Spheric Universe Experience

                       
               

Zpět
Spheric Universe Experience je francouzská skupina, která vznikla v roce 2002 v Nice, Provence-Alpes-Côte-d'Azur, po rozpadu skupiny Amnesya. Během dalšího roku se v SUE vystřídali další dva bubeníci. Momentálním je Christophe Briand.

Raný začátek kapely Spheric Universe Experience se datuje do roku 1999, když se kytarista Vince Benaim rozhodl vytvořit progresivní metalovou kapelu společně se svými přáteli - Samem (bicí) a Johnem Drai (bass). Kapela udělala pár místních koncertů a kolem jižní části Francie, tehdy vystupovali pod jménem Gates of Delirium.

Oni věděli, že pokud se omezí jen na hraní svého vlastního repertoáru, budou potřebovat i vokály a klávesy, takže v roce 2001 byl do kapely přijat klávesista Fred Colombo spolu se zpěvákem Alexem. Nyní pod novým názvem Amnesya odehráli spoustu živých představení a nahráli i jedno demo CD.

V srpnu 2002 se skupina rozdělila, protože ji po hudebních neshodách opouštějí Vince, John a Fred, aby i nadále působili pod názvem Spheric Universe Experience.

Během dalších 8 měsíců jejich vášeň pro skládání vedla k napsání kompletního alba, které se nahrávalo doma jako demo v dubnu 2003 se studiovým zpěvákem Franckem Garciou, který přišel jen pár dní před tím, než nahrávání začalo. Vokály byly zaznamenány v profesionálním studiu, a přestože Franck neměl moc času s kapelou před jeho nahráváním, výsledek je velmi přesvědčivý, což byl důvod, aby se připojil ke kapele na plný úvazek.

Po několika letech skládání vlastních materiálů kapela v dubnu 2003 nahrála své první oficiální album demo s názvem "The Burning Box". Několik dní před vydáním dema "The Burning Box" se ke skupině přidal zpěvák Frank Garcia. Kluci poslali demo "The Burning Box" z roku 2003 do nizozemské Intromental Management, která se okamžitě zamilovala do zvuku kapely a rozhodli se jim nabídnout smlouvu.

S pomocí studiového bubeníka Volodii Brice kapela začala ještš v srpnu 2003 nahrávat debutové album "Mental Torments". V létě roku 2004 Spheric Universe podepsali celosvětovou nahrávací smlouvu s francouzským labelem Replica Records. Americká licence byla svěřena Nightmare Records. Nico "Ranko" Müller se ke kapele připojil na podzim roku 2004 jako jejich nový bubeník. S bubeníkem tak byla sestava kapely kompletní. Debutové album "Mental Torments" bylo dokončeno velkým mixem, který provedl Tommy Hansen v Jailhouse Studios, Dánsko (Helloween, TNT, Pretty Maids). Přebal alba vytvořil slavný švédský umělec Mattias Norén na ProgArt Media (www.progart. com).

Skupina poté strávila rok 2005 psaním nového materiálu a odehrála různé koncerty, při kterých zahajovala jako předkapela koncerty např. Scorpions nebo Uli Jona Rotha ve Francii.

S.U.E dokončili jejich druhou desku "Anima" během léta 2006 ve studiích Coxinhell Studio a Kallaghan Studio ve Francii. Desku masteroval Tommy Hansen v Jailhouse Studios v Dánsku a silně návazuje na jejich debut a předstuje kapelu z jejich nejlepší stránky. Album bylo nahráno v létě roku 2006 v Coxinhell Studio Studio a Kallaghan Studio ve Franciiza pomocí Charles Massabo, který přidal hudbě SUE navíc mocné vyznění, žádané na dnešním hudebním trhu. Přebal tentokrát zpracoval Bjoern z Killustrations Media v Německu (www.killustrations.com). Album vyšlo v květnu - červnu 2007 u Replica Records ve Francii a přes Sensory Records ve zbytku světa.

V roce 2007 kapela zahajovala festival ProgPower Scandinavia, který se konal v Kodani, Dánsko. Reakce z tohoto vystoupení byly tak velké, že ProgPower USA festival se rozhodli si kapelu pozvat na jejich festival konaný v říjnu 2008 v Atlantě ve státě Georgia, kde se také představil publiku nejnovější člen SUE, bubeník a mimořádný talent Christophe Briand.

