Rosenkreütz

Zpět
Røsenkreütz je italská progresivní kapela pocházející z Verony, Itálie, vedená producentem Fabio Serrou, která vznikla jako jeho sólový projekt a podporuje crossoverový zvuk mezi klasickým britským prog rockem 70. let a moderním stylem. Až do současné podoby se dostal po dlouhém čase a díky zapojení mnoha přátel z řad hudebníků.

Røsenkreütz je hlavně duchovním dítětem tohoto zkušeného multi-instrumentalisty a producenta z Verony jménem Fabio Serra. V roce 2006 shromáždil kolem sebe spoustu talentovaných hudebníků, aby zdokonalil některá ze svých starých demonahrávek a pracoval na nových skladbách.

Projekt Røsenkreütz vycházel z několika skladeb, původně napsaných jako součást dalšího projektu s Alexem Brunorim, zpěvákem římské skupiny LEVIATHAN, která vydala v 90. letech dvě alba u labelu MUSEA. Projekt byl po počátku odložen kvůli vzdálenosti mezi Římem a Veronou v období před internetem. Po mnoha letech byla původní ukázka těchto skladeb znovuobjevena. Stále zněly zajímavě pro Fabia, který cítil potřebu udělat něco více v souladu s jeho hudebními sklony, a tak se vše vyvinulo do kompletního alba, bez jakýchkoliv komerčních nebo tvůrčích podmínek.

V roce 2014 bylo po dlouhé tvrdé práci debutové album skupiny Røsenkreütz konečně dokončeno a vyšlo pod názvem "Back To The Stars" na nezávislém labelu Andromeda Relix se sestavou, v níž se představili Fabio Serra (kytary, klávesy, zpěv), Gianni Brunelli (bicí, perkuze), Gianni Sabbioni (basa) a Massimo Piubelli (zpěv). Ve studiu jim vypomohli hudebníci jako Angela Merlin (zpěv), Carlo Soliman (klavír), Luca Nardon (bicí), Gabriele Amadei (housle) a Cristiano Roversi (ex-Moongarden, Submarine Silence) a Mangala Vallis (Chapman stick), kteří přispěli k celkovému obohacení zvuku a konečným výsledkem je vynikající crossoverová formule, která bez přílišného srovnávání určitě osloví fanoušky kapel Toto, Kansas nebo The Spock's Beard. Jejich debutové album s dlouhou genezí, včetně sedmi hudebních příběhů o vysokém napětí, vytvářejí "virtuální most" mezi zlatými roky prog rocku a současným světem.

První dvě skladby byly kompletně předělány, všechny bubenické stopy byly přeprogramovány a přepsány všechny vokální linie a texty. V této fázi se k projektu připojili dva drazí přátelé Gianni Brunelli, jazz-funky bubeník, který je přítomen po mnoho let na veronské scéně, a Gianni Sabbioni, vynikající basový hráč s obrovskými zkušenostmi. Zapojili se do projektu a přinesli skvělý talent a vzrušení. První oficiální nahrávání začalo v létě roku 2006, poté bylo v průběhu let napsáno a vyrobeno dalších pět skladeb. Pro citlivou roli sólových vokálů si Fabio vybral Maxe Piubelliho. Max je přední zpěvák kapely Methodica, progresivní rockové kapely, pro kterou Fabio produkoval jejich debutové album "Searching For Reflections" vydané v roce 2009 u Underground Symphony.

Album bylo pak dokončeno také díky některým zvláštním hostům, jako je zpěvačka Angela Merlin s ženským vokálech, Carlo Soliman na klavír (a klávesy pro živou sestavu), Luca Nardon na perkuse, Gabriele Amadei na housle a Cristiano Roversi (Moongarden, Mangala Vallis) s Chapman stick. Nahrávku masteroval Stefano Cappelli z Creative Mastering ve Forli a obrázky brožury byly vytvořeny Alfredem Montresorem.

