TOUNDRA


Zpět
Toundra je experimentální rocková kapela z Madridu, která se stala jednou z nejpopulárnějších rockových počinů ve Španělsku, která je schopna vyprodat místa ve městech jako Madrid, Barcelona a Santiago a zapůsobit davy na všech významných španělských festivalech. Nový outfit se rozhodl nevyužívat vokály a poskytuje tak úplně inštrumentální zvuk, kde v celé šíři dominují kytary, basa a bicí.

Vznikli v létě 2007 po rozpadu hardcorových kapel Nacen de las Cenizas a Ten Minute Man. Zpočátku ji tvořili Victor, Alberto a Guillermo z Nacen de las Cenizas a Esteban z Ten Minute Man. V listopadu 2007, po několika měsících zkoušek, zaznamenali dvě demonahrávky ("Bajamar" a "Orbita") s Emiliem Seismem v jeho Seismu Estudios Uno. Alberto poslal nahrávky do Astoria Records a nabídl je upravit na 7''. Nakonec úprava nebyla provedena, protože kapela raději ve studiu nahrála více témat a mohla tak vytvořit něco rozsáhlejšího. V prosinci roku 2007 nahráli Toundra EP, který vyšlo jako 10" u Astoria Records, ale tentokrát s Carlosem Santosem (ex-Terroristars) v Sadman Studios (Ictus, Adrift, Aathma, jiný druh smrti). Na tomto 5 denním zkoušení ve studiu nahráli skladby "Bajamar", "Pleamar", "Orbita" a "Medusa". Na mastering byly poslány do Švédska k Peteru In DeBetou (Dimmy Borgir, Dark Tranquility, Arch Enemy, Opeth aj.), který ve ve Studio Tailor Maid ve Švédsku dokončil.

Díky vynikající práci obou dvou se podařilo vytvořit vhodné prostředí pro rozvíjení struktur a intenzity výšek a limitů, které charakterizují skupinu. V lednu 2008 zveřejnili nahrávky na myspace, které získaly velmi dobrý ohlas. Téhož dne se Red Chalk Records (Arindelle) nabídla vydat na CD verzi toho, co nahráli, ale chtěli přidat další dvě témata. V únoru 2008 pak vstoupili znovu do studia s Carlosem Santosem, kde zaznamenali "Jauria" a "Tesalia". Znovu se vydali za Peterem In DeBetou a v dubnu 2008 vydali své první bezejmenné album "I" na CD i na vinylu. Jejich talent okamžitě získal pozornost fanoušků po celém světě a deska byla následně vydána i v Německu, Francii a Brazílii.

Někdy to může připomínat kapely jako Isis, Neurosis nebo Pelican až ke skotským Mogwai nebo dokonce k progresivnějším a méně metalovým Tool, ale nikdy ne tolik, ako by to připadalo zastaralé a již slyšené. Srovnání jejich schopností, zvuku, nápadů, kreativity se zahraničními a domácími kapelami je zcela irelevantní.

V květnu 2008 nahráli demo nové skladby "Embalse" v Estudios Uno v Madridu s Babe Pulido. V září 2008 ale Guillermo opustil skupinu, kterého zakrátko nahradil nový bubeník Álex Pérez (Gone With The Pain). V prosinci roku 2008 byli znovu vestudiu, aby zaznamenali novou skladbu "Genesis". I nyní si zopakovali spolupráci s Carlosem Santosem a navíc přizvali Juana Blase (Nothink) na vokály. Mastering dělal Santi García. V lednu 2009 je pak vydán společný 7" disk s kapelou Hand Of Fatima Astoria Records, Nooirax productions a Odio Sonoro. V březnu 2009 byla vydána nová verze "Toundra (I)" s extra bonusem "Genesis" a novou obálkou ve Francii, Německu a Brazílii, které vydaly Basement Apes Industries (Francie) a Records Criminal Attack (Brazílie).

