Samurai of Prog

Zpět
Mezinárodnostní soubor The Samurai Of Prog vznikl v roce 2009 jako vícenárodnostní projekt vedený italským skladatelem a baskytaristou Marcem Bernardem, který se usadil v Helsinkách, Uusimaa, Finsko. Od roku 1995 působí ve Finské asociaci pro progresivní hudbu (Finnish Association for Progressive Music) a od roku 1996 byl i redaktorem magazínu Colossus nebo se podílel na sérií tematických alb "Colossus", které vytvořili ve spolupráci s francouzským labelem Musea Records, a na nichž vystupoval jako hráč na baskytaru. Bernard byl současně členem Elektroshock a členy kapely byli Kimmo Pörsti (Mist Season) z Finska a Američan Steve Unruh.

Bylo to díky příspěvku k jednomu z těch projektů, ze kterých se pak zrodil The Samurai Of Prog, když se k Bernardovi jako permanentní členové připojili další hudebníci, Steve Unruh a finský bubeník Kimmo Pörsti. Byl to právě projekt vedený Marcem Bernardem s přezdívkou The Samurai of Prog za pomocí rotujících hudebních hostů pro kompilační alba "Rökstenen: A Tribute To Swedish Progressive Rock Of The 70's" (2009, Musea/Colossus) a "Tuonen Tytär II: A Tribute To Finnish Progressive Rock of the 70's" (2009, Musea/Colossus), ke kterému přispěl svou verzí "Colossus" od Wigwam doprovázenou Yesterdays a Daal. V "Rökstenen: A Tribute To Swedish Progressive Rock of The 70's" zaznamenal verzi "Drottningholmsmusiken, Sats 1" od Blaakulla, album "Cani Arrabbiati" (2010) přineslo poctu zvukovému doprovodu italských filmů a televizních seriálů z roku 1970, kde The Samuraj Of Prog nahráli téma, které dalo titul celé sbírce (složil ji Stelvio Cipriani) doprovázené Richardem Marichalem, Davide Guidonim, Bobo Aiolfim a Raimundem Rodulfo.

V roce 2010 nahrál Marco alias The Samurai of Prog "Assassing" od Marillion, ale v jiné verzi od té, která se objevila později na albu "Undercover", pro tributní album "Recital for a Season’s End" od Mellow Records. Tehdy se z nich stala řádná kapela stávající se z Marca Bernarda, Kimma Pörstiho a Steve Unruha. Vedle tohoto tříčlenného jádra se podle filozofie této kapely se na jejich nahrávkách podílejí další hostující hudebníci podle potřeby a přání. První nahrávky obsahovaly pouze převzatý materiál ze 70. let, na dalších se pak objevují vlastní skladby nebo věci neznámé, vypůjčené od různých muzikantů z celého světa.

Jejich debutové úsilí "Undercover" z roku 2011 nese svědectví o tomto směru myšlení se seznamem hostů, působivé jak délkou, rozsahem i kvalitou. Jedná se zde většinou o covery klasických prog melodií, s několika doplněnými originály. Jeden z originálů "Before the Lamia" otevírá album vynikajícím klavírním dílem, které napsal a nahrál David Myers, který se pak objevil na každém albu projektu. Je to příjemné intro ke skladbě "Lamia" od Genesis z alba "The Lamb Lies Down On Broadway" se skvělým kytarovým sólem od Roine Stolta a vynikajícím zpěvem Unruha. "Starship Trooper" je další velmi povzbudivý výkon představující sólový zpěv Jona Davida, který zní neobvykle jako Jon Anderson. Stoltův "World of Adventures" je další skvělou volbou s rockovou kytarou, složitými rytmickými změnami a partiemi melodických saxofonů. Ve skladbě "Assassing" Unruh docela dobře napadobuje Fishe a práce s Moog a klávesami je výjimečná. Vynikající kytara a Hammondky od Srdjana Brankovica a Eduardo Garcii Salueny vyzdvihují "Jeruzalém" a "Dogs" od Pink Floyd, kde kapela přidává opravdu skvělou atmosféru. Disk končí třemi originály včetně Pörstiho "The Promise", krásné progresivní folkové lahůdky s kouzelnou kytarovou kreací.

Jejich druhé album s názvem "Secrets Of Disguise" bylo původně vydáno v roce 2013 a začíná epickou skladbou "Three Piece Suite" z klasického alba "Garden Shed" kapely England vydaného v roce 1977. Robert Webb, původní člen England, se objevil ve skladbě a připojil hru na klávesy a Mellotron. Je to skvělá symfonická prog melodie, krásně elegantní a docela složitá. Kytarové sólo Bogati-Bokor Ákose je vrcholem alba. Folklórní a symfonická píseň "Sweet Iphigenia" je originální melodie a je náznakem toho, co přinesou příští nahrávky, která ukazuje vynikající muzikantství skupiny a promyšlenou pozornost k detailům. Tančící housle a violoncello zdůrazňují pěkné "Descenso En El Maelstrom", zatímco cover Genesis "Dancing With The Moonlit Knight" se věnuje progresivní látce představující fantastické vokální představení Unruha. Na albu lze také objevit nadnášející elektrické piano v "Aspirations" od Gentle Giant, fantastickou sólovou kytaru a sólo tenor saxofonů v "One More Red Nightmare" od King Crimson, báječné sólové spoty v "Singring And the Glass Guitar" Todda Rundgrena nebo věrně provedený "Jacob's Ladder" od Yes. Další originál "The Case Of Charles Dexter Ward" dále odhaluje, že skupina je velmi schopná v rámci epického progu, když se před námi rozvine složitá muzikantská tvorba, složité rytmy, skvělé syntetizátory a různé texturové vrstvy.Třetí nahrávka "The Imperial Hotel" vyšla v srpnu 2014 je to první album, na kterém kapela použila pouze originální materiál, takže se jednalo o velký krok vpřed a přineslo to vynikající desku. Navíc zde začala i dlouholetá spolupráce s výtvarníkem Ed Unitskym na přebalech alb. Skladba "After The Echoes" trochu připomíná 70. léta Yes, zejména vokály Unruha znějící trochu jako Jon Anderson. Titulní skladba je symfonická suita vysokého nasazení s fantastickou hudebností zabírající dvacet osm minut prostoru a ani jedna nota v ní není zbytečná. Nádherné kytarové dílo K. Alana Shikoha je vrcholem, ale každý hudebník zde dal pocítit svou přítomnost. Rychlejší tempa jsou kompenzovány pastoračními pasážemi, často vedenými vynikajícími klávesami Roberta Webba, a můžete si dobře představit, že kapela má mnoho příležitostí ke změně zvukové scény v různých sekcích. Mezi hostujícími hudebníky se na albu objevili klávesista Robert Webb (England), Robert Myers (The Musical Box) a Linus Kase (Änglagard) spolu s kytaristou Kamran Alanem Shikoh (Glass Hammer) a Yoshitisou Shimizu (Kenso).

Čtvrté album "Lost And Found" z roku 2016 se opět skládá z cover verzí převážně méně známějších amerických prog kapel jako jsou Quill, Lift a Cathedral nebo Fruupp. Připadá to, jako by se zde vzdával hold kapelám, které původně vzdávaly hold původním klasikům, jako jsou Yes, Genesis a dalším, a The Samurai of Prog neudělá mnoho k tomu, aby se hranice žánru posunuly.

Přesto druhý disk obsahuje pouze jedinou skladbu o délce 57 minut! Jedná se o suitu "The Demise" s příběhem vyprávěným ve 36 částech, což obnáší méně než dvě minuty na jednu část. Některé z nejlepších dlouhých partů v instrumentaci zahrnují rozšířené sekce, ale "The Demise" si v tom počíná docela trhané a je proměnlivá po celou dobu. Hudebně se tato skladba prolíná mezi docela uspokojivými party, ale beznadějně i s prog klišé. Jedním z mála faktorů, který suitu obohacuje je zařazení saxofonu v rukách Linuse Kaseho do několika sekcí, které nahrávkám přinášejí ohnivé teplo. Samotný příběh je o postavě nazvané Lorne, která musí získat Knihu všeho poznání a zachránit ji před zlým císařem Malikusem pomocí božského služebníka Basila.

Páté album The Samurai of Prog "On We Sail" z května 2017 je plné progresivních hudebních a lyrických cest, tentokrát po divokém oceánu, řekách a nebezpečných mořích. Hlavními členy The Samurai of Prog jsou Marco Bernard, Kimmo Pörsti a Steve Unruh. To, co kapelu dělá tak úžasnou, je množství dalších talentů, které se připojují k jejich tvůrčím snahám. Každé album obsahuje obrovský seznam hostů s nejlepšími progresivními hudebníky na světě, jejich začlenění dodává kreativní energii každé nahrávky perspektivu a atmosféru. Tohle album je plný dynamického progresivního rocku, který je znám z klasického období žánru, a s hudbou vracející se k těm klíčovým skupinám, které jej zformovaly. Texty a děj tohoto fantastického dobrodružství na téma vody jsou perfektní a každá skladba vypráví nějaký magický příběh.

Unruhovy housle mají svůj vliv u Kansas a jsou zde energické a divoké - spolu s hrou na flétnu - která přivádí na mysl Jethro Tull a také Renaissance. Klavír a kláves připomínají charakteristické znaky kapel ELP, Genesis a dokonce i Alana Parsonse. Hluboká basa přináší vzpomínky na inovativní talent Chrise Squire nebo Geddy Leeho. Klávesy Kerry Shackletta (Presto Ballet) v zahajovací a titulní skladbě, pro které napsal hudbu, připomínají nejlepší zvuky Keitha Emersona z raných ELP, které byly bohaté na fantastické varhany. Mix klávesových nástrojů a Unruhova housle poskytují pohled na to, jak by to mohlo znít, jako kdyby Keith Emerson kreativně spolupracoval s Kansas. Krásný a mystický hlas Michelle Youngové naplňuje píseň "Theodore" magií příbuznou s Renaissance a Lord of the Rings. Na "Ghost Written" se uvedli dva skvělí přátele Mark Trueack a Sean Timms, oba z bývalé Unitopie. Timms ji složil s působivými texty od Unruh, kteří si ke zpěvu vybrali přirozený talent Trueacka, který poskytl inspirativní a emocionálně laděné vokály.

Další album "Archiviarum" z roku 2018 se skládá z deseti skladeb. Tři z nich remixované a remasterované patří do projektu "Decameron", dvě jsou covery "Ice" od Camel, jako pocta Guy Le Blancovi, který zemřel před třemi lety, a "Heroes" od Davida Bowieho a k tomu pět nevydaných skladeb, které z různých důvodů nenalezly místo v předchozích nahrávkách. Úvod obstarává skladba "Keep the Ball Rolling" od Octavio Stampalii, v níž protěžované varhany, Bernardova výrazná baskytara Rickenbacker a ohnivé bubnování Kimmo Pörstiho připomínají Yes i ELP zároveň. Multiinstrumentalista Steve Unruh ji navíc přizdobil nádhernými houslemi a flétnou a přináší ke stolu další potěšení.

"Archiviarum" přináší dva covery, ponejprv "Ice" od Camel, která je odvážnější při pokusu napodobit ty nejlepší okamžiky Andy Latimera, ale díky saxofonistovi Marku Arnoldovi skladba přináší i dojemné okamžiky. "Heroes" od Davida Bowieho zůstávají docela věrní originálu. I přes plodnou povahu skupiny, která by mohla zředit její inspiraci, zůstává kvalita "Archiviarum" stále vysoká, a to díky schopnosti tří samurajů vybrat si ty správné autory a ty správné umělce, vhodné k udržení posvátného plamene života jejich umělecké múzy. Album zůstává soudržné i se všemi vlivy přesouvajícími se napříč albem, i když zůstávají ponořeny ve starých školních tradicích kapel Jethro Tull, Focus, PFM, La Maschera di Cera a dalších.

