersbergen. Od "In Your Room se však změnila prakticky jen hlavička, pod kterou alba Anneke a spol. budou nadále vycházet, jak můžeme posoudit z desky "Everything is Changing" (2012). Ta je esencí víceméně všech atributů Agua de Annique s letmými odkazy na starší tvorbu, nicméně hudba jako celek zůstává v bezpečných mantinelech rock popové škatulky. Tedy přesně tam, kde skalní fanoušci The Gathering nechtějí Anneke slyšet, na druhou stranu ve vodách, kde se snadno loví posluchači noví. "U každého alba nad řadou rozepsaných písní přemýšlím a vidím, kam směřují, jestli budou rychlé nebo to budou balady, popové nebo rockové. Jakmile jsem v polovině procesu psaní muziky, přemítám, jestli se vše ubírá správnou cestou," svěřila se nedávno řeckému magazínu a poodhalila své nejbližší plány a směr, kterým se chce ubírat: "Ano, pracuji na novém materiálu! (smích) Produkce na "Everything Is Changing" je příliš... velká! Hodně kláves, zvuků, orchestrací. Tentokrát chci udělat album, které bude také rychlé, hodně rockové, ale možná trochu temnější, méně popové, více heavy. Přemýšlím o tom. Mám ráda moderní věci. V těchto dnech se toho v rocku a metalu děje tolik. A já opravdu chci tyto věci kombinovat... Kdo ví, jak to bude?!" V roce 2012 Anneke vydala své nové sólové album již pod svým jménem s názvem "Everything Is Changing", v roce 2013 pak druhé s názvem "Drive". Již za první album získala nominace na dvě ceny Edison - nejprestižnější ceny Holandska - v kategorii Nejlepší ženský umělec a Nejlepší album. Album "Drive" bylo její první pro label InsideOut Music a zpěvačka jej podpořila celosvětovým turné s kapelou, při kterém procestovala 25 různých zemí v Evropě a obou Amerikách.

Dne 22. dubna 2014 Arjen Anthony Lucassen odhalil, že jeho dalším projektem bude spolupráce s Anneke Van Giersbergenem, bude to jejich třetí společná práce po albech Ayreon "Into The Electric Castle" a "01011001". Dílo popsal jako "epické dvojité koncepční album, kombinaci "klasického metalu" a "akustického folku". Projekt se jmenoval The Gentle Storm a jejich první album "The Diary" vyšlo v roce 2015. Později v roce 2015 Van Giersbergen opět spolupracovala s Lucassenem, když se představila jako postava Strachu v muzikálu "The Equation Of Theatre", který se skládal ze tří přehlídek živé verze Ayreonova alba "The Human Equation".

V únoru 2016 vydala album "Ir Verloren Verleden" za spolupráce s islandskou kapelou ÁrstíÐir. Dne 1. prosince 2016 pak oznámila vytvoření nové kapely nazvané VUUR s hudebníky pocházejícími převážně z živé kapely The Gentle Storm. Jejich debutní album vyšlo v roce 2017. V září roku 2017 účinkovala na koncertech "Ayreon Universe" na 013 v Tilburgu spolu s mnoha dalšími významnými hudebníky. V roce 2018 vystupovala na "Amongst Stars" z finského alba "Queen of Time" heavy metalové kapely Amorphis, včetně vystoupení na oficiálním hudebním videu. Také si zahrála na dvou koncertech spolu s Residentie Orkest Haag, který uváděl písně z celé kariéry Van Giersbergen, později vyšly nahrávky na živém albu "Symphonized" v říjnu 2018.

Členové Ed Warby
(celým jménem Edward R. Warby)
(Narozen 7. března 1968, Rotterdam, Netherlands)
Drums (HAIL OF BULLETS, AYREON, ex-GOREFEST)


Edward Warby se narodil a vyrůstal v Rotterdamu a je nejznámější jako bubeník Gorefest a Ayreon.

V roce 1982 se také objevil v kapele Agressor a v roce 1987 se připojil k Elegy z Eindhovenu. V roce 1992 se Warby přesunul do kapely Gorefest, kde nahradil bývalého bubeníka těsně před vstupem do studia k nahrávání desky "False", musel se naučit témata a rozvíjet svou práci za pouhé dva týdny, což se mu podařilo dosáhnout tak rychle, že je producent Colin Richardson poctil přezdívkou Fast Eddy. Když se Gorefest rozpadli v roce 1999, účastnil se ještě jejich reunion v roce 2004.

