Tim Bowness
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět

(Narozen 29. listopadu 1963, Latchford, Cheshire, England, United Kingdom)
Tim Bowness je anglický zpěvák, hudebník a skladatel.Tim Bowness je anglický zpěvák a skladatel a je nejznámější především jako člen skupiny No-Man, dlouhodobého projektu, který vytvořili v roce 1987 společně s Steven Wilsonem z kapely Porcupine Tree.

Kromě vydávání studiových alb a dokumentárního DVD s No-Man Tim spolupracuje s populární italskou umělkyni Alice a hudebníky jako Robert Fripp, Hugh Hopper (Soft Machine), objevil se na albech americké kapely O.S.I, Davida Torna, Phila Manzanery z Roxy Music, hudebníků jako Saro Cosentino, Fjieri, Nosound (album "Lightdark", únor 2008) a Stefano Panunzi.

Bowness byl členem nebo jen příležitostným členem několika dalších kapel. Zpíval pro německou skupinu Centrozoon a britské elektro improvizátory Darkroom na více vokálně orientovaných projektech. Je zpěvákem a kytaristou kapely Henry Fool a zpívá také v Memories Of Machines. Byl zpěvákem (a hostujícím druhým kytaristou) u Samuel Smiles v letech 1992 až 2000. Je také členem skupiny Slow Electric. Spolupracoval také s norskou kapelou White Willow, skupinou The Opium Cartel a dalšími.

Bowness má také dlouhodobou duo spolupráci s Peterem Chilversem (se kterým spolupracoval v Samuel Smiles a Henry Fool, Brian Eno/Karl Hyde). Z této spolupráce doposud vzniklo jedno album v roce 2002 "Kalifornie, Norfolk".


V roce 1994 Tim nahrál album "Flame" s klávesistou Richardem Barbieriem (Porcupine Tree/ex-Japan/Rain Tree Crow). V roce 2009 Bowness společně napsal a co-produkoval album "Talking With Strangers" s Judy Dyblem, bývalým zpěvákem Fairport Convention.

Bownessovo debutové sólové album "My Hotel Year" bylo vydáno na One Little Indian v roce 2004 a spolupracoval na něm mimo jiné s hudebníka jako Roger Eno a Hugh Hopper. Druhé sólo album "Abandoned Dancehall Dreams" vyšlo 23. června 2014 na Inside Out Music. Produkoval je Bowness a mixoval Steven Wilson. Spolupracovali na něm Stephen James Bennett, Pat Mastelotto, Colin Edwin a klasický skladatel Andrew Keeling. Richard Barbieri a Grasscut poskytli mixy pro bonusový disk. Na "Abandoned Dancehall Dreams" vyšly některé z nejlepších recenzí Bownessovy kariéry. Získal pozitivní ocenění od Prog a Classic Rock, album dosáhlo pozice #18 v oficiálním UK Rock žrbříčku a #1 v časopise Prog v červenci 2014 a srpnu 2014.

Následovník "Stupid Things That Mean The World" byl vydán 17. července 2015 na Inside Out Music. Bowness připustil určité podobnosti mezi oběma alby, a to jak v hudebním přístupu, tak i v grafickém zpracování, a označil je druhou část nové kapitoly, která začala na "Abandoned Dancehall Dreams". Produkoval je sám Bowness a smíchal je Bruce Soord (The Pineapple Thief). Mezi spolupracovníky se objevili Stephen James Bennett, Peter Hammill, Colin Edwin, Phil Manzanera a David Rhodes. Album dosáhlo na #10 v oficiálních britských rockových a britských vinylových žebříčcích a na #1 v časopise Prog v červenci 2015 a v srpnu 2015. V září roku 2015 dospělo album na pozici #9, v prvním oficiálním žebříčku společnosti Progressive Albums.

Timovo čtvrté sólové album "Lost In The Ghost Light" je koncepční album, které se zaobírá skrytými myšlenkovými pochody veteránského muzikanta, a vyšlo 17. února 2017 na Inside Out Music. Album získalo velmi pozitivní recenze z rockových médií - Prog, Powerplay, Classic Rock nebo Shindig!, podobně jako ve více hlavních publikacích, jako je The Daily Express, Mojo a Classic Pop. Produkoval je Tim Bowness se Stephenem Jamesem Bennettem, album smíchal a masteroval Steve Wilson a vedle vystoupení pravidelných spolupracovníků jako byli Stephen James Bennett, Bruce Soord, Colin Edwin a Andrew Keeling, vystoupili jako hosté i Ian Anderson z Jethro Tull a ex Camel/Happy The Man klávesista Kit Watkins. Album "Lost In The Ghost Light" dosáhlo pozice #5 v oficiálním britském rockovém žebříčku, #8 v oficiálním britském progresivním žebříčku a získalo ocenění "Cover Cover of the Year" v roce 2017 od Progressive Music Awards.

Od roku 2001 Tim spolupracuje s Pete Morganem speciálně pro on-line label/store Burning Shed. Vydal album NO-MAN "Schoolyard Ghosts".

Debutové album projektu Memories of Machines s názvem "Warm Winter" (spolupráce s Nosoundem Giancarlem Errou) vyšlo na Mascot v dubnu 2011 a vlastní debutová verze anglo-estonského projektu Slow Electric vyšla na Panegyricu v říjnu 2011.

Tim provozuje James Anderson z Hole Agency a Jethro Tull Productions.

Po vydání alba "Lost In The Ghost Light" v roce 2017 se Tim Bowness vrací se svým dalším, už pátým, sólovým albem "Flowers At The Scene", které vyjde 1. března 2019. Produkce se ujali no-man a album obsahuje pulzující sbírku 11 mimořádně rozmanitých písní. Tim k tomu uvedl: "Lost In The Ghost Light", které bylo vždy zamýšlené jako jednorázové, cítil se to jako dokonalé ukončení konkrétního způsobu psaní a práce. Kvůli tomu lze "Flowers At The Scene" vnímat jako reset.