Kapela, přestože byla vytvořena jako studiový projekt, se rozhodla vystupovat naživo i na pódiu. Představení odehráli třebas 31. října 2014 v Club il Giordano v Lugagnano di Sona a 29. listopadu 2014 v La Casa di Alex v Miláně, Itálie. Zúčastnili se také s písni v projektu, nahráním coveru písně "Cuore di Vetro" od Litfiba pro kompilační album "Prigionieri 1988-2018". Kromě toho již Fabio začal vyvíjet některé nové skladby, které budou součástí budoucího následného alba, pravděpodobně koncepčního alba, které opět vzniká bez jakýchkoli stylistických omezení.

Po dlouhém úsilí, kdy se vyskytly i rodinné obtíže, které bohužel nutily drasticky zpomalit realizaci desky, vyšlo 21. března 2020, pět let po debutovém albu, hodně očekávané druhé album Røsenkreütz pod názvem "Divide Et Impera". Album vyšlo pod labelem Andromeda Relix/Opal Arts, které patří Gianni Dello Cioppovi, se kterým se Fabio přátelí už více než 35 let. Toto nové dílo také pokračuje v hudební oblasti melodickým a strukturálním procesem písní ve skutečném neo progresivním rockovém stylu, který ukazuje přechod mezi starými prvky klasického programu 70. let anglického progu a modernějšími vlivy současnosti.

Výsledkem je koncepční album skládající se z osmi kapitol, z osmi dobře rozložených skladeb, vše zaměřené na téma "kontrola" (z latinského hesla "divide et impera", čili rozděl a panuj), které je představuje introspektivním a osobním způsobem. Od starověkého Říma je známo, že "Divide Et Impera" (rozděl a panuj) je přísloví, na které se tyran může slepě spolehnout. Když je lid rozdělen, rozptylován vnitřním soupeřením a nesouhlasem, může guvernér klidně spát a dělat, co považuje za vhodné. I dnes v roce 2020 toto přísloví stále nijak nezkorodovalo. Album není koncipováno jako klasický koncept s jediným příběhem vyvinutým v jednotlivých skladbách, ale jako nějaký epizodický film, který se táhne kolem ústředního tématu "ovládání", což lze interpretovat mnoha způsoby, jako je emoční kontrola, ztráta kontroly v romantickém vztahu, náboženství jako zbraň kontroly, televize apod. S revizí a úpravami textů Fabiovi vypomohl Antonio De Sarna, již dobře známý v prog světě. Pro přebal desky bylo zvoleno nádherné dílo francouzského umělce Christophe Dessaigne, alias Midnight Digital, který je mimo jiné autorem přebalu The Guilt Machine, projektu vytvořeného Ayreonem Lucassenem.

Kapela tohoto sólového projektu multiinstrumentalistky a producenta Fabio Serry představuje stejnou sestavu, která byla dána do kupy v průběhu času počínaje albem "Back To The Stars" a využívá znovu výjimečné hosty, včetně důležitých osobností v panoramatu Italská moderní klasické hudby jako Evequartett a vokalistku Daniela Pase v dalších sborech a londýnského rappera Flamma. Vše bylo okořeněno šikovným uměním mixu Enrico Pinnou v Quadra Studios v Londýně, masteringu se ujal Andrea "Bernie" De Bernardi v jeho Eleven Mastering Studios. Pro toto nové album je opět se sólovým zpěvem Maxe Piubelliho, zpěváka prog kapely Metodika.

Røsenkreütz udělali velký krok vpřed ve srovnání s dobrým debutem, Fabio Serra se ukázal být vynikajícím skladatelem a vyškoleným multiinstrumentalistou. Album "Divide et Impera" je vynikajícím dílem, jehož skladby si zachovávají své místo ve stabilní hudební struktuře, která umožňuje posluchači nechat se unést zpět v čase na úsvit prog rocku, ale s nádechem mordernosti, která se oddaným fanouškům progresivní hudby určitě líbí.

