Supernal Endgame

Zpět...
Americká kapela SUPERNAL ENDGAME vznikla v Dallasu v roce 2000 jako nový projekt Johna Ergleho a Roba Price, dvou dlouhodobých spolupracovníků a členů řady různých kapel. Hlavní myšlenkou tohoto konkrétního úsilí bylo vytvořit kapelu s duchovním zaměřením, která by spojovala symfonický progresivní rock s power popem a pomp rockem z konce 70. let. Zdravá dávka AOR pomp rocku s doteky keltského folku a ambientní hudby byly také přibrány do mixu k vytvoření různorodého, avšak konzistentního zvuku, který ještě doplnily tin whistles (píšťaly), housle, tympany a další nástroje hrající významnou roli. Pokud si dokážete představit zvuk kapel jako Yes, Kansas, Rush, Transatlantic a Genesis namixovaný s inteligentním popem kapel jako Keane, Mutemath, The Corrs a Jellyfish a duchovní vnímavost například jako od Iona nebo Neala Morse, pak byste se mohli přiblížit popisu hudebního stylu Supernal Endgame.

Oba dva hlavní protagonosté se již dlouho znali, například ze spolupráce v kapele Pariah v 80. letech, která stihla nahrát jedno demo. Pak se ale Eargle dal na studium teologie a cv 90. létech hrával v pár lokálních kapelách. Price se mezitím stal pastorem a také prošel několika dalšími rockovými kapelami. Ve druhé polovině 90. let se oba dva setkali ve skupině Harbinger, se kterou nahráli demo "Supernal Endgame". Ovšem historie kapely Harbinger netrvala dlouho, jejich konec nastal, když se Price odstěhoval z Texasu do Oklahomy. Toto odloučení dvojice ale netrvalo dlouho a v roce 2000 se odhodlali k dalšímu společnému projektu. Když se projekt začal nějak vyvíjet, zapojil se i Dan Pomeroy, jejich další dlouholetý spolupracovník, a stal se tak třetím členem skupiny. Po neustále rotujících a měnících se členech v sestavě v průběhu let, hlavně na postech klávesisty a baskytaristy, se skupina rozhodla nahrávat jako trio - John, Rob a Dan.

Prvním projektem, v němž se rozhodli zkombinovat všechny výše uvedené styly do jedinečného zvuku se stalo nahrávání prvního alba v rámci projektu "Touch the Sky", který ale brzy pejmenovali na Supernal Endgame. Spolu s některými hostujícími hudebníky začali v roce 2004 zaznamenávat skladby pro jejich první album, ale práce šly pomalu, výsledky nebyly převratné, a tak si dali pauzu. Znovu se ve studiu sešli až v roce 2006. Všechna nahrané skladby se pak objevily na prvním albu pod názvem "Touch The Sky: Volume I", které oficiálně vyšlo 30. března 2010 pod americkou značkou Progrock Records. Jako hosté se na albu představili Roine Stolt (The Flower Kings, Transatlantic) a Randy George (Ajalon a Neal Morse).

Po vydání "TTS: Volume I" se objevily ihned ohlasy v prog rock komunitě, která projevila zájem o skupinu. "Mám rád dobrý riff a dobrou melodii a Supernal Endgame to má v hloubi, byl jsem opravdu nadšený, že jsem dostal tyhle kluky pro label," řekl Shawn Gordon, prezident společnosti ProgRock Records.

Léto roku 2010 přiválo do kapely dva nové členy, zatím hostující při koncertech. Byli to Tom More na basovou kytaru a Jett Cheek na klávesy. Kapela při živých koncertech využívá i služeb hostujícího houslisty, ale pokračuje v hledání perfektního stálého člena. V létě roku 2011 ale Dan opustil skupinu, aby se věnoval svým dalším vizím. Nahradil jej nový kytarista John Crafton, aby plně převzal povinnosti zaokrouhlit a zapadl přesně do její současné inkarnace. Ke konci roku 2010 se i dva noví členové Tom More a Jet Cheek dostali z podpory živých vystoupení do pozic plnohodnotných členů.