Byl to vzrušující projekt, který jsem dal dohromady a bylo skvělé, že úzce spolupracujeme se starými sparringovými partnery, Brianem Hulsem a Stevenem Wilsonem. Steven byl zpočátku přizván jen k mixování alba, ale velmi rychle dělal mnohem víc a vyvíjel produkční nápady vedle Briana a mě. Poslechl si kousky jako "Not Married Anymore", "Borderline" a "The War On Me" a oba jsme cítili, že projekt je více než náznak ducha no-man a bylo zřejmé, že se jedná spíše o no-man produkci než s Bowness / Wilson.

Podobně jako Jim Matheos, Colin Edwin, Dylan Howe a Tom Atherton podali některé neuvěřitelné výkony a bylo potěšením, že se zúčastnili také Peter Hammill, Kevin Godley, Andy Partridge a David Longdon (Big Big Train). Peter a Kevin byli dva z mých nejoblíbenějších zpěváků, na kterých jsem vyrůstal a jsem dlouholetým fanouškem XTC, takže bylo opravdu vzrušující slyšet jejich vynikající příspěvky."


Album představuje duo Tim Bowness a Steven Wilson a jejich první společnou produkci za více než deset let. Na albu se rovněž představí řada hudebníků jako Peter Hammill (Van Der Graaf Generator), Andy Partridge (XTC), Kevin Godley (10cc), Colin Edwin (Porcupine Tree), Jim Matheos (Fates Warning/OSI), David Longdon (Big Big Train), co-producer Brian Hulse (Plenty), australský trumpetista Ian Dixon, bubeníci Tom Atherton a Dylan Howe. The Curator, David K Jones, houslisté Fran Broady a Charles Grimsdale se objeví jako hosté. Mixáž alba provedl Steven Wilson a mastering Steve Kitchem (The Anneal Thief), přebal alba je opět dílem Jarroda Goslinga. Deska "Flowers At The Scene" vyjde jako CD, LP+CD nebo jako digitální album.

Dne 28. srpna 2020 vydává Tim Bowness na InsideOut Music šesté sólové album "Late Night Laments". Emocionálně nabité a silně zaměřené album nabízí sbírku svěžích atmosférických písní se širokým lyrickým rozsahem, díky kterým je nejintimnějším a zároveň nejuniverzálnějším sólovým albem Tima Bownesse, a kombinuje na něm elektronické zvuky, akustické instrumentace a neočekávané rytmy. Album mixoval jeho dlouholetý partner v no-man Steven Wilson a nasteroval Calum Malcolm (The Blue Nile, Prefab Sprout). Mezi hostující hudebníky patří Richard Barbieri, Colin Edwin, Kavus Torabi a Evan Carson. Přebal alba je opět dílem oceněňovaného Jarroda Goslinga. První skladba bude vydána 3. července 2020 spolu s fyzickými a digitálními předobjednávkami.

40 let poté, co poprvé začal vystupovat v kapelách v rodné severozápadní Anglii, je nová deska pojmenovaná "Butterfly Mind" dosud nejpřekvapivějším vydáním Tima Bownesse. Od krátkých, ostrých šoků "Always The Stranger" a "Only A Fool" až po dlouhodobé ambice smyslného "Dark Nevada Dream", filmový "Electro-Ballroom of Glitter Fades" a dystopickou paranoiu na "Say Your Goodbyes Part 1 and 2", přináší "Butterfly Mind" strhující spojení invence art rocku, post-punkové energie a epických oduševnělých balad. Timovo sedmé sólové album obsahuje hvězdnou rytmickou sekci Richarda Juppa v jeho prvním velkém nahrávání po odchodu z Elbow a Nicka Beggse spolu s velkolepým seznamem hostů včetně Iana Andersona (Jethro Tull), Dave Formuly (Magazine), Petera Hammilla (Van Der Graaf Generator), Marthy Goddard (The Hushtones), Gregory Spawtona (Big Big Train), Marka Tranmera (The Montgolfier Brothers/GNAC), Saro Cosentina (Franco Battiato), italského jazzového hudebníka Nicola Alesiniho, amerického zpěváka Devona Dunaway (Ganga), Stephena W Taylera (Kate Bush) a po téměř třech desetiletích jeho první studiová práce s Timyho bývalým houslistou No-Man Benem Colemanem. Album produkovali Tim Bowness a Brian Hulse (Plenty), mixoval a masteroval Steven Wilson. Artwork přebali je dílem Carla Glovera.

Jako první byl v červnu z desky uvolněn singl s písní "Always The Stranger", ke kterému video vytvořili Crystal Spotlight. Tim skladbu okomentoval: "Název písně je odvozen od názvu mého prvního sólového projektu z 80. let. Přestože jsem byl dost experimentální, byl jsem velmi intenzivní teenager! - ATS, který existuje pouze na doma vyrobených demo kazetách, získal velkou velmi vítanou podporu od místních médií (zejména BBC GMR, Piccadilly Radio, Manchester Evening News a Warrington Guardian). V některých ohledech je text něco jako scénář "co mohlo být" nebo dokonce "co může být". Jde o to, co se může stát, když nepřijmete změnu nebo výzvu a tvůrčí neklid ustoupí cynické stagnaci".

Zpět
Spolupracující:
Peter Chilvers - Piano, Electric Piano, Synth, Bass, Fretless Bass, Double & Fretless bass, Chapman Stick, Electric & Acoustic Guitars, Drone
Stephen James Bennett - Novatron 400, Keyboards, Guitars, Mellotron, Electric Piano, Keyboards, Moog Bass, Ebow Guitar, Synths, Bass Synth
Michael Bearpark - Guitars
Steven Wilson - Guitars, Vocals, Writer, Producer

Členové
(Narozen ***, Cambridgeshire, Great Britain)
Piano, Electric Piano, Synth, Bass, Fretless Bass, Double & Fretless bass, Chapman Stick, Electric & Acoustic Guitars, Drone


Peter Chilvers je britský hudebník a SW programátor pocházející z Cambridgeshire. Je znám pro tvorbu aplikací iOS Bloom, Trope a Scape s Brianem Enem, také koncertoval s Karlem Hydeem (Underworld) a natočil povícero alb se zpěváky Timem Bownessem a Sandrou O'Neill, stejně jako vydal několik sólových instrumentálních alb. Mnoho z nich bylo vydáno prostřednictvím Burning Shed, na online labelu, který spoluzaložil v roce 2001 s Timem Bownessem a Petem Morganem.