V současné době pokračuje kapela v hraní ve zkušebně, aby si nastavili, jaká bude prezentační show alba. Snad k tomu dojde v září či říjnu, zejména s ohledem na velmi obtížnou situaci v roce 2020 vyvolanou kronavírusovou mimořádnou událostí, která odvála prakticky veškeré plánování. Existuje však velká touha přivést na pódium "Divide et Impera" spolu s písněmi z prvního alba a možná i nějaká další překvapení!

Zpět
Členové:
Fabio Serra - Guitars, Keyboards and Vocals
Massimo Piubelli - Lead Vocals (Methodica)
Gianni Sabbioni - Bass, Chapman Stick
Gianni Brunelli - Drums, Percussion
Carlo Soliman - Piano, Keyboards
Bývalí členové:
Eva Impellizzeri - Viola, Keyboards, Vocals


Členové Fabio Serra
(Narozen 4. listopadu 1965, ***)
Guitars, Keyboards and Vocals


Fabio je italský multiinstrumentalista a producent, který má více než 25 let zkušeností v hudebním průmyslu, a který nikdy nezapomněl na své kořeny a lásku k britskému progresivnímu rocku.

Fabio Serra začal rozvíjet svou hudební vášeň již v raném dětství. Jeho rodina mu hodně pomáhala udržovat hudbu jako důležitou součást jejich života. Prvním nástrojem, se kterým Fabio experimentoval, byl klavír jeho dědečka. Ve věku 6 let objevil hudbu Beatles. Fascinován touto skupinou začal hrát na kytaru. Tento nástroj se stal jeho oblíbeným a nyní jej používá téměř výhradně. Ve věku 13 až 20 let studoval jazzovou a rockovou kytaru. Hrál také s několika místními kapelami, stal se fanouškem Progressive Rock a skupiny Genesis. V té době tato skupina ovlivňovala styl hudby, kterou hrál. Později Fabio také experimentoval s jiným druhem hudby, od A.O.R., jazz/fusion až po New Wave.

Svoji hudební kariéru začal jako kytarista pro některé místní kapely včetně ARLEQUIN (jedno demo vydané na začátku 80. let v žáru nového znovuzrození progu) a poté v letech 1990 až 1993 byl členem YELLOW PLASTIC SHOOBEDOO, GENESIS tribute kapely, věnované repertoáru z let 1970-1975, obě kapely později s Alberto Bonomim na klávesy, pak D.F.A.

V roce 1986 nahrál svou první studiovou práci jako kytarista s experimentální kapelou Konya Dance. Mezitím se zapojil do nahrávek a počítačů midi, protože jeho zájem se posunul více do psaní a produkce, než na pouhé hraní. V roce 1987 začal spolupracovat se studiem Ragtime Records ve Veroně jako aranžér a hudebník. V té době tam potkal Johnnyho di Martino. Během jeho práce v Ragtime Studio jej kontaktovali Farina & Crivellente a požádali jej, aby se k nim připojil, aby pracoval ve Factory Sound Studios. Koncem roku 1989 začal pracovat na mnoha skladbách High Energy pro Alfa Records.

Po několika měsících se skutečně připojil k Factory Sound Studios. Takto se zrodil konečný tovární tým. Prestiž Factory Sound během let narůstala. Protagonisté pracovali na různých projektech a čelili různým stylům. Jejich působení je nyní dobře známá a je součástí profesionálního vývoje během jejich funkčního období v SAIFAMu. Od roku 1989 se Fabio až do současnosti se pohyboval v nahrávacím studiu jako producent, zvukař, hudebník a skladatel.

Spolupracoval s mnoha kapelami a hudebníky jako Alpha Town, Anonimo Veneziano, Blue Angel, D.J. Maxx, Dante, Desigual, DJ Moonraker, DJ Space'C, F.C.F., Factory Team, Greta, J. Cap, Johnny Mix And F. Serra, Kangaroo, Ken Martin, Libra, Luna, Lupin, Mark Farina & Factory Team, Mister Max, Mister Tom, T.H. Express, Tranx-Mission, U-Traxx a Unlimited Beat.
Členové Massimo Piubelli
(Narozen ***)
Vocals


Massimo, také Max, je italský hudebník a zpěvák. Je nejznámější jako sólový zpěvák progresivní rockové kapely Methodica. Byl také přizván jako sólový zpěvák k projektu Røsenkreütz.

