The Sea Within


Zpět
The Sea Within je mezinárodní rocková supergroup, kterou zformovali v roce 2017 švédský kytarista, zpěvák a skladatel Roine Stolt, basista Jonas Reingold, kytarista Daniel Gildenlöw, německý bubeník Marco Minnemann a americký klávesista Tom Brislin. Jejich první studiové album je naplánováno na vydání v roce 2018.

"Předpokládám, že se to všechno začalo formovat na podzim roku 2016," vysvětluje Stolt. "Hovořil jsem s Thomasem Waberem, Roine Stolt šéfem v InsideOut Music, o tom, jak vytvořit novou kapelu. Přál jsem si úplně nový směr s novou spoluprací. Takže Thomas mě poposunul "dopředu", když hledal hudebníky pro nový projekt. První do sestavy byl baskytarista The Flower Kings Jonas Reingold. Je to dlouholetý kolega a přítel a také bychom byli velmi rádi, pokud bychom získali klávesistu Toma (Brislina) se podílel - poté, co předvedl svoji synth pyrotechniku s legendárními "Symfoniky" Yes a Camel. Pak jsme rovněž dlouholetí fanoušci bubeníka Marco Minnemana z The Aristokrats, poprvé jsem jej uslyšel před 15 lety a je brilantním bubeníkem s jedinečnou energií. Když jsme diskutovali o návrzích na zpěváky, přišlo nám na mysl jméno Daniel Gildenlöw, který má velký rozsah a dynamický hlas a v průběhu let jsme už spolu poněkolikráte spolupracovali. Později se také přidal ke kapele do sestavy pro živé vystoupení zpěvák a kytarista Casey McPherson z Flying Colors" a "Alpha Rev", který také nazpíval pár písní na albu".

Poprvé se skupina sešla v londýnském Livingstone Studios v Londýně v září 2017, aby zahájila proces sestavování veškerého materiálu a nahrávání pro debutové album. "Většina materiálu, který uslyšíte, je opravdu od kapely. Samozřejmě, nápady vyšly z každého z nás. Někdy Jonas přišel s částí, akordovou sekvencí nebo melodií, a pak já nebo Tom jsme napsali melodii a lyriku a nějakou novou riffovou sekci a Marco vše vylepšil dalšími hudebními metrickými kudrlinkami a rozvinutím - Daniel pak přidal nebo přepsal některé texty, změnil nebo přidat další melodie. Celkově jsme na většině skladeb pracovali a vyvíjeli je všichni v jednom či druhém směru."

Celé nahrávání trvalo zhruba šest měsíců a kapela si přivedla na své album také velmi zvláštní hosty. "Máme Jordana Rudesse z Dream Theter hrajícího na klavír v jedné písni. Legendární Jon Anderson zpívá v další skladbě, zatímco "foukací eso" Rob Townsend, který hraje saxofon a flétnu v kapele se Stevem Hackettem, je také na nahrávkách. Každý z nich dodal hudbě jinou příchuť. "

"Lidé po mě chtěli, abych popsal, co jsme udělali, a to je téměř nemožné. Musím říct, že to zní jako... naše, "naše moře uvnitř". Naše písně jsou velmi eklektické - od prog rocku až po jazz a klasiku, heavy rock, folk, punk, elektronic a pop. Každý z nás přichází z jiného prostředí - takže všechno je možné. Jednalo se o to, dostat tyto různé vlivy do hudby. Cítím, že uslyšíte všechno, co je dobré v popu - s velkými melodiemi a vychatávkami - plus syrovost metalu, improvizace, symfonické a filmové zvukové stopy. Také jsme ponechali prostor pro každého z nás, aby se nechal unést instrumentálním jammováním. To byla základní myšlenka. Ale dokud jsme se všichni nesešli dohromady, neměli jsme tušení, kam by to vedlo, nebo jak by to skutečně fungovalo. Kapela skončila se záznamem téměř dvou hodin hudby a v červnu to všechno uvolní na bezejmenném albu."
Informace o vzniku kapely byla poprvé oznámena v prosinci 2017. Stolt připomněl, že německá nezávislá nahrávací společnost Inside Out Music nejprve navrhla myšlenku založení nové kapely se silnými skladateli. V době jejich oznámení bylo jejich debutové album již dokončeno. Skupina se sešla v severním Londýně, aby pořídila nahrávky v Livingston Studios, a tam se poprvé hudebníci ocitli ve stejné místnosti. Stolt si uvědomoval, že takové riziko by mohlo mít vliv na hudbu, ale obavy se neprokázaly a skupina se ve studiu úspěšně zhostila svého zadání, byla velmi produktivní při téměř dvouhodinové hudební spolupráci. Stolt k nahrávce uvedl, že jejich směry obsahují prvky progresivního a uměleckého kamene v kombinaci s popovou a kinematografickou hudbou.

