Psychotic Waltz

Zpět
Aslan Band Psychotic Waltz pocházející z předměstí El Cajon ze San Diego, California USA, je progresivní metalová formace. Psychotic Waltz byli jednou z nejprogresivnějších metalových kapel 80. a 90. let. Svoji kariéru začali koncem roku 1986 pod názvem Aslan, když název byl zvolen podle lva Aslana z fantasy románu "The Lion, The Witch And The Wardrobe" (Lev, čarodějnice a skříň) od C. S. Lewise. S penězi získanými z místních show a prodejem triček zaznamenali v roce 1986 skladby "Spiral Power", "No Glory" a "To Chase The Stars", které se objevily na prvním demu "To Chase The Stars" pod vlastním názvem "Aslan". V Evropě bylo demo vydáno prostřednictvím licenční smlouvy s německou značkou Rising Sun Productions. Evropská komunita pro obchodování s metalovými nahrávkami si tohoto dema všimla a skupina získala nadšené recenze od fanzinů a od německých metalových fanoušků. Album bylo velmi dobře přijato v Evropě, bylo dokonce označeno jako album měsíce v některých evropských magazínech. Prakticky úplně bez propagace a s minimální podporou distribuce se stali extrémním předmětem zájmu hudebního podhoubí.

Toto demo již obsahuje klasickou sestavu skupiny - Buddy Lackey (vokály), Brian McAlpin (kytary), Dan Rock (kytary), Ward Evens (basa) a Norm Leggio (bubny). Kapela neztrácela čas tím, až najde svůj vlastní jedinečný zvuk v právě rodícím se světě progresivního metalu zachycující ducha Queensryche 80. let, Fates Warning a náznaky Iron Maiden, ale bez pochyby dokázali, že vytvořili svoji vlastní cestu k tomuto vývojovému stylu. Demo má oficiálně pouze tři skladby, ale "The Fry Tape" je čtvrtá neuvedená skladba. Je to divoká a experimentální skladba, která uvolňuje kreativitu a náchylnost kapely k silnému psaní písní a atmosférické konstrukci. Zatímco to celé začíná příjemně naladěnou akustickou kytarou s lehkými zvuky na pozadí, které poskytují atmosférickou konstrukci, sedmiminutová plus instrumentální stopa zobrazuje plně funkční progresivní kapelu v akci a na konci se opravdu rozezní zvukovým ekvivalentem ohňostroje elektroniky. "To Chase The Stars" a "No Glory" si nikdy nenašly domov na studiových albech, pouze "Spiral Tower" bylo znovu nahráno a skončilo na debutovém albu "A Social Grace".

Toto demo bylo vydáno pouze na kazetě, ale lze jej snadno najít v kombo balíčku "Into The Everflow / Bleeding", který obsahuje demo verzi "Aslan" jako bonusové skladby. Tyto skladby jsou více než dostatečně silné, aby mohly konkurovat jakékoli jiné progresivní metalové skupině i podle dnešních standardů. Poté, co ale objevili jinou skupinu se stejným názvem, změnili to své na Psychotic Waltz. V polovině roku 1988 následuje další demo kazeta "Psychotic Waltz" se čtyřmi skladbami "I Of The Storm", "Halo Of Thorns", "Successor" a "And The Devil Cried".

V následujícím roce podepsali smlouvu se společností Subsonic Records, která jim umožnila vydat debutové album "A Social Grace" nahrávané v The Studio v San Franciscu pod vedením producenta Mika Harrise. Debutové album je skvělou směsicí všeho, co kapela mohla nabídnout, od balady "I Remember" po strašidelně znějící skladbu "Spiral Tower". Náměty textů Lackey snad přímo sypal z rukávu. Do Evropy se deska dostala až v roce 1991 a i toto demo si našlo cestu do Evropské komunity pro obchodování s metalovými nahrávkami a skupina začala budovat svou věrnou evropskou fanouškovskou základnu. Album bylo v Evropě velmi dobře přijato, v některých evropských časopisech jako Rock Hard a Metal Hammer bylo jmenováno albem měsíce. Situace v USA byla obtížnější, protože album vyšlo pod vlastní značkou SubSonic Records. Prakticky bez propagace a minimální distribucí zůstal extrémně undergroundovou kapelou. V květnu 1991 se kapela objevila na festivalu Dynamo Open Air 1991 v Nizozemsku, kde je sledovalo až 30 000 lidí.

