The Shadow Lizzards    

Zpět
The Shadow Lizzards z Nürnbergu, Německo, je mladé power trio, které ví, jak zvládnout divoký intenzivní vintage rock. Fanoušci je popisují jako výbušnou směs někde mezi Grand Funk, Hendrixem a Deep Purple, ale přitom mají svůj individualistický styl, jak se odlišit od svých vzorů. Trio se cítí nejpohodlněji, když jsou syrové, skřípající retro zvuky vydány napospas živému publiku. The Shadow Lizzards tvoří tři němečtí hudebníci Jochen Leistner (vocals, organ, bass), Oliver Pfeiffer (drums) a Simon Schnellinger (guitar). Musíte se trochu více snažit, abyste o nich našli nějaké informace, i jejich facebook stránka je zatím sledována méně než tisíci návštěvníky. Jsou sice stále málo známí, ale to rychle změní, neboť jejich debutové album, jednoduše nazvané "The Shadow Lizzards" na vás zapůsobí od prvního okamžiku. V dnešní době, naplněné mainstreamovou výplní, tento klenot lze vyvážit zlatem.

Zabrousit do historie kapely The Shadow Lizzards, která je doma v německém Norimberku, v podstatě moc nejde. Jedná se o novou a teprve pár let starou kapelu, debutují v únoru 2018 eponymní deskou "The Shadow Lizzards" u Tonzonen Records. Samotné album ukazuje kreativní a nekompromisní způsob psaní skladeb. The Shadow Lizzards působí různými drážkami a nástrojovou jemností. Na svém debutu toto trio sdružilo tuto energii a je živým kontrastem všudypřítomné vyumělkované hudby všude okolo. Kapele nejvíc sluší jednoduše zahrané, kratší a rytmicky přímočaré songy, v nichž se pozitivně projevuje fakt, že nahrávka byla nahrána živě, i když sipak následně dali tu práci, aby zvuk přiblížili současným trendům.

Již první zvuky na disku ukazují, že budeme mít dobrodružství s hudbou označenou velkým "M". Zahajovací song "Power On" je ochutnávkou alba, která naznačuje, s čím máme co do činění. Silný kytarový zvuk, který převyšuje všechny varhany a tepající bubny. Klima jako přenesené přímo ze sedmdesátých let. Po nějaké době hladce přejdete ke skladbě "Rip Me Off", kde kapela v žádném okamžiku nezpomalí. Tentokrát klávesy ustupují před basovou kytarou, což vytváří velmi tvrdou rockovou atmosféru. Surové zvukové nástroje dávají všemu jedinečné kouzlo. U "Warzone" nadššel čas hrát více tlumeněji, což vás obklopí psychedelickým zvukem. Zvláště v okamžiku, kdy zvuky vycházející ze strun kytary přicházejí ničím nezačarovány. Hlas vokalisty je velmi zajímavý a někdy připomíná Jima Morrisona. Ne často, ale je to velmi pěkné obzvláštnění.

V tvorbě The Shadow Lizzards můžete cítit mnoho hudebních duchů z minulosti. Uslyšíte, že skupina vyrostla na zvucích Led Zeppelin (např. píseň "Overhaul"), Jimi Hendrix Experience, The Doors a mnoho dalších. Přesto se jim podařilo vytvořit svůj vlastní styl hraní, který vychází plnými doušky ze vzoru minulosti, ale zároveň je originální. Přicházejí z Německa, takže když hrají takovou hudbu, rozhodně se také inspirují z úspěchů své rodné krautrockové scény. Je to jeden z nejlepších debutů roku 2018.

Zpět
Členové:
Jochen Leistner - Vocals, Organ, Bass
Oliver Pfeiffer - Drums
Simon Schnellinger - Guitars

Členové
Vocals, Organ, Bass

Členové
Drums

Členové
Guitars


Zpět
2018 The Shadow Lizzards


Skupina:
Jochen Leistner - Vocals, Organ, Bass
Oliver Pfeiffer - Drums
Simon Schnellinger - Guitars
Hosté:
The Shadow Lizzards
Vinyl, vyšlo 23. února 2018, Tonzonen Records, TON035

Seznam skladeb:
Vinyl:Side 1
A1. Power On (3:32)
A2. Rip Me Off (5:14)
A3. Warzone (6:06)
A4. Rarity (7:32)
Side 2
B1. Go Down (9:04)
B2. Breathtaker (5:26)
B3. Move On (6:56)

Digital
01. Power On (3:32)
02. Rip Me Off (5:14)
03. Warzone (6:06)
04. Rarity (7:32)
05. Go Down (9:04)
06. Breathtaker (5:26)
07. Overhaul (8:52)
08. Top Of The Mountain (7:07)
09. Sea Of Curls (5:25)
10. Move On (6:56)
Total Time (69:22)

Album recorded in May 2017 at Panorama Studio Pfaffenhofen
Mastering: Spider-Monkey
Limited Edition of 250 purple and 250 orange vinyl (not visible from outer package), gatefold

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
theshadowlizzards.de
https://theshadowlizzards.bandcamp.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
© 28.4.2018 
Poslední aktualizace: 28.4.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©