Teramaze - progressrock.cz


Zpět  
Teramaze jsou přední australskou progresivní rockovou kapelou, která byla založená v roce 1993 v Geelong, nyní pobývá v Melbourne. Původně vznikli pod názvem Terrormaze a změna názvu byla způsobena objevem křesťanství členy, kteří změnil lyrické zaměření a poslání kapely oproti jejich raným demonahrávkám. Dřívější nahrávky byly více založené na stylu thrash, ale současný jedinečný styl je postaven na složitých, ale přístupných melodiích, svěžích, čistých, sólových a sborových vokálech, drtivých riffech a sofistikovaných rytmech. Texty Teramaze kombinují filozofické a sociologické myšlenky s křesťanskými ideály. Brett a Dean založili kapelu ještě na střední škole. Prošla mnoha změnami členů a sestavy a také se vyvíjel její styl. V jejím čele stojí kytarista a zakladatel kapely Dean Wells spolu s dalšími členy současné sestavy, kterými jsou Chris Zoupa, Andrew Cameron a Nick Ross.

Dospívající kytarista Dean Wells založil v roce 1993 s několika spolužáky thrash metalovou kapelu Terrormaze. Zbytek původní sestavy zahrnoval basistu Matt Ritchieho, kytaristu Adama Burnella, zpěváka Bretta Rerekura a bubeníka Tony Paulo. Po nějakém těžbě dřeva se přejmenovali na Teramaze a poslali demo do dnes již neexistující polské Empire Records. Label s nimi podepsal smlouvu a vydal jejich debutovou studiovou desku "Doxology" v roce 1995. V Austrálii získali příznivé recenze a byli pozváni Rowe Productions, aby přispěli třemi skladbami "Generation X", "Ever Enhancing" a "Emancipator" na album "Falling On Deaf Ears: Australian Metal Compilation, No. 4".

Než v roce 1998 vydali své druhé album "Tears To Dust", začaly se objevovat jejich melodičtější tendence a kritici je srovnávali s kapelami jako Queensryche, Symphony X a Dream Theater. V době, kdy skupina vydala "Tears To Dust", Rerekura a Burnell kapelu opustili. Wells se posunul na post solového zpěváka a přišel nový člen klávesista Clinton Johannes. Jeho připojení umožnilo Teramaze zavést do jejich zvuku progresivnější principy, přestože thrash byl stále primárním objektem zájmu.

Zatímco hráli tak často, jak to jen bylo možné, ukázalo se, že samotná Austrálie je příliš malá na to, aby se kapela mohla věnovat hudbě jako povolání na plný úvazek. Po vydání EP "Not The Criminal" v roce 2001, což byla devítiskladbové kombinace živých a studiových nahrávek pro CMC International, se kapela v prosinci 2002 rozpadla, než ji Wells v roce 2006 oživil.

O pět let později v roce 2006 Wells kapelu reaktivoval znovu s Brettem Rerekurou, který se vrátil k vokálům, novým bubeníkem Julianem Percym a rotujícím obsazením basistů a kytaristů. Než Dean znovu nastartoval Teramaze, psal písně i pro Australian Idol a The X Factor. V roce 2008 Teramaze vydali demo se třemi písněmi, po němž v polovině roku následovala kompilace "Anthology" na vlastním labelu Jellyfish Records.

V roce 2009 začali s Jeffem Watersem jako producentem pracovat na studiovém albu, které by předvedlo jejich progresivní vývoj. V červnu bubeník Julian Percy kvůli problémům se srdcem ukončil svoji činnost, než 15. června 2009 nečekaně zemřel. Jako dočasná náhrada se připojil Jayson Sherlock. Teramaze pomalu nahrávali a dokončovali svůj průlomový metalový počin pojmenovaný "AnhedoniA" z roku 2012 pro Nightmare Records. Bylo to první z jejich alb, které přineslo již vyzrálý styl Teramaze. V sestavě byli Wells, Rerekura, baskytarista Tijon Lolis a kytarista Mathew Dawson. Byly rovněž použity všechny Percyho bicí party, které byly zaznamenány během fáze psaní. Na podporu vydání alba Teramaze cestoval po Austrálii a Novém Zélandu a odehráli i vybrané evropské festivaly.

Kromě ohromení živého publika v Austrálii a na Novém Zélandu kapela stále zkoušela a psala. Po pauze se jejich sestava ještě jednou změnila. Pouze Wells a Rerekura zůstali s novými rekruty Dave Holleyem na klávesy a smyčce, Deanem Kennedym na bicí a kytaristou Johnem Zambelisem. Tato sestava si střihla v roce 2014 celosvětově uznávané album "Esoteric Symbolism". Jeho recenzní a komerční úspěch pomohl Teramaze vycestovat do Evropy.

Po turné ale vokalista Rerekura kapelu podruhé opustil. Dne 26. června 2014 kapela oznámila, že jej nahradil talentovaný zpěvák Nathan Peachy. Holley a Zambelis také odešli, ke kapele se nově připojil basista Luis Enrique Eguren. Kapela byla znovu zredukována na kvarteto. Teramaze jsou již nějakou dobu v popředí progresivní rockové/metalové scény v Austrálii.

Dean si také připomíná: "Hrál jsem ve stánku Music Man na NAMM, zatímco mě sledovali John Petrucci, Steve Morse a Paul Gilbert. Myslel jsem, že se podělám! Po zádech mi stékal pot a v polovině jsem odhodil krumpáč. Ale potom jsem si popovídal s Petrucci a Morse, protože věděli, že teď pracujeme s Jimem Pitulskim. Bylo to docela cool".

Tato sestava Teramaze zaznamenala v roce 2015 jejich debutový výlet "Her Halo" pro velkou nezávislou metalovou značku Music Theories Recordings (součást skupiny Mascot Label). S tímto albem kapela zaznamenala velký úspěch a uznání a bylo považováno za mistrovské dílo kapely. Bylo to koncepční album bohaté na vyprávěné příběhy, nádhernou instrumentální hudbu s texty, které trhají srdce. Album Teramaze z roku 2015 "Her Halo" a jejich první album pro Mascot Records, ukázalo, že skupina učinila velký krok od předchozích alb "Anhedonia" (2012) a "Esoteric Symbolism" (2014), přičemž britské prog magazíny nazvaly album "Výjimečné" a konstatovaly, že to bylo "jedno z nejlepších prog metalových nahrávek posledních let". Zvuk alba se dále rozvinul a odhalil kapelu v jejím nejprogresivnějším, melodickém a lyrickém podání. Jeho přijetí metalovým tiskem bylo většinou pozitivní, což mělo za následek nejen více a lepších příležitostí ke koncertování, ale také větší prodeje a digitální přehrávání. Teramaze poprvé cestovali po USA a Asii, hrál na festivalech a doprovázeli větší jména.

