The Cars
Zpět
The Cars byla americká rocková kapela z Bostonu, Massachusetts, působící v letech 1976 až 1988 a je jednou z kapel, které v 70. letech šířily žánr new wave ve Spojených Státech. Ve své hudbě se pokusila o spojení bowieovského glam rocku a dekadentního pop-rocku kapely Roxy Music. Kapelu tvořili kytarista a zpěvák českého původu Ric Ocasek, kytarista Elliot Easton, bubeník David Robinson, klávesista Greg Hawkes a baskytarista Benjamin Orr.

Na konci 70. let zaujímali The Cars vedle Blondie a Talking Heads přední místa americké nové vlny, která sice vyšla z punku, ale místo agresivních minutových poryvů nabízela poněkud sofistikovanější a taky výrazně melodičtější pohled na daný žánr. Jejich leader s česky znějícím jménem Rick Ocasek byl téměř archetypální rockovou ikonou. Vysoký, hubený kluk s rozčepýřenými vlasy, tmavými brýlemi a cigaretou ledabyle přilepenou v koutku úst. Stejně důležitou pozici v kapele však měl i basista Benjamin Orr, který nejenom výborně zpíval, ale dokázal také skládat chytlavé hity, které v budoucnu téměř zlidověly. The Cars stáli v popředí při syntéze kytarově orientovaného rocku 70. let s novým syntezátorovým popem, který se stal populárním a rozvinul se na počátkem 80. let. Robert Palmer, hudební kritik z The New York Times a Rolling Stone, popsal hudební styl The Cars slovy: "Přijali některé důležité ale nesourodé současné trendy - punkový minimalismus, labyrintový syntezátor a kytarové texury art rocku, oživený rockabilly 50. let a melodické zpomalení power popu - a smíchali je do osobité a přitažlivé směsi."

Před založením The Cars členové kapely vystupovali společně v několika různých inkarnacích. Ric Ocasek a Benjamin Orr se setkali v Clevelandu v Ohiu v šedesátých letech poté, co Ocasek viděl Orra vystupovat se svou kapelou Grasshoppers na Big 5 Show v místním hudebním varietním programu. Ocasek a Orr působili v různých kapelách v Columbusu a Ann Arboru v Michiganu předtím, než se v 70. letech minulého století přestěhovali do Bostonu. V Bostonu společně se sólovým kytaristou Jasem Goodkindem vytvořili folk rockovou kapelu stylu Crosby, Stills a Nash s názvem Milkwood. Vydali jedno album "How's The Weather" u Paramount Records v počátkem roku 1973, ale nijak se neumístilo v žebříčcích, takže kapela neměla dlouhého trvání. Po Milkwood zformoval Ocasek skupinu Richard and the Rabbits, jejíž jméno navrhl Jonathan Richman. Působili v ní Ben Orr a klávesista Greg Hawkes, který studoval na Berklee School of Music a hrál saxofon na albu Milkwood. Hawkes ale odešel, aby mohl koncertovat s kapelou Martin Mull and His Fabulous Furniture, což byl hudební komediální projerkt, ve kterém Mull hrál na celou řadu nástrojů. Ric Ocasek a Ben Orr pak vystupovali nějakou dobu jako akustické duo nazvané jednoduše Ocasek and Orr v kavárně Idler ve městě Cambridge. Některé skladby, které hráli, se staly prvními skladbami budoucí kapely The Cars.

Po nějaké době se Ocasek a Orr se spojili v v kapele Cap'n Swing s kytaristou Elliotem Eastonem, také studentem v Berklee. V kapele hráli také bubeník Glenn Evanse, později doplněný Kevinem Robichaudem, jazzovým baskytaristou, který však narazil na více rock and rollově zaměřeného Ocaseka. Benjamin Orr byl sólovým zpěvákem a nehrál na žádný nástroj. Kapela přitáhla pozornost diskjockeye WBCN Maxanne Sartoriho, který začal pouštět ve svém pořadu skladby z demo pásky z jejich vystoupení. Poté, co Cap'n Swing byli odmítnuti několika nahrávacími labely, Ocasek se zbavil baskytaristy a bubeníka a rozhodl se vytvořit skupinu, která by lépe odpovídala jeho stylu psaní. Orr převzal hru na basu a Robichauda nahradil David Robinson, známý z jeho působení v Modern Lovers, který se stal bubeníkem. Robinson byl také znám z působení v DMZ a popu. Hawkes se vrátil ke klávesám a skupina se koncem roku 1976 přejmenovala na "The Cars", na název který navrhl Robinson, jehož smysl pro módu bude mít silný vliv na image kapely.

The Cars odehráli svou první show na Pease Air Force Base v New Hampshire 31. prosince 1976 a počátek roku 1977 strávili hraním v celé Nové Anglii a psali při tom skladby, které se dostaly na jejich debutní album. Demo páska s devíti skladbami byla nahrána počátkem roku 1977 a skladba "Just What I Needed" se brzy dostalo do frekventovaného vysílání na rozhlasových stanicích WBCN a WCOZ v Bostonu. Na základě tohoto přehrávání kapela podepsala smlouvu s Elektra Records. Debutní bezejmenné album skupiny "The Cars" vyšlo v červnu 1978 a dosáhlo pozice #18 na Billboard 200. Jako debutový singl alba vyšla právě píseň "Just What I Needed", kterou následovaly "My Best Friend's Girl" a "Good Times Roll". Všechny tři skladby zabodovaly v Billboard Hot 100. Album ale přineslo více skladeb, které se s oblibou přehrávaly v rádiích, jako třeba "You're All I've Got Tonight", "Bye Bye Love", a "Moving In Stereo". Jejich debutového alba "The Cars" se prodalo šest milionů výlisků a na 139 týdnů se zahnízdili v albovém žebříčku Billboard 200. V roce 1978 byli The Cars označeni za "Nejlepší nový umělec" (Best New Artist)

Druhé album kapely nazvané "Candy-O" bylo vydáno v červnu 1979. Samotné album dosáhlo na pozici #3 na americkém albovém žebříčku Billboard. Album přineslo jejich první Top 20 singl "Let's Go". Po něm následovaly další singly "It's All I Can Do" a "Double Life", které ale neměly již takový úspěch. Přebal alba vytvořil slavný umělec Alberto Vargas, který byl známý pro své malby pin-up girls, jež se objevovaly v časopisech Esquire a Playboy od čtyřicátých až do šedesátých let. Nápad angažovat Vargase dostal bubeník David Robinson, umělecký ředitel skupiny a právě sběratel pin-upů. Tehdy již 83 letý Vargas odešel do důchodu o několik let dříve, ale byl přesvědčen svoji neteří, která byla fanouškem The Cars. Obal, znázorňující ženu ležící na kapotě auta, byl založen na fotografickém snímku pořízeném Robinsonem v obchodním zastoupení firmy Ferrari. Model byl krátce nato náhodně pojmenován po Candy Moore (známou tím, že hrála dceru Lucille Ball v The Lucy Show).

Po úspěchu alba "Candy-O" vyšlo třetí studiové album "Panorama" v roce 1981 a je považováno za experimentálnější než jeho předchůdci. Vzešel z něj pouze jeden hit Top 40 s písní "Touch And Go". Třebaže album dosáhlo v Americe na pozici #5, nezískalo si stejný kritický ohlas jako předchozí desky "The Cars" a "Candy-O", magazín Rolling Stone popisoval album jako "an out-and-out drag" (skrz naskrz přetažené).

  
Před nahráváním čtvrtého alba se několik členů zabývalo vedlejšími zájmy, například Ocasek získal pověst úspěšného producenta new wave pro svou práci s kapelami Suicide a Romeo Void, dokonce produkoval některé demo nahrávky pro Iggyho Popa. V roce 1981 The Cars zakoupili Intermedia Studios v Bostonu a přejmenovali je na Syncro Sound. Jediným albem, které na ní The Cars zaznamenali, bylo jejich čtvrté album "Shake It Up", komerčnější než předchozí "Panorama". Jednalo se o jejich první album, které se vtěsnalo mezi Top 10 singlů s titulní skladbou a obsahovalo i další hit "Since You're Gone". Po úspěchu alba "Shake It Up" nahráli soundtrack na krátký film Chapter-X. Po jejich turné v roce 1982 si The Cars udělali krátkou přestávku a její členové začali pracovat na svých sólových projektech. Ocasek vydal své sólové album "Beatitude" v roce 1982 a Hawkes vydal debutové album "Niagara Falls" následující rok. Ocasek také produkoval debutové album hardcore punkové kapely Bad Brains.

The Cars se opět spojili v roce 1984 a vydali své nejúspěšnější album "Heartbeat City". První singl "You Might Think" pomohl The Cars vyhrát v roce 1984 kategorii "Video roku" na prvních MTV Video Music Awards. Dalšími hitovými singly z alba se staly "Magic", "Hello Again" a "Why Can't I Have You". Jejich nejúspěšnější singl "Drive", na němž zpíval Benjamin Orr, získal zvláštní pozoruhodnost, když byl použit ve videu o etiopském hladomoru připravovaným Canadian Broadcasting Corporation a představil jej David Bowie na koncertě Live Aid v roce 1985 na Wembley Stadium Londýn. Samotní The Cars pak vystoupili na koncertě Philadelphia Live Aid. Hudební video k "Drive" režíroval pro kapelu v roce 1984 herec a režisér Timothy Hutton, v té době teprve třiadvacetiletý herec, který je držitelem Oscara za vedlejší mužskou roli ve filmu Obyčejní lidé. Skladba "Drive" se umístila v britském žebříčku na pátém, v USA dokonce na třetím místě. Zajímavostí je, že dívkou, která se objevuje v klipu, je v té době teprve devatenáctiletá česká modelka Pavlína Pořízková, která se během natáčení klipu seznámila právě s Ricem Ocasekem, za kterého se později provdala - v klipu je to onen tmavovlasý muž, se kterým Pavlína mluví.

