TOEHIDER
         
                  
              

Zpět
Toehider je nejplodnější progress rock/metalový akt pocházející z Melbourne ve Victorii, Austrálie, kde byl založen v září 2008. Po vydání jejich eponymního EP inspirovaného Queen/Panic at the Disco v roce 2008 zpěvák/skladatel Michael Mills obešel "obtížný syndrom druhého alba", a upoutal pozornost světa, když místo toho vydal 12 EP během 12 měsíců pokrývajících vše od špičkového popu a heavy progresivního metalu až po dětské audioknihy a povadlý folk, z nichž každé bylo doplněno unikátními uměleckými díly a 2-stránkovým
komiksem ilustrátora z Brisbane Andrewa Saltmarshe.

Ještě je třeba zmínit podrobnosti o vydávání 12 EP během jednoho roku.
Projekt "12in12" byl bezprecedentním krokem, díky kterému Toehider
prozkoumávali širokou škálu hudebních stylů a žánrů. Ve
spolupráci s ilustrátorem Brisbane Andrewem Saltmarshem
vyšlo každé album 12. dne každého měsíce, doplněné
originálním přebalem a dvoustránkovým komiksem.

První EP "The Most Popular Girl In School" odráží
náladový epický pop, kterým je kapela proslulá,
a ještě lépe, singl přišel s karaoke verzí pro fanoušky,
aby se připravili na blížící se singly na plánovaném
turné. V roce 2012 byla vydána dvojice nahrávek,
nový singl "Smash It Out" upevňující místo
Toehider jako jedinečného pozorovatele ve světě
prog-rocku a metalu spolu s vánočním duetem
vokálně náročné skladby od Mariah Carey
"All I Want For Christmas Is You" po boku
Phoebe Pinnock (Heaven the Axe).

Po krátkém oddechu ve studiu zformoval
Mike Mills živou kapelu, v níž se představili
bývalý bubeník Soilwork Ricky Evensand,
baskytaristka Amy Campbell a kytarista
Lachlan Barclay, aby se v letech
2009-2010 poprvé představili na
turné Toehider, které mělo
představení podél východního pobřeží
Austrálie se sleepmakeswaves a Lord,
Arcane a doslova nadchli publikum na
festivalech Menagerie a ROAR 2009.

Projekt "12in12" byl dokončen v dubnu
2010 a následovala téměř 18-měsíční pauza,
po které bylo vydáno debutové album.
Pokud jde o jméno projektu, Mikův pradědeček byl švec, obuvník, švec. Někteří lidé jsou sice zmateni názvem, ale Millsovi se zamlouvá. "Corwainer" je obuvník, který vyrábí nové boty z nové kůže. Podle tradice v Británii, která omezovala ševce na opravy bot, lze ševcovské řemeslo porovnat s řemeslem ševcem.

V roce 2011 kapela debutovala se svým prvním studiovým albem "To Hide Her", které obsahovalo některé z jejich dosud nejchytřejších materiálů, a také absolvovala turné s ostatními australskými těžkými váhami jako je Unitopia na svém prvním národním turné. Skladba skupiny "I Must Say Yes" z roku 2008 také debutována na triple j Breakfast s Tomem a Alexem v jejich segmentu Unearthed, kde je moderátor Triple j Mornings Zan Rowe později oznámkoval jako "nejlepší pondělní píseň všech dob".

Po relativně neaktivním roku 2012, během kterého se koncertní bubeník Ricky Evensand přestěhoval do Švédska, se Toehider v roce 2013 znovu objevili s Mikem Solo na bicí a koncertovali po boku The Protomen (USA) a Devina Townsenda (CAN). Také se připojili na turné k Twelve Foot Ninja a Caligula's Horse.

V letech 2013 a 2014 byl Mike Mills také "objeven" online, což vedlo ke dvěma velmi odlišným projektům. Poté, co narazil na klip, kde Mike Mills akusticky hraje "Bohemian Rhapsody", skladatel a leader skupiny AYREON Arjen Lucassen jej pozval, aby přiletěl do Evropy a zazpíval na jeho připravované nové album. Tak v roce 2013 cestoval zpěvák Mike Mills do Evropy na pozvání legendárního Arjena Lucassena na jeho novou rockovou operu "The Theory of Everything", kterou nahrával po boku členů takových kapel jako Yes, Dream Theatre a Nightwish.

Úspěch nahrávky AYREON katapultoval Toehider z undergroundového kultovního aktu v Austrálii až na celosvětový kultovní počin. Ocenění vokálního výkonu Mike Millse jako "The Father" na desce, které se prodalo více než 50 000 kopií, vedlo k prudkému nárůstu prodeje nového alba Toehider a pozvání Toehider, aby poprvé vystoupili v zámoří.

V roce 2013 Rickyho Evensanda na bubenickém postu nahradil Mike Solo. Kapela Toehider odehrála otevírací vystoupení pro Twelve Foot Ninja, The Beards a sleepmakeswaves a v červenci absolvovala turné s americkými operně-rockovými hrdiny Protomen, poté vystoupila ještě na Progfestu 2013 v Melbourne. V říjnu absolvovali turné s kanadskou progrockovou ikonou Devinem Townsendem v Brisbane a Sydney a představili svůj nejnovější singl "Whatever Makes You Feel Superior".

Millsův raný experiment z roku 2014 v online představeních se neúmyslně stal také virálním, když jeho cover od KATE BUSH písně "Wuthering Heights" obdrželo 600 000 zhlédnutí na stránkách , jako je The Huffington Post, než jej nakonec odstranili z YouTube kvůli jeho neochotě bavit se online s trolly při zveřejňování vulgárních poznámek na stránce videa.

Tento impuls se přenesl do úspěšného vydání jejich druhého alba v roce 2015 pod názvem "What Kind Of Creature Am I?", když kapela úspěšně sbírala prostředky na album prostřednictvím kampaně Pozible www.pozible.com/toehider. V březnu se Toehider vydali na společné turné s Troldhaugen po východním pobřeží a vydali svůj první pop-chytlavý singl "Whoa!" počátkem roku, než pokračovali v rozsáhlém turné po Austrálii, na němž byli poprvé headlinery. Podporovali rovněž Voyager a Caligula's Horse na jejich turné, koncertovali po Tasmánii s The Beards a připojili se ke Closure In Moscow mezi účinkující PROGFEST. V červenci, srpnu a září se kapela vydala na turné po Austrálii, aby podpořila vydání alba "What Kind Of Creature Am I?".

V roce 2015 hrál Mike Mills roli Devina Townsenda jako "Rage" v divadelní adaptaci rockové opery Ayreon "The Theatre Equation" během pěti vyprodaných večerů v nizozemském Amsterdamu. Přehlídkám předcházelo vůbec první evropské turné Toehider se spřátelenými The Beards, které přineslo vyprodané sály po celém Švédsku, Dánsku a Německu opět s bubeníkem Rickym Evensandem v sestavě. Kapela zakončila rok svoji jedinou australskou show pro rok 2015 na 5. výročí Bird’s Robe Records po boku sleepmakeswaves a Troldhaugen v Manning Bar v Sydney.