Během čtyř let mezi vydáním "Volume I" a "Volume II" vypomáhali členové Supernal Endgame hudebně i dalším projektům. Po vydání "Touch The Sky: Vol. I" Supernal Endgame přispěli písni na tributní album Colassus Magazine věnovanému hudbě Flower Kings nazvané "A Flower Full Of Stars: A Tribute To The Flower, který vyšel pod francouzským labelem Musea v létě 2011. Na jaře 2011 se také zapojili do projektu Haiti Relief Project, kde uvedli demo verzi skladby "Immutable" z nového alba. A připojili se také do seznamu hudebníků pro label Mellow, který vydal hold kapele Yes nazvaný "Tales From the Edge", kde se zhostili písně "Parallels". Jejich song "Still Believe" se také objevil v roce 2011 při vydání projektu CPR 4.

V roce 2011 také zahájili přípravu svo druhé desky projektu, který měli v plánu vydat rovněž ke konci roku 2012. Nakonec se deska pod názvem "Touch The Sky: Vol. II" objevila až v roce 2014. Hlavním důvodem byly především změny v sestavě kapely. Přestože Dan Pomeroy již nebyk členem kapely, jeho skladby a kytarové dovednosti lze na desce zaslechnout z použitých záznamů. Deska přináší téměř 80 minut hudby a opět se na něm objevili hosté, kterými tentokrát byli kytaristé Carl Baldassarre (Syzygy) a Dave Bainbridge (Iona), hostující zpěvačka Laura Casale a masteringu desky se ujal Rob Perez (Visual Cliff).

Bohužel ale ani další rok se neobešel beze změn v sestavě. V srpnu 2015 John Eargle, Jett Cheek a Rob Price z kapely Supernal Endgame oznámili, že baskytarista a videografik Tom More a kytarista John Crafton se rozhodli opustit kapelu. Odchod Johna Craftona tak dal příležitost k návratu kytaristy a zakládajícího člena Dana Pomeroye. Novým basistou je pak nejnovější člen kapely Brad Oldham.

V současné době se skupina připravuje na propagaci nového alba a celé suity "Touch the Sky". Současně je již napsáno velké množství nového materiálu pro další studiovou desku, jejíž nahrávání brzy začne a kapela uvádí její prozatimní název "The Presence Of The Future".

Zpět...
Členové:
John Eargle - Electric, Acoustic & Synthesized Guitars, Keyboards, Loops, Mandolin, Bass, Secondary Vocals
Rob Price - Primary Lead & Backing Vocals, Drums, Percussion, Loops, Keyboards
Jett Cheek - Keyboards, Backing Vocals
Dan Pomeroy - Acoustic, Electric & Classical Guitars, Mandolin, Tin Whistles (2001-2011,2015-dosud)
Brad Oldham - Bass, Keyboards, Midi Pedals, Vocals

Bývalí členové:
Tom More - Bass, Midi Pedals, Keyboards, Backing Vocals
John Crafton - Acoustic, Electric, Classical Guitars, Backing Vocals

Hostující hudebníci:
Katie Price - Violin
Laura Casale - Vocals
Matt Price - Keyboards (Robův syn)
Stephanie Eargle - Vocals, Percussion

Členové...
(Narozen ***)
Vocals, Lead & Rhythm Guitars, Additional Keyboards


John absolvoval kurzy klavíru už ve věku devíti let a na kytaru začal hrát v patnácti letech. Později v tomto roce vznikla i jeho celoživotní hudební přátelství, když společně s kolegou z vysoké školy Robem Priceem založili skupinu. John se přestěhoval a hrál pak v několika kapelách, ale on a Rob stále zůstávali v kontaktu, dokud se oba dva znovu nespojili v roce 1983, aby společně nahrávali. Velmi nadějné demo se šesti skladbami pod s přechodným názvem "Pariah" nahráli oba dva společně s Johnovým bratrem Robertem na basu a plánovali demo prodat labelu A & R execs, ale životní osudy je opět rozdělily.

Po několika letech dalších aktivit, včetně teologické a hudební průpravy, pastorální službou a manželství, si John koncem 80. let pořídil midi sekvencer a zaznamenal další demo s využitím hlasových píšťal Robe. Brzy poté se John vrátil do svého domu v Dallasu a hrál v několika kapelách, kde v jedné z nich vystupoval i Rob a zakládající kolega Supernal Endgame Dan Pomeroy. Upřednostňovali hraní originální hudby na rozdíl od coverů, John vždy hledal prostor, aby své skladby mphl uvést v život. Ale jeho hudební dary byly neustále používány v místních kostelích od 80. let až do současnosti. John hrál na kytaru s několika mezinárodně uznávamými leadry, když navšívili oblast Dallasu, a dokonce koncertoval s kapelou v zemích tak rozmanitých jako Island, Itálie a Papua-Nová Guinea. John také vyučoval na seminářích o různých tématech týkajících se teologie a vyznání.