V listopadu 2009 podepsání smlouvy se společností Aloud Music, která v květnu 2010 vydala jejich další CD "II", vinyl pak společně vydali Aloud, Astoria a německý label Narshardaa. Album po zveřejnění zaznamenalo nebývale mnoho stahování on line, když si je ticíce lidí pořídilo během několika dní, což jen potvřrdilo definitivní krok vpřed ve vývoji zvuku kapely, která otevřela svoji hudbu mnohem širšímu spektru vlivů ze všech koutů světa a získalo tak uznání od kritiků i fanoušků. Kapela představila na koncertech v Barceloně, během Primavera Sound 2010 a působivé představení s (lo:muêso) odehrála i na pódiu v Ritmo y Compás.


V létě Toundra hráli na BAM 2010, na festivalu v Barceloně, v historickém koncertu, který zaznamenal Diego Olmo na skvělém videu "Medusa v BAM 2010". Poté kapela vyjela koncertovat po celé zemi a navštívili města Madrid, Bilbao, Donosti, Coruna, Vigo, Valladolid, Sevilla, Cádiz, Barcelona a další. V roce 2011 se skupina zúčastnila festivalu Primavera Sound 2011, byli pozváni do programu festivalu Resurrection Fest de Viveiro, hráli na DCode Fest Madrid a fantastický rok ukončili dne 10. prosince v Sala Caracol, kde přehráli své dvě alba i s hosty před 500 lidmi, absolvovali i otevírací koncert před vyprodaným publikem na fotbalovém klasik utkání Real Madrid - FC Barcelona.

Ještě před vydáním další desky odehráli v Madridu dva koncerty na malých festivalech, než vstoupili v květnu do studia. Kapela opět spolupracovala s Carlosem Santosem v Sadman Studios, ale také s Juanem Blasem (Westline Studios) a mix a mastering bykl provedli Santi & Victor Garcia (Ultramarinos Costa Brava). Před konečnou úpravou alba si zahráli jeden koncert na festivalu Costa de Fuego (Benicassim) v červenci 2012, před vyprodaným hledištěm. V srpnu 2012 skupina vydala svoji třetí nahrávku "III", nejtemnější úsilí do to doby, která katapultovala Toundru na jednu z nejslibnějších kapel na současné moderní rockové scéně, což je přivedlo i k podepsán í smlouvy se Superball / Century Media. 200 speciálních kopií se vyprodalo během jedné noci a v prvním týdnu se prodalo téměř 500 kopií, albumse prodávalo i prostřednictvím webové stránky labelu Aloud Music. Jejich vystoupení poté také shlédlo mnohem více lidí v celé Evropě, když vystupovali v Německu, Beneluxu, Francii a Rusku, zúčastnili se také nejdůležitějších festivalů ve Španělsku jako jsou Festival Primavera Sound, Dcode, Resurrection a FIB. Koncertní úsilí mělo vrchol před vyprodáným hledištěm v historickém Schokoladenu v Berlíně před specializovaným publikem.

Dne 12. ledna 2013 Toundra vyprodala Kafe Antzokia ve skutečně nezapomenutelném prezentačním koncertu. Vystoupili také v Barceloně (Aloud Music Festival) a v Madridu na Joy Eslava a na dalších prestižních festivalech, jako je Festival Primavera Sound, FIB nebo Resurrection Festival. V červnu 2013 se kytarista Víctor García-Tapia rozhodl opustit skupinu a byl nahrazen kytaristou kapely Adrift, Davidem "Macón" Pañosem (známý jako Macón). Na konci léta 2013 oznámili Tundra podpis nové smlouvy se Superball / Century Media, u kterých sechystali vydat své čtvrté album.