Album z dubna 2019 "Toki No Kaze" (Windows of Time) je inspirováno filmy japonského karikaturisty, výtvarníka a animátora Hayao Miyazakiho. Booklet je poset ilustracemi, které se vztahují k jeho vesmíru. Samotné názvy skladeb jsou odkazem na díla Miyazakiho - "Au Contraire" pro Porco Rosso, "A Tear In The Sunset" pro hrad na obloze nebo "The Spirit Around Us" pro Princesse Mononoké. Kolem obvyklého tria Marco Bernard (basa), Kimmo Pörsti (bicí) a Steve Unruh (housle, flétna, akustická kytara, vokály…) je i zde seznam ohromujících hostů (David Myers, Marek Arnold, Antony Kalugin, Elisa Montaldo nebo Alessandro di Benedetti), skladby se často naotevírá ani zakládající trio (např. David Myers u "Fair Play", Antony Kalugin v "The Bicyle Ride" nebo Elisa Montaldo, která je podepsána pod dvěma tituly "Nausicaa E I Custodi Della Vita" a "La Magia E La Realta".

Hudebně je "Toki No Kaze" rozmanité vydání, ačkoli je ovlivněno minulými mistry, neřídí se tím otrocky. Různorodá povaha hostujících skladatelů a hudebníků nabízí pestrou škálu textur a odstínů. "Toki No Kaze" se otevírá ambiciózní skladbou Octavio Stampalia "A Tear in the Sunset" a od křehkého úvodního klavíru se skladba splétá od pastorace do chaosu městského života a zpět. Naproti tomu v klavírní hře "Fair Play" od klavíristy Davida Myerse hraje Steve Unruh na housle a flétnu a vrací nás do slunečných dnů u řeky. Nejcharakterističtější skladbou přístupu The Samurai of Prog ke klasikům jsou neustále se měnící vrstvy "The Bicycle Ride", v níž se spojuje staré i nové, housle Steve Unruha slušně zapadají k hedvábnému Moogu a emotivnímu saxofonu Marka Arnolda, což je instrumentace, se kterou kapela pokračuje i do "Castle Blue Dream". Dalšími hodnými zmínkami mohou být vokály a doprovod Alice Scherani v "Nausicaa e i Custodi Della Vita", připomínající Annie Haslam a Renaissance. V průběhu skladby Michele Mutti "Think Green" se objevily připomínky ELP, UK nebo MME. Za zmínku ještě stojí závěrečná skladba se stejně kroucenou strukturou od klávesisty a skladatele Elisy Montaldo, která také dodává skvělý hlas celému dílu.

Na rok 2020 je ohlášeno nové album "Bernard & Pörsti: Gulliver", které je v titulku označeno jako klon The Samurai of Prog pouze pod názvem "Bernard and Pörsti". Jedná se o koncepční album inspirovaným cestami postav, jak je vyprávěl Jonathan Swift. Třetí samuraj Steve Unruh je však i zde stále přítomen, i když pouze v jedné skladbě, ale brzy se znovu připojí k dalším nahrávkám, na nichž TSoP již pracují, a sice "The Chronicles" inspirované ságou "Letopisy Narnie".

Album obsahuje šest skladeb a jako hosté se na něm kromě jiných objeví Ruben Álvarez (electric guitar), Andrea Pavoni: (keyboards), Kari Riihimäki (guitars), jak jinak i Marek Arnold (sax), Oliviero Lacagnina (keyboards), Mimmo Ferri (keyboards), Carmine Capasso (guitars), Federico Tetti (guitars), Massimo Sposaro (guitars), Luca Scherani (keyboards) nebo Alessandro Di Benedetti (keyboards). Jako hostující zpěváci se objeví Marco Vincini, Daniel Fäldt a Stefano Galifi.

Zdá se, že spolupráce Marco Bernarda a Kimmo Pörstiho (Samurai z Prog), která se nečekaně začala před několika týdny, pokračovala i nadále. Téměř současně s projektem SoP "The Lady And Lion And Other Grimm Tales" inspirovaným příběhy bratří Grimmů, který má být uveden na trh ještě roce 2020, a k němuž přispěl Ton Scherpenzeel jednou skladbou a hrou na klávesy. Jedná se již o 11. studiové album kapely a příliš se toho po nějakou dobu nezměnilo. Více než 40 minut různá prog-rocková hudba je ovlivněná folkem, "divadelní" hudbou a různými, někdy velmi zajímavými zvuky. Dobré, solidní, ale ne vzrušující album. Obdobní hudebníci se podílejí na více folk/prog albu pod hlavičkou projektu The Guildmaster. Tento prog-folk/sympho prog projekt představují Marco Bernard a Kimmo Pörsti, hlavní členové The Samurai Of Prog, španělský skladatel a multiinstrumentalista Rafael Pacha a progrocková legenda Ton Scherpenzeel známý především z Kayak a Camel. Jejich první nahrávka dostala název "The Knight And The Ghost". Album, které má být vydáno někdy ve druhé polovině roku 2020, obsahuje několik (instrumentálních) skladeb, které napsal Ton Scherpenzeel. Finsko, Itálie, Španělsko a Holandsko: skutečná celoevropská kombinace. Možná to všechno mohlo dokonce oživit Tonovu práci na jeho novém sólovém albu. Koneckonců, už je to skoro sedm let od "The Lion's Dream". A aby toho nebylo málo, na podzim také přijde nové album "La Tierra" od dvojice "Bernard and Pörsti", které se objeví rovněž zkraje podzimu.

Album "The Lady And Lion And Other Grimm Tales" bylo zřejmě poněkud opozaděno až na počátek roku 2021, když se mezitím 10. listopadu 2020 objevila úplně nová nahrávka "Beyond The Wardrobe", na které pracovala kompletní trojice Marco Bernard, Kimmo Pörsti a Steve Unruh spolu s mnoha dalšími hosty jako jsou klávesisté Ronaldo Rodrigues, Ton Scherpenzeel, Octavio Stampalia, Alessandro Di Benedetti, Christian Bideau, Yuko Tomiyama a Oliviero Lacagnina, kytaristé Pablo Robotti, Rafael Pacha a Carmine Capasso, Marek Arnold na saxofón nebo Marc Papeghin na lesní roh a trumpetu.

Asi už opravdu není překvapením, když "samurajové" své fanoušky několikrát do roka potěší novými alby, pokud je jimi nezaplaví. Je tedy více než logické, že na "The Lady And The Lion And Other Grimm Tales I" byla otevřena další hudební kapitola "The White Snake and Other Grimm Tales II". Pro trojici Kimmo Pörsti, Steve Unruh a Marco Bernard nadále platí nevyvratitelné pravidlo, že nejlepší bude držet se úspěšného konceptu. Pro tři samuraje to znamená posílit se komplementárními hudebníky na vysoké úrovni v závislosti na jejich potřebách a konceptu. V důsledku toho je seznam hostujících hudebníků působivě dlouhý a velmi dobře zásobený některými významnými špičkovými hudebníky. Jak se ukazuje, stále úspěšný přístup, zvláště když The Samurai of Prog opět splňují všechna očekávání, která nyní neustále rostoucí komunita fanoušků od tohoto tria žádá. Se spoustou folku, klasiky, symfonického progu a retro progu je pět pohádek Grimmů, přesněji řečeno šest skladeb na novém albu, velmi přitažlivých. Je patrné, že se trio opět obklopilo velkým množstvím italských hudebníků, možná i to je věrohodné vysvětlení velké muzikálnosti a harmonických, melodických písní. Italští progeři si moudře stojí za svým osobitým způsobem vyprávění příběhů a oslavují je s velkým citem. Za těchto okolností je obvykle zakázáno vyzdvihovat jednotlivé protagonisty.

Přesto by Steve Unruh a jeho brilantní virtuózní hra na housle neměla zůstat anonymní, a tak může i on vtisknout na album svůj osobitý punc. S velkou dovedností a nadšením se celé sestavě daří vytvořit mix klasiky a rocku, který zvládlo jen několik formací tohoto druhu, a to na několika albech. Téměř 57 minut progresivního rocku vás zve na cestu do pohádkového světa s dokonalostí a rozmanitostí stylů, které si zaslouží být slyšeno. Už jen obvyklý okázalý a propracovaný design CD by měl vzbudit zájem každého proggerského srdce. Album nabízené s mnohastránkovým bookletem završuje celkový pozitivní dojem. Vizuální podobou vtiskl opět nikdo jiný než stálý samurajský grafik Ed Unitsky. Stejně tak je vždy dobře obslouženo každému, kdo si chce v klidu přečíst texty. Pokud by vám tohle všechno nestačilo, jedno je jisté - další novinky tria už jsou na obzoru, aby potěšily přátele okoukaných Symphonic Progs.

Dne 10. prosince 2021 se duo Finů Marco Bernard a Kimmo Pörsti vrátilo s novou koncepční tvorbou. Nástupce alb "Gulliver" a "La Tierra", obě vyšly v roce 2020, se jmenuje "Robinson Crusoe" a vychází z klasického románu Daniela Dafoea, vydaného v roce 1719. Oba hudebníci jsou členy vynikajícího projektu Samurai of Prog, na trio doplněným severoamerickým houslistou Stevem Unruhem. A na tomto novém albu se jako obvykle obklopili spoustou skvělých hostujících muzikantů.

Mezi hosty na albu "Robinson Crusoe" najdeme příspěvky hudebníků jako Steve Hackett, David Myers, John Hackett a Oliviero Lacagnina (klávesista italské kupinu Latte e Miele), Rafael Pacha (The Guildmaster), Alessandro Di Benedetti (klávesista Mad Crayon), Bart Schwertmann (aktuální zpěvák b), španělský kytarista Ruben Alvarez, Marco Grieco (další skvělý italský klávesista a skladatel), Luca Scherani (z La Coscienza Di Zeno a Hostsonaten), Andrea Pavoni (z Greenwall), Stefano Galifi (Rosenbach Museum) a náš krajan Octavio Stampalia (Black Riders), mezi mnoha dalšími hosty, kteří poskytují nespočet detailů v instrumentaci celkem 7 skladeb. Ke slyšení už je zahajovací píseň "Overture", kterou složil Stampalia a na níž se podílí John Hackett na flétnu, spolu s Rubenem Alvarezem, britským Stevem Binghamem na housle a Marcem Papeghinem na French horn a trubku.

Octavio v rozhovoru prozradil, jak k jeho spolupráci na tomto albu došlo: "Účast na projektu Kimma a Marca přišla přirozeně, protože jak víte, každé nové album Samurai of Prog mě volá, abych pro ně složil píseň, což je pro mě velká hrdost. V případě "Robinson Crusoe" mě požádali, abych album zahájil, a byla to velmi pěkná výzva. Z Buenos Aires připravuji kompletní nahrávku písně a Kimmo a jeho lidé nahrávají a doplňují bicí, basu, zpěv a/nebo housle. Výsledek je pro mého kritika vždy velmi dobrý, protože Kimmo i jeho souputníci a hostující hudebníci jsou vynikající."

Pokud máte rádi hodně dlouhé tracky plné vtipů a změn? Pak je pro vás album "The Spaghetti Epic 4", které vyjde na jaře 2022. Alba "Spaghetti Epic 1", "2" a "3" byla vydána v letech 2004 až 2009 u Musea ve spolupráci s Finnish Progressive Rock Association Colossus. Jak název prozrazuje, alba byla inspirována filmy Spaghetti Western, takže hudba byla prog s příchutí westernového filmového soundtracku. Všechna alba produkoval Marco Bernard a zahrnovala vystoupení různých umělců, obsahuje skladby Marca Grieca, Alessandra Di Benedettiho, Mimma Ferriho, Davida Myerse a Rafaela Pachy.