Do poloviny 90. let, kdy se digitální záznamové zařízení stalo cenově dostupným, byl John schopen dělat vlastní seriózní vysoce kvalitní hudební nahrávky. Pracoval jako sólový umělec pod názvem "Worlds Collide". V roce 1998 vydal CD s názvem "Portal" na vlastním labelu Inner Man Productions. Tato instrumentální nahrávka uvedla více ambientní a orchestrální stránku Johnových kompozic. CD byl o dva roky později znovu vydán pod Johnovým jménem u labelu Streams Music Group a prodalo se jej slušných pár tisíc výlisků.

Během pozdních 90. let až do počátku 2. tisíciletí John hrál kytaru a klávesy v místní originální kapele Script. Zaznamenali demo a dokonce zahajovali koncerty pro Journey, Styx a REO Speedwagon. Přestože John hrál ve Script, spojil se s Robem, aby zformovali Supernal Endgame v roce 2000. Přizvali ex člena kapely Dana Pomeroye a koncertovali na mnoha místech. Po několika letech plných změn v sestavě skupiny se rozhodli soustředit se na nahrávání své hudby jako trio. Konečným výsledkem bylo album "Touch the Sky: Volume I", které vydal Progrock Records na jaře roku 2010.

Během uplynulého roku byla sestava Supernal Endgame doplněna novými členy Tom More, Jett Cheek a naposledy Johnem Craftonem, který naplnil prostor, který nedávno opustil Dan. V současné době je John zaneprázdněn posledním úsekem nadcházejícího alba "Touch the Sky: Volume II". Také spolupracuje s občasnou cover kapelou s přítelem a hudebním stoupencem v průběhu let, s Robinem Lyle.

Členové...
(narozen ***)
Lead/Background Vocals, Drums, Percussion


Rob je v první řadě vyučující pastor, ale také hudebník, hrající na bicí, klávesy a zpěvák v art rockoví skupině Supernal Endgame.

Rob začínal hrát na bicí v roce 1974. Ale ještě předtím začal hrát na klarinet, ale tato epizoda skončila s rovnátkama na jeho chrupu, neboť to ukončilo jakýkoliv slušnější nátisk. Takže se místo ocitl s basovým bubnem v pochodové kapele. Po nějaké době se propracoval až k "tri-toms", ale zároveň se začal naučit umění "čtverné nezávislosti" (tj. dělat čtyři různé věci najednou rukama i nohama). Jeho první kapela se skládala z kytary, bicích a klavíru. Nazývali se Spaced Out a vyhráli přehlídku talentů na střední škole, která jim poskytla dostatek peněz na pár pizz. V tuto chvíli Rob věděl, že s klarinetem skončil definitivně.

Potí hrál v kapele Ignition s logem kapely ve formě sady klíčů od auta, další kapely byly Tachyon, Conquest, se kterou hráli na malém městském plese ve Wilsonu. Až pak se rozhodl jít na vysokou školu, kde se specializoval na hudbu, a kterou absolvoval ji s vyznamenáním. Pak znovu pokračovalo střídání kapel jako DayStar, Foundation (s kamarády Dave McKerleyem, Johnem Fosterem a užasně bláznivým kytarovým týpkem Markem Cruzem), a několik dalších, které nikdy nevyšly z garáže, myšleno jako "zkušební studio".

Na vysoké škole také našel svůj životní cíl (stal se Kristovým učedníkem), svoji životní partnerku Katie, a v podstatě i jeho hlavní hudební skupinu, když se seznámil s Johnem Earglem ještě na střední škole, který jej několik let poté pozval do nové kapely. Mezitím ale bubny odložil, opustil Oklahomu, aby se věnoval práci Mistra Teologie s vysokoškoláky v kampusu. Později jsem se stal docentem a sloužil církvím v Oklahomě a Texasu. Pak toužil stát se "hlavním" pastorem v kostele ve Wichita Falls, TX, což se také stalo. Pak byl ale požádán, aby se stal hlavním pastorem v jeho současném kostele v Dentonu, kde je dodnes.

