Quasar - progressrock.czZpět
Britská progresivní rocková kapela Quasar byla založena v roce 1979 zakladatelem Keithem Turnerem. Na počátku 80. let se ocitli mezi hnutím britských kapel, které představovalo druhou vlnu progresivních rockových kapel včetně Marillion, Pendragon, IQ, Twelfth Night, Solstice a Pallas, kteří pokračovali v progresivním rocku, ve stylu vytvořeném kapelami ze 70. let jako Genesis a Yes. Později se hudba, kterou tyto kapely vytvořily, začala označovat jako neo-progresivní rock.

Bohužel Quasar nikdy nezaznamenal úspěch podobný ostatním výše uvedeným kapelám. Přesto se stali známými, protože kapela se skládala z několika členů, kteří si později udělali jméno u kapely Landmarq, jako jsou Tracy Hitchings (zpěv), David Wagstaffe (bicí), Uwe D'Rose (kytara) a Steve Leigh (klávesy). Quasar nahráli tři alba "Fire In the Sky" (1981), "The Loreli" (1989) a živé album "Quasar Live 1984-1990" (2010). Svůj potenciál zanedlouho realizovali i další členové, když John Clark odešel do kapely Bruford, později Earthworks od Billa Bruforda, Steve Clarke odešel na turné s Billym Cobhamem.

V roce 1979 vznikli Quasar, když Keith Turner a Mike Kenwright skládali písně ve stylu progressive rock. Brzy se k němu přidali Steve Clark, John Clark a Geoff Banks, a tak skupina v podstatě vznikla. Po několika zkušebních sestavách se k němu nakonec v roce 1981 připojili kytarista Cyrus Khajavi, hráč na klávesy Dillon Tonkin, Paul Vigrass jako zpěvák a bubeník David Cairns.

V roce 1981 se pustili do nahrávání debutového alba "Fire In The Sky", které bylo vydáno samostatně později ještě v témže roce a bylo celkem dobře přijato. Paul Vigrass byl nahrazen Susan Robinsonovou (která právě opustila Solstice) a rychle na turné natočili video pro kabelovou televizi, které se natáčelo v Regal Theatre, Hitchin (sídlo BBC "In Concert" a "Sight And Sound".

Quasar uskutečnili zhruba 270 koncertů v příštích 18 měsících a začali si ve Velké Británii budovat dobré postavené. Tato stabilní sestava měla v příštích několika letech stovky koncertů, které vyvrcholily jako headlineři v klubu Marquee ve stejných měsících jako jejich současníci, Marillion, Pendragon, IQ, Twelfth Night, Solstice nebo Pallas.

Intenzívní koncertování si ale vyžádalo i změny. V roce 1985 byl David Cairns nahrazen Daveem Wagstaffem a kytarista Cyrus Khajavi byl nahrazen Kevinem Fitzgeraldem. Právě včas, aby byli připraveni objevit se na kompilačním albu "Fire In Harmony", které vydala EMI/Elusive. Nahráli pro něj skladbu "Fire In The Sky". Kompilace neo-prog kapel to nakonec dotáhla na číslo 49 v Kerrang! rockovém žebříčku alb a deska se dobře prodávala po celé Evropě.

Další narušení historie však nastalo, když klávesisistu Dillona Tonkina nahradil bývalý člen Tamarisk Steve Leigh. Quasar znovu cestovali, zvyšovali svoji popularitu a byli odvážnější s novými písněmi připravovanými pro nové album. Život na turné si bohužel vyžádal své další daň, když Susan Robinson nemohla pokračovat a nahradila ji nová zpěvačka Tracy Hitchings, přišel i kytarista Uwe D'Rose. Kevina Fitzgeralda nahradil Toshi Tsuchyia, který přinesl spoustu nových technologií s midi-kytarami a počítači umožňujícími expanzi kapely.

Byly zahájeny práce na novém albu "The Loreli", ale během nahrávání Steve Leigh a Uwe D'Rose odešli, aby je nahradili Toshi Tsuchiya s kytarou a midi-kytarami pro klávesy. Album "The Loreli" bylo dokončeno a vydáno v září 1989 v Holandsku, Francii, Německu, Španělsku, Itálii, Velké Británii a USA, zájem vzrostl i v dalších zemích, což kapele umožnilo dále vystupovat v Evropě i ve Velké Británii. Navzdory tomu Quasar na několik let prakticky přestal vyvíjet aktivity a většina členů pokračovala ve formování skupiny Landmarq, kteří jsou nesmírně plodní a mají na svém kontě mnoho alb. Někteří se začali věnovat svým sólovým kariéram.


Keith Turner (bass, keys), Dave Wagstaffe (drums), Tracy Hitchings (vocals) and Toshi Tsuchiya (guitars, keys)
Po roce 1990 však kapela neprojevovala žádné známky aktivity. Keith strávil čas psaním nových materiálů pro film a televizi a přestěhoval se do Kalifornie. Přesto se říkalo, že vyjde další studiové album s názvem "The Eyes Of The Innocents". Až v roce 2006 zakládající člen Keith Turner zreformoval Quasar s novými členy. PJ nastoupil do Quasar v roce 2006, nejprve v sestavě Alvek Frenk na klávesy, Enrico Goias na kytary, Joseph na vokály a samozřejmě Keith Turner na 12-strunnou kytaru, baskytaru a basové pedály. Na konci roku 2007 se Robert Robinson připojil jako nový zpěvák a klávesista, protože Joseph a Alvek kapelu opustili. Krátce poté kapelu opustil také Enrico. V roce 2008 nastoupil Greg Studley na kytaru. Po několika živých vystoupeních a spoustě nahrávek v srpnu 2009 PJ odehrál své závěrečné živé vystoupení s kapelou a také opustil Quasar kvůli svému onemocnění.

Sestava kapely pod vedením Keitha Turnera ustálila ve složení Paul Johnson (bicí), Robert Robinson (zpěv, klávesy), Keren Gaiser (zpěv, klávesy) a Clancy Ferrill (kytary), kteří zahájili práce na novém albu. Mezitím stihl Turner s novými členy realizovat nové živé album "Live 2011", které bylo skvělé a skupina s ním mnohé překvapila.

Kapela se na něm ukazuje jako silná živá jednotka, kterou lze slyšet ve všech šesti skladbách. Hned od začátku ukazují, že jsou to profesionální hudebníci, kteří ovládají své nástroje k dokonalosti. Při poslechu úvodního dílu Seeing Stars (části I a II) je jasné, že prog fanoušci nemohou tuhle kapelu ignorovat. Hudba na této nahrávce ukazuje, že je lze stále označit jako neo-progresivní rockový počin. Intro této písně vás však postaví na špatnou nohu, protože se trochu podobá "Shine On You Crazy Diamond" od Pink Floyd, ale to platí pouze pro krátkou část. Všechny ostatní písně obsahují prvky, které lze označit jako neo-prog.

Nyní s novými členy Robertem Robinsonem na vokály a klávesy, Keren Gaiserovou na vokály a klávesy, Paulem Johnsonem na bicí a Clancy Ferrillem na kytaru a novým připravovaným albem se vše vrací do normálu. Keith Turnerův dlouhodobý projekt Quasar nahrál své třetí album. Quasar dokončili své nové album nazvané "Memories Of Times Yet To Be" a mělo by být připraveno k vydání v roce 2017. Nakonec album vyšlo ještě 6. prosince 2016.