Po turné ale kytarista kapely Dan Rock utrpěl téměř smrtelnou nehodu poté, co při slaňování z mostu se dvěma přáteli spadl ze 40 stop od spodní strany mostu. Kytarista postrádal správné bezpečnostní vybavení a padl na 40 stop, zlomil si kotníky i zápěstí. Jeho pravé, kytarové zápěstí bylo rozdrceno a muselo být rekonstruováno pomocí fragmentů Rockovy kyčelní kosti. Podle Lackeyho má Rock rád výšky a riskoval. "Ale uzdravuje se rychle," řekl o něco později Lackey. "Měl by být zpátky do května".

Mezitím kapela udělala pár představení bez něj. Pro jednu show vyoužili jednoho kytaristu a zahráli si i melodie Jane's Addiction, Primus, Bad Brains a Black Sabbath. Jindy použili standartního kytaristu, který znal některé z jejich melodií. Mezitím zpěvák a textař Buddy Lackey využil současné polopauzy kvůli zraněného kytaristy Dana Rocka a začátkem roku 1992 začal nahrávat svůj vlastní sólový materiál k vydání na německém labelu. Německá společnost Dream Circle Records chtěla vydat další nahrávku kapely, ale plány nahrávání byly po Rockově nehodě odloženy. Lackey k tomu dodal: "Zavolal jsem do Dream Circle a řekl jsem jim, že pro ně udělám album." a doplnil ještě: "Nějakou hudbu, kterou jsem napsal v posledních několika letech, a něco, co nyní píšu. Hraju všechny nástroje sám - (digitálně) doma sekvencuji věci a pak vezmu pásky do místního studia. Protože mám denní práci, dělám to o víkendech a ve svém volném čase". Lackeyho sólové album vyšlo nakonec 10. března 1993 pod hlavičkou Dream Circle Records a dostalo název "The Strange Mind of Buddy Lackey".

Kapela mezitím pokračovala v nahrávání svého druhého alba "Into The Everflow", které probíhalo v období od srpna do října 1992 ve Phoenix Studios v Herne v Německu a produkoval je hlavním muž Mekong Delta Ralph Hubert. CD vyšlo v Evropě pod hlavičkou labelu Dream Circle Records a bylo velmi dobře přijato, v mnoha evropských magazínech získalo album ocenění "album měsíce". Po nahrání alba jestě před jeho vydáním skupina udělala malé turné, aby představila nové album, zatímco Dan Rock se zotavoval ze své nehody. Když se Rock zotavil, byla kapela nominována za nejlepší hard rockovou skupinu v roce 1992 od San Diego Music Awards.

V té době byla kapela na vrcholu své popularity. Podepsali smlouvu se labelem Ralpha Huberta Zardoz Music pro vydání jejich třetího alba nazvaného "Mosquito", v Evropě pak smlouvu s Intercord. Studiové nahrávky se uskutečnily koncem roku 1994 ve studiích Record Plant a Mad Hatter v Los Angeles za pomoci slavného metalového producenta Scotta Burnse. Počáteční odezvy na album byly smíšené, protože konvenčnější skladba písní, kterou kapela přinesla, rozdělila některé fanoušky, kteří dávali přednost jejich více technickému přístupu na předchozích albech, některé hardcore fanoušky kapely to vedlo k jejich označení "na odpis". Toto bylo poslední album, které bylo nahráno s jejich původní sestavou, neboť basista Ward Evans několik měsíců po dokončení a před jeho vydáním opustil skupinu po třech turné v Evropě. Novým baskytaristou se tehdy stal Phil Cuttino a Psychotic Waltz poté koncertovali s kapelou Threshold v Evropě. V této době se členové Psychotic Waltz rozhodli označovat se jako "underground hippie metal band".