Toehider oznámili vydání nového EP "Mainly Songs About Robots". V roce 2016 pak skupina vydala toto doprovodné EP na oslavu svého vystoupení na vyprodané metalové plavbě "Hell on the Bay" v září. Na čtyřskladbovém záznamu vystupuje hostující bubeník Vinny Appice, legendoa kapel Dio/Black Sabbath, na kterém zobrazuje bombastickost a melodičnost ochranné známky zpěváka/skladatele Mike Millse a zároveň v textu popisuje příběh člověka a stroje.

Toehider oznámili své závěrečné show pro rok 2016 a podpoří v listopadu postrockery Meniskus na jejich představení alb v Melbourne a Sydney. Frontman a multiinstrumentalista Mike Mills také oznámil, že to budou poslední show v dohledné budoucnosti s aktuální "Mark 2" putovní sestavou kytarista Lachlan Barclaye, baskytaristka Amy Campbell a bubeník Mika Solo. Toehider bude pokračovat jako živý akt s novou živou sestavou, zatímco současná sestava se přátelsky rozejde, protože Barclay, Campbell a Solo se věnují svým dalším aktivitám.

Dne 30. května 2017 na svém facebookovém profilu Toehider oznámili své nové složení, Mike Mills a dva noví členové Nick Delaney na basovou kytaru a Thom Mann na bicí. Toto "šílené" nové trio se poprvé představilo v The Evelyn 30. června 2017 spolu s vynikajícími Branch Arterial. Uvedli také nějaký nový materiál z připravované desky.

V roce 2017 se Mike Mills objevil na desce Ayreon "The Source" ve výjimečném výkonu uznávaném fanoušky po boku členů Dream Theater, Between The Buried And Me a Epica. Po show v Sydney 19. srpna 2017 vzal Mills Toehider do Evropy se sestavou "Euro-Toehider" Ricky Evensand na bicí a Samp Axelson na basu a ve spolupráci s Ayreon opět vystoupil v sérii vyprodaných divadelních vystoupení v show "Ayreon Universe" Arjena Lucassena, stejně jako při vystoupení na Graspop Festivalu. Toehider se opět aktivovali, aby podpořili 19. října 2017 vydání svého třetího studiového alba "Good", když si naplánovali hrát na festivalu ProgPower Europe a řadě dalších koncetů.

V roce 2018 zahájil Toehider kampaň Patreon s názvem "49 písní, které musíte slyšet, než zemřete" jako domov pro plodnou práci s obsahem od Mikea Millse a Saltyho. Tento projekt pokračoval v roce 2019 dalším živým streamováním a obsahem, stejně jako řadou digitálních reedicí u příležitosti 10. výročí projektu 12in12, přičemž ke každé skladbě byl připojen další komentář od Mike Millse.

Melbournští Toehider oznámili, že jejich nové album "I Like It" vyjde v pátek 4. září 2020. Projekt spolupráce mezi zpěvákem a multiinstrumentalistou Mike Millsem a grafickým designérem Andrewem Saltmarshem je čtvrtým studiovým albem a celkovou 20. nahrávkou po sérii 12 EP během 12 měsíců. První singl "He’s There... And Then He Does That" je klasická přehlídka Toehider, která spojuje pop/rock 80. let s vokální gymnastikou Mike Millse, moderní kouzelnickou kytarou a trochou epického saxofonu. Nejnovější album "I Like It!" se dostalo na druhé místo australského nezávislého žebříčku AIR.

Od roku 2018 provozovaný úspěšný předplatní kanál Patreon od Toehider už vygeneroval více než 40 skladeb a ilustrací registrovaným fanouškům, ze kterých mohou čerpat písně alba.

Mills odvedl skvělou práci při řazení 12 skladeb do soudržného průběžného pořádí, které neustále přeskkakuje mezi hudebními styly a přitom si stále zachovává silnou hudební identitu Toehider. Po poslechu písně "Go Full Bore", písně o vzrušení z jízdy s thrash metalem (a SOAD) s vlivy videoher z 80. a 90. let vč. hardcore punk ochitnávky uprostřed, album přeřadí rychlostní stupeň do "Welgivit" se syntezátory vypilovanými zářezy nad elektronickými bicími, evokující ducha disko hymen z 80. let a předchozích skladeb Toehider včetně "Whatever Makes You Feel Superior".

Kromě Millsových schopností multiinstrumentalisty a producenta je také zatraceně chytrý textař, který má dvojnásobný titul v introspekci a surrealismu. Třetí skladba na albu "Rancorous Heart" pojednává o žárlivosti a vytrvalosti utrpení jako umělce, s klasickými vlivy 70. let včetně Franka Zappy, Toto a Petera Gabriela. Následuje "Moon And Moron", který vtipně pohlíží na konspirační teorie (i když se zvratným koncem!). Další písně obsahují přímější a lineárnější vyprávění, včetně funky inspirovanou "Died Of Dancing" volně podle taneční nákazy z roku 1518 a "The Guy That No-One Really Knows", což je lidová balada o propojeném rodinném dramatu.

Ústředním prvkem alba je skladba "Concerning Lix & Fairs", která zahrnuje nejen lyrické odkazy na několik předchozích písní Toehider, ale je také hudebním tavícím kotlem, který kombinuje všechny nejlepší stránky Toehider do jedné písně, počínaje keřovou baladou s akustickou kytarou a irským Bozouki, než se změní v metalovou hymnu plnou emoci s epickými vícevrstvými vokály, kytarami a syntetickými smyčci. K písni bylo také vydáno lyrické video s ilustracemi ve stylu komiksu od Saltmarshe, které vizualizovalo fantastický příběh.

Druhá polovina alba pokračuje v neustálém přesouvání mezi žánry, převzala moderní folk-rock v "Bats Aren’t Birds", hrou Skyrim inspirovaný folklor v "How Much For That Dragon Tooth?" a kříženec Devina Townsenda a Panic! At The Disco ve skladbě "He’s There... And Then He does THAT". Tato skladba také obsahuje krátké saxofonové sólo Jeremyho Diffeye, jediné hudební dílo na albu, které nenahrál sám Mills.

Vzhledem k tomu, že celé album je produkováno vlastními silami, zní produkce bohatě a mix je i přes hojnost overdubů super čistý. I když vás široká škála hudebních vlivů Toehider zpočátku může odradit, nakonec je to hromada písní, které mohou pocházet pouze od jednoho umělce a rozhodně patří pod jednu střechu, což je důkazem obrovského talentu a oddanosti Mike Millse svému řemeslu.