Po několika úspěšných koncertech v rámci jejich turné po velké Británii spolu s progressivními metalisty Threshold, si kapela našla čas psát a nahrávat své třetí album "Unreal", které vyšlo celosvětově 19. května 2009 u Sensory Records. Na albu "Unreal" bylo vidět, jak kapela přidala další zářez ke své již tak velkolepé značce technického a melodického metalu. Na albu kapela přidála další momenty ke své již velkolepé hudbě, kterou nejlépe lze popsat jako technický a melodický metalu s dávkou špičkové progresivity, a která může být srovnávána s kapelami jako Dream Theater, Pain Of Salvation nebo Fates Warning, ale je naplněná neuvěřitelnou intenzitou a vlastní originální identitou.

Díky své čtvrté desce "The New Eve" kapela uspěla tam, kde většina z jiných kapel selhala; rostla jako kapela hudebně a tvořivě od jednoho alba k druhému. S.U.E. změnili hudební stránku kapely, chtěli se ponořit hlouběji do modernějšího zvuku s vyladěnými kytarami a agresivnějším přístupem k jejich prog-melodickému stylu. Album, které zahrnovalo vše, co tento styl mohl nabídnout, a zároveň prostřednictvím kombinace těchto dvou vnáší do žánru svěží nový závan originality. S "The New Eve" se kapela posunula o další obrovský krok vpřed, aby se stala jednou z nepřesvědčivějších melodických prog metalových nahrávek roku 2012, přinášející svěžest opět ve stále se rozšiřujícím žánru.

V roce 2017 kapela vydala živé EP "Live In London 2016" prostřednictvím Nightmare Records, které masteroval Jacob Hansen.

V posledních letech rozsáhle koncertovali z Francie do Dánska, z Holandska do Polska a z Itálie do USA, kde kapelu mohli všichni spatřit napřímo vedle kapel jako Redemption, Threshold, Pagan's Mind a dokonce s přednímim leadeem melodického prog metalu Dream Theater.

Posledních pět let se pak věnovala komponování toho, co má být absolutním vrcholem jejich dosavadní kariéry. Dne 13. dubna 2018 kapela oznámila, že je opouští po 17 letech jejich dlouholetý člen John Drai. Fred, Vince, Franck, Romain jsou však odhodláni kráčet dále. Podle zatím posledních informací kapela usilovně pracuje ve studiu na novém pátém, dosud nepojmenovaném albu. Bude se mixovat a masterovat v Mix Unlimited Studio v Los Angeles, kde se jej neujme nikdo jiný než Damien Rainaud (Fear Factory, DragonForce) a zajistí, že nové album bude křupavé a připravené k vydání koncem roku 2019. Nakonec se čekání během lockdownu o něco protáhlo.

Vzletné riffy, ohromující sóla, ubíjející rytmy a vokály, které prostě přibíjejí, vrchol. To je přístup, který zvolili francouzští progresivní metaloví oddaní SPHERIC UNIVERSE EXPERIENCE, když se dostali ke svému pátému studiovému albu s názvem "Back Home". Díky skvělé produkci talentovaného producenta Damiena Rainauda je Symphony X, Dream Theater a Queen inspirovaná hudba kvarteta z Code d'Azur sdělením jako vytesaným do kamene. "Back Home" neznamená jen návrat domů na Zemi pro vesmírné cestovatele v vesmírnem koncepčním příběhu, ale znamená to také návrat domů pro kapelu, protože se vrátili ke svým původním kořenům - skládat a tvořit skutečné, progresivní mistrovská díla, pro každé album, které udělají. Ve vesmíru vás nikdo neslyší křičet, ale S.U.E. jsou definitivně připraveni, aby se zde na Zemi ozvali hlasitě s "Back Home".

