The Lovetones
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět
The Lovetones je australská psychedelic rocková kapela, kterou založil v roce 2000 australský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Matthew J Tow. The Lovetones povstali z popela Towovy předchozí kapely, pop z 60. let ovlivněné Drop City, která se i přes prožívání populárního a kritického úspěchu stala obětí rozpadu mezi nezávislou hudební scénou a hlavních labelů 90. let. Tow poté zamířil do USA, kde působil s Antonem Newcombem a The Brian Jonestown Massacre, u nichž našel jak příznivce Towových písní, tak ducha 60. let. The Lovetones vydali pět studiových alb a vytvořili silné živé pokračování, a to zejména v USA, kde je kapela známější než v rodné Austrálii.

The Lovetones vznikli z popela Towovy předchozí kapely Drop City. V roce 1994 Tow ještě nahrál sólové album "You're Only Only Good Your Your Sound" pod pseudonymem Colorsound, které si vybral Summershine Records v Austrálii. Následující rok bylo vydáno v USA u Sub Pop. Od té doby vydal pod tímto názvem další čtyři alba. Tato vydání jsou obvykle instrumentální a mnohem experimentálnější než jiné projekty Matthewse.

Inspirován psychedelii z konce 60. let a popových undergroundových počinů jako je Matthew Sweet, byli australští The Lovetones zformováni na počátku roku 2000 Matthewem J. Towem, Matthewem Sigleyem, Serge Lucou a Chrisem Cobbem. The Lovetones vydali své debutové album "Be What You Want" v roce 2002 prostřednictvím Bomp! Records. Album bylo recenzováno v časopisech Creem i Rolling Stone. Druhý jmenovaný magazín označil skládání Matthew J Towa jako hodné srovnání s Rayem Daviesem, Bowiem, Lennonem a McCartneym. Bylo nahráváno v Sydney's Electric Avenue pod zkušeným producentem Philem Punchem (Cruel Sea, Died Pretty) a mladým a novým členem Jasonem Blackwellem (Jodie Phylis, Golden Rough). Čtyřměsíční práce ve studiu byla rozšířena o vzorkované overduby. Výsledkem je osvěžující dílo kapely připravené znovu zachytit sílu popu na nahrávkách i na živé scéně. "Be What You Want" dokazuje, že svět opravdu potřebuje The Lovetones. Album od té doby získalo mezinárodní licenci pro Bomp Records USA a Planet Records Brazil.

Poté, co si vychutnali kritický úspěch "Be What You Want", hodně koncertovali po Austrálii a dokonce doprovázeli Morrisseyho během jeho vůbec prvního sólového australského turné. V roce 2003 se Tow přestěhoval do Spojených států, kde využil příležitost připojit se k dlouholetému příteli Antonu Newcombeovi z nechvalně známého legendárního psychedelického outfitu ze San Franciska The Brian Jonestown Massacre, se kterým pak cestoval po Spojených státech a Velké Británii po dobu tří měsíců jako kytarista. Na jejich album z roku 2003 "...And This is Our Music" také přispěl dvěmi písněmi. Towova úvodní skladba "Starcleaner" se později objevila také na retrospektivě BJM "Tepid Peppermint Wonderland". Během této doby si Tow osvojil kaleidoskopické zvuky a textury, které zkoumalo mnoho kapel v psychedelické undergroundové scéně na západním pobřeží, a smíchal je s jeho vlastní popovou citlivostí.

Ale Tow byl vždycky neklidný kočovník, a tak ve svém projektu The Lovetones, což je jednodušší a melodičtější indie-psychedelic kousek, než byli The Brian Jonestown Massacre. Na tento projekt se Tow v posledních letech zaměřil. Ve stejném roce požádali britští Fire Records skupinu The Lovetones, aby se podílela na projektu komorní hudby Jamese Joyce spolu s Mercury Rev, Sonic Youth a REM a Petera Bucka.

Po třech letech turné, během nichž se kapele podařilo v roce 2004 vydat EP "Stars", které se shodovalo s jejich podporou The Brian Jonestown Massacre na jejich turné po Austrálii, a nahrání několika skladeb s BJM, byli připraveni natočit své druhé studiové album. Druhé album "Meditations" vyšlo na konci roku 2005 prostřednictvím newyorské Tee Pee Records. Poté, co se The Lovetones vrátil z koncertů v USA na konci roku 2005 a v roce 2006 z koncertování v rámci projektu SXSW, vydali se na podporu australského vydání "Meditations" v květnu 2006. V červnu 2006 The Lovetones dokončili evropské turné po 12 zemích s The Brian Jonestown Massacre na podporu "Meditations", které vyšlo v Evropě prostřednictvím Tee Pee/Cargo Records, což jim přineslo recenzi alba v uznávaném britském magazínu Uncut.