Nové album Toehider je v podstatě jedna píseň, která trvá 47 minut a 47 sekund doplněná o jeden singl. Deska dostala předlouhý název "I Have Little To No Memory of These Memories" a vyšla 9. září 2022. Millsovi to připadá asi 3 roky, než to napsal a nahrál, a vyšlo to opravdu skvěle, zní to jako zvuková cesta posledních zhruba 50 let prog rocku a metalu. Tematicky je to komentář k zapamatování. Kde jsou naše vzpomínky teď? Musíme si toho tolik pamatovat? Nebo se snažíme příliš mnoho pamatovat? Je lepší zapomenout? Jsou tyto vzpomínky vůbec moje? Jak? Celá věc vypráví příběh muže, ženy, obrovského ptáka, němého mimozemšťana a 2 člunů, které jsou upraveny, aby usnadnily konfrontaci ve vesmíru. Existují dva různé konce tohoto příběhu - jeden na CD, alternativní konec na vinylu. K dispozici je také úžasné animované video k části písně založené na postavách Saltyho, které animovali Eleanor Evans a Giovanni Aguilar.

V roce 2023 Mills opět zahájil svůj projekt "XIIINXII 2024", kdy chcce během jednoho roku vydat 12 EP nahrávek. První z EP "Quit Forever?" vyšla 4. srpna 2023 a k počátku roku 2024 už jich má na svém kontě celkem 7. Následovaly "Snapshots From Beacontown Spring Dance '85" (1. září 2023), "The 4 Castles of Stelcoaryn" (19. září 2023), "Horse EP" (20. října 2023), "Take On A Tank" (1. prosince 2023), EP s šíleně dlouhým názvem "Children of the Sun 3: A Collection Of Cartoon Theme Songs From An Alternate Timeline In Which All Cartoons Are Duck-Themed" (19. ledna 2024) a zatím poslední sedmé "Toad Hirer", které vyšlo 1. února 2024.

Jedna z prvních nahrávek, které Toehider udělali, bylo EP s názvem "Children Of The Sun: A Collection Of Cartoon Cover Theme Songs", když "Děti slunce" byl odkaz na velký kreslený film "Mysterious Cities of Gold". A další udělali jen o pár let později. V této sérii EPs si řekli, že by mohlo být zábavné zkusit dát dohromady nějaké originální kreslené nápady. A také si mysleli, že by bylo skvělé, kdyby byly všechny zasazeny do alternativní časové osy, ve které by všechny karikatury souvisely s kachnou. Pan Salt vytvořil Truck the Duck, zábavnou kachnu prodávající zmrzlinu, která jí zmrzlinu s příchutí hrášku a promění se v superhrdinu. Pak je tu Quackbeard, pirát Duck, který hledá dobrodružství a hledá poklad a hrášek. (Kachny frickin milují hrášek). A Dr. Mallard, unavený a sarkastický terapeut hvězd. "For Those that are Invested in the Ongoings of the Pond" je karikatura, která trvala jen několik epizod, než byla zrušena, protože byla příliš divná a znepokojivá. A nakonec je tu hudba pro středně úspěšnou hru "Uncle Aqua", která vyšla v polovině 90. let. Skladby jsou všechny krátké, ale stále je to překvapivě hodně práce kvůli veškerému vytváření zvukových palet, mixování/masteringu... všechny tyto úkoly stále vyžadovaly stejné množství energie a péče jako "plné" skladby. Mills uvedl: "Mám velký respekt a obdiv ke skladatelům kreslených filmů. Jeden z mých hudebních hrdinů Andy Sturmer z kapely z 90. let jménem Jellyfish úplně opustil konvenční hudební scénu, aby se mohl věnovat koncertování na plný úvazek a psaní karikatury."

Na EP "Horse EP" se Mills pokusil udělat nejhorší možnou skladbu, jakou kdy mohl napsat - jedná se o "E-Snout".

Na EP "The 4 Castles of Stelcoaryn" jsou 4 hrady, z nichž dva jsou normální, jeden zlý a jeden prokletý. Všechny ve skutečnosti vypadají většinou identicky, legenda praví, že první osadníci smlouvali o koupi 4 hradů za cenu 2 pod podmínkou, že plány hradů byly všechny stejné. "Bloomey Castle", největší ze čtyř, je nejnormálnější. Má vodní příkop, strážní věž, slaměné záhony a odpovídající ubikace pro personál. Královna je docela zvláštní, ale to teď nebudeme rozebírat. Teď ne. Později. Je párkrát natřený a voní barvou, ale to vůbec nevadí. To mě vlastně baví. Vyhovuje mi to. Myslím, že je to pro mě opravdu dobré. Říká se, že svůj název dostal podle stelcoarynského slova "þlpmmy", což znamená „mlha“. Některé další pověsti naznačují, že to býval mlýn na sýr. "Stiklow Castle" je pravděpodobně "nejvíce zlý" z těch čtyř. Vlastně není jisté, jestli je to oficiální hrad, protože nemá opevnění nebo strážce. Je vyroben výhradně z obsidiánu, což je druh skla vytvořeného z lávy, která ztvrdla a vychladla. Do hradu není žádný viditelný vchod, ve skutečnosti se zdá, že neexistuje žádný způsob, jak se dostat dovnitř nebo ven. Někteří lidé dole v hostinci Stelcoaryn tvrdili, že tam byli, ale jak? Jeden starý chlap, se kterým mluvil, se Millsovi snažil říct, že tam má práci průvodce. Řekl, že je obrovský vítr, který v současnosti rozfoukává všechno, sem a tam. "Kozy a co ještě?!? Co? Měl na mysli "duchy"? Proč vlastně poslouchám lidi dole v hostinci? Všechny jsou zmanipulováni. V každém případě je to zlo, ale to je v pořádku. Nikdo se nemůže dostat dovnitř a nikdo se nemůže dostat ven. Takže je to v pořádku, ne? To je v pořádku, bude to v pořádku". Legendární svatyně "Barwll Bawch" stála u hlavního vchodu do třetího hradu, Millsova osobního oblíbeného, s příjemným názvem "Filly Folly Castle". Budova byla kdysi využívána pro cestující kočáry a open air varhanní festivaly. Ve skutečnosti jsou velké staré varhany stále ve velkém sále, pravděpodobně úplně zaprášené. A párty dort. Je to absolutní párty hrad. "Barwll Bawch" je tento legendární polonesmrtelný stromový obr, který chránil Stelcoaryn. Říká se, že se zamiloval do napůl ženy/napůl tuleního tvora, který ho na oplátku vroucně miloval. Došlo však k určitému... aktu intimity, který měl alergický a škodlivý účinek na jeho polonesmrtelnost. Byla to škoda, protože mu zbývaly jen 2 hodiny, než by dosáhl úplné nesmrtelnosti. Nebyl moc dobrý strážce. Stále občas pronásleduje Stelcoaryna, můžete ho vidět venku a kolem, jak se vznáší. A poslední hrad, ten prokletý, se nazývá "Castle Nochysdenane", dříve byl známý jako "Hawdenane", což v překladu znamená "neprokletý hrad". "Příběh o kletbě je dost vágní a upřímně už mě vyprávění tohoto příběhu tak nudí, takže místo toho bych vás rád upozornil na některé z těchto malých hloupostí, o kterých zpívají někteří takzvaní hostinští "pěvci". Myslím, že jsou to docela dobré písně, ale při poslechu rozhodně potřebujete listy s texty. Muzikanti je rozdávají, než písně zazpívají. Problém je v tom, že Stelcoaryniané jsou banda nepořádných hulvátů a používají je jen jako ubrousky. Ale pokud chcete moje rady, rozhodně si je přečtěte, pokud vám to nebude vadit. Fakt si to užijete".