"Byla to šílená doba," řekl Dean Wells, kytarista Teramaze. "Měli jsme nového zpěváka, můj otec byl nemocný, a pak se nás ujali Maskot a Jim Pitulski, který řídil Dream Theater a zavázal si i Symphony X. Byl to chaos a emocionální horská dráha." Mělo to být období oslav, ale zároveň si zakládající člen Dean Wells zažil i nemilé zprávy. "Zjistil jsem, že můj otec umírá," vysvětluje, "tak jsem do něčeho bouchl příliš tvrdě a zlomil si kosti v ruce. Na paži mi nasadili sádru a já jsem se vlastně vyděsil, když jsem vyšel z nemocnice, odlomil ji a hodil do koše. Nakonec jsem asi 90 procent písniček napsal se zlomenou rukou, což je pravděpodobně důvod, proč to není tak technické", vyjádřil se Dean Wells.

V roce 2017 Wells sestavil další sestavu, aby pracoval na dalším albu Teramaze. Původní zpěvák Brett Rerekura se potřetí vrátil jako sólový zpěvák a nahradil Nathana Peacheye. Po čtyřech letech se tak Wells a Teramaze vrátili s novým albem. Dne 24. dubna 2019 prog rocková skupina Teramaze oznámila, že jejich nové album "Are We Soldiers" vyjde 21. června 2019 prostřednictvím skupiny Mascot Label Group. Na "On Are We Soldiers" kapela obnovila prvky svého tvrdšího zvuku a posunula klávesy nováčka Jonah Weingartena až k hlavní součásti mixu. Baskytarista Andrew Cameron a bubeník Nick Ross doplnili soupisku. Pořád jsou to Teramaze - úplné kolosální sbory, třaskavé kytarové akordy, složité rytmické změny a povznášející melodie - ale je to jenom větší, světlejší a ještě lepší Teramaze. Na oslavu tohoto oznámení vydala australská skupina také nové video ke své písni "Weight Of Humanity", kterou režíroval Wayne Joyner. Skladba je první nahrávkou zveřejněnou z jejich nadcházejícího alba. Album bylo vydáno na podzim 2019, zatímco skupina byla na turné. Tato sestava si připsala příznivé srovnání s nahrávkami kapel jako Pineapple Thief, TesseracT, Voyager a Riverside.

Zakladatel, kytarista a producent Teramaze Dean Wells řekl o videu: "Weight Of Humanity" byla jednou z prvních písní, které jsme pro toto album napsali, a já věřím, že zachycuje skutečnou podstatu toho, co je Teramaze umělecky a lyricky. Píseň se dotýká tlaků na život v naší době a toho, v co jsme se rozhodli uvěřit a přijmout to, co je pravda nebo pouhé lži. Je to jedna z mých oblíbených skladeb na albu a Wayne odvedl úžasnou práci, když vytvořil něco vizuálně stimulujícího, které dobře ladí s tématem písně".

Dean Wells k úvodní písni říká: "Fight or Flight" se opravdu chápe jako píseň, která hudebně překlenuje propast mezi naším předchozím albem "Her Halo" a "Are We Soldiers". Je to píseň, která odkazuje na fyziologickou reakci, ke které dochází v přítomnosti něčeho, co je děsivé, ať už psychicky nebo fyzicky, a může to souviset s mnoha různými situacemi v našem životě. Myslím, že toto je jeden z největších vokálních výkonů Bretta Rerekury a opravdu si užívám sólovou kytaru jako kytarové riffy, které se proplétají uvnitř i mimo skladbu. Tuto píseň si opravdu užívám, protože nemá refrén, který se v celé skladbě opakuje. Díky této neustálé progresi je tato píseň jednou z oblíbených písní skupiny a nemůžeme se dočkat, až ji zahrajeme naživo".

"Are We Soldiers" je trochu vážnější a je to dlouhé album", usmívá se hrdě Wells. "Ale za to se omlouvám. Baví mě to a jen doufám, že to udělají i jiní lidé". "Je mi líto, že si opravdu nemyslím, že jsme toho součástí," pokračuje. Má se zato, že Teramaze je progresivní kapela, ale jsme blíže k progresivnímu metalu a ne k progresivnímu rocku. Ale někdy to není progresivní rock, je to spíš metal s velkými popovými sbory. Mám rád progresivní metal, protože mi dává šanci napsat cokoli pod hlavičkou Teramaze. Ale někdy rád skládám popové písně. A uniknou do Teramaze, vždycky, jako například píseň "Her Halo".

Na "Are We Soldiers" přinesli Dean Wells a Teramaze další vynikající kousek moderního progresivního metalu. Ten, který bude nevyhnutelně stavět na pokroku dosaženém "Her Halo". Sám Dean Wells kategorizoval nové album stručně jako metal s velkými popovými refrény. Ukázalo se, že je trochu vzdušnější a lehčí než "Her Halo". Teramaze si připravila plány na živá vystoupení v Evropě a Velké Británii na další, jsou kapelou, která bude v roce 2019 a dále trávit hodně svého času.

Za posledních 11 měsíců prošla kapela několika celostátními covidovými uzávěry, bez možnosti koncertů a jen zřídka byli společně ve stejné místnosti... Kreativní šťáva kapely však byla stále velmi vysoká a dokázali vyprodukovat tři plnohodnotná alba. Dne 25. dubna 2020 se ke kapele připojil nový bubeník Nick Ross.

Australští proggeři vydali 9. října 2020 nové album "I Wonder" prostřednictvím Wells Records. Před vydáním alba Teramaze zveřejnili ve vlastní režii zrealizované video ke zbrusu nové písni "Here To Watch You". Skladba je převzata z nového alba kvarteta a představil se v ní i vokál hostujícího Jasona Wisdoma z amerických křesťanských metalistů Death Therapy. Na "I Wonder" je píseň "Here To Watch You", ve které jsme spojili minulé styly Teramaze se současným a přinesli do současnosti témata z našeho alba "Her Halo", vysvětluje kytarista a zpěvák Dean Wells, "...abychom v podstatě mluvili o pronásledování lidí online a jak je to v zásadě nemožné úplně vymýtit z naší společnosti, ale věříme, že existuje nová generace lidí, která nás všechny přivede na lepší místo, protože se k sobě lidé budou chovat s respektem".

Dean Wells dále uvedl: "I Wonder" je album, které jsem osobně chtěl napsat velmi dlouho. Mít Andrewa, Chrise a Nicka v této kapitole Teramaze byl perfektní vzorec k tomu. Věřím, že jsme v rámci tohoto hudebního tělesa dosáhli všeho, co jsme si předsevzali. Je to nejemotivnější a nejupřímnější dílo, jakého jsem jako skladatel v životě byl schopen, a byla to velká výzva. Opravdu jsem si užil proces psaní, zpívání a nahrávání hlavních vokálů. Pokud jste opravdovým fanouškem Teramaze, toto album si zamilujete!"

V květnu 2021 skupina vydala album "Sorella Minore", kterou mnozí fanoušci nazvali "koncepční rocková opera". S jejich posledním vydáním skupina udělala v podstatě úplný opak tím, že měla 9 samostatných písní, které nebyly nutně spojeny jedním příběhem nebo tématem".