The Lovetones nahráli své třetí album "Axiom" v průběhu roku 2006, přičemž relace byly rozděleny mezi Figment Studios v Hollywoodu a Sydney Opera House Recording Studio. Vyšlo v červnu 2007 prostřednictvím Tee Pee Records. Album je bohaté na dokonalou instrumentaci a sem tam zasněné, stoupající melodie a texty plné touhy, sebepozorování a extrospekce. "Axiom" vyšlo u Yep! Records v Austrálii, u Tee Pee v USA a Cargo ve Velké Británii a Evropě. První singl "Wintertime In Hollywood" z tohoto velkolepého alba byl vysílán v rádiu v červenci 2007. Poté se kapela The Lovetony vydala v srpnu a v září 2007 na turné po své vlasti.

Jejich čtvrté album "Dimensions" vyšlo 4. listopadu 2008 v Austrálii prostřednictvím Undercover Records a procítěnými texty, Towovy písničky mají i zde trvalou nadčasovost a zůstávají chytlavé, aniž by byly vyumělkované. Album míchal v Los Angeles Rob Campanella (Brian Jonestown Massacre/Quarter After/Black Angels) a masteroval William Bowden (jeden z nejlepších australských zvukových inženýrů).

Úvodní skladba "Moonlit Suite (In Her Room)" je jednou z nejlepších písní stylu Pink Floyd 70. let, velmi připomínající písně jako "Echoes" nebo "Shine On You Crazy Diamond", aniž je napodobovala. Fanoušci The Brian Jonestown Massacre mohou rozpoznat strašidelný jangle-pop v "New Low In Getting High", skoro to zní jako jejich cover, ale je to dáno tím, že zpěvák a skladatel Matthew Tow skutečně písničku napsal, zatímco byl členem The Brian Jonestown Massacre v roce 2003. Existuje dokonce bonusová skladba, ve které Anton Newcombe vytvořil mix skladby "Journeyman", která je mírně temnější, s jemnými variacemi v hlavním riffu. "Love And Redemption" patří k jedné z nejlepších písní, které byly napsány jako příjemná směs brutálního smutku a naděje v textu.

Lovetones vydali své páté a nejúplnější studiové album "Lost" v září 2010 u Yep! Records. Na prvních čtyřech albech prozkoumávali The Lovetones v Melbourne v Austrálii možnosti psychedelického zvuku výhradně z 60. let. Jejich páté album "Lost" ukazuje malou odchylku. Neexistují například žádné vpády do post-punku, ačkoli úvodní titulní skladba poněkud evokuje Factory Band The Durutti Column, spolu s každou další skladbou "Lost" se tato píseň nakonec vrátí do 60. let.

Na "Lost" se představila americká zpěvačka a skladatelka Miranda Lee Richards a členové amerických kapel The Asteroid No.4, The Brian Jonestown Massacre a Chief Nowhere, album bylo namixováno Liamem Judsonem z Belles Will Ring. Krásnou ilustraci na přebalu provedl James Marsh (masivní fanoušek kapely), který předtím spolupracoval s The Beatles, Andy Warholem, Talk Talk, Jamiroquai, Gerry Raffertym a Erasure.

The Lovetones předvedli reunionové vystoupení v Sydney dne 31. července 2015.

Matthew J. Tow se s The Lovetones spojil s indie značkou Cleopatra Records se sídlem v Los Angeles, aby 28. února 2020 vydal asi po 10 letech zbrusu nové album The Lovetones nazvané "Myriad". Po desetileté přestávce Lovetones jako by nikdy neodešli. Zpěvák, kytarista a skladatel Matthew J Tow dal kapelu znovu dohromady a do popředí se dostala opět třaskavá jiskra a melodické mistrovství.