Po 13 letech nastal čas na pokračování alba. Tentokrát je vydává Seacrest Oy a je tu jen jedna kapela - The Samurai of Prog, ale ne bez talentovaných hostů. "The Spaghetti Epic 4" obsahuje skladby od Alessandra Di Benedettiho, Mimma Ferriho, Marca Grieca, Davida Myerse a Rafaela Pachy. Kromě toho album obsahuje skvělé výkony Beatrice Birardi, Adama Diderricha, Tommaso Fichele, Stefano Galifi, David Myers, Juhani Nisula, Marc Papeghin, Marcel Singor a Sara Traficante.

"Liber De Dictis" je název druhého počinu projektu The Guildmaster. Její vydání bylo oznámeno na jaro 2022 a báječný přebal opět vytvořil skvělý ilustrátor Ed Unitsky.

Dne 17. prosince 2021 skupina The Samurai of Prog představila jako speciální vánoční nadílku svým fanouškům stejnojmennou píseň z nového alba "Anthem To The Phoenix Star", a to rovnou titulní skladbu. Představili se na ni Marco Bernard (basa Shuker), Marco Grieco (hudba, texty, klávesy, video produkce) a Kimmo Pörsti (bicí a audio mixing). Na videu se také objevili Marek Arnold (sax), Clive Nolan (zpěv) a Juhani Nisula (kytary). Album vyjde v září 2022 u Seacrest Oy. A přebal alba je samozřejmě grafické dílo od Eda Unitskyho. Marco Grieco o videu řekl: "Toto je oficiální video, ukázka, k písni "Anthem to the Phoenix Star" ze stejnojmenného alba The Samurai of Prog s Marco Griecem, které vyjde v září 2022. Album je kompletně realizované na mých skladbách, které jsem pak měl to potěšení hrát a nahrávat se Samuraji a s některými z největších hudebníků mezinárodního progresivního rocku. Je to pro mě nesmírná čest. Užijte si tento "spoluprácký" hudební film od začátku do konce!"
Jak název prozrazuje, album představuje skvělý italský skladatel a hudebník Marco Grieco. Složil všechny písně pro toto album. Objevili se na něm také skvělí hosté jako Clive Nolan, Olivia Sparnenn-Josh, Bart Schwertmann, Marcel Singor, Sara Traficante, Ruben Alvarez, Yogi Lang, Bruce Botts, Beatrice Birardi, Carmine Capasso, Rafael Pacha, Juhani Nisula, Cam Blokland, John Wilkinson, Massimo Sposaro a Marek Arnold.

Aby Kimmo Pörsti našel využití pro některé ze svých nových písní, rozhodl se pro další sólové album. Tentokrát to bude pouze plná spolupráce s Rafaelem Pachou, který už měl hlavní roli na jeho dvou předchozích sólových albech. Bude to tedy "Pacha a Pörsti: Views From The Inner World". Všechny skladby budou od Rafaela a Kimmiho a texty jsou od Dana Schambera. Album je téměř kompletní. Na většinu nástrojů hrají Rafael a Kimmi, ale májí i skvělé hosty jako Ruben Alvarez, John Wilkinson, Marek Arnold, Olli Jaakkola, Ariane Valdivie a Jan-Olof Strandberg.

Marco Bernard také připravuje své první sólové album "The Boy Who Will't Grow Up". Zazní na něm skladby Alessandra Di Benedettiho, Mimma Ferriho, Marca Grieca, Andrea Pavoniho, Octavia Stampalii a Oliviera Lacagniny.

Zpět
Členové:
Marco Bernard - Bass (Elektroshock)
Steve Unruh - Vocals, Guitars, Violin, Flute (Resistor)
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion (Mist Season)
Hostující členové:
Kamran Alan Shikoh - Electric and Acoustic Guitars
Marco Grieco


Členové Marco Bernard
(narozen ***, Tuscan, Livorno, Italy)
Bass


Marco se narodil v toskánském přístavu Livorno italskému otci a finské matce, díky které pak často navštěvoval Finsko. Během konce 70. let se připojil ke své první kapele - None less than Elektroshock, později zkráceně Elektroshock. V roce 1987 se Marco přestěhoval do Finska, kde se i oženil (má tři děti). V roce 1995 se připojil k nově založené Finnish Association for Progressive Music, v roce 1996 sdružení začalo vydávat časopis Colossus. Začal také pracovat na prvním ze svých tributních alb (ve spolupráci s Colossus): "Tuonen Tytär, pocta finskému progresivnímu rocku, který byl vydán společností Mellow Records v roce 2000 a po kterém následovalo téměř 20 dalších alb, vše publikovány pod hlavičkou Musea.

Od počátků s Elektroshock Marco Bernard začal používat baskytaru, tehdy Rickenbacker 4003, sice ve velmi málo, alepřitom pečlivě vybraných příležitostech. V roce 1997 spojil síly s finskou kapelou Sea Reach, aby nahráli "Principe di un giorno" od Celeste, který otevíral tributní album Mellow Records album italskému prog rocku "Zarathustra's Revenge", v roce 1999 se objevil s Lukala & Friends na "Fanfare For Pirates: A Tribute To ELP", na opětovném vydání Mellow Records s verzí "Jeruzalem". V rámci projektu Musea/Colossus se podílel na pasáži "basového duelu" s Bobem Aiolfim v "The Rebellion Suite" na "The Empire And The Rebellion" (2008), která vyla věnovaná filmové trilogii Star Wars a vyšla pod hlavičkou Colossus Project.

Členové Steve Unruh
(Narozen 22. října ***, Providence, RI, USA)
Vocals, Guitars, Violin, Flute


Steve Unruh je zpěvák a multiinstrumentalista a nahrávací inženýr, autor, producent a spoluproducent mnoha projektů. Pracuje jako elektronický inženýr pro Hasbro Toy Group. Od roku 1998 je ženatý s Angelou (Ena) Muhuri. Vydal osm akustických prog-folk sólových alb a je činný rovněž s jeho elektric crossover progresivní rock/jam kapelou Resistor. Během své kariéry spolupracoval s The Dayfly 4, Deadwood Dyck, Egeria Jazz Trio, The Jazz Mutants, Resistor, The Samurai of Prog, Voices of Babylon a Sign of Saturn, spolupracoval s Marco Bernardem na projektu Decamerson I, II, III.

Steve UNRUH vytváří jedny z nejhlubších a nejorganičtějších hudebních skladeb již téměř deset let. Jako sólista čerpá vlivy od progresivních kapel 70. let, jako jsou YES a JETHRO TULL, stejně jako je ovlivněn stylem folk a bluegrassovou scénou. Spojuje se do zemité, akustické tříčlenné kapely se vznášejícími se houslemi, veselou mandolínou, flétnou, občasnými klávesami a elektrickou kytarou a hlasem vznášejícím se někde mezi Jonem Andersonem a Ianem ANDERSONEM, Steve UNRUH zcela určitě zaujme fanoušky jakéhokoliv žánru, rock, folk, bluegrass i progresivní hudby, ale méně abrazivní než DREAM THEATER nebo SAVATAGE.

Steve Unruh vydal první slbum "Believe" v roce 1997 a otevřel dveře celému novému žánru. "Believe" je zatím nejekologičtější album Steva, téměř nesoucí pocit a dynamiku klasického alba. "Believe" je rozděleno do dvou částí, první se podobá deníkovým záznamům o vztahu ke skalám a druhá případnému řešení problémů a vzývání duchů. V roce 1998 vydal album "The Beginning Of A New Day", ve kterém všechny prvky představené na "Believe" byly zdokonaleny a zahrány ve špičkové formě. Vícevrstvé vokální harmonie, zemité rockové pocity, dobře načasované masivní orchestrace... V roce 2001 přišlo EP "Two Little Awakenings" nezbytně album mini-epiky (a jeden jakýsi-mini epos), na němž Steve předvedl složitou kytaru a orchestraci. Nástrojová a tematická souhra na tomto albu supluje většinu hlavních progresivních alb alba, a hloubka a krása, třebas houslí, udrží každého posluchače v transu.

V roce 2002 vyšlo instrumentální album "Invisible Symphony" kombinující klasiku, jazz, folk, world music a rockový zvuk jako charakteristický Steveho zvuk. Rok 2004 přinesl odchod od normálu a album "Out Of The Ashes" stojí stranou od zbytku Stevova materiálu jako nejvíce vyostřené a přímé. Na "Out Of The Ashes" Steve dlouhodobě pozoruje válku s terorem/Irákem a zjistí, že hlavních vysvětlení toho, co se děje, je pramálo. Navzdory tématu se Stevovi doposud podařilo vytáhnout některé ze svých nejkrásnějších a nejzajímavějších melodií a písně přesahují situaci a zanechávají trvalé lekce. Pro fanoušky, kteří mají rádi prog hluboký, chytlavý a heavy (jako "2112" od Rush nebo "The Gates Of Delirium" od Yes), toto album osloví.

V roce 2005 Steve vybral nejlepší prvky "The Beginning Of A New Day", to nejlepší z "Two Little Awakenings" a střípky z alba ery "Moonflower" od SANTANY, a vydal soulově objevnou nahrávku "Song To The Sky". Zatímco všechny Stevovy práce jsou zvukové vychutnávky, na "Song To The Sky" Steve ukazuje, že je jen člověkem jako my všichni a prochází stejnými věcmi jako ostatní, a vyjadřuje emoce tak krásně skrze hudbu, že člověk nemůže pomoci, ale pouze poslouchá.


Resistor => Rob Winslow: Bass, Barry Farrands: Drums, Backing Vocals, Fran Turner: Guitars, Steve Unruh: Guitars, Vocals, Violin, Flute

V roce 2010 Marco pozval Resistor na cover "Stranger" pro EP "Elektroshock", která byla uvedena i na albu Samurai. Steve pak připojil svůj hlas k The Samurai Of Prog verzi písně "Assassing". Později byl požádán, aby hrál na housle na Kimmo Pörstiho skladbě "The Promise"... a konečně si uvědomil, že byl požádán, aby se připojil k The Samurai Of Prog jako stálý člen, což rád udělal.

Žije na Rhode Island, USA se svoji ženou a rodinou. Jeho web je www.SteveUnruh.com. jeho zálibami jsou samozřejmě hudba, electronický design a práce se dřevem.

Členové Kimmo Pörsti
(narozen 1963, Nokialla, Finland)
Drums and Percussion


Kimmo je hudebník a producent hudby, a zároveň i právník v pojišťovací společnosti Pohjantähti. Narodil se v Nokialla, později v roce 2000 se přestěhoval se do Hämeenlinny. Je ženatý, má dceru, dvě kočky a dva psy. Mezi jeho oblíbené kapely patří Supertramp, Proto-Kaw, David Hines, Dan Fogelberg, Kenso a Genesis Yes ze 70. let.

Po pár letech nepříliš úspěšných lekcí klasického klavíru mu rodiče konečně dovolili přejít na bicí. V jeho škole byla stará bicí sada Yamaha a když ji dostal do rukou, volba byla jasná. Několik let pak studoval hru na bicí na hudební fakultě, ale byla to téměř úplně "klasická" věc: hrát pouze snare čtením not – dokonce i snare duety.