"Sorella Minore" je druhým pokračováním ságy "Her Halo" a pokračuje v bouřlivém příběhu dvou sester. Brzy po smrti starší sestry při podezřelé nehodě je mladší sestra unesena a uzamčena mimo vnější svět. V zajetí, v pusté hradní věži, je její jedinou společností muž, který rozhoduje o jejím osudu, Tyran. Řekne jí, že mu brzy bude násilně zasnoubena sprostá bestie, které říká „otec“. Její jedinou nadějí je přesvědčit Tyrana, aby se nenechal ovlivnit bohatstvím a mocí svého otce, vzdoroval jeho démonické vůli a pomohl jí uniknout.

Album začíná dlouhou epickou titulní skladbou, téměř 26-minutovou suitou silnou jako od Dream Theater, a majestátní jako od Shadow Gallery. Pro tento hořící a oslňující kotel skupina využila další tři zpěváky, všichni pocházející z Austrálie, když se k Wellsovi připojil Nathan Peachey, Silvio Massaro (Vanishing Point) a Jennifer Borg (Divine Ascension), aby se z toho stal skutečný trhák příběhu, zpěváků a kapely. Každý zpěvák přidal každé postavě svou vlastní hloubku a jedinečné chutě v tomto pokračování příběhu "Her Halo". Hraní jde mimo veškeré hranice s vynikajícím vokálem a Wells a Zoupa skvěle kombinují kytaru s vynikajícími klávesami, které se používají jako perfektní protipól. Každý hudebník si do konceptu vložil tělo i duši a všichni hrají jako posedlí, což je vzhledem k démonickým prvkům zapojeným do děje možná ironické. "Sorella Minore" je nádherné progresivní metalové album a je dokonalým společníkem "Her Halo", ale i samo o sobě se jeví jako dokonalé dílo.

Píseň "Sorella Minore" s délkou trvání 26 minut představovala pro kapelu dlouhý proces skládání, nahrávání, mixování a aranžování. Konečným výsledkem je epická horská dráha, ve které máte pocit, jako byste prožívali krátký film, využívající krajinu zvuků Teramaze.

Progrockeři Teramaze oznámili, že vydají své nejnovější album "And The Beauty They Perceive" u Wells Music dne 5. října 2021. "And The Beauty They Perceive" dokonale vystihuje pocity vzteku, zoufalství, naděje, frustrace a občasné lyriky, že Dean Wells je tak dobrý, že dokáže bez problémů vklouznout do písní skupiny. Úvodní a titulní skladba alba ukazuje schopnost kapely sestavit poutavou chytlavou píseň s několika progresivními prvky, kde jako závěrečná skladba "Head Of The King" vezme posluchače na epickou 11-minutovou cestu s okamžiky technického rázu, více dynamických posunů a opravdu dává každému členu kapely okamžik, aby svým výkonem zazářil.

Kytarista Chris Zoupa uvedl: "Právě jsme dokončili psaní "Sorella..." a byli jsme naprosto vyčerpaní ze skládání 25-minutové písně. Abyste dosáhli spravedlnosti alba, musíte se trochu zavázat k lyrickým tématům a melodickým motivům. Při psaní "And The Beauty They Perceive" jsme chtěli, aby album bylo devíti zabijáckými skladbami, které v sobě spojí všechny prvky technické, emoční, instumentální a chytlavost, které lze za ta léta najít na každém albu Teramaze. Myslím, že jsme toho pohodlně dosáhli, a všechny fanoušky Teramaze toto album opravdu nakopne!"

"And The Beauty They Perceive" je deváté studiové album skupiny a třetí s Wellsem jako frontmanem, který přebral všechny hlavní vokální povinnosti. Fanoušci jej přivítali jako tvář a zvuk současné inkarnace Teramaze. Vzhledem k tomu, že produkují hudbu... a bez známek zpomalení, je pravděpodobné, že v nepříliš vzdálené budoucnosti uslyšíme od Teramaze ještě více hudby.

"Australský prog existuje už nějakou dobu, kamaráde," řekl Wells o nedávné explozi progresivně smýšlejících rockových kapel z Austrálie, z nichž melbournští Teramaze jsou určitě v popředí. "Začalo to s kapelami jako Cog, Karnivool a teď jsou to Voyager, Caligula's Horse a Plini a mnohé další."
Teramaze bodují svou stejně komplexní, atmosférickou a melodickou směsicí síly, progresivního a symfonického metalu po celém světě u fanoušků relevantních velikánů, jako jsou Dream Theater, Shadow Gallery, Symphony X, Kamelot nebo Nightwish.

Australská prog metalová čtveřice Teramaze oznámila 5. srpna 2022, že prostřednictvím svého labelu Wells Music vydá 6. října 2022 nové album nazvané "Flight Of The World". Bude to čtvrté dlouhohrající album, které tato plodná melbournská kapela vydala od roku 2020 - tři z nich přitom vyjdou během dvanácti měsíců. V roce 2020 vydali "I Wonder" a loni jak "Sorella Minore", tak "And The Beauty They Perceive". "Flight Of The Wounded" je naše desáté album a je dost možná naše nejsilnější pracovní úsilí skupiny," říká hlavní představitel Dean Wells. "Od začátku do konce, od skladby ke skladbě, opravdu neexistuje žádná výplň".

"Stejně jako všechno, co jsme kdy vydali, i na tomto albu jsme do každé písně nalili všechno a nenechali jsme kámen na kameni. Vždy jsem dbal na to, aby byly mixy dokonalé a našel jsem ty správné kytarové a syntezátorové zvuky. Jako kapela, vždy se snažíme, aby každá píseň zněla tak dobře, jak jen může. Toto album bude také mým čtvrtým, kde jsem hlavním vokalistou kapely. Vždy se snažím posouvat se z jednoho alba na druhé. Rozhodně jsem vyzkoušel několik nových přístupů ke psaní a zpívání, které jsem na předchozích albech neměl. Snažil jsem se, aby mé texty byly co nejsilnější nebo co nejzranitelnější, a také jsem experimentoval s vážnějšími tóny v mém hlase. Opravdu jsem se našel jako zpěvák a myslím, že fanoušci nebudou zklamáni. Toto album se nepodobá ničemu, co jsme dosud vydali. Bude to opravdu náročné album na zpívání naživo, ale nemůžeme se dočkat, až toto album skutečně vyjedeme na turné, a to po národní a doufejme i po celém světě."

