Spiral Key

Spiral Key je britská symfonic progresivní metalová kapela založená 30. října 2011 v městě Swindon, UK. Specializuje na melodickou, přemýšlivou a těžkou hudbu, na různorodé témata s jemným temným smyslem pro humor. Hudbu kapely tvoří osobitý vokál a spletitá kytara Davida McCabeho a dunivá baskytara Kena Wynna (Cut the Wire).

Kapelu tvoří dva zkušení hudebníci a autoři rockové hudby, kteří nažhavení vyjadřují společnou lásku k progresivní hudbě, přeměňují roky do neklidných myšlenek a písní do souvislého celku, kterým je Spiral Key - plně nezávislá progresiv rock / progressive metal kapela se symfonickým podtextem.

Spiral Key vydali svůj debut "Perfect Machine" v roce 2013, a tvoří jej pestrá sbírka skladeb se zaměřením na melodii a v textech se zabývají tématy lásky, ztráty a identity. Album bylo nahráno, smícháno a masterováno v Bentham Studios v Kenově rodném městě Swindon ve Velké Británii, vyšlo vlastním nákladem. Po krátké pauze a si pozvali na pomoc pro živá vystoupení nadějného bubeníka Chrise Allana (Esprit D'Air, Merithian) a kytaristu Dana Cartera (Belial). Spiral Key se představili na pódiu v roce 2016, když doprovázeli řadu kapel různrodého zaměření včetně Kingcrow nebo Votum.

Jejich studiový albový debut se skládá ze sedmi tématických hudebních děl, které se proměňují tajuplným a úžasným způsobem, a umožňují oběma hudebníkům plně se vyjádřit se při hraní, psaní i aranžování, je to nabídka, která má co říci a někam se dostat. Je to hudba pro dospělé! S láskou k obrovské složitosti hudby (od Borodin až po Dream Theater) a výmluvným písním (Rush, Steven Wilson, Riverside) Ken a David spojili své schopnosti vytvářet slova a hudbu určenou ke stimulaci emocionální i intelektuální. Procítěné, promyšlené a dobře stravitelné či moderní, elektrické, eklektické, vrstvené, citlivé, jemné, objevující, krásné a hlasité - k tomuto cíli se album "Perfect Machine" touží dostat.

Nyní je tu druhé plnohodnotné album “An Error Of Judgement”, které vyšlo 18. ledna 218, a přineslo o něco těžší zvuk i produkci. Nahrávalo se v Outhouse Studios v Readingu a mixáže a produkce se ujal David Castillo (Katatonia, Opeth) a Tony Lindgren (Angra, James LaBrie), kteří působí ve studiu Fascination Street Studios ve Stockholmu. Přebalu alba se skvěle zhostil Mattias Norén / ProgArt. Hudba se točí kolem progresivního metalového žánru, i když možná je temněji symfonická / neo metalová pro lepší přirovnání. Nemůže stát pod křeslem, že nové album není okamžitě okamžité, ale vyžaduje jeho poslech. Tam jsou také vibrace známé od Dream Theater a více neoprogressivních aktů jako IQ. David McCabe nemá jeden z nejsilnějších hlasů, ale zapadá jako rukavice v zvuku Spiral Key a v tom je celá síla kapely! Soubor s bubeníkem Chrisem Allanem posillili další hostující hudebníci, známý kytarista John Mitchell (Frost *, It Bites, Arena) připojil sólo ve skladbě "Dark Path", zpěvák Miguel Espinoza (Persephone) se mihl ve skladbě "Possessive", druhý kytarista Dan Carter se uvedl svým nenapodobitelným stylem v písni "Sanctimonious". Chcete-li vyzvednout několik skladeb, musí se zde objevit pompézní, těžký a melodický "Dead End" stejně jako úvodní "Reason Revolution". První video z alba představuje skladbu "Hollywood Dreams", které vytvořil Patric Ullaeus (Evergrey, Amaranthe) z rEvolver Film Studios v Gothenburgu ve Švédsku.

Album “An Error Of Judgement” zkoumá mnohé zločiny lidstva, od hlavních témat rozporu a zbavení se moci až po detailní a osobní nedostatky samotných lidí. Temnější a těžší, vyzdvihuje progresivní zvuk značky Spiral Key na novou symfonickou úroveň, zatímco stále nabízí prostor pro charakteristický humor kapely a melodie.

Zatímco studiová nahrávka je nejčistším výrazem hudby, osobní výkon je nedílnou součástí zkušenosti Spiral Key. S odbornými znalostmi v oblasti elektroniky a elektroniky, v prvcích jak hmatatelných, tak virtuálních, si Ken a David vybudovali systém, který dokáže poskytnout silnou show na turné jako duo, reprodukující v živém prostředí plnou sílu alba bez ztráty živé dynamiky, kombinující zvukové a vizuální požitky, které doplňuje instrumentální pyrotechnika a vokální harmonie, aby přinesly dokonalé spojení umělce s publikem.