Ale pak v jednu chvíli opět oprášil bicí a asi v polovině 90. let se ocitl v kapele s Johnem Earglem a dalším skvělým kamarádem Danem Pomeroyem. Skupina se jmenovala Harbinger, a to bylo to něco jako "fáze II" procesu vzniku Supernal Endgame. "Phase I" bylo šestimístné demo, které s Johnem v roce 1983 udělali pod názvem kapely Pariah, což byl jejich první pokus spojit vysokou melodičnost s progresivním rockem. Harbinger pak tuto myšlenku dále rozvíjel, ale ta kapela se rozpadla, když se Rob odstěhoval na severní část Oklahomy.

Na přelomu tisíciletí se přestěhoval do Fort Worth v Dallasu, kde s Johnem začali formovat novou skupinu („Fáze III), kterou nazvali Touch the Sky. Její pojmenování se později stalo názvem prvního alba Supernal Endgame. Během následujících osmi let ale zjistili, že je těžké pokročit vpřed s kapelou, když každých pár měsíců neustále měníte členy kapely. Nakonec se rozhodli soustředit na dokončení alba, které jsme začali nahrávat někdy kolem roku 2006. Po vyslechnutí toho, co do té doby už udělali, většinu materiálu vyřadili a v podstatě začali znovu.

K vydání alba došlo v roce 2009 "Touch The Sky, Phase I" a v roce 2010 si ji společnost ProgRock Records zvolila k opětovnému vydání s některým remixovaným materiálem. Také přispěli skladbami ke kompilacím "The Haiti Projekt", "A Flower Full Of Stars: Tribute To The Flower Kings", "CPR 4" a "Tales From The Edge: A Tribute To Yes".

Poté se jejich sestava stabilizovala a začali hrát znovu naživo. Za tím účelem si Rob na konci roku 2010 koupil novou sadu DW bubnů, se kterou položil základ bicích partů pro nadcházející album "Touch The Sky, Vol. II", které vyšlo v roce 2014.

Členové...
(narozen ***)
Keyboards, Backing Vocals


Stejně jako u většiny kluků v kapele, i jeho hudební snažení začalo brzy v raném věku. Učil se hrát na klavír u své babičky, když chodil do 2. třídy, zpíval v dětských sborech v kostele a přihlásil se (se svým bratrem Derekem) do lekcí na kytaru ve 4. třídě. Když se takto realizoval, uvědomil si, že se chce stát hudebníkem.

Svoji roli sehrál i cestující učitel na kytaru Travis Venable, který jednoho dne přišel do jejich malého města Floydada v Texasu a hledal nové studenty pro kytarové lekce. Bylo to spousta zájmu, protože podle mého názoru skončilo několik hodin týdně učit několik hodin. Pronajal si starý opuštěný dům (s výjimkou stroje na plastové coca-coly - ten, který vydával malé lahve o objemu 10 uncí) a začal vyučovat. "Myslím, že první dvě písně, které jsme se naučili byly: "I'm Not Your Stepping Stone" a "Dirty Water".".

Nazvěme to štěstím nebo i náhodou, ale třída, do níž se s Derekem přihlásili, měla i nějaké slušné muzikanty. Všichni se sice učili hře na kytaru, ale Travisovi bylo brzy zřejmé, že má v kurzu přímo postavy nějaké kapely. Takže Jettův bratr přešel na basu, Alex se přestěhoval za bicí, Kelly byl nejlepší ze všech, takže se přirozeně stal sólovým kytaristou a další 3 hráli rytmickou kytaru. Travis je učil, jak zahrát "Mr. Bojangles" s Kellyho zpěvem a tak se zrodily Kountry Kids.

Pak tam byl Donny, který měl hračku, jež vytvářela zvuk policejní sirény a on to miloval. Vhtěl ji využít i uprostřed "Bojangles" a myslel si, že by to bylo hodně legrační. Kelly v tom ale žádný humor neviděl, což vedlo k zániku Kountry Kids, protože se kapela rozpadla.