Album míchal Robert John Godfrey a Max Read (The Enid) v Lodge Studios. Přebal alba je z dílny Eda Unitskyho. Aktuální sestavu kapely tvoří Robert Hunt Robinson (zpěv a klávesy), Keren Gaiser [zpěv, klávesy], Clancy Ferrill (elektrická a akustická kytara), její leader Keith Turner (basová kytara, Moog Taurus a dvanáctistrunná kytara) a Paul Johnson (bicí a perkuse). Tato sestava je stabilní od roku 2012 s novou zpěvačkou Keren Gaiserovou, která je v mnoha pasážích velmi podobná s předchozí zpěvačkou Tracy Hitchings a také podobná sólistce od Magenta. Skladby jsou dlouho dobře rozvinuté, v typické tradici neo progu, což znamená melodické kytarové linky, výrazné klávesy a příjemné hlasové pasáže. Celkově vzato je to velmi solidní návrat.

Syntezátor a kytarové party na tomto albu zní opravdu úžasně a rytmická sekce doopravdu ví, jak zahrát silný rytmus a jak udržet riffy v chodu. Hlasy obou hlavních zpěváků však hlavně dělají rozdíl, když hlas Roberta Robinsona pěkně kontrastuje s ženským hlasem Keren Gaiser. Quasar s touto novou nahrávkou důrazně zaklepali na dveře prog rocku znovu a dali lidem vědět, že jsou stále naživu a snaží se, aby vytvořili vynikající neo-progresivní rock.

Zpět
Členové:
Keith Turner - Bass, 12-string Guitar, Moog Taurus (1979-present)
Robert Robinson - Vocals, Keyboards (2006-present)
Clancy Ferrill - Electric and Acoustic Guitars (2012-present)
Keren Gaiser - Vocals, Keyboards (2010-present)
Paul Johnson - Drums, Percussion (2010-present)Bývalí členové:
Greg Studley - Guitars (2009-2012)
P.J. Shadowhawk - Drums (2005-2010)
Toshi Tsuchiya - Guitars (1989-1990)
Tracy Hitchings - Vocals (1985-1990)
Dave Wagstaffe - Drums (1985-1989)
Uwe D'Rose - Guitars (1985-1989)
Steve Leigh - Keyboards (1985-1989)
Cyrus Khajavi - Guitars, Guitar Synth (1980-1985)
Susan Robinson - Vocals (1981-1985)
Dillon Tonkin - Keyboards (1981-1985)
David Cairns - Drums (1981-1985)
Kevin Fitzgerald - Guitars (1985)
Nick Williams - Vocals (1985)
Peter Shade - Percussion, Keyboards (1980-1981)
Paul Vigrass - Vocals (1980-1981)
Peter Ware - Keyboards (1980-1981)
Steen Doosing - Drums (1980-1981)
Geoff Banks - Keyboards (1979-1980)
John Clark - Guitars (1979-1980)
Mike Kenwright - Vocals (1979-1980)
Steve Clarke - Drums (1979-1980)
Henry Enrico Goias - Guitars

1979-1980
1980-1981
1981-1985
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Geoff Banks - Keyboards
John Clark - Guitars
Steve Clarke - Drums
Mike Kenwright - Vocals
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Steen Doosing - Drums
Cyrus Khajavi - Guitars
Peter Shade - Percussion, Keyboards
Peter Ware - Keyboards
Paul Vigrass - Vocals
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Cyrus Khajavi - Guitars
David Cairns - Drums
Susan Robinson - Vocals
Dillon Tonkin - Keyboards
1985
1985
1985-1989
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Susan Robinson - Vocals
Dillon Tonkin - Keyboards
Kevin Fitzgerald - Guitars
Dave Wagstaffe - Drums
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Dave Wagstaffe - Drums
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Leigh - Keyboards
Nick Williams - Vocals
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Dave Wagstaffe - Drums
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Leigh - Keyboards
Tracy Hitchings - Vocals
1989-1990
1990-2005
2005-2010
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Dave Wagstaffe - Drums
Tracy Hitchings - Vocals
Toshi Tsuchiya - Guitars
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Robert Robinson - Vocals, Keyboards
PJ Shadowhawk - Drums, Percussion
Greg Studley - Guitars
2010-present


Keith Turner - Bass, Keyboards, Guitars
Keren Gaiser - Vocals, Keyboards
Robert Robinson - Vocals, Keyboards
Paul Johnson - Drums, Percussion
Clancy Ferrill - GuitarsČlenové Keith Turner
(Narozen ***)
Bass


Keith je britský skladatel, hudebník, hráč na basovou kytaru, kytaru a varhany, působil rovněž jako producent. Je nejznámější jako zakladatel kapely Quasar, působil také v kapele Sound Ceremony.

Po roce 1990 však Quasar neprojevoval žádné známky aktivity. Keith strávil čas psaním nových materiálů pro film a televizi a přestěhoval se do Kalifornie. Tam v roce 2006 aktivoval kapelu Quasar s novými hudebníky.
Členové Robert Robinson
(celým jménem Robert Hunt Robinson)
(Narozen ***)
Vocals, Keyboards


Robert je zpěvák a hráč na klávesové nástroje. V současné době je členem kapely Quasar.
Členové Clancy Ferrill
(celým jménem J. Clancy Ferrill)
(Narozen ***, Stockton, California, USA)
Electric and Acoustic Guitars


Clancy je americký hudebník a hráč na kytaru. Pracuje také jako kytarový instruktor v Legend Music, Manteca, CA. Od roku 2012 je členem progresivní rockové kapely Quasar.

Vystudoval San Joaquin Delta College v oboru studia Music Theory and Composition. V letech 1985 - 1986 docházel na Guitar Institute of Technology, kde studoval obor Professional Guitarist zaměřený na rockový styl.

Clancy působil v mnoha kapelách v severní Kalifornii. Hraje a vyučuje hru na kytaru, basovou kytaru a klávesy. Hraje také na mandolínu, banjo a bicí. Pracuje také jako zvukař a má značné zkušenosti s hudební produkcí. Učil hru na kytaru v mnoha hudebních obchodech na místě a dokonce měl i veřejně přístupný televizní pořad s názvem Killer Guitar School, který uváděl kytarové lekce a informace o kytarách ve formátu půl hodiny týdně. Hraji již více než 35 let a vyučuje více než 25 let.
Členové Keren Gaiser
(Narozena ***)
Vocals, Keyboards


Keren Gaiser je plodná zpěvačka a nahrávací umělkyně, vystupuje na mnoha spolupracích a originálních skladbách. Působila v kapelách Quasar (od roku 2010), K2 Duo a The Passive Aggressives. S kapelou Quasar natočila jejich zatím poslední album "PMemories Of Times Yet To Be" z roku 2016.

Díky mnohaletým zkušenostem jako zpěvačka, skladatelka, nahrávající umělkyně, režisérka, učitelka a mentorka vokálních studií "Keren Studios" v El Sobrante, CA, a v Corte Madera, CA, pro ctižádostivé klienty všech věkových kategorií využívá Keren svůj talent k tomu, aby se dotýkala ostatních svým jedinečným hlasem vznášejícím se v moci a nezastavitelným energie a vášeň pro hudbu.

Keren vystupovala ve Spojených státech i v zahraničí a vydala řadu originálních alb, ať už jako sólový umělec nebo s různými kapelami. Keren nahrála rovněž komentáře a reklamy pro firmy jako jsou Microsoft, Miss USA, Digital Divide, Aususa TV a mnoho dalších. Kerenina práce získala ocenění ve 14. ročníku soutěže v psaní písní Billboard za její píseň "If You Just Believe", psalo se o ní v článcích, rozhovorech a časopisech, jako jsou Street Voice Magazine, časopis Spin, magazín Fireworks a v mnoha dalších.

Od roku 2010 se stala rovněž zpěvačkou kapely Quasar, se kterou nahrála album a vyrazila na koncertní turné. Keren je zároveň součástí nového dua klasického klavíru s názvem K2 Duo s multi-talentovaným skladatelským pianistou Kennethem Johnsonem. V letech 2011 - 2014 Keren byla přední zpěvačkou a vokální aranžérkou 12-členného souboru LordRifa, pro kterou psala a nahrávala hudbu k filmům. Hudba LordRifa získala první místo v březnu 2014 na filmovém festivalu Scary Cow za film "Florida Purse".