V roce 1986 zvítězil v soutěži Star Chase s kapelou Minea, jejíž hlavní cenou byla smlouva na desku label Flamingo. Po soutěži honil producenta Kisu Jernströma, až se nakonec do stusia Takomo, aby nahráli pár písní. Deska však nikdy nevyšla, Flamingo zkrachovala a skupina se rozpadla. Když mu bylo asi 13 nebo 14 let, poslouchal nějaké ambiciózní hardrockové kapely jako Three Man Army, které mu pomohly na jeho cestě. Byl fanouškem Deep Purple a progresivní hudbu mu tak částečně představil Ian Gillan a Roger Glover, když v té době začali směřovat k progresivnímu rocku ve svých sólových projektech Clear Air Turbulence a Elements. K tomu Kimo podotýká, že měl souseda Jariho Uusikartana, který byl o pár let starší než on. Často jej navštěvoval, aby slyšel hudbu, kterou nikdy předtím neslyšel. Takže tam poprvé slyšel kapely jako Yes, Gentle Giant, Return to Forever a Little Feat. Zažil i jeden velký okamžik byl, když ve 14 letech šel na svůj první Rockový festival (Ruisrock) a viděl tam Wigwama. Poté jsem si koupil jejich klasické album "Being".

Seacrest oy je nahrávací společnost založená Pörstem v roce 2004, která se zrodila kolem kapely Histame Mist Season. První album progressive jazz rockové skupiny pak začalo fenomén sněhové koule a seznam umělců pod Seacrest tvoří dnes deset umělců a kapel. Sestavy jsou často mezinárodní a tisíce kopií CD se prodávají mimo jiné v Japonsku, Německu a Velké Británii. Patří mezi ně The Samurai Of Prog, Paidarion, Progression, Mist Season, Strandberg Project, Jenny Darren, Robert Webb, Maahinen, Yesterdays ja The Cosmic Remedy.

Nahrávací společnost, která se zaměřuje na progresivní hudbu, je velmi bezstarostná. Pörsti, který hraje hlavně na bicí nástroje, říká, že často hostuje na deslách svých přátel jako hráč a poté se hodinové sazby nesnižují. Moderní informační technologie způsobily revoluci v tomto odvětví a vysoce kvalitního výstupu lze dosáhnout za velmi nízké výrobní náklady.

Vlajkovou lodí Seacrest je nadnárodní skupina The Samurai Of Prog, založená v roce 2011, s Pörsti, Marco Bernard, italským rezidentem a Steve Unruhem, se sídlem ve Finsku. The Samuraj Of Prog je Marcova přezdívka a požádal mě, abych hrál na jeho sólovém záznamu, který měl stejný titul. Tento projekt dal vzniknout skupině, která má vždy velké množství návštěvníků z celého světa. Obsazení zahrnoval Jon Davison, aktuální vedoucí zpěvák Yes, a Guy LeBlanc, který je znám z Camel.

Kimmo spolupracoval s Mikou Syväniemi pro finskou televizi, nahrál a zkomponoval hudbu pro mnoho TV programů. Na konci 80. let byl Kimmo členem fusion/gospel kapely Jouko Kantola Band, se kterou měl možnost hrát naživo s Juhani Aaltonenem z Tasavallan Presidentti. V roce 1997 vydal Kimmo své první sólové CD "Maahinen: Ihmeellinen Iltapäivä". Poté, co se přestěhoval do Hämeenlinny, spoluzakládal Kimmo projekt Mist Season, který vydal tři alba "Mist Season" (2004), "Woodlands" (2006) a "Reflections" (2011). Díky spojení se skupinou Progression se Kimmo seznámil s Janem Olofem Strandbergem a Jaanem Jaansonem, kteří se podíleli na Kimmově projektu Paidarion: ”Hauras Silta”, podobně jako na nahrávkách The Samurai Of Prog. Kimmo se seznámil s Marco Bernardem, když se Mist Season účastnili různých kolosálních projektů a v roce 2009 jej Marco požádal, aby nahrál bicí v verzi The Samurai of Prog písně "Assassing" od Marillion, a od té doby spolupracují.

Členové Marco Grieco
(narozen 1967, Salerno, Italy)
Composer, Multi-instrumentalist


Marco Grieco je skladatel, autor, režisér, spisovatel, zpěvák, multiinstrumentalista, tvůrce videí a virtuální scénograf.

Svůj první kreslený film 8mm film natočil v pouhých 8 letech a svou první hudební kompozici v 10 letech. Už v 16 letech složil a režíroval svůj první filmový soundtrack. V roce 1995 byl finalistou festivalu Castrocaro a od roku 2000 vydal 4 CD se svými skladbami jako písničkář.

V letech 2003 až 2004 složil hudbu a spolu se svým bratrem Massimem texty k prvnímu muzikálu v historii o Homérově Odysseie - Odissea the Musical. V roce 2005 začal psát "Alveare", svůj vůbec první thriller. V červnu 2005 získal na Corse literární cenu Parole a jeho příběh "The Bus" recituje a oceňuje Mariano Rigillo v národní soutěži (prosinec 2005). Jeho příběh "The Bus" vydává a distribuuje v italských knihkupectvích Full Color Sound. Se svým příběhem "The Scream" je opět oceněn v literární soutěži "Parole in corsa" v roce 2006 a na Mezinárodním filmovém festivalu v Salernu. V roce 2007 několikrát hostoval na Rai jako literární kritik, autor a hudebník s Chiarou Giallonardo.

V letech 2006 až 2007 nahrál své nové progresivní hudební CD "The Planet Of Free Men", které pak v roce 2009 vydá a distribuuje BTF do všech zemí světa. V roce 2007 byly některé jeho remixy písní od Petera Gabriela, Joy a Angeline Kidjo absolutně první v žebříčcích hitparád Real World v Anglii. S příběhem "The Last Day" vyhrál v roce 2007 literární soutěž "Parole in Corsa" a byl znovu oceněn na Salerno International Film Festival. V roce 2007 obdržel cenu "Charlot" za kompozici muzikálu "Odissea The Musical". Dne 9. května 2008 je muzikál napsaný bratry Marco a Massimo Griecovými "Odyssey The Musical" poprvé zastoupen ve virtuálním prostředí Second Life. Je to úspěch a mezinárodní debut. RAI a CNN, které dává oběma bratrům stále používané jméno "Grieco Brothers", a nesčetné množství tisku se zabývá prvním muzikálem v historii v Second Life. Dne 19. července 2008 debutuje "Odyssey The Musical" před publikem více než 3000 nadšených lidí shromážděných v Aréně chrámů Paestum, které zahájilo turné 2008-2009 s účinkujícími z muzikálů jako Notre Dame de Paris, Tosca, Amore Desperato, Dracula, The Count Of Montecristo, The Ten Commandments atd. a s neuvěřitelnými novými talenty objevenými castingem v roce 2007. Od té doby bude muzikál "Odissea" zastoupen a nadále uváděn v nejvýznamnějších italských divadlech včetně hlavních divadel v hlavním městě - Sistina, The Brancaccio a The Olimpico.

V roce 2010 dokončil kompozici hudby a spolu se svým bratrem Massimem i texty Rome Caput Mundi the Eternal Musical, oficiálního muzikálu City and History of Rome, který debutoval v římském divadle Sistina a následně uveden v Auditorium of the Conciliation v Římě, na Politeama v Neapoli atd., dokud v roce 2014 nezískal 10-minutový potlesk ve stoje od německé veřejnosti v Kongress Park ve Wolfsburgu (Německo). V roce 2011 obdržel spolu se svým bratrem Massimem cenu Pompei Cinema Festival za svou činnost v oblasti kompozice a psaní muzikálů "filmového" charakteru během prvního ročníku Pompeii Film Festival.

V letech 2011 až 2015 skládal hudbu a byl spoluautorem textů a nespočtu dalších muzikálů včetně "Homo Sapiens", "Michelangelo", "All On The Same Boat", "Pompeii The Fire And The Soul", "Salernum". V roce 2017 se umístil na druhém místě a získal zvláštní uznání v soutěži literatury thrillerů "Giallocarta" s povídkou Gniklats. V poslední době Marco Grieco dokončil kompozici muzikálů "MUTE", "CIRKUS", jehož režie a produkce byly svěřeny Paride Orfei, a "CAVE Of SPIRITS", což je show s neuvěřitelnými virtuálními scénografiemi uvnitř jeskyní Pertosa-Auletta. Složil také hudbu k dílům Lamberta Bavy, Vity Zagarria, Alessandra Giglia. Dokončuje hudbu pro "Michelangelo", fascinující muzikál o velkém florentském umělci, jehož debut je naplánován na rok 2022. Autorsky a skladatelsky spolupracuje s Neri Marcore, Mario Crescenzem (Neri Per Caso) a s režisérem Adrianem Mabenem (režisér "Pink Floyd Live At Pompeii"). Skládá hudbu k vůbec první muzikálové verzi Shakespearova Kupce benátského (Merchant of Venice). Také skládá hudbu k muzikálu "Pompeii The Fire And The Soul", který bude zastoupen v rámci vykopávek v Pompejích. Dokončil kompozici hudby k muzikálu "Inferno" podle Danteho, které bude zastoupeno v jeskyních Pertosa a Auletta. Dokončuje rovněž nový historický thriller ve spolupráci se svým bratrem Massimem, který se zajímá o skutečné umístění Ithaky Ulysses. Právě vydal novou sólovou rockově progresivní desku "Nothing Personal" (březen 2020).

Spolu se svým bratrem Massimem vytvořil formát, jedinečný a inovativní na mezinárodní úrovni a schválený a podporovaný Italskou unií nevidomých a slabozrakých, Blind Theatre, s nímž bratři Griecové vytvoří verze pro nevidomé, slabozraké a slabozraké se slepou maskou (nevizuální hypersenzorické) všech jejich děl. První, která byla vytvořena podle tohoto formátu, je "The Blind Odyssey", která debutovala v lednu 2017 v San Pellegrino Casino (Bergamo) a v květnu 2017 v Donizetti Theatre v Bergamu s velkým ohlasem veřejnosti i kritiků.

Zpět
Studiové desky:
2022 Anthem To The Phoenix Star
2022 The Spaghetti Epic 4
2021 The White Snake And Other Grimm Tales II
2020 The Lady And Lion And Other Grimm Tales
2020 Beyond The Wardrobe
2020 The Demise Of The Third King's Empire (EP)
2019 Toki No Kaze (Winds of Time)
2018 Archiviarum
2017 On We Sail
2016 Lost And Found
2014 The Imperial Hotel
2013 Secrets Of Disguise
2011 Undercover
Ostatní nahrávky:
2021 Omnibus 2 - The Middle Years (komp.)
2018 Omnibus - The Early Years (komp.)