Poté bezprostředně po rozchodu, vytvořil Kelly novou skupinu se svým bratrem, Alexem, Karym, takže ji tvořili všechni členové Kountry Kids až na Donnyho. Kapela dostala nový název Brio, se kterým ji vdechli nový život, novou energii a nový duch. Kelly miloval Chicago, Eagles, Doobie Brothers... a tak se začali učit některé z jejich melodií. Bylo to trochu humorné, neboť dva členové byli ve 4. třídě, jeden v páté třídě a dva v šestém ročníku a přitom zpívali skladby: "I'm A Man", "Foghat", "Takin' Care Of Business", "Tequila Sunrise", "Desperado", "South California Purple", a samozřejmě také "Mr. Bojangles".

Během jedné z jejich zkoušek zjistili, že mají docela dobrou sadu hlasů. Zkoušeli zrovna "Bojangles" a Kelly zpíval sólově. Zdálo se, že druhý hlas zní dobře na sboru, tak Jett harmonizoval Kellyho sólo. Kelly přerušil zpěv a řekl: "Hej, to zní dobře! Dereku, proč nezpíváš tuhle část..." Takže vícehlasy se natrvalo začlenily do skladby.

Travis pochopil, že má zlatý důl a začal jim rezervovat každé místo, kde by si poslechli předškolní živou skupinu: setkání Lions Club, události 4-H, talentové show. Pak ale nastala jejich velký zlom... shromáždění Střední školy! Den před vánočními prázdninami "roz-rockovali" celý hudební sál doplněný červeným osvětlením... Brio byla malá místní senzace, ale všechno jednou musí skončit. Kvůli okolnostem, které později nastaly se kapela Brio odebrala také do historie.

Členové...
(narozen ***)
Acoustic, Electric, and Classical Guitars, Mandolin, Tin Whistles


Dan Pomeroy je jedním ze zakladatelů kapely Supernal Endgame. Po vydání první desky ale kapelu opustil. Nicméně jako bývalý kytarista Dan Pomeroy přispěl také ke čtyřem písním na druhém albu, kromě toho, že napsal skladbu "Different Stage" společně s Priceem a Earglem.

Vrátil se až v roce 2015, když kapelu opustili dva jeho následovníci kytarista John Crafton a basista Tom More, aby s nimi mohl vystupovat naživo nebo se zapojil do přípravy dalšího alba.

Členové...

(narozen ***)
Bass, Keyboards, Midi Pedals, Vocals


Brad Oldham není typický vrcholový manažer. Ve dne sice provozuje společnost Oldham Financial Services LLC se sídlem v Dallasu, outsourcingovou firmu CFO, ale večer popadne basovou kytaru nebo usedne za klávesy s Bricks in the Wall a Anthem - tributními kapelami Pink Floyd a Rush.

Co se týče hudby, je Brad je veteránem hudební scény z oblasti Dallas / Fort Worth. V současné době je basistou a zpěvákem pro tributní skupiny Pink Floyd nazvané Bricks in the Wall. Téměř deset let je Brad jedním z hlavních leaderů a organizátorů tohoto úspěšného vysoce postaveného aktu. Zároveň je také basista, klávesista a zpěváky kapely Anthem - A Tribute to Rush.

Oldhamovi rodiče byli hudebníci a on poprvé objevil svou vlastní vášeň pro hudbu, když začal hrát na trumpetu v páté třídě. Ale až na střední škole se začal více věnovat rockové hudbě. "jednou jsem seděl a hrál jsem na trubku spolu s albem Rush, a doopravdy nefungovalo. Tak vyšel ven a koupil jsem si basu." Oldham pokračoval v hraní na trumpetu v pochodové kapele na University of Tennessee, kde získal titul v oboru marketing, a později získal titul MBA a plné stipendium na Texas Christian University. Pracoval pro Texas Rangers a v menších ligách baseballu, než se dostal do strategických finančních služeb prostřednictvím společnosti EY a firmy rizikového kapitálu Lamar Hunt.

Oldham stále hrající na trumpetu - a to i na pódiu během několika vybraných písní Pink Floyd - byl spoluzakladatelem kapely a BYO Musicians Network, sítě skupiny profesionálů v oblasti hudebního podnikání. O kapele Bricks in the Wall se dozvěděl od utajované reklamy hledající basistu. Nyní tato kapela vyprodává koncerty v Dallaském House of Blues.