Album je naplánováno na 22. června 2018, které bude podpořeno debutovým živým koncertem na festivalu Night of the Prog XIII v německém Lorelei dne 14. července 2018, který se koná ve dnech 13. - 15. 7. 2018.

Dne 22. června 2018 vyjde u labelu Inside Out Music debut progresivní supergroup The Sea Within. Kromě členů kapely se na albu jako host představí zpěvák Casey McPherson (Flying Colors i Alpha Rev), objeví se také Jordan Rudess z Dream Theater, Jon Anderson a saxofonista a flétnista od Steve Hackett Rob Townsend. Jak již bylo zmíněno v propagačních materiálech, album představí něco jedinečného, bude velmi rozmanité, s velkými melodiemi, ale i závažnost kovovými prvky improvizace a symfonické hudby a filmu. Album obsahuje na dvou CD celkem dvanáct kompozic a objeví se ve formátech 2CD Digipak, 2LP/2CD a digitální formát.

Casey McPherson Roine ještě nakonec dodal: "Pokud jde o mě, budeme se snažit co nejvíce koncertovat. Máme skvělou kapelu, skvělou značku a náš agent Rob Palmen je zde také. Máme skvělý coverart od Marcely Bolivar, všechno vypadá příznivě. Nicméně Daniel se s námi už nebude moci zúčastnit turné, protože má závazky s hlavní kapelou Pain Of Salvation. Takže když Casey zaujme místo vokalisty, nyní s námi zkouší, můžeme se vydat na turné a přehrát toto album a dále a růst jako skupina. Máme toho tolik, co nabízíme hudebně, na nahrávce i na jevišti a jsem si jist, že se v příštích několika letech budeme hodně rozvíjet. Ale album "The Sea Within" je skvělý začátek. Jsem nadšený, až všichni uslyšíi, co jsme udělali, a jsem nadšený, že začnu pracovat na skladbách pro živou show."

V květnu 2018 The Sea Within s potěšením odhalili video se skladbou "Ashes of Dawn", první skladbu z debutového bezejmenného alba. Roine Stolt komentuje při zveřejnění skladby uvedl: "Ashes Of Dawn" byla jedna z prvních písní, když Jonas a já jsme začali začal pracovat na projektu TSW v loňském roce. Trvalo to dost dlouho před jeho finálním tvarem. Nejprve jsem si vzal plnohodnotný film "Apokalypsa Now", ale později to přistálo někde jinde - možná ne 100% reprezentant zbytku alba - ale to je asi to, o čem to všechno znamená - po mnoha stylech a vlivech se pohybujeme beze strachu, a tady s mírným nádechem možná "metalu", ale také jsme získali Roba Townsenda na fusion saxofonové sólo. Video je surrealistická věc - animované zasněné očí, které dávali dohromady chytří lidé. Tato melodie skončila jako počáteční skladba našeho debutového alba - ale osobně vidím všechny skladby jako kontinuum - jen jednu stranu osobnosti této skupiny - jeden styl a výraz - je to jen úvod, ale dostaneme se do mnoha různých míst na zbytku alba."

Zpět
Členové:
Roine Stolt - Guitars, Vocals, Keyboards (Transatlantic, The Flower Kings)
Jonas Reingold - Bass (The Flower Kings, Karmakanic, The Tangent)
Daniel Gildenlöw - Vocals, Guitars (Pain of Salvation)
Marco Minnemann - Drums, Percussion, Vocals, Guitars (The Aristocrats, Steven Wilson, UK, Joe Satriani)
Tom Brislin - Keyboards, Vocals (Yes Symphonic, Renaissance, Spiraling, Deborah Harry)

Členové
(Narozen 5. září 1956, Uppsala, Švédsko)
Guitars, Vocals, Keyboards


Roine je to jedna z hlavních postav v historii švédskeho rocku, vedl dva v jeho země nejúspěšnější progresivní rockové kapely: Kaipa v roce 1970 a The Flower Kings v roce 1990. Jeho osobitý kytarový styl je kombinací hry Davida Gilmoura v sympatickém středním tempu, Steve Howea přes ostřejší hrany a Franka Zappy svoji virtuozitou.