Bernard & Pörsti:
2021 Bernard & Pörsti: Robinson Crusoe
2020 Bernard & Pörsti: La Tierra
2020 Bernard & Pörsti: Gulliver

Kimmo Pörsti:
2021 Past And Present
2020 Wayfarer
1997 Maahinen - Ihmeellinen Iltapäivä

The Guildmaster:
2022 Liber De Dictis
2020 The Knight And The Ghost


Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Marco Grieco - Keyboards, Acoustic and Electric Guitars, Ukulele, Backing Vocals
Hosté:
Clive Nolan - Vocals
Juhani Nisula - Acoustic and Electric Guitars
Marek Arnold - Alto and Soprano Saxophone
Ruben Alvarez - Electric Guitar
Rafael Pacha - Acoustic and Classical Guitars, Uillean Pipes, Recorder
Bruce Botts - Electric Guitar
Carmine Capasso - Electric Guitar
Cam Blokland - Electric Guitar
Marcel Singor - Electric Guitar
Massimo Sposaro - Acoustic Guitar
Steve Unruh - Violin and Flute
Beatrice Birardi - Xylophone
Luke Shingler - Flute
Sara Traficante - Flute
Bart Schwertmann - Vocals
Yogi Lang - Vocals
Olivia Sparnenn Josh - Vocals
John Wilkinson - Vocals
Diskografie Anthem To The Phoenix Star
Vyšlo 20. září 2022, Seacrest Oy, SCR-1031 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Anthem To The Phoenix Star (7:17)
02. Burning Silence (6:59)
03. Killing Hopes (7:38)
04. Bones (8:37)
05. Don't Be Afraid (11:23)
06. Wings (4:02)
07. Behind The Curtain (13:39)
Total Time (59:39)

Music, Lyrics, Video Production: Marco Grieco
Produced: Marco Bernard, Marco Grieco and Kimmo Pörsti
Audio mixing: Kimmo Pörsti
Artwork: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Hosté:
Marco Grieco - Keyboards, Acoustic & Electric Guitars, Sound Effects
Mimmo Ferri - Keyboards, Electric Guitars, Dulcimer, Viola Braguesa
Marc Papeghin - Trumpet
Beatrice Birardi - Glockenspiel, Tubular Bells, Custom Percussion set "G. Tamborrino"
Juhani Nisula - Electric Guitars
Tommaso Fichele - Vocals
Adam Diderrich - Violin
Rafael Pacha - Keyboards, Acoustic & Electric Guitars
Sara Traficante - Flute
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Marcel Singor - Electric Guitars
Stefano Galifi - Vocals
David Myers - Piano
Diskografie The Spaghetti Epic 4
Vyšlo 15. června 2022, Seacrest Oy, SCR-1035 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Dead Or Alive (6:04)
02. Mira Al Cuore (23:39)
      i. The Cave
     ii. The Call Of Vengeance
    iii. A Crash Of Thunder
     iv. The Final Battle
      v. Ramon's Death
     iv. For a Fistful Of Dollars
03. La Resa Dei Conti (20:10)
      i. Epilogue
     ii. The Robbery
    iii. The Prison
     iv. Epilogue
04. Snakebite (8:07)
05. The Fabulous Felipe And His Dancing Squirrels (3:07)
06. High Noon (6:31)
Total Time (67:38)

Music, Lyrics, Video Production: Marco Grieco
Produced: Marco Bernard and Kimmo Pörsti
Artwork: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä
Audio mixing: Kimmo Pörsti

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Steve Unruh - Vocals, Violins, Flute, Guitars
Hosté:
Marco Grieco - Guitars
Marcel Singor - Guitars (Kayak)
Alessandro Di Benedetti - Keyboards (Mad Crayon, Inner Prospekt)
Mimmo Ferri - Keyboards
Rafael Pacha - Guitars
Carmine Capasso - Guitars
Elisa Montaldo - Keyboards (Il Tempio delle Clessidre)
Luca Scherani - Keyboards (La Coscienza di Zeno, Höstsonaten)
Marcella Arganese - Guitars (Ubi Maior, Archangel)
Oliviero Lacagnina - Keyboards (Latte e Miele)
Marco Vincini - Vocals
Stefano Galifi - Vocals (Museo Rosenbach)
Daniel Fäldt - Vocals (Simon Says)
Alessio Calandriello - Vocals (La Coscienza di Zeno, Not A Good Sign)
Alessandro Corvaglia - Vocals (La Maschera di Cera, Delirium)
Camilla Rinaldi - Vocals
Diskografie The White Snake And Other Grimm Tales II
Vyšlo 9. července 2021, Seacrest Oy, SCR-1031 (Finland)

Seznam skladeb:
01. The Tricky Fiddler (6:03)
02. Searching For The Fear (9:42)
03. The Devil With The Three Golden Hairs (10:34)
04. The Travelling Musicians (11:01)
05. The White Snake (17:37)
06. The Tricky Fiddler – Reprise (2:09)
Total Time (57:06)

Artwork: Nele Diel
Band Logo: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä

Skupina:
Marco Bernard - Bass
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Steve Unruh - Vocals, Violins, Flute, Guitars
Hosté:
David Myers - Grand Piano
Octavio Stampalia - Keyboards
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Ton Scherpenzeel - Keyboards
Jaime Rosas - Keyboards
Carmine Capasso - Electric Guitar
Cam Blokland - Guitars
Kari Riihimaki - Guitars
Rafael Pacha - Guitars
Valerie Gracious - Vocals
Marcelo Ezcurra - Vocals
Bart Schwertmann - Vocals
Diskografie The Lady And Lion And Other Grimm Tales
Vyšlo 7. května 2021, Seacrest Oy, SCR-1030 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Into The Woods (3:07)
02. The Three Snake Leaves (9:43)
03. Iron John (5:58)
04. A Queen's Wish (11:36)
05. The Lady And The Lion (3:59)
06. Blue Light (6:48)
Total Time (41:11)

Artwork: Nele Diel
Band Logo: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Steve Unruh - Vocals, Violins, Flute, Guitars
Hosté:
Ronaldo Rodrigues - Keyboards
Marek Arnold - Saxophone
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Rafael Pacha - Guitars
Octavio Stampalia - Keyboards
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Daniel Fäldt - Vocals
Carmine Capasso - Electric Guitar
Christian Bideau - Keyboards
Pablo Robotti - Electric Guitar
Yuko Tomiyama - Keyboards
Marc Papeghin - French Horn, Trumpet
Ton Scherpenzeel - Keyboards
Elisa Montaldo - Keyboards, Vocals
Diskografie Beyond The Wardrobe
Vyšlo 10. listopadu 2020, Seacrest Oy, SCR-1029 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Another Time (6:22)
02. Dear Amadeus (8:52)
03. King Of Spades (5:54)
04. Forset Rondo (5:50)
05. Jester's Dance (6:47)
06. Kabane (7:33)
07. Marigold (2:33)
08. Brandenburg Gate (4:24)
09. Washing the Clouds (7:29)

Total Time (55:52)

Illustrations: Nele Diel
Graphic design: Kimmo Heikkilä
www.seacrestoy.com
Band Logo: Ed Unitsky

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Steve Unruh - Violins, Flute, Vocals
Stefan Renström - Keyboards, Orchestral Arrangement
Hosté:
David Myers - Grand Piano
Richard Maddocks - Narration
Linus Kase - Saxophones
Marco Vincini - Vocals (as Lorne)
Mark Trueack - Vocals (as Basil)
Rafael Pacha - Acoustic Guitar
Johan Öijen - Electric Guitar
Llorián García - Electronic Bagpipes
Diskografie The Demise Of The Third King's Empire
EP, vyšlo 18. září 2020, Seacrest Oy, SCR-1027 (Finland)

Seznam skladeb:
01. The Book Of Knowledge (2:05)
02. The Demise Of The Third King's Empire (57:15)
     Part 1 - The Call
     Part 2 - The Emperor Attacks
     Part 3 - Taken
     Part 4 - Lorne Sets Out To Basil
     Part 5 - Images
     Part 6 - My Name Is Basil
     Part 7 - My Name Is Lorne
     Part 8 - A True Believer
     Part 9 - To The Land
     Part 10 - The Land Is Open
     Part 11 - The "Mould" Theme
     Part 12 - The Emperor And The Agent
     Part 13 - The Council Chamber
     Part 14 - The Road
     Part 15 - Three Days
     Part 16 - Pursuit
     Part 17 - Recognition
     Part 18 - Finding The Book
     Part 19 - I Will Take The Book!
     Part 20 - The Agent Finds Lorne
     Part 21 - Let Me Show You The Future
     Part 22 - Basil's Tune
     Part 23 - Basil Appears
     Part 24 - Basil Casts Out The Agent
     Part 25 - The Battle Starts
     Part 26 - The Elders Are Coming
     Part 27 - The March
     Part 28 - Lorne Gains The Temple
     Part 29 - Tribute To A Master
     Part 30 - Lorne Returns The Book
     Part 31 - Casting The Spells
     Part 32 - The Spell Has Worked
     Part 33 - Interlude
     Part 34 - Incredible Scenes
     Part 35 - Interlude
     Part 36 - The Mold
Total Time (59:20)

In the booklet: Dedicated to the memory of Ken DeLoria and Stefan Renström
Artwork: Nele Diel
Band Logo: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä
An alternative version of "The Demise" - originally released in Lost and Found (2016)

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker Bass
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Steve Unruh - Vocals, Violin, Flute, Guitars
Hosté:
Octavio Stampalia - Keyboards
Marc Papeghin - French Horn, Trumpet
Kari Riihimäki - Guitars
Pablo Robotti - Guitars
Elisa Montaldo - Keyboards, Vocals
Ruben Alvarez - Guitars
José Medina - Orchestration
Danilo Sesti - Keyboards
Fran Turner - Guitars
Kenrou Tanaka - Guitars
Federico Tetti - Guitars
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Luca Scherani - Keyboards
Marcella Arganese - Guitars
Alice Scherani - Vocalization
Yuko Tomiyama - Vocals, Keyboards
Alan Kamran Shikoh - Guitars
Roberto Vitelli - Taurus Pedal
Alessandro di Benedetti - Keyboards
Daniel Fäldt - Vocals
Antony Kalugin - Keyboards
Marek Arnold - Sax
David Myers - Piano
Sergio Chierici - Keyboards
Massimo Sposaro - Guitars
Michele Mutti - Keyboards
Michele Marinini - Vocals
Diskografie Toki No Kaze (Winds of Time)
Vyšlo 26. dubna 2019, Seacrest Oy, SCR-1022 (Finland)

Seznam skladeb:
01. A Tear In The Sunset (8:07)
02. Fair Play (2:34)
03. Zero (7:40)
04. The Never-Ending Line (4:55)
05. Au Contraire (5:07)
06. Reality (9:24)
07. The Bicycle Ride (4:36)
08. Castle Blue Dream (7:38)
09. The Spirits Around Us (5:59)
10. Nausicaa E I Custodi Della Vita (5:48)
11. Think Green (6:30)
12. La Magia E La Realta (6:20)
Total Time (74:46)

Producer: Kimmo Pörsti, Marco Bernard, Steve Unruh
Mixed, Mastered: Kimmo Pörsti
Concept [Introduction And Synopsis]: Marco Piva
Illustration: Alessandra Bernard
Artwork: Ed Unitsky


Skupina:
Steve Unruh - Vocals (02,03,06), Violin , Flute, Electric Guitars (04), Mandolin (08)
Marco Bernard - Rickenbacker and Dingwall Basses
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion
Hosté:
Kerry Shacklett - Keyboards, Electric Guitars (07)
Rubén Álvarez - Acoustic (04) & Electric (02,04) Guitarss
Srdjan Brankovic - Electric Guitars (07)
Carlos Lucena - Electric Guitars (03,06)
Brett Kull - Electric Guitars (01)
Fran Turner - Electric Guitars (08)
Danny Lopresto - Electric Guitars (10)
Michelle Young - Vocals (03)
Stefano "Lupo" Galifi - Vocals (04)
Mark Trueack - Vocals (10)
Lalo Huber - Keyboards (03,06)
Octavio Stampalía - Keyboards (01)
Eduardo García Saluena - Keyboards (02)
Oliviero Lacagnina - Keyboards (05)
Michele Mutti - Keyboards (04)
Stefano Vicarelli - Keyboards (08)
Marek Arnold - Saxophone (08,10), Keyboards (10)
David Myers - Grand Piano (09)
Diskografie Archiviarum
Vyšlo 2. února 2018, Seacrest Oy, SCR-1018 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Keep the Ball Rolling (6:07)
02. Ahead of Fortune (5:16)
03. La Oscuridad (9:50)
04. Cristalli (5:24)
05. Elitropia (4:56)
06. The Sleeping Lover (8:32)
07. From This Window (10:37)
08. Ice (9:41)
09. Predawn (4:06)
10. Heroes (5:36)
Total Time: (70:08)

Producer: Kimmo Pörsti, Marco Bernard, Steve Unruh
Mixed, Mastered: Kimmo Pörsti
Engineer [Audio Engineer]: Kimmo Pörsti
Artwork: Ed Unitsky

"Archivarum" je kolekce speciálních nahrávek, které The Samurai Of Prog natočili v průběhu let. Čtyři skladby jsou nové, několik z nich nebylo dříve vydáno, několik se jich objevilo v jiných projektech, na nichž se TSoP podíleli, a dvě skladby jsou covery a všechny dostaly nové instrumentace, byly nově namixovány. Není to sice typické album TSoP, ale přesto si tyto skladby zaslouží sestavení do řádného alba.