Massimo získal i nové zkušenosti s kapelou Methodica ve svých interpretačních schopnostech, zejména poté, co na evropském turné vystupovali společně s kapelymi Queensrÿche a Fates Warning.
Členové Gianni Sabbioni
(Narozen 1967, Verona, Italy)
Bass, Double Bass, Chapman Stick


Gianni je italský hudebník a hráč na basové nástroje.

Vše začalo jeho zálibou k hard rocku kapel jako Black Sabbath, Ozzy, Deep Purple či Iron Maiden. Již jako dítě brnkal na kytaru. Hraje již od roku 1982, jako profesionální hudebník působí od roku 1986. První koncert, který navštívil, bylo vystoupení Briana Auger v roce 1984 a Franka Zappy rovněž v roce 1986. Mezi své největší hudební vlivy, na nichž vyrůstal, přiznal hudebníky jako Jaco Pastorius, Mark King, Jimi Hendrix a Miles Davis.

Ale v TV Sorrisi e Canzoni vždy sledoval, a tam byla nástrojem basa. Pak ji jednu uchopil a všechno se změnilo. Poté, co jsem se pokusil o univerzitu, se zapsal na konzervatoř a objevil kontrabas a barokní hudbu s Alberto Rasim a Stefano Veggettim. Začal hrávat s orchestry a soubory z celého světa. V těch letech cestoval od roku 1997 do roku 2012. Barokní hudba se mu zalíbila a byl velmi spokojen hraním pod vedením Fabio Biondiho v orchestru Europa Galante. Ale také s Tomem Koopmanem, Gabriele Cassonem, Robertem Invernizzim. Byly to intenzivní roky.

Působil v mnoha kapelách hrající různorodé styly. Mnoho let působil i jako učitel hry na basové nástroje. Není náhodou, že se nyní označuje jako "bývalý barokního kontrabasista, který se nyní definitivně věnuje rocku".
Členové Gianni Brunelli
(také Giampo Brunelli)
(Narozen ***, Verona, Italy)
Drums, Percussion


Gianni Brunelli je italský rockový excelentní bubeník, který je velmi vstřícný k mnoha různým hudebním žánrům, zejména se zaměřením na inovace a experimentování. Hraje a spolupracuje s různými umělci, kteří čas od času hrají, rock, indie rock, blues, prog, jazz, fusion, latina, pop, elektronika, drum & bass nebo folk.

V některých nahrávacích produkčních společnostech pracuje jako nahrávací studiový technik. V roce 1994 absolvoval Scuola Civica Bruno Maderna, Verona, s učitelem hry na bicích nástroje Gaetano Tellem (TN). V letech 1994-1995 si doplnil hudební vzdělání ve hře na klavír s Maestro Robertem Zanettim. V roce 1995 nastoupil na pětileté studium hudební teorie rovněž na Scuola Civica Bruno Maderna, Verona. Ještě v roce 1995 získal titul skladatele SIAE, Verona. V roce 1997 studoval na Akademie moderní hudby s bubeníkem Paolo Dal Conte, Verona.

Od roku 2000 působil tři roky s bubeníkem Cesare Valbusa, Verona. Od roku 2003 působil jako učitel na bicí na CSM Centro Studi Musicali ve Veroně, nyní ALOUD.

Mezi bubeníky, kterých si Gianni Brunelli váží kvůli jejich odlišnému stylu a muzikálnosti patří Marco Minnemann, Steve Smith, Stanton Moore, Nate Smith, Gavin Harrison, Vinnie Colaiuta, Peter Erskine, Brian Blade, Magnus Ostrom, Steve Gadd, Manu Katché, Antonio Sánchez, Chad Smith, Jeff Porcaro, Jojo Mayer, KJ Sawka, Alfredo Golino, Lele Melotti, Nick Mason, Dave Lombardo, Steve Jordan, David Garibaldi, Buddy Rich a John Bonham.