Jejich hudba se spojuje se všemi druhy diváků, od fanoušků více metalově orientovaných až k více nezávislým fanouškům, což bylo základem k jejich dosavadnímu úspěchu. Kapela vydala své čtvrté album "IV" dne 26. ledna 2015. Desku zaznamenal Carlos Santos a smíchal a masteroval Santi Garcia (Tokyo Sex Destruction, Standstill, atd.). "Tato nahrávka je upřímným výsledkem celého roku věnovaném práci a "IV" obsahuje vše, co Toundra doposud dělala, a zároveň otevřelo zvuk kapely novým atmosférám, které se spojují se stejným nábojem a energií, které byly vždy charakteristickým rysem našeho zvuku..." řekl o desce basista Alberto Tocados. Ačkoli "IV" je opět čistě instrumentální album, existuje u něj koncept. Vypráví příběh dvou lišek, ktere musí uniknout z lesa, v němž žijí, kvůli ohromnému požáru. Pro kapelu je to metafora jejich znepokojení nad tím, jak lidstvo ničí životní prostředí a jak nebezpeční mohou být samotní lidé. Vydání nového alba Toundra podpořila rozsáhlým turné po Evropě během pěti týdnů se začátkem v únoru 2015. Album "IV" nakonec dosáhlo historické pozice #2 ve španělských žebříčcích.

Španělští instrumentální rockoví Toundra nedávno oznámili vydání svého pátého studiového alba "Vortex", které vyšlo 27. dubna 2018. Brzy zveřejnili i nové výkonné video prvního singlu "Cobra", který vytvořil Jorge Escalona s použitím fotografického materiálu od vítěze Pulitzerovy ceny Manu Brabo a video materiálu od známého španělského novináře Gonza. Manu Brabo k tomu uvedl: "Cítil jsem se opravdu pyšně, když jsem na tom mohl spolupracovat vzhledem k tomu, jak je skupina vnímána jako umělci a komunikátoři." Gonzo dodává: "Oběti v každé válce jsou vždy nevinné, které nikdy nezačnou válku. Ztratily svůj život, své domovy a své sny. Utečenci uprchlí ze svých domovů se stanou velvyslanci nesmyslů."

Toundra k videu doplnili: "S tímto videem jsme jen chtěli zažehnout světlo pro ty, které Victor Hugo nazval Les Miserables." Album dostalo název "Vortex" a jeho vznik vysvětluje skupina: "19. září 2012 jsme dorazili na místo konání Vortex Surfer Musiklub ve městě Siegen, malém německém městečku. Hrál jsme tam, vystoupení bylo vyprodanéo a všechno, co se odehrálo toho večera, včetně vřelého přivítání od všech, kteří tam pracují, bylo neuvěřitelné. Zamilovali jsme se do toho malého místa i vedlejšího domu, kde jsme tu noc spali. Od té doby jsme hráli ve Vortex pětkrát nebo šestkrát a vždycky tam byl ten stejně skvělý zážitek z tamějších lidí. Takže toto nové album se nazývá "Vortex". Opouštíme od číslování římskými čísly a chtěli bychom to využít jako způsob, jak poděkovat všem propagátorům, osobám pracujícím na pódiích, labelům, agenturám, fanouškům... a všem, kteří nám pomohli v průběhu let žít tento sen. Nemůžeme se dočkat, až uslyšíte naší hudbu."

V den vydání alba kapela zahrála živě v "Late Motiv", nejdůležitější noční televizní show ve Španělsku a večer oslavila vydání alba se speciální show právě ve Vortex Surfer Musiklub v německém Siegenu.

"Das Cabinet des Dr.Caligari"' je nejnovější hudební iniciativou skupiny instrumentální rockové skupiny Toundra ze Španělska, která opět ukazuje jejich proměnlivou schopnost přistupovat k novým projektům a znovuobjevovat své umění. Nejedná se pouze o výjimečnou zvukovou doprovodnou stránku německého němého hororového filmu režiséra Roberta Wiene, který v roce 2020 bude mít výročí 100 let od jeho vzniku, je to také dialog s posluchačem s cílem zpochybnit myšlenky, jako je manipulace, svoboda a samotná lidská přirozenost. Album vyjde 28. února 2020 pod hlavičkou společností InsideOut/Century Media.