V poslední době se Keren pustila do oblasti režírování a produkce hudebních divadelních představení v roce 2015 a uvedla na trh vyprodanou revue "Jam Knight", produkci kabaretního stylu v divadle Stage Werx Theatre, SF, v roce 2017 a hold Queen "A Kind Of Magic" v Magic Theater v roce 2019. Keren našla novou vášeň v režii a pokračuje ve vývoji představení i v procesu psaní původních nahrávek.
Členové Paul Johnson
(Narozen 1955, Stockton, California, USA)
Drums, Percussion


Paul je americký hudebník, hráč na bicí a perkuze, a je již ostřílený veterán hudební scény Bay Area ze 70. a 80. let. Hraje s Davem Shogrenem, původním basistou skupiny Doobie Bros již více než 20 let, Daveem Gonzalesem (The Paladins, Freddy King, Syndicate of Sound a Harlot), Dannym Hullem (Sax s Journey, Doobie Brothers, Eddie Money), The Great Oglee Moglee Band a mnoha dalšími.

V současné době hraje s kapelou Quasar z Anglie. Quasar je anglická progresivní / symfonická rocková kapela. Keith Turner (baskytarista, 12 strunná kytara a pedály Moog) je hlavní autor a hrál s významnými osobnostmi jako Uriah Heep a John Mayall.

Paul je také vlastníkem společnosti Sound Co. v Stocktonu v Kalifornii, působí jako zvukař a producent.
Členové Greg Studley
(Narozen ***)
Guitars


Greg Studley je profesionální hudebník se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Je autorem "Guitarist's Guide to Improvising With Knowledge" (2013) a dalších hudebních učebnic "Essentials of Rhythm Guitar" (2016), "Speed, Accuracy, and Technique for Guitar" (2013) a "Speed, Accuracy, and Technique for Bass" (2015).

Vytudoval obor Jazz Performance a díky němu již přes 20 let hraje a nahrává v celé řadě hudebních žánrů, včetně rocku, popu, blues, country a funku. Jako vývojář hudebního obsahu ve společnosti Ubisoft San Francisco pravidelně komponuje, přepisuje a aranžuje kytarovou a basovou hudbu pro Rocksmith.

V současné době pravidelně vystupuje jako kytarista, klávesista a zpěvák skupiny House of Floyd ze San Francisca, tribute kapely Pink Floyd. Greg je k dispozici pro nahrávání a vystoupení na kytaru, klávesy a elektrickou basu. Jeho nejnovější album "Lost And Found" je k dispozici na Amazonu, CDBaby, YouTube, Spotify, Pandora, Google Play, iTunes a dalších digitálních platformách.
Členové PJ Shadowhawk
(Narozen ***)
Drums


PJ Shadowhawk je americký bubeník a příležitostný multiinstrumentalista, jehož hudební začátky lze najít v jedné z posledních sestav chicagské progresivní rockové kapely Gabriel Bondage z konce 70. let a počátku 80. let, kdy se podílel na nahrávkách třetího, ale dosud nevydaného alba skupiny. Od té doby spolupracoval s několika klubovými a show kapelami, včetně Apocalypse, Fury, Breakwater, Touch, TAZ, Omega Prime, The Honkytonk Band, Bankshot a Amberjack. Také komponoval hudbu pro divadlo, TV a filmy.

Hned ve svých hudebních začátcích PJ hrával na bicí pro Gabriela Bondage, když pracoval jako bubeník v Chicagu. "Občas jsem byl zpěvák, skladatel, kytarista, baskytarista, klávesista, perkusionista, programátor a producent... někdy jsem měl všechny klobouky, abych mohl dělat věci... ale já jsem především bubeník... a skladatel".

Před rokem 2006 PJ krátce hrál na bicí s Gabrielem Scottem a The Bleeder Project ze San Franciska. Po mnoho let dříve PJ skládal hudbu pro divadlo, televizi a filmy, včetně skladeb "Membrane" a "Food For The Moon". PJ hrál na bicí pro klubové a show kapely, včetně původních Apocalypse (1979), Fury, Breakwater, Touch, TAZ, Omega Prime, The Honkytonk Band, Bankshot, Amberjack, The James Patrick Band. Jednou se kvůli smluvním závazkům podílel na letním turné s Merle Haggard.

V roce 2006 se připojil jako bubeník k zreformovanému britskému neo prog souboru Quasar, který se přestěhoval z Británie díky svému zakladateli Keithu Turnerovi do anglické oblasti San Francisco Bay Area. O tři roky později, když trpěl nemocí zvanou lupus, špatné zdravotní problémy vyplývající z nemoci způsobily, že jeho fyzické schopnosti byly omezené a v létě 2009 se s kapelou musel během turné rozejít.

Ale PJ Shadowhawka to neodradilo od skládání a poté vytvořit úžasnou hudbu. Po návratu do Suisun City v Kalifornii jej láska k hudbě přivedla ke komponování a skládání vlastního materiálu pod názvem "Land Of Dreams", dílo vydané v roce 2010 bylo ovlivněno britskými legendami jako Genesis, Marillion a Pendragon a spolupracoval na něm s kytaristou Evanem Raymondem. V roce 2014 vydal svoji druhou desku "NeverEverLand", na níž si přizvali již více hostujících hudebníků.
Členové Tracy Hitchings
(Narozena 11. října 1969, Wallington, UK)
Vocals


Tracy je britská mnohonásobně oceněná vokalistka a hudebnice, v současné době působí hlavně jako členka a sólová zpěvačka progresivní rockové kapely Landmarq. Působila také v projektech/kapelách Dancing On Stones, Quasar a Strangers On A Train. Hodně spolupracovala s Cliuve Nolanem a Karlem Groomem. Její hudební začátky sahají od roku 1989 do současnosti s mnoha pozoruhodnými nahrávkami s různými kapelami a umělci. Tracy je známá svoji charismatickou přítomností na jevišti a širokým hlasovým rozsahem, má jedinečně svěží a návykový divadelní styl a rozsáhlý hlasový rejstřík. Dokáže stejně dobře podávat popové balady s citlivostí a zároveň mít příznačnou přesnost pro nejnáročnější hudební čísla i naprostou sílu požadovanou pro nejagresivnější rockové hymny. Tracy dobře rozvinula vnímání cross-overu a alternativních stylů a v roce 1995, znovu pak v roce 1998 získala mezinárodní cenu Classical Rock pro nejlepší ženskou zpěvačku. Nákažlivě otevřený komunikační styl vedl Tracy k tomu, aby se stala rovněž respektovanou učitelkou. V současné době pracuje se studenty školy Stratford GMS a uplatňuje mladistvý a energický přístup k porozumění, výkonu a potěšení z hudby.

Po mnoha změnách v sestavě skupina Quasar zkoušela zpěváky, Tracy odpověděla na inzerát kapely v Melody Maker a připojila se ke skupině. První práce Tracy pro Quasar začala na albu z roku 1989 "The Loreli" a byla to její první profesionální nahrávka. Přispěla rovněž texty na čtyři z pěti skladeb skupiny. Poté se skupinou hodně cestovali a koncertovali po dobu 18 měsíců.

Následující rok 1990 Hitchings spolupracovala s Clivem Nolanem a Karlem Groomem na vytvoření "Strangers On A Train". V kombinaci s Nolanovými klávesami a Groomovou akustickou a basovou kytarou nahráli album "The Key Part I: The Prophecy".