Přestože jeho profesní a osobní život je velmi odlišný, Oldham říká, že některé lekce, které se naučil z vystupování, lze použít i v zasedací místnosti. "Když hrajete na pódiu s kapelou, musíte si být vědomi toho, co hrají všichni ostatní v kapele," říká. "Když jste finanční ředitel, nedělejte jen finanční strategii ve vakuu. Musíte pracovat, abyste se ujistili, co zapadá do všech ostatních částí společnosti".


Členové...
(narozen ***)
Bass, Background vocals, MIDI Pedals


Jeho hudební cesta začala docela neobvyklým krokem. V době kdy mu bylo osm let, požádal rodiče o lekce klavíru. To mu poskytlo skvělý základ pro jeho budoucí úsilí. Když si chtěl rozšířit své znalosti i o "cool“ nástroj, vstoupil do školní kapely v 8. ročníku a naučil se hrát na perkuse v pochodové a koncertní skupině po střední škole. Během té doby si také vzal bicí soupravu a několik let hrál s jazzovou kapelou spolu s příležitostným "rockovým" koncertováním pro různé školní akce.

Ale jakmile objevil jako vysokoškolák v druhém ročníku ksprlu Rush, zrodila se jeho záliba k progresivnímu rocku. Komplikované melodie a texty Rush s "více hloubající" texty byly ve dnech, kdy vládl hair-metal, velmi přitažlivé, a to vyvolalo jeho nadšení pro filosofii, psychologii a fantazijní světy zabelené do metafor. Bedlivě sledoval, jak Geddy Lee přechází od nástroje k mikrofónu, což bylo velkou součástí jeho inspirace k tomu, abych se naučil hrát na basovou kytaru a zpívat. Byla to spíše tichá a zasmušilá rocková hvězda, která se mu líbila, pokud nějaká taková existuje. Půjčil si tedy starou kytaru od dítěte, které žilo vedle, a začal se učit na spodních čtyřech strunách. Kupodivu to byly dobré čtyři měsíce, než mu došlo, že otočením na pravou ruku si obrátil pořadí strun a pak hrál vzhůru nohama ve srovnání s jinými levorukými basisty. Poté se rozhodl, že s tím bude žít a odloží jakýkoli nástroj, který by si musel přizpůsobit svému stylu hraní. Po škole pokračoval v hraní na různé nástroje v různých malých kapelách, ale nikdy s většími ambicemi.

Když jsem promoval, nastoupil jsem do služby a strávil devět let v aktivní službě a nástroje většinou zůstávaly ve svých přihrádkách. Po odchodu do rezervní služby se přestěhoval zpátky do Dallasu a rozhodl se znovu pokračovat se svým hudebním dědictvím. Nějakou dobu hrál covery Rush s kamarády, ale možnosti na hraní bylo málo, a tak se rozhodl rozšířit své možnosti. Při práci s poskládanou skupinou na některých originálních melodiích poprvé dostal nápad vyzkoušet si napsat písničku.

Vyzbrojen programem pro počítačové nahrávání začal skládat různé instrumentální nudle, někdy se vracel zpět k napsaným notám, které měl od mých prvních hodin lekcí na klavír. Jakmile tyto party dostaly nějaký tvar, přehrál je jinému hudebníkovi, který navrhl, aby se pokusili vytvořit skupinu, která by je přivedla k realizaci. Dokázali udělat pár show, než interní konflikty ukončily projekt, ale to byl skvělý zážitek a zkušenost. Nejenže napsal album v množství materiálu, ale dokázali je i reprodukovat na pódiu. Vzal si tehdy také několik cenných lekcí o práci s kreativními typy v prostředí kapely a o některých výhodách a omezeních technologie v prostředí amatérských kapel.

Během té doby také vstoupil do Supernal Endgame při nahrávání několika skladeb alba "Touch The Sky" a nakonec u nich zůstal na plný úvazek jako basista. Chvíli to trvalo, než dokončili album a dokončili naši sestavu, ale získali ohromné recenze v prog komunitě a brzy podepsali smlouvu s labelem Prog Rock Records. Pak se jim podařilo několikrát vystoupit naživo a dostali ohromnou zpětnou vazbu od publika. Vydání druhého alba jim pak přineslo více příležitostí k hraní naživo.