Do studia vstoupili znovu v roce 1996, což se později ukázalo jako jejich poslední společná studiová na dlouhou dobu, kde nahráli své další album "Bleeding". I tentokrát Scott Burns odvedl zvukařskou práci, ale záznam už míchal Dan Rock a produkoval jej Woody Barber. Po skončení nahrávání, dříve než kapela začala koncertovat na podporu nového alba, kytarista Brian McAlpin oznámil ostatním, že kvůli rodinným povinnostem nebude moci s kapelou vystupovat. Byl nahrazen Steveem Coxem pro poslední dvě evropská turné skupiny. Nový basový hráč Phil Cuttino pak natočil i propagační video pro skladbu "Faded", které se však ukázalo jako katastrofální pro skupinu, když herečka, která se objevila ve videu žalovala skupinu v dubnu 1998 s prohlášením, že světlo při pořizování způsobilo její částečnou slepotu.

Zdlouhavá soudní bitva, která následovala, spojená s různými hudebními zájmy, které měli členové kapely, přispěla k prvnímu rozpadu kapely. Na přelomu let 1997 a 1998 opouštějí kapelu nejdříve Buddy Lackey a později i Leggio. Zbývající členové kapely se na krátkou chvíli pokusili s kapelou pokračovat, ale nakonec se každý vydal svoji vlastní cestou. Psychotic Waltz tak defakto ukončili svoji činnost... Dan Rock nahrál dvě instrumentální alba se svým projektem Darkstar. Norm Leggio a Steve Cox vytvořili skupinu Teabag a Buddy Lackey zformoval skupiny Deadsoul Tribe a The The Shadow Theory, kde vystupoval pod jménem Devon Graves. Leggio pokračoval v hraní s Broken Foundation, také vlastní Blue Meannie Records v El Cajon. Oblíbil si "Another State of Mind", metalovou nedělní noční show, která se vysílala na Rock 105.3 již několik let.

Teprve po cca 23 letech se Psychotic Waltz v roce 2010 znovu sešli v původní sestavě, vystupovali po Evropě na podporu Nevermore a Symphony X na turné nazvaném The Power Of Metal a objevili se i na různých festivalových vystoupeních. Mezitím Century Media Records vydala každé ze čtyř alb skupiny na vinylu jednotlivě a poskládala také 6-LP box sadu nazvanou "The Architects Arise: The First Ten Years" limitovanou pouze na 500 kopií, která obsahovala čtyři alba plus jejich demo nahrávky.

Když kapela v roce 2012 ohlásila opětovné zformování Psychotic Waltz, Devon Graves a Dan Rock nebyli členy skupiny, přičemž Steve Cox byl druhým kytaristou. Když však Devon Graves přišel na koncerty Deadsoul Tribe v Řecku, vypadal pozitivně na návrat ke kapele. V roce 2011 trvalo dlouho Dana přesvědčit, aby se znovu připojil, neboť neexistoval žádný skutečný cíl, který by se zdál hodný veškerého úsilí, které by to vyžadovalo, navíc jeho žena byla v té době těhotná. Jakmile se ale dcera narodila a všechno bylo v pořádku, byla tato příležitost mnohem přijatelnější. Až nabídka turné "Power Of Metal" mu poskytla motivaci, na kterou čekal. Devon souhlasil, ale v tajnosti, protože to chtěl udržet v klidu, dokud nebylo vydáno album s The Shadow Theory.

Na YouTube lze objevit vystoupení kapely z 20. března 2011 v 013 v Tilburgu v Nizozemsku během turné Power Of Metal European a 15. července na festivalu Zwarte Cross (Černý kříž) v Lichtenvoorde v Holandsku.

Kapela se pak vrhla na psaní materiálu pro páté studiové album, které by mělo být jejich první nahrávkou za dvou desetiletích. V červenci 2019 Psychotic Waltz podepsali smlouvu s InsideOut Music a vstoupili do studia, aby nahráli své první album po 23 letech. S nimi tam vešel i zvukový mistr Ulrich Wild a rovněž proslulý Jens Bogren (Opeth, Fates Warning, Arch Enemy), který obstaral záležitosti okolo mixingu pro jejich pátou studiovou nahrávku, která se má objevit v únoru 2020. Opětovné vydání celého katalogu Psychotic Waltz bude také vycházet na InsideOutMusic.

Kapela k tomu dodala: "Nemohli bychom být šťastnější, když jsme se připojili k seznamu InsideOutMusic! Brzy jsme velmi nadšeně začali sdílet naše nadcházející páté album se všemi a je také skvělé, že se nám podaří nachystat náš dřívější katalog znovu všem k dispozici. Děkujeme všem trpělivým fanouškům a všem ve společnosti InsideOut, že jste nám věřili a dali nám příležitost udělat to správně".