Stolt začal svou kariéru na konci roku 1960 hraním na basovou kytaru v místních rockových kapelách. Ke kytaře se dostal v roce 1973 a nějaký čas strávil ve skupině "Orexis" ovlivněné stylem Allman Brothers.

V roce 1974 se stal kytaristou skupiny Kaipa, což byla profesionální progresivní rocková kapela, a jemu bylo v té době 17 let. S ní vydal tři úspěšná alba a odehrávala více než 100 koncertů ročně, včetně vystupování v televizním a rozhlasovém vystupování ve Skandinávii. Tyto alba Kaipy jsou nyní znovu vydávána po celém světě a jsou často považováni za popřední alba skandinávského symfonického rocku sedmdesátých let. V roce 1979 odešel z Kaipy, aby vytvořil vlastní skupinu "Fantazie" a vydal s ní dvě alba. Skupina se rozpadla v roce 1983 a Roine začal pracovat sólově a a jako studiový muzikant, aranžér a producent.

Na konci 80. let založil vlastní vydavatelství a nahrávací společnost s názvem Foxtrot Music a zapojoval se do různých projektů, včetně živého hraní a nahrávání s dalšími umělci se vzdaloval od symfonického rocku směrem k více tradičnímu rocku, funky, popu, folku, blues a jazzu. Pod názvem "Stolt" projekt vydal v roce 1989 desku "The Lonely Heartbeat", která je směsí popu a komplexního rocku.

Pod vlivem progresivního rockového oživení v roce 1990, hnutím, které částečně pochází ze Švédska od kapelami jako Landberk a Anglagard, byl Roine Stolt opět připravený vrátit se ke své staré lásce. Angažoval bubeníka Jaime Salazara a perkusionistu Hasse Bruniusson a založil The Flower King v polovině srpna 1994. Stimulován ohlasem se k němu připojil jeho bratr Michael Stolt (baskytara, zpěv) a dávný přítel Tomáš Bodin (klávesy) a vytvořili The Flower Kings, která se stala jeho hlavním hudebním projektem pro nadcházející roky.

V roce 1998 vydal své druhé sólové album Hydrophonia, které indikuje jeho hlavní vlivy od počátku progresivní scény, a to hudebníky jako je Frank Zappa a Steve Howe mezi jinými. V roce 2000 Roine pracoval ve dvou různých projektech, superskupina Transatlantic a znovuobnovené Kaipa, se kterou následně vydal tři alba v letech 2002 do 2005.
Členové
(Narozen 22. dubna 1969)
Bass


Je baskytarista z Malmö ve Švédsku, hrající mimo baskytaru na rovněž na fretless bass & Taurus pedals.

Na basovou kytaru začal hrát v roce 1986, když zaskakoval za přítele v místním slavném spektáklu WIRE. Kapela byla šťastná s jeho výkonem a nabídla mu místo. V letech 1988 až 1994 studoval hudbu a absolvoval magisterské studium výtvarných umění v roce 1994.

Pak byl plně zaměstnán jako studiový hráč v letech 1994 až 1996, než konečně vydal své debutové album v roce 1995 jako leader skupiny pojmenované Sweden Bass Orchestra. Byl to basový big band složený z 5 basových hráčů a bubeníka. Hostovali také na nahrávce představení Niels-Henning Orsted Pedersen. V letech 1996 až 1999 byl Jonas vytížen nahráváním s různými umělci a v různých projektech, jako je např. Midnight Sun, Reingold, Sand and Gold a jiné.

Reingold také napsal několik písní pro švédskou metalovou skupinu The Poodles. Byla mu připsána pokaždé jedna píseň na každém z jejich alb (s výjimkou Sweet Trade, kde je podepsán pod třemi skladbami). Podílel se na: "Metal Will Stand Tall", "Streets of Fire", "Seven Seas", "Reach the Sky", "I Rule the Night" a "Father to a Son" mezi jinými. Většina z jeho příspěvků se staly jedněmi z nejvíce uznávaných skladeb skupiny.