Tow k tomu dodal: "Historie The Lovetones pokračuje a s každým albem se odehrává nový příběh. Vytvoření nového alba mě našlo na křižovatce a s každou možnou cestou přede mnou položenou přede mnou, takže také spousta možných výsledků. Teď jsem se rozhodl vyprávět tento příběh. Syntézu všeho, co se odehrálo v mém životě během 10 let od vydání alba "Lost". Hodně se změnilo, ale myslím, že náš výrazný zvuk stále přetrvává. Doufám, že tento záznam rezonuje s vámi stejně jako se mnou, takže vás nechává inspirovat se přinejmenším s novými pohledy a postřehy. Děkujeme za zachování víry a uvidíme se na turné. Pokoj Vám."

Úplně ponořen v třpytivém plášti kouzelných kytar a melodií představuje album fantastický návrat ikonické australské kapely. Pokud existuje jedna věc, kterou australské indie kytarové skupiny odvedly dobře, pak je to schopnost omladit a rozšířit z 60. let ochucený žánr psych-popu od The Stems, Hoodoo Gurus, Triffids, The Scientists, Tame Impala a Tall Tales a True ze západu kontinentu až k The Church, Died Pretty, The Vines, The Clouds, Youth Group and Rat Cat z východu. The Lovetones jsou nedílnou součástí takového hnutí. Existuje navíc i spojení s legendárním The Brian Jonestown Massacre - Tow je přítel a spolupracovník Antona Newcomba, a určitě existuje harmonie z 60. let v tónech obou kapel.

"Myriad" přináší nesmírně příjemný zážitek, a ten je jemný, složitý, romantický a melodický. The Lovetones, jistě zakořenění v éře Beatles, mají vlastní schopnost poklonit se minulosti, ale těšit se přitom na budoucnost. Kapela působí ve stejné sestavě jako dříve. Christopher Cobb na bicí, Liam Judson na kytaru a Matthew Sigley na basu. Jen Michaela Davies hostovala na basu za posledních několika vystoupeních, které odehráli.

Zpět
Členové:
Matthew J. Tow - Acoustic & Electric Guitars, Vocals
Matthew Sigley - Bass, Keyboards, Vocals
Liam Judson - Guitars
Robert Campanella - Guitars
Chris Cobb - Drums, Percussion
Serge Luca - Guitars, Drums, Percussion, Backing Vocals
Bývalí a hostující členové:
Anton Newcombe - Guitar, Bass, Sitar, Tambura, Keyboard
Michaela Davies - Bass
Nick Neal - Bass
Nick Hurford - Guitars, Slide Guitars

Členové Matthew J. Tow
(Narozen ***)
Acoustic & Electric Guitars, Vocals


Matthew J. Tow je australský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista. Asi nejznámějším byl jako zpěvák a kytarista indie kapely Drop City v 90. letech, Tow v současné době působí v řadách mezinárodních neo-psychedelickýchi rockerů The Lovetones. Jeho hudební kariéra byla tak odvážná a bouřlivá, jak to jen šlo. Matthew je ženatý a žije v australském Sydney. Rolling Stone označil tvorbu Matthew J. Towa jako hodnousrovnání s Raye Daviesem, Bowiem, Lennonem a McCartneyem. Matta Towe přesto zůstává jedním z nejvíce podceňovaných australských skladatelů indie psychedelického popového odkazu.

Matthewovy první zkušenosti jako nahrávajího hudebníka přišly počátkem 90. let v Sydney s nezávislou kapelou Splash, v níž působil i zpěvák a skladatel Gavin Mclean, jež v roce 1991 vydala čtyřskaldbové EP s názvem "Pendulum". Autorské partnerství psaní dua Tow-Mclean se přelilo do raných nahrávek Drop City.

Matthew založil Drop City (také známé jako Drop City Three) v Sydney, Austrálie, na začátku roku 1993. Později téhož roku nahráli své první album "A Revolution Of Purely Private Expectations", které vyšlo pod hlavičkou labelu Red Eye prostřednictvím Polydoru v roce 1994. Další alba byla "Magic Transistor Radio" (1995), "This Heavenly Machine" (1997), "Yesterday, Today and Tomorrow" (1999)a "Chiaroscuro". Po čtyřech celkem dobře přijatých studiových LP, několika EP, dvou vystoupeních na festivalu Big Day Out a doprovázení při turné umělců jako jsou The Stone Roses, Stereolab, Yo La Tengo a Manic Street Preachers, se Drop City se na konci roku 2000 rozpadli v důsledku toho, co Tow popsal jako "přílivová vlna lhostejnosti".