Australská progrocková skupina Teramaze pokračuje ve své plodné cestě dalším albem s názvem "Dalla Volta", které obsahuje směs nového materiálu spolu s přepracovanými verzemi písní z roku 1998 "Tears To Dust", "Her Halo" z roku 2015 a "Are We Soldiers" z roku 2019. Deska vyšla 26. dubna 2023. "Pokud jste fanouškem Teramaze, pak toto album musíte mít ve své sbírce." Kapela zveřejnila video ze setu k "Shadows II", skladba se původně objevila na druhém albu kapely "Tears to Dust". "Původní "Shadows" byla naše nejoblíbenější píseň z našeho druhého a byla to první skladba Teramaze, kterou kapela zahrála v American Radio. Všichni jsme si mysleli, že by bylo skvělé předělat "Shadows" a dát jim moderní nový nádech. Jsme nesmírně šťastní, jak to dopadlo, a doufáme, že staří i noví fanoušci mohou znovu objevit tuto píseň jako my", řekl o skladbě Dean Wells. Bonusová skladba "Easy Lover" je cover od Phila Collinse. Vystupuje v něm zpěvák Nathan Peachy. U písně z 80. let určitě udělali píseň poctivě. Zdá se, že to zapadá do celkového alba.

V roce 2023 odehráli Teramaze několik skvělých živých vystoupení, především s doprovodnou švédskou metalová skupinou Avatar a jkako headlineři na festivalu Prog Power Europe v Nizozemsku. Když se Avatar poprvé vydal do Austrálie, byl nám zaslán e-mail s nabídkou, kterou nemohli odmítnout. Třítýdenní upozornění na přípravu rychlého, vysoce energetického setu, který by zapálil dav v jejich domovském městě. Měli tak úžasný tým nejvyšší kvality, který s nimi spolupracoval na tom, aby se toto živé DVD z tohoto vystoupení stalo skutečností, a kapela nemůže být šťastnější, že se s vámi může podělit o tento dlouho očekávaný okamžik. Nahrávka vyšla pod názvem "Live at 170 Russell". "Byla to jedna z příležitostí, která nám spadla z nebe jako dárek, stačilo jen využít tu chvíli...

Jejich nové album "Eli: A Wonderful Fall From Grace", které vyjde 24. května 2024 pod hlavičkou Wells Music, je další ukázkou jejich evoluce jako kapely a upevňuje jejich postavení jako jedné z nejrozmanitějšího a koncepčního počinu v moderním progresivním metalu. Tento jeden z nejkreativnějších a nejplodnějších australských progresivních metalových počinů nadále posouvá své řemeslo a celý žánr kupředu do nejvzdálenějších sfér inovativního zvuku.

"Eli: A Wonderful Fall From Grace" je koncepční album, které završuje trilogii jejich příběhu Halo, následuje "Her Halo" z roku 2015 a "Sorella Minore" z roku 2021. V komentáři k tematickému směru alba kapela uvádí: "Začali jsme příběhem o zradě, lásce a úžasu vyprávěným prostřednictvím alba "Her Halo". Pokračovali jsme v tomto příběhu až do vrcholného konce s epickým apartmá "Sorella Minore". A nyní jsme vám konečně přinesli třetí díl ságy "Halo", abychom dali dohromady celý příběh. Nevedeme vás dopředu v čase, ale na úplný začátek..."

"Eli – A Wonderful Fall From Grace" nás zavede do A Place Called Halo, cirkusu, kde to všechno začalo na vrcholu své popularity. Eli, přeživší ztroskotání, objeví putovní stanovou krajinu a stane se hvězdnou atrakcí... ale za strašlivou cenu. Spolu s studiovým koncepčním albem konečně vydáváme povídku, která před mnoha lety vyvolala tento koncept poutající kouzlo. Každý příběh má svůj začátek, stejně jako "Eli - A Wonderful Fall From Grace".

Zpět  
Členové:
Dean Wells - Vocals, Guitars, Keyboards (1995-present)
Andrew Cameron - Bass Guitar (2017-present)
Nick Ross - Drums (2017-present)
Chris Zoupa - Guitars, Keyboards (2018-present)Bývalí členové:
John Zambelis - Guitars (2013-2014)
     Mathew "Mat" Dawson - Guitars (2006-2013)
Nathan Peachey - Vocals (2014-2018, 2019-2020 host)
Brett Rerekura - Vocals (1993-1997, 2012-2014, 2018-2019)
Jonah Weingarten - Keyboards (2017-2019)
Dean Kennedy - Drums (2013-2018)
     Jon Beckx - Guitars (2017-2018)
     Jeremy Poole-Johnson - Keyboards (2016-2017)
Luis Enrique Eguren - Bass (2014-2015)
     Dave Holley - Keyboards (2014-2016)
Jake "Warshifter" Weber - Bass (2012)
     Tijon Lolis - Bass (2012)
     Allan Heyne - Bass (2006-2012)
     Patrick William - Vocals (2006-2012)
     Andrew Pitman - Bass (2011)
Miles Krenzin - Drums (2010)
Julian Percy - Drums (2006-2009) (R.I.P. 2009)
Jayson Sherlock - Drums (2009, live)
     Matthew "Matt" Ritchie - Bass (1993-2002)
     Antonio "Tony" Paulo - Drums (1993-2002)
     Clinton Johannes - Vocals, Guitars, Keyboards (1998-2002)
     Adam Wilkie - Guitars (1997-1998)
     Adam Burnell - Guitars (1993-1997)
     Neil Favelle - Guitars (2009, live)

1993-1994
1995
Doxology
1996
Dean Wells - guitars, backing vocals
Brett Rerekura - vocals
Matthew "Matt" Ritchie - bass
Antonio "Tony" Paulo - drums
Adam Burnell - guitars
Brett Rerekura - vocals
Adam Burnell - guitars
Dean Wells - guitars, backing vocals
Matthew "Matt" Ritchie - bass
Antonio "Tony" Paulo - drums
Dean Wells - guitars, backing vocals
Brett Rerekura - vocals
Matthew "Matt" Ritchie - bass
Antonio "Tony" Paulo - drums
Adam Burnell - guitars
1997
1998
Tears To Dust
1999-2002
Not The Criminal (EP)
Dean Wells - guitars, backing vocals
Brett Rerekura - vocals
Matthew "Matt" Ritchie - bass
Antonio "Tony" Paulo - drums
Adam Wilkie - guitars
Clinton Johannes - vocals, guitars, keyboards
Dean Wells - guitars, backing vocals
Matthew "Matt" Ritchie - bass
Antonio "Tony" Paulo - drums
Disbanded
2003-2006
2007-2009
Spectator [Demo]
2010-2011
Dean Wells - guitars, backing vocals
Dean Wells - guitars, backing vocals
Julian Percy - drums
Dean Wells - guitars, backing vocals
Dean Kennedy - drums
2012
AnhedoniA
2013
2014-2015
Esoteric Symbolism
Her Halo