Páté studiové album dostalo název "The God-Shaped Void" a nahráli je původní členové, mixoval je a produkoval Jens Bogren (Opeth, Devin Townsend, Symphony X), přebalu alba se ujal dlouhodobý partner pro vizuální design Travis Smith (Katatonia, Riverside, Nevermore). Od prvního dne po finální mix a mastering trvalo vytvoření nové desky tři měsíce. Jeho vydání je naplánováno na 14. února 2020 pod hlavičkou InsideOut Music. Jejich ochranná známka dvojité kytarové harmonie a sóla a výrazné vokály album bez námahy dostanou tam, kde Psychotic Waltz skončili, je směsí dokonalého muzikantství, mysticko lyrické sklony a zvuk, který zachycuje nejlepší prvky pradávné i moderní éry.

Jako první skladbu kapela zveřejnila v prosinci 2019 úvodní skladbu alba "Devils And Angels" v lyrickém videu od společnosti Cloud Music Typography. Psychotic Waltz ji okomentovali následovně: "Byla to druhá píseň, kterou jsme dokončili pro album, hned po písni "The Fallen". Brian měl na začátku nějaké robustní riffy, pak jsme do něj přidali naše vlastní chuťové koření, z nichž některé si můžete opravdu užít ve sluchátkách. A výsledek byl mnohem epičtější, než jsme sami čekali!"

Základ skladeb pro "The God-Shaped Void" byl zaznamenán se zvukařem Ulrichem Wildem v domovském městě kapely v San Diegu, poté se dokončil zbytek nahrávek ve studiu D v Rakousku (kam se přestěhoval zpěvák kapely) a nakonec materiál smíchal a masteroval Jens Bogren ve Fascination Street Studios ve Švédsku. Kytarista Dan Rock se vyjádřil k procesu vytváření a nahrávání takto: "Nejprve bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří nás v průběhu let podporovali. Nové album by pravděpodobně neexistovalo, kdyby nebylo dobrých časů a podpory fanoušků, které jsme měli na našich reunionových turné po Evropě v roce 2011/2012. Opravdu jsem se zahloubal do toho, jak by bylo cool znovu vytvořit novou hudbu, místo toho, abychom neustále přehrávali první čtyři alba. Protože jsme všichni žili vzdáleněji, zvlášť pak Devon, byl to mnohem pomalejší proces, než mít nás všech pět ve stejné místnosti, jako jsme byli zvyklí. Ale časy se mění a internet docela pomohl. Normálně jsme se Brian a já sešli doma s kytarovými party, ať už sami nebo společně. Někdy jsme naprogramovali základní bubnový rytmus, aby Norm zapadl do vibrací, které jsme cítili, a některé z nich zůstaly, zatímco jiné byly značně vylepšeny jeho mnohem lepšími bubenickými schopnostmi. Našli jsme si čas (samozřejmě), šli jsme po jedné písni najednou, nacvičovali jsme ji a nahrávali jsme ji ve zkušebně, dokud jsme s ní nebyli hudebně spokojení. Pak jsem nahrál jednotlivé skladby, které si Devon stáhl ve svém domácím studiu, aby je mohl remixovat, a opravdu vidět, co každý chlap dělá. Dokázal přidat vokály, provádět úpravy a přeskupovat části, které mu dávaly smysl jako zpěvákovi, a pak nám je v případě potřeby poslat zpátky k přezkoumání, retracku nebo předělání... takto jsme udělali všechny naše předprodukční mixy."

Závěrem ještě dodal: "A nic z toho by nebylo možné, kdyby InsideOutMusic v nás nevěřili, že po tak dlouhé době vydali novou desku. Děkujeme všem, kteří to po všech těch letech umožnili. Doufáme, že to bude stát za to čekání!"

PSYCHOTIC WALTZ se nadále objevují na amerických i evropských festivalech ProgPower a ke svému koncertování také přidali několik speciálních klubových koncertů v Německu s podporou Ghost Ship Octavius.