V roce 1998 jej Arjen Anthony Lucassen požádal, aby s ním ppracoval na jeho albu "Into The Electric Castle", protože Arjen byl ohromen Warbyho působením s Gorefest. Od té doby se Ed Warby podílel na každém albu Ayreon, s výjimkou jediného, "Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer". Lze je objevit také při přehrávání "Actual Fantasy", když původní nahrávka představovala jen počítačovou sadu bicích. Je také členem Lucassenovy kapely Star One od jejího vzniku v roce 2002 a také se představil na posledním sólovém albu "Lost In The New Real".

Pomáhal také nahrávat holandské pop kapele Krezip v roce 2002 s jejich deskou "Days Like This". Pomohl také německé skupině Love Like Blood se třemi skladbami jejich alba "Snakekiller" v roce 1998. V roce 2005 si zahrál živě s holandskou gotic metalovou kapelou After Forever, zatímco se jejich skutečný bubeník André Borgman zotavoval po léčbě rakoviny.

V roce 2008 založil Warby doom metalový projekt nazvaný The 11th Hour a vydal s nimi v roce 2009 album "The Burden Of Grief". Všechny kytary, basu, bicí, klávesy a čisté vokály jsou interpretovány Warbym s doplňujícím growlinge od Rogga Johanssona (Ribspreader). "The Burden Of Grief" je koncepční album "o člověku, který má zemřít na plicní chorobu."

Jeho www stránky: www.edwarby.com

Členové Jord Otto
(celým jménem Jord Jørgen Otto)
(Narozen 11. prosince 1986, Doetinchem, Netherlands)
Guitars (MY PROPANE, ex-REVAMP)


Ve věku 15 let dostal své první metalové CD. Předtím vždycky poslouchal hudbu, která ani neměla kytary. Takže od tohoto CD moc neočekával. Bylo to CD "Children of Bodom - Hatebreeder". Ale zmýlil se, neboť se skoro okamžitě zamiloval do zvuku elektrické kytary. Vykřičený zpěv, rychlost a klasické melodie, z toho všeho munaskočila husí kůže. Od té doby měl úplně nový řivotní cíl - naučit se hrát na kytaru a doufat, že to bude stejně cítit více lidí!

Ve věku 23 let se ucházel o přijetí do ReVamp, nové kapely zpěvačky Floor Jansen. After Forever se rozpadli a potřeboval nový způsob, jak se hudebně projevit. Byl nakonec vybrán jako jeden z jejích nových kytaristů a od té doby se začal dělat skvělé věci. Realizovali nějaké skvělé turné a festivaly, a samozřejmě... museli jsme v určitém okamžiku připravit i nějakou novou hudbu. Byla to první skutečná příležitost, aby ukázal nějakou vlastní hudbu a promíchal ji s dalšími dvěma genii Rubenem Wijgem (Keys) a Floor Jansen. Od té chvíle jsem si všiml své nové lásky v hudbě a začal skládat...

V roce 2016 ReVamp opustily dobré zprávy, protože Floor Jansen byla vyzvána, aby zpívala v Nightwish. Pro ReVamp už prostě nebyl žádný čas. Naštěstí Jord rychle našel různé způsoby, jak se znovu realizovat. Napsal album s Valerie Recenti pro My Propane, dokončil album s The Blackest Grey a nakonec... nemohl odmítnout nabídku Anneke van Giersbergen hrát v její nové skupině Vuur!

Jord a Charlotte Wessels jsou bratranec a sestřenice.