V roce 1994 Tow nahrál sólové album "You're Only Only Good Your Your Sound" pod pseudonymem Colorsound, které si vybral Summershine Records v Austrálii. Následující rok bylo vydáno v USA u Sub Pop. Od té doby vydal pod tímto názvem další čtyři alba. Tato vydání jsou obvykle instrumentální a mnohem experimentálnější než jiné projekty Matthewse.

V roce 2003 se Tow přestěhoval do Spojených států, kde využil příležitost připojit se k dlouholetému příteli Antonu Newcombeovi nechvalně známému legendárnímu psychedelickému outfitu v San Francisku The Brian Jonestown Massacre, se kterým cestoval po Spojených státech a Velké Británii po dobu tří měsíců jako kytarista. K jejich albu z roku 2003 "...And This is Our Music" také přispěl dvěmi písněmi. Towova úvodní skladba "Starcleaner" se později objevila také na retrospektivě BJM "Tepid Peppermint Wonderland".

Ale Tow byl vždycky neklidný kočovník, a tak zformoval další projekt - The Lovetones, jednodušší a melodičtější indie-psych kousek než byl The Brian Jonestown Massacre. Na tento projekt se Tow v posledních letech zaměřil.

Začátkem roku, v únoru 2013, Matthew vydal své první sólové album "The Way Of Things" (XEMU Records), které nahrával více než rok v Portlandu v USA a v Austrálii a produkoval je Collin Hegna (Federale) a Ryan Carlson Van Kriedt (The Asteroid #4, Dead Skeletons). Následující nahrávka "Shadows 'Reign" mu vyšla v roce 2016 opět pod Xemu Records.

Členové Matthew Sigley
(Narozen ***, Leipzig, Germany)
Bass, Keyboards, Vocals


Matthew Sigley je hudebník, zpěvák, hráč na baskytaru a klávesy, pracuje také jako ABC Sound Engineer. Je členem projektu Video Video, kapel Polak, The Earthmen, Blindside, The Lovetones a The Daytime Frequency, která je samostatným dílem multiinstrumentalisty Matthewa Sigleye.

Hudebně začal působit jako The George Ernest Collective v roce 1998 a po přestěhování do Velké Británie se v roce 2000 transformovali na The Daytime Frequency. Působil rovněž v kapelách Belles Will Ring, Blindside, Drop City, Eden, The Steinbecks.

Členové Liam Judson
(Narozen ***, Blaxland, New South Wales, Australia)
Guitars


Liam je australský hudebník, hráč na kytaru a producent/engineer ve společnosti Liam Judson's Sonic Funhouse. Žije v Blackheath, New South Wales a od 2017 je ženatý s Lauren Woodward.

Chodil do školy Blaxland High School, později studoval na University of Western Sydney, Australia. Nahrává, produkuje, zvukaří a míchá hudbu více než 12 let. V této době spolupracoval s neuvěřitelně talentovanými skupinami a umělci, jako jsou Rolling Blackouts Coastal Fever, Cloud Control, Bloods, The Laurels, Lovetones, Belles Will Ring a mnoho dalších.

Členové Robert Campanella
(Narozen ***, Silverlake, California, United States)
Guitars


Rob Campanella je hudebník a kytarista, je nejznámější jako producent a zvukový inženýr působící v Los Angeles, je také členem The Quarter After, kde působí s bratrem Dominicem, a The Lovetones, The Brian Jonestown Massacre, Spindrift (od roku 2001).

Campanella jako produvent a zvukař působil se svojí kapelou The Quarter After a mnoha dalšími včetně The Brian Jonestown Massacre, Mystic Braves, The Tyde, Beachwood Sparks, Goldrush, Dead Meadow, Mia Doi Todd, The Morning After Girls a Scarling. V roce 2004 se také podílel na filmu DiG!.

Členové Chris Cobb
(celým jménem Christopher Cobb)
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Chris je australský bubeník, perkusionista, klávesista a producent. Starcasm je sólový projekt hudebníka ze Sydney Chrisa Cobba. Působil také v kapelách Drop City, Pip Branson Corporation a The Lovetones.

Chris v současné době hraje na bicí nástroje s mezinárodním outfitem The Lovetones a podporuje místní outfit The Pip Branson Corporation. Mezi jeho pestrou hudební minulost patří mimo jiné i hraní se stěžejními akty, jako jsou psych-popsters Drop City z 90. let, hraje na klávesy naživo s legendárním experimentálním elektronickým aktem Severed Heads.