Zpět
Členové:
Mike Mills - All Music, All Instruments
Andrew Saltmarsh - Artwork


Koncertní členové (AUSTRALIA):
Nick Delaney - Bass
Thom Mann - Drums, Percussion
Mike Solo - Drums, Percussion
Amy Campbell - Bass, Vocals
Lachlan Barclay - Guitars, Vocals

Koncertní členové (EUROPE):
Ricky Evensand - Drums, Percussion (ex-Soilwork)
Sampo Axelsson - Bass

Členové Mike Mills
(celým jénem Michael Adam Mills)
(narozen 1979, Melbourne, Australia)
All Music, All Instruments


Michael Adam Mills je australský hudebník, multiinstrumentalista, zpěvák, textař a skladatel. Je nejznámější jako zpěvák a hlavní skladatel progresivní rockové kapely Toehider, kterou založil v roce 2008. Chválen je pro svůj silný, emotivní hlas a hlasový rozsah. Jako vokální vlivy uvádí Bruce Dickinsona a Iana Gillana. Jeho hlasový rozsah zahrnuje čtyři oktávy od nízkých C po soprán C.

Skládat písně začal už v raném věku a vystupoval v různých kapelách od 12 let. Byl členem kapely Template, než v roce 2008 založil Toehider vydáním stejnojmenného EP a projektu "12 EPs za 12 měsíců".

Nedávno se objevil jako hostující zpěvák na albu Ayreon "The Theory Of Everything", přičemž jeho výkon je označován jako vrchol mnoha recenzentů.

V roce 2003 se připojil ke skupině Template a nahrál s ní dvě alba "Template" (2003) a "I Thought I Turned The World, But It Turned On Me" (2006).

Připojil se také k Lachlanu Barclayemu a nahrál s ní alba "The Angry Video Game Nerd Collection" (2011) s "Shoot 'Em Ups" (2012).
Napsal a nahrál hudbu a různé další kousky a písně pro osobnost australské TV Oshera Günsberga, včetně tématu jeho super populárního podcastu "Better Than Yesterday". Také ozvučil a koprodukoval album "I Have A Face" australské komičky Jude Perl a její nejnovější singl "Hamish". Společně s Jude Perl také vystupovali několikrát na společných koncertech.

Spolupráce na projektu holandské rockové opery Ayreon pokračovala i dále, když své vokální a skladatelské schopnosti propůjčil do 3 nejnovějších alb tohoto projektu.

Členové Andrew Saltmarsh
(také jako Andrew "Salty" Saltmarsh)
(narozen ***, Australia)
Artwork


Andrew, znám také jako Salty, je velmi známý australský ilustrator a vizuální umělec a umělecký génius Melbournské kapely Toehider, pro kterou vytváří veškerou grafiku.


Členové Nick Delaney
(narozen ***, Melbourne, Australia)
Bass


Nick je australský hudebník a hráč na basovou kytaru. Od roku 2017 byl členem nové sestavy kapely Toehider, se kterou poprvé vystoupil v The Evelyn dne 30. června 2017. Vystupoval s mnoha dalšími hudebníky a kapelami jako Light Beyond Sleep, Tom Fryer Band. S hráčkou na elektrické violoncelo Anitou Quayle vytvořili duo Beyond The Lake a během koronavirové pauzy sdíleli svá živá vystoupení na internetu.

Nick studoval obor Music Composition na škole Southern Cross University. Na střední školu chodil do Katoomba High School. V současné době žije v Melbourne.


Členové Thom Mann
(narozen ***, Melbourne, Australia)
Drums, Percussion


Od přestěhování do Melbourne v roce 2003 se hudebník Thom Mann z Adelaide stal jedním z nejžádanějších hráčů na scéně. Thom je bubeník skupiny Absolutely 80’s a podporuje různé zpěváky některých z největších australských 80. kapel, včetně Dale Ryder (Boom Crash Opera), Brian Mannix (Uncanny X-Men) a Scott Carne (Kids in The Kitchen). Hrával také v kapelách Ennis Tóla, Lantern a The Andy Sugg Group.

Od roku 2018 hraje také v Kings of Queen, kde vystupují Scott Carne, Dale Ryder a Tim Watson (ex Taxiride) a kytarista Steve Williams (ex Wa Wa Nee), kde hraje hudbu Queen. Thom také poskytuje v této skupině rozsáhlé doprovodné vokály. V roce 2017/2018 hrál v pitbandu na národním turné The Rocky Horror Picture Show, kde vystoupil na tisíce více než 80 koncertech v Adelaide, Brisbane a Perthu.

Je také mentorem Rock Academy v Melbourne, která vznikla v roce 2015, kdy se Phil Ceberano spojil s úžasným Ash Daviesem. Thom v letech 2003 až 2018 hojně hrával s Philem Ceberanem a dodával hudbu pro některé z největších firemních akcí v Melbourne pro klienty, kterými byli Red Energy, Toyota nebo Susan Alberti. V roce 2017 se znovu setkal s Philem v kapele Kate Ceberano a podpořil Jona Stevense na turné Starlight po Austrálii.

Thom Mann byl v letech 2006 až 2010 koncertním a studiovým hráčem u pop/jazzovou zpěvačku Kate Ceberano, se kterou vystupoval a nahrával. Několik vrcholů jeho působení s Kate byla podpora skupiny Simply Red na rozsáhlém turné Day On The Green po Austrálii a nahrávání dvou zlatých prodejních alb. Thom také hodně hrál s Jonem Stevensem (bývalý zpěvák Noiseworks), jazzovou legendou Paulem Williamsonem a hvězdami hudebního divadla Bobby Foxem ("The Jersey Boys") a Michaelem Falzonem ("We Will Rock You" a "Rock of Ages").

Od dubna 1997 pracuje pro Teaching and Playing Music. Vystudoval obor Master of Music Performance Teaching na škole The University of Melbourne. Rovněž studoval obor Music - Jazz Performance na škole The University of Adelaide. Na střední školu docházel od roku 1988 do Concordia College, Adelaide.

Členové Lachlan Barclay
(také Lachlan "Rocklan" Barclay)
(narozen ***, Melbourne, Australia)
Guitars, Vocals


Lachlan je australský hudebník a kytarista pocházející z z Melbourne. Působila jako koncertní kytarista kapely Toehider. Je rovněž profesionálním vývojářem softwaru. Napsal a udržuje Simulátor důchodového příjmu jako vedoucí vývojář softwaru v Mercer Australia. Pracoval také pro CSIRO, Telstra, Fosters, Sensis, Intrepid Travel, CBM, Defence, Crown Casino a HP.