Po prožitém období kapely na pozici superstar a dalším hitovém singlu "Tonight She Comes", dosáhl pozice #7 na Billboard Hot 100 a hit #1 na žebříčku Billboard Top Rock Tracks (bohužel jejich poslední číslo 1) a po vydání jejich kompilace " Greatest Hits", si kapela The Cars v letech 1985 a 1986 zase dala tvůrčí pauzu, aby mohli pokračovat v sólových projektech. Easton vydal svůj debut "Change No Change", Orr pak debut s názvem "The Lace". Ocasek vydal své druhé sólové album "This Side Of Paradise".

V roce 1987 skupina dokončila a vydala své šesté album "Door To Door", které obsahovalo jejich poslední velký mezinárodní hit "You Are The Girl", který se vyšvihl na pozici #17. Album "Door To Door" se však zdálo nepolapitelné, vyvolávající spekulace, a nepodařilo přiblížit úspěchu svých předchozích nahrávek. Skupina byla na pokraji rozštěpení. Nakone v únoru 1988 doopravdy oznámili rozpad kapely.

Všichni členové se vydali na své sólové kariéry, ale pouze Ocasek vydával alba pravidelně. V devadesátých letech se Ric stal také vyhledávaným alt-rockovým producentem, který spolupracoval s Weezerem, Bad Religion, Black 47, Hole, Guided By Voices, No Doubt, Nada Surf, Johnny Bravo, D Generace, Possum Dixon, Jonathan Richman, Wannadies a bývalými členy Suicide Alanem Vegou a Martinem Revem. Easton se objevil později s Creedence Clearwater Revisited.

Koncem 90. let se objevovaly fámy o reuninu The Cars, ale Ocasek stále odolával myšlence na reunion kapely. Nicméně v roce 1995 Rhino Records vydala 2CD set "Just What I Needed: The Anthology Cars", která obsahovala všechny hity skupiny s přimíchanými raritami - dema, nevydané sklaby či b-strany singlů. Následovala další kompilace "The Cars: Deluxe Edition" (1999) s jejich debutním albem ve formátu 2CD a Complete Greatest Hits.

V polovině 90. let nahrál Benjamin Orr skladby s kytaristou Johnem Kalishem na nevydaný následovník The Lace a vystupoval se třemi kapelami, s vlastní skupinou "ORR", Voices of Classic Rock a Big People. Orr se objevil se svými bývalými spolupracovníky naposledy v rozhovoru pro dokument o skupině. Bylo to naposled před jeho umrtím dne 3. října 2000 na rakovinu slinivky břišní ve věku 53 let.

Po Orrově úmrtí se na trhu objevilo několik nových vydání The Cars, včetně koncertu DVD Live, který byl původně nahrán v Německu v roce 1979, s rozhovorem se skupinou krátce před Orrovou smrtí, 2CD deluxe vydání jejich klasického debutového alba a rozsáhlejší kolekce hitů s názvem Complete Greatest Hits. Počátkem roku 2002 se Ocasek zabýval sestavováním dokumentárního filmu o The Cars, který se skládal ze zákulisních momentů a z nezveřejněných promo videoklipů, které skupina natočila. V roce 2001 prodalo Cars ve Spojených státech více než 23 milionů alb.

Ric Ocasek pokračoval jako sólový umělec, který vydal více než sedm studiových alb. Robinson odešel z hudby a většinu času trávil ve své restauraci. V roce 2005 spojili Easton a Hawkes svůj talent s Toddem Rundgrenem, Prairie Princem (The Tubes, Journey) a Kasimem Sultonem (Utopia, Meat Loaf) v upravené sestavě The New Cars, která poprvé představila hudební materiál klasických The Cars a Rundgrenovy písně. The New Cars společně koncertovali s Blondie v roce 2006 a vydali jednu nahrávku, koncertní album "It's Alive!", než se Rundgren zase začal věnovat své sólové kariéře následující rok. V roce 2008 bylo vydáno první album skupiny pro video hru Rock Band.

V roce 2010 navrhli zakládající členové The Cars reunion, když Ric Ocasek, Elliot Easton, Greg Hawkes a David Robinson umístili společnou fotografii svých čtyř členů v Millbrook Sound Studios, Millbrook, New York na své stránce na Facebooku. Dne 13. října také zveřejnili úryvek nové skladby "Blue Tip" na své stránce na Facebooku. Obrázek Jacknife Lee ve studiu byl zveřejněn na stránce skupiny na Facebooku, který naznačuje, že bude produkovat nové album Cars.

V říjnu Billboard oznámil, že nové album, které bylo nahráno ve studiu veterána inženýra Paula Orofina v Millbrook v New Yorku, může být podpořeno i koncertním turné. Hudební klip nové skladby nazvané "Sad Song" byl přidán na Facebook skupiny dne 7. prosince 2010, další klip k písni "Free" byl sdílen na jejich facebookové stránce dne 1. ledna 2011. Oficiální debutové video pro "Blue Tip" vyšlo pak 17. února 2011. Video režíroval Roberto Serrini a Eron Otcasek z The Lab NYC a představuje čtyři členy kapely a pouličního umělce z NY Joe Iurato. Podle Rolling Stone se zbývalí členové The Cars dohodli, že nenahradí dřívějšího člena Benjamina Orra, takže Hawkes a Lee zvládli všechny basové party.

Nové album s názvem "Move Like This" vyšlo 10. května 2011 u Hear Music/Concord Music Group a debutovalo na pozici #7 v hitparádě alb na Billboard. Na albu se objevilo 10 nových skladeb a první singl "Sad Song" byl uveden na rozhlasové stanici 1. března. V květnu 2011 The Cars vyrazili na turné po deseti městech ve Spojených státech a Kanadě a v srpnu také vystoupili na festivalu Lollapalooza v Chicagu.

Třebaže se The Cars nerozpadli, byli od ukončení turné v roce 2011 neaktivní a od té doby nebyla jejich webová stránka aktualizována. Pouze dne 28. dubna 2016 se objevil Ric Ocasek v zastoupení The Cars pro pořad Q & A na satelitním rádiu SiriusXM. V roce 2016 se na CD a vinylu objevily remasterována nahrávky The Cars, když samotný Ocasek dohlížel na remastering. V roce 2015 byli nominováni na uvedení do síně slávy Rock and Roll Hall of Fame.

Blondie možná měli řadu hitů číslo jedna a Talking Heads možná získali srdce kritiků, ale The Cars byly nejúspěšnější americká novovlná kapela, která se objevila koncem 70. let.

Dne 16. září 2019 se zřejmě definitivně uzavřela historie kapely, neboť americký rockový hudebník a producent Ric Ocasek zemřel. Byl nalezen mrtev po ránu ve svém apartmá v Manhattanu, New York, kde v noci pokojně zemřel. Příčinu smrti určí soudní lékař, napsala agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Na místě však nebyly zjištěny žádné známky cizího zavinění. Podle informací soudního lékaře Ocasek zemřel na srdeční chorobu umocněnou rozedmou plic. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Zpět
Členové:
Ric Ocasek - Lead Vocals, Rhythm Guitar, Lead Guitar, Keyboards (1976-88, 2010-present), Backing Vocals (1976-88)
Greg Hawkes - Keyboards, Percussion, Saxophone, Rhythm Guitar, Backing Vocals (1976-88, 2010-present), Bass (2010-present)
Elliot Easton - Lead Guitar, Backing Vocals (1976-88, 2010-present)
David Robinson - Drums, Percussion, Backing Vocals (1976-88, 2010-present)

Bývalí členové:
Benjamin Orr - Bass, Backing and Lead Vocals (1976-88; died 2000)

Členové
(celým jménem Richard Theodore Otcasek)
(Narozen 23. března 1949, Baltimore, Maryland, United States,
zemřel 16. září 2019, Manhattan, New York, United States)
Rhythm & Lead Guitars, Keyboards, Lead & Backing Vocals


Ric je americký kytarista, zpěvák, skladatel a úspěšný hudební producent, vl.jm. Richard Otcasek, původem z Baltimore. Prarodiče umělce pocházejí z Československa; jeho otec se již narodil v USA. Svoji kariéru Ric Ocasek zahájil počátkem 70. let 20. století ve folkové skupině Milkwood. V roce 1976 spoluzaložil skupinu The Cars, kde působil v letech 1976-1988 až do jejího rozpadu v roce 1988 a poté znovu od roku 2010, kdy byla kapela obnovena. Již od roku 1982 začal Ric Ocasek vydávat alba pod svým jménem. K jeho prvním hitům patřila píseň "Emotion In Motion" z alba "This Side Of Paradise" (1986). Dostal také pár menších rolí ve filmech.

Svůj osobní život kariéře neobětoval. Roku 1989 se oženil s topmodelkou a herečkou českého původu Pavlínou Pořízkovou, s níž žije v USA, kde se jeho manželka stala jednou z nejžádanějších krásek světa. V případě Rica nešlo o první manželství. Byl již ženat s půvabnou ženou jménem Suzanne, a to v letech 1972 až 1988. Ric Ocasek má několik dětí, jsou to Jonathan Raven, Christopher, Eron, Oliver Orion, Derek. Rovněž působil jako producent - spolupracoval tak například se skupinami Bad Religion, Weezer nebo No Doubt. V roce 2015 se podílel na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

Ocasek vyrůstal v Baltimore v Marylandu. Učit se hrát na kytaru a skládat začal už v deseti letech. Když mu bylo 16 let, jeho rodina se přestěhovala do Clevelandu v Ohiu. Po ukončení studia v Maple Heights High School v roce 1963 se Ocasek krátce docházel na Bowling Green State University a Antioch College. Nicméně odešel z nich, aby mohl pokračovat v hudební kariéře. Někdy v 60. letech se Ric se seznámil s autorem a basistou Benjaminem Orrem v Clevelandu poté, kdy jej Ric viděl, jak hrál se svou kapelou Grasshoppers na Big 5 Show, v místním varietním programu. O pár let později se znovu spojil s Orrem v Columbusu ve státě Ohio. Brzy utvořili svoji vlastní kapelu a začali hrát v Ohio State University a v okolí.