Téměř současně si vyhradil i nějaký studijní čas a nahrál své vlastní sólové album s řadou hostujících kytaristů a Tom dělá všechny ostatní party, někdy se vyplatí být multiinstrumentalistou.

Členové...
Acoustic, Electric, Classical Guitars, Backing Vocals

John na trumpetu začal hrát ve věku 8 let, na kytaru pak v 10 letech. Během několika krátkých let se ocitl ve své první kapele. Bylo to jen pár lidí ze sousedství. Říkali si Deptones a hráli covery Ventures, Duane Eddyho aj. Měli sice velké sny, ale ne dost talentu, takže nevydrželi příliš dlouho. Poté se připojil ke skupině se svým nejlepším přítelem Markem Hannou. Říkali si The Minutemen. Zahráli si na nějakých soukromých večírcích a školních tancovačkách. Dokonce si zahráli několik velkých koncertů jako VFW a Italian American Hall. Ve čtrnácti letech dostal za hraní i zaplaceno, ale měli velkou pauzu. V 16 letech měli možnost hrát v televizi v show Johna Zacherlyho. Vystoupení bylo vysíláno z divadla Apollo, kde jakmile John vešel do dveří, věděl, že koncertování bylo to, co chtěl dělat.

The Minutemen se pak rozpustili. John byl požádán, aby se připojil k jiné skupině zvané The Preachers, kteří byli mnohem populárnější než Minutemen, takže to pro něj byl upgrade. Preachers dělali spoustu "soulové" hudby a odehráli spoustu školních tancovaček, místních představení a večírků. Zahrál si pár "Frat" pártů i když jsem neměl věk, aby šel na vysokou školu, určitě se mu dostalo vzdělání. Otevírali několik národních pžehlídek a dokonce i několik mezinárodních. Pak ale několik členů The Preachers ukončilo střední školu a odešli z oblasti, aby šli na vysokou školu, takže The Preachers se stali historií.

John pak vystřídal více kapel, až byl požádán, aby se připojil ke skupině, která skutečně natočila nahrávku. Hráli hodně koncertů na severovýchodě, včetně klubů, krajských veletrhů, dokonce i koncertů v NY city. Byl ale příliš mladý na to, aby jej nechali vstoupit v některých z míst, kde hráli, takže jej dali do zadní části jeviště a odšroubovali žárovky, kde byl ve tmě. Také odehráli spoustu Frat párty a jeho zkušenosti rostly. Také stihl vystoupit sólově jen on a jeho akustická kytara. Prvních pár koncertů byl sice bez kapely nervózní, ale postupně si zvykl a vlastně si to opravdu užíval. Hrál pak ve spoustě kaváren, na církevních večírcích a soukromých akcích.

Johnova další skupina se jmenovala Inferno, se kterou hráli hodně koncertů v oblasti Tri-state a v oblasti NJ. Prošli si několika personálními změnami a změnili si i jméno na Taki (což znamená údajně "láska"). Jejich prvním bubeníkem byl Vinny "Mad Dog" Lopez z kapely Bruce Springsteena. Kapela se stala docela populární a měli pravidelné koncertování. Všichni v kapele mohli hrát a zpívat, aby mohli předvádět širokou škálu hudby. V té době se John začal zajímat i o jazz. Podařilo se mu studovat hru na kytaru a získal lekce od velkého Harryho Leaheyho, u nějž se učil tři a půl roku.

V prvních letech Taki hrávali dva programy, jeden akustický a druhý více power rock. Nakonec začali oba dvs hrát společně, počínaje akustickou kapelou a poté přešli v rockovou kapelu. S Taki John hrál několik let předtím, než Beatlemaina zasáhla Broadway, kdy vyvinuli kompletní "Beatle Show" a stali se průkopníky "tribute band" roky předtím, než jiné kapely začaly dělat tribute věci.

John nakonec odešel z Taki a opět prostřídal několik kapel, pracoval ve studiu, až vytvořil akustické duo se spoluhráčem z Taki. Hráli spolu několik let. Poté se John přestěhoval do Pensylvánie, pak do Kalifornie. V Kalifornii se stal věřícím a začal hrát v kostele. Nakonec se stal vedoucím bohoslužeb a využíval svých zkušeností při zlepšování svého týmu. Vytvořil JLC Ministries a založil skupinu s názvem CrossStreet. Nahráli CD a dostali se do rotace rádií po USA. V roce 1996 opustil CrossStreet, aby se věnoval sólové službě. Také dělal spoustu vězeňské služby. V roce 2000 nahrál sólové CD a měl jsem s ním určitý úspěch.