Zpět
Členové:
Vince Benaim - Guitars
Fred Colombo - Keyboards
Frank Garcia - Vocals
Romain Goulon - Drums
John Drai - Bass
Bývalí členové:
Julien Negro - Bass (2018)
Christophe Briand - Drums (?-2013)
Nicolas 'Ranko' Muller - Drums
Guillaume Aboth Morero - Drums
Volodia Brice - Drums
Gabriel Odvad - Drums
Samuel Boulade - Drums

Členové Vince Benaim
(Narozen 7. prosince 1980, Nice, France)
Guitars


Vince je francouzský hudebník a člen kapely Spheric Universe Experience.
Členové Fred Colombo
(Celým jménem Frederic Sebastian Colombo
(Narozen 22. října 1983, Nice, Provence-Alpes-Côte d'Azur, France)
Keyboards


Fred je francouzský hudebník, hráč na klávesy, skladatel a producent. Je znám svoji prací na klávesy v progresivních metalových kapelách Spheric Universe Experience (2002-present) a Ghostfather. Působil také v kapelách Artefact (2006-2010), Continuum, Lance King (2011-?), Red Roda nebo hostoval na nahrávkách Chaos Frame (2022), Kingcrow (2015).

S kapelou Artefact vydal pod jménem Sephiroth dvě alba "Ruins" (2008) a EP Failure (2011). Se zpěvákem Lance Kingem začal spolupracovat v roce 2011 a vydal s ním alba "A Moment in Chiros" (2011) a "ReProgram" z roku 2019.

Se Spheric Universe Experience, s nimiž začal hrát v roce 2002, vydal 5 studiových alb s celosvětovou distribucí a propagací labelů, cestoval po Evropě a hrál v USA. Zatím jejich poslední album "Back Home" vyšlo v roce 2022.

V roce 2013 vydal své úplně první sólové album "Memoria", na němž je široká sbírka písní z jého širokého spektra vlivů - elektronická hudba, pop, jazz, ambient, house, metal. Rok 2014 byl rušným s mnoha probíhajícími projekty - psaní nového materiálu se S.U.E., Ghostfather, soundtrack k videohře, funk rockovým albem a nová sólová nahrávka.

Dne 10. července 2013 vydal své vůbec první sólové album "Memoria". Pak za poslední desetiletí vydal další čtyři sólové nahrávky. Na oslavu tohoto výročí vydal "Lonely Works", kompletní remasterovanou megakompilaci všech svých sólových alb, tj. 40 skladeb plus 4 nové, dříve nevydané skladby jako bonus.
Členové Frank Garcia
(Narozen 10. srpna 1981, St.Raphaël, Provence-Alpes-Côte d'Azur, France)
Vocals


Frank je francouzský hudebník a člen kapely Spheric Universe Experience. Působil/působí také v kapelách Operadyse, ex-Artefact.

Operadyse - Vocals (2011-present)
2013 "Pandemonium" - Vocals
Členové Romain Goulon
(Narozen 6. dubna 1981, Cannes, Provence-Alpes-Côte d'Azur, France)
Drums


Romain je francouzský hudebník a basista kapely Spheric Universe Experience. Romain hrál na prvním nevydaném albu Scaveng'ours. Spolupracoval také se skupinami Bazoka a Stelaria.

Byl členem kapel:
Apex - Drums
Benighted - Drums (2016-present)
2017 "Necrobreed" - Drums

Necrophagist - Drums (2008-2010)

Raising the Veil - Drums
2015 "Bosonic Quantvm Phenomena" - Drums

Spectral - Drums
2017 "Nihilist" (SP) - Drums

Stench Price - Drums
Členové John Drai
(celým jménem Jonathan Frédéric Drai)
(Narozen 12. dubna 1981, Créteil, Île-de-France, France)
Bass


John je francouzský hudebník a basista kapely Spheric Universe Experience.

Členové Julien Negro
(Narozen 10. listopadu 1981, France)
Bass


Julien je francouzský hudebník, který působil jako člen kapely Spheric Universe Experience a mnoha dalších francouzských kapel.

