TIN SPIRITS


Zpět
Začátky tohoto outfitu lze objevit v roce 2006, když kytarista Daniel Steinhardt, baskytarista Mark Kilminster a bubeník Doug Mussard založili skupinu The Hi-Fidels, která se zprvu věnovala hraní coverů klasických rockových kapel. Dnes patří The Hi-Fidels k jedněm z nejúspěšnějších cover kapel ve Velké Británii.

Tin Spirits se poprvé sešli ve Swindonu v létě roku 2008, kdy Daniel Steinhardt z TheGigRig pozval bývalého kytaristu XTC (nyní Big Big Train) a hudebního hrdinu Daveho Gregora do místního studia jako hosta, aby nahrál videoklip při srovnávání vlastností různých druhů zesilovačů. Vypomáhali mu kolegové z kapely The Hi-Fidels, ale scházel kytarista. Není jasné proč, ale Dan se rozhodl oslovit právě tuto kytarovou legendu. Gregory k jeho překvapení nabídce vyhověl a v létě 2008 se tak poprvé sešel se všemi členy The Hi-Fidels ve studiu. Společné hraní jim šlo k duhu a tak se hudebníci rozhodli, že založí nový projekt, zpočátku opět zaměřený na coververze. Tento projekt pojmenovali Tin Spirits.

Všichni již měli tolik zkušenosti, že se rozhodli postoupit do další etapy a zkoušet některé z náročnější skladby, na kterých vyrůstali a poslouchali. Tentokrát se rozhodli pro složitější prog-rockové skladby, např. Franka Zappy, Rush, Steely Dan či Yes. Jejich verze skladeb lze nalézt spoustu na YouTube, a třeba právě verze písní Yes bez kláves jsou dost zvláštní.

Tin Spirits brzy obsáhli silný repertoár kytarově orientovaných prog coverů, spolu s několika skladbami XTC a začali hrát v roce 2009 naživo stejně naladěným divákům. Brzy ale došlo i na skládání vlastní původní hudby. Výsledky snažení se pak rozhodli představit i na svém debutovém albu "Wired To Earth", které vydali v dubnu 2011. Na něm se představili s propracovanými, ale zároveň velmi melodickými a chytlavými melodiemi. Třeba třináctiminutová skladba "Broken" patří k těm pozoruhodným v prog rocku vůbec.

Dne 11. června 2014 kapela oznámila vydání svého druhého alba, které právě dokončuje. Druhou desku "Scorch" pak kapela vydala 15. září 2014 pod labelem Esoteric Antenna. Podobně jako u prvního alba, přineslo skvělé skladby. Produkce se ujali Tin Spirits spolu s Mitch Keenem, mixoval je známý Paul Stacey (The Black Crowes, Oasis).

TinSpirits se rychle stali populárními, a to jak nahrávkami, tak i živý vystupováním. V roce 2013 byli nominováni v Limelight category na jedno z každoročních ocenění v Prog Music Awards. Rok 2014 je pro ně přelomový rok s četnými nominacemi na albové ceny za rok po celém světě.

    

Zpět
Členové:
Daniel Steinhardt - Guitars, Vocals
Mark Kilminster - Bass, Vocals
Douglas Mussard - Drums, Percussion, Vocals
Dave Gregory - Guitars

Členové Daniel Steinhardt
Guitars, Vocals

Třebaže je Daniel Steinhardt obyčejně nejvíce spojován s TheGigRig.com, jeho kariéra v Austrálii jej přivedla k tomu, aby si zahrál s některými z největších umělců v zemi a hodně cestoval i po celém světě. Dan byl kytarista kapely Max Sharam po mnoho let (Maxova píseň "Coma" byla nedávno vyhlášena v top 10 nejlepších singlů Triple J všech dob). Jeho práce se společností TheGigRig je založená na vývojových systémech, které umožňují kytaristům dosáhnout "tónového potenciálu", takže si můžete být jisti, že kapely jsou dobře vybavené.
Členové Mark Kilminster
Bass, Vocals

Mark Kilminster vystupoval po celém světě a nahrával s některými z největších jmen v oboru. Porazil až 20.000 žadatelů, aby se stal sólovým zpěvákem Stamford Amp, house-kapela na BBC 1 v sobotní televizní show "The Saturday Show" v roce 2001. Kapela získala Top 40 single a vystupovala na Proms In The Park v londýnském Hyde Parku. Mark je obrovský fanoušek Marillion a má svůj profil někde na na .com.
Členové Douglas Mussard
Drums, Percussion, Vocals