Skupina:
Steve Unruh - Vocals, Violin, Flute, Classical Guitars (06)
Marco Bernard - Rickenbacker Bass
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion, Backing Vocals (03)
Hosté:
Michelle Young - Vocals (03)
Mark Trueack - Vocals (05)
Daniel Fält - Vocals (09)
Srdjan Brankovic - Electric Guitarss (01)
Rubén Álvarez - Electric (02,03,05) & Acoustic (02) Guitars
Jacques Friedmann - Electric Guitarss (04)
Jacob Holm Lupo - Electric Guitarss (05)
Flavio Cucchi - Classical Guitars (06)
Brett Kull - Electric Guitars (07,09)
Kerry Shacklett - Keyboards (01,07), Vocals (07), Acoustic & Electric Guitarss (07)
Octavio Stampalía - Keyboards (02)
Luca Scherani - Keyboards (03)
Sean Timms - Keyboards (05)
Oliviero Lacagnina - Keyboards (06)
David Myers - Keyboards (04), Grand Piano (8)
Stefan Renström - Keyboards & Vocoder (09)
Roberto Vitelli - Moog Taurus Pedals (09)
Diskografie On We Sail
Vyšlo 15. května 2017, Seacrest Oy, SCR-1017

Seznam skladeb:
01. On We Sail (6:21)
02. Elements of Life (7:54)
03. Theodora (5:55)
04. Ascension (5:19)
05. Ghost Written (9:40)
06. The Perfect Black (9:30)
07. Growing Up (5:42)
08. Over Again (4:06)
09. Tigers (10:34)
Total Time: (65:05)

Mixed, Mastered: Kimmo Pörsti
Producer: Kimmo Pörsti, Marco Bernard, Steve Unruh
Artwork: Ed UnitskySkupina:
Steve Unruh - Vocals, Violin, Flute
Marco Bernard - Rickenbacker Basses, project coordinator
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion
Hosté:
Stefan Renström - Keyboards, Arrangements
David Myers - Piano (04)
Tom Doncourt - Keyboards
Chip Gremillion - Keyboards
Steve Scorfina - Electric Guitars (01)
Kamran Alan Shikoh - Electric Guitars (01-03)
Johan Öijen - Electric and Acoustic Guitars (04-06)
Jon Davison - Vocals (04)
Keith Christian - Vocals (06)
Mark Trueack - Vocals (06)
Linus Kase - Saxophones (06)
Llorián García Florez - Electronic Bagpipes (06)
Richard Maddocks - Narration (06)
Diskografie Lost And Found
Vyšlo 20. dubna 2016, Seacrest Oy, SCR-1012

Seznam skladeb:
CD 1 (52:46)
01. Preludin (7:38)
02. Along The Way (2:22)
03. Inception (20:02)
04. She (Who Must Be Obeyed) (12:11)
05. Plight Of The Swan (10:33)
CD 2 (57:18)
06. The Demise (57:18)
Total Time: (110:04)

Recorded At Seacrest Studio, Hameenlinne, Tsiggos Studios, Greece, TSoP Studio, Helsinki, Studio 222, Rhode Island
Producer: Kimmo Pörsti, Marco Bernard, Steve Unruh
Mixed, Mastered: Kimmo Pörsti
Artwork: Ed UnitskySkupina:
Steve Unruh - Vocals, Guitars, Flute, Violin
Marco Bernard - Bass [Rickenbacker Bass]
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion
Hosté:
Kamran Alan Shikoh - Electric and Acoustic Guitars (04) (Glass Hammer)
Johan Öijen - Guitars (01)
Kristofer Eng Radjabi - Guitars (05)
Yoshihisa Shimuzu - Guitars (02), Synth (Kenso)
Robert Webb - Keyboards (04), Vocals (England)
Octavio Stampalia - Keyboards, Backing Vocals (Jinetes Negros)
Linus Kase - Mellotron, Backing Vocals (05) (Änglagard)
David Myers - Grand Piano (03) (The Musical Box)
Andrew Marshall - Bass (05)
Martin Henderson - Backing Vocals (04)
Marie Kvist - Backing Vocals (05)
Diskografie The Imperial Hotel
Vyšlo srpen 2014, Seacrest Oy, SCR-1009

Seznam skladeb:
01. After The Echoes (8:43)
02. Limoncello (7:58)
03. Victoria's Summer Home (2:54)
04. The Imperial Hotel (28:10)
05. Into The Lake (8:43)
Total Time (56:28)

Recorded at Oakwood Studio, Helsinki, InvisibleStudio, Rhode Island, Seacrest Studio, Hameenlinne
Mixed At Seacrest Studio, Hameenlinne
Mastered At Seacrest Studio, Hameenlinne
Producer - Kimmo Pörsti, Marco Bernard, Steve Unruh
Mastered: Kimmo Pörsti
Mixed: Kimmo Pörsti (01-04), Linus Kase (05)
Engineer [Audio Engineering]: Kimmo Pörsti
Artwork: Ed Unitsky
Samurai Logo: Ed Unitsky

Album je presentováno s velmi speciálním balíčkem Eda Unitskyho včetně 40 stránkového bookletu.

Skupina:
Steve Unruh - Vocals (01,02,05,06,09-15), Acoustic (01,11,12), Electric (06,08,15) & Spanish (07) Guitars, Flute (05,06,11), Violin (02,03,07-09,12-15), Drums (09), Kalimba (11), Mandolin & Percussion (12), Bass (15)
Marco Bernard - Bass
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion, Fx (12)
Hosté:
Mirja Lassila - Vocals (01,08)
Mark Trueack - Vocals (07)
Akos Bogáti-Bokor - Electric & Acoustic Guitars (01,08)
Jon Davison - Vocals & Acoustic Guitar & Arrangements (11)
Phideaux Xavier - Vocals (12)
Barbara Rubin - Vocals (14)
Ileesha Bailey - Vocals (14)
Kristofer Eng Radjabi - Guitar (02)
Israel Sánchez - Guitar (03)
Kamran Alan Shikoh - Guitar (05,10)
Alan Shoesmith - 12-string Guitar (05)
Andrew Marshall - 12-string Guitar (05,10)
Srdjan Brankovic - Guitar (09,14)
Roine Stolt - Guitar (12)
Carlos Lucena - Guitar (13)
Robert Webb - Mellotron & Hammond, Piano, MIDI clavinet, Vocals (01)
Linus Kase - Keyboards, Sax, Vocals (02)
Kimmo Tapanainen - Keyboards (02)
Eduardo G. Salena - Hammond & synth & arrangements (3)
Mimmo Ferri - Electric Piano (06)
David Myers - Grand Piano (04,05), Mellotron & Hammond & Synth (05)
Stefan Renström - Keyboards (05)
Stefano Vicarelli - Hammond (07,08), Minimoog & RMI electric piano (07)
Enyedi Zsolt - Keyboards (08)
Matthijs Herder - Organ & Mellotron (10)
Octavio Stampalia - Grand Piano (11)
Guy LeBlanc - Keyboards (12)
Lalo Huber - Hammond & Synth (13,15), Bass (15)
Richard Wileman - Keyboards (14)
Vertti Tapanainen - Bassoon (02)
Risto Salmi - Soprano (02) & Tenor (09,13) Saxes
Peter Turnbull - Oboe (5)
Jukka Pitkänen - Fluegelhorn (11)
Mento Hevia - Electric Cello (03)
Helen Dearnley - Violin (14)
Jan-Olof Strandberg - Bass (12), Fretless Bass (06,07,12)
Beatrice Birardi - Vibraphone (6)
Richard Maddocks - Narrator (12)
Diskografie Secrets Of Disguise
Vyšlo 2013, Musea, FGBG 4924

Seznam skladeb:
CD 1 (77:01)
01. Three Piece Suite (England) (12:36)
02. Sweet Iphigenia (7:33)
03. Descenso En El Maelstrom (Crack) (5:29)
04. Before The Dance (2:51)
05. Dancing With The Moonlit Knight (Genesis) (8:30)
06. Aspirations (Gentle Giant) (6:37)
07. Traveler (PFM) (6:00)
08. Sameassa Vedessa (Matti Jarvinen) (5:12)
09. One More Red Nightmare (King Crimson) (7:29)
10. To Take Him Away (Sandrose) (7:09)
11. Time And A Word (Yes) (7:08)
CD 2 (54:07)
Bonus tracks from the Elektroshock period (’78-’79)… a tribute:

12. Singring And The Glass Guitar (Utopia) (23:32)
13. Darkness (Van Der Graaf Generator) (8:11)
14. Jacob's Ladder (Rush) (7:21)
15. The Case Of Charles Dexter Ward (alternative mix) (14:47)
Total Time: (78:24)

Executive-Producer: Marco Bernard, Steve Unruh
Mastered: Marco Olivotto & C. snc
Mixed, Executive-Producer: Kimmo Pörsti
Cover, Artwork, Graphics, Layout - Davide Guidoni

Za účasti mnoha renomovaných hostujících hudebníků CD přináší některé známější prog kousky, pět skladeb původně hraných kapelou Elektroshock, z nichž čtyři jsou covery Resistor, Alfie Costy & Guglielmo Mariottiho, Roze Vitalise a Contrarian.