S hraním začínal, když mu bylo 5 let. První koncert, který navštívil, byli AC/DC v roce 1998. Nyní žije v Ringwood East, Australia. Byl členem koncertní sestavy Toehider a mnohokrát hrál v kostele na kytaru, basu a bicí. Hrával také s Dr. Seuss inspirovanou progresivním rockem s nádechem Queen. Hrajte také spoustu sólových věcí, což jsou většinou covery hudby z počítačových her. Pokud promícháte Angry Video Game Nerd Music + Toehider + Computer Game Music Covers + Sarcasm, to je hudba Lachlana.

Lachlan studoval rok na střední škole trochu hudby, než se dostal na univerzitu k progresivnímu rocku. V současné době hraje s progresivní rockovou kapelou s názvem Twin Paradox. Lachlan má titul z informatiky, procestoval polovinu světa, aby si mohl koupit kytaru.

Vydává také sólové desky s rockovou instrumentální hudbou "First Of Many", "Angry Video Game Nerd" (2011) a "Shoot 'Em Ups" (2012).

Členové Mike Solo
(narozen ***)
Drums, Percussion


Mike je australský hudebník, talentovaný hráč na bicí, producent a manager. Byl bubeníkem skupiny ze Sydney super FLORENCE jam. Od roku 2008 je ředitelem společnosti Bird's Robe v Sydney, Australia. Jej jejím zakladatelem, vlastníkem a manažerem.

Bird’s Robe se věnuje propagaci a pokračování progresivní a experimentální hudby v Austrálii a po celém světě. Je to správcovská společnost, nahrávací společnost, koncertní agentura, propagátor zájezdů, publicista a vydavatelství Společnost Bird’s Robe v roce 2008 vytvořili Michael Solo a Alexander Tulett a rozrostla se tak, aby vyhovovala managementu umělců, nahrávání, propagaci dsek a propagaci turné na národní i mezinárodní úrovni.

Art rock, prog, post-rock, pop-prog, jazz-metal, avante-garde, psych-rock, post-metal, elektronika, chiptune, noise-rock, fusion, tech-rock, crescendo-core, new dirt, "experimentální rock" jsou jen některé z mnoha stylů použitých k definování hudby, kterým se toto vydavatelství věnuje. Bird’s Robe je domovem některých z nejlepších australských progressive počinů jako sleepmakeswaves, Voyager, Closure in Moscow, Toehider, We Lost the Sea, Meniscus a mnoha dalších.

Předtím pracoval jako hlavní analytik ve společnosti IPART (Independent Pricing and Regulatory Tribunal) v Sydney, Austrálie, v období 2008 - listopad 2017. V letech 2005 až únor 2008 pracoval pro Australský institut múzických umění (AIPA = The Australian Institute for Performing Arts) jako asistent, rovněž v Sydney. Předtím v letech 2003-2007 získal titul diplom a titul Bakalář ekonomie a umění, když absolvoval studium ekonomiky, marketingu, historie a psychologie na The University of New South Wales (UNSW). Střední školu absolvoval na North Sydney Boys 'High School v letech 1997-2002.

Členové Amy Campbell
(celým jménem Amy Jean Campbell)
(narozena ***)
Bass, Vocals


Amy je australská hudebnice a hráčka na basovou kytaru. Působila jako koncertní basistka kapely Toehider.

Jinak je od roku 2007 členkou kapely Cafe Medula z Melbourne. Se stálou sestavou, která v roce 2007 zasáhla Melbourne, tato jedinečná skupina zpochybnila typickou hudbu, ponořila své nástroje do hard rocku, progresivních zvuků a dokonce i do funku. Sestavu tvoří Gus Golding (Keys), Matt Pate (bicí), Xavier Appiotti (kytara), Amy Campbell (baskytara) a Perry Kakridas (zpěv). Cafe Medula vydali své první EP koncem roku 2009. Její styl bývá řazen pod škatulky alternative/jazz/rock.


Členové Ricky Evensand
(celým jménem Richard Peter Erik Evensand)
(také Richard "Ricky" Evensand)
(narozen 23. listopadu 1971, Solna, Stockholms län, Sweden)
Drums, Percussion


Richard "Ricky" Evensand je švédský bubeník, který působil jako člen několika hudebních skupin.

Na bicí začal Ricky hrát už v 7 letech. Cvičení se však stalo každodenní rutinou až ve 13 letech. Od té doby měl možnost hrát a spolupracovat s kapelami, umělci aproducenty různých druhů hudby jako je Max Martin (Backstreet Boys, Celine Dion, Bon Jovi), Stu, Hamm (USA), Nico Elgstrand (Swe), Dilba (Swe), Per Aldeheim (Def Leppard, Lambretta), John Leven (Europe), Fredrik Akesson (Arch Enemy, Opeth), Mats Leven (Yngwie Malmsteen), Marcel Jacobs (Yngwie Malmsteen, Talisman), Ake Eriksson (Wasa Express), Morgan Agren (Zappas Universe), John Norum (Evropa), Gretchen Lewis (Aus), Carmen Fraser (Aus), Goodbye Motel (Aus) nebo Martin Stenmark (Swe). Postupně spolupracoval s kapelami jako Dog Faced Gods (1998-2006), Ebony Tears (1999-2002), Therion (2001-2004), Chimaira (2003-2004), Sorcerer (1990-1991, 2017-2020), Soilwork (live 2003-2004), Sectu (2013-2015), Demonoid, Southpaw (1998), Lion's Share (2008-2009), Stardown (2009-2011).

V současné době žije v Geelong, VIC, Australia, a je bubeníkem v Gretchen Lewis a Toehider. Během svého působení v Austrálii nahrával debutová alba Goodbye Motel a Carmen Fraser a objevil se na nejnovějším albu "Venom" z roku 2013 ruské nu-metal/metalcore skupiny Stardown, které bylo nahráno v Austrálii.

Většinu času tráví nyní ve Švédsku, kde pracuje s novou kapelou Demonoid a jako bubenický učitel v Popskolanu. Je připraven pro nahrávání, koncertování, k práci ve studiu atd. V podstatě se zabývá čímkoli, co má co do činění s hudbou.

Členové Sampo Axelson
(Narozen ***, Sweden)
Bass


Sampo je švédský hudebník, certifikovaný učitel hudby a hráč na baskytaru s koncertními zkušenostmi z různých hudebních stylů. Měl to potěšení cestovat a spolupracovat s řadou skvělých kapel a umělců, jako jsou Mats Levén, Glenn Hughes (1996-1997), Crawley (1993-1995), Ludor, Lion's Share (Bass, Keyboards, 2005-2010), Road to Ruin (Bass, Keyboards, 2005-present), Pontus Snibb/Bonafide, From The Sky, Toehider a mnoha dalšími.

Na Uppsala University v letech 1992-1993 studoval hudební teorii, komponování a aranžování. Během svých studií pracoval jako studiový hudebník pro společnost Frilansmusiker. Sampo získal diplom ze studia hry na basovou kytaru po ukončení studia na Stockholms musik pedagogiska institut, kde docházel v letech 2003-2005. V letech 2005-2015 pak působil jako učitel na Kulturama. V říjnu 2013 obdržel certifikaci učitel hudby Master of Music Education na KMH - The Royal College of Music in Stockholm. Od září 2016 působil jako učitel na Stockholms stad - Kulturskolan ve Stockholmu, Sweden.