V roce 1999 začal spolupracovat s The Flower Kings, kde nahradil Michaela Stolta, který se začal věnovat jiným věcem, a je stálým členem až do dneška. V současné době spolupracuje s Kings, Opus Atlantica, Time Requiem a se svoji vlastní kapelou: Karmakanic. Reingold byl také členem mezinárodní progresivní rockové kapely Tangent. Na basu hrál jako speciální host v projektu Musea/Colossus: Dante's Inferno s maďarskoum progresivní kapelou Yesterdays. Toto koncepční CD bylo vydáno v prosinci 2008. Reingold také nahrál basu pro stejnojmenné album skupiny An Endless Sporadic.
Členové
(Narozen 5. června 1973 Eskilstuna, Sweden)
Vocals, Guitars


Je švédský hudebník a skladatel. Nejznámější je jako multi-instrumentalista, zpěvák, kytarista a hlavní postava progresivní metalové kapely Pain of Salvation. Také byl oficiálním členem kapely The Flower Kings.

Již ve svých 11 letech založil kapelu Reality, kterou v roce 1991 přejmenoval na Pain of Salvation. V kapele do roku 2006 působil i jeho bratr Kristoffer Gildenlöw. Daniel je známý svým obrovským hlasovým rozsahem. Sám o sobě říká, že má rozsah téměř 5 oktáv. Jako zpěvák hostoval na albech spousty známých interpretů jako jsou Dream Theater, Transatlantic, Ayeron, atd.

Je ženatý s Johannou Gildenlöw (Iggsten), se kterou má tři syny - Sandrian Silver Isidor Khan (2006), Jonathan Lennon Tintiro Nimh (2009) a Morris (2011).
Členové
(Narozen 24. prosince 1970, Hanover, Německo)
Drums, Percussion


Žije v San Diego, California.

Německý bubeník Marco Minnemann se narodil v roce 1970. Nyní žije v San Diego, California. Již v 6 letech začínal hrát na varhany, na bicí pak začal hrát v sedmi letech a ke kytaře se dostal v 11 letech. Ve třinácti už vyrazil na první turné jako profesionální bubeník. Slávu si vydobyl ve věku 19 let, když Marcova pověst jako mimořádně talentovaného bubeníka a skladatele jej přivedla do Mnichova. Později začal brát hodiny u Abbey Raidara (Blood, Sweat and Tears) a z hudby jej nejvíce ovlivňoval Frank Zappa.

První "crossover" kapela Freaky Fukin' Weirdoz mu nabídla místo bubeníka v roce 1992 v souvislosti s uzavřením smlouvy s labelem BMG-Ariola, kde nahradil jejich původního bubeníka Lee "Django" Watermana. Weirdoz pocházejí z Mnichova, Německo, a jsou průkopníci tzv. crossover hudby. Marco s nimi vydal čtyři alba "Senseless Wonder", "Mao Mak Maa", "Culture Shock" a "Hula!". Weirdoz se předvedli u Niny Hagen na albu "Mao Mak Maa", kde vytvořili skvělou cover verzi hitu Iana Duryho "Hit Me with Your Rhythm Stick", po kterém byl v roce 1998 Marco angažován hrát na turné Niny Hagen. Podobně spolupracoval i s fusion kapelou The Kick nebo velmi úspěšnými H-Blockx na desce "Fly Eyes" (1996).

Mezitím Marcova pověst jako brilantního bubeníka dosáhla celosvětové pozornosti. Prominentními se staly jeho sólové semináře, například na Frankfurt Music Fair, PASIC v Dallasu a sólové vystupování na Modern Drummer Festival v Torontu, kde měl Marco tu čest být prvním německým bubeníkem, který ukázal svůj talent. Tento výkon jej v očích odborníků a v hudebních odborných časopisech katapultoval do první desítky bubeníků celého světa. V návaznosti na Drumfest, včetně australského TUDW fest a Montrealského Drumfest v Kanadě.

