The Guardian's Office
The Guardian's Office je projekt bubeníka a skladatele Päla Søvika z FRUITCAKE. Jejich hudba je připomíná FRUITCAKE, pomalé, plodné a přemýšlivé až příliš delikátní skladby, které dovedou zaujmout. Projekt má tendenci přinést typ progresivního rocku, který byl v rozkvětu v 70. letech s kapelami jako Uriah Heep nebo Spooky Tooth, čili skupinoy, které také střídaly těžké riffy s umírněnými akustickými pasážemi. Krásné melodie a písně spolu s instrumentální souhrou kytary a kláves se zalíbí mnoha fanouškům FRUITCAKE, ale také všem, kteří oceňují melodický progresivní rock.

Kapela pochází z Norska a může se prokázat dosud vydaným jediným albem v roce 2002. Vedle Søvika se na něm podílejí i další špičkoví hudebníci, dva členové kapely Wobbler Morten Andreas Eriksen a Tony Johannessen plus baskytaristka Froydis Maurtvedt. Hudba zní, jako by vznikala v polovině 70. let, připomíná těžší prog rockové kapely jako Uriah Heep, Blakulla, Rag y Riggen, dokonce i Wobbler nebo Fruitcake z těch současných, ale se specificky nordickou atmosférou u všech skladeb.

Pasáže poskládané z těžkých riffů jsou spojeny výborným způsobem s klávesami a akustickými pasážemi kytary, působí vždy zajímavě, někdy pomalé a spíže těžší, někdy v rychlejším tempo, ale vždy skvělé. Objevují se skvělé a instrumentální vzory u všech písní, dokonce i instrumentální skladba s názvem "Office Of Hard Cash" je výtečná. Velmi hezké jsou i vokální linky, Tony Johannessenův hlas je poměrně silný, má celkem hluboký, posmutnělý ideální pro takový styl hudby, dokonalým příkladem je temná pomalá přes sedm minut trvající skladba "Dark Girl". "The Guardian" je dalším vrcholem alba, flétna i klávesy jsou fantastické. Celkově album stojí za poslech a je škoda, že nemá pokračování a že zapadlo v množství jiné nepřínosné hudby. Rovněž nelze opomenout i překrásně vyvedený přebal alba od výtvarníka Stephena Trodda.

Členové:
Päl Søvik - Drums, Backing Vocals
Tony Johannessen - Vocals, Keyboards, Backing Vocals
Morten Eriksen - Guitars, Bass
Froydis Maurtvedt - Bass, Bass Pedals

Členové
(psáno Päl Søvik)
(Narozen 1954, Oslo, Norway)
Drums, Backing Vocals


Pal Sovik je norský hudebník, bubeník a zpěvák, je nejznámější jako člen kapely Fruitcake. Za svoji kariéru ale působil nebo stál při nahrávání jejich desek kapel Bazar, Craft, Villblomst, Folque, Stash, Fruitcake, Norway, Flagrante Delicto, Girl Grey, The Guardian's Office a Dead Dino Storage. Je rovněž zakladatelem vydavatelství Briskeby Records (1979).

V roce 1979 působil jako člen kapely Villblomst, se kterou vydal jediné stejnojmenné album. V roce 1980 se Päl připojil jako bubeník k norské kapele Folque, která vznikla již v roce 1973 a hrála folk rock ve stylu Steeleye Span. Stihl s nimi natočit dvě alba "Landet Ditt" (1981) a "Sort Messe" (1982). Kapela se však v roce 1984 rozpadla (zaznamenala až reunion v roce 2014).

Pak se vrhl na sólovou dráhu, když vydal dvě desky "Look At My New Body" (1988) a "At The Same Time" (1989), obě u Briskeby Records.

Od roku 1990 je pak členem norské kapely Fruitcake.


Členové
(celým jménem Tony "Thunder" Johannessen)
(Narozen ***, )
Vocals, Keyboards, Backing Vocals


Tony je norský zpěvák a bývalý člen kapely Thunderbolt, se kterou natočil desky "Bandits At Six O'clock" (EP, 2000), "Demons and Diamonds" (2002), "Love & Destruction!" (2006) a "Dung Idols" (2011). V roce 2003 vydal rovněž desku "Guardian's Office" s kapelou Guardians Office. V roce 2008 vydal svoji sólovou desku "The Gardener".

V roce 2018 hostoval na desce kapely Tomorrow's Outlook s názvem "A Voice Unheard".
Členové
Guitars, Bass

Morten je norský hudebník, kytaris a basista, který hrál v kapelách Thunderbolt a Wobbler.
Členové

Bass, Bass Pedals

Bohužel o této norské basistce nejsou žádné informace kromě fotografií z přebalu alba.


Skupina:
Tony Johannessen - Vocals, Keyboards
Morten Eriksen - Guitars, Bass
Froydis Maurtvedt - Bass, Synthesizer [Bass Pedals]
Päl Sövik - Drums
Hosté:
The Guardian's Office
Vyšlo 2002, Cyclops, CYCL 128

Seznam skladeb:
01. Hit the Ground (4:39)
02. Dark Girl (7:27)
03. Play of Your Life (7:35)
04. The Room Below (5:53)
05. Office of Hard Cash (5:40)
06. Loser in the Sunset (5:04)
07. Heat of That Sound (4:53)
08. The Guardian (5:37)
Total Time: (46:48)

Artwork: Lawrence@L&K Graphics
Painting: Stephen Trodd
Photography: JasenkoOficiální stránky:
nejsou


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  11.1.2019 
Menu Poslední aktualizace: 11.1.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©