Po odchodu Damiana Wilsona z kapely hledali Landmarq nového sólistu. Hitchings ve snaze prozkoumat nové úsilí se připojila ke skupině. V roce 1998 nahráli vokálně zaměřené album "Science of Coincidence". Následující rok skupina nahrála živé album "Thunderstruck". V roce 2002 vydali raritní EP "Aftershock". V roce 2006 kapela nahrála další živé album s názvem "Turbulence - Live In Poland", které se objevilo na CD i DVD.

Texty alba byly inspirovány Hitchingsiným bojem s rakovinou. Jak uvedla Hitchings později v rozhovoru pro časopis ProgRock v roce 2013: "Všechny texty se zrodily z mých duchovních přesvědčení. Příběhy se přetvářely, když jsem překonávala rakovinu velmi netradiční metodou, jako součást přetváření mého života a pomoci mi zbavit se mého Nemesis." Kapela pokračovala v turné v roce 2013 na podporu nového alba.

Po první spolupráci s Nolanem a Groomem se trio rozhodlo znovu sejít, tentokrát však nahráli sólové album Tracy nazvané "From Ignorance To Ecstasy". Album bylo nahráno a vyšlo v roce 1991, Nolan se na albu podílel na textech, hudbě a klávesách. Album přináší Tracyin charakteristický divadelní vokál s mnoha harmoniemi, tak odlišným od její předchozí práce. Album je kombinací různých progresivních stylů s mnohem kratšími kompozicemi.

Po dokončení svého sólového alba přispěla Hitchings vokály na titulní skladbu alba Gandalfa "Gallery Of Dreams". V roce 1993 hostovala na debutovém albu skupiny Ulysses "Neronia". Zazpívala si ve dvou písních "Teenage Sweethearts" a "Forever Lost". V roce 1993 se Tracy znovu sešla s Groomem a Nolanem, aby nahráli druhé album, pokračování debutového alba kapely. Nahráli "The Key Part II: The Labyrinth". V tomto pokračování Nolan přizval zpěváka Alana Reeda zpívat spolu s Tracy v řadě duetů a sólových skladbách na albu. Část "I" i část "II" byly znovu vydány v roce 1998. V roce 1994 Tracy zpívala albu Gandalfa "To Our Children's Children". Nazpívala vokály v pěti z devíti písní na albu. Tracyin vášnivý a uklidňující hlas doplnily klávesy a symfonická aranžmá alba.

Na konci roku 1994 se Hitchings připojila k projektu Karla Grooma Blue Heat. Kapela nahrála na album deset písní, ale z neznámých důvodů ještě album nazvané "Dancing On Stones" nebylo vydáno. V letech 1992-1995 rovněž hostovala na různých projektech, objevila se v albech "Ring Of Roses", "Through The Looking Glass" a "Mad As A Hatter" pro projekt Shadowland dvojice Nolan/Groom. V roce 1993 se také objevila na albu "Heart Of David" od Petera Gee. V roce 1995 přispěla vokály na album Pendragon nazvané "Masquerade Overture". V roce 1999 přispěla vokály u několika písní pro vedlejší projekt Clive Nolana "Jabberwocky".
Členové Dave Wagstaffe
(Narozen ***)
Drums


Dave je nezávislý studiový a koncertní bubeník, působí také jako učitel hry na bicí se sídlem v Peterborough ve Velké Británii. Mezi kapely a umělce, s nimiž spolupracoval, patří Martin Turner's Wishbone Ash, Landmarq, John Wetton, Steve Howe, Ken Hensley, Oliver Wakeman, Davy O’ List, world music hudebník Cyrus Khajavi, The Illegal Eagles, prog kapely Quasar a Janison Edge, a mnoho dalších ve stylech hudby rock, jazz a world music. Dave mnoho let učil bicí na školách a univerzitách ve vělmém Londýně a byl učitelem bicích sad pro Ivor Arbiter Fender Rock School.

Dave se narodil ve Washingtonu v Sussexu v Anglii, ale školní roky strávil ve východní Anglii. Vášeň pro bicí objevil až po počátečním zájmu o klasickou kytaru ve věku kolem 11 let. Vstoupil do armády jako chlapec ve věku 15 let a krátkou dobu působil v plukovní kapele. Při útěku o dva roky později spolupracoval s několika místními kapelami, včetně své první nahrávací skupiny The Clouds. V roce 1969 začínal v jednom z jeho prvních outfitů nazvaném Second Sight. Krátce po jejich zániku raketově vyrazil do ještě většího neznáma, ale oni hráli většinou covery kapel jako The Nice, Jethro Tull, Cream a Jimi Hendrixe a některé z vlastních skladeb v podobném duchu. Bylo to docela dlouho před Quasar, když začal hrát v kapelách se sklonem k "prog" stylu. Když v roce 1971 poprvé přišel do Londýna, doporučil Patricku Morazovi starého kytaristu Toma Jonese, aby vyzkoušel Patrickovu novou kapelu nazvanou Mainhorse, která ale Davea minula. Když nakonec uslyšel jejich album a fantastické bubnování Brysona Grahama, který post získal, uvědomil si Dave proč.

Dave byl také jedním z asi 100 bubeníků, kteří vyzkoušeli novou kapelu Flash Pete Bankse, poté, co odešel z Yes. Po určité době, kdy obcházel konkurzy, založil heavy rockovou kapelu s basistou Mickem Pearlem nazvanou Argus se jménem ukradeném nestydatě z alba Wishbone Ash. Přestože se ji Dave snažil nasměrovat směrem k progu, není to příliš zřejmé při poslechu alba, které kapela vytvořila, které znělo hlavně jako blues-rockové a na turné vyjeli s kapelami jako Thin Lizzy, Pink Fairies, Lindisfarne, Brinsley Schwartz (s Nickem Lowem) a The Equals.

Další kapelou byla jazz-rocková skupina Anaconda od konce roku 1976, která hrála na londýnském jazzovém okruhu, včetně několika účinkování v Ronnie Scott's se Sarah Vaughn a Joem Passe. Anaconda byla velmi špatná kopie jedné z jeho oblíbených kapel všech dob Return to Forever, kdy se prostě spojili dohromady hudebníci, jako v případě RTF, kteří jsou v zásadě jazzovými hudebníky. Poté, co Anaconda skončila, pracoval s řadou kapel ve východní Anglii, včetně Abraxus, a také Supergrass, v níž působil bývalý zpěvák Samson Mark Newman. Vrátil se do Londýna v roce 1983 a připojil se k heavymetalové skupině Gaskin, která právě zahajovala práce na svém třetím albu. Kapele ale došla pára o rok později, takže Dave mohl vstoupit do prog rock kapely Quasar.

Když v roce 1985 narazil na Quasar, který byl aktivní již od roku 1978 a držel je pohromadě basista Keith Turner, bohužel přišel o jejich debut "Fire In The Sky". Následovalo pět a půl roku koncertování s kapelou, během nichž nahrál jejich druhé album "The Loreli" (1989) spolu s budoucí zpěvačkou Landmarq Tracy Hitchings. Objevil se také na kompilačním albu "Fire In Harmony" pro EMI.

Během tohoto období Dave také ve studiu nahrával pro kanadského hudebníka Rona Warrena Gandertona a britskou kapelu Vega. Když Quasar skončili, přidal se v roce 1990 ke kapele Landmarq, se kterou pokračoval v nahrávání a turné po dalších dvacet dva let a vydal s nimi sedm alb, včetně "Entertaining Angels" (2012) a Live DVD "Turbulence". Dave se také podílel na řadě dalších projektů, z nichž některé byly dlouhodobé a jiné krátkodobé. Ve studiích Thin Ice nahrával také sólové album bývalé zpěvačky Quasar a budoucí zpěvačky Landmarq Tracy Hitchings. Dalším projektem byla Kooch, skupina vedená world music hudebníkem Cyrusem Khajavim, která v roce 2000 nahrála druhé album skupiny s názvem "Zemzeme" (Whisper).