Jeho první kapelu Illegal Aliens tvořili Fabio Trentini (Bass), Marco Minnemann (Drums), Mario Brinkmann, (Synthesizer), Peter Wölpl (Guitars) a T.M. Stevens (Bass) a zpěvačka Artemis. V roce 1995 vychází první CD této kapely "The Golden Dolphine" a upisuje se firmě Meinl. Marco dál komponoval a nahrával vlastní hudbu a zároveň s Illegal Aliens vydal další alba "Thickness" (1996), "Red Alibis" (1997), "Time" (1998). Poslední album Illegal Aliens vyšlo pod názvem "International Telephone" v roce 2000. V roce 2001 se ale Illegal Aliens rozpadli kvůli rozvodu Marca a jeho manželky Gounaki, která pak vzala pryč jejich syna s sebou do Mnichova.

V roce 1999 byl poprvé pozván na Modern Drummer Festival v New Jersey, USA a Montreal Drum Festival v Kanadě. Ve stejném roce také vyrazil na turné s kytaristou Paulem Gilbertem a basistou Dougem Wimbishem. Marco také měl mánii po jazz a funk a svůj zájem o něj projevil, když hrál s kapelou Wolfganga Schmida Kick.

V letech 2000 a 2001 vydal tři sólová alba a bodoval v žebříčcích bubenických časopisů po celém světě. Meinl vyrábí jím navržený model Generation-X Series Alien Hats. Neoficiálně zlomil rekord v rychlosti tím, že zahrál 1080 úderů za minutu.

Od té doby Marco vydal již 14 sólových alb "The Green Mindbomb" (1998) a "Comfortably Homeless" (1999), "Orchids" (2002), "Broken Orange" (2003), "Normalizer" (2003), "Mieze" (2004), "Contraire De La Chanson" (2006), které obsahuje jeho 36 skladeb, v nichž všechny nástroje, včetně zpěvu, nahral on sám, dále kompilaci "Swine Songs - Best Of" (2006), "Housewifedogandtwokids" (2007), "A Mouth Of God" (2008), "Catspoon" (2009), "Normalizer 2" (2010), "Symbolic Fox" (2012), "Evil Smiles Of Beauty/Sound Of Crime" (2012), "EEPS" (2014), "Celebration" (2015), "Above The Roses" (2016) a . Na těchto albech představil svůj talent jako multiinstrumentalista, skladatel a producent.

Alba "Motor" (2002) a "The Shining" (2010) vydal ve spolupráci se zvukařem Mario Brinkmannem. Oba dva pak spolupracovali i s dalšími umělci na dalších nahrávkách. Na album "Disarmed" (2005) spolupracovali s italským basistou Mariem Trentinim, album "The End Of Everything" (2015) doplnil "Plini", "S+M" (2011) se Shiloh Sheray, "Ultimate Zero Tour" (2011) spolu s "U-Z Project", "Exodus" (2015) s Waken Eyes.

Marco také spoluprodukoval a nahrál některé nástroje na sólové CD Paddy Kelly, které vstoupilo do hitparád v roce 2004, rovněž si zahrál na double-platinovém CD "Nena feat Nena".

Marco také spolupracoval s mnoha dalšími hudebníky, vystupuje a nahrává tak například s s Paul Gilbertem, Eddie Jobsonem v projektu UKZ (což jsou reuniovaní U.K.), s nimiž nahrál EP "Radiation" (2009) a "U.K. Live" (2010, s Eddie Jobson a Johnem Wettonem. Se Stevenem Wilsonem hrál jako člen jeho doprovodné kapely a studiový hráč na jeho deskách, dále hrál s Trey Gunnem, kapelami Kreator a Necrophagist. Zahrál si s Adrianem Belewem, Nena, Udo Lindenbergem, Mike Keneallym v jeho triu, Andy Partridgem, FFW, Giannou Nannini, The Buddy Rich Big Band a mnoha dalšími.