Brett Rerekura - Vocals
Dean Wells - Guitars, Backing Vocals
Mathew "Mat" Dawson - Guitars
Tijon Lolis - Bass
jayson Sherlock - Drums (live)
Julian Percy - Drums (only CD)
Dean Wells - guitars, backing vocals
Brett Rerekura - vocals
Dean Kennedy - drums
John Zambelis - Guitars
Dean Wells - Guitars, Backing Vocals
Dean Kennedy - Drums
Luis Enrique Eguren - Bass
Nathan Peachey - Vocals
2016
2017
2018
Dean Wells - guitars, backing vocals
Dean Kennedy - drums
Nathan Peachey - vocals
Jeremy Poole-Johnson - keyboards
Dean Wells - guitars, backing vocals
Dean Kennedy - drums
Nathan Peachey - vocals
Jonah Weingarten - keyboards
Dean Wells - guitars, backing vocals
Dean Kennedy - drums
Jonah Weingarten - keyboards
Brett Rerekura - vocals
2019
Are We Soldiers
2020-dosud
I Wonder
Sorella Minore
And The Beauty They Perceive


Dean Wells - guitars, backing vocals
Jonah Weingarten - keyboards
Brett Rerekura - vocals
Andrew Cameron - bass
Chris Zoupa - guitars
Dean Wells - guitars, backing vocals
Andrew Cameron - bass
Chris Zoupa - guitars
Nick Ross - drums
Dean Wells - vocals


Členové Dean Wells
(Narozen ***, Melbourne, Victoria, Australia)
Vocals, Guitars, Keyboards


Dean je australský skladatel a sólový kytarista australské prog/metalové skupiny TERAMAZE (1995-present) a metalové skupiny MESHIAAK (2014-present), působí také jako hudební producent a zvukař v Shredville Studios v Melbourne.

Spolupracoval také s kapelami Bane of Bedlam (2013), Damnations Day (2013,2017), Harlott (2017), Internal Nightmare (2013), The Black Stymphalian (2014), Vanishing Point (2014).

Začal s Teramaze v roce 2000. Ale rychle to zastavil, abych dělal něco jiného až do roku 2008. Takže opravdově to začalo v roce 2008. Pak už s nimi udělal první album "Anhedonia" v roce 2012 a "Esoteric Symbolism" v roce 2014.

Členové Andrew Cameron
(Narozen ***, Sydney, Australia)
Bass Guitar


Andrew Cameron je australský hudebník a v současné době, od roku 2017, hraje na baskytaru v progresivní metalové kapele TERAMAZE. Podobný post zastává i v dalších kapelách Metanoia (Bass, 2016-present) a Meshiaak (Bass, 2018-present). Působil také v kapelách Koufax a Leftovers. V roce 2019 hostoval také na EP kapely Alchemy "Infinite Forms Of Torture".

Členové Nick Ross
(celým jménem Nick "Klonk" Ross)
(narozen 1998, Frankston, Victoria, Australia)
Drums


Nick Ross je australský hudebník a v současné době, od roku 2017, hraje na bubny v progresivní metalové kapele TERAMAZE.

Dne 25. dubna 2020 kapela oznámila, že se ke kapele připojil nový bubeník Nick Ross. Mick tak v současné době hraje v Melbournských matalových kapelách Teramaze a Witchgrinder, které jsou špičkovými kapelami ve vlastních podžánrech australské metalové scény. Nicks dokázal, že je jedním z nejslibnějších a nejslibnějších bubeníků Melbournů už ve věku 22 let.

Nick se pyšní více než 10 lety na bubenické stoličce, zkušenostmi z národních i mezinárodních turné, stovkami koncertů a mnoha nahrávkami, jeho lekce bicích nástrojů přinášejí tuto zkušenost svým osobitým zábavným přístupem. Se zaměřením na testované techniky, přístup bez zranění a praktický použitelný obsah může Nick pracovat se studenty, kteří chtějí hrát koncerty, se zábavnými fandy a všemi dalšími.

Členové
(celým jménem Christopher Zoupa)
(narozen 10. prosince 1986, Melbourne, Victoria, Australia)
Guitars, Keyboards


Chris Zoupa je slavná hvězda YouTube pocházející z Melbourne v Austrálii. Je to kytarista, který diváky učí střípky metalové a hardrockové kytary hrající na svém oblíbeném kanálu YouTube pod vlastním jménem. Jeho lekce správné techniky a návody na hraní skladeb, jako je od Van Halen "Eruption", dosud na jeho kanál přivedly více než 150 000 předplatitelů.

Ke svým pátým narozeninám dostal svoji první kytaru a v patnácti začal docházet na lekce hraní na kytaru mimo domov svých rodičů. Studoval na Camberwell Music School v australském Melbourne. Chris nabízí svůj vlastní online výukový program s názvem "A Beginner’s Guide To Modes On The Guitar".

Spolupracoval také s kapelami Seventh Dan Counterforce (2014) a TDW (2020). Od roku 2018 je součásti australské progresivní rockové kapely Teramaze.

Chris se umístil na seznamu nejpopulárnějších hvězd YouTube. Byl také zařazen do elitního seznamu slavných celebrit narozených v Austrálii.

Členové John Zambelis
(narozen ***, Gelong, Australia)
Guitars


John je australský hudebník a hráč na kytaru. V letech 2013-2014 je znam z působení v progresivní kapele Teramaze, se kterou jako kytarista nahrál v roce 2014 desku "Esoteric Symbolism".

Působil však také v kapelách A Fallen Theory, Rival Fire, s níž spolu ve složení Matthew Darcy, Tim Smyth, Zac Connelly a John Zambelis natočil album "War", která vyšla u Sony Music 11. srpna 2017. Od roku 2017 působí jako sólový kytarista proketu Good Faces 4 Radio v městě Geelong.

Johnny Zambelis od roku 2009 působil a působí jako profesionální hudebník na volné noze. V letech 2019-2020 studoval na Oxygen College v oboru Audio Production. Předtím v letech 2004-2009 studoval na Newcomb High School.

Členové Nathan Peachey
(narozen ***, Melbourne, Victoria, Australia)
Vocals


Nathan je veganský metalový zpěvák z Melbourne. Působil v kapele Teramaze v letech 2014-2018 a nahrál s ní jejich hodně povedené album ůHer Halo".

Po turné v roce 2014 vokalista Rerekura kapelu Teramaze podruhé opustil. Dne 26. června 2014 kapela oznámila, že jej nahradil talentovaný zpěvák Nathan Peachy, který s kapelou zpíval až ro roku 2018. Nahrál s ní album "Her Halo" (2015), poté už jen hostoval ve stejnojmenné skladbě na albu "Sorella Minore" (2020).

Po 7 letech s kapelou Trigger, kde byl od samého začátku, se zpěvák Tim Leopold rozhodl přejít z kapely a věnovat více času práci a své rodině. Jen o několik dní později Trigger přišli s oznámením, že zpěvák Nathan Peachey opouští svou kapelu Teramaze. Načasování bylo perfektní a kluci neztráceli čas tím, že oslovili Peacheyho, aby se připojil od roku 2018 ke skupině.
Nathan působil/působí v kapelách:
Trigger - Vocals (2018-present)

Teramaze - Vocals (lead) (2014-2018, 2019-2020)
2020 "A Deep State Of Awake" (SP) - Vocals (lead)
2019 "The Heist" (SP) - Vocals (lead)
2015 "Her Halo" - Vocals (lead)

Členové Brett Rerekura
(narozen ***, Geelong, Victoria, Australia)

Brett Rerekura je hudebník z Austrálie, zpěvák, skladatel, který v průběhu let účinkoval v mnoha kapelách v nejrůznějších žánrech od akustického po progresivní rock/metal a alternativní rock.