Jord Otto spolupracoval a spolupracuje:
Vuur - Guitars (2016-present)
2017 "In This Moment We Are Free - Cities"
ReVamp - Guitars (2010-2016)
2013 "The Anatomy Of a Nervous Breakdown: On the Sideline" (SP) - Guitars
2013 "Wild Card" - Guitars
My Propane - Guitars (2010-present)
My Propane meets Black Flowers (Hardcore) (2016-2017)
Morblast - Guitars
2007 "Promo 2007" (Demo) - Guitars
The Blackest Grey - Guitars (2005-present)
MaYaN (substitute for Merel Bechtold) - Guitars (2016-2017)
Oracles (Aborted gang) - Guitars (2016)

Členové Ferry Duijsens
(Narozen 9. května 1980, Geverik, Limburg/Heerlen, Netherlands)
Guitars


Ferry Duijsens začal hrát na kytaru ve věku 9 let. Ve svých dospívajících letech byl většinou ovlivněn styly grunge, metal a hardcore těch slavných kapel, které poznamenaly začátek 90. let. Poté, co hrál v různých skupinách během dospívání, byl v roce 2001 pozván, aby se stal členem skupiny Dreadlock Pussy. Protože na omezené nizozemské nu-metalové scéně měla kapela národní úspěch, zahrála si na všech velkých holandských festivalech a doprovázela kapely Disturbed, Machine Head, Rammstein nebo Therapy?. Dreadlock Pussy se těšila i přízni vysílání na rádiích TMF a The Box.

Když se Dreadlock Pussy rozpadli, Punto pokračoval s dalšími kapelami jako Viberider a Kill Ferelli. Obě kapely zaznamenaly pozoruhodný úspěch v národním vysílání. Viberider hráli také na Pinkpop 2007 v Landgraafu. Vydali 2 alba, které distribuovala společnost Rough Trade Benelux. Kill Ferelli nakonec hrály na holandské radiostanice 3FM a doprovázeli turné Everything's Changing EU-Tour 2012 zpěvačky Anneke van Giersbergen.

Punto začal hrát s Anneke van Giersbergen od roku 2010, potěšilo jej množství koncertů a turné a navštívil díky tomu mnoho zemí jako Latinskou Ameriku, Evropu, USA, Rusko a Skandinávii. Odeháli také skvělých doprovodných představení pro kapely jako Within Tempation nebo Anathema. V červenci 2014 pomáhal Sebastianovi Bachovi jako kytarista na jeho evropském turné Give em Hell. Během těchto turné pravidelně hrával akusticky naživo klasickou rckovou baladu "I Remember You" od Skid Row. Vystupoval také v celé řadě klubových show a na velkých festivalech jako Graspop, Sonisphere, Masters of Rock, Bang Your Head.

Punto je také aktivní jako holandský producent hlavně pro stoner nebo doom kapely a také skládá. Podílel se jako spoluautor několika písní na jejím albu "Drive" a živě vystupoval také s dalšími koncertními projekty Anneke pod jménem The Sirens, The Gentle Storm (Anneke + Arjen Lucassen), byl a je zapojen také do projektu Ayreon. Punto se samozřejmě také připojil k nové kapele Anneke jménem Vuur a je připraveno cestovat po světě se svými vlastními kytarami VanderMeij!

Ferry působil v kapelách:
Vuur - Guitars (2016-present)
2017 "In This Moment We Are Free - Cities" - Guitars
Agua de Annique - Guitars (2011-present)
Leaves' Eyes - Bass (2016-present)
Liv Kristine - Bass (2015-present)
The Gentle Storm - Guitars (2015-present)
The Sirens - Guitars (2014-present)
http://www.ferryduijsens.com/bio/

Členové Johan van Stratum
(Narozen 15. duben 1982, The Netherlands)
Bass (ex-STREAM OF PASSION)


Johan van Stratum (narozen 15. dubna 1982) je holandský basový kytarista a skladatel. V současné době je členem progresivní kapely VUUR.

Byl basovým kytaristou Stream of Passion a jeden ze dvou zakládajících členů, který v kapele zůstat až do jejich rozpadu v roce 2016. Hrál také na basu při žuvých vystoupeních s Ayreon a The Gentle Storm.

Van Stratum se začal věnovat hudbě ve věku 14 let, a to zpěvu, ještě předtím, než byl přiveden k hraní svými přáteli. Jeho prvním nástrojem byla neznačková basová kytara pořuzená za 50 eur. Největší vliv na něj měl Tim Commerford z Rage Against The Machine, Chris Wolstenholme z Muse a Reginald Arvizu z Korn.