V letech 1992 až 1994 hrál s kapelou Willie a The Shakers spolu se zesnulým Tomem Lundym, která představovala "proměnlivou" sestavu hudebníků včetně kytaristů Jamese Litherlanda (Colosseum), Jamie West Orama (Tina Turner/The Fixx), Briana Willoughbyho (Strawbs), Dave Bunce (Jeff Beck), Boze Burrella (King Crimson), Clive Bunkera (Jethro Tull) a dalších. V roce 1995 spolu se Stevem Geeem, Uwe a Tracy vytvořili koncertní kapelu pro Johna Wettona a odjeli evropskou část jeho turné "Chasing The Dragon", spolu s klávesistou IQ Martinem Orfordem. Dave předtím nahrával s Martinem v krátkodobém projektu "NO" společně s Cliveem Nolanem.

V roce 1999 spolupracoval s kapelou Janison Edge, v níž působil budoucí klávesista Landmarq Mike Varty. Nahrával s kapelou jejich album "Services Of Mary Goode" ve studiích Thin Ice, po kterém následovala řada koncertů, včetně vystoupení na festivalu Prog Farm v Holandsku. V letech 1996-1997 hrál Dave dva roky s trubutní kapelou The Illegal Eagles.

Kolem roku 2000 začal spolupracovat s Oliverem Wakemanem, poprvé při nahrávání alba "The 3 Ages Of Magick", kde se ukázal i Steve Howe na kytaru. Poté následovaly desky "The View From Here" a "Mother's Ruin", které na pódiu při zahájení záznamu doplnil Rick Wakeman. V roce 2001 se Dave podílel na několika projektech s bývalým klávesistou Uriah Heep Kenem Hensleym. Poté, co hrál v jeho kapele na švédském rockovém festivalu, objevil se na jeho albu "Running Blind" a nahrál DVD pro label Classic Rock Legends.

V roce 2003 nahrál několik bicích partů pro druhé koncepční album Martina Darvilla s názvem "The Greatest Story Ever Told", a to spolu s Davem Kilminsterem a Andy Pyleem. V roce 2005 začal spolupracovat s kytaristou Davy O'Listem, bývalým zakládajícím členem The Nice, absolvoval řadu britských koncertů, hrál všechny staré klasické písně The Nice, plus nový materiál, který Davy napsal pro nové album. Z turné vyšlo živé album. Dave také hrál na Davyově novém albu z roku 2016 "Second Thoughts".

V letech 2009-2013 Dave hrál s Martinem Turnerem a Wishbone Ash, cestoval po světě a hrál na DVD/CD skupiny "Life Begins" a na živém 2CD "The Garden Party" spolu s Tedem Turnerem a Laurie Wisefieldem. Během posledních deseti let měl Dave také krátká působení v různých divadelních "muzikálech", včetně "West Side Story", "Grease", "Oliver", "Annie" a "Billy Liar".

Mezi další hudebníky, s nimiž v průběhu let hrál/jamoval nebo nahrával, patří Pete Banks, Patrick Moraz, Paul Young, Peter Haycock (Climax Blues Band), Mick Box, Trevor Bolder, Bernie Shaw a Phil Lanzon z Uriah Heep, Danny Kirwan (Fleetwood Mac), John Mizzaroli (Atomic Rooster), Hugh McDowell (ELO), Nick Turner (Hawkwind) a John Young (Asia, Scorpions). Současně také vyučoval hru na bicí na dvaceti školách a vysokých školách v Londýně, byl rovněž učitelem bicích pro Fender Rock School od Ivora Arbitra v průběhu roku 2000.

Krátce lze historii shrnout následovně:
1969-1971 - The Clouds a Second Sight
1972-1975 - blues rocková kapela Argus
1976-1977 - jazz/rocková kapela Anaconda
1978-1979 - učitel hry na bicí a studiová práce
1980-1982 - východoanglirská kapela Abraxus
1983 - NWOBHM kapela Gaskin
1985-1990 - prog rocková kapela Quasar, studiově s Ron Warren Ganderton a hard-rock kapelou Vega
1990-2012 - prog-rock kapela Landmarq, také záskoky u Johna Wettona, Ken Hensleyho, dua Oliver Wakeman/Steve Howe, prog kapely Janison Edge, world music hudebník Cyrus Khajavi a jeho projekt "East meets West" nazvaný Kooch, Davy O’ List z The Nice, tribute kapela The Illegal Eagles a Willy And The Shakers
2009-2013 - Martin Turner a jeho Wishbone Ash
2013 - současnost - Davy O’ List Band
Členové Uwe D'Rose
(Narozen 1957, Berlin, Germany)
Guitars


Uwe se narodil se v Berlíně. Jeho otec hrával v armádě na kytaru a Uwe už v 10 letech jsem začal hrát na jeho kytaru. Snažil se hrát nějaké melodie Beatles a občas i podivnou hudbu raných Pink Floyd, kterou slyšel v rádiu. Jelikož byl v té době Berlín obsazený, byl vystaven spoustě americké hudby a poslouchal také Rádio Luxemburg.

Ve 14 letech vytvořil experimentální kapelu Detonation. V té době se doslechl o německé kapele Nektar a pokusil se ji kopírovat. Vystupovali v mládežnických klubech a šlo jim to celkem dobře s ohledem na jejich dospívající roky. V té době přecházel z jedné kapely do druhé, kdy se názvy kapel měnily jako počasí, to bylo na začátku 70. let. V té době objevil kapely jako Camel, Genesis a Yes, které se staly jeho vzory. Byl jsem také silně ovlivněn klávesově orientovanými umělci jako Klaus Schulze a Tangerine Dream. Vždyckx se mu líbily chill-out/atmosférické zvukové scény, které se mu líbí dodnes.

V roce 1977 se přestěhoval do Anglie. Tam v roce 1980 založil kapelu s názvem Relay. Vydali singl s názvem "In Release" a intenzivně koncertovali. Hráli po celé zemi s různými outfity. Na konci 80. let se připojil ke Quasar, se kterými koncertoval po Velké Británii. Poté pomohl zformovat Landmarq zpět, když předtím hrál a nahrával s různými umělci jako John Wetton (King Crimson, Asia), Pete Gee (Pendragon), Elevation (Thomas Dolby, Jah Wobble), Hugh Lloyd Langton (Hawkwind), Kooch (Cyrus Khajavi, Worldmusic), Brian Willoughby (Strawbs), Hugh McDowell (ELO), Clive Nolan (Strangers on a Train, Arena), Bob Daisley (Bridges), Laurent Hunziker (saxofon u Supertramp).

Doprovázel také umělce jako Marillion, Focus, Suzi Quatro, Greenslade, IQ, Jadis, Arena, Ken Hensley, Threshold a nespočet dalších progressive rock outfitů.
Členové Steve Leigh
(Narozen ***, United Kingdom,
zemřel 20. ledna 2019)
Keyboards


Steve byl britský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je znám jako člen kapely Quasar. Působil také v kapelách Chemical Alice, Landmarq, Pre-Med a Tamarisk.

Později pracoval jako Manager of The Academy of Music & Sound na New College Swindon a Aylesbury College.

Steve Leigh zemřel o víkendu dne 20. ledna 2019 ve svém domě.
Členové Cyrus Khajavi
(Narozen ***, Iran)
Guitars, Guitar Synthesizer


Cyrus Khajavi je hudebník a písničkář iránského původu. Bezmála 10 let strávil jako jako rockový kytarista, z toho 6 let strávil nahráváním a koncertováním s anglickou rockovou kapelou Quasar.