Jednou z nejdůležitějších kapel Bretta byla Teramaze (Progressive Metal outfit z Melbourne), s níž nahrál alba "Doxology" (1995), "Anhedonia" (2012), "Esoteric Symbolism" (2014) a "Are We Soldiers" (2019).

Členové Jonah Weingarten

(také znám jako Dance of the Mourning Child)
(narozen 28. března 1983, Randolph, Green Mountains, Vermont, United States)
Keyboards, Piano


Jonah je americký hudebník a hráč na klávesové nástroje.

Jonah působil nebo spolupracoval s mnoha kapelami jako jsou Infernal Method (2002), Avian (2005), Pyramaze (2002-present), Structure of Inhumanity (2005-present), Lilitu (2005-2007), Blood Promise, Echoterra (2007-2014), Written in Blood (2007-2008), Arretohce (2010-present), Malacoda (2016), Universal Mind Project (2016-present), Legion of Carcaroth a We Are Sentinels.

Dance of the Mourning Child je Weingartenův sólový instrumentální projekt.

Členové Dean Kennedy
(narozen 11. září 1989, Australia)
Drums


Dean je australský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako člen kapely Damnations, ale působil i v řadách kapely Teramaze.

Nahrávky s kapelami:
Damnations Day - Drums (2005-present)
2017 "A World Awakens" - Drums
2013 "Invisible, the Dead" - Drums

Teramaze - Drums (?-2017)
2014 "Esoteric Symbolism" - Drums
2015 "Her Halo" - Drums

Členové Luis Enrique Eguren
(narozen ***, Peru)
Bass


Louis je basista původem z Peru, který je znám z působení ve více australských kapelách. V poslední době je členem Damnations Day spoli s dalšími členy Mark Kennedy (Vocals, Rhythm Guitar), Jon King (Lead Guitar), bývalý člen Teramaze Dean Kennedy (Drums). Vydali už dbě alba "A World Awakens" (2016) a "The Dead" (2013). Působí ještě v kapele Manic Opera (As Luis Eguren).

Dříve působil v kapelách:
Catenas - Bass
Dehumanizer - Bass
Teramaze - Bass (2014-2017)
2015 "Her Halo" - Bass

Členové Jake "Warshifter" Weber
(narozen ***, Australia)
Bass


Jake Weber je australský hudebník a hráč na basovou kytaru. Působil v mnoha australských kapelách. Přehled jeho kapel a nahrávek:

Harlott - Bass (2011-2020)
2020 "Detritus Of The Final Age"
2017 "Extinction"
2015 "Proliferation"
2013 "Origin"
2012 " None" [EP]
2011 "Virus" [EP]

Deprivation - Guitars (2006-2008)

Our Last Enemy (As Jake) - Guitars (2008-2009)
2010 "Fallen Empires" - Guitars

Teramaze (As Jake "Warshifter" Weber) - Bass
The Murdering - Guitars (?-2016)
Warshifter - All instruments

Battlegrave - Guitars
2018 "Relics Of A Dead Earth"

Členové Miles Krenzin
(narozen ***, Maribyrnong, Melbourne, Victoria, Australia)
Drums


Miles je australský hudebník a hráč na bicí. Byl znám jako člen kapely Teramaze.

Nahrával také v roce 2009 jako studiový hudebník bicí pro "Unbreathable" demo. Působil také v kapelách:

Architects of Evolution - Drums (2013-present)
2015 "Global" (EP)

Orchestrating the Damned (As Miles) - Drums (2013-present)

Primordial Space - Drums (2006-?)
2009 "Demo 2009" (Demo) Drums
2008 "Demo 2008" (Demo) Drums

Teramaze - Drums (2010-?)

The Implicate Order - Drums (2002-2006)
2003 "Live Manifestation" (Promo) (EP) Drums

Členové Julian Percy
(narozen ***, Australia,
zemřel 15. června 2009)
Drums


Julian byl australský hudebník a hráč na bicí. Byl znám jako člen kapely Teramaze.

S kapelou Teramaze nahrával v roce 2009 jejich album "Anhedonia". V červnu bubeník Julian Percy kvůli problémům se srdcem ukončil svoji činnost, než 15. června 2009 nečekaně zemřel. Teramaze pomalu nahrávali a dokončovali svůj průlomový metalový počin "AnhedoniA" až do roku 2012 pro Nightmare Records. V sestavě byli Wells, Rerekura, baskytarista Tijon Lolis a kytarista Mathew Dawson. Byly rovněž použity všechny Percyho bicí party, které byly zaznamenány během fáze

Členové Jayson Sherlock
(narozen 12. července 1970, Melbourne, Victoria, Australia)
Drums


Jayson je australský hudebník a hráč na bicí. Působil v kapelách Light Force (1990), Mortification (1990-1993), Beheadoth (1994), Paræmacium (1993-1996, 2006), Where Shadows Lie (2002-2004), inExordium (2008), Generator, Deliverance (2012-2014), Soundscape (1999-2007), Revulsed (2010-present) a naposledy i Altera Enigma (od 2006). S kapelou Teramaze působil pouze jako koncertní hudebník v roce 2009 jako záskok za Juliana Percyho.

Jayson Sherlock byl bubeníkem australské křesťanské death metalové kapely Mortification. Byl rovněž zakladatelem one-man projektu "unblack metal" kapely Horde, ve kterém hrál na všechny nástroje. Když byl Horde známá pod jménem Beheadoth, používal jméno Unpaganuth Necronomoccultociduth. Sherlock je znám svoji jedinečnou a extrémně rychlou technikou kontrabasu a blast beatu. Hostoval také na albu kapely Ursula "Awakening" z roku 2012, kde hrál na bicí a zastal i doprovodný zpěv.

Sherlock je také znám jako profesionální digitální grafik. Ilustroval obaly alb většiny alb svých kapel.