Ocasek a Orr působili v různých kapelách v Columbusu a Ann Arboru v Michiganu předtím, než se v 70. letech minulého století přestěhovali do Bostonu. V Bostonu vytvořili folk rockovou kapelu stylu Crosby, Stills a Nash s názvem Milkwood. Vydali jedno album "How's The Weather" u Paramount Records v počátkem roku 1973. Další kapelou byla Richard and the Rabbits, v níž působili Ben Orr a klávesista Greg Hawkes. Ocasek a Orr také v tomto období vystupovali jako akustické duo. Některé skladby, které hráli, se staly prvními skladbami budoucí kapely The Cars. Po nějaké době se Ocasek a Orr se spojili s kytaristou Elliotem Eastonem v kapele Cap'n Swing. Poté, co Cap'n Swing byli odmítnuti několika nahrávacími labely, Ocasek se zbavil baskytaristy a bubeníka a rozhodl se vytvořit skupinu, která by lépe odpovídala jeho stylu psaní, a tak vznikli The Cars.

Ric Ocasek jako zakládající člen The cars s ní měl úspěch, který od roku 1978 do roku 1988 přinesl spousty hitů. Hrál v ní na rytmickou kytaru a zpíval vokály většiny písní, basista Benjamin Orr byl druhým sólovým zpěvákem Po osamostanění ve skládání od Orra v sedmdesátých letech se Ocasek stal hlavním autorem kapely a napsal téměř veškerý materiál The Cars a spoluautorství uváděl jen u několika písní s dalším spoluhráčem Greg Hawkesem.

V roce 2010 se Ocasek setkal s dalšími původními členy The Cars, aby nahráli své první album za 24 letech s názvem "Move Like This", které vyšlo 10. května 2011.

Zpěvák vydal své první sólové album v roce 1982. Album "Beatitude" je poněkud experimentálnější variantou zvuku new wave kapely The Cars. U některých skladeb nahrál Ocasek všechny nástroje. Greg Hawkes také hrál na albu. V roce 1986 vydal další syntezátor-heavy následovníka, album "This Side Of Paradise". Hráli na něm Hawkes, Elliot Easton a Ben Orr. Z alba byl vadán jediný singl "Emotion In Motion", která bodoval na pozici #15.

The Cars se rozpustil v roce 1988 a Ocasek na několik let zmizel z veřejného živita. Znovu se objevil v roce 1990 s vlastním albem "Fireball Zone". Jedna skladba "Rockaway" měla krátkobobý úspěch v žebříčcích, ale jeho sólová alba nezaznamenala uspokojivé prodeje, obzvláště ve srovnání s jeho úspěchem s kapelou The Cars. V průběhu desetiletí následně vydal další sólové nahrávky, včetně "Quick Change World" z roku 1993, "Getchertikitz" v roce 1996, kde spolupracoval s Alanem Vegou z Suicide a obsahovalo pouze bicí, zvukové efekty atd. V roce 1997 Billy Corgan produkoval "Troublizing", které podpořilo i velmi krátké turné, jeho první od rozpuštění The Cars. V roce 2005 vydal Ocasek další album "Nexterday", kterému se dostalo pozitivních recenzí.

Dne 16. září 2019 se zřejmě definitivně uzavřela historie kapely, neboť americký rockový hudebník a producent Ric Ocasek zemřel. Byl nalezen mrtev po ránu ve svém apartmá v Manhattanu, New York, kde v noci pokojně zemřel. Příčinu smrti určí soudní lékař, napsala agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Na místě však nebyly zjištěny žádné známky cizího zavinění. Podle informací soudního lékaře Ocasek zemřel na srdeční chorobu umocněnou rozedmou plic. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.
Členové

(celým jménem Gregory A. "Greg" Hawkes)
(narozen 22. října 1952, Fulton, Maryland)
Keyboards, Percussion, Saxophone, Rhythm Guitar, Backing Vocals, Bass


Greg Hawkes je americký multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák. Je klávesistou a basistou kapely The Cars. Hraje také na kytaru, bicíh nástroje, saxofon, klarinet a ukulele.

Hawkes, rodák z Fultonu v Marylandu, navštěvoval Atholton High School, kde hrál v kapele nazvané Teeth. Pak dva roky navštěvoval Berklee College of Music, kde se specializoval na kompozici a flétnu. Odešel, aby mohl hrát v různých kapelách včetně Martin Mull and his Fabulous Furniture, kde hrál na flétnu, saxofon a klarinet. Hrál také v kapele Richard and the Rabbits, v níž působili budoucí členové The Cars Ric Ocasek a Benjamin Orr. Stal se posledním členem, který se k The Cars připojil. Byl členem The New Cars, kvazi-reformaci The Cars, s původním členem Elliotem Eastonem spolu s vokalistou/kytaristou Toddem Rundgrenem, basistou a zpěvákem Kasimi Sultonem (Utopia) a bývalým bubeníkem Tubes Prairie Prince. Atom Ellis doplnil basu, když Kasim koncertoval s Meat Loaf. Kapela koncertovala v letech 2006-2007. Živé album se třemi novými studiovými skladbami pod názvem "It's Alive!" vyšlo v červnu 2006.

Největší hudební přínos Hawkese byl ve spojení s The Cars. Hawkes posunul hranice dostupné technologie a sekvenování, což pomohlo vytvořit zvuk osmdesátých lét. Zatímco Cars byli známí komerčně jako rocková a new wave kapela, měl největší vliv na synth-pop a new wave hity Cars jako "Drive". Jeho charakteristický sound obsahuje zvuky Prophet-5 "sync", který lze slyšet na "Let's Go" a "Hello Again", stejně jako syntetizované linky u skladeb "Shake It Up" a "Heartbeat City".

Hawkes také hrál s Ocasekem jako sólový umělec, často jej doprovázel na klávesy a na basovou kytaru. V roce 1983 vydal své sólové album "Niagara Falls". Hraje také na kytaru, bicích nástrojů, saxofon, klarinet a ukulele. Nedávno mu vyšlo sólové album hry na ukulele "The Beatles Uke". Hawkes obdržel písemný kredit za službu "Service with a Smile" za druhé album od progresivní rockové kapely Happy Man "Crafty Hands" v roce 1978.

V roce 1989 se Chris Hughes požádal Grega, aby by přišel do Anglie nahrát novou píseň od Paula McCartneyho. Byl uveden u skladby "Motor Of Love" z alba "Flowers In The Dirt", které bylo nahráno ve vlastním nahrávacím studiu McCartneyho ve starém větrném mlýně jen kousek od Londýna.

V roce 2009 přispěl Hawkes hrou na synthezátor u několika skladeb na albu "Invisible Embraces" od new wave skupiny z Bostonu nazvané New Collisions.

Před reunionem The Cars v roce 2010 Hawkes hrál s The Turtles (hraje Flo a Eddie) a Toddem Rundgrenem. Dne 8. května 2014 se Hawkes objevil na scéně s kalifornskou komediální rock/new wave kapelou The Aquabats v Boston's Paradise Rock Club, kde se připojil ke skupině se svým syntezátorem pro cover skladbu "The Just What I Needed". V roce 2017 Hawkes cestoval s Toddem Rundgrenem na jeho White Knights: The Chivalrock Tour, kde hrál na klávesy a saxofon.

Hawkes žije v Lincolnu, Massachusetts, kde pracuje jako studiový hudebník. Od roku 2001 Hawkes hraje a experimentuje s nástrojem ukulele, včetně vydávání písní The Cars "My Best Friend's Girl", "Drive", "Tonight She Comes" and "You Might Think".

V roce 2008 vydal Hawkes album "The Beatles Uke" u Solid Air Records. Album se skládá z instrumentálních verzí 15 klasických skladeb Beatles, v tom, co nazývá "UKEsymphonic" styl, pomocí multinahrávek vytvořil ukulele orchestr. CD je svědectvím o vlivu, který měli Beatles, zvláště McCartney na Hawkesovu hudbu a kariéru. Mezi dalšími nástroji Hawkes vlastní a hraje na Talsma ukulele.
Členové

(narozen jako Elliot Steinberg)
(Narozen December 18, 1953, Brooklyn, New York)
Lead Guitar, Backing Vocals


Elliot Easton (rozený jako Elliot Steinberg) je americký muzikant, hraje kytaru a zpívá v kapele The Cars. Jeho kytarová sóla jsou nedílnou součástí singlových hitů kapely. Studoval hudbu na Berklee College of Music v Bostonu. Na kytaru hraje nezvykle levou rukou. Po rozpadu The Cars v roce 1988 hrál Easton v kapelách jako jsou The New Cars a cover rockové skupině Creedence Clearwater Revisited. Nahrával také písně novějších umělců jako je mocná popová kapela Click Five, jejíž kytarista Joe Guese jej označil za "Bostonské spojení/The Boston connection".

Easton vydal jednu sólovou nahrávku v roce 1985 pod názvem "Change No Change", na němž představil skladby společně s Julerem Shearem. Z desky byl vydán jeden singl "(Wearing Down) Like a Wheel" a stal menším hitem na rockových žebříčcích. Pozdnější projekt kapely Band of Angels zformoval se zpěvákem Dannym Maloneem a natočili opět jedno bezejmenné album "Band Of Angels", které ale nevyšlo samostaně, ale pouze na kompilacích, které byly zahrnuty na CD z roku 1996 "Release Of Change No Change".