"Poté, co je album vyjde v únoru, doufáme, že uděláme další festivaly a mini-turné v Evropě," říká Rock. "Bylo by skvělé znovu zahrát některé vystoupení i ve Státech. Právě jsme udělali ProgPower USA v Atlantě před několika měsíci, což byl náš první koncert v USA od roku 1997, a věřte tomu nebo ne, bylo by opravdu skvělé odehrát nějaké další koncerty, které nevyžadují 10 hodin létání! Opravdu bychom rádi na větším turné jako podporu alba, podobně jako to, co jsme dělali při turné Power of Metal, to by bylo ideální. V tuto chvíli si myslím, že se díváme na věci, které se plánují na léto a možná až do roku 2021. Kdo tedy ví, jestli to bude přijato dobře, možná se vrhneme i na pokračování v tvorbě nové hudby mimo to?"

Zpět
Členové:
Dan Rock - Guitars, Keyboards (1985-1996, 2010-present)
Ward Evans - Bass (1985-1994, 2010-present)
Norman Leggio - Drums (1985-1996, 2010-present)
Brian McAlpin - Guitars (lead & acoustic) (1985-1996, 2010-present)
Devon Graves - Vocals, Flute (1986-1996, 2010-present)
Bývalí členové:
Steve Cox - Guitars (2010)
Phil Cuttino - Bass (1994-1997)

Členové
(narozen ***, United States)
Guitars, Keyboards (1985-1996, 2010-present)


Dan je americký hudebník a hráč na kytaru a zakladatel kapely Psychotic Waltz. Je znám také z působení v kapelách Darkstar a End Amen.

Dan Rock asi před 10 lety po rozpadu kapely objevil ženu svého života a rozhodl se dokonce přestat hrát hudbu, protože si myslel, že láska je důležitější než hudba. Naštěstí se rozhodl vrátit se při reunionu kapely.
Členové
(narozen ****)
Bass (1985-1994, 2010-present)


Ward je americký hudebník, hráč na basovou kytaru a zakladatel kapely Psychotic Waltz.
Členové
(také Norm Leggio, Norm "The Legend" Leggio)
(narozen 4. června 1967, El Cajon, California, USA)
Drums, Percussion (1985-1996, 2010-present)


Norman je americký hudebník a hráč na bicí a zakladatel kapely Psychotic Waltz. Působil také v kapelách Cage, End Amen, Teabag a Nukem. V mládí si vzal lekce na bicí hrával i osm hodin denně, když chodil na střední školu. Jeho rodiče vlastnili lahůdkářství Leggio’s Market v El Cajon, kde také pracoval při obsluze. Nyní vlastní a provozuje také obchod s hudebninami The Blue Meannie v El Cajon.

Před nedávnem Norm Leggio hrál s Broken Foundation. V prosinci 2006 vstoupil kapely ze San Diega, thrash metallových Brick Bath, kde nahradil Mika Owena.

Nahrával s kapelami:
Nukem - Drums (2012-present)
2016 "The Unholy Trinity" - Drums
2015 "Nukem" (Demo) - Drums

Tea-bag - Drums
2001 "Teabag" - Drums (as "Norm")
Členové
(narozen ****)
Guitars (lead & acoustic) (1985-1996, 2010-present)


Brian je americký hudebník, kytarista a zakladatel kapely Psychotic Waltz. Brian McAlpin se pohybuje na invalidním vozíku, neboť od automobilové nehody v roce 1984 je ochrnutý od pasu dolů.

Brian McAlpin oznámil ostatním v roce 1996, že kvůli rodinným povinnostem nebude moci s kapelou vystupovat. Nahradil jej Steve Cox. Při reunionu kapely v roce 2010 se naštěstí do sestavy vrátil.

Hostoval také na albu kapely Darkstar "Heart Of Darkness" z roku 1999.
Členové
(celým jménem Buddy Howard Lackey)
(také jako Buddy Lackey)
(narozen 1. července 1966, San Diego, California, USA)

Vocals, Flute (1986-1996, 2010-present)


Devon, dříve znám jako Buddy Lackey, je americký zpěvák, který je znám jako zakladatel kapel Psychotic Waltz Deadsoul Tribe a The Shadow Theory.