Zpět  
Studiové desky:
2024 ELI - A Wonderful Fall From Grace
2023 Dalla Volta
2022 Flight Of The Wounded
2021 And The Beauty They Perceive
2021 Sorella Minore
2020 I Wonder
2019 Are We Soldiers
2015 Her Halo
2014 Esoteric Symbolism
2012 Anhedonia
2001 Not The Criminal (EP)
1998 Tears To Dust
1995 Doxology
Ostatní nahrávky:
2023 Live at 170 Russell (live)
2008 Anthology (komp.)
2008 Demo 2008

Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars, Keyboardss
Hosté:
Diskografie ELI - A Wonderful Fall From Grace
Vyšlo 24. května 2024, self-released, 005 CD

Seznam skladeb:
01. A Place Called Halo ()
02. The Will of Eli ()
03. Step Right Up ()
04. I Mantissa ()
05. Madam Roma ()
06. Standing Ovation ()
07. Hands Are Tied ()
08. A Wonderful Fall From Grace ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars, Keyboardss
Hosté:
Diskografie Dalla Volta
Vyšlo 26. dubna 2023, self-released, 005 CD

Seznam skladeb:
01. Navigate In Solitude (7:26)
02. Chaos In The Way (4:05)
03. These Crystal Walls (4:35)
04. Shadows II (Re-Imagined) (4:55)
05. The Heist (5:45)
06. Waves (Piano Version) (4:39)
07. Broken (Piano Version) (5:55)
08. Weight of Humanity (2017 Demo Version) (6:53)
09. From Saviour To Assassin (2017 Demo Version) (4:58)
10. Fight or Flight (2017 Demo Version) (5:39)
11. Are We Soldiers (2017 Demo Version) (6:54)
Bonus Track:
12. Easy Lover (cover) (5:14)
Total Time: (61:44)


Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars, Keyboardss
Hosté:
Diskografie Flight Of The Wounded
Vyšlo 3. října 2022, Wells Music (Australia)

Seznam skladeb:
01. Flight Of The Wounded (10:43)
02. Gold (5:49)
03. The Thieves Are Out (6:50)
04. Until The Lights (6:20)
05. Ticket To The Next Apocalypse (7:50)
06. For The Thrill (5:16)
07. Dangerous Me (7:16)
08. Battle (5:04)
09. In The Ruins Of Angels (7:07)
Total Time: (62:15)

Music, Lyrics: Teramaze
Producer, Mixed: Dean Wells
Mastered: Tony 'Jack The Bear' Mantz
Orchestrated [All Orchestration]: Chris Zoupa, Dean Wells
Graphic Design: James Givvens
Photography: Karina Wells

Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars, Keyboardss
Hosté:
Diskografie And The Beauty They Perceive
Vyšlo 5. října 2021, Wells Music

Seznam skladeb:
01. And The Beauty They Perceive (6:07)
02. Jackie Seth (4:52)
03. Untide (6:09)
04. Modern Living Space (10:22)
05. Blood Of Fools (6:23)
06. Waves (4:38)
07. Son Rise (5:50)
08. Search For The Unimaginable (7:12)
09. Head Of The King (11:11)
Total Time: (62:44)


Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars, Keyboardss
Hosté:
Nathan Peachey - Vocals (01)
Silvio Massaro - Vocals (01)
Jennifer Borg - Vocals (01)
Diskografie Sorella Minore
Vyšlo 11. května 2021, Wells Records

Seznam skladeb:
01. Sorella Minore (25:46)
      I. Deception
     II. Vision
    III. Possession
     IV. Bargain
      V. Desperation
     VI. Reflection
    VII. Decision
   VIII. Confession
     IX. Conclusion
02. Stone (5:15)
03. Take Your Shot (4:56)
04. Between These Shadows (4:46)
Total Time: (40:43)

Mixed, Mastered: Dean Wells
Mastered: Joseph Carra @ Crystal Mastering

Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars
Hosté:
Jason Wisdom - Vocals (04)
Ned Dixon - Piano (07)
Diskografie I Wonder
Vyšlo 9. října 2020, Wells Records

Seznam skladeb:
01. Ocean Floor (6:17)
02. Only Daylight (7:32)
03. Lake 401 (3:36)
04. A Deep State Of Awake (8:43)
05. Here To Watch You (6:43)
06. Sleeping Man (4:59)
07. Idle Hands / The Devil's Workshop (9:16)
08. Run (5:32)
09. This Is Not A Drill (8:40)
10. I Wonder (7:48)
Total Time: (69:06)

Producer, Mixing, Mastering: Dean Wells

Skupina:
Andrew Cameron - Bass
Rob Brens - Drums
Chris Zoupa - Guitar
Jonah Weingarten - Keyboards
Dean Wells - Guitars, Vocals
Brett Rerekura - Vocals
Hosté:
Diskografie Are We Soldiers
Vyšlo 21. června 2019, Music Theories Recordings/Mascot Label Group, MTR75791/none (UK,Europe)

Seznam skladeb:
01. Fight Or Flight (5:36)
02. Are We Soldiers (6:54)
03. Control Conquer Collide (7:46)
04. From Saviour To Assassin (5:10)
05. Orwellian Times (7:45)
06. M.O.N.S.T.E.R.S. (5:44)
07. Weight Of Humanity (6:54)
08. Fact Resistant Human (5:10)
09. The One Percent Disarm (6:26)
10. Depopulate (11:58)
Total Time: (69:23)

Producer, Mixed: Dean Wells

Skupina:
Nathan Peachey - Vocals (lead)
Dean Kennedy - Drums
Dean Wells - Guitars, Vocals (backing)
Luis Enrique Eguren - Bass
Hosté:
Diskografie Her Halo
Vyšlo 30. října 2015, Music Theories Recordings, MTR 7468 1

Seznam skladeb:
01. A1 An Ordinary Dream (Enla Momento) (12:49)
02. B1 To Love, A Tyrant (7:55)
03. B2 Her Halo (5:15)
04. C1 Out Of Subconscious (5:24)
05. C2 For The Innocent (4:56)
06. C3 Trapeze (4:39)
07. D1 Broken (5:54)
08. D2 Delusions Of Grandeur (9:43)
Total Time: (56:35)

Artwork, Design, Layout: Francesco De Luca

Skupina:
Dave Holley - Keyboards, Strings, Piano (13)
Dean Kennedy - Drums
Dean Wells - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals (backing)
Brett Rerekura - Vocals
John Zambelis - Guitars
Hosté:
Chris Themelco - Vocals (11)
Mark Kennedy - Vocals (11)
Silvio Massaro - Vocals (11)
Natsuko Mitchell - Narration [Japanese Spoken Word] (11)
Dave Holley - Strings [Additional], Piano [Additional], Keyboards [Additional]
Diskografie Esoteric Symbolism
Vyšlo 2014, Nightmare Records, NMR-578

Seznam skladeb:
01. All Seeing Eye (3:34)
02. Line Of Symmetry (6:59)
03. Transhumanist (4:17)
04. Bodies Of Betrayal (6:34)
05. Parallels/Dual Reality (4:50)
06. Spawn (5:10)
07. Punishment By Design (5:29)
08. Dust Of Martyrs (5:18)
09. The Divulgence Act (6:07)
10. Esoteric Symbolism (7:13)
11. VI.    Order Out Of Chaos (7:17)
12. VII.   Darkest Days Of Symphony (7:34)
13. VIII.  In Vitro (7:59)
Total Time (45:24)

Written, Performer: Teramaze
Recorded at David Wilson Studios
Produced, Engineered and Mixed at Shredville Studios, Melbourne, Australia
Recorded [All Guitars & Bass], Engineer, Producer, Mixed: Dean Wells
Drums recorded at David Wilson Studios, Wagga Wagga, NSW
Producer, Recording (guitars, bass), Engineering, Mixing, Design: Dean Wells
Engineer [Reamping]: Lasse Lammert
Mastered: Lasse Lammert at LSD-Studio, Germany
Cover, Design [Front Cover Design]: Richard B Roberts
Design [Album Design]: Dean Wells, Liam Guy
Photography: Karina Wells
John Zambelis is credited in the booklet for guitar as band member, but Dean Wells is credited as performing all guitars on this release. The track durations are not listed on the release.