V polovině 90. let Easton produkoval a hrál na prvních dvou albech Amy Rigby. Byl také sólovým kytaristou na albu Julesa Sheara z roku 1994 "Healing Bones".

V roce 1998 hrál Easton na albu "No Cats" basisty Lee Rockera ze Stray Cats. Přispěl svoji kytarou u skladeb "Rumblin' Bass" a "One Way or Another". Oba dva, Easton i Rocker, se znali ze svého mládí, když vyrůstali v New Yorku. Pak se Easton připojil ke kapele Creedence Clearwater Revisited.

Hrál také s Ricem Ocasekem jako sólovým umělcem. Easton byl členem The New Cars spolu s originálními členy The Cars klávesistou Greg Hawkesem, zpěvákem a skladatelem Toddem Rundgrenem, bývalým basistou a zpěvákem Utopia Kasimem Sultonem a bubeníkem Tubes Prairie Princem. V červnu 2006 skupina vydala živé album "It's Alive!", které obsahuje tři nové studiové nahrávky. Elliot hostoval s kytarovým sólem ve skladbě od Click Five "Angel To You (Devil To Me)".

V roce 2010 se Easton setkal se zbylými členy The Cars, aby zaznamenali své první album po 24 letech s názvem "Move Like This", které vyšlo 10. května 2011 a zůčastnil se rovněž nasledujícího turné.

Easton se znovu objevil v roce 2013 svým projektem Tiki Gods. Dne 13. února 2013 vydali Eastoni Tiki Gods album "Easton Island" ke stažení pouze jako mp3 album. Bylo zpřístupněnao prostřednictvím obchodů Amazon a iTunes. V květnu 2013 pak vyšlo i fyzické CD. Easton se stal zakládajícím členem supergroup The Empty Hearts, která vznikla v roce 2014. V kapele hráli také baskytista Andy Babiuk od The Chesterfield Kings, bubeník Blondie Clem Burke, kytarista a zpěvák Wally Palmar od The Romantics a tváří klavesista Faces Ian McLagan. První bezejmenné album kapely vyšlo 5. srpna 2014 a produkoval je Ed Stasium (např. The Ramones).
Členové

(Narozen April 2, 1949, Malden, Massachusetts, USA)
Drums, Percussion, Backing Vocals


David Robinson je americký rockový bubeník a designér, nejznámější jako bubeník kapely The Cars. Navrhl také mnoho z přebalů desek této kapely. Hrával s mnoha rockovými kapelami včetně The Rising Tide, The Modern Lovers, The Pop!, DMZ a The Cars.

Narodil se v Maldenu, Massachusetts, a navštěvoval Woburn Memorial High School. Robinson navrhl název kapely The Cars a byl autorem i jejich přebalů alb. Namaloval například šachovnici pro album The Cars "Panorama" z roku 1980.

Po rozpadu The Cars Robinson provozoval vlastní restauraci a objevil se navíc v několika filmech včetně Houseitter a The Crucible (1996).

V roce 2010 se Robinson setkal se zbývajícími členy The Cars, aby nahráli své první album po 24 letech s názvem "Move Like This". Musel si k tomu dát znovu lekce v hraní na bicí, prorože přestal hrát v roce 1987 kromě občasného jammování na konga. Po dokončení nahrávek "Move Like This" Robinson řekl, že se bude více věnovat práci ve studiu a na dalších albech.

Robinson nyní provozuje uměleckou galerii v Rockportu v Massachusettsu, kde prodává vlastnoručně vyrobené šperky.
Členové

(Vlastním jménem Benjamin Orzechowski)
(Narozen 8. září 1947, Lakewood, Ohio, USA,
zemřel October 3, 2000, Atlanta, Georgia, USA)
Bass, Backing and Lead Vocals


Benjamin Orr byl americký hudebník nejznámější jako zpěvák, basista a spoluzakladatel rockové kapely The Cars. Zpíval několik svých nejznámějších písní včetně "Just What I Needed", "Bye Bye Love", "Moving In Stereo", "Let's Go", "It's All I Can Do", and "Drive". Zaznamenal také menší sólový hit se skladbou "Stay the Night".

Benjamin Orr se narodil v Lakewoodu, Ohio, rodičům polského, ruského, československého a německého původu - odtud jeho původní jméno. Jeho rodina aktivně podporovala jeho hudební snahy. Stal se velmi schopným ve hře na několik hudebních nástrojů včetně kytary, basové kytary, kláves a bicích. V rodišti byl znám pod přezdívkou "Benny 11-Letters", když vyrůstal v Lakewoodu, Ohiu a Parmě, Ohio. Studoval na Valley Forge High School předtím, než vstoupil v roce 1964 do místní kapely Grasshoppers jako sólový zpěvák a kytarista.

V roce 1965 vydali Grasshoppers dva singly u labelu Sunburst "Mod Socks" a "Pink Champagne (and Red Roses)", ten druhý složil Orzechowski. Grasshoppers byla také domáckou kapelou na Big 5 Show, hudební televizní show televize WEWS-TV v Clevelandu. Grasshoppers se rozpadli v roce 1966, když dva členové kapely byli naverbování do služby v U.S. Army. Orzechowski se pak připojil ke skupině Mixed Emotions a později i Colours. Později byl Orzechowski rovněž do armády, ačkoli obdržel asi rok a půl odkladu.

Orr se poprvé setkal s Ricem Ocasekem, budoucím leaderem The Cars, v Clevelandu v šedesátých letech po tom, kdy vystupoval s Grasshoppers na Big 5 Show. O několik let později se Orr přestěhoval do Columbusu v Ohiu, kde spolu s Ocasekem vytvořili hudební partnerství, které pokračovalo v různých inkarnacích až do rozpadu The Cars v roce 1988. Po přestěhování do Bostonu založili folkovou kapelu Milkwood s kytaristou Jamesem Goodkindem.

V roce 1973 skupina vydala své jedniné album "How's The Weather", které se ale nepovedlo. Při pokračování pobytu v Bostonu Ocasek a Orr vytvořili další kapelu Richard and the Rabbits, v níž hrál klávesista Greg Hawkes. Po ní přišla další kapela Cap'n Swing, v níž se objevil kytarista Elliot Easton. Po rozpadu této skupiny v roce 1976 pak spolu se tři z nich spolu z Hawkesem a bubeníkem Davidem Robinsonem zformovali The Cars.

Jako člen The Cars Orr zpíval sólově u některých z nejznámějších písní kapely, včetně jejich prvního0 Top 40 hitu "Just What I Needed", "Let's Go" a konečně "Drive", což byl jejich nejsilnější americký singl.

Orr vydal své jediné sólové album "The Lace" v roce 1986. Spolupracoval na hudbě a textech se svoji dlouholetou přítelkyní Diane Grey Page, která také nazpívala doprovodné vokály. Album přineslo jeden Top 40 hit, skladbu "Stay the Night". Píseň se stala Top 10 albovým hitem rocku a video bylo k vidění v mnoha rotacích na MTV. Byl vydán také druhý singl "Too Hot To Stop", ale neumístil se v Billboard Hot 100, i když dosáhl pozice #25 v rockových žebříčcích. Na přebalu alba "The Lace" se Orr objevil na přední straně a Page na zadní straně.

Orr pokračoval v práci s The Cars na další album "Door To Door" a rovněž na turné před tím, než se skupina rozpadla v roce 1988, kdy se on i ostatní členové kapely vydali na sólovou kariéru. Někdy v polovině devadesátých let nahrál Orr skladby s kytaristou Johnem Kalishesem za neúspěšného následovníka alba "The Lace" (deska nikdy nevyšla). Od roku 1998 až do své smrti v roce 2000 vystupoval se svoji vlastní kapelou ORR a dvěma dalšími bočními kapelami, v "The Voices Of Classic Rock" spolu Mickey Thomasem a Johnem Cafferty a druhou byla "Big People", což byla cover kapela s Pat Traversem (Pat Travers Band), Jeffem Carlisiem (38 Special), Derekem St. Holmesem (Ted Nugent) a Libertym DeVitto (Billy Joel).

V dubnu 2000 byla Orr diagnostikována rakovina slinivky břišní a byl hospitalizován, ačkoli pokračoval v koncertech s kapelou Big People v létě na hudebních festivalech a veletrzích. Setkal se se členy The Cars naposledy v Atlantě, při rozhovoru, který byl součástí koncertního videa Rhino Records The Cars Live. Jeho poslední veřejné vystoupení se uskutečnilo 27. září 2000 na koncertě Big People v Anchorage na Aljašce.Zemřel ve smém domě v Atlantě 3. října 2000 ve věku 53 let, obklopený kolegy z Big People, členy kapely, kterými byli Jeff Carlisi, Derek St. Holmes a Rob Wilson. Leader David Tedeschi nebyl přítomen, ale byl zničen ztrátou svého nejlepšího přítele. Orr přežil jeho syn Ben.


Ric Ocasek napsal a natočil píseň "Silver", což byla jeho hudební pocta Orrovi. Objevil se na Ricově sólovém albu "Nexterday" v roce 2005. Cars se opět sešli 10 let po Orrově smrti a vydali své sedmé studiové album "Move Like This" v květnu 2011. Orr dostal zvláštní poděkování v poznámkách: "Bene, tvůj duch byl při tom s námi."