Toundra k tomu dodala: "'Das Cabinet des Dr.Caligari' je film s velmi silnou vizuální energií. Je to film, který si bere prvky teroristických filmů, aby promluvil o autoritářství - o tom, jak lze myšlenky ovládat a nakonec přivést lidského jedince k tomu nejhoršímu. Bylo to premiérové období mezi válkou a představuje radu o skutečném nebezpečí některých ideologií, které v dnešní době získávají nový život po celé Evropě - ideologie založené na netoleranci. Proto bychom rádi ukázali tento film jako historický dokument, který spíše vyzývá k vědomému myšlení, než abychom se nechali dovést tam, kam nás chtějí netoleranti dostat."

TOUNDRA, instrumentální rocková kapela ze španělského Madridu, je zpátky. Dva roky po nahrání jejich poslední nahrávky, vlastního soundtracku k ikonickému albu "Das Cabinet Des Dr Caligari", post-rockeři již pracují na svém dalším albu. Nové album ještě bez názvu, bude osmým od vzniku kapely v roce 2007, včetně vedlejšího projektu Exquirla. TOUNDRA pověřila ověřeného producenta Santiho Garcíu, se kterým budou nahrávat ve studiích Cal Pau Recordings a Ultramarinos Costa Brava, a to jak v Katalánsku, tak spolu s věrným Víctorem Garcíou, který má na starosti mastering. TOUNDRA začali psát ve dnech přísnějšího covidového lockdownu v březnu 2020. Po zrušení evropského turné se Macón, Álex, Alberto a Esteban rozhodli začít nahrávat dema doma a navzájem si posílat stovky nahrávek. Výsledkem je sedm nových skladeb, které na začátku roku 2022 vydají pod labelem Inside Out Music.

V červenci 2021 dokončili Toundra své další studiové album a 8. října 2021 vydali nový singl a video pro ke skladbě "The Hate. Part I". Kapela přitom uvedla: "Napsat každé nové album Toundra znamená udělat práci, abychom se navzájem našli jako kapela. Od našich nejnevinnějších raných dob jsme byli dost soběstační na to, abychom každý krok, který jsme jako kapela strávili, brali možná příliš vážně. Pokaždé, když přemýšlíme o psaní nové desky, dokonce pro to trpíme. Toto album znamená práci, ve které jsme se všichni čtyři znovu shodli, co jsme chtěli dělat, aniž bychom věděli, jak jsme to udělali. Myšlenky přicházely chaoticky během prvních měsíců, dokud jsme postupně neviděli, jak je vše uspořádáno v různých noteboocích a na tabuli v našem studiu. Nakonec extrémní krutost, kterou můžeme vidět kolem sebe (blíže a blíže), sloužila jako katalyzátor toho, aby bylo možné dát řád spoustě nápadů, písniček a nakonec i tomuto novému albu. Už se těšíme, až je konečně představíme fanouškům".

Nové album bude složeno ze dvou různých částí. Strana A bude obsahovat jedinou 22-minutovou skladbu rozdělenou do tří částí, což dokazuje neustálou potřebu TOUNDRA projevovat se novými způsoby. Mezitím strana B obsahuje čtyři skaldby se známějším stylem TOUNDRA.