Skupina:
Steve Unruh - Lead (02,05,07,08) & Backing Vocals, Acoustic Guitars (08,09), Flute (02,03), Violin (04,06,09)
Marco Bernard - Bass
Kimmo Pörsti - Drums, Keyboards (09)
Hosté:
Jon Davison - Vocals (03,08)
Roine Stolt - Guitars (02,08)
Akos Bogáti-Bokor - Acoustic (03) & Electric (03,05) Guitars, Vocals
Thomas Berglund - Guitar (09)
Srdjan Brankovic - Guitar (07)
Jaan Jaanson - Guitar (04)
David Myers - Grand Piano (01,02)
Stefano Vicarelli - Keyboards (02,06)
Richard Marichal - Keyboards (03-05)
Guy Le Blanc - Keyboards (08)
Eduardo García Saluena - Keyboards (07)
Juha Sipilä - Keyboards (09)
Alfio Costa - Mellotron (09)
Risto Salmi - Saxophone (04,06,08,09)
Esa Lehtinen - Flute (09)
Anita Aronen - Bowed Harp (09)
Elina Sipilä - Cello (09)
Tommi Varjola - Lute (09)
Zoltán Kolumbán - Bass (03)
Jan-Olof Strandberg - Bass (04,09)
Michael Manring - Bass (08)
Jonas Reingold - Bass (04)
Virginia Splendore - Chapman Stick (09)
Resistor - Performer (11)
Alfio Costa & Guglielmo Mariotti - Performer (12)
Roz Vitalis - Performer (13)
Contrarian (14)
Diskografie Undercover
Vyšlo 2011, Museam, FGBG 4884

Seznam skladeb:
01. Before The Lamia (2:08)
02. The Lamia (7:22)
03. Starship Trooper (10:27)
04. World of Adventures (9:47)
05. Assassing (7:06)
06. Gravitá 9.81 (2:25)
07. Jerusalem (2:44)
08. Dogs (11:49)
09. The Promise (8:09)
Bonus tracks on 2001 CD:
10. ...Zap (0:10)
11. Resistor: Stranger (3:52)
12. Costa & Mariotti: Blood Sacrifice (4:52)
13. Roz Vitalis: Asylum (4:06)
14. Contrarian: Prisoner of the World (2:55)
Total Time: (77:59)

Executive Producer: Kimmo Pörsti, Marco Bernard
Mastered: Tommi Liuhala
Liner Notes [Elektroshock Bio]: Giorgio Mastrosanti
Liner Notes [Synopsis], Translated: Marco Piva
Cover, Artwork, Layout [Graphic Layout]: Davide GuidoniSkupina:
Steve Unruh - Vocals, Guitars, Flute, Violin
Kimmo Pörsti - Drums & Percussion
Marco Bernard - Shuker, Rickenbacker & Dingwall Basses
Hosté:
Federico Tetti - Guitar
Srdjan Brankovic - Electric Guitars
Rubén Álvarez - Electric & Acoustic Guitars
Jacob Holm Lupo - Electric Guitars
Jacques Friedmann - Electric Guitars
Brett Kull - Electric Guitar
Flavio Cucchi - Classical Guitar
Rafael Pacha - Acoustic Guitar
Marcel Singor - Electric Guitar
Marcella Arganese - Electric Guitar
Carlos Lucena - Electric Guitar
Fran Turner - Electric Guitar
Kari Riihimäki - Electric Guitar
Pablo Robotti - Electric Guitar
Massimo Sposaro - Electric Guitar
Alan Kamran Shikoh - Electric Guitar
Kenrou Tanaka - Guitar
Carmine Capasso - Electric Guitar
Akos Bogati-Bokor - Electric & Acoustic Guitars
Marco Grieco - Keyboards, Acoustic Guitar, Backing Vocals
Alessandro Di Benedetti - Keyboards, Electric Rhythm Guitar, Backing Vocals
Sean Timms - Keyboards
Stefan Renström - Keyboards, Vocoder
Kerry Shacklett - Keyboards
Octavio Stampalía - Keyboards
Luca Scherani - Keyboards
David Myers - Keyboards
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Eduardo García Saluena - Keyboards
Lalo Huber - Keyboards
Michele Mutti - Keyboards
Stefano Vicarelli - Keyboards
Antony Kalugin - Keyboards
Sergio Chierici - Keyboards
Danilo Sesti - Keyboards
Ronaldo Rodrigues - Keyboards
Christian Bideau - Keyboards
Yuko Tomiyama - Keyboards, Vocals
Ton Scherpenzeel - Keyboards
Roberto Vitelli - Moog Taurus Pedals
Marek Arnold - Saxophone
Marc Papeghin - French Horn, Trumpet
Jose Medina - Orchestration
John Wilkinson - Lead Vocals
Alice Scherani - Vocalization
Michelle Young - Vocals
Mark Trueack - Vocals
Daniel Fäldt - Vocals
Ariane Valdivie - Vocals
Marcelo Ezcurra - Vocals
Stefano Galifi - Vocals
Elisa Montaldo - Vocals
Michele Marinini - Vocals
Diskografie Omnibus 2 - The Middle Years
Vyšlo 2021, Seacrest Oy, SCR-1034 (Finland)

Seznam skladeb:
"ON WE SAIL"
01. On We Sail (6:21)
02. Elements of Life (7:57)
03. Theodora (5:55)
04. Ascension (5:19)
05. Ghost Written (9:40)
06. The Perfect Black (9:30)
07. Growing Up (5:42)
08. Over Again (4:06)
09. Tigers (10:35)
Bonus tracks:
10. The Iron Mask (2:34)
11. Pentahedron (5:09)
Total Time 72:48

"ARCHIVIARUM"
01. Keep the Ball Rolling (6:07)
02. Ahead of Fortune (5:16)
03. La Oscuridad (9:50)
04. Cristalli (5:24)
05. Elitropia (4:56)
06. The Sleeping Lover (8:32)
07. From This Window (10:37)
08. Ice (9:41)
09. Predawn (4:08)
Bonus track:
10. White Skies (10:49)
Total Time 75:20

"TOKI NO KAZE"
01. A Tear in the Sunset (8:07)
02. Fair Play (2:34)
03. Zero (7:40)
04. The Never Ending Line (4:55)
05. Au Contraire (5:07)
06. Reality (9:24)
07. The Bicycle Ride (4:36)
08. Castle Blue Dream (7:38)
09. The Spirits Around Us (5:59)
10. Nausicaa e i Custodi della Vita (5:48)
11. Think Green (6:30)
12. La Magia e la Realta (6:22)
Total Time 74:40

"BEYOND THE WARDROBE"
01. Another Time (6:22)
02. Dear Amadeus (8:52)
03. King of Spades (5:54)
04. Forest Rondo (5:50)
05. Jester's Dance (6:47)
06. Kabane (7:33)
07. Marigold (2:33)
08. Brandenburg Gate (4:24)
09. Washing the Clouds (7:28)
Bonus tracks:
10. Killing Hopes (8:18)
11. Take Me Down (7:57)
Total Time: (71:58)

Artwork: Ed Unitsky
Kompilace obsahuje další čtyři remixovaná alba s přidanými bonusovými skladbami a více hudebními přáteli.

Skupina:
Steve Unruh - Vocals, Guitars, Flute, Violin
Marco Bernard - Rickenbacker and Dingwall Basses
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion
Hosté:
Jon Davison - Vocals & Acoustic Guitar & Arrangements
Roine Stolt - Guitars
Bogáti-Bokor Akos - Acoustic & Electric Guitars, Vocals
Thomas Berglund - Guitars
Srdjan Brankovic - Guitars
Jaan Jaanson - Guitars
David Myers - Grand Piano & Keyboards
Stefano Vicarelli - Keyboards
Richard Marichal - Keyboards
Guy Le Blanc - Keyboards
Esa Lehtinen - Flute
Eduardo García Saluena - Keyboards
Juha Sipilä - Keyboards
Alfio Costa - Mellotron
Risto Salmi - Saxophone
Anita Aronen - Bowed Harp
Elina Sipilä - Cello
Tommi Varjola - Lute
Jan-Olof Strandberg - Bass
Michael Manring - Bass
Virginia Splendore - Chapman Stick
Marc Papeghin - French Horn, Trumpet
Mirja Lassila - Vocals
Mark Trueack - Vocals
Phideaux Xavier - Vocals
Kristofer Eng Radjabi - Guitars
Israel Sánchez - Guitar
Kamran Alan Shikoh - Guitars
Alan Shoesmith - 12-string Guitar
Nevena Racic - Vocals
Andrew Marshall - 12-string Guitar
Carlos Lucena - Guitars
Robert Webb - Keyboards & Vocals
Linus Kase - Keyboards & Saxophone & Vocals
Kimmo Tapanainen - Keyboards
Stefan Renström - Keyboards
Mimmo Ferri - Electric Piano
Enyedi Zsolt - Keyboards
Matthijs Herder - Keyboards
Peter Turnbull - Oboe
Octavio Stampalia - Keyboards
Guy LeBlanc - Keyboards
Lalo Huber - Keyboards & Additional Bass
Richard Wileman - Keyboards
Vertti Tapanainen - Bassoon
Jukka Pitkänen - Fluegelhorn
Helen Dearnley - Violin
Mento Hevia - Electric Cello
Beatrice Birardi - Vibraphone
Richard Maddocks - Narrator
Kerry Shacklett - Keyboards
Michelle Young - Vocals
Marek Arnold - Saxophone
Johan Öijen - Guitars
Yoshihisa Shimuzu - Guitars, Synth
Martin Henderson - Backing Vocals
Marie Kvist - Backing Vocals
Luca Scherani - Keyboards
Stefano Galifi - Vocals
Elisa Montaldo - Keyboards, Vocals
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Rubén Álvarez - Guitars
Jose Manuel Medina - Orchestration
Diskografie Omnibus - The Early Years
Vyšlo listopad 2018, Seacrest Oy, SCR-1020 (Finland)

Seznam skladeb:
"UNDERCOVER"
01. Before the Lamia (2:09)
02. The Lamia (7:19)
03. Starship Trooper (10:28)
04. World of Adventures (9:47)
05. Assassing (7:04)
06. Gravita 9.81 (4:59)
07. Jerusalem (2:46)
08. Dogs (11:49)
09. The Promise (9:47)
Bonus tracks:
10. Journey to the Island (5:20)
11. Indictment Ever After (6:56)
Total Time: (78:27)

"SECRETS OF DISGUISE"
CD 1 (75:57)
01. Three Piece Suite (12:40)
02. Sweet Iphigenia (7:32)
03. Descenso En El Maelstrom (5:29)
04. Before The Dance (2:50)
05. Dancing With The Moonlit Knight (8:28)
06. Aspirations (6:37)
07. Traveler (5:16)
08. Sameassa Vedessa (5:10)
09. One More Red Nightmare (7:29)
10. To Take Him Away (7:11)
11. Time And A Word (7:11)
CD 2 (72:52)
01. Singring And The Glass Guitar (22:57)
02. Darkness (8:10)
03. Jacob's Ladder (7:20)
04. The Case Of Charles Dexter Ward (definitive mix) (14:45)
Bonus tracks:
05. This Side (5:13)
06. The Other Side (of me) (7:16)
07. Karn Evil 9 - Second Impression (7:07)

"THE IMPERIAL HOTEL"
01. After The Echoes (8:43)
02. Limoncello (7:57)
03. Victoria's Summer Home (2:53)
04. The Imperial Hotel (28:10)
05. Into The Lake (7:52)
Bonus tracks:
06. Un Respiro e Tutto Cambia (5:22)
07. Anatta (3:55)
08. La Magia e la Realta (6:21)
09. Rimani nella Mia Vita (4:10)
Total Time: (75:27)

Artwork: Ed UnitskyKompilace obsahuje první tři remixovaná alba s přidanými bonusovými skladbami a více hudebními přáteli.


Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Hosté:
Octavio Stampalia - Keyboards
Marc Papeghin - French Horn, Trumpet
Rubén Álvarez - Electric Guitars
Steve Bingham - Violin
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Luca Scherani - Keyboards
Sara Traficante - Flute
Marcel Singor - Electric Guitars
Rafael Pacha - Electric & Acoustic Guitars, Recorder, Viola Da Gamba
John Hackett - Flute
David Myers - Grand Piano
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Marcella Arganese - Guitars
Steve Hackett - Electric Guitars
Marco Grieco - Keyboards, Acoustic Guitars, Percussion
Andrea Pavoni - Keyboards
Adam Diderrich - Violin
Bart Schwertmann - Vocals
Marco Vincini - Vocals
John Wilkinson - Vocals
Stefano Galifi - Vocals
Diskografie Bernard & Pörsti: Robinson Crusoe
Vyšlo 10. prosince 2021, Seacrest Oy, SCR-1033 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Overture (6:18)
02. Like an Endless Sea (9:38)
03. The Voyage Begins (3:08)
04. The Island of Despair (10:00)
05. Friday (10:08)
06. The Rescue (7:23)
07. New Life (5:16)
Total Time (51:51)

Production: Marco Bernard and Kimmo Pörsti
Introduction and synopsis: Marco Piva
Artwork: Nele Diel
Band Logo: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Hosté:
Steve Unruh - Violin
Eduardo G. Saluena - Piano, Organ, Mellotron, Synthesizers
Ariane Valdivié - Vocals
Ruben Alvarez - Electric and Acoustic Guitar
John Hackett - Flute
Rafael Pacha - Electric and Acoustic Guitar
Ruben Alvarez - Lead Electric Guitar
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Marcelo Ezcurra - Vocals
Marc Papeghin - French Horn, Trumpet
Octavio Stampalia - Keyboards
Pablo Robotti - Guitars
David Myers - Grand Piano
Jaime Rosas - Keyboards
Jaime Scalpello - Vocals
Rodrigo Godoy - Guitars, Backing Vocals
Marek Arnold - Saxophone
Diskografie Bernard & Pörsti: La Tierra
Vyšlo 2020, Seacrest Oy, SCR-1026 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Vuelo Segrado (8:57)
02. El Error (11:11)
03. Voz de Estrella que Muere (5:34)
04. Ansia de Soñar (10:23)
05. Canción desde la Caravana (3:30)
06. La Tierra (30:12)
Total Time (69:47)

Music and Lyrics: Eduardo G. Saluena
Orchestral Arrangements: José Manuel Medina
Artwork: Nele Diel
Band Logo: Ed Unitsky
Graphic layout: Kimmo Heikkilä

Skupina:
Marco Bernard - Rickenbacker and Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion
Hosté:
Steve Unruh - Vocals, Violin
Kari Riihimäki - Guitars
Ruben Álvarez - Electric Guitar
Marek Arnold - Saxophone
Oliviero Lacagnina - Keyboards
Marc Papeghin - French Horn and Trumpet
Marco Vincini - Vocals
Rafael Pacha - Acoustic and Classical Guitars, Recorders
Daniel Fäldt - Vocals
Olli Jaakkola - Flute and Piccolo
Tsuboy Akihisa - Violin
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Mimmo Ferri - Keyboards
Carmine Capasso - Guitars
Alessandro Lamuraglia - Keyboards
Andrea Pavoni - Keyboards
Federico Tetti - Guitars
Massimo Sposaro - Guitars
Luca Scherani - Keyboards
Stefano Galifi - Vocals
Marcella Arganese - Guitars
Diskografie Bernard & Pörsti: Gulliver
Vyšlo 25. ledna 2020, Seacrest Oy, SCR-1023 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Overture XI (7:42)
02. Lilliput Suite (17:53)
     2.1 The Voyage Of The "Antelope"
     2.2 Prisoner
     2.3 Inside The Emperor's Palace
     2.4 Peculiar Traditions
     2.5 The Theft Of The Blefuscudian Fleet
     2.6 The Departure
03. The Giants (8:42)
04. The Land of the Fools (14:30)
05. Gulliver's Fourth Travel (10:17)
06. Finale (3:11)
Total Time (62:19)

Mixed, Mastered, Producer [Produced]: Kimmo Pörsti
Producer [Produced]: Marco Bernard
Concept By [Introduction Synopsis]: Marco Piva
Artwork: Ed UnitskyNahráli:
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion, Bass, Keyboards, Acoustic Guitar
Diskografie Past And Present
Vyšlo 24. září 2021, Seacrest Oy (Finland)

Seznam skladeb:
01. Awakening (2:10)
02. At Lombardy Convent (8:40)
03. Changewinds (5:40)
04. Fused (5:04)
05. Sorrow And Recovery (6:26)
06. Dance Of The Miststress (5:05)
07. Darker Places (5:47)
08. Kati (5:21)
09. Second Arrival (1:52)
10. Past and Present (6:10)
11. Nucleo Antirapina (4:35)
Total Time (56:50)

Produced: Kimmo Pörsti
Artwork: Ed Unitsky


Nahráli:
Kimmo Pörsti - Drums and Percussion, Bass (04,12), Keyboards (04,05,07,10,12), Acoustic Guitar (05)
Otso Pakarinen - Keyboards (01,10)
Kari Riihimäki - Guitars (01,11,12)
Hitomi Iriyama - Violin (02,12)
Dave Bainbridge - Guitars (02), Keyboard solo (06), Second Guitar Solo (06)
Olli Jaakkola - Flute (02,07,13)
Marco Bernard - Rickenbacker (02,03,08,10) and Shuker Basses
Jose Manuel Medina - Keyboards (02)
Jaime Rosas - Keyboards (03,08)
Rodrigo Godoy - Vocals (03,08), Guitars (03), Percussion (08)
Rafael Pacha - Electric and Acoustic Guitars (04,05,07,08,10), Whistles (04) and Recorders, Bodhran (04), Zither (05)
Carmine Capasso - Electric Guitars (05)
Jenny Darren - Vocals (05,07,12)
Hanna Pörsti - Flute (05,12)
Jari Riitala - Bass (05,09), Keyboards (05,09), Guitars (first Guitar solo) (06,09)
Jan-Olof Strandberg - Fretless Bass (07,11)
Marek Arnold - Soprano Sax (09,10), Keyboards (10)
Steve Mauk - Keyboards (10)
Kev Moore - Vocals (10)
J-P Rantanen - Keyboards (11)
Diskografie Wayfarer
Vyšlo 2020, Seacrest Oy, SCR-1025 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Arrival (3:00)
02. Heaven's Gate (6:15)
03. Creer, Crecer (4:55)
04. Connection Lost (5:29)
05. Morning Mist (4:42)
06. Thunkit (6:22)
07. Wayfarer (4:54)
08. Cruz Del Sur (Southern Cross) (10:19)
09. Witch Watch (6:51)
10. This Day Is Yours (5:51)
11. Heavy Winter (3:29)
12. Icy Storm (5:28)
13. Mika (5:18)
Total Time (72:53)

Recorded (moustly) 2019-2020
Produced: Kimmo Pörsti
Illustrations: Nele Diel - www.nelediel.com
Graphic Design: Kimmo Heikkilä
"Wayfarer" je druhé sólové album od Kimmo Pörstiho (The Samurai of Prog, Paidarion, Mist Season). Hudba se rozprostírá od písní ve stylu Camel až po groovy fusion instrumentals. Ačkoli album lze popsat jako symphonic-prog, lze na něm nalézt také keltské a bluesové prvky.

Skupina:
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion, Backing Vocals (03,09,13), Twelve-String Guitar (10)
Olli Tuominen - Acoustic Guitar (01,02,03,05,06,08,13), Backing Vocals (09), Vocals (10,13), Electric Guitar (10,12,13), Twelve-String Guitar (14)
Jukka-Pekka Nieminen - Bass (01-13)
Kimmo Kilponen - Guitar [Solo Guitar] (01,02,08,10,11,13), Acoustic Guitar (04)
Juha Sipilä - Keyboards (01,06,07,11,12,13-Parts 2 & 3), Electric Piano [Rhodes] (03,05,09), Synthesizer (03,08,09), Organ (05), Synthesizer [MiniMoog] (08), Theremin (09)
Visa Törmälä - Saxophone (01,05,10), Tenor Saxophone [Part 2] (13)
Kirsi Vainiomäki - Vocals (01,05,09,14)
Esa Lehtinen - Flute (02,05,06,08,09), Saxophone (02,06,11), Soprano Saxophone [Part 1] (13)
Martti Törnwall - Violin (02,10,11,12)
Martti Kivistö - Keyboards (02,10,11)
Kalle Jämsen - Guitar (03,04), Guitar [Solo Guitar] (11)
Kari Mettälä - Synthesizer (03,10,13-Part 1)
Mika Jaakkola - Vocals (03,07), Guitar [Solo Guitar] (04,07), Acoustic Guitar (08,09), Backing Vocals (09)
Janne Anttila - Keyboards (04)
Veli-Matti Järvenpää - Accordion (04)
Tomi Pietilä - Percussion [Right] (06), Congas (11)
Elina Kenttä - Cello (07)
Kristiina Kemppainen - Backing Vocals (09), Vocals (12)
Elina Kenttä - Cello (11)
Diskografie Maahinen - Ihmeellinen Iltapäivä
Vyšlo 1997, KPCD-001

Seznam skladeb:
01. Kulkurit (3:37)
02. Saaristo (5:41)
03. Se Vanha, Vanha Tarina (4:36)
04. Bluetrash (4:38)
05. En Tyydy Taiteeseen (4:37)
06. Pudotus (5:33)
07. Kaupungilla (2:46)
08. Maahinen (5:29)
09. Yöllä On Aikaa (6:14)
10. Hahmo (6:08)
11. Bluechess (5:33)
12. Mustaa Lunta (5:26)
13. Älä Elämää Pelkää (6:39)
14. Kulkurit II (1:55)
15. Hahmo II (1:08)

Total Time: (70:00)

Recorded at Rockport Studio
Producer: Kimmo Pörsti
Mixed: Tommi Liuhala at Rockport Studio
Recorded: Jukka-Pekka Nieminen, Kimmo Pörsti
Mastered: Anssi "Affe" Ahonen, Antti Immonen
Cover Art: Japa Mattila


Nahráli:
Marco Bernard - Bass, Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion, Keyboards
Rafael Pacha - Classical, Acoustic and Classical Guitars, Baroque Flutes, Keyboards, Venezuelan Cuatro, Psaltery, Bouzouki, Mandolin, Viola da Gamba, Darbuka, Bodhran, Low & High Whistles, Tenor Banjo, Zither, Metallophone, Long Neck Satz, Penaparda Style Drum
Ton Scherpenzeel - Keyboards
Marco Bernard - Shuker basses
Hosté:
Diskografie Liber De Dictis
Vyšlo 2022, Seacrest Oy, SCR-1028

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

Artwork: Ed Unitsky

Nahráli:
Marco Bernard - Bass, Shuker Basses
Kimmo Pörsti - Drums, Percussion, Keyboards
Rafael Pacha - Classical, Acoustic and Classical Guitars, Baroque Flutes, Keyboards, Venezuelan Cuatro, Psaltery, Bouzouki, Mandolin, Viola da Gamba, Darbuka, Bodhran, Low & High Whistles, Tenor Banjo, Zither, Metallophone, Long Neck Satz, Penaparda Style Drum
Ton Scherpenzeel - Keyboards
Marco Bernard - Shuker basses
Hosté:
Martti Törnwall - Violin
Esa Lehtinen - Flute
Chris Perry - Fiddle
Alessandro Di Benedetti - Keyboards
Rubén Álvarez - Electric Guitar
Camilla Rinaldi - Vocals
Manoel Macía - Baroque Guitar
Ariane Valdivié - Vocals
Diskografie The Knight And The Ghost
Vyšlo 20. listopadu 2020, Seacrest Oy, SCR-1028

Seznam skladeb:
01. Puppet Dance (1:45)
02. Saaristo (5:59)
03. The Hare (3:04)
04. The Knight And The Ghost (9:14)
05. Stranded By The Coast (05:31)
06. Sixes And Five (01:41)
07. The Search (07:35)
08. Camino De Luz (05:33)
09. Noughts And Crosses (02:27)
10. The Fairy Pole (03:46)
11. Ghost Dance/Race With The Spirits (06:18)
12. The Sun Rises Again (05:51)
13. Secret Garden (02:58)

Total Time: (61:51)

Producer: Kimmo Pörsti, Marco Bernard, Rafael Pacha
Mixed, Mastered: Kimmo Pörsti
Photography [Ruben Alvarez/Ariane Valdivié]: Henry Vial
Photography [Ton Scherpenzeel]: Constance Zwerus
Artwork: Ed Unitsky

ZpětSteve Unruh, Marco Bernard, Kimmo Pöorsti

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.thesamuraiofprog.com/
https://www.facebook.com/thesamuraiofprog/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  23.12.2019 
Menu Poslední aktualizace: 5.11.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©