V roce 2006 odehrál trio bubenické turné s Terrym Bozzio a Chadem Wackermanem. Marco hrál s death metalovou kapelou Necrophagist v roce 2007. Marco je uveden na titulní straně časopisu Modern Drummer v červnu/červenci 2007 a na brazilském MD v srpnu 2012. V srpnu 2008 propůjčuje svůj hlas k epizodě Metalocalypse nazvané "Snakes And Barrels". Marco absolvoval také turné s thrash metalovou kapelou Kreator v roce 2009. V roce 2010 odehrál turné s kapelou Adrian Belew Power Trio a vydal společné album s Treyem Gunnem nazvané "Modulator". V roce 2008 nahrával s italskou kapelou Ephel Dúath a objevil se na jejich albu "Through My Dog's Eyes". Spolupráci si pak zopakoval v roce 2013 na jejich dalším albu "Hemmed By Light, Shaped By Darkness". V následujících letech hrál na turné Stevena Wilsona k albu "Grace For Drowning" (2011, na albu samotném nehrál) a v roce 2013 hrál na jeho albu "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)" a absolvoval s doprovodnou kapelou Steve Wilsona i celé turné.

Jeho práce jako autora vzdělávacích knih spolu s Rickem Grattonem přinesla dvě knihy, včetně oceňované a v mnoha magazínech jako #1 oceněné "Extreme Interdependence". Také jedno z jeho DVD "Extreme Drumming" vyhrává ankety a získává ocenění Telly Award.

V roce 2010 na podzim byl vybrán jako účastník konkursu na nového bubeníka pro Dream Theater a věru nevedl si tam špatně. Tohle je jeho vizitka z onoho konkurzu:

Od roku 2011 je spolu s kytaristou Guthrie Govanem a baskytaristou Bryanem Bellerem členem skupiny The Aristocrats. Nápad dát dohromady sestavu instrumentálního "power tria" nevyšel ani od Govana, ani od baskytaristy Bryana Bellera nebo bubeníka Marco Minnemanna. Dohromady se dali pro jednorázové vystoupení na americkém veletrhu Winter NAMM show v Anaheimu, CA v lednu 2011. Guthrie Govan byl tehdy dokonce pouhým náhradníkem povolaným na poslední chvíli, náhradníkem za kytaristu Grega Howea, kterého měli Minnemann a Beller původně dohodnutého. Reakce publika byla ohromující a kapela se v podstatě zrodila prakticky přímo na koncetrním pódiu. S triem The Aristocrats vydali v roce 2011 bezejmennou debutovou desku.

V letech 2011-2012 Marco vystupoval s obnovenou kapelou U.K. Eddie Jobsona. Deska "Normalizer 2" vyšla v roce 2012, vznikla ze spolupráce hudebníků Mike Keneally, Trey Gunn, Alex Machacek, Mario Brinkmann, John Czajkowski a Marco napsal samostatnou část s 51 minutovým sólem na bicí.

Od roku 2012 je součástí tria progresivního rocku KMB (Keneally / Minnemann / Beller), které interpretuje hudbu ze sólových alb všech třech členů, stejně jako původní materiál a improvizované jamování. Minnemann vystupoval několikrát jako bubeník v Mike Keneally Band spolu s KMB kolegy Mike Keneallym a Bryanem Bellerem. Nahrál i bicí party k písni "Love Terror Adrenaline/Break Through" na Bellerově sophomorfní sólovce "Thanks In Advance". DVD "Boing! We’ll Do It Live" od The Aristocrats, stejně jako nahrávka Stevena Wilsona na DVD/Blu-ray "Get All You Deserve" vyšly na podzim 2012, album Steve Wilsona "The Raven that Refused to Sing" vyšlo následně v roce 2013.

DVD "Boing! We’ll Do It Live" od The Aristocrats, stejně jako nahrávka Stevena Wilsona na DVD/Blu-ray "Get All You Deserve" vyšly na podzim 2012, album Steve Wilsona "The Raven that Refused to Sing" vyšlo následně v roce 2013.

Marco se podílel jako autor, bubeník, kytarista a zpěvák na projektu LMR (Levin Minnemann Rudess). Debutové album tohoto projektu vyšlo v září 2013 a zůstalo na 2 měsíce na pozici #1 ve třech různých kategoriích na amazon.com a zabodovala v několika Top 5 žebříčcích v roce 2013. Ostatně s Jordanem Rudessem vystupoval také jako duo na mnoha hudebních veletrzích a představeních.