V posledních letech působil jako hudební a technický asistent na projektech Briana Ena včetně soundtracků pro "Spore" a "The Lovely Bones", spoluproval s Davidem Byrnem a Warp nahrávkami “Small Craft on a Milk Sea" a "Drums Between The Bells".

Začátkem roku 2009 zorganizoval studiovou nahrávku Chrise Martina ze skupiny Coldplay a Natalie Imbruglia, která sestavovala demo pro své sólové album "Come To Life". Část tohoto materiálu se objevila ve skladbě "Fun".

Spolupracoval s irskou zpěvačkou Sandrou O'Neillovou, která vydala na začátku roku 2012 nahrávku "Far Off Country". Album je bezproblémovou směsicí country a ambientních vlivů, které produkoval Brian Eno a nazpíval vokály v úvodní skladbě "Beyond The Fold". Duo také vydalo iPhone app Air v roce 2009. Na základě konceptu Briana Ena "Air" skládá vokální a klavírní vzorky do krásné, stále se měnící kompozice.

Nedávno zformoval Slow Electric, kde spolupracoval se zpěvákem a dlouholetým kolegou Timem Bownessem a estonským duem Uma. Jejich hudba přináší mixované improvizace, přemýšlivé písně a elektronické textury. Kvarteto vystupovalo ve Velké Británii, v Estonsku a na Ukrajině. Jejich debutové album vyšlo na labelu Panegyric Roberta Frippa v roce 2011 a představil se na něm i Tony Levin.

Členové
(Celým jménem Stephen James Bennett)
(známý jako Stephen Bennett)
(Narozen ***, Skelmersdale, Lancashire)
Novatron 400, Keyboards, Guitars, Mellotron, Electric Piano, Keyboards, Moog Bass, Ebow Guitar, Synths, Bass Synth


Stephen Bennett je anglický hudebník, skladatel a filmový tvůrce narozený ve Skelmersdale v Lancashire. Hraje na všechny druhy kláves, bubny a na kytaru. Poprvé se uvedl a vzbudil veřejnou pozornost v 80. letech minulého století v kapele LaHost, nové vlně progresivního rocku, která vystupovala v Marquee Club v Londýně.

Po rozpadu LaHost se Bennett věnuje hudební kariéře se svoji vlastní kapelou The Fire Thieves, spolupracuje s Timem Bownessem a skupinou Henry Fool. Také zpíval a hrál na klávesy na dvou albech The Opium Cartel. Svými klávesami také doplňuje nahrávky kapely No-Man s Stevenem Wilsonem a Timem Bownessem.

Jeho spolupráce z roku 2014 s Timem Bownessem "Abandoned Dancehall Dreams" dosáhla čísla 18 ve Rock Rock Chart ve Velké Británii. Skladba "Smiler at 50" z tohoto alba byla v roce 2014 nominována na cenu magazínu Prog. Další spolupráce s Timem Bownessem na albu "Stupid Things That Mean The World" dosáhla čísla 10 v Rock Rock Chart v UK.

Bennett se podílel jako spoluautor na většině písní na albu Tima Bownesse z roku 2017 "Songs from the Ghost Light", stejně jako nahrál klávesy, kytaru, editoval, nahrával a připravoval materiál pro mixování, kterého se ujal Steve Wilson. Album doprovázelo v roce 2017 také EP "Songs from the Ghost Light". Obě dvě nahrávky bodovaly v britských žebříčcích.

Bennett také spolupracoval s Lady Sara Rönneke, Davidem Tornem, Hughem Hoppem a Davidem Pickingem. Vytvořil hudební videa pro Tima Bownesse, Petera Chilverse a No-Man a dokončil jeden vyprávěcí krátký film The Perfect Number.

Napsal o softwaru Logic Pro Digital Audio Workstation společnosti Apple pro Sound on Sound, mimo jiné napsal také několik knih o hudební technologii pro PC-Publishing. Píše také pro Audiomedia, Tape-op a magazíny Pro sound news a Electronic sound.

Členové
(Narozen ***)
Guitars


Michael Bearpark je anglický vědec a hudebník.

Bearpark je hlavní výzkumný pracovník v oddělení chemie na Imperial College v Londýně. Pracuje v oblasti výpočetní chemie, včetně metod a vývoje softwaru s aplikacemi pro modelování vvybuzených elektronických stavů velkých molekul a jejich fotochemické reakční dynamiky, stejně jako se zabývá koherentní kontrolou chemických reakcí. Podílel se také na vývoji Gaussových kódů výpočetní chemie.

V hudební oblasti je nejznámější jako hráč na elektrickou kytaru a smyčkový hudebník, Bearpark je hlavním členem ve skupině Darkroom. Spolupracuje také v duo projektu s německým smyčkovým kytaristou Bernhardem Wagnerem, nazvaném Pedaltone. Bearpark byl členem koncertní sestavy No-Man pro mini-tour skupiny v Evropě na podzim 2008 (hraje na kytaru vedle Stevena Wilsona). Podílel se i na nahrávání dvou No-Man desek jako host na albu "Together We're Stranger" a jako koncertní člen skupiny na 2010 živém DVD "Mixtaped".