Členové:
David McCabe - Vocals, guitars, keyboards, programming
Ken Wynne - Bass, vocals, keyboards, programming
Hostující/koncertní hudebníci:
Chris Allan - Drums (ex-Malefice, Esprit D'Air, Merithian)
Dan Carter - Guitars (Belial)

Členové David McCabe

Vocals, guitars, keyboards, programming

David McCabe zpívá a hraje na kytaru. Jeho oblíbenou barvou je modrá, a jeho kočka není nikdy daleko. Pracuje jako software engineer ve Snap.
Členové Ken Wynne

Bass, vocals, keyboards, programming

Ken Wynne zpívá a hraje na baskytaru. Jeho oblíbenou barvou je červená a vždycky skládá písně otočen na západ.
Členové
(Narozen *** 1988, Anglie)
Drums (Esprit D'Air, Merithian)


Chris Allan je profesionální profesionální bubeník, který hraje naživo a nahrává pro kapely a umělce z celého světa včetně USA, Kanady, Španělska, Nového Zélandu a Velké Británie, stejně jako se objevuje na Sky One, TV Scuzz, Kerrang! a Radio 1.

Narodil se na jihu Anglie a Chris byl vychováván na kazetách a nahrávkách své mámy a strýců, kteří odhalili jeho první zájem o hudbu před koncertem Freddie Mercuryho ve věku pouhých 3 let. Svoji první sadu bicích získal ve věku 9 let a začal hrát spolu s nahrávkami kapel Queen, Led Zeppelin, Iron Maiden a Metallica, než v sobě objevil zájem pro experimentální a technickou hudbu kapel jako The Mars Volta a Tool, které opravdu podnítily jeho zájem na vývoji svého vlastního stylu.

Po šestiletém koncertování, turné a četných celostátních a celosvětových zprávách od různých umělců pod jeho opaskem se Chris nyní zaměřuje na své hraní a výuku.

Za svůj osobní úspěch považuje učast na Download Festival v Donington Castle, nahrávání v nechvalně známých studiích Abbey Road a hrál tributní sólo Cozy Powella při ohhalení jeho pamětní desky v roce 2016.
Členové Dan Carter
(Narozen ***)
Guitars (Belial)


Dan je britský kytarista, je členem kapely Belial, což je pěti členná kapela hrající technical metal, která pochází z Wiltshire, UK.

2018 An Error of Judgement
2013 Perfect Machine


Skupina:
David McCabe - Vocals, guitars, keyboards, programming
Ken Wynne - Bass
Chris Allan - Drums
Hosté:
John Mitchell - Guitar solo (02) (Frost *, It Bites, Arena)
Miguel Espinoza - Vocals (05) (Persephone)
Dan Carter - Guitar solo (07)
Diskografie An Error of Judgement
Vyšlo 19. ledna 2018, Pride and Joy Music

Seznam skladeb:
01. Reason Revolution (3:46)
02. Dark Path (6:06)
03. Freeze Time (5:40)
04. Hollywood Dreams (5:36)
05. Possessive (9:16)
06. West Facing (5:51)
07. Sanctimonious (5:08)
08. Dead End (5:47)
Total Time (47:10)

Recorded in early 2017 at Outhouse Studios in Reading, UK
Produred, Mixed: David Castillo (Katatonia, Opeth) a Tony Lindgren (Angra, James LaBrie)
Mastered: David Castillo at Fascination Street Studios in Stockholm
Artwork: Mattias Norén of ProgArt Media

Skupina:
Ken Wynne: bass, vocals, keyboards, programming
David McCabe: vocals, guitar, keyboards, programming
Hosté:
Diskografie Perfect Machine
Vyšlo 30. května 2013,

Seznam skladeb:
01. At Sixes And Sevens (6:10)
02. Colder Than Heaven (6:41)
03. Love Is (7:10)
04. I, parts 1 and 2 (10:51)
05. Eyes Open Wide (4:30)
06. People Are People (5:08)
07. Words Are Never Enough (5:46)
Total Time: (55:11)

Recorded at Bentham Studio, Wiltshire, www.benthamstudio.co.uk
Recorded, engineered and mixed: Dug Wolfsohn
Produced: Spiral Key
Artwork: Roman Hodek
Studio Spiral Key společně s Chrisem Allanem u bicích a Danem Carterem


Patric Ullaeus před začátkem vytváření videa pro britskou kapelu Spiral KeyOficiální stránky:
http://www.spiralkey.co.uk
https://www.facebook.com/spiralkey
https://spiralkey.bandcamp.com/

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  24.2.2018 
Menu Poslední aktualizace: 23.2.2018
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!