V roce 2014 Marco vydal album "EEPS". Také The Aristocrats vydali své druhé album "Culture Clash", následované vydáním živého DVD "Culture Clash Live", které se nahrávalo v 7 různých městech po celém světě. Marco nahrával další album Steve Wilsona "Hand.Cannot.Erase", který následně vyšlo v únoru 2015, po kterém se opět účastnil s ním spojeného turné. V roce 2015 v červnu Marco vydává své další album "Celebration".

Pro Joe Satrianiho nahrává album "Shockwave Supernova", které se objevilo na pultech v létě 2015, stejně jako již třetí album The Aristocrats "Tres Caballeros". The Aristocrats a Joe Satriani se pak vydali na rozsáhlé světové turné 2015/2016.

V roce 2016 se Marco uvedl také jako člen nové progresivní kapely The Mute Gods, v níž se sešel se svým spoluhráčem z doprovodné kapely Steve Wilsona, basistou a hráčem na Chapman Stick a zpěvákem Nick Beggsem, a hlavním autorem kapely Rogerem Kingem, který se zhostil úloh klávesisty, kytaristy a doprovodného zpěvu. Jejich první album vyšlo pod názvem "Do Nothing Till You Hear From Me" dne 22. ledna 2016. Rok 2016 si Marco užívá na turné s kapelou The Aristocrats.

Marco Minnemann oznámil vydání nového nového alba Borrego, které se objeví 31. července 2017. Toto nové koncepční album je inspirováno úchvatně krásnou pouštní krajinou v Jižní Kalifornii zvanou Anza Borrego a překrásným a tajemným pouštním městem Borrego Springs. Bude obsahovat 24 skladeb a 4 bonusové skladby. Jako hosté se na něm objeví Alex Lifeson z Rush na kytaru, Joe Satriani také s kytarou, v jedné skladbě Tony Levin (bass), Elizabeth Carlson (housle) a zpěvačky Brigitte Roka a Donna Zed.

A aby jeho aktivit nebylo málo, stál také v září 2017 u zrodu projektu The Sea Within, což je mezinárodní rocková supergroup, kterou zformovali v roce 2017 švédský kytarista, zpěvák a skladatel Roine Stolt, basista Jonas Reingold, kytarista Daniel Gildenlöw, německý bubeník Marco Minnemann a americký klávesista Tom Brislin. Jejich první studiové album je naplánováno na vydání v roce 2018.
Členové
(Narozen 1973, New Jersey, United States)
Keyboards, Vocals


Tom se narodil v New Jersey do hudební rodiny. Nejmladší z jeho sourozenců, nejprve hrál doma na klavír a cvičil se tím, že recitoval tématické melodie na televizní pořady. Teprve pak začal docházet na formální lekce. Než Brislin začal hrát, kreslil obaly alb a vymýšlel skladby. Brzy jej ovlivnily jeho sestry, které přehrávaly progresivní rocková alba v roce 1970, a tak mu byli představeni klávesisté Keith Emerson a Rick Wakeman. Další inspiraci získal v 80. létech od hudby Duran Duran, The Police a od jazzového hudebníka Herbie Hancocka.

Brislin vystudoval vysokou školu Immaculata v Somerville v New Jersey v roce 1991; škola jej uvedla do Síně slávy v roce 2016.

Brislin byl součástí několika kapel v době dospívání a navštěvoval Univerzitu Williama Patersona, kde zformoval kapelu You Were Spiraling.

První koncertní turné Brislin uskutečnil se zpěvákem Meat Loaf jako pianista jeho kapely, kde působil dva roky. V 90. letech byl Brislin členem You Were Spiraling, která byla původně tvořena "rotačním obsazením místních hudebníků", které se nakonec změnily na plný úvazek. V roce 2002 Brislin tuto skupinu zreformoval a přejmenoval ji na Spiraling a vydali debutové album "Transmitter". Brislin byl jejich jediný skladatel, něco, co považoval za náročný. V jednom incidentu během turné byla skupina zatčena za uvedení plakátů inzerujících jejich vystoupení na festivalu CMJ Music Marathon v New Yorku a byli několikrát zadrženi. Po soudním stíhání byly poplatky zrušeny.

Brislin si získal širší uznání, když byl najat jako klávesista na turné pro progresivní rockovou kapelou Yes na jejich YesSymphonic Tour 2001. Stal se také známý pro jeho spolupráci s Meat Loaf, Debbie Harry, Renaissance a reunionovaných The Syn. Brislin je autorem příručky 30-Day Keyboard Workout a je starším korespondentem pro časopis Keyboard Magazine.