Zpět
Členové:
Alberto Tocados - Bass, Synths
Esteban Girón - Guitars (ex-Ten Minute Man)
Alex Pérez - Drums (2008-present) (Gone With The Pain, Exquirla)
David "Macón" Paños - Guitars (2013-present) (ex-Adrift, Exquirla)
Bývalí členové:
Víctor García-Tapia - Guitars (do 2013)
Guillermo [Chucky] - Drums (ex-Nacen de las Cenizas) (2007-2008)

Členové Alberto Tocados
Bass, SynthsČlenové Esteban Girón
(celým jménem Esteban Jiménez Girón)
Guitars
Členové Alex Pérez
(celým jménem Alejandro Pérez)
Drums (2008-present)Členové David "Macón" Paños
Guitars (2013-present)


Členové Víctor García-Tapia
(celým jménem Víctor García-Tapia Espejo)
Guitars (do 2013)

Victor se stal čnem kapely Anteros,
se kterou vydal dvě desky
"Lunas" (2016) a "Cuerpos Celestes" (2017).

Zpět
Studiová alba:
2022 XXX
2020 Das Cabinet des Dr.Caligari
2018 Vortex
2015 (IV)
2012 (III)
2010 (II)
2009 Toundra
2008 (I)


Skupina:
Esteban Jiménez Girón - Guitars, Piano
David "Macón" López - Guitars
Alberto Tocados - Bass, Synth
Álex Pérez - Drums, Drum Machine
Hosté:
Marc Clos - Arrangements
Diskografie Das Cabinet des Dr.Caligari
2LP/CD, vyšlo 28. února 2020, Inside Out Music, (Germany)

Seznam skladeb:
2LP:
Side A
01. Titelsequenz (1:40)
02. Akt I (10:50)
03. Akt II (12:12)
Side B
04. Akt III (11:35)
05. Akt IV (11:50)
Side C
06. Akt V (14:23)
Side D
07. Akt VI (10:04)

CD:
01. Titelsequenz (1:40)
02. Akt I (10:50)
03. Akt II (12:12)
04. Akt III (11:35)
05. Akt IV (11:50)
06. Akt V (14:23)
07. Akt VI (10:04)
Total Time (72:34)

Artwork: Riki Blanco

Skupina:
Esteban Jiménez Girón - Guitars, Piano
David "Macón" López - Guitars
Alberto Tocados - Bass, Synth
Álex Pérez - Drums, Drum Machine
Hosté:
Marc Clos - Arrangements
Diskografie Vortex
Vyšlo 26. dubna 2018, Inside Out Music, IOMSECD 504 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Intro Vortex (1:29) (instrumental)
02. Cobra (6:30) (instrumental)
03. Tuareg (8:14) (instrumental)
04. Cartavio (2:15) (instrumental)
05. Kingston Falls (4:16) (instrumental)
06. Mojave (11:10) (instrumental)
07. Roy Neary (2:03) (instrumental)
08. Cruce Oeste (07:21) (instrumental)
Total Time (43:18)

Artwork: Fran Rodríguez

Skupina:
Esteban Jiménez - Electric, Acoustic & Flamenco Guitars
Alberto Tocados - Bass
David López - Electric & Acoustic Guitars
Álex Pérez - Drums
Hosté:
Raúl Lorenzo - Steel Guitar
Mario Zamora - Keyboards
Javier Díez-Ena - Theremin
Jonathan Sevilla - Tuba
Miguel Galbón - Trombone
Mónica Braga - Trumpet
Borja Antón - Trumpet
Pablo Toledo - Violin
Antonio Martín - Violin
Máximo Aroca - Viola
Álvaro Llorente - Cello
Rubén Mingo - Percussion

Diskografie (IV)
Vyšlo 2015, Superball Music, SBMCD 034 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Strelka (7:47) (instrumental)
02. Qarqom (9:38) (instrumental)
03. Lluvia (4:54) (instrumental)
04. Belenos (7:23) (instrumental)
05. Viesca (4:35) (instrumental)
06. Kitsune (8:17) (instrumental)
07. MRWING (2:17) (instrumental)
08. Oro rojo (6:31) (instrumental)
Total Time: (51:22)

Producer: Carlos Santos
Design, Layout: Jorge García
Mastering: Víctor Garcia
Artwork: Chelsea Greene Lewyta