Bearpark byl také častým spolupracovníkem zpěváka No-Man Tima Bownesse, se kterým hrál společně v 80-tých letech v kapele pocházející ze severozápadu, art-rockové kapele After The Stranger and Plenty, v ambientní-folkové skupině Samuel Smiles (založil ji sám Bearpark) a současné progresivní rockové kapele Henry Fool - oba vedlejší projekty také spolupracují s multi-instrumentalistou Peterem Chilversem. Na druhou stranu Bowness byl příležitostným členem kapely Darkroom.

Bearparkova další spolupráce zahrnuje práci s Richardem Barbierim a projektem Faultline od Davida Kostena. Je pravidelným přispěvatelem pořadu Improvizone, což jsou pravidelné noční improvizované instrumentálně hudební setkání v Londýně které pořádá bubeník Andrew Booker.

V poslední době založil Bearpark jednodušší rockovou kapelu nazvanou Aimless Mules, v níž také působí Andrew Booker (bicí), Chris Wild (zpěv), Nic Regan (basa) a Charles Fernyhough (kytara).

Členové
(Celým jménem Steven John Wilson)
(Narozen 3. listopadu 1967, Hemel Hempstead, Hertfordshire, Londýn, Anglie)
Frontman skupiny, kytarista, zpěvák, skladatel, producent


Frontman skupiny Porcipine Tree, kytarista, zpěvák, skladatel a textař,producent, příležitostně hraje na klávesy. Svůj vztah k hudbě objevil, když mu bylo 8 let poté co svého otce pozoroval při poslechu Pink Floyd "Dark Side Of The Moon" a svoji matku při "Love To Love You Baby" od Donny Summer. To byla dvě alba, která jej nasměřovala do hudební oblasti.

Jeho otec, elektrotechnik, mu sestavil vícestopé nahrávací zařízení a Steven začal experimentovat s overdubbingem a rozvíjet své vlastní produkční techniky. Jako dítěti mu jeho rodiče platili hodiny kytary, které ho zrovna moc neoslovovaly, ale když mu bylo 11 let, našel na půdě klasickou kytaru s nylonovými strunami a začal "experimentovat".

Více na adrese: Porcupine Tree

Zpět
Sólové desky:
2022 Butterfly Mind
2020 Late Night Laments
2019 Flowers At The Scene
2017 Songs From The Ghost Light
2017 Lost In The Ghost Light
2015 Stupid Things That Mean The World
2014 Abandoned Dancehall Dreams
2004 My Hotel Year
Ostatní nahrávky:
Tim Bowness & Peter Chilvers:
2011 Slow Electric
2002 Overstrand
2002 California, Norfolk

Tim Bowness & Samuel Smiles:
1999 World Of Bright Futures

Tim Bowness & Richard Barbieri:
1994 Flame


Nahráli:
Tim Bowness - Vocals, Synths
Richard Jupp - Drums
Nick Beggs - Bass
Ian Anderson - Flute (Jethro Tull)
Dave Formula (Magazine)
Peter Hammill (Van Der Graaf Generator)
Martha Goddard (The Hushtones)
Gregory Spawton (Big Big Train)
Mark Tranmer (The Montgolfier Brothers / GNAC)
Saro Cosentino (Franco Battiato)
Nicola Alesini
Devon Dunaway - Vocals (Ganga)
Stephen W Tayler (Kate Bush)
Ben Coleman - Viola
Diskografie Butterfly Mind
Vinyl, vyšlo 17. června 2022, InsideOut Music, 0IO02389

Seznam skladeb:
CD1
01. Say Your Goodbyes, Pt. 1 (2:22)
02. Always The Stranger (2:50)
03. It's Easier To Love (5:13)
04. We Feel (4:53)
05. Lost Player (3:13)
06. Only A Fool (4:33)
07. After The Stranger (1:15)
08. Glitter Fades (4:50)
09. About The Light That Hits The Forest Floor (3:49)
10. Dark Nevada Dream (8:26)
11. Say Your Goodbyes, Pt. 2 (1:59)
CD2
01. Say Your Goodbyes, Pt. 1 Alt (2:23)
02. Always The Stranger Alt (2:48)
03. It's Easier To Love Alt (5:10)
04. We Feel Alt (5:02)
05. Lost Player Alt (3:16)
06. Only A Fool Alt (4:36)
07. After The Stranger Alt / Extended Version (2:06)
08. Glitter Fades Alt (4:53)
09. About The Light That Hits The Forest Floor Alt (3:48)
10. Dark Nevada Dream Alt (8:26)
11. Say Your Goodbyes, Pt. 2 Alt (1:52)
12. Clearing Houses (3:34)
13. Always The Stranger - Raw (0:45)
14. Lost Player - Primitive (2:48)
Total Time: (38:50)

Produced: Tim Bowness and Brian Hulse (Plenty)
Mixed and Mastered: Steven Wilson
Artwork: Carl Glover


Nahráli:
Tim Bowness - Vocals, Synths (08)
Colin Edwin - Bass, Acoustic Bass
Stephen Bennett - Novatron 400, Assorted Keyboards, Guitars (03)
Hosté:
Michael Bearpark - Guitar (02,05,07)
Andrew Booker - Drums (02,05,07)
Charlotte Dowding - Violins (06)
Giancarlo Erra - Piano (08)
Anna Phoebe - Violins (01)
Andrew Keeling - String Arrangment (06)
Hux Nettermalm - Drums (03)
Kit Watkins - Flute, Waterphone and ‘Heartbeat' Percussion (08)
Diskografie Late Night Laments
Vinyl, vyšlo 28. srpna 2020, InsideOutMusic

Seznam skladeb:
01. Northern Rain (4:49)
02. I’m Better Now (3:52)
03. Darkline (3:57)
04. We Caught The Light (3:56)
05. The Hitman Who Missed (3:21)
06. Never A Place (4:41)
07. The Last Getaway (4:55)
08. Hidden Life (5:05)
09. One Last Call (4:15)
Total Time: (38:50)