Album Starcasm z ledna 2008 "Scorpio Tales" představilo mnoho muzikantů ze Sydney, jako je M.Craft (Sidewinder), Pip Branson (Sidewinder, Pip Branson Corp), Nick Craft (Zillions), Luke a Holly Fisher, stejně jako Kristian Hill (Small Defense), který se ujal i koprodukčních povinností.

Členové Serge Luca
(Narozen ***, Australia)
Guitars


Serge je australský hudebník a kytarista.

Působil v australských kapelách Drop City, Pollyanna (od roku 1992) a The Lovetones.

Členové Anton Newcombe
(rodným jménem Anton Alfred Newcombe)
(Narozen 29. srpna 1967, Newport Beach, California, United States)
Guitar, Bass Guitar, Upright Bass, Sitar, Tambura, Keyboards


Anton Newcombe je americký zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista, producent a zakladatel hudební skupiny The Brian Jonestown Massacre.

On centrem pozornosti dokumentárního filmu Dig! z roku 2004, spolu alternativní rocková kapela The Dandy Warhols, Portland, Oregon. Právě část jeho života je prominentní součástí dokumentárního filmu Dig! který se zaměřuje na napjatý vztah mezi The Brian Jonestown Massacre a The Dandy Warhols, protože obě skupiny bojují o úspěch.

Kromě vlastní skupiny spolupracoval Newcombe s řadou kapel, zejména pak s The Dandy Warhols, The High Dials, The Manvils, Innaway, The Warlocks a The Quarter After. Nahrál a produkoval album "Got Live if You Want It" od Dead Meadow, nahrál cover písně Ewana MacColla "Dirty Old Town" s Lorraine Leckie na jejím albu "Four Cold Angels" z roku 2008.

Newcombe založil The Brian Jonestown Massacre v San Franciscu v Kalifornii v roce 1990. Mezi hlavní členy v prvních letech patřili Matt Hollywood, Jeffrey Davies, Joel Gion, Travis Threlkel, Peter Hayes (BRMC), Patrick Straczek, Ricky Maymi, Brian Glaze, Elise Dye a Dean Taylor, i když sestava byla předmětem častých změn. Newcombe napsal většinu písní, s Hollywoodem spolupracoval nebo přispíval až do jeho odchodu v roce 1998, načež Newcombeovo jméno se stalo téměř synonymem pro BJM. Newcombe se také intenzivně zapojil do postprodukce svých alb, často je navrhoval a míchal sám. Jako plodný umělec vytvořil během patnácti let přes 150 písní.

Newcombe založil vlastní nahrávací společnost, která vydávala alba The Brian Jonestown Massacre (Bravery, Repetition and Noise a opětovné vydání Spacegirl and Other Favorites), The Lovetones '(Be What You Want) a Dead Meadow's (Live Live if Ty to chceš). Podle oficiálních webových stránek je cílem labelu "... vydávat hudbu BJM, která není k dispozici prostřednictvím jiných kanálů, a nahrávat nové kapely, které budou čas od času produkovat, a zároveň sledují cíl, aby byl svět nejistý pro rock and roll". Mnoho nahrávek na tomto štítku je produkováno a masterováno Robem Campanellou.

V roce 2016 složil soundtrack pro britský nezávislý film Moon Dogs v režii Philipa Johna.

Newcombe už nepije alkohol a je ženatý. Žije v Berlíně se svou ženou Katy a jejich synem Wolfgangem a aktivně pracuje na svém hudebním projektu. Mezi jeho nejnovější práce patří "Musique de Film Imaginé“ vydané The Brian Jonestown Massacre v dubnu 2015 a "I Declare Nothing", album napsané ve spolupráci s kanadským zpěvákem Tess Parks, které vyšlo v červnu 2015.

V posledních letech Anton většinou pracoval ve svém vlastním nahrávacím studiu v Berlíně, kde produkoval alba pro další umělce, včetně Dead Meadow a remixované skladby pro The Volcant Lots.

Členové Michaela Davies
(Narozena ***, Sydney, Australia)
Bass


Michaela Davies je australská umělkyně a hudebnice s doktorátem z psychologie a ve své práci spojuje tyto rozmanité disciplíny. Její práce zkoumá zvukové možnosti, lidské limity a povahu působení, pomocí elektrické stimulace svalů a dalších metod jak omezovat, tak rozšiřovat lidské schopnosti. Během posledního desetiletí Michaela shromáždila katalog prací na tato témata, představovala je v galeriích a festivalech po celém světě, včetně Muzea současného umění Austrálie, Berlínského institutu pro kulturní otázky, London V&A, Experimental Intermedia New York, Currents International New Media Festival, ISEA, Mona Foma Festival Hobart a Sonica Festival UK, kde byla v roce 2013 uměleckou vedoucí.