Svart Crown - Bass, Vocals (2019-present)
Spheric Universe Experience - Bass (2018-present)

Hamka - Guitars (lead) (2013-present)
2017 "Multiversal" - Guitars (track 3)
2013 "Earth's Call" (Single) - Guitars (lead)

Anthropia - Bass
2015 "Non-Euclidean Spaces" - Bass
2010 "Acoustic Reactions" (Live) - Bass
2009 "The Chain Reaction" - Bass
2004 "Anthropia" (Demo) - Bass

Harmony - Unknown (2005-present)

Lord of Mushrooms - Bass (1999-present)
2002 "Lord of Mushrooms" - Bass, Vocals
2005 "Seven Deadly Songs" - Bass
2012 "Perspectives" - Bass

DXS - Vocals (lead), Guitars (2010-2013)
2013 "The Wretched Host" - Vocals, Guitars, Saxophone, Percussion
2011 "The Musical Box" (EP) - Vocals (lead), Guitars

Kabbal - Bass
Krysalyd - Bass (2006-?)
Členové Christophe Briand
(Narozen 6. dubna 1978, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Toulon, France)
Drums


Christophe je francouzský hudebník, který působil jako člen kapely Spheric Universe Experience.

Spheric Universe Experience - Drums (?-2013)
2012 "The New Eve" - Drums
2009 "Unreal" - Drums, Percussion
Členové Nicolas "Ranko" Muller
(narozen 1982, Saint-Raphaël, Provence-Alpes-Côte d'Azur, France)
Drums


Nicolas je francouzský hudebník, který působil jako člen kapely Spheric Universe Experience.

Je také autorem:
"Abécédaire pour les musiciens en galere (et ceux qui les voient ramer") (essay - 2011).
"ABC pro galerii muzikantů (a ty, kteří je vidí řádek") (esej - 2011)
"Pour une poignée de vide" (novel - 2012)
"Za hrst prázdných" (román - 2012)

Byl členem kapel:
Eon as Ranko - Drums (2014-present)
Svart Crown as N. Muller - Drums (2011-2014)
2013 "Profane" - Drums

Artefact as Nico "Ranko" Muller - Drums (2002-2010, 2013)
2014 "Live At l'Altherax" (Live album) - Drums
2011 "Failure" (EP) - Drums
2008 "Ruins" Drums (as "Ranko")
2006 "Magic Spellcraft" - Drums
2004 "Son Of Solstice" - Drums
2002 "Son Of Solstice" (Demo) - Drums

Kragens as Ranko - Drums (2010-present)
Startruckers as Ranko - Drums

Hamburger Alien as Nico "Ranko" Muller - Drums
Oktopod as Nico "Ranko" Muller - Unknown

Otargos as Ranko - Drums (2007-2009)
2011 "Heretic Live" (Live album) - Drums
2009 "Fuck God-Disease Process" - Drums

Spheric Universe Experience as Nico "Ranko" Muller - Drums (2004-2008)
2007 "Anima" - Drums
Členové Guillaume Aboth Morero
(Narozen 1981, France)
Drums


Guillaume je francouzský hudebník, který působil jako člen kapely Spheric Universe Experience.

Continuum as Guillaume Morero - Drums
2016 "Speculative Thoughts" - Drums
2012 "From The Depths..." - Drums
2015 "Origin & Rise" (EP) - Drums
2009 "Lifeless Ocean" - Drums

Darkenhöld - Drums, Percussion, Keyboards
2019 "Atra Musica" (Split) - Drums, Percussion, Keyboards
2017 "Memoria Sylvarum" - Drums
2014 "Castellum" - Drums
2012 "Echoes From The Stone Keeper" - Drums, Percussion, Keyboards
2011 "La Maisniee du Maufe - A Tribute To The Dark Ages" (Split) - Drums
2010 "A Passage To The Towers... Drums, Percussion, Keyboards

Ysengrin - Drums
2016 "Resvrrezionespiritval" (Split) - Drums
2015 "Nigrum Nigrius Nigro" (Split) - Drums
2012 "To Endotaton" - Drums
2011 "Tragedies - Liber Hermetis" - Drums

Etheryäl - Drums
2008 "Etheryäl" (Demo) - Drums

Assacrentis - Drums
Fhoi Myore - Drums
Nohellia - Drums
Spheric Universe Experience as Guillaume Morero - Drums (session)

Členové Volodia Brice
(Narozen ***)
Drums


Volodia je francouzský hudebník, který působil jako člen kapel Spheric Universe Experience a Lord of Mushrooms.