Jeho první kapela byla s budoucím členem After Forever a spolupracovníkem Stream of Passion, Joost van den Broekem, se kterým studoval hudbu. Johan také vyučuje basovou kytaru.

Arjen Anthony Lucassen zformoval The Stream Passion v roce 2005 se sestavou, v níž figuroval i Van Stratum na basu. Kapela vydala své debutové album "Embrace The Storm" v roce 2005, Lucassen působil jako skladatel a zpěvačka Marcela Bovio jako textařka.

Po několika letech cestování po turné a vydání živého alba "Live In The Real World" se několik členů Stream of Passion rozhodlo opustit kapelu, včetně Lucassena, který se rozhodl odejít z kapely, aby pokračoval sám. Výsledkem bylo, že Van Stratum, Bovio a Van den Broek se podíleli na skladbách na dalších třech studiových albech: "Flame Within" v roce 2009, "Darker Days" v roce 2011 a "War of Our Own" v roce 2014. Album "War of Our Own" vydali ve vlastní režii s financováním prostřednictvím stránky crowdfunding Indiegogo.

V dubnu roku 2016 skupina oznámila prostřednictvím Facebooku, že se koncem roku rozštěpí a vydali k tomu prohlášení: "Během uplynulých jedenácti let jsme strávili čas našeho života hráním na scénách po celém světě a sdíleli na nich okamžiky radosti, ale všechny dobré věci skončí a my cítíme, že je čas jít dál a hledat nové hudební výzvy. Jsme hrdí na vše, čeho jsme dosáhli s vaší pomocí a chceme zakončit historii kapely v tom nejvyším bodě místo ztráty soustředění, zájmu a drajvu. Předtím, než se rozdělíme jako skupina, odehrajeme pár koncertů s přáteli, chceme také nahrát DVD, které bude sloužit jako přízrak dobrých časů, které jsme prožili. Chtěli bychom znovu vyjádřit naši neustálou vděčnost za podporu, kterou jste nám poskytovali po všechny ty roky. Všichni budeme pokračovat v tvorbě hudby, ať už tak či onak, a tak doufáme, že se brzy uvidíme na pódiu poblíž vás. Děkujeme, že jste součástí nádherného dobrodružství, kterým byli Stream of Passion!"

Kapela vydala živé album s názvem "Memento" později téhož roku a svoje poslední vystoupení odehrála 28. prosince 2016.

V roce 2016 Anneke van Giersbergen vytvořila skupinu VUUR a vybrala si Van Stratuma, s níž spolupracovala jako součást The Gentle Storm, jako basového kytaristu. Podílel se i na prvním albu skupiny "In This Moment We Are Free - Cities" z roku 2017.

Van Startum má vztah s Marcelou Bovio, dalším zakládajícím členem Stream of Passion (a později jeho spoluhráčkou ve VUUR), od roku 2006; oba se oženili 28. října 2011 a žiji společně v Tilburgu, Nizozemsko.

Zpět
Studiové nahrávky:
2017 In This Moment We Are Free - Cities
2017 The Mermaid And The Horseman (SP)

Agua de Annique
2015 Day After Yesterday, Agua de Annique Collected (4CD)
2010 Live in Europe (live)
2009 In Your Room
2009 Pure Air
2007 Air

The Gentle Storm (with Arjen Lucassen)
2015 The Diary (2CD)

Anneke van Giersbergen & ÁrstíÐir
2016 Verloren Verleden

Anneke van Giersbergen
2021 The Darkest Skies Are The Brightest
2018 Symphonized
2013 Drive
2012 Everything Is Changing

Anneke van Giersbergen & Danny Cavanagh
2009 In Parallel (live)


Skupina:
Anneke van Giersbergen - Vocals
Ed Warby - Drums
Ferry Duijsens - Guitars
Johan van Stratum - Bass
Jord Otto - Guitars
Hosté:
Joost Van Den Broek
Mark Holcomb (PERIPHERY)
Esa Holopainen (AMORPHIS)
Daniel Cardoso (ANATHEMA)
Diskografie In This Moment We Are Free - Cities
Vyšlo 20. října 2017, InsideOut Music, IOMCD 491, 88985476312