Michaela získala stipendium Creative Australia Fellowship od Australian Council for Arts a v roce 2015 byla její práce oceněna čestným uznáním v Prix Ars Electronica (Rakousko) za digitální hudbu a zvukové umění. Michaelina tvůrčí praxe je podporována zájmem o roli psychologického a fyzického působení v tvůrčích procesech a mezním prostorem mezi didaktickým provedením a svobodnou interpretací, které jsou vlastní jak hudebním výkonům, tak i mimo ně.

Kromě zkoumání zvuku v tvůrčích procesech a výkonu hraje Michaela v mnoha projektech na elektrickou baskytaru a klasický kontrabas nebo se věnuje svému konířlu, kterým je kick-box.

Zpět
Studiové desky:
2020 Myriad
2010 Lost
2008 Dimensions
2007 Axiom
2005 Meditations
2003 Be What You Want
Ostatní nahrávky:
2018 Be What You Want - Demos
2012 Provenance - Collected Works (komp.)
2004 Stars (EP)


Skupina:
Matthew J Tow - Vocals, Guitar
Matthew Sigley - Bass, Keyboards
Chris Cobb - Drums
Tim Kevin - Guitar, Piano, Keyboards, Vocals
Nic Dalton - Mandolin
Hosté:
Diskografie Myriad
Vyšlo 28. února 2020, Cleopatra Records, CLO1543CD

Seznam skladeb:
01. The Circle Turns (4:56)
02. About The Girl (3:27)
03. The Milkman Of Human Kindness (4:02)
04. Caylus 74 (4:45)
05. Everything You’ve Ever Had (2:32)
06. Rescue (4:30)
07. Modern Life Is Killing Me (3:21)
08. Caylus (Reprise) (3:13)
09. Walk Away ()
10. I’ll Never Be That Guy ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Matthew J Tow - Performer
Liam Judson- Performer
Robert Campanella - Performer
Andy Campanella - Performer
Miranda Lee Richards - Performer
Ryan Van Kriedt - Performer
Chris Cobb - Performer
Matthew Sigley - Performer
Hosté:
Diskografie Lost
Vyšlo 28. září 2010, Planting Seeds Records, PSREC-069 (US), 5. října 2010 (UK)

Seznam skladeb:
01. City Meets The Stars (2:58)
02. Chinatown Busride (3:28)
03. Coming Home (2:58)
04. Lost (6:07)
05. This Great Romance (4:01)
06. Hurricane (3:50)
07. Come Dance With Me (3:48)
08. Free Yourself (2:29)
09. Earths Great Sleep (5:30)
Total Time: (53:34)

Recorded: Chris Vallejo, Jason Blackwell, Robert Campanella
Mixed, Recorded: Liam Judson
Mastered: William Bowden
Cover Artwork: James Marsh

Skupina:
Matthew J Tow - Vocals, Guitar, Keyboards, Percussion
Matthew Sigley - Bass, Piano, Keyboards, Vocals
Chris Cobb - Drums, Percussion
Liam Judson - Guitar, Keyboards, Vocals, Bass
Hosté:
Kent Williams - Bass
Andy Campanella - Tambourine, Synthesizer
Robert Campanella - Piano, Mellotron
Nelson Bragg - Bells
Serge Luca - Guitars
Gabriel Cohen - Flute
Diskografie Dimensions
Vyšlo 1. července 2008, Yep! Records, YEP010 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Moonlit Suite (Her Room) (4:38)
02. Journeyman (4:18)
03. Two Of A Kind (3:09)
04. Look At The Waves (6:09)
05. Memory Lane (2:02)
06. A New Low In Getting High (3:27)
07. Love And Redemption (3:19)
08. There Is No Sound (4:23)
09. Song To Humanity (3:28)
10. When It Comes (4:42)
Total Time (39:35)

Producer: Matthew J Tow
Producer, Engineer: Robert Campanella, Liam Judson
Mixed: Anton Newcombe
Mixed: Rob Campanella in Los Angeles (Brian Jonestown Massacre/Quarter After/Black Angels)
Engineer: Pete Doherty, Matthew Sigley
Mastered: William Bowden
Artwork: Anna Tow
Layout: Annabelle Gaspar