Co-produced: Bowness and Brian Hulse
Mixed: Steven Wilson
Mastered: Calum Malcolm (The Blue Nile, Prefab Sprout)
Artwork: Jarrod Gosling


Nahráli:
Tim Bowness - Vocals, Synths (08)
Peter Hammill (Van Der Graaf Generator)
Andy Partridge (XTC)
Kevin Godley (10cc)
Colin Edwin (Porcupine Tree)
Jim Matheos (Fates Warning/OSI)
David Longdon (Big Big Train)
Hosté:
Ian Dixon - Trumpet
Tom Atherton - Drums
Dylan Howe - Drums
The Curator
David K Jones
Fran Broady - Violin
Charles Grimsdale - Violin
Diskografie Flowers At The Scene
Vinyl, vyšlo 1. března 2019, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. I Go Deeper ()
02. The Train That Pulled Away ()
03. Rainmark ()
04. Not Married Anymore ()
05. Flowers At The Scene ()
06. It’s The World ()
07. Borderline ()
08. Ghostlike ()
09. The War On Me ()
10. Killing To Survive ()
11. What Lies Here ()
Total Time: (00:00)

Produced: Tim Bowness and Stephen Bennett
Co-producer: Brian Hulse (Plenty)
Mixed: Steven Wilson
Mastered: Steve Kitch
Artwork: Jarrod Gosling


Nahráli:
Tim Bowness - Vocals, Synths (08)
Colin Edwin - Bass, Acoustic Bass
Stephen Bennett - Novatron 400, Assorted Keyboards, Guitars (03)
Hosté:
Michael Bearpark - Guitar (02,05,07)
Andrew Booker - Drums (02,05,07)
Charlotte Dowding - Violins (06)
Giancarlo Erra - Piano (08)
Anna Phoebe - Violins (01)
Andrew Keeling - String Arrangment (06)
Hux Nettermalm - Drums (03)
Kit Watkins - Flute, Waterphone and ‘Heartbeat' Percussion (08)
Diskografie Songs From The Ghost Light
Vinyl, vyšlo 18. srpna 2017, Burning Shed (CD), Plane Groovy (Vinyl), PLG060

Seznam skladeb:
Side 1:
01. Stupid Things That Mean The World (chamber version) (3:05)
02. The Warm-Up Man Forever (live) (5:51)
03. No Longer The One (6:27)
04. Once A Record (2:09)
Side 2:
01. The Great Electric Teenage Dream (live) (4:15)
02. The Sweetest Bitter Pill (chamber version) (4:33)
03. Dancing For You (live) (5:47)
04. Lost In The Ghost Light (giallo) (1:43)
Total Time: (53:34)

Written: Tim Bowness (01,02,06,08), Tim Bowness and Stephen Bennett (03,04,05,07)
Produced: Tim Bowness and Stephen Bennett
Mixed and Mastered: Giancarlo Erra at thebenchmusic.com, Summer 2017
Limited 'Moon Blue' Vinyl Edition.

Skupina:
Tim Bowness - Vocals, Backing Vocals, Synths and Rhythm Programming (06)
Stephen Bennett - Keyboards, Additional Guitars (01,02,04,05)
Bruce Soord (The Pineapple Thief) - Guitars (01,03,05,07,08), Backing Vocals (01)
Colin Edwin - Electric, Fretless and Acoustic Bass Guitars
Hux Nettermalm - Drums (01,02,05)
Andrew Booker - Drums (03,04,07,08)
Hosté:
Ian Anderson (Jethro Tull) - Flute (08)
Steve Bingham (No-Man) - Violin (07,08)
Charlotte Dowding - Violin Ensemble (03,04,05)
Andrew Keeling (Robert Fripp/ Hilliard Ensemble/ Evelyn Glennie) - String Arrangements (03,04,05), Flute (03,04,05), Acoustic Guitars (04)
David Rhodes (Peter Gabriel/Kate Bush) - Guitar (03)
The ‘unknown’ Pete Smith - Rickenbacker Bass (07)
Kit Watkins (Happy The Man/Camel) - Flute (01,06), Waterphone (06)
Diskografie Lost In The Ghost Light
Vyšlo 17. února 2017, BurningShed

Seznam skladeb:
CD:
01. Worlds Of Yesterday (5:41)
02. Moonshot Manchild (8:58)
03. Kill The Pain That's Killing You (3:44)
04. Nowhere Good To Go (4:46)
05. You'll Be The Silence (9:01)
06. Lost In The Ghost Light (1:40)
07. You Wanted To Be Seen (5:32)
08. Distant Summers (4:06)
Total Time: (43:28)

DVD:
Lost In The Ghost Light - DTS 24/96 5.1 Surround / PCM 24/96 Stereo
01. Worlds Of Yesterday (5:41)
02. Moonshot Manchild (8:58)
03. Kill The Pain That's Killing You (3:44)
04. Nowhere Good To Go (4:46)
05. You'll Be The Silence (9:01)
06. Lost In The Ghost Light (1:40)
07. You Wanted To Be Seen (5:32)
08. Distant Summers (4:06)
Stupid Things That Mean The World - DTS 24/96 5.1 Surround / PCM 24/96 Stereo
01. The Great Electric Teenage Dream (3:58)
02. Sing To Me (5:46)
03. Where You've Always Been (4:07)
04. Stupid Things That Mean The World (3:05)
05. Know That You Were Loved (6:44)
06. Press Reset (3:54)
07. All These Escapes (3:06)
08. Everything You're Not (3:40)
09. Everything But You (1:12)
10. Soft William (1:40)
11. At The End Of The Holiday (4:58)

Produced: Tim Bowness
Additional Production: Stephen Bennett
Mixed and Mastered: Steven Wilson
Artwork: Jarrod Gosling
"Lost In The Ghost Light" je koncepční album, které se točí kolem scénických a zákulisních odrazů fiktivního "klasického" rockového hudebníka na soumraku jeho kariéry. Rozsah alba začíná od hypnotického otevíráku "Worlds Of Yesterday" k tichému vrcholu "Distant Summers", přes vzrušující vztek v "Kill The Pain", který vás až zabije, až k orchestrálnímu rozmachu v "You'll Be The Silence", album obsahuje některá úžasná sóla a harmonicky bohaté kompozice, které představují Bownessův hudebně nejambicióznější projekt. Grafik Jarrod Gosling poskytl fantasticky detailní kresbu, která zahrnuje vizuální historii kariéry hrdiny.