Zpět
Studiové desky:
2011 Move Like This
1987 Door To Door
1984 Heartbeat City
1981 Shake It Up
1981 Panorama
1979 Candy-O
1978 The Cars

Ostatní nahrávky:
2017 Live At The Agora 1978 (live)
2007 Unlocked (DVD+CD)
2005 The Essentials (komp.)
2002 Complete Greatest Hits (komp.)
1985 Greatest Hits (komp.)
1984 Heartbeat City (DVD)

Ric Ocasek sólově:
2005 Nexterday
1997 Troublizing
1993 Negative Theater
1993 Quick Change World
1991 Fireball Zone
1986 This Side Of Paradise
1982 Beatitude

Ric Ocasek/Alan Vega/Gillian McCain:
1996 Getchertiktz

Benjamin Orr:
1986 The Lazy

Greg Hawkes:
1987 Anna
1983 Niagara Falls

Elliot Easton:
1985 Change No Change


Skupina:
Ric Ocasek - Lead and Background Vocals, Guitars, Keyboards
David Robinson - Drums, Percussion, Background Vocals
Elliot Easton - Guitars, background vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Bass guitar, Guitars, Background Vocals
Hosté:
Jacknife Lee - Additional Bass (11)
Diskografie Move Like This
Vyšlo 10. května 2011, Hear Music/Concord Music Group

Seznam skladeb:
01. Blue Tip (Jacknife Lee) (3:13)
02. Too Late (The Cars) (:01)
03. Keep On Knocking (The Cars) (3:52)
04. Soon (Jacknife Lee) (4:23)
05. Sad Song (Jacknife Lee) (3:38)
06. Free (Jacknife Lee) (3:17)
07. Drag On Forever (The Cars) (3:37)
08. Take Another Look (The Cars) (4:46)
09. It's Only (The Cars) (3:01)
10. Hits Me (Jacknife Lee) (3:51)
Total Time (37:46)

Best Buy edition
11. One by One (demo version) (3:52)
12. Hits Me (demo version) (3:40)
13. Rocket USA (demo version) (Vega, Reverby) (5:04)
iTunes edition
11. Blue Tip" (demo version) (2:58)

Producer: Jacknife Lee, The Cars
Mixed: Rich Costey
Digital Engineer: Charlie Stavish
Mastered: Vlado Meller
Tracks 01,04,05,06 and 10
Produced: Jacknife Lee
Engineered: Sam Bell
Assisted: Chris Owens and Vanessa Parr
Editing: Jared Scott
Tracks 02,03,07,08 and 09
Produced: The Cars
Engineered: Stephen George
Assisted by Paul Orofino
Kapela Cars vydává po 24 letech nové album s názvem "Move Like This", kromě zesnulého baskytaristy Benajmina Orra se vrací i celá původní sestava i kytarista Rick Ocasek. Nové album je sedmou nahrávkou kultovní americké poprock / new wave skupiny osmdesátých let.

Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitar, Lead Vocals (01,02,04,06,07,09,11)
Elliot Easton - Lead Guitar, Vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Vocals
David Robinson - Drums
Benjamin Orr - Bass, Lead Vocals (02,03,05,08,10)
Diskografie Door To Door
Vyšlo 25. srpna 1987, Elektra

Seznam skladeb:
01. Leave Or Stay (Ocasek) (2:55)
02. You Are The Girl (Ocasek) (3:52)
03. Double Trouble (Ocasek) (4:14)
04. Fine Line (Ocasek) (5:22)
05. Everything You Say (Ocasek) (4:52)
06. Ta Ta Wayo Wayo (Ocasek) (2:52)
07. Strap Me In (Ocasek) (4:22)
08. Coming Up You (Ocasek) (4:18)
09. Wound Up On You (Ocasek) (5:02)
10. Go Away (Ocasek/Hawkes) (4:38)
11. Door to Door (Ocasek) (4:16)
Total Time: (46:43)

Produced: Ric Ocasek
Co-produced: Greg Hawkes
Arranged: The Cars
Recorded, Engineered & Mixed: Joe Barbaria
Second Engineer: Jamie Chaleff
Additional Recording & Mix Engineering: Brian Sklarz, David Heglmeier & Tracy Wiener
Mastered: Stephen Innocenzi (CD) & George Marino (LP)


Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitar, Synthesizer, Lead Vocals (01-03,06,08,09,10)
Elliot Easton - Lead Guitars, Backing Vocals
Benjamin Orr - Bass, Lead Vocals (04,05,07)
Greg Hawkes - Keyboards, Fairlight programming, Backing vocals
David Robinson - Drums, Percussion, Fairlight programming
Hosté:
Andy Topeka: Additional Fairlight programming
Diskografie Heartbeat City
Vyšlo 13. března 1984, Elektra

Seznam skladeb:
01. Hello Again (Ocasek) (3:47)
02. Looking For Love (Ocasek) (3:52)
03. Magic (Ocasek) (3:57)
04. Drive (Ocasek) (3:55)
05. Stranger Eyes (Ocasek) (4:26)
06. You Might Think (Ocasek) (3:04)
07. It's Not The Night (Ocasek/Hawkes) (3:49)
08. Why Can't I Have You (Ocasek) (4:04)
09. I Refuse (Ocasek) (3:16)
10. Heartbeat City (Ocasek) (4:31)
Total Time: (38:41)

All tracks written: Ric Ocasek except where noted
Recorded July 1983 - January 1984 at Battery Studios, London
Producer: Robert John "Mutt" Lange, The Cars
Arranged: The Cars
Produced: The Cars & Robert John "Mutt" Lange
Recorded & Engineered: Nigel Green
Mixed: Mike Shipley
Mastered: George Marino
"Heartbeat City" je pátým studiovým albem americké rockové kapely The Cars. Vyšlo v roce 1984 a bylo nahráno pod produkcí Roberta Johna "Mutta" Langeho a získalo pozitivní komerční úspěch, když se nahrávky The Cars dostaly do rádiového vysílání, hlavně skladby "Drive" a "You Might Think", které se umístily i v Top 10. Sólový zpěv na "Drive" obstaral baskytarista Benjamin Orr. Video k písni režíroval herec Timothy Hutton. Problémovou mladou ženu si zahrála tehdy 19 letá modelka Paulina Porizkova, se kterou se později Ric Ocasek oženil. Video "Hello Again" režíroval legendární Andy Warhol, který se také v klipu objevil. Přebal desky (včetně obrázku auta Plymouth Duster 340 z roku 1971) je obraz z roku 1972 od Petera Phillipse nazvaný Art-O-Matic Loop di Loop.

Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitars, Lead Vocals (01-04,06,09)
Elliot Easton - Lead Guitars, Backing Vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Backing Vocals
Benjamin Orr - Bass, Lead Vocals (05,07,08)
David Robinson - Drums, percussion
Diskografie Shake It Up
Vyšlo 6. listopadu 1981, Elektra

Seznam skladeb:
01. Since You're Gone (Ocasek) (3:33)
02. Shake It Up (Ocasek) (3:34)
03. I'm Not The One (Ocasek) (4:14)
04. Victim Of Love (Ocasek) (4:25)
05. Cruiser (Ocasek) (4:57)
06. A Dream Away (Ocasek) (5:40)
07. This Could Be Love (Ocasek/Hawkes) (4:27)
08. Think It Over (Ocasek) (4:56)
09. Maybe Baby (Ocasek) (5:03)
Total Time (40:42)

All tracks written: Ric Ocasek, except where noted
Recorded on 1981 at Syncro Sound Studio, Boston
Producer: Roy Thomas Baker
Arrangers: The Cars
Recording: Ian Taylor
Mastering: George Marino
"Shake It Up" je čtvrté studiové album americké rockové skupiny The Cars, vydané v roce 1981. Bylo to poslední album The Cars produkované Royem Thomasem Bakerem. Autorkou přebalu byla Mary Ann Walsh. Album je mnohem více popově orientované než jeho předchůdci, titulní skladba se stala jejich prvnímhitem v Top 10 Billboard.

Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitar, Lead Vocals
Benjamin Orr - Bass, Lead Vocals
Elliot Easton - Lead Guitars, Backing Vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Backing Vocals
David Robinson - Drums, Percussion
Diskografie Panorama
Vyšlo 6. listopadu 1981, Electra

Seznam skladeb:
01. Panorama (Ocasek) (5:42)
02. Touch And Go (Ocasek) (4:55)
03. Gimme Some Slack (Ocasek) (3:32)
04. Don't Tell Me No (Ocasek) (4:00)
05. Getting Through (Ocasek) (2:35)
06. Misfit Kid (Ocasek) (4:30)
07. Down Boys (Ocasek) (3:09)
08. You Wear Those Eyes (Ocasek) (4:55)
09. Running To You (Ocasek) (3:22)
10. Up And Down (Ocasek) (3:31)
Total Time (40:11)

Producer: Roy Thomas Baker
Recording, engineer: Ian Taylor
Assistant engineer: John Weaver, Jason Corsaro
Photography: Paul McAlpine
Deska přinesla změnu od předchozí pop-rockové a hard rockové skupiny předchozích alb, na kterém se představují s agresivnějším a experimentálním zvukem. Nebylo tak komerčně úspěšné jako předchozí nebo následná alba The Cars Nicméně přineslo i hit číslo 5 na žebříčku Billboard 200 grafu a byl certifikován jako platinový od RIAA. Singl z alba, píseň "Touch And Go" se dostala na #37 v Billboard Hot 100.

Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitars, Lead Vocals
David Robinson - Drums, Percussion
Elliot Easton - Lead Guitars, Backing Vocals
Benjamin Orr - Bass Guitar, Lead Vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Tenor Saxophone, Percussion, Backing Vocals
Diskografie Candy-O
Vyšlo 13. července 1979, Elektra

Seznam skladeb:
01. Let's Go (Ocasek) (3:33)
02. Since I Held You (Ocasek) (3:16)
03. It's All I Can Do (Ocasek) (3:45)
04. Double Life (Ocasek) (4:14)
05. Shoo Be Doo (Ocasek) (1:38)
06. Candy-O (Ocasek) (2:36)
07. Night Spots (Ocasek) (3:13)
08. You Can't Hold On Too Long (Ocasek) (2:49)
09. Lust For Kicks (Ocasek) (3:52)
10. Got A Lot On My Head (Ocasek) (2:59)
11. Dangerous Type (Ocasek) (4:30)
Total Time: (36:25)

Recorded on 1979 at Cherokee Studios in Los Angeles
Producer: Roy Thomas Baker
Arrangers: The Cars
Recording, engineer: Geoff Workman
Assistant engineer: George Tutkov
Mastering: George Marino
Photography: Jeff Albertson
Art direction and design: Ron Coro, Johnny Lee
Cover concept: David Robinson
Cover painting: Alberto Vargas
"Candy-O" je druhé studiové album americké rockové kapely The Cars. Bylo vydáno v roce 1979 u Elektra Records. Přineslo Top 20 hit "Let's Go" a menší hit ""It's All I Can Do", samotné bodovalo na pozici #15, což bylo výše než jeho předchůdce v Billboard Hot 100. Přebal alba vytvořil slavný umělec Alberto Vargas, který byl známý pro své malby pin-up girls, jež se objevovaly v časopisech Esquire a Playboy od čtyřicátých až do šedesátých let. Nápad angažovat Vargase dostal bubeník David Robinson, umělecký ředitel skupiny a právě sběratel pin-upů. Tehdy již 83 letý Vargas odešel do důchodu o několik let dříve, ale byl přesvědčen svoji neteří, která byla fanouškem The Cars. Obal, znázorňující ženu ležící na kapotě auta, byl založen na fotografickém snímku pořízeném Robinsonem v obchodním zastoupení firmy Ferrari.

Skupina:
Ric Ocasek - Lead Vocals, Rhythm Guitars
Elliot Easton - Lead Guitars, Backing Vocals
Benjamin Orr - Lead Vocals, Bass
Greg Hawkes - Keyboards, Percussion, Saxophone, Backing Vocals
David Robinson - Drums, Percussion, SynDrums, Backing Vocals
Diskografie The Cars
Vyšlo 6. června 1978, Elektra

Seznam skladeb:
01. Good Times Roll (Ocasek) (3:44)
02. My Best Friend's Girl (Ocasek) (3:44)
03. Just What I Needed (Ocasek) (3:44)
04. I'm In Touch With Your World (Ocasek) (3:31)
05. Don't Cha Stop (Ocasek) (3:01)
06. You're All I've Got Tonight (Ocasek) (4:13)
07. Bye Bye Love (Ocasek) (4:14)
08. Moving in Stereo (Ocasek/Hawkes) (5:15)
09. All Mixed Up (Ocasek) (4:14)
Total Time: (35:40)

Recorded on February 1978 at AIR Studios, London
Producer: Roy Thomas Baker
Arrangement: The Cars
Recording, engineering: Geoff Workman
Engineering: Nigel Walker
mastering: George Marino
"The Cars" je debutové studiové album americké new wave kapely The Cars. vyšlo 6. června 1978 u Elektra Records. Album představovalo tři úspěšné singly "Just What I Needed", "My Best Friend's Girl" a "Good Times Roll", samotné album zůstalo v žebříčcích po dobu 139 týdnů. Bylo oceněno jako jedno z nejlepších alb skupiny.


Skupina:
Ric Ocasek - Vocals, Rhythm Guitar
Benjamin Orr - Vocals, Bass
David Robinson - Drums, Percussion, Drum Machine [SynDrums]
Greg Hawkes - Keyboards, Percussion, Saxophone, Backing Vocals
Elliot Easton - Lead Guitar, Lead Vocals (C5), Backing Vocals
Diskografie Live At The Agora 1978
Vyšlo 2017, Elektra, R1 559102, Rhino Records

Seznam skladeb:
A1. Intro/Good Times Roll (4:41)
A2. Bye Bye Love (4:21)
A3. Night Spots (4:26)
A4. I'm In Touch With Your World (3:44)
B1. My Best Friend's Girl (3:51)
B2. Moving In Stereo (Written Hawkes) (4:59)
B3. All Mixed Up (4:20)
B4. Take What You Want (5:44)
C1. Don't Cha Stop (3:42)
C2. You're All I've Got Tonight (4:20)
C3. Just What I Needed (4:07)
C4. Hotel Queenie (3:16)
C5. Somethin' Else (Written Cochran, Sheeley) (3:17)
Total Time: (53:34)

Producer: The Cars
Compilation Producer: John Hughes
Mixed: K. Tomsick, The Cars
Mastered: Ted Jensen
Lacquer Cut At Sterling Sound
Engineer: Jim Hillenbrand
Product Manager: Stacy Conde
Marketed: Rhino Entertainment Company at Sterling Sound
Design: Christo Tsiaras, David Robinson
Photography: [Benjamin Orr]: Janet MacOska
Photography: [Cover photos]: Anastasia Pantsios, Cache Agency
Written: Ric Ocasek (A1-C4)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Unlocked
DVD, vyšlo 17. října 2006, Docurama, NVG-9836

Seznam skladeb:
DVD Sight 01. Intro ()
02. My Best Friends Girl ()
03. I'm In Touch With Your World (Interview) ()
04. Let's Go ()
05. The Hotel ()
06. Gimme Some Slack ()
07. Tokyo Sound Check ()
08. Up And Down ()
09. Just What I Needed ()
10. Dr. G ()
11. Don't Cha Stop ()
12. Moving In Stereo ()
13. Through To You (Interview) ()
14. Candy O ()
15. You Might Think ()
16. Drive ()
17. Nightspots ()
18. Sound Check ()
19. Tonight She Comes ()
20. Magic ()
21. Shake It Up ()
22. Good Times Roll ()
Extras Bonus Tracks
23. Cruiser ()
24. Strap Me In ()
25. Drive ()
26. Touch And Go ()
27. Everything You Say ()
28. Trailer ()
DVD: Total Duration: (Approx. 99 min)
CD Sound
01. Magic (4:28)
02. Let's Go (3:42)
03. Touch And Go (4:59)
04. Drive (3:54)
05. My Best Friends Girl (3:39)
06. Tonight She Comes (3:51)
07. Moving In Stereo (4:25)
08. You Might Think (3:15)
09. Just What I Needed (3:27)
10. Good Times Roll (3:34)
11. Hello Again (3:58)
12. Double Trouble (4:11)
13. Nightspots (3:31)
14. Heartbeat City (5:26)
Total Time: (53:34)

Composed: Richard Ocasek
Nahrávka obsahuje:
DVD obsahuje přes 20 nikdy dříve nevydaných živých nahrávek, vzácná interview, zvukové zkoušky, domácí videa aj.
CD: 10 živých nahrávek klasických písní, plus 4 nové skladby
28-stránkovou přílohu se vzácnými fotografiemi a vybranými texty

Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitar, Lead Vocals (01-04,06,07,09,11)
Elliot Easton - Lead Guitar, Backing Vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Backing Vocals
Benjamin Orr - Bass Guitar, Lead Vocals (05,08,10,12)
David Robinson - Drums, Percussion
Diskografie The Essentials: The Cars
Vyšlo 2005, WEA International

Seznam skladeb:
01. My Best Friend's Girl (3:44)
02. You Might Think (3:04)
03. Since You're Gone (3:30)
04. Shake It Up (3:32)
05. Just What I Needed (3:43)
06. Magic (3:57)
07. Touch And Go (4:55)
08. Drive (3:55)
09. You Are The Girl (3:52)
10. Candy-O (2:37)
11. Tonight She Comes (3:32)
12. Let's Go (3:34)
Total Time: (53:34)

Producer: Roy Thomas Baker, Robert John "Mutt" Lange, Mike Shipley, Ric Ocasek, The Cars with David McLees
All tracks written: Ric Ocasek

Skupina:
Ric Ocasek - Guitar (Rhythm), Vocals
Elliot Easton - Guitar, Vocals (Background)
Benjamin Orr - Bass Guitar, Vocals
Greg Hawkes - Keyboards, Percussion, Saxophone, Vocals (Background)
David Robinson - Drums, Percussion, Vocals (Background)
Hosté:
Diskografie Complete Greatest Hits
Vyšlo 19. února 2002, Electra/Rhino, 78288

Seznam skladeb:
01. Just What I Needed (Ric Ocasek) (3:45)
02. My Best Friend's Girl (Ric Ocasek) (3:45)
03. Good Times Roll (Ric Ocasek) (3:47)
04. You're All I've Got Tonight (Ric Ocasek) (4:14)
05. Bye Bye Love (Ric Ocasek) (4:15)
06. Moving in Stereo (Greg Hawkes / Ric Ocasek) (4:46)
07. Let's Go (Ric Ocasek) (3:35)
08. It's All I Can Do (Ric Ocasek) (3:45)
09. Dangerous Type (Ric Ocasek) (4:30)
10. Touch and Go (Ric Ocasek) (4:57)
11. Shake It Up (Ric Ocasek) (3:35)
12. Since You're Gone (Ric Ocasek) (3:33)
13. I'm Not the One (Ric Ocasek) (4:14)
14. You Might Think (Ric Ocasek) (3:07)
15. Drive (Ric Ocasek) (3:57)
16. Magic (Ric Ocasek) (3:59)
17. Hello Again (Ric Ocasek) (3:48)
18. Why Can't I Have You (Ric Ocasek) (4:05)
19. Tonight She Comes (Ric Ocasek) (3:56)
20. You Are the Girl (Ric Ocasek) (3:55)
Total Time: (01:19:28)

Producer: The Cars, Roy Thomas Baker, David McLees, Mike Shipley, Bill Inglot, Robert John "Mutt" Lange
Remastering: Daniel Hersch
Photography: Ebet Roberts, Brian McLaughlin, B.C. Kagan, David Robinson
Liner Notes: Brett Milano
Art Direction, Design: Greg Allen
Nahráno v The Agora Ballroom, Cleveland, Ohio, dne 18. července 1978, jedná se o dříve nevydané živé nahrávy z koncertu v roce 1978.