Gianni spolupracoval s mnoha projekty a kapelami jako Kasanova (1990-2003, electro pop rock), Watershed (od 2003, fusion), Saltaboo (D&B), Asakusa, Qintet Avenue (jazz swing), Pursuit (electro/jazz rock), Dark Mudra (2012, rock progressive) nebo v projekt nahrávacího studia D&B All Star. Zůčastnil se také s Brasil (Brasiliana) Live na Mezinárodním folklórním festivalu Gorizia. V letech 2007-2008 působil jako člen Bikini The Cat (indie-rock) ve spolupráci se zpěvačkou Elisou, s nimiž natočil album "Me, You & The Superheroes" (2008). Od roku 2012 také spolupracuje s projektem Røsenkreütz.
Členové Carlo Soliman
(Narozen ***Adige in Verona, Italy)
Piano, Keyboards


Carlo je italský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je nejznámější jako člen projektu Røsenkreütz. Působí také jako vyučující hru na klávesové nástroje a piano.
Členové Eva Impellizzeri
(Narozena ***, Verona, Italy)
Viola, Keyboards, Vocals


Eva je italská hudebnice a hráčka na housle a klávesy, vyznává hraní hudby v klasickém, současném, metalovém i rockovém stylu. Je členkou klasického kvartetu jménem Evequartett, Quartetto Accademia Ensemble.

Houslový diplom získala v roce 1997 se skóre 8,25 z 10 na Konzervatoři G.Bartiniho v Bologni, v roce 2000 pak na stejné škole i diplom na violu se skóre 10 z 10. Zdokonalovala se studiem při absolvování profesorského kurzu orchestru na "Mythos" v Boloni pod vedením Vladimíra Mendellsohna a dva roky v Portogruaru u Simonide Braconiho. Stala se členkou Akademie hudby "Gustav Mahler Music and Jouth" v Bolzanu. Spolupracoval s několika orchestry, jako například I virtuosi Italiani v Modeně, Komorní orchestr "I virtuosi Italiani" z Verony, Filharmonický orchestr Marchigiana, Arturo Toscanini Orchestra of Parma, Orchestr Teatro Regio di Parma, Symfonický orchestr San Remo, Regionální orchestr Toskánska O.R.T, Mezinárodní orchestr Itálie a La Scala Youth Orchestra of Milan.

Od roku 2010 působí jako specialista na hudební výchovu na základní škole "San Giuseppe Baldo" v Borgo Roma. V současné době zastává roli violisty ve smyčcovém kvartetu "Caprice", ve smyčcovém kvartetu Quartetto Accademia Ensemble a spolupracuje s orchestrem Colli Morenici z Guidizzolo.

S projektem Evequartett, což je smyčcové kvarteto vedené Evou Impellizzeri, nabízí zajímavé koncerty klasických rockových písní. Od roku 2012 také spolupracuje s projektem Røsenkreütz.

Zpět
Studiové desky:
2020 Divide Et Impera
2014 Back To The Stars
Ostatní nahrávky:
Skupina:
Fabio Serra - Guitars, Keyboards, Vocals
Massimo Piubelli - Lead Vocals
Carlo Soliman - Piano, Keyboards
Eva Impellizzeri - Viola, Keyboards, Vocals
Gianni Brunelli - Drums, Percussion
Gianni Sabbioni - Bass, Chapman Stick
Hosté:
Evequartett - Strings
Daniela Pase - Backing Vocals
Flamma - Vocals
Diskografie Divide Et Impera
Vyšlo 21. března 2020, Andromeda Relix, AND 074
Opal Arts, OPAL 002

Seznam skladeb:
01. Freefall (7:54)
02. Imaginary Friend (6:21)
03. The Candle In The Glass (7:07)
04. I Know I Know (6:28)
05. Aurelia (8:07)
06. True Lies (5:44)
07. Sorry And (7:00)
08. The Collector (15:31)
Total Time: (64:12)