Skupina:
Esteban Jiménez - Electric, Acoustic & Flamenco Guitars
Álex Pérez - Drums
Alberto Tocados - Bass, Synth
Víctor García-Tapia - Electric & Acoustic Guitars
Hosté:
Marty Iglesias - Vocals
Álvaro Escribano - Guitar
Manuel Iglesias - Keyboards, Metallophone, Trumpet, Vocals
Carlos Santos - Keyboards, Vocals
Andrés Ortiz - Violin
Luis Miguel García Con - Violin
Guillermo Manzanares - Viola
Álvaro Llorente - Cello
Rubén Mingo - Percussion
Diskografie (III)
Vyšlo 27. srpna 2012, Aloud Music Ltd, ALOUD026CD (Spain) / Aloud008LP (EUR)
Limited 1000 copies

Seznam skladeb:
01. Ara Caeli (7:57)
02. Cielo Negro (6:00)
03. Requiem (5:34)
04. Marte (5:25)
05. Lilim (7:24)
06. Espírita (7:56)
Total Time (40:16)

Artwork: Chelsea Greene Lewyta

Skupina:
Esteban Jiménez - Electric & Acoustic Guitars
Víctor García-Tapia - Guitars
Alberto Tocados - Bass, Tambura
Álex Pérez - Drums, Percussion
Hosté:
Rubén Mingo - Percussion (04)
Victor Teixeira - Steel Guitar (07)
Manolo Iglesias - Piano (07)
Álvaro Llorente - Cello (07)
Diskografie (II)
Vyšlo 25. května 2010, Aloud Music Ltd, ALOUD016CD (Spain)
LP, 2010, Aloud Music Ltd, Aloud003LP (Europe), New cover art

Seznam skladeb:
01. Tchöd (2:48)
02. Magreb (10:59)
03. Zanzíbar (4:54)
04. Völand (2:12)
05. Danubio (7:16)
06. Koschei (3:34)
07. Bizancio / Byzantium (8:38)
Total Time: (40:21)

Recorded between February and March 2010
Mixed & mastered in April 2010
Artwork: Chelsea Greene Lewyta

Skupina:
Esteban Jiménez - Guitars
Víctor García-Tapia - Guitars
Alberto Tocados - Bass
Álex Pérez - Drums
Hosté:
Diskografie Toundra
Vyšlo 1. ledna 2009, Red Chalk Records, RCR002 (Spain)
With a bonus track, new cover art

Seznam skladeb:
01. Bajamar (5:01) (instrumental)
02. Pleamar (3:19) (instrumental)
03. Medusa (7:44) (instrumental)
04. Órbita (7:29) (instrumental)
05. Jauría (5:30) (instrumental)
06. Génesis (5:46) (instrumental)
07. Tesalia (3:14) (instrumental)
Total Time: (38:03)

Bonus track on reissues:07. Génesis (5:46)


Skupina:
Esteban Jiménez - Guitars
Víctor García-Tapia - Guitars
Alberto Tocados - Bass
Álex Pérez - Drums
Hosté:
Diskografie (I)
Vyšlo 13. dubna 2008, Astoria Records, AR 005
2013, Aloud Music Ltd, Aloud009VNL (Spain)
Remastered by Victor Gracía with a bonus track, new cover art

Seznam skladeb:
01. Bajamar (5:01) (instrumental)
02. Pleamar (3:19) (instrumental)
03. Medusa (7:44) (instrumental)
04. Órbita (7:29) (instrumental)
05. Jauría (5:30) (instrumental)
06. Génesis (5:46) (instrumental)
07. Tesalia (3:14) (instrumental)
Total Time: (38:03)Zpět


Toundra 2010 - promo snímekZpět
Oficiální stránky:
http://toundra.es/
https://www.facebook.com/toundra
https://www.instagram.com/toundra/
http://www.insideoutmusic.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  30.7.2018 
Menu Poslední změna: 1.10.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©