Seznam skladeb:
01. My Champion - Berlin (7:36)
02. Time - Rotterdam (6:40)
03. The Martyr And The Saint - Beirut (5:34)
04. The Fire - San Francisco (4:46)
05. Freedom - Rio (6:06)
06. Days Go By - London (6:30)
07. Sail Away - Santiago (6:00)
08. Valley Of Diamonds - Mexico City (6:25)
09. Your Glorious Light Will Shine - Helsinki (5:32)
10. Save Me - Istanbul (5:04)
11. Reunite! - Paris (4:38)
Total Time (64:56)

Recorded: Joost van den Broek, February - April 2017 at Sandlane Recording Facilities, The Netherlands
Produced and Mixed: Joost van den Broek
Mastered: Darius van Helfteren
Artwork and layout: Black & Finch, www.blackandfinch.nl
Photography: Set Vexy, www.setvexy.nl
Úvodní píseň desky Anneke popsala slovy: "Tato píseň je otvírák nového alba a je to svým způsobem uvaděč. Dost heavy a zároveň melodická a jsou v ní patrné technické schopnosti kapely. Zároveň si ji ale můžete i pobroukávat. To je v zásadě styl, jakým chci psát desky. Tato píseň je o Berlínu po druhé světové válce. Bohyně na berlínském Vítězném sloupu byla vztyčena, aby připomínala vojenská vítězství, ale město k ní promlouvá a prosí o pomoc v těžkých časech.“

"Tato písnička se týká Berlína a ve skutečnosti se týká se časů po skončení druhé světové války. Takže Berlín považuji za entitu, jako osobnost, jako pyšného člověka, jako hrdý charakter, ale hned po válce, samozřejmě, bylo zničeno a pokořeno, všechno se rozpadlo na prach a nic nezůstalo. Ale vidíte, přestože to je jen sedmdesát let od druhé světové války, stále můžeme mluvit s lidmi, kteří byli ve válce, našimi rodiči, našimi prarodiči. Vidím Berlín jako hrdé město, které se po téhle devastaci snaží dostat zpátky na nohy, katastrofální věc, jako je tato, je jednou z nejtěžších věcí. Děje se po celém světě, stále. Je to také něco, o čem chci psát. Neměli bychom zapomínat na to, odkud pochází naše svoboda. Ale to vše v poetických textech. Pokud ho jen posloucháte, ani nevíte, o čem to jde, ale pokud se ptáte, je tu celý příběh. Smyslem je také pouze to, aby jste se s tím ztotožnili, když je posloucháte, protože je nebezpečí, když mluvíte o městech, získáte lekci historie. Nechci to. Chci, aby to bylo eklektické a epické."

První zveřejněná píseň nese název „Days Go By - London“ a týká se velkého požáru Londýna v roce 1666. "Text je napsaný z pohledu ohně, hrozící Londýňanům, že je vymaže z povrchu zemského. Píseň je ale i naději, neboť i v nejtemnějších časech vyjde slunce,“ říká Anneke.


Skupina:
Anneke van Giersbergen - Vocals
Ed Warby - Drums
Ferry Duijsens - Guitars
Johan van Stratum - Bass
Jord Otto - Guitars
Hosté:
Diskografie The Mermaid And The Horseman
SP, vyšlo 20. října 2017, Inside Out Music, IOM7inch 491, Sony Music, 88985481287

Seznam skladeb:
01. I'll Come Back To Love You - Moscow (Written: A. van Giersbergen, J. van den Broek) (6:31)
02. Fighter - Warsaw (Written: A. van Giersbergen, J. van den Broek) (5:39)
Total Time: (12:10)

Recorded, Produced, Mixed: Joost van den Broek
Mastered: Darius van Helfteren
Skupina:
Arjen Anthony Lucassen - Guitars, Bass, Banjo, Mandoline, Percussions, Hammered
Anneke Van Giersbergen - Vocals
Marcela Bovio - Vocals, Background Vocals
Merel Bechtold - Guitars
Ferry Duijsens - Guitars
Johan van Stratum - Bass
Joost van den Broek - Keyboards
Ed Warby - Drums
Hosté:
Diskografie The Diary
2CD, vyšlo 23. března 2015, InsideOutMusic