Producer: Fabio Serra
Mixed: Enrico Pinna at Quadra Studios, London, UK
Mastering: Andrea "Bernie" De Bernardi at Eleven Mastering Studios
Cover Photo: Christophe Dessaigne
Illustrations: Lara Zanardi

Skupina:
Fabio Serra - Guitars, Keyboards and Voice
Massimo Piubelli - Lead Vocals
Gianni Sabbioni - Bass
Gianni Brunelli - Drums
Hosté:
Luca Nardon - Percussions (02)
Angela Merlin - Guest Vocal (04)
Carlo Soliman - Grandpiano (04,07)
Gabriele Amadei - Violin (02)
Cristiano Roversi - Chapman Stick (03)
Diskografie Back To The Stars
Vyšlo 2. června 2014, Andromeda Relix, AND 037/Opal Arts, OPAL 001

Seznam skladeb:
01. Signals In The Water(7:19)
02. Sitting On The Edge Of Heaven (8:09)
03. Conditioning (4:25)
04. Nothing More In You (5:20)
05. Childish Reaction (6:51)
06. I Am The Walrus (6:56)
07. Back To The Stars (17:32)
Total Time: (56:32)

Producer: Fabio Serra
Mastered: Stefano Cappelli z Creative Mastering, Forli
Design, Artwork: Alfred Montresor
Temný, nervózní otvírák "Signals In The Water" je zneklidňující reflexí o životě a posmrtném životě, kde se čas na chvíli zastaví, zatímco se člověk ponoří do vody z vysokého útesu se sebevražednými úmysly. Je to jako hádanka, kde záludné stíny vymažou realitu a ztratíte se v noční můře, kde se topíte ve svých starých lžích...
Pak přichází "Sitting On The Edge Of Heaven", nádherná skladba plná spirituality a pozitivních pocitů, kde najdete dokonalé spojení mezi silnou rockovou energií a jemnými, klasicky inspirovanými pasážemi. Hudba a texty jsou o tom, že si musíte vzít čas a zvolit si vlastní cestu do nebe, což je způsob, který nikdy nebudete litovat. Krátký průchod a cappella je skutečný zážitek!
"Conditioning" obsahuje syntetické zvuky a melodické vokály, které vás varují před riziky virtuální reality, ve které žijete ve svém počítači, skrývají vaši tvář za obrazovkou, ztrácí vaši nevinnost a živí chuť k zlu, technologickému idolu. Vede to k romantickému "Nothing More In You", kde hudba a texty vypráví o vztahu mezi mužem a ženou, který prochází obdobím hlubokých krizí, láskou, která mizí mezi prázdnými stíny a ztracenými pocity.
Další je skákání "Childish Reaction", které mi připomíná Van Halena a přetéká dobrými pocity a pozitivní energií, pak je na řadě pocta Beatles, pěkný cover "I Am The Walrus".
Titulní skladba "Back To The Stars" album uzavře. Je to dlouhá souprava rozdělena do sedmi částí, epizoda přes 17 minut, která začíná okouzlujícím sólovým vzorem klavíru a poté roste a prochází mnoha změnami nálady a rytmu. Hudba a texty zobrazují pocity astronauta, který se vznášel v karmínovém soumraku zavěšeném mezi nebem a peklem, roztrhl se kontrastem mezi touhou vrátit se domů a strachem ztratit svůj nebeský klid... Podle mého názoru toto je zdaleka nejlepší skladba alba a dokonalý závěr pro tuto zajímavou práci.

Zpět

Gianni Sabbioni, Carlo Soliman, Gianpa Brunelli, Massimo Piubelli, Fabio Serra, Eva Impellizzeri


Gianni Sabbioni, Massimo Piubelli, Gianni Della Cioppa, Gianpa Brunelli, Fabio Serra, Carlo Soliman


Massimo Piubelli, Carlo Soliman, Fabio Serra, Gianni Brunelli, Gianni SabbioniZpět
Oficiální stránky:
http://www.rosenkreutz.net/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  26.8.2020 
Menu Poslední aktualizace: 26.8.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!