Skupina:
Ric Ocasek - Lead Vocals, Rhythm Guitar
David Robinson - Drums
Benjamin Orr - Bass Guitar, Lead Vocals (01,06,10)
Greg Hawkes - Keyboards, Vocals
Elliot Easton - Electric Guitar, Vocals
Diskografie Greatest Hits
Vyšlo 25. října 1985, Elektra

Seznam skladeb:
Side One
01. Just What I Needed (The Cars) (3:43)
02. Since You're Gone (Shake It Up) (3:31)
03. You Might Think (Heartbeat City) (3:04)
04. Good Times Roll (The Cars) (3:44)
05. Touch and Go (Panorama) (4:54)
06. Drive (Heartbeat City) (:54)
Side Two
07. Tonight She Comes (previously unreleased) (3:52)
08. My Best Friend's Girl (The Cars) (3:44)
09. Heartbeat City (CD and Cassette release only, Heartbeat City) (4:29)
10. Let's Go (Candy-O) 3:33)
11. I'm Not the One (1985 remixed version) Shake It Up (3:58)
12. Magic (Heartbeat City) (3:57)
13. Shake It Up (Shake It Up) (3:32)
Total Time: (53:34)

Producer: The Cars, Robert John "Mutt" Lange, Roy Thomas Baker, Mike Shipley
"Greatest Hits" je kompilační album new wave rockové kapely The Cars. Vyšlo v říjnu 1985 u labelu Elektra Records. Skladba "Tonight She Comes" je dřívější nevydaná spíseň a remix "I'm Not the One" byl vydán jako singl na podporu tohoto balíčku největších hitů. Album mělo velký komerční úspěch, bylo šestkrát platinové.

Skupina:
Ric Ocasek - Rhythm Guitar, Synthesizer, Lead Vocals (01-03,06,08,09,10)
Elliot Easton - Lead Guitars, Backing Vocals
Benjamin Orr - Bass, Lead Vocals (04,05,07)
Greg Hawkes - Keyboards, Fairlight programming, Backing Vocals
David Robinson - Drums, Percussion, Fairlight programming
Diskografie Heartbeat City
VHS/DVD, vyšlo 1984, Warner Home Video, 34024

Seznam skladeb:
01. Hello Again ()
02. Magic ()
03. Drive ()
04. Panorama ()
05. Heartbeat City ()
06. Shake It Up ()
07. Why Can't I Have You ()
08. You Might Think ()
09. Making Of "Hello Again" ()
Total Time (48:00)Nahráli:
Stephen George - Drum programming (02)
Rob Joanisse - Drums (02,07)
Greg Hawkes - Keyboards (05), Acoustic Guitar (08)
Darryl Jenifer - Bass
Roger Greenawalt - Guitar (11)
Ric Ocasek - All other instruments
Diskografie Nexterday
Vyšlo September 27, 2005, Columbia Records, Sony Records

Seznam skladeb:
01. Crackpot (Ocasek) (4:21)
02. Bottom Dollar (Ocasek) (4:11)
03. Don't Lose Me (Ocasek) (4:18)
04. In A Little Bit (Ocasek) (4:38)
05. Silver (Ocasek) (4:56)
06 . Come On (Ocasek}) (5:29)
07. I'm Thinking (Ocasek) (4:41)
08. Carousel (Ocasek) (3:52)
09. Heard About You (Ocasek) (4:25)
10. Please Don't Let Me Down (Ocasek) (4:40)
11. It Gets Crazy (Ocasek) (4:49)
Total Time (45:24)

Recorded at Electric Lady Studios, One Take Studios
Producer: Ric Ocasek
Illustration: Ric Ocasek

Skupina:
Ric Ocasek - Vocals, Guitars, Keyboards
Melissa Auf der Maur - Bass, vocals (except on track 8)
Brian Baker - Guitars (01,02,04,05,09,10)
Ira Elliot - Drums (01,04,05,09,10)
Billy Corgan - Guitars (01,03,06,07,08,11), Keyboards and vocals (03,06,08,11)
Greg Hawkes - Keyboards (01,02,04,05,09)
Matt Walker - Drums (02,03,06-08)
Diskografie Troublizing
Vyšlo September 9, 1997, Sony Records, SRCS 8413

Seznam skladeb:
01. The Next Right Moment (Ocasek) (4:21)
02. Hang On Tight (Ocasek) (4:55)
03. Crashland Consequence (Ocasek) (4:08)
04. Troublizing (Ocasek) (4:10)
05. Not Shocked (Ocasek) (3:17)
06 . Situation (Ocasek}) (3:48)
07. Fix On You (Ocasek) (3:01)
08. People We Know (Ocasek) (3:37)
09. Here We Go (Ocasek) (4:26)
10. Society Trance (Ocasek) (4:04)
11. Asia Minor (Ocasek) (3:01)
Total Time (43:19)

Recorded at Electric Lady Studios
Producer: Ric Ocasek, Billy Corgan

Nahráli:
Ric Ocasek - Vocals, Guitars, Keyboards
Thad Bernard, Charlie Pettus, Darryl Jenifer - Bass
Eric Schermerhorn - Guitars, E-bow
Roger Greenawalt - Guitars
Greg Hawkes - Keyboards
Milton Sutton - Drums
Diskografie Negative Theater
Vyšlo 1993, Reprise Records, 9362-45248-2, EUR

Seznam skladeb:
01. I Still Believe (1:27)
02. Come Alive (3:51)
03. Quick Change World (4:09)
04. Ride With Duce (4:05)
05. What's On TV (4:53)
06. Shake A Little Nervous (3:58)
07. Hopped Up (5:05)
08. Take Me Silver (3:40)
09. Telephone Again (0:59)
10. Race To Nowhere (Written Alan Vega) (9:20)
11. Help Me Find America (3:58)
12. Who Do I Pay (4:39)
13. Wait For Fate (4:43)
14. What Is Time (4:48)
15. Fade Away (5:23)
Total Time (00:22)

Photography: Ric Ocasek
Artwork: Ric Ocasek
"Negative Theater" bylo vydáno jako 15 skladbové CD pouze v Evropě. Zahrnuje stopy 7 "levé strany", které byly vydány na Quick Change World, a 8 skladeb, které jsou exkluzivní pro album Negative Theatre.

Nahráli:
Ric Ocasek - Vocals, Guitars, Keyboards
Roger Greenawalt - Guitars
Thad Bernard, Charlie Pettus, Darryl Jenifer - Bass
Eric Schermerhorn - Guitars, E-bow
Greg Hawkes - Keyboards
Milton Sutton - Drums
Diskografie Quick Change World
Vyšlo September 28, 1993, Reprise Records

Seznam skladeb:
Right side
01. The Big Picture (Ocasek) (1:31)
02. Don't Let Go (Ocasek) (3:29)
03. Hard Times (Ocasek) (3:53)
04. A Little Closer (Ocasek) (4:03)
05. Riding Shotgun (Ocasek) (4:22)
06. Feeling's Got To Stay (Ocasek) (4:28)
07. She's On (Ocasek) (4:14)
Left side
08. I Still Believe (Ocasek) (1:28)
09. Come Alive (Ocasek) (3:51)
10. Quick Change World (Ocasek) (4:11)
11. What's On TV (Ocasek) (4:54)
12. Hopped Up (Ocasek) (5:00)
13. Help Me Find America (Ocasek) (5:30)
14. Telephone Again (hidden bonus track)
Total Time (50:54)

Recorded at Electric Lady Studios
Producer: Mike Shipley, Ric Ocasek
Artwork, photography: Ric Ocasek
Ricovo čtvrté sólové album bylo původně zamýšleno jako "Negative Theatre", album složené z 2CD a knihy poezie. Nicméně v Severní Americe Refree Records odmítli vydat CD v originální formě. Místo toho mu firma nabídla natočit dalších 7 skladeb s producentem Mikem Shipleyem a přidala je k 7 skladbám z projektu "Negative Theatre". Výsledný záznam se 14 skladbami byl vydán jako "Quick Change World" v Severní Americe. Skladby nahrané společností Shipley zahrnují "Right side", "Left side" se skládá z původních skladeb "Negative Theater". Stylisticky "Right side" představuje pop rock ve stylu The Cars, např. píseň "Hard Times" byla zprvu určena pro album The Cars "Heartbeat City", zatímco levá strana představovala experimentální hudbu.

Nahráli:
Ric Ocasek - vocals, guitar, Keyboards
Nile Rodgers - Guitars
Larry Mitchell - Lead Guitars
Dann Huff - Guitar (10,11)
Steve Elson, Stan Harrison, Matt Collehon - Horns
Richard Hilton - Keyboards
Al Berry - Bass Guitars
Larry Aberman - Drums
Mickey Curry - Drums (10,11)
Tawatha Agee, Fonzi Thornton, Curtis King Jr., Dennis Collins - backing vocals
Diskografie Fireball Zone
Vyšlo June 25, 1991, Reprise Records

Seznam skladeb:
01. Rockaway (Ocasek) (4:21)
02. Touch Down Easy (Ocasek) (4:11)
03. Come Back (Ocasek) (4:18)
04. The Way You Look Tonight (Ocasek) (4:38)
05. All We Need Is Love (Ocasek) (4:56)
06. Over And Over (Ocasek}) (5:29)
07. Flowers Of Evil (Ocasek) (4:41)
08. They Tried (Ocasek) (3:52)
09. Keep That Dream (Ocasek) (4:25)
10. Balance (Ocasek) (4:40)
11. Mister Meaner (Ocasek) (4:49)
12. Fireball Zone (Ocasek) (4:24)
Total Time (54:46)

Recorded at Skyline Studios, New York City
Producer: Ric Ocasek, Nile Rodgers
Engineer: Katherine Miller, Hiro Ishihara, Dave Schiffman, Justin Luchter, Jon Goldberger