Skupina:
Matthew J Tow - Guitar, Vocals
Robert Campanella - Guitar, Mellotron, Bouzouki
Matthew Sigley - Bass, Keyboards, Piano, Mellotron, Vocals
Chris Cobb - Drums
Hosté:
Tony David Cray - Keyboards
Jason Blackwell - Tambourine
Nelson Bragg - Percussion, Vocals
Serge Luca - Guitars
Hugh Coffey - Sitar
James Beck - Strings
Naomi Radom - Strings
Nick Wales - Strings
Veronique Serret - Strings
Probyn Gregory - Trumpet, Vocals
Diskografie Axiom
Vyšlo 19. června 2007, Yep! Records, YEP 009 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Navigator (5:22)
02. Wintertime In Hollywood (3:04)
03. Pieces Of Me (4:56)
04. Signposts (2:42)
05. Please Don't Break My Heart Tonight (7:51)
06. Everybody Hides Away (3:39)
07. Say You Will (2:29)
08. Ordinary Lives (4:22)
09. A Simple Song (4:31)
10. Alone (5:04)
Total Time: (44:00)

Arranged, Engineer, Producer, Mixed: Tony David Cray
Engineer, Producer, Mixed: Jason Blackwell
Engineer: Robert Campanella
Mastered: Tim Grieg
Artwork: Andy Kman, Anthony Yankovic

Skupina:
Matthew J Tow - Electric Guitar, Acoustic Guitar, Sitar, Autoharp, Percussion, Vocals
Matthew Sigley - Keyboards, Bass, Vocals
Jason Blackwell - Tambourine, Percussion, Handclaps
Raph Whittingham - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Meditations
Vyšlo 1. července 2005, Yep! Records, YEP 008 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Mantra (3:42)
02. (I Gotta) Feel (2:27)
03. Stars (3:17)
04. Inside A Dream (2:37)
05. Was I There In Your Future? (3:37)
06. Genius (6:16)
07. Sea Shanty (3:09)
08. Come Home (3:37)
09. Pictures (7:21)
10. Across The Sea (2:51)
11. It's Not Over Yet (3:39)
12. A Place for Us (4:15)
13. Wrapped Up in You (3:24)
14. The Colour and the Cut (6:58)
Total Time: (57:10)

Recorded at Trafalgar Studios, Sydney 2005
Recorded, Engineered, Mixed: Jason Blackwell
Engineer: Robin Gist, Phil Punch

Skupina:
Matthew J Tow - Vocals, Guitars, Autoharp, Percussion, Electric Sitar
Serge Luca - Drums, Percussion, Backing Vocals
Nick Neal - Bass
Nick Hurford - Guitars, Slide Guitars
Hosté:
David Owen - Piano, Hammond, Mellotron, Wurlitzer and Bass (01-07,09)
Naomi radom - String Arrangements (02,05,10)
Coda - Strings (03,05,10)
Charlie Cole - Keyboards, Samples, Synth Strings and Trumpets (01,04-07,09)
Matthew Fitzgerald - Slide Guitar (08)
Chris Peak - Electric Sitar (08)
Jared Underwood - Congas (01)
Matt Fell - Additional bass (06,10)
Syd Foggs - Handclaps
Jason Blackwell - Percussion and Synths
Diskografie Be What You Want
Vyšlo 1. června 2003, Yep! Records, YEP006 (Australia)

Seznam skladeb:
01. The Sound And The Fury (2:49)
02. Give It All I Can (3:03)
03. What Am I To Do (2:59)
04. Something Good (4:10)
05. Be What You Want (4:20)
06. Drink The Night (My Love) (3:20) 07. Guiding Star (3:05)
08. The One And Only (2:58)
09. It's Always Been That Way (5:28)
10. Fairweather (3:57)
Total Time: (36:09)

Management: Rob Giovannoni
Mastered: Don Bartley at Studios 301
Legal Advice: Andrew Giles
Design: Milc Studio
Photography: Jom
Live Sound: Jason Blackwell


Skupina:
Matthew J Tow - Vocals, Guitars, Autoharp, Percussion, Electric Sitar
Serge Luca - Drums, Percussion, Backing Vocals
Nick Neal - Bass
Nick Hurford - Guitars, Slide Guitars
Hosté:
Diskografie Be What You Want - Demos
Vyšlo 2. ledna 2018, digital