Spheric Universe Experience - Drums
2005 "Mental Torments" - Drums
2003 "The Burning Box" (Demo) - Drums

Lord of Mushrooms - Drums
2002 "Lord Of Mushrooms" - Drums

Zpět
Studiové desky:
2022 Back Home
2012 The New Eve
2009 Unreal
2007 Anima
2005 Mental Torments
2003 The Burning Box
Ostatní nahrávky:
2017 Live At London


Skupina:
Franck Garcia - Vocals
Vince Benaim - Guitars
John Drai - Bass
Romain Goulon - Drums
Fred Colombo - Keyboards
Hosté:
Diskografie Back Home
Vyšlo 20. května 2022, UPRISING! Records, UP14CD

Seznam skladeb:
01. On Board SUE5-2469 (1:09)
02. Final Fate (7:16)
03. Where We Belong (5:56)
04. Transcending Real Life (7:05)
05. Senses Restored (6:02)
06. Legacy (4:54)
07. Defenders of Light (5:04)
08. Synchronicity (2:33)
09. The Absolution Pt. 1 (2:04)
10. The Absolution Pt. 2 (7:13)
11. Rebirth (4:19)
12. Of the Last Plague (5:53)
13. Dreams Will Survive (9:31)
Total Time: (68:59)

Produced: Charles Massabo at Kallaghan Studio, Vence, France
Mixed and Mastered: Damien Rainaud
Cover Art: Mattias NorénSkupina:
Christophe Briand - Drums
John Drai - Bass
Vince Benaim - Guitars
Fred Colombo - Keyboards
Franck Garcia - Vocals
Hosté:
Diskografie The New Eve
Vyšlo 11. září 2012, Nightmare Records, NMR-566

Seznam skladeb:
01. Shut Up (6:10)
02. The New Eve (6:11)
03. Escape (5:34)
04. Never Heal (6:29)
05. Angel (7:02)
06. The Day I Died (4:11)
07. In This Place (4:24)
08. Self Abuse (4:47)
09. My Heart On The Cross (5:44)
Total Time: (50:32)

Produced: Charles Massabo at Kallaghan Studio, Vence, France
Mastered: Lance King at Nightmare Records
Artwork: Raphael Massabo
Photography: Raphael Massabo


Skupina:
Franck Garcia - Vocals
Fred Colombo - Keyboards
Christophe Briand - Drums, Percussion
John Drai - Bass
Vince Benaim - Guitars
Hosté:
Aliénor Colin - Vocals (01)
Diskografie Unreal
Vyšlo 19. května 2009, Trendkill Recordings, KILL-D 005 (France)

Seznam skladeb:
01. White Willow (6:28)
02. Down Memory Lane (3:58)
03. Lakeside Park (5:37)
04. 3rd Type (7:24)
05. Near Death Experience (instrumental)(1:46)
06. Lost Ghost (6:17)
07. Dragged (6:05)
08. O.B.E. (instrumental)(3:59)
09. Tomorrow (8:08)
Total Time: (49:42)

Recorded on October, 2008 - December, 2008, at Kallaghan Studio, Vence, France
Management: Claus Vestergaard Jensen
Mastering: Kim Rosen
Album "Unreal" je o paranormálních jevech. Každá skladba hovoří o jednom specifickém jevu prostřednictvím příběhu z beletrie. Prokletí, předchozí život, telepatie, mimozemšťané, zážitky, poltergeist, posmrtný život, prorocké sny. Všechnu hudbu aranžoval Fred Colombo, kromě "Draged" od Francka Garcii a "O.B.E" od Freda Colomba a Vince Benaima.