Poté se rozhodl přenést své zkušenosti z rockového světa a svou lásku k íránské poezii společně s lidovou hudbou a založil v roce 1990 kapelu Kooch, která hrála ve složení Cyrus Khajavi (Vocals, acoustic and electric guitar, sitar and keyboards), Brian Mullan (Cello, keyboards and backing vocals) a Clare Lindley (Violin, viola and backing vocals). Kapela brzy vydala album "Bårån" a v roce 2000 "Zemzeme".
Členové Susan Robinson
(celým jménem Susan Robinson)
(Narozena ***, United Kingdom)
Vocals


Sue je britská vokalistka, je nejznámější jako členka kapely Solstice a Quasar.

Když Paul Vigrass opustil kapelu Quasar, nahradila jej zpěvačka Susan Robinson, která právě odešla ze Solstice. Poté, co Susan Robinson nemohla pokračovat, připojila se ke Quasar v roce 1985 zpěvačka Tracy Hitchings.
Členové Dillon Tonkin
(Narozen ***)
Keyboards


Dillon je britský hudebník, je nejznámější jako bývalý profesionální hráč na klávesy v kapele z 80. let Quasar, Působí také jako zvukový technik.

Rozhodl se také věnovat se ušlechtilému umění hry na kytaru a zůčastnil se jako student kytarových kurzů v letech 2007-2009.
Členové David Cairns
(Narozen 9. března 1951, Horsham, UK,
zemřel 26. října 2019)
Drums


David založil kapelu s novým přítelem Paulem a Grahamem Mabym, kterou nazvali Mustang. Zkoušeli v Daveově přední místnosti v Gosportu a uspořádali několik místních koncertů, i když bylo těžké je dojednat. Nahráli i několik originálních písní. Kapela však neměla dlouhého trvání. Poté hrávali následujících pár let v různých skupinách. V roce 1974 se Graham seznámil s Joe Jacksonem a stal v roce 1974 se členem kapely jménem Edward Bear z Portsmouth, England, s níž Joe už nějakou dobu hrával v hospodách a klubech. Graham doporučil Davea Joeovi a sólovému zpěvákovi kapely Markovi Andrewsovi. Dave Cairns se připojil k Edward Bear v roce 1974 a byl jejím členem několik příštích bouřlivých, ale vzrušujících let.

Mezitím pracovali ve škole jako údržbáři, zpočátku pracovali s mobilní posádkou pozemků, chodili od školy ke škole a sekali trávníky, označovali fotbalová hřiště, prořezáváli keře. Po několika měsících oba dostali stálé pozice v místních školách, Dave na Fareham Technical College a Graham na Ranvilles School, také ve Farehamu.

Poté se s Edward Bear začaly dít věci. Získali manažera Alana Matthewse, který byl pro ně jako manažer společnosti Smiling Hard působivý. Od té chvíle získali více koncertů a poté, co jsme nahráli několik ukázek, jim byla nabídnuta nahrávací smlouva. U MAM Records byl v té době nejslavnější umělec Gilbert O'Sullivan. Nabídli jim tři singly a pokud by se ujaly, mohli by udělat i plnohodnotné album. Měli dobré písně, individuálně napsané Joeem a Markem, a získali nového kytaristu Kickassa, Clive Batese.

V roce 1975 se sestava mezitím změnila, skupina podepsala nahrávací smlouvu s britskou značkou MAM Records. Bylo řečeno, že "Edward Bear" již byl název kanadské skupiny, skupina změnila svůj název nejprve na "Edwin Bear" a poté se kapela přejmenovala na Arms & Legs, v níž působili Dave Cairns (drums), Clive Bates (guitar), Mark Andrews (vocals, guitar), Graham Maby (bass), Joe Jackson (keyboards), také Kenny Gardner, Terry Holland a Martin Sawtell. A začala jejich báječná nahrávací kariéra. Markova píseň"Janie" ale neuspěla. Andy a Steve, se rozhodli, že Daveovo bubnování nebylo úplně na šňupací tabák, a pro další nahrávání přivedli bubeníka Henryho Spinettiho. Dave byl zdrcen, ale ujišťovali jej, že jeho postavení v kapele je bezpečné, že to je pouze jednorázové. Druhým singlem bylo "Heat Of The Night". Píseň napsal nějaký chlápek jménem Paul Nicholas, tzv. "profesionální skladatel", který měl vlastní hit. Píseň se přece jen hrála v rádiu, dokonce hrozilo, že se dostane do žebříčků.

V době, kdy odešli do Londýna, aby udělali singl číslo tři, všichni nevrle rezignovali na zdánlivě nevyhnutelnou zkázu nahrávací kariéry Arms & Legs. Dave Cairns hrál na bicí v písni "Any More Wine", temperamentní opilecký song od Marka, který jejich proslulí producenti obohatili o lesní sekci a vtipné zvukové efekty. Joeova píseň "She'll Surprise You" s chladnými změnami akordů inspirovaných Steely Dan, byla odsunuta na stranu B, kde je opět Dave u bicích. I když "Any More Wine" obdrželo více časi v rádiích než ostatní dva singly dohromady, Joe kapelu opustil. Byl zklamaný a rozčarovaný, jako všichni ostatní, už měl představy o své vlastní sólové kariéře. Bez Joea to rozhodně nebylo stejné. Chvíli pokračovali jako čtyřčlenná kapela, načež to Graham také vzdal. Dave pokračoval s Markem a Cliveem. Našli nové hráče na basu a klávesy a nakonec Mark změnil název kapely. Kapela se přesto v roce 1976 rozpadla.

V letech 1981-1985 se Dave připojil ke kapele Quasar. Dave se tehdy znovu oženil a měl dalšího syna, žil někde v Sussexu.

Dne 26. října 2019 zanechal Dave auto pro opravu v garáži v průmyslovém parku Lawson Hunt. Bohužel od té doby byl tři měsíce nezvěstný. Tělo Davea Cairnse bylo nalezeno nedaleko místa, kde byl naposledy viděn, v poli vedle cesty spojující Sargent Way a Old Wickhurst Lane, Broadbridge Heath. Nejvíce šokující je, že nebyl nalezen dříve, a to navzdory pátracím akcím a dalším snahám místní policie. Davidovi bylo 68 let. Nejsou žádné podezřelé okolnosti a smrt je v současné době považována za nevysvětlitelnou.
Členové Paul Vigrass
(Narozen ***)
Vocals


Paul je britský zpěvák. Nejznámější je jako člen jedné z prvních sestav kapely Quasar počátkem 80. let. Působil také v kapelách Edison Lighthouse, Swampfox a duu Vigrass & Osborne. Kromě toho si jako herec zahrál i ve filmech "Demons" (2009), "Stardust" (1974) a "Top of the Pops" (1964).

V britské popové kapele Edison Lighthouse Pauzl nahradil zakládajícího Tony Burrowse, který kapelu po albu "Love Grows" opustil.

Duo Vigrass and Osborne bylo britské soft rockové duo, které tvořili Paul Vigrass a Gary Osborne. Vigrass and Osborne vydali dvě alba - "Queues" (1972) obsahovalo hity "Forever Autumn", "Men of Learning" a "Virginia (Be Strong)", druhé "Steppin' Out" přineslo hit "Gypsy Woman". "Men of Learning" to dotáhl na pozici 84 v Austráliii v roce 1972.
Členové Geoff Banks
(celým jménem Geoffrey Banks)
(Narozen ***)
(znám jako "Bison")
Keyboards


Geoffrey Banks, známý mnoha lidem jako "Bison" pocházející z Nottinghamu je kytarový technik. Většinu svého pracovního života strávil cestováním po světě jako osobní kytarový technik pro AC/DC, Mike Rutherforda (Genesis, Mike & The Mechanics), Briana Maye (Queen), Steve Howe, Roberta Planta, Phila Collinse, Anthony Phillipse, Toto a McFlye.

Geoff byl pravidelnou tváří na londýnské Prog Rock scéně, pravidelně létal s akcemi a propagoval živou hudbu se stejnou chutí a nadšením jako před 30 lety.