Seznam skladeb:
Disc 1 - Gentle Version
01. Endless Sea (5:59)
02. Heart Of Amsterdam (6:36)
03. The Greatest Love (4:08)
04. Shores Of India (6:40)
05. Cape Of Storms (5:28)
06. The Moment (6:08)
07. The Storm (5:55)
08. Eyes of Michiel (3:56)
09. Brightest Light (4:46)
10. New Horizons (5:24)
11. Epilogue: The Final Entry (2:02)
Disc 2 - Storm Version
01. Endless Sea (5:53)
02. Heart Of Amsterdam (6:37)
03. The Greatest Love (3:57)
04. Shores Of India (6:24)
05. Cape Of Storms (5:32)
06. The Moment (6:10)
07. The Storm (5:58)
08. Eyes Of Michiel (4:00)
09. Brightest Light (4:54)
10. New Horizons (5:25)
11. Epilogue: The Final Entry (2:04)
Total Time: (53:34)


Skupina:
Anneke van Giersbergen - Vocals
Daníel Auðunsson - Guitars, Vocals
Gunnar Már Jakobsson - Baritone Guitar, Vocals
Karl James Pestka - Violin, Viola, Vocals
Ragnar Ólafsson - Piano, Vocals
Hosté:
Hallgrímur Jónas Jensson - Cello (10)
Júlía Mogensen - Cello (03,04)
Unnur Jónsdóttir - Cello (01,02,06,07,08)
Margrét Soffía Einarsdóttir and Sigrún Harðardóttir - Violins (07,01,06,08,02)
Diskografie Verloren Verleden
Vyšlo 12. února 2016, Agua Recordings

Seznam skladeb:
01. Bist Du bei Mir (Gottfried Stölzel) (4:09)
02. Solveig’s Song (from Peer Gynt) (Edvard Grieg) (4:13)
03. Het Dorp (Jean Ferrat / Friso Wiegersma) (4:40)
04. Russian Lullaby (Irving Berlin) (2:34)
05. ðér ég unni (ÁrstíÐir) (1:44)
06. Londonderry Air (Danny Boy) (Traditional / Frederic Weatherly) (4:10)
07. A Simple Song (from MASS) (Leonard Bernstein / Stephen Schwartz) (4:15)
08. When I Am Laid In Earth (from Dido & Aeneas) (Henry Purcell) (3:03)
09. Heyr Himna Smiður (Kolbeinn Tumason / ðorkell Sigurbjörnsson) (2:55)
10. Pavane (Gabriel Fauré) (5:54)
Total Time: (37:37)

16-page jewel case album credits
Photographs: Mark Uyl
Recorded September – December 2015 at Sundlaugin, E7 and Toppstö?in in Reykjavík, Iceland
Mixed: Styrmir Hauksson
Mastered: Darius van Helfteren
Recorded: ÁrstíÐir, Styrmir Hauksson, Finnur Hákonarson
All string arrangements: Karl James Pestka
Additional string editing: Viktor Orri Árnason
Album "Verloren Verleden" nabízí širokou škálu významných klasických a tradičních děl, které jsou v rámci vesmíru ÁrstíÐir / Anneke upraveny a remiňovány. Pro obě zúčastněné strany této překvapivé kombinace je společný počin "Verloren Verleden" dost netypický. Na desce s jedinou výjimkou totiž nenajdeme jejich autorský materiál, ale svérázné interpretace skladeb více či méně známých klasických autorů jako Edvard Grieg, Leonard Bernstein, Henry Purcell, Gabriel Fauré či Gottfried Stölzel. A nutno podotknout, že celé tohle spojení funguje naprosto skvěle.


Nahráli:
Anneke Van Giersbergen - Vocals
Hosté:

Diskografie The Darkest Skies Are The Brightest
CD, vyšlo 26. ůnora 2021, InsideOutMusic

Seznam skladeb:
01. Agape ()
02. Hurricane ()
03. My Promise ()
04. I Saw A Car ()
05. The Soul Knows ()
06. The End ()
07. Keep It Simple ()
08. Lo And Behold ()
09. Losing You ()
10. Survive ()
11. Love You Like I Love You ()
Total Time: (00:00)

Producer: Arno Krabman


Nahráli:
Anneke Van Giersbergen - Vocals
Hosté:
Residentie Orkest The Hague
Diskografie Symphonized
CD, vyšlo 16. listopadu 2018, InsideOutMusic