Skupina:
Ric Ocasek - Vocals, Bass, Guitars, Keyboards
Steve Stevens - Guitars
Tom Verlaine - Guitars (08)
Sandy McLelland - Background Vocals
Elliot Easton - Guitars
Greg Hawkes - Bass, Keyboards, Background Vocals
Chris Hughes - Drums
Tony Levin - Stick Bass
Benjamin Orr - Background Vocals
Roland Orzabal - Guitars, Background Vocals
G.E. Smith - Guitars
Andy Topeka - Programming, Synclavier, Technical maintenance
Diskografie This Side Of Paradise
Vyšlo September 15, 1986, Geffen

Seznam skladeb:
01. Keep On Laughing (Ocasek) (4:36)
02. True To You (Ocasek) (3:59)
03. Emotion In Motion (Ocasek) (4:40)
04. Look In Your Eyes (Ocasek) (6:00)
05. Coming For You (Ocasek) (5:34)
06. Mystery (Ocasek}) (4:20)
07. True Love (Ocasek/Hawkes) (4:23)
08. P. F. J. (Ocasek) (3:39)
09. Hello Darkness (Ocasek/Hawkes) (4:52)
10. This Side Of Paradise (Ocasek) (8:04)
Total Time: (50:12)

Recorded at Electric Lady Studios, NYC & Additional recording at The Woolhall, Bath & The Town House, London UK
Producer: Ric Ocasek, Chris Hughes, Ross Cullum
Engineer: Ross Cullum
Mixing: Joe Barbaria
Design: Nick Egan
Photography: Arthur Eigort

Nahráli:
Ric Ocasek - Vocals, Guitars, Keyboards
Fuzzbee Morse - Guitars, Keyboards
Jules Shear, Steve Cataldo, Antonio DePortago - Vocals
Roger Greenawalt, Casey Lindström - Guitar
Greg Hawkes, Stephen Hague - Keyboards
Akio Akashi, Darryl Jenifer - Bass
Deric Dyer - Saxophone
Stephen George, "Miss Linn" - Drums
Diskografie Beatitude
Vyšlo December 30, 1982, Geffen

Seznam skladeb:
01. Jimmy Jimmy (Ocasek) (4:57)
02. Something To Grab For (Ocasek) (3:43)
03. Prove (Ocasek) (3:56)
04. I Can't Wait (Ocasek) (3:43)
05. Connect Up To Me (Ocasek) (7:37)
06. A Quick One (Ocasek}) (3:37)
07. Out Of Control (Ocasek/Hawkes) (4:41)
08. Take A Walk (Ocasek) (4:38)
09. Sneak Attack (Ocasek) (3:55)
10. Time Bomb (Ocasek) (5:03)
Total Time (45:50)

Producer: Ric Ocasek
Tape operator: David Hegelmeier
Engineer: Ian Taylor
Assistant engineer: Walter Turbitt
Mastering: George Marino
Graphics, layout: Jeri McManus
Photography: Bob Carlos Clarke

Nahráli:
Gillian McCain - Vocals [Words]
Alan Vega, Ric Ocasek - Vocals [Words], Performer [Noisician], Artwork [Images]
Diskografie Getchertiktz
Vyšlo srpen 1996, Sooj Records, 10042-1

Seznam skladeb:
01. Quiet Please Performance In Progress (Gllian McCain) (1:00)
02. The Big Picture (Ric Ocasek) (1:25)
03. The History Of Glances (Gillian McCain) (1:33)
04. Tell Me (Alan Vega) (1:55)
05. Crowds (Ric Ocasek) (1:48)
06. Taking A Break From God's And Monsters (Gillian McCain) (0:38)
07. Smell War (Alan Vega) (3:31)
08. Quievering (Ric Ocasek) (1:16)
09. Judith In Disgust (Gillian McCain) (1:06)
10. Train (Alan Vega) (3:33)
11. All Men Should Be Boxers (Ric Ocasek) (1:01)
12. Mechanics Of Fluid (Gillian McCain) (1:09)
13. Living Crazed (Alan Vega) (1:31)
14. Attempted Suicide (Ric Ocasek) (1:41)
15. And Jesus Said That Whores Will Be The First To Enter The Kingdom Of Heaven (Gillian McCain) (3:39)
16. No Way (Alan Vega) (2:33)
17. Livingroom Lamplight Odyssey (Ric Ocasek) (3:14)
18. Listen Up, Saint Francis (Gillian McCain) (1:00)
19. Gangland Scag (Alan Vega) (2:16)
20. Daily Events Book (Ric Ocasek)(2:01)
21. With Eight Essential Vitamins (Gillian McCain) (1:44)
22. Metal Eyes (Alan Vega) (2:42)
23. A Certain Blindness (Ric Ocasek) (2:35)
24. Ghosts Before Breakfast (Gillian McCain) (1:14)
25. Shoot The Fucker (Alan Vega) (1:34)
26. Everyone Fuckt (Gillian McCain)(3:00)
Total Time (45:24)

Recorded at One Take Studio, N.Y.C.
Mastered at DB Plus Digital Services, N.Y.C.
All readings: Ric Ocasek, Gillian McCain, Alan Vega
Compiled [CD Construction]: Adam Otcasek
Electronics, Artwork [Images]: Heg
Performer [Noisician]: Roger Greenwald


Nahráli:
Benjamin Orr - Bass Guitar, Guitars, Keyboards, Piano, Lead & Backing Vocals
Diane Grey Page - Backing Vocals
Michael Landau, Elliot Easton - Guitars
Larry Klein - Keyboards
Paul Ridout - UMI programming
Diskografie The Lace
Vyšlo 6. října 1986, Elektra

Seznam skladeb:
01. Too Hot to Stop (4:18)
02. In Circles (4:32)
03. Stay the Night (4:26)
04. Skyline (4:10)
05. When You're Gone (4:51)
06. Spinning (4:27)
07. Hold On (4:30)
08. The Lace (4:20)
09. That's The Way (4:07)
10. This Time Around (5:10)
Total Time: (45:05)

Recorded at Studio The Wool Hall (Beckington, England) and Blue Jay Studios (Carlisle, Massachusetts)
All songs written by Benjamin Orr and Diane Grey Page
Producer: Mike Shipley, Benjamin Orr, Larry Klein
Engineered and recorded: Mike Shipley, with additional engineering by Thom Moore
Mixed: Thom Moore, Mike Shipley (01,03)
Mastered: Bob Ludwig at Masterdisk


Nahráli:
Greg Hawkes - Keyboards, Percussion, Saxophone, Rhythm Guitar, Backing Vocals
Diskografie Anna
Vyšlo 1987, Varese Sarabande Records, STV 81353

Seznam skladeb:
Side A:
01. Waltz In A Flat Major ()
02. Opening Theme ()
03. Late For Work ()
04. Driving Music ()
05. Tune Up ()
06. I'm Not A Socialist ()
07. Noodle Music ()
08. Penguins ()
09. Igloos ()
10. Waltz In A Flat Major ()
Side B:
01. The Most Beatiful Girl In The World ()
02. Anna ()
03. Today's Party ()
04. See You Next Week ()
05. Cockroach Music ()
06. Fire Escape ()
07. Part Socialist ()
08. Desert Music ()
09. Noodle Too ()
Total Time (45:24)

Music composed and performed by Greg Hawkes
Original Motion Picture Soundtrack.

Skupina:
Greg Hawkes - All instruments with Programmed Drums, Multiple Layers of Keyboard parts, Rhythm Guitars
Hosté:
Elaine Hawkes - Flute (10)
Diskografie Niagara Falls
Vyšlo 1983, Passport Records, PB 6022

Seznam skladeb:
01. Niagara Falls (3:42)
02. Twenty-Seven Shirts (3:55)
03. Ants In Your Pants (3:12)
04. Llamas (1:55)
05. The Missing Link (1:50)
06. Block Party (3:53)
07. Jet Lag (3:00)
08. Beep Beep (1:41)
09. Bee System (4:31)
10. Voyage Into Space (3:43)
11. Let There Be Lights (3:54)
Total Time (00:24)

Recorded at Syncro Sound, Boston
Producer: Greg Hawkes, Walter Turbitt
Track 12 and 13 are bonus tracks only on the CD release


Skupina:
Elliot Easton, Jules Shear - Backing Vocals
Brad Hallen - Bass (B2-03,B5)
Elliot Easton - Lead Vocals, 6 & 12-string Electric & Acoustic Guitar, Synthesizer, Sitar [Electric], Bass
Stephen George - Drums
Stephen Hague - Synthesizer
Hosté:
Jon Mathias - Backing Vocals (A1,B1), Synthesizer [Additional] (B5)
Diskografie Change No Change
Vyšlo 1985, Elektra/LWE-6361, Elektra/60393-1

Seznam skladeb:
Side A:
01. Tools Of Your Labor (3:46)
02. (Wearing Down) Like A Wheel (4:34)
03. Shayla (2:44)
04. Help Me (3:47)
05. (She Made It) New For Me (4:16)
Side B:
01. I Want You (3:35)
02. The Hard Way (3:13)
03. Fight My Way To Love (4:16)
04. Change (3:10)
05. Wide Awake (3:24)
Total Time (45:24)

Composed: Elliot Easton, Jules Shear
Producer: Jon Mathias, Roy Thomas Baker, Stephen Hague

Zpět
1987
Jonathan Raven Ocasek, Ric Ocasek, Oliver Orion Ocasek a Paulina Porizkova při premiéře "Hugo"
v Ziegfeld Theatre dne 21. listopadu 2011 v New York CityRic Ocasek (R), Paulina Porizkova (L) a jejich děti při příchodu na Sony Pictures premiéru
filmu 'Click' v Mann Village Theater dne 14. června 2006 ve Westwood, CaliforniaThe New Cars - 2006


The Cars - reunion 2011


Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/TheCars/
http://thecars.org/
http://www.ricocasek.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  29.10.2017 
Menu Poslední aktualizace: 16.9.2019¨
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!