Geoff, bývalý novinář britské týdenní hudební publikace "Sounds", se v 80. letech přestěhoval do "Kerrang!", který lépe vyhovovak jeho hudebnímu vkusu. Geoff byl dříve manažerem britské neo-prog kapely IQ a v posledních letech spolupracoval s Pallas. Spolu s Jonem 'Twangem' Patrickem pomohl Geoff na Festivale Celebr8 uvést umělce jako It Bites, Arena, Threshold, The Tangent, District 97, Mystery a mnoho dalších.

Geoff byl talentovaný hlasatel se svou vlastní show Prog Dog a byl součástí zakládajícího týmu zde v Progzilla Radio s vždy zábavnou show Dog House v neděli ráno.

Geoff Banks zemřel po krátké nemoci 24. listopadu 2015.
Členové John Clark
(Narozen ***)
Guitars


John Clark je britský hudebník a hráč na kytaru, je znám jako zakládající člen skupiny Quasar, ale pověst si získal především v kapele Bruford (1979-1980) nebo jako člen doprovodné kapely Cliffa Richarda.

John Clark má za sebou dlouhou kariéru profesionálního kytaristy, který si nejprve získal vážné uznání, když úspěšně nahradil odcházejícího Alana Holdswortha v kapele Bruford. Poprvé se představil v roce 1979 na živém albu "The Bruford Tapes", což byla show původně nahrávaná pro rozhlasovou stanici WLIR v červenci 1979 v klubu Roslyn, New York, kde nahradil Alana Holdswortha, když se již nechtě zůčastnit francouzské větvě turné Bruford a John Clarke v extrémně krátké době zaskočil. Jako host se objevil v bonusové živé skladbě "Manacles" na druhém albu "One Of A Kind" z června 1979. Na třetím albu Bruford "Gradually Going Tornado" z února 1980 již působil jako stálý člen sestavy. Clark zůstal jako kytarista i nadále, kde působil až do jejího rozpadu v září 1980.

Po Bruford se stal součástí doprovodné kapely Cliffa Richarda, kterou zastával od roku 1981 až do současnosti.

John Clark připravil své sólové album "Playing With Fire", které má vyjít na podzim 2020.
Členové Steve Clarke
(celým jménem Steven Gerald Clarke)
(Narozen 20.listopadu 1959, Twickenham, London, England)
Drums, Percussion


Steve Clarke pocházející z Londýna je britský hudebník a hráč na bicí. Je především znám jako člen kapel Quasar, Network (od roku 1986), Atom God (1988-1993), Fastway, Conglomerate, Groon (1989-1997), Grune a Necropolis (1997), Leader Of Down (2010).

Steve Clarke se narodil rodičům Ericovi a Sally Clarkovým. Steve začal hrát na bicí ve věku 4 let pod vedením svého strýce Jeffa Whetstonea a otce Erica Clarka. Následně nastoupil do Boys' Brigade, kde rozvíjel své základní a pochodové bubenické techniky. Ve věku 21 let pracoval Steve jako technik pro bubeníka Billyho Cobhama.

Organizoval a hrál na improvizovaném koncertu v Hamborough Tavern v Southall, s kytaristy Stevem Toppingem, Richardem Chapmanem a basovým kytaristou Nickem Stephensem. Kazetová nahrávka z tohoto jamu byla vydána na CD retrospektivně (o 18 let později) v roce 1999 pod názvem "Volume 33 Riot at The Hanborough Tavern".

V letech 1979-1980 Clarke krátce působil v progresivní rockové kapele Quasar po boku kytaristy Johna Clarka, který odešel do kapely Bruford. Také v 80. letech Steve úzce spolupracoval s Jeffem Painem známým jako "Dicken" z britské kapely Mr Big a nahrál řadu skladeb, které na několik let nespatřily denní světlo. Steve také nahrával bicí na albu "Rainbow Bridge".

V roce 1986 založil Steve skupinu Network s kytaristou Timem Crowtherem, baskytaristou Petem Jacobsenem, Paulem Rogersem a Laurence Cottle a trumpetistou Tedem Emmettem, doplněnými o Steva Toppinga, Davida Crosse z King Crimson a Hugha Hoppera ze Soft Machine. Kapela pokračovala v tvorbě čtyř alb a best kompilace s názvem "View From The Bar". O albu "Corroded Path" nahraném v roce 1989 napsal Bradley Smith v Billboard Guide To Progressive Music, že "Corroded Path" je menší fusion poklad ve Velké Británii, který přímo navazuje tam, kde skupiny jako Brand X a Bruford skončily. Představte si, že kapela Earthworks Billa Bruforda je elektrifikována a dostanete zvuk Network".

Steve napsal a produkoval Landmark album s názvem "LNC", které bylo nahráno v roce 1996 s kytaristou Keithem Moreem, a Stevem Toppingem jako hostujícím v sólu u jedné skladby, ke které se připojil zejména legendární klávesista Jan Hammer. To přineslo Stevovu hudbu k širšímu celosvětovému publiku, včetně koncertů v USA. V důsledku hraní v New Yorku následovala spolupráce v roce 1998 s kytaristou Larrym Coryellem jako krok vpřed k předvedení Stevových skladeb. U skladeb se představili Pete Jacobsen na klávesyh a Wolfgang Schmid na kytaru, plus Jacka Bruce na basu a vokály v coveru od Hendrixe klasické "Manic Depression". Album nazvané "Highly Committed Media Player" se stalo Stevovo nejznámějším albem doposud. Následník vyšel v květnu 2000 pod názvem "Solo Drums". Jedna z skladeb obsahovala poctu časnému mentorovi a příteli jeho otce a strýce Philu Seamanovi. Steve byl poté uveden jako člen British Library za své služby v progresivní hudbě.

Během tohoto období se v roce 1993 Steve spojil se svým dobrým přítelem Zakem Starkeyem a založil kapelu Spin Out, kde vystupovali Zak na kytaru, Gary Roberts na basu, Gary Nuttall na kytaru a Steve Barnard jako "Smiley" na přídavné bicí a kytaru.

Po několik let Steve provozoval vícestopý zvukový a videozáznamový komplex a v roce 2013 jej bylo možno vidět psát, hrát a produkovat nové album se slavným trumpetistou Randy Breckerem.

V roce 1987 se Steve připojil k heavymetal/metal skupině Fastway vedené Fastem Eddiem Clarkem, dříve v Motörhead. Steve hrál na albu "On Target" a splnil si i koncertní povinnosti. V roce 1989 Clarke zaskakoval u skupiny Tank, vedené Algy Wardem spolu s basistou Gerrym McAvoyem. Clarke a Ward se připojili k Judge Trev Thoms pro album "Necropolis - End Of The Line", na němž se uvedl Bill Liesegang, bývalý kytarista Motörhead Würzela Burstona a Steva, znovu se spojil s Fastem Eddiem Clarkem a Johnem Clarkem. Steve se také objevil na dvou all star albech pro Japonské Polydor Records, na které společně nahrával s Donem Aireym a Scottem Gorhamem.

Steve se také připojil k britské heavy rockové kapele Atomgods (z níž se později stala Atomgod) při jejich nahrávce "History Re-Written" prostřednictvím záznamů GWR v roce 1991, kde také vystupoval filmový a televizní producent Lee Phillips na klávesy, Trev Thoms (Hawkwind), Bill Leisegang (Nina Hagen, Jack Bruce). Atomgod vedl Steva k tomu, aby se stal domácím bubeníkem pro GWR Records, kde hrál s Huwem Lloydem Langtonem a zejména s TANK, kde si plnil koncertní povinnosti.