Skupina:
Dean Wells - Guitar, Backing Vocals
Tijon Lolis - Bass
Julian Percy - Drums
Mathew Dawson - Guitars
Brett Rerekura - Vocals
Hosté:
Diskografie Anhedonia
Vyšlo 27. dubna 2012, Nightmare Records, NMR-560

Seznam skladeb:
01. Anhedonia (4:57)
02. Without Red Hands (3:24)
03. Through The Madness (5:47)
04. Machine (4:54)
05. Acts Of Reparation (5:03)
06. Fear Of The Unknown (5:37)
07. Black Circles (3:57)
08. Proverb Le Jame (4:18)
09. Where The Dead Grow (7:05)
10. Egostatic (5:57)
11. Ever Enhancing II (3:45)
Total Time: (54:44)

Written: Teramaze
Producer, Mixed: Dean Wells
Recorded, Engineer: Ando, Dean Wells, Jeff Waters (Annihilator), Michael Strangel
Mixed: Neil Kernon at Shredville Studios in Melbourne, Australia
Mastered: Lasse Lammert at LSD-Studios, Germany
Mick Tallent is listed as the band's drummer in the booklet, however Julian Percy is credited with having performed the drums on this album
Cover: Michal Karcz
Photography: Karina Wells
Layout: Jeremy Palmer

Skupina:
Dean Wells - Guitars
Matthew Ritchie - Bass
Tony Paulo - Drums
Clinton Johannes - Vocals
Hosté:
Diskografie Not The Criminal
EP, vyšlo 2001, Salt Records

Seznam skladeb:
01. Selfless (2:28)
02. Everything Of Me (5:19)
03. Follower (3:49)
04. Not The Criminal (5:00)
05. Evermore (4:08)
06. Saltwater Love 5:26)
07. Shadows (Live) (4:59)
08. Sublime (Live) (4:51)
09. Counting Forward (Live) (5:32)
Total Time: (41:32)


Skupina:
Dean Wells - Guitars [All Guitars], Vocals
Matthew Ritchie - Bass
Tony Paulo - Drums
Adam Wilke - Guitars
Clinton Johannes - Vocals, Keyboards
Hosté:
Susan McMillan - Vocals (10)
Diskografie Tears To Dust
Vyšlo 1998, Rowe Productions, ROWE 020, rpd 6043 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Carousal Chain (4:37)
02. Shadows (4:01)
03. Once Lost (4:52)
04. The Unseen (4:56)
05. Storm Rain Tears (5:27)
06. Damascus (3:53)
07. Deeper Crying (6:21)
08. Majestic Arrival (3:57)
09. Ever Enhancing (4:04)
10. Audience Of Evidence (6:34)
Total Time: (48:42)

Recorded in between Summer & Winter 1996/1997
Arranged [Lyrical Arrangements Written]: Johannes, Wells
Producer [Produced]: Mark McCormack, Teramaze
Recorded, Mixed: Mark McCormack
Cover [Front Cover], Layout: Phil Gibson
Photography: Chris Fawkes

Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Acoustic Guitars
Matt Ritchie - Bass
Antonio Paulo - Drums
Adam Burnell - Guitar
Brett Rerekura - Lead Vocals
Hosté:
Diskografie Doxology
Vyšlo 1995, Empire Records, 52ER03 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Intro (1:25)
02. Divergence (4:39)
03. Spirits Arising (4:48)
04. Thoughts Of Renewal (6:06)
05. Generation 'X' (Brent Lee, Dean Wells) (4:42)
06. Dying World (4:39)
07. Emancipator (4:16)
08. Engraved (5:32)
09. Manology (Brent Lee, Dean Wells) (4:01)
10. Ever Enhancing (4:28)
11. Speak Of Black (4:41)
12. Positive Mind Control (5:26)
13. Outro (2:01)
Total Time: (56:44)

Music: Dean Wells
Lyrics: Brett Rerekura
Recorded at Studio 52, Melbourne, Australia
Mixed at Studio 52, Melbourne, Australia
Artwork [Graphic Art], Layout: Jannie Wurfel
Photography: Jamie Laird


Skupina:
Dean Wells - Guitars, Vocals, Keyboards
Andrew Cameron - Bass
Nick Ross - Drums
Chris Zoupa - Guitars, Keyboardss
Hosté:
Diskografie Live at 170 Russell
Vyšlo 27. října 2023, Teramaze Self-Released (Australia)

Seznam skladeb:
01. From Saviour To Assassin (Live) (5:14)
02. Transhumanist (Live) (4:28)
03. Untide (Live) (6:17)
04. Jackie Seth (Live) (5:01)
05. The Heist (Live) (5:46)
06. Sleeping Man (Live) (5:20)
07. Take Your Shot (Live) (4:56)
08. Battle (Live) (5:34)
09. Blemish (5:09)
Total Time: (00:00)

Recorded live at 170 Russell, Australia

Skupina:
Hosté:
Diskografie Anthology
Vyšlo 1. července 2008, Jellyfish Music

Seznam skladeb:
01. Smashed Face (3:26)
02. Black Circles (3:53)
03. Shadows (4:03)
04. Divergence (4:40)
05. Deeper Crying (6:20)
06. Speak Of Black (4:41)
07. Emancipator (4:16)
08. Once Lost (4:51)
09. Audience Of Evidence (6:36)
10. Positive Mind Control (5:23)
Total Time: (48:09)

Kompilační výběr skladeb kapely z prvních dvou alb. První dvě písně jsou úplně nové.

Skupina:
Hosté:
Diskografie Demo 2008
Vyšlo 2008,

Seznam skladeb:
01. Spectator ()
02. Machine ()
03. Through The Madness ()
Total Time: (00:00)


Zpět  

Teramaze 2021

 
Teramaze na albu "AnhedoniA" (2012)    /    "Esoteric Symbolism" (2014)


Teramaze na albu "Her Halo" (2015)
Teramaze s hosty na albu "Sorella Minore" (2021)


Brett Rerekura, Nick Ross, Dean Wells, Chris Zoupa, Andrew Cameron

Teramaze 2021

Zpět  
Oficiální stránky:
http://teramaze.com.au/

www.facebook.com/teramazeNahoru... ProgressRock
Made by 
©  23.9.2021 
Menu Poslední aktualizace: 7.4.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!