Brislin vydal své debutové sólové album "Hurry Up A Smell The Roses" v roce 2012. Album, které Brislin označuje za "Cinematic Pop" nahrál, produkoval, předváděl a nahrával sám Brislin. V roce 2013 bylo vydáno v Japonsku na Powerpop Academy / Thistime Records. Vinylové vydání alba bylo vydáno na konci roku 2013 na labelu Plane Groovy. Brislin byl vybrán jako klavírista fakulty pro jarní semestr roku 2014 na Swarnabhoomi Academy of Music, moderní hudební vysoké škole v blízkosti Chennai v Indii.

V dubnu 2017 Brislin oznámil, že se připojí k bývalému frontmanovi Styx Dennisovi DeYoungovi k několika koncertům, které doplní John Blasucci. Téhož roku Roine Stolt a Jonas Reingold (také z The Flower Kings) oslovili Brislina s myšlenkou vytvoření skupiny. Trio předtím společně pracovalo ve studiu na vydání Anderson/Stolt z roku 2015 "Invention Of Knowledge". S příchodem zpěváka Daniela Gildenlöwa (Pain of Salvation) a bubeníka Marca Minnemanna oficiálně kapela The Sea Within oznámila svůj zrod v prosinci 2017. Jejich debutové album pod vlastním názvem bylo nahráno v Livingston Studios v severním Londýně a vydáno u InsideOut records na jaře roku 2018. Zahajovací vystoupení kapely se uskutečnilo na Night of the Prog v německém Lorelei 14. července 2018. "Art rockový kolektiv" se také účastnil s Yes a Stevem Hackettem na Cruise to the Edge na začátku roku 2019.

V roce 2018 zahájil Brislin skladatelskou spolupráci s vybranou skupinou hudebníků, včetně Randy McStineho (kytara, basa, zpěv), Daniela McGowana (kytara, zpěv), Rajendra Sharmy (bicí) a Davida Anthonyho (perkuse). Nově zformovaná skupina vystoupila na pódiu v ProgStock pod názvem Gold Rotation, kde hrála písně ze sólového alba Brislina a také výběr nově složeného materiálu.

Poté, co jej v červenci 2018 viděl s The Sea Within na Night of the Prog, doporučil jej šéf labelu InsideOut Thomas Waber americké rockové kapele Kansas jako náhradu za odcházejícího klávesistu Davida Maniona. O několik měsíců později jej bubeník Kansas Phil Ehart požádal, aby se ke kapele připojil. Kansas oficiálně oznámili připojení Brislina k jejich aktuální sestavě 19. prosince 2018. Jeho první vystoupení jako člen Kansas se uskutečnilo na Rock Legends Cruise v únoru 2019, po kterém Kansas obnovil turné Point of Know Return Anniversary Tour.

Zpět
Studiové desky:
2018 TheSeaWithinSkupina:
Roine Stolt - Guitars, Vocals, Keyboards
Jonas Reingold - Bass
Daniel Gildenlöw - Vocals, Guitars
Marco Minnemann – Drums, Percussion, Vocals, Guitars
Tom Brislin - Keyboards, Vocals
Hosté:
Casey McPherson - Background Vocals
Jordan Rudess - Keyboards
Jon Anderson - Vocals
Rob Townsend - Flute, Saxophone
TheSeaWithin
Vyšlo 20. června 2018, Inside Out Music

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Ashes Of Dawn ()
02. They Know My Name ()
03. The Void ()
04. An Eye For An Eye For An Eye ()
05. Goodbye ()
06. Sea Without ()
07. Broken Cord ()
08. The Hiding Of The Truth ()
CD 2:
01. The Roaring Silence ()
02. Where Are You Going? ()
03. Time ()
04. Denise ()
Total Time (00:00)

Recorded on September 2017 - Marz 2018 at Livingstone Studios, London
Artwork: Marcela Bolivar
Photography: Will Ireland

ZpětZpět
Oficiální stránky:
www.theseawithin.net
www.facebook.com/theseawithin

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  21.4.2018 
Menu Poslední aktualizace: 20.5.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©