Seznam skladeb:
01. The Sound and the Fury - Demo (2:39)
02. Give it all I Can - Demo (2:53)
03. What Am I to Do - Demo (2:52)
04. Something Good - Demo (3:38)
05. Be What You Want - Demo (3:55)
06. Drink the Night ( My Love) - Demo (2:58)
07. Guiding Star - Demo (2:59)
08. The One and Only - Demo (3:14)
09. Fairweather - Demo (4:01)
10. As Good as it Gets - Demo (3:17)
11. Be What you Want (Acoustic demo) (3:50)
12. Guiding Star (Acoustic Demo) (3:03)
13. The One and Only (Acoustic Demo) (3:10)
14. Drink the Night (Acoustic version) (2:18)
Total Time: (44:47)

The Lovetones jsou nadšení, že mohli oficiálně poprvé vydat album "Be What You Want - Demos" k dispozici na Bandcamp pro online streamování. Album "Be What You Want - Demos" přináší skladby ve verzích, které nikdy nebyly dříve slyšet, ze všech skladeb nahraných k zařazení na první album The Lovetones v roce 2002. Nahrávalo se přes 2 roky a nabízí jedinečný pohled na proces nahrávání prvního klíčového alba The Lovetones "Be What You Want". Zahrnuty jsou jak původní akustická dema, tak i kompletní skladby v původním pořadí alba.

Skupina:
Matthew J Tow - Vocals, Guitar
Matthew Sigley - Bass, Keyboards, Vocals
Christopher Cobb - Drums, Percussion
Performer [Live Band]:
Christopher Cobb (DVD 01-09)
Matthew J Tow (DVD 01-09)
Matthew Sigley (DVD 01-09)
Serge Luca (DVD 01-09)
Hosté:
Anton Newcombe, Daniel Poulter, Jason Blackwell, Liam Judson, Nelson Bragg, Nick Hurford, Nick Neal, Raph Whittingham, Robert Campanella, Serge Luca, Miranda Lee Richards (08)
Diskografie Provenance - Collected Works
DVD, vyšlo 8. června 2012, Yep! Records, YEP014, Undercover Music, YEP014

Seznam skladeb:
CD:
01. Mantra (3:42)
02. Wintertime In Hollywood (3:04)
03. Journeyman (4:18)
04. City Meets The Stars (2:58)
05. Be What You Want (4:20)
06. Stars (3:17)
07. Love and Redemption (3:19)
08. Coming Home (2:58)
09. Navigator (5:22)
10. Inside A Dream (2:37)
11. This Great Romance (4:01)
13. Give It All I Can (3:03)
14. A New Low (3:26)
15. The Sound and the Fury (2:49)
16. It's Not Over Yet (3:39)
17. There Is No Sound (4:23)
Total Time: (59:46)

DVD:
01. Mantra
02. Wintertime In Hollywood
03. (I Gotta) Feel
04. Pictures
05. Love And Redemption
06. Drink The Night
07. Inside A Dream
08. Everybody Hides Away
09. Navigator

DVD Recorded by Moshcam at the Metro Theatre, Sydney 29th August 2008
Technician [Live Sound]: Jason Blackwell (DVD 01-09)
Cover: WBYK (Sydney, Australia)
"Provenience - Collected Works" přináší to nejlepší z písní The Lovetones, které vybral Matthew J Tow, a zahrnuje bonusové živé DVD nahrané společností Moshcam v The Metro v Sydney.

Skupina:
Matthew J Tow - Vocals, Guitar, Sitar, Autoharp, Keyboards
Matthew Sigley - Bass, Vocals, Keyboards, Guitars
Jason Blackwell - Percussion
Raph Whittingham - Drums, Tambourine, Percussion
Hosté:
Diskografie Stars
EP, vyšlo 2003, Chatterbox Records, CB036 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Stars (3:17)
02. Inside A Dream (2:37)
03. It's Not Over Yet (3:39)
04. This Is Why You Love Me (1:53)
05. Across The Sea (2:51)
Total Time: (14:17)

Producer: Matthew J Tow
Producer, Recorded, Mixed: Jason Blackwell
Mastered: Don Bartley

Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/thelovetones/?ref=page_internal
http://www.undercovermusic.com.au/the_lovetones.htm
https://thelovetones.bandcamp.com/releases

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  20.8.2020 
Menu Poslední aktualizace: 20.8.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©