Skupina:
Tim Bowness - vocals, keyboards, guitar, programming
Hosté:
Stephen Bennett - Mellotron, Electric Piano, Keyboards, Moog Bass, Ebow Guitar Solo (04), Synths, Bass Synth
Michael Bearpark - Guitars
Andrew Keeling - string arrangements, acoustic guitars (11)
Colin Edwin - Fretless Bass, Double Bass, Ebow Bass (Porcupine Tree)
Andrew Booker - Drums, Percussion
Pat Mastelotto - Drums (01)
Charlotte Dowling - violin ensemble
Anna Phoebe - Violin (02,04)
Bruce Soord (The Pineapple Thief) - Guitars (01,06), Backing Vocals, Percussion (01), Echo Guitars (04), Keyboards (06), Bass
Peter Hammill - Slide Guitar (08), Backing Vocals
Phil Manzanera - Guitar, Vocals, Keyboards, Bass Drum (03)
David Rhodes - Guitar, Backing Vocals (05)
Rhys Marsh - Pedal Steel Guitar
Rhys Marsh - Pedal Steel Guitar, Additional Bass Synth (05), Guitar, Percussion, Electric Piano, Treatments (07)
Yaron Stavi - Double Bass, Bowed Bass (03)
Charlotte Dowding - Violin Ensemble (08,09,11)
Andrew Keeling - String Arrangement (08,09,11), Flutes (09,11), Acoustic Guitars (11)
Hux Nettermalm - (Paatos)
Kit Watkins (Happy The Man/Camel)
Ian Anderson (Jethro Tull)
Diskografie Stupid Things That Mean The World
Vyšlo 17. července 2015, InsideOut Music, IOMLTDCD 425

Seznam skladeb:
01. The Great Electric Teenage Dream (3:58)
02. Sing To Me (5:46)
03. Where You’ve Always Been (4:07)
04. Stupid Things That Mean The World (3:05)
05. Know That You Were Loved (6:44)
06. Press Reset (3:54)
07. All These Escapes (3:06)
08. Everything You’re Not (3:40)
09. Everything But You (1:12)
10. Soft William (1:40)
11. At The End Of The Holiday (4:58)
Total Time: (42:14)

Bonus disc:
01. Stupid Things That Mean The World (Nick Magnus mix) (3:11)
02. No-Man - Best Boy Electric (Sing To Me) (Steven Wilson mix) (1:58)
03. Know That You Were Loved (David Rhodes ‘electric’ version) (6:29)
04. I Still Miss You (UXB ‘Ambient’ mix) (6:13)
Total Time: (59.59)

Recorded 2014-2015
Produced: Tim Bowness
Mixed: Bruce Soord
Mixed and mastered: Steven Wilson
Artwork: Jarrod Gosling
V pořadí třetí Timova sólová deska potěší ty, kteří mají rádi přístupný retro prog, co se slastně táhne jako melasa a je portálem do autorových jinošských let, upřímnou poctou milované hudbě a nostalgickým vzpomínkám. Bowness komponuje své skladby úsporně, obvykle s akcentem na výraznou rytmiku, na níž jsou vázany někdy hodně pestré, ale nepřehnané aranže. Ačkoli album "Stupid Things That Mean The World" pracuje s klavírem, varhanami Hammond či se smyčci, není v zajetí megalomanství a nevkusu. Bowness jednotlivé nástroje používá v pozvolna plynoucích skladbách jako hlasy, které promluví, když je právě potřeba.

Skupina:
Tim Bowness - vocals, additional Mellotron/piano /keyboards/drum programming/guitar
Stephen James Bennett - Keyboards, Synthesizers, Mellotron, Upright & Electric Piano, Drum Programming, "The Spitfire Orchestra" (02)
Andrew Keeling - String Arrangements, Acoustic Guitars, Bass, Organ, Percussion (04), Flutes (07)
Stuart Laws - Piano & Synth Pads, Taurus Bass Pedals, Atmospherics, Percussion (03)
Pete Morgan - Bass Guitar
Colin Edwin - Bass Guitar, Double Bass
Michael Bearpark - Guitars
Pat Mastelotto - Drums
Andrew Booker - Drums
Charlotte Dowling - Violin Ensemble
Anna Phoebe (Trans-Siberian Orchestra) - Violin
Steve Bingham - Violin
Steven Wilson - Additional Drum Programming & Guitars
Eliza Legzedina, Matt Ankers - Backing Vocals (05)
Diskografie Abandoned Dancehall Dreams
Vyšlo 23. června 2014,

Seznam skladeb:
Disc 1:
Abandoned Dancehall Dreams:
01. The Warm-Up Man Forever (4:06)
02. Smiler At 50 (8:19)
03. Songs Of Distant Summers (5:02)
04. Waterfoot (4:14)
05. Dancing For You (5:59)
06. Smiler At 52 (4:05)
07. I Fought Against The South (8:51)
08. Beaten By Love (3:28)
Disc 2:
Abandoned Dancehall Mixes:
01. There Were Days (Smiler At 52, Grasscut mix) (4:53)
02. Sounds Of Distant Summers (Songs Of Distant Summers, Richard Barbieri mix) (5:31)
03. Singing For You (Dancing For You, UXB mix) (4:42)
Abandoned Dancehall Outtakes:
04. Abandoned Dancehall Dream (2:25)
05. The Sweetest Bitter Pill (3:51)
06. The Warm-Up Man Forever (band version) (4:15)
07. Songs Of Distant Summers Part 1 (band version) (4:55)
08. Songs Of Distant Summers Part 2 (band version) (3:59)
Total Time (45:24)