Steve je v současné době aktivní jako bubeník skupiny Leader Of Down, poslední kapely Würzela (Michael Richard Burston) a basisty Tima Atkinsona. Jejich debutové album "Cascade Into Chaos" vyšlo ke konci roku 2016 a obsahovalo některé z posledních nahrávek zesnulého Lemmyho, spolu s Philem Campbellem a Eddiem Clarkem, který zemřel 10. ledna 2018 po bitvě s pneumonií.

Zpět
Studiové desky:
2016 Memories Of Times Yet To Be
1989 The Loreli
1981 Fire In The Sky
Ostatní nahrávky:
2017 Live at The Noorderlight
2016 Live At The Heathery Bar
2012 Live 2011
2010 Quasar Live 1984 - 1990
1985 Fire In Harmony


Skupina:
Keith Turner - Keyboards, Bass, 12-string Guitar
Keren Gaiser - Vocals
Clancy Ferrill - Guitars
Paul Johnson - Drums
Hosté:
Diskografie Memories Of Times Yet To Be
Vyšlo 6. prosince 2016, digital album

Seznam skladeb:
01. Eyes Of The Innocents (10:59)
02. In The Grand Scheme Of Things (5:09)
03. The Space In Between (10:52)
04. White Feathers (9:56)
05. Enigma At The Louvre (9:39)
Total Time: (46:35)

Artwork: Ed Unitsky

Skupina:
Keith Turner - Bass, Moog Bass Pedals, 12-string Guitar, Programming, Composer
Tracy Hitchings - Lead Vocals
Toshi Tsuchiya - Guitars, Roland Guitar Synth
David Wagstaffe - Drums, Vibes, Triangle
Hosté:
Diskografie The Loreli
Vyšlo 1989, Q Records, QUA-2 LP (UK)
CD 1989, Q Records, QUA-2 CD (UK)

Seznam skladeb:
01. The Loreli (5:10)
02. Seeing Stars, Pt. 2 (The Dark Star) (4:56)
03. As You Fall Alseep.... (10:34)
04. Logic? (10:30)
05. Power in Your Hands (7:02)
Total Time: (38:12)

Producer: Keith Turner
Artwork: Marina Anthony

Skupina:
Keith Turner - Bass, Moog Bass Pedals, 12-string Guitar, Composer
Paul Vigrass - Lead Vocals
Cyrus Khajavi - Guitar Synthesizer
Dillon Tonkin - Organ, Synthesizers
David Cairns - Drums
Hosté:
Pete Ware - MiniMoog
Steen Doosing - Drums
Peter Strade - Vibes, Keyboards
Diskografie Fire In The Sky
Vyšlo 1981/1982, Q Records, QUA-1 (UK)
CD 1990, Q Records, QUA-1 CD (UK) with new cover

Seznam skladeb:
01. Fanfare (0:42)
02. Seeing Stars (3:48)
03. Mission 14 (13:21)
04. U.F.O. (17:57)
      a) U.F.O. (5:52)
      b) Flying (2:51)
      c) Fire In The Sky (5:15)
      d) Moon (3:59)
Total Time: (35:48)

Producer: Keith Turner
Artwork: Keith Turner


Skupina:
Hosté:
Diskografie Live At The Noorderlight
Vyšlo 5. prosince 2017, digital

Seznam skladeb:
01. Seeing Stars (10:05)
02. Logic? (10:57)
03. The Loreli 05:50)
04. UFO (10:05)
05. As You Fall Asleep... (10:42)
06. White Feathers (9:54)
07. Power In Your Hands (8:05)
08. Mission 14 (16:47)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Live At The Heathery Bar
Vyšlo 29. prosince 2016, digital

Seznam skladeb:
01. Fanfare (3:02)
02. Flying (2:26)
03. Fire In The Sky (3:55)
04. Moon (2:38)
05. Logic? (8:59)
06. UFO (6:47)
07. Seeing Stars (8:49)
08. Nightmare (became As You Fall Asleep) (5:57)
09. Irony Journey (became Power In Your Hands) (9:12)
Total Time: (51:45)


Skupina:
Robert Robinson - Vocals, Keyboards
Keren Gaiser - Vocals, Keyboards
Keith Turner - Bass Guitar, 12 string Guitar, Moog Taurus
Paul Johnson - Drums, Percussion
Greg Studley - Guitars
Hosté:
Diskografie Live 2011
Vyšlo 20. září 2012, Q Records, QUA-L2

Seznam skladeb:
01. Seeing Stars I & II (9:29)
02. Power In Your Hands (7:20)
03. The Loreli (5:09)
04. As You Fall Asleep... (10:35)
05. In The Grand Scheme of Things (5:16)
06. Mission 14 (14:28)
Total Time: (52:17)


Skupina:
1984 / Tracks
Susan Robinson - Vocals
Dillon Tonkin - Keyboards
Cyrus Khajavi - Guitars
David Cairns - Drums
Keith Turner - Bass, Bass Synth, 12 string
1990 / Tracks
Tracy Hitchins - Vocals
Toshi Tsuchiya - Guitars
Dave Wagstaffe - Drums
Keith Turner - Bass, Bass Synth, 12 String
Hosté:
Diskografie Quasar Live 1984 - 1990
Vyšlo 2010,

Seznam skladeb:
01. Seeing Stars I & II 1984 (8:44)
02. Fire in the Sky 1984 (3:45)
03. Moon 1984 (2:34)
04. U.F.O. 1984 (6:41)
05. Seeing Stars I & II 1990 (9:18)
06. The Loreli 1990 (5:05)
07. U.F.O. 1990 (3:12)
08. Logic? 1990 (10:10)
09. Power In Your Hands 1990 (7:30)
Total Time: (56:59)


Skupina:
Quasar:
Keith Turner - Bass Guitar, Synthesizer [Taurus Pedals], Guitar [12 String]
Dave Wagstaff - Drums
Kevin Fitzgerald - Guitar
Dillon Tonkin - Keyboards
Susan Robinson - Vocals
Hosté:
Diskografie Fire In Harmony
Vyšlo 1985, Elusive Records, ARRLP 100

Seznam skladeb:
Side 1
01. Pendragon - Fly High Fall Far ()
02. Haze - Shadows ()
03. Liaison - A Tale Of You ()
04. Trilogy - Hidden Mysteries ()
Side 2
05. Solstice - Peace ()
06. Citizen Cain - Unspoken Words ()
07. LaHost - Blood And Roses ()
08. Quasar - Fire In The Sky ()
Total Time (45:24)

Written (08): Keith Turner
Producer (08): Quasar

Zpět

Arms & Legs cca 1976 (Left to right): Graham Maby, Mark Andrews, Joe Jackson, Dave Cairns, Clive Bates


'The Greyhound' at Fulham Palace Road, London, in 1985. Pictured are Kevin Fitzgerald (guitar), Susan Robinson (Vocals), and Keith Turner (Bass)


'The Greyhound' at Fulham Palace Road, London, in 1985. Pictured are Susan Robinson (Vocals), and Keith Turner (Bass).

Live at The Noorderlgt, Tilburg, Netherlands in 1990. Pictured is Tracy Hitchings (vocals) and Keith Turner (Bass)


Live at The Marquee Club, London, in 1985. Pictured is Susan Robinson (vocals) and Cyrus Khajavi (guitar)

At the NorCal Prog Festival, San Francisco, California, in Nov. 2012. Pictured are Keith Turner (Bass & 12 string),
Keren Gaiser (Vocals & Keyboards), Paul Johnson (Drums)At the NorCal Prog Festival, San Francisco, California, in Nov. 2012. Pictured are Clancy Ferrill (Guitar),
Keren Gaiser (Vocals & Keyboards), Paul Johnson (Drums)


Zpět
Oficiální stránky:
https://quasarband.bandcamp.com/
https://www.tracyhitchingsmusic.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  3.2.2021 
Menu Poslední aktualizace: 3.2.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©