Skupina:
Franck Garcia - Vocals, Keyboards (additional)
Nico "Ranko" Muller - Drums
Fred Colombo - Keyboards, Spoken word (02,03)
Vince Benaim - Guitars
John Drai - Bass
Hosté:
Carmen Lopez - Voices
Diskografie Anima
Vyšlo 26. března 2007, Replica Records, RPL045 (France)

Seznam skladeb:
01. Sceptic (6:30)
02. Being (2:31)
03. The Inner Quest (5:37)
04. Neptune's Revenge (6:59)
05. Stormy Dome (instrumental)(1:31)
06. World of Madness (7:06)
07. End Of Trauma (9:28)
08. Heal My Pain (7:06)
09. Questions (3:49)
10. The Key (10:24)
11. Black Materia (instrumental) (6:38)
Bonus:
12. Waltz Opus 64 No.2 (Frédéric Chopin cover)
Total Time: (67:39)

Recorded at Coxinhell Studio, St.-Aygulf, France & Kallaghan Studio, Vence, France
Recording Date June, 2006 - August, 2006
Mastering: Tommy Hansen
Design, Layout Design, Logo: Chris Jensen


Skupina:
Franck Garcia - Vocals
Brice Volodia - Drums
Fred Colombo - Keyboards
John Drai - Bass
Vince Benaim - Guitars
Hosté:
Tommy Hansen - Choir/Chorus, Vocals (Background)
Lars F. Larsen - Choir/Chorus, Vocals (Background)
Finn Zierler - Vocals (Background)
Diskografie Mental Torments
Vyšlo March 29th, 2005, /February 13, 2006 Replica Records/Nightmare, RPL017

Seznam skladeb:
01. So Cold (6:10)
02. Now Or Never (7:07)
03. Burning Box Gala (instrumental) (06:22)
04. Saturated Brain (7:42)
05. Moonlight (6:04)
06. Halleygretto (instrumental)(2:42)
07. Mental Torments (15:30)
08. Echoes Of The Stars (10:51)
Released for the US by Nightmare Records with a bonus track:
09. Sidereal Revolution (06:41)
Total Time: (62:28)

Recorded at Studio Maryline, France
Mastering, Mixing: Tommy Hansen
Audio Production: Luc Mahe
Design, Layout Design, Logo: Claus Vestergaard Jensen
Artwork: Mattias Norén

Skupina:
Franck Garcia - Vocals
Vince Benaim - Guitars
John Drai - Bass
Brice Volodia - Drums
Fred Colombo - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Burning Box
Demo, Vyšlo 2003, Independent

Seznam skladeb:
01. Burning Box Gala ()
02. Saturated Brain ()
03. So Cold ()
04. Moonlight ()
05. Mental Torments ()
    Pt. 1 Solitude
    Pt. 2 Reminiscence
    Pt. 3 Losing Control
    Pt. 4 Inner Peace
06. Now Or Never ()
07. Sidereal Revolution ()
    Pt. 1 Solstice
    Pt. 2 Equinoxe
08. Echoes Of The Stars ()
Total Time: (00:00)Skupina:
Christophe Briand - Drums
John Drai - Bass
Vince Benaim - Guitars
Fred Colombo - Keyboards
Franck Garcia - Vocals
Hosté:
Diskografie Live At London
Vyšlo 27. ledna 2017, Nightmare Records

Seznam skladeb:
01. The New Eve (5:59)
02. In This Place (4:50)
03. Sceptic (6:53)
04. Echoes Of The Stars (9:01)
05. The Key (11:09)
Total Time: (37:52)

Recorded in London's O2 Academy as part of The Journey Continues European Tour 2016
Recorded: David Sievers
Mastered: Jacob Hansen
Progresivní metalová skupina Spheric Universe Experience vydala svoji vůbec první živou nahrávku, převzatou z poslední show jejich doprovodného evropského turné s UK ProgMetallers THRESHOLD. Album "Live In London 2016" bylo nahráno 24. ledna 2016 na O2 Academy Islington v Londýně ve Velké Británii. Po 4 studiových albech za 11 let francouzská kapela z Nice je nadšena, že konečně sdílejí energii svých živých vystoupení se světem.

Zpět

Chris Briand, John Drai, Franck Garcia, Fred Colombo a Vincent Benaim

Zpět
Odkazy:
http://www.metal-archives.com/bands/Spheric_Universe_Experience/13289
https://www.facebook.com/SphericUniverseExperience/

Další odkazy:
http://www.sphericuniversexp.com/
http://www.myspace.com/sphericuniverseexperience
http://www.lasersedgegroup.com/labels/sensory-records/spheric-universe-experience
http://www.last.fm/music/Spheric+Universe+Experience

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  11.9.2019 
Menu Poslední aktualizace: 31.7.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©