V roce 2004 se stal součástí Spridda Skurars, což byl projekt sestavený pro Sweden Rock Festival nejslavnějším meteorologem ve Švédsku Paerem Holmgrenem. Tam se rovněž seznámil se členy kapely Lion's Share.

Ke kapele Lion's Share se Sampo připojil 30. března 2005. Bývalý baskytarista GLENN HUGHES a CRAWLEY Sampo Axelsson se oficiálně připojil ke švédským melodickým heavy metalovým mistrům LION'S SHARE. Sampo je spolu s Hughesem spoluautorem několika skladeb na jeho deskách "Addiction" a "The Way It Is", kromě toho, že byl koncem 90. let členem koncertní sestavy Hughesovy doprovodné kapely.

Dne 17. prosince 2020 kapela Hasse Fröberg & Musical Companion oznámila, že se stal jejich stálým členem.

Zpět
Studiové desky:
2022 I Have Little To No Memory Of These Memories
2020 I Like It
2017 Good
2014 What Kind Of Creature Am I?
2011 To Hide Her

Další nahrávky:
2019 Concerning Lix & Fairs And Other Cooked Stories
2016 Mainly Songs About Rowboats (EP)
2015 Mainly Songs About Robots (EP)
2014 Whoa! (SP)
2013 Whatever Makes You Feel Superior
2012 Smash It Out
2011 The Most Popular Girl In School
2009 Children Of The Sun - A Collection Of Unerappreciated Cartoon Themes From The 80's

Kompilace:
2014 12 EPs in 12 Months - The Last Six
2014 12 EPs in 12 Months - The First Six


2024 Toad Hirer
2024 Children Of The Sun 3: A Collection Of Cartoon Theme Songs From An Alternate Timeline In Which All Cartoons Are Duck-Themed
2023 Take On A Tank
2023 Horse EP
2023 The 4 Castles of Stelcoaryn
2023 Snapshots From Beacontown Spring Dance '85
2023 Quit Forever?

Projekt "12in12" EP desek:
2010 Done and Dusted
2010 Never Mind the Hallux
2010 Do You Believe in Monsters?
2010 9
2009 Under the Mistletoe
2009 In All Honesty
2009 Metaltarsus
2009 How Counterquistle Lost His Pajamas
2009 Toehider Too
2009 Old, Old, Old
2009 Not Much Of A Man
2008 Toe Hider


Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie I Have Little To No Memory Of These Memories
Vyšlo 4. září 2020, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. The Hoarder (single version) (3:13)
02. I Have Little To No Memory of These Memories (47:47)
Total Time: (51:00)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Jeremy Diffey - Saxophone Solo (10)
Diskografie I Like It
Vyšlo 4. září 2020, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. GO FULL BORE! (4:04)
02. wellgivit (4:38)
03. Rancorous Heart (5:02)
04. Moon and Moron (6:20)
05. Concerning Lix & Fairs (6:34)
06. The Ultimate Exalter (5:06)
07. Died of Dancing (3:27)
08. Bats Aren't Birds (3:25)
09. The Guy That No-One Really Knows (6:24)
10. He's There... And Then He Does THAT (6:07)
11. How Much For That Dragon Tooth? (5:36)
12. I LIKE IT! (6:21)
Total Time: (00:00)

Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - everything except:
Hosté:
"This Conversation is Over"
Thom Mann - Drums (03)
Nick Delaney - Bass (03)
Diskografie Good
Vyšlo 19. října 2017, Bird’s Robe Records, BRR090 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Good (1:17)
02. [funnythings] (6:10)
03. This Conversation Is Over (4:30)
04. Millions of Musketeers (4:34)
05. How Do Ghosts Work? (8:01)
06. Dan VS Egg (3:07)
07. I've Been So Happy Living Down Here In The Water (5:28)
08. It's So Fikkis! (4:29)
Total Time (37:36)

Mixed: Nick Delaney
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Everything
Hosté:
Diskografie What Kind Of Creature Am I?
Vyšlo 11. července 2014, Bird’s Robe Records, BRR041 (Australia)

Seznam skladeb:
01. You and I Both Lose (But 5 Wins) (5:00)
02. Whatever Makes You Feel Superior (6:17)
03. The Thing With Me (4:13)
04. What Kind Of Creature Am I? (4:18)
05. Smash It Out (2:04)
06. Spoilt For Choice (3:00)
07. Whoa (4:31)
08. Under The Future, We Bury The Past (7:07)
09. Meet The Sloth (12:34)
10. Geese Lycan (2:41)
Total Time (51:45)

Artwork: Andrew Saltmarsh
I've been working extremely hard on the next release, entitled "What Kind of Creature Am I?". For those that know the music of Toehider, I can guarantee I've taken the eclectic craziness, diversity, haunting stories and humour all to the next level. I'd even go as far to say that it's my best work to date.

With all the goodwill from fans over the past year, I really want to give people the kind of album and packaging that does full justice to Salty’s artwork and your incredible comments about the music.

Skupina:
Mike Mills - just about everything
Hosté:
Lachlan Barclay - Guitars
Amy Campbell - Bass
Ricky Evensand - Drums
Diskografie To Hide Her
Vyšlo 22. září 2011, Bird’s Robe Records, BRR-008 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Oh My God, He's an IDIOT (3:31)
02. The Most Popular Girl in School (5:00)
03. Daddy Issues (6:18)
04. In This Time (2:47)
05. To Hide Her (5:45)
06. There's a Ghost In The Lake (6:57)
07. Giants Who Walk With Man (4:19)
08. Everybody Knows Amy (2:48)
09. Fireside (3:06)
10. Aren't They Just Out Playing on the Swing? (6:49)
Total Time: (78:24)

Artwork: Andrew Saltmarsh
To Hide Her is the debut album from Toehider, following 12 EPs of stupendous quality in 2008 and 2009. Featuring the smash hit single 'The Most Popular Girl in School' and some other pretty cool tracks, the bulk of the album was written and recorded in just one week, as part of the infamous "1in1" project. As always, Mike Mills' penchant for whimsy and melodic outrageousness is captured here, along with poignant melancholy and the sense of experimentalism that runs through all his pop-inflected work.