Completed at Phil Manzanera's Gallery Studios and Steven Wilson's Nomansland in early 2014
Produced: Tim Bowness
Mixed: Steven Wilson
Mastered: award-winning Pink Floyd engineer, Andy Jackson
Artwork: Jarrod Gosling
21 let po debutu No-Man a 10 let po předchozí sólové nahrávce "My Hotel Year" se Tim Bowness se vrací pod labelem Inside Out se svým ambiciózním druhým sólovým albem "Abandoned Dancehall Dreams", které vyšlo 23. června 2014. Album se dokončovalo v Gallery Studios od Phil Manzanery a ve studiu Stevena Wilsona Nomansland počátkem roku 2014, album masteroval award-winning Pink Floyd technik Andy Jackson. Klasický skladatel Andrew Keeling, nejznámější ze spolupráce s The Hilliard Ensemble, Evelyn Glennie a jeho orchestry Soundscapes od Roberta Frippa, zajistil smyčcová aranžmá pro čtyři z osmi skladeb na albu.

Skupina:
Tim Bowness - Vocals, Guitar (07,10), Electronics (11)
Hosté:
David Picking - Guitar (01,11), Bass (05), Wurlitzer (01,03), Piano (03,05), Trumpet (05), Drums (01,05,10), Drum Machine (07), Electronics (02,04,07), Programming (11)
Stephen Bennett - Electric (02,07,10) & Slide Guitar/e-bow (01), Mellotron (01,07,09,10), Fender Rhodes (02,10), Synth (03,08), Bass (07,10), Vocoder & Snare Drum (07), Electronics (02), String Arranger (10), Co-producer
Markus Reuter - Touch Bass & Touch Guitar (02,04), Soundscapes & Drum Programming (02), Programming
Peter Chilvers - Ppiano (04), Synth Strings (05), Bass & Electric Piano (06), Organ (08)
Bernard Wöstheinrich - Drum programming (04)
Dan Peel - Guitars (05)
Roger Eno - Harmonium (06)
Michael Bearpark - Guitars (07)
Brian Hulse - Acoustic Guitar (08)
Hugh Hopper - Guitar, Fuzz Bass & Electronics (09)
Frank van der Kooy - Saxophone (09)
The California, Norfolk string quartet - Strings (10)
Diskografie My Hotel Year
Vyšlo 12. listopadu 2004, One Little Indian, TPLP425CD

Seznam skladeb:
01. Last Year's Tattoo (3:59)
02. I Once Loved You (3:12)
03. World Afraid (3:14)
04. The Me I Knew (5:08)
05. Made See-Through (3:18)
06. Hotel Year (1:17)
07. Ian McShane (4:11)
08. Blackrock 2000 (3:47)
09. Making A Mess In A Clean Place (4:25)
10. Sleepwalker (3:51)
11. Brave Dreams (3:40)
Total Time: (40:02)

Produced & mixing: Tim Bowness, David Picking
Artwork: Carl Glover


Skupina:
Tim Bowness - Vocals, Loops [Vocal Loops], Piano (05), Mellotron (06)
Peter Chilvers - Keyboards, Piano, Sounds [Textures], Effects [Treatments], Drum Programming [Rhythms], Computer [Ipad]
Estonian group UMA:
Aleksei Saks - Trumpet, Loops [Trumpet Loops]
Robert Jürjendal - Guitar, Loops [Guitar Loops]
Hosté:
Tony Levin - Bass, Chapman Stick (01,03)
Diskografie Slow Electric
Vyšlo 10. října 2011, Panegyric Recordings, gyrcd005

Seznam skladeb:
01. Towards The Shore / Towards An Ending (7:22)
(Towards An Ending – Saks, Chilvers, Jürjendal, Bowness)
(Towards The Shore – Hulse, Bowness)
02. Criminal Caught In The Crime (Chilvers, Bowness) (7:44)
03. Days Turn Into Years (Chilvers, Bowness) (9:37)
04. Slow Electric Hum / Also Out Of Air (5:23)
(Also Out Of Air - Bowness)
(Slow Electric Hum] – Saks, Jürjendal)
05. Another Winter (Bowness) (5:02)
06. Between The Silent Worlds (Saks, Jürjendal, Bowness) (6:45)
Total Time: (53:34)
Produced and recorded: Slow Electric in Estonia and the UK, December 2010 - June 2011
Mixed and mastered in Switzerland by Andi Pupato, July 2011
Producer, Recorded: Slow Electric
Mixed, Mastered: Andi Pupato
Photography [Band Photograph]: Jüri Lõun
Photography, Design [Graphic Design]: Carl Glover
Liner Notes: Tim Bowness
Designed At Aleph Studio

Skupina:
Peter Chilvers - Chapman Stick (01), Electric Guitar (02-04,06), Piano, Electric Piano, Sampler, Bass [Fretless], Double Bass
Tim Bowness - Vocals, Electric Guitar (06), Guitar (02)
Sam Sutton - Wood Flute (07)
Michael Bearpark - Guitar [Solo] (04)
Jon Hart - Marimba (01,06)
Jon Hart - Vibraphone (06)
Hosté:
Diskografie Overstrand
Vyšlo 2002, Burning Shed

Seznam skladeb:
01. Winter With You (11:40)
02. Post-Its (4:33)
03. Sorry Looking Soldier (6:24)
04. Pear (4:29)
05. Days Turn Into Years (8:33)
06. Rocks On The Green (5:04)
07. Chant Five (2:44)
08. World Of Bright Futures (5:26)
Total Time: (53:34)

Written: Michael Bearpark (08), Peter Chilvers (01,02,04-08), Tim Bowness
Photography: Carl Glover
Artwork [Design]: Aleph
Doplňková nahrávka "Overstrand" k oceňované desce "California, Norfolk" z roku 2002 je sbírkou remixů, živých představení a vzácných nahrávek. Obsahuje šest čerstvých interpretací písní z "California, Norfolk" a "World Of Bright Futures", navíc se dvěma dosud nevydanými skladbami.