Doug Mussard hrál "Ringa" v původních Ludwig Beatles a koncertoval v kapele Mighty Quintet od Mike d'Abo koncem 90. let. Mnoho lidí považuje Swindon za nejlepší udržované hudební tajemství (a nyní oblíbeného bubeníka Davida Gregoryho), Doug hraje pravidelné koncerty a zasedání a pokračuje ve vystupování s Danem a Markem v The Hi-Fidels.
Členové Dave Gregory
(celým jménem David Charles Gregory)
(Narozen 21. září 1952, Swindon, Wiltshire, England)

Guitars


Je anglický kytarista známý především ze svého působení v rockové kapele XTC. Dave byl již 19 let členem britské kapely XTC a zahrál se v hitech "Making Plans For Nigel" a "Senses Working Overtime" a 12 studiových albech, včetně skupiny alter-egos The Dukes Of Stratosphear. Členem této kapely byl mezi alby "Drums And Wires" (1979) a "Nonsuch" (1992), když hrál na kytaru, klávesy a příležitostně aranžoval smyčce.

Od chvíle, kdy opustil XTC, byl Gregory velmi žádaným hudebním artiklem pro mnoho umělců včetně Petera Gabriela, Aimee Mann, Cud, Marca Almonda, Bingo Duranga, Johnny Hates Jazz, Jasona Donovana, Martina Newelle, Louise Philippe, Lulu, Marka Owena, R. Stevie Mooreho a dalších. Gregory, který se pravidelně podílel na h-Bandu Steve Hogartha, přispěl také k dílu Porcupine Tree, včetně instrumentace smyčců na jejich šestém albu "Lightbulb Sun" a pro dublinskou skupinu Pugwash.

Dne 16. srpna 2009 britská progresivní rocková kapela Big Big Train oznámila na oficiálním blogu, že se Gregory objeví jako hostující hudebník na jejich šestém studiovém albu "The Underfall Yard". Gregory se následně objevil na EP "Far Skies Deep Time". Poprvé byl uveden jako plnohodnotný člen kapely na "English Electric Part One" (2012) a na následujících albech od té doby. Je pravděpodobně nejznámější fanouškům Marillion díky jeho práci na albu Steve Hogartha "Ice Cream Genius" (1996) a jako člen Steveova legendárního h-Band.

Gregory je také členem skupiny Tin Spirits, ve které působí zpěvák Stamford Amp Mark Kilminster, kytarista Daniel Steinhardt a bubeník Douglas Mussard. Skupina vydala své první album " Wired To Earth" dne 1. dubna 2011. Tin Spirits podpořili Marillion během Marillionweekend v Port Zélande dne 27. března 2011 v Nizozemsku. Gregory také hostoval na albu "Not The Weapon But The Hand " (2012) od Steve Hogartha a Richarda Barbieriho. V roce 2013 se Gregory podílel na knize "1001 Guitars to Dream of Playing Before You Die".

S malým zájmem mimo hudbu Dave pokračuje v práci, když se jeho duch pohybuje, nedávno nahrával ve studiu pro Bournemouth prog-heads Big Big Train a píše a nahrává doma pro Tin Spirits - skupinu, o které říká, že zachránila jeho hudební život.

Zpět
Studiová alba:
2014 Scorch
2011 Wired To Earth


Skupina:
Dave Gregory - Guitars
Mark Kilminster - Bass, Vocals
Douglas Mussard - Drums, Percussion, Vocals
Daniel Steinhardt - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Scorch
Vyšlo 15. září 2014, Esoteric Antenna

Seznam skladeb:
01. Carnivore (4:41)
02. Summer Now (6:09)
03. Old Hands (7:13)
04. Binary Man (5:19)
05. Little Eyes (8:26)
06. Wrapped and Tied (5:28)
07. She Moves Among Us (3:17)
08. Garden State (15:08)
Total Time: (55:41)

Produced: Tin Spirits & Mitch Keen
Mixed: Paul Stacey (The Black Crowes, Oasis)

Skupina:
Dave Gregory - Guitars
Mark Kilminster - Bass, Vocals
Douglas Mussard - Drums, Percussion, Vocals
Daniel Steinhardt - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Wired To Earth
Vyšlo 2011,
Seznam skladeb:

01. Glimmer (3:52)
02. ... And Go (8:35)
03. Back in NYC (5:43)
04. Broken (13:33)
05. Breathe Shallow (6:34)
Total Time: (38:17)Zpět

Daniel Steinhardt, Mark Kilminster, Dave Gregory a Douglas Mussard 

 Zpět
Oficiální stránky:
http://tinspirits.co.uk/band/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  13.3.2018 
Menu Poslední aktualizace: 13.3.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©