Seznam skladeb:
01. Feel Alive (3:34)
02. Amity (6:48) - Originally released by The Gathering
03. Your Glorious Light Will Shine - Helsinki (5:22) - Originally released by VUUR
04. Two Souls (3:01) - Originally released by Lorrainville
05. When I Am Laid In Earth - (3:47)
06. Travel (10:46) - Originally released by The Gathering
07. Zo Lief (4:05)
08. You Will Never Change (4:18)
09. Freedom - Rio (6:13) - Originally released by VUUR
10. Forgotten (4:42) - Originally released by The Gathering
11. Shores Of India (7:20) - Originally released by The Gentle Storm
Total Time: (59:56)

Producer: Arno Krabman


Nahráli:
Anneke Van Giersbergen - Vocals
Arno Krabman - Guitars, Keyboards
Gijs Coolen - Guitars
Ferry Duijsens - Guitars, Keyboards
Joost van Haaren - Bass
Rob Snijders - Drums
Hosté:
Hayko Cepkin - Vocals (08)
Annelies Kuijsters - Backing Vocals
Niels Geusebroek - Backing Vocals
Susanne Clermonts - Backing Vocals
René Merkelbach - Piano (05)
Silvana Jirka - Violin (08)
Diskografie Drive
CD, vyšlo 23. září 2013 (Benelux Union), 15. října (others), InsideOutMusic

Seznam skladeb:
01. We Live On (A.van Giersbergen, Ferry Duijsens, Arno Krabman/A.van Giersbergen, Ferry Duijsens, Arno Krabman) (3:41)
02. Treat Me Like A Lady (Giersbergen, Krabman/Giersbergen, Duijsens, Krabman) (4:00)
03. She (Giersbergen/Daniel Gibson) (3:08)
04. Drive (Giersbergen, Krabman/Giersbergen, Krabman) (3:43)
05. My Mother Said (Giersbergen/Giersbergen, René Merkelbach, Krabman) (3:21)
06. Forgive Me (Giersbergen/Giersbergen, Gibson) (3:11)
07. You Will Never Change (Giersbergen, Krabman/Giersbergen, Duijsens, Krabman) (4:03)
08. Mental Jungle (Giersbergen, Hayko Cepkin/Giersbergen, Duijsens) (3:44)
09. Shooting For The Stars (Giersbergen/Giersbergen, Krabman) (4:33)
10. The Best Is Yet To Come (Giersbergen, Krabman/Giersbergen, Gibson, Krabman) (4:04)
Total Time: (37:28)

Producer: Arno Krabman


Nahráli:
Anneke van Giersbergen - Vocals, Guitars, Keyboards, Piano, Acoustic Guitar
Daniel Cardoso - Vocals, Piano, Guitars, Bass
Rob Snijders - Drums
Dennis Leeflang - Drums (05,09,11)
Ruud Jolie - Guitars (01,02,04,07,12)
Ferry Duijsens - Guitars (09)
Joost van Haaren - Bass (02)
René Markelbach - Keyboards (09), Grand Piano (06)
Camilla van der Kooij - Violins (06)
Diskografie Everything Is Changing
CD, vyšlo 20. ledna 2012, Agua Recordings

Seznam skladeb:
01. Feel Alive (3:38)
02. You Want To Be Free (3:23)
03. Everything Is Changing (3:18)
04. Take Me Home (3:23)
05. I Wake Up (3:30)
06. Circles (4:01)
07. My Boy (4:15)
08. Stay (4:09)
09. Hope, Pray, Dance, Play (3:20)
10. Slow Me Down (2:58)
11. Too Late (4:12)
12. 1000 Miles Away From You (5:00)
Total Time: (45:07)

Produced: Daniel Cardoso

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
www.vuur.band/
https://www.facebook.com/vuurband
www.annekevangiersbergen.com/
www.facebook.com/annekevangiersbergenofficial
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Anneke-van-Giersbergen-Zvukomalebne-obrazky-z-Holandska~18~rijen~2013/#prettyPhoto
twitter.com/AnnekeAnnique

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  7.4.2018 
Menu Poslední aktulizace: 16.1.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!