Skupina:
Tim Bowness - Vocals, Acoustic (03,2.2,2.9,2.10) & Electric (03,07,2.6,2.9,2.10) Guitars, Tape
Peter Chilvers - Piano, Electric Piano, Synth, Double Bass, Fretless Bass, Chapman Stick (08,2.1), Sampler, Drum Programming, Electric & Acoustic (09) Guitars, Orchestrations, Tape
Hosté:
Jon Hart - Vibes (05,07), Marimba (07)
Michael Bearpark - Guitar solo (2.4)
Sam Sutton - Wood Flute (2.7)
Diskografie California, Norfolk
Vyšlo 2007, Burning Shed, bshed 0201
2CD 2013, Burning Shed, bshed1306
Remastered by Michael Bearpark with bonus CD
Seznam skladeb:
01. Hostage (6:02)
02. California, Norfolk (3:05)
03. Post-Its (5:01)
04. Chant One (3:46)
05. Also Out Of Air (2:23)
06. Days Turn Into Years (4:55)
07. Rocks On The Green (3:53)
08. Winter With You (10:10)
09. Dreamer's Song (5:32)
Total Time: (44:47)

Bonus CD from 2013 remaster:
Overstrand - Alternates/Outtakes:
01. Winter With You (alternate) (11:40)
02. Post-its (alternate) (4:33)
03. Sorry Looking Soldier (alternate) (6:24)
04. Pear (4:29)
05. Days Turn Into Years (alternate) (8:33)
06. Rocks On The Green (alternate) (5:04)
07. Chant Five (2:44)
08. World Of Bright Futures (alternate) (5:26)
Sidestrand - Missing Pieces:
09. Criminal Caught In The Crime (13:43)
10. Another World (edit) (3:38)
Winterton - Live Songs:
11. California, Norfolk (Live *) (2:57)
12. Post-its (Live #) (3:17)
13. Dreaming Of Babylon (Live $) (4:20)
14. Sorry Looking Soldier (Live $) (3:42)
* Recorded at Niguliste, Tallinn, Estonia, 2rd December 2010
# Recorded at The Ski Lodge, Norwich, United Kingdom, 14th March 2003
$ Recorded at Black Swan, Toronto, Canada, 26th April 2003
Total Time: (80:30)

Co-producer: Tim Bowness, Peter Chilvers
Artwork: Carl Glover with Brett Gilbert (photo)

Skupina:
Tim Bowness - Vocals, Acoustic (04) & Electric (09) Guitars
Samuel Smiles: Mike Bearpark - Guitar (01,04-10,2.1-2.5), Drum Programming (01,09), Acoustic Guitar (02), Bass (09)
Peter Chilvers - Piano (01-10), Bass (01,02,07,2.1-2.5), Fretless Bass (04), Sampler (02), Drone (10)
Myke Clifford - Saxophone (01,02,06), Congas (02,04)
Hosté:
Steven Wilson - Guitar (03)
Tony Harn - Guitar, Organ & Bass (06)
Colin Edwin - Double Bass (03)
Rick Edwards - Percussion (03)
Marianne De Chastelaine - Cello (2.1-2.5)
Sandra O'Neill - Backing Vocals (03,08)
Diskografie World Of Bright Futures
2CD, vyšlo 1999, Hidden Art, hi-art 3

Seznam skladeb:
01. World Of Bright Futures (5:28)
02. Dreaming Of Babylon (5:37)
03. (Watching) Over Me (3:33)
04. Sorry Looking Soldier (4:52)
05. Two Hands (3:04)
06. Red Eye Removal (4:15)
07. Something Of You (3:24)
08. Lisa/Ophelia (4:52)
09. Small (4:35)
10. Smaller (1:30)
Total Time: (41:10)

Bonus Live CD from 1999 release:
01. Come To Me (3:28) *
02. Never Lose Control (2:43) *
03. Something Of You (3:04) #
04. Sweet Kiss (4:18) #
05. Brightest Blue (4:00) #
Total time: (17:33)

* Recorded live in London April 1996
# Recorded live in Cambridge August 1993
Co-producer: Tim Bowness
Artwork: B2 London
Bonus CD-EP with Live recordings from 1993-1996

Skupina:
Richard Barbieri - Keyboards, Synths, Treatments (08), Drum Programming (01)
Tim Bowness - Vocals
Hosté:
Steven Wilson - Guitars (02,04)
Steve Jansen - Guitars, Synth Bass & Percussion (02), Drum Programming (01,02,04,05,07,08)
Michael Bearpark - Guitars (03,07,08)
Mick Karn - Sax (01,06), Bass (02,04)
Danny Thompson - Acoustic Bass (3)
Chris Maitland - Drums (03)
Gavin Harrison - Drums (04), drum programming (06)
Diskografie Flame
Vyšlo 1994, One Little Indian, TPLP58CD

Seznam skladeb:
01. A Night In Heaven (5:49)
02. Song Of Love And Everything (part 1) (3:13)
03. Song Of Love And Everything (part 2) (3:14)
04. Brightest Blue (4:36)
05. Flame (5:24)
06. Trash Talk (4:40)
07. Time Flown (6:01)
08. Torch Dance (8:31)
09. Feel (4:09)
Total Time: (45:37)

Co-producer: Tim Bowness, Richard Barbieri
Mixed: Steve Jansen
Artwork: Bill Smith Studio

Zpět
Henry Fool
Britské progressive rocková kapela Henry Fool
Michael Bearpark, Andrew Booker, Jarrod Gosling, Stephen Bennett a Tim Bowness
Zpět
Oficiální stránky:
http://timbowness.co.uk/
https://timbowness.bandcamp.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  3.12.2017 
Menu Poslední aktualizace: 10.6.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©