Skupina:
Hosté:
Diskografie Concerning Lix & Fairs And Other Cooked Stories
Vyšlo 2019, Bird’s Robe Records

Seznam skladeb:
01. Go Full Bore ()
02. The Guy That No-One Really Knows ()
03. Moon And Moron ()
04. My Eventual Undoing ()
05. Wolf Week ()
06. How Much For That Dragon's Tooth ()
07. He's There And Then He Does That ()
08. Imaginary Bird ()
09. Keg ()
10. Shroom Ride (One Hour Song Challenge) ()
11. Wellgivit ()
12. Hannah's Will ()
13. The Ultimate Exalter ()
14. Concerning Lix & Fairs ()
15. Imaginary Arguments ()
Total Time: (00:00)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Hosté:
Diskografie Mainly Songs About Rowboats
Vyšlo 2016, Bird’s Robe Records

Seznam skladeb:
01. Don't Pay the Ferryman ()
02. John the Fisherman ()
03. Rime of the Ancient Mariner ()
04. The Love Boat (Big Uncle Salty's Drunken Caribbean Cruise Karaoke Version) ()
Total Time: (00:00)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Micheal A Mills - whistling, other things
Vinny Appice - Drums
Andrew Saltmarsh - Lead and Rhythm artwork
Hosté:

Diskografie Mainly Songs About Robots
EP, vyšlo 4. září 2015, Bird’s Robe Records, BRR071 (Australia)

Seznam skladeb:
01. On And On (6:04)
02. What I Saw (4:14)
03. Gridlines '15 (7:25)
04. No, Not You... YOU (6:59)
Total Time: (24:42)

"Mike has written and played on some of the coolest songs and riffs on this new release. He goes way way beyond musically, with cutting edge songs and a voice, range and melody that is incredible." Vinny Appice
This one features none other than Vinny Appice (Derringer, Black Sabbath, Dio, Kill Devil Hill) on drums. Featuring 3 new songs and a re-interpretation of "Magnetic Farmer/Gridlines" from the acoustic "Not Much of a Man" EP.

Skupina:
Mike Mills - most things
Hosté:
Diskografie Whoa!
SP, vyšlo 9. března 2014,

Seznam skladeb:
01. WHOA! (4:23)
Total Time: (4:23)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Hosté:
Diskografie Whatever Makes You Feel Superior
Vyšlo 5. srpna 2013,

Seznam skladeb:
01. Whatever Makes You Feel Superior (Single Version) ()
02. Whatever Makes You Feel Superior (Album Version) ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Smash It Out
Vyšlo 29. července/15. srpna 2012, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. Smash It Out! (2:00)
02. I Must Say Yes (3:01)
03. The Most Popular Girl In School (4:57)
Total Time: (00:24)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Most Popular Girl In School
Vyšlo 2011,

Seznam skladeb:
01. The Most Popular Girl In School ()
02. The Most Popular Girl In School (Karaoke Version) ()
03. The Most Popular Girl In School (Acapella Version) ()
Total Time: (00:24)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Children of The Sun - A Collection of Unerappreciated Cartoon Themes from the 80's
EP, vyšlo 12. května 2009,

Seznam skladeb:
01. Mysterious Cities of Gold (1:28)
02. M.A.S.K (1:04)
03. Jem and the Holograms (0:41)
04. Ulysses31 (1:59)
05. Spartakus and the Sun Beneath the Sea (3:29)
06. Astroboy Ending Theme (1:31)
07. Death of Optimus Prime (2:50)
Total Time: (12:04)


Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie 12 EPs in 12 Months - The Last Six
2CD, vyšlo 11. července 2014, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. I Was Almost Done (2:04)
02. So Goddamn Alive (4:40)
03. I Kill Me (4:11)
04. Patience And Time (4:16)
05. I Just Listen To Whatever's On The Radio (3:12)
06. In All Honesty (5:32)
07. Ding Dong Merrily On High (1:58)
08. Under The Mistletoe (3:16)
09. I Tried To Be Good (5:11)
10. Carol Of The Bells - Choral (1:17)
11. Carol Of The Bells - Rock (1:22)
12. Dear Santa (5:14)
13. . (5:37)
14. .. (4:16)
15. ... (3:51)
16. .... (4:11)
17. ..... (11:24)
18. Why Are Things So Heavy In The Future? (2:16)
19. Do You Believe In Monsters (7:30)
20. Too Much Information (3:59)
21. I Don't Really Know You That Well Yet (4:24)
22. Give Myself To Science (5:43)
23. I Can't Help But Follow It (5:26)
24. I've Never Had Sex Before, What's It Like? (1:43)
25. Heard It Before (2:33)
26. I'd Like You More (1:41)
27. Secure Your Load (3:28)
28. Purple Ped-Head (1:36)
29. Done And Dusted (18:58)
Total Time: (130:49)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie 12 EPs in 12 Months - The First Six
2CD, vyšlo 11. července 2014,

Seznam skladeb:
01. Lowest Of The Low (1:18)
02. Toe Hider (4:00)
03. Jesuitmont (4:39)
04. You're Not The Girl You Said You Were (4:18)
05. The Moon Was A Kite (5:30)
06. Not Much Of A Man (4:16)
07. Wood (3:38)
08. Now Fly Away (4:05)
09. Magnetic Farmer (1:04)
10. Gridlines (4:58)
11. When I Am Laid To Rest (1:39)
12. I Get The Picture (1:24)
13. The Sun Can't Hold A Candle To The Moon (5:23)
14. Old, Old, Old (4:19)
15. Lay Down Mara (4:45)
16. To See You Again (6:33)
17. Take Your Pick Of The Stars (6:09)
18. It Landed On My Face (1:45)
19. Lie Still (6:17)
20. Take It, It's Yours (5:19)
21. I Must Say Yes (3:01)
22. Malcolm Dust 'em (6:36)
23. Suburban Descent (3:47)
24. This Is Going To Get Worse Before It Gets Better (2:23)
25. If You May Kiss a Quistle (1:29)
26. Here's A Picture (1:07)
27. Quistle Encounters A Cowbox (1:07)
28. Another Illustration (1:13)
29. There And Back (1:29)
30. The Top Half Did Frown (0:51)
31. How CounterQuistle Lost His Pajamas? (1:13)
32. Gift (1:50)
33. Sand To Gold (4:11)
34. Heart As Big As The Moon (5:56)
35. Cadenza (1:47)
36. Gore (4:54)
37. Your Secret's Safe With Me (6:37)
38. ...BUT MOSTLY METAL (4:00)
Total Time: (134:50)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh


Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie Toad Hirer
Vyšlo 1. února 2024, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Toad Hirer (18:39)
02. Toad Hirer - Instrumental (18:39)
03. Toad Hirer - vocal only (10:50)
Total Time: (51:00)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie Children Of The Sun 3: A Collection Of Cartoon Theme Songs From An Alternate Timeline In Which All Cartoons Are Duck-Themed
Vyšlo 1. února 2024, Bird’s Robe Records, (Australia)

Seznam skladeb:
01. Truck the Duck (main theme) (2:17)
02. Truck the Duck (end theme) (0:44)
03. Quackbeard! (1:31)
04. Quackbeard! (end credits) (0:47)
05. Dr. Mallard: Celebrity Quack (0:40)
06. Dr. Mallard: Celebrity Quack (ending credits) (0:39)
07. For Those That Are Invested in the Ongoings at the Pond. (2:31)
08. Uncle Aqua (16bit videogame music) (3:27)
Total Time: (12:36)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie Take On A Tank
Vyšlo 1. prosince 2023, Bird’s Robe Records, (Australia)