V roce 2001 se přestěhoval do Texasu, kde stále žije s manželkou 38 let. Je stále aktivní v bohoslužebním týmu a slouží jako pastor bohoslužeb. V roce 2005 se seznámil s Johnem Eargleyem v bohoslužebním týmu. Od té doby jsou přáteli. V roce 2011 byl John požádán o připojení k Supernal Endgame, se kterou i nadále nahrává a koncertuje. I nadále skládá a užívá si čas ve svém domácím studiu Electric Geezerland.

Katie Price
Violin


Laura Casale
Vocals
Zpět...

Skupina:
Rob Price - Primary Lead and Backing Vocals, Drums, Percussion, Loops, Keyboards
John Eargle - Secondary Lead and Backing vocals, Guitars, Keyboards, Loops, Bass, Mandolin
Tom More - Bass Guitars, Keyboards, Midi Pedals, Backing Vocals
John Crafton - Guitars, Backing Vocals
Jett Cheek - Keyboards, Backing Vocals
Hosté:
Dave Bainbridge (Iona) - Lead Guitars
Carl Baldasarre (Syzygy) - Lead Guitars
Dan Pomeroy - Guitars
Touch The Sky: Volume II
Vyšlo 12. srpna 2014, 10T Records, 10076 (digital)
srpen 2014 (CD, retail date September 16)

Seznam skladeb:
01. Supernal One (Immanence and Transcendence) (4:40)
02. Different Stage (11:30)
03. Again And Again (5:00)
04. Eden's Song (14:06)
05. S.O.S (Save Me) (5:26)
06. Immutable (5:31)
07. White Flag (10:00)
08. Dischord n' Datchord (2:08)
09. Swim In Your Ocean (5:46)
10. Orwelled (0:28)
11. The Endgame (15:13)
Total Time: (79:48)


Skupina:
John Eargle - Guitars, Keyboards, Loops (02), Vocals
Rob Price - Vocals, Drums (06), Percussion, Loops
Dan Pomeroy - Guitars, Tin Whistle
Hosté:
Roine Stolt - Guitars (08)
Randy George - Bass (02-06,08,09)
Tom Jodziewicz - Bass (10-13)
Dan Henderson - Bass (01,11)
Brad Bibbs - Violin (01,03,05,08,11,12), Mandolin (13)
Tony Narvarte - Keyboards (01,03,05,08,11,12)
Randy Lyle - Violin (02,07,11)
Katie Price - Violin (09,10)
Mike Musal - Percussion (10,14), Timpani
Joseph Crisp - Backing vocals (06)
Touch The Sky: Volume I
Vyšlo 2010, Progrock Records, PRR750

Seznam skladeb:
01. Everlasting Fanfare (Pt. 1) (4:25)
02. Still Believe (10:27)
03. Psalm 51 (3:54)
04. Disclosure (2:57)
05. Fall to My Knees (5:15)
06. Expressions (5:09)
07. Loving Embrace (6:46)
08. Grail (9:05)
09. In Your Hands (6:03)
10. Gossamer Strings (3:24)
11. You Reached Down (6:17)
12. At Play in the Fields (5:46)
13. Perfect Grace (4:11)
14. Everlasting Fanfare (Pt. 2) (5:01)
Total Time: (78:20)

Producer, Engineer, Mixing, Liner Notes: John Eargle
Production Assistant: Rob Price
Mastering: Deedle Lacour
Photography: Freek Wolf

Zpět...

Dva členové Supernal Endgame někdy zpátky na jaře 1979 v jejich kapele Ignition, když hráli při středoškolském talentovém vystoupení. John E. je vlevo a Rob hraje na bicí.


Rob Price, Brad Oldham, John Eargle, Jett Cheek a Dan PomeroyZpět...
Oficiální stránky:
http://www.supernalendgame.com/

Další zdroje:
http://powerofprog.com/profile/SUPERNALENDGAME
https://www.facebook.com/supernalendgame/
www.tommoremusic.com

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  16.10.2019 
Menu Poslední aktualizace: 16.10.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©