Seznam skladeb:
01. Meet Me At The Stronghold (3:21)
02. Drown It In The Moat (4:10)
03. Take On A Tank (5:15)
04. You Love Heavy Metal.. Don't You? (5:58)
Total Time: (18:44)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie Horse EP
Vyšlo 20. října 2023, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Horse Song (6:30)
02. How Do I Dial It Down? (7:16)
03. Nobody Wants To Hear Another Song About Your Heart (4:28)
04. E-Snout (1:40)
Total Time: (19:54)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie The 4 Castles of Stelcoaryn
Vyšlo 19. září 2023, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Filly Folly Castle (3:35)
02. Bloomey Castle (4:37)
03. Castle Nochysdenane (3:47)
04. Stiklow Castle (aka I'll Never See Goat Again) (2:39)
Total Time: (14:38)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie Snapshots From Beacontown Spring Dance '85
Vyšlo 1. září 2023, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Pack It Up (3:46)
02. Animal In Your Eyes (5:12)
03. You'd Think That I'd Be Used To It By Now (5:28)
04. Keep Going For Me (5:06)
Total Time: (19:32)

Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - Michael Mills - Vocals, Guitar, Bass, Keyboards, Drums, Programming
Hosté:
Diskografie Quit Forever?
Vyšlo 4. srpna 2023, Bird’s Robe Records, BRR137 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Uncle Aqua (5:30)
02. Every Day I Wake Up In The Morning And I FAIL! FAIL! FAIL! (3:44)
03. Nobody Even Really Liked It In There But Me (5:34)
04. Quit Forever? (4:14)
Total Time: (19:02)

Recorded and released to Patreon on February 23, 2023
Music: Mike Mills
Artwork and Design: Andrew Saltmarsh


Skupina:
Pete Marin - Drums
Amy Campbell - Bass
Talia Browne - Percussion
Mike - other things
Hosté:
Diskografie Done and Dusted
Vyšlo 12. dubna 2010,

Seznam skladeb:
01. Done and Dusted (18:58)
Total Time: (18:58)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Never Mind the Hallux
Vyšlo 12. března 2010,

Seznam skladeb:
01. I've Never Had Sex Before, What's it Like? (1:43)
02. Heard it Before (2:33)
03. I'd Like You More (1:41)
04. Secure Your Load (3:28)
05. Purple Ped-Head (1:36)
Total Time: (00:24)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Do You Believe in Monsters?
Vyšlo 12. února 2010,

Seznam skladeb:
01. Why Are Things So Heavy in the Future? (2:16)
02. Do You Believe In Monsters? (7:30)
03. Too Much Information (3:59)
04. I Don't Really Know You That Well Yet 04:24)
05. Give Myself to Science (5:43)
06. I Can't Help but Follow It. (5:26)
Total Time: (00:24)

Skupina:
Hosté:
Diskografie 9
Vyšlo 12. ledna 2010,

Seznam skladeb:
01. . (5:37)
02. .. (4:16)
03. ... (3:51)
04. .... (4:11)
05. ..... (11:24)
Total Time: (00:24)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Under The Mistletoe
Vyšlo 12. prosince 2009,

Seznam skladeb:
01. Ding Dong Merrily on High (1:58)
02. Under the Mistletoe (3:16)
03. I Tried to Be Good (5:11)
04. Carol of the Bells - Choral (1:17)
05. Carol of the Bells - Rock (free) (1:22)
06. Dear Santa (free) (5:14)
Total Time: (00:24)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Hosté:
Diskografie In All Honesty
Vyšlo 12. listopadu 2009,

Seznam skladeb:
01. I Was Almost Done (2:04)
02. So Goddamn Alive (4:40)
03. I Kill Me (4:11)
04. Patience and Time (4:16)
05. I Just Listen to Whatever's on the Radio (3:12)
06. In All Honesty (5:32)
Total Time: (23:55)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Hosté:
Diskografie Metaltarsus
Vyšlo 12. října 2009,

Seznam skladeb:
01. Gift (1:50)
02. Sand to Gold (4:11)
03. Heart as Big as the Moon (5:56)
04. Cadenza (1:48)
05. Gore (4:54)
06. Your Secret's Safe with Me (6:37)
07. ...BUT MOSTLY METAL (4:00)
Total Time: (29:16)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - All Instruments
Hosté:
Jase Mills - Narration
Diskografie How Counterquistle Lost His Pajamas
Vyšlo 12. září 2009, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. This is Going to Get Worse Before it Gets Better (2:23)
02. If You May Kiss a Quistle (1:29)
03. Here's a Picture (1:07)
04. Quistle Encounters a Cowbox (1:07)
05. Another Illustration (1:13)
06. There and Back (1:29)
07. The Top Half Did Frown (0:51)
08. How Counterquistle Lost his Pyjamas (1:13)
Total Time: (10:52)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike - most things
Hosté:
Diskografie Toehider Too
Vyšlo 12. srpna 2009, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. It Landed on My Face (1:45)
02. Lie Still (6:17)
03. Take It, It's Yours (5:19)
04. I Must Say Yes (3:01)
05. Malcolm, Dust 'em (6:36)
06. Suburban Descent - I (3:47)
Total Time: (26:45)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike - most things
Pete Marin - drums
Rich Allison - Keyboard solo (04,05)
Hosté:
Diskografie Old, Old, Old
Vyšlo 12. července 2009, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. I Get the Picture (1:24)
02. The Sun Can't Hold a Candle to the Moon (5:23)
03. Old, Old, Old (4:19)
04. Lay Down Mara (4:45)
05. To See You Again (6:33)
06. Take Your Pick Of The Stars (6:09)
Total Time: (28:33)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike - Guitars and Vocals
Hosté:
Diskografie Not Much Of A Man
Vyšlo 12. června 2009, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. Not Much of a Man (4:16)
02. Wood (3:38)
03. Now Fly Away (4:05)
04. Magnetic Farmer (1:04)
05. Gridlines (4:58)
06. When I Am Laid to Rest (1:39)
Total Time: (19:40)

Artwork: Andrew Saltmarsh

Skupina:
Mike Mills - most things
Hosté:
Diskografie Toe Hider
Vyšlo 17. prosince 2008, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. Lowest of the Low (1:18)
02. Toe Hider (4:00)
03. Jesuitmont (4:39)
04. You're Not the Girl You Said You Were (4:18)
05. The Moon Was a Kite (5:30)
Total Time: (19:45)

Artwork: Andrew Saltmarsh

ZpětMike Mills and Andrew Saltmarsh


Mike Mills, Amy Jean, Lachlan Buzzclay, Michael Solo a Andrew Saltmarsh
Richard Evensand, Amy Jean, Mike Mills a Lachlan Buzzclay
Lachlan Buzzclay, Richard Evensand, Amy Jean, Andrew Saltmarsh, Mike Mills, Mike Solo


Toehider 2017 - Thom Mann - drums, Mike Mills, Nick Delaney - bass guitar
Lachlan Buzzclay, Richard Evensand, Mike Mills a Amy Jean in 2011


Zpět
Oficiální stránky:
https://toehider.bandcamp.com/
https://music.fandom.com/wiki/Michael_Mills_(musician)
http://patreon.com/toehider


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  8.9.2021 
Menu Poslední aktualizace: 21.2.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!