Jeho výčet kapel je následující: Aslan (1986), Psychotic Waltz (1986-1996, 2010-present), Deadsoul Tribe (2000-2009) a The Shadow Theory (2007-present). První kapelou po rozpadu Psychotic Waltz byla Deadsoul Tribe, kde začal používat jméno Devon Graves, později v roce 2009 založil i The Shadow Theory, se kterou však natočil pouze jedinou desku, než se vrátil k Psychotic Waltz.

Během zranění Rocka a pauzy v aktivitě kapely si vyzkoušel nahrát i sólové album, které vyšlo 10. března 1993 pod hlavičkou Dream Circle Records a dostalo název "The Strange Mind of Buddy Lackey".

Z osobních důvodů se v roce 1999 odstěhoval do Vídně, Rakousko, kde žije a působil v kapele Deadsoul Tribe.
Členové
(narozen ****)
Guitars


Steve je americký hudebník a hráč ny kytaru. V roce 2010 se nakrátko stal členem kapely Psychotic Waltz, kde na koncertech nahradil Briana McAlpine. Steve Cox je také veteránem místních kapel Dance Macabre a Death From Above a také tribut kapel jako Hell Bent (tribut Judas Priest) a Madman (Ozzy tribute).

Když se Psychotic Waltz rozpadli, založil s bývalými hudebníky Psychotic Waltz kapelu Teabag. Nahrával také desky s kapelou DeadRingers Guild.

DeadRingers Guild - Guitars
2010 "DeadRingers Guild II" (EP) - Guitars (lead)

2008 "Demo 2008" (Demo) - Guitars (lead)
Tea-bag - Guitars
2001 "Teabag" - Guitars (as "Steve")
Členové
(narozen ****)
Bass (1994-1997)


Phil je americký hudebník a hráč na baskytaru. Stal se členem kapely Psychotic Waltz v roce 1994, kde nahradil na 3 roky zakládajícího basistu Warda Evanse.

Basista Phil Cuttino nahrál a natočil i propagační video pro skladbu "Faded" z jejich desky "Bleeding" (1996).

Zpět
Studiové desky:
2020 The God-Shaped Void
1996 Bleeding
1994 Mosquito
1992 Into The Everflow
1990 A Social Grace
1988 Psychotic Waltz
1986 Aslan
Ostatní nahrávky:
1999 Dark Millenium
1998 Live & Archives

Devon Graves:
1993 The Strange Mind of Buddy LackeySkupina:
Dan Rock - Guitars, Keyboards
Devon Graves - Vocals
Ward Evans - Bass
Norman Leggio - Drums
Brian McAlpin - Guitars
Hosté:
Diskografie The God-Shaped Void
Vyšlo 14. února 2020, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Devils and Angels (06:29)
02. Stranded (04:49)
03. Back to Black (03:52)
04. All the Bad Men (03:59)
05. The Fallen (05:49)
06. While the Spiders Spin (05:49)
07. Pull the String (04:54)
08. Demystified (05:12)
09. Season of the Swarm (05:57) /*
10. Sisters of the Dawn (06:41)
11. In the Silence (05:16)
Total Time (58:47)

/* Bonus-track "Season Of The Swarm" will be available on the limited Mediabook CD
Produced: Dan Rock and Brian McAlpin
Engineering: Ulrich Wild at Rarefied Studios in San Diego, CA
Assistant Engineer: Josh Mallit
Vocals recorded: Devon Graves at Studio D, Vienne, Austria
Guitars recorded at Rock and Roll Studios, San Diego, CA
Mixing and Mastering: Jens Bogren at Fascination Street Studios in Örebro, Sweden
Artwork: Travis Smith
Featuring their trademarked dual guitar harmonies/leads and distinctive vocals, the album effortlessly picks up right where PSYCHOTIC WALTZ left off, blending accomplished musicianship, a mystical lyrical bent, and a sound that captures the best elements of both vintage and modern eras.

Skupina:
Buddy Lackey - Vocals, Flute
Brian McAlpin - Guitars
Dan Rock - Guitars
Phil Cuttino - Bass
Norm Leggio - Drums
Hosté:
Diskografie Bleeding
Vyšlo 1. července 1996, Bullet Proof Records, IRS 993.624 (Germany)
CD 2004, Metal Blade Records, 3984-14455-2 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Faded (3:45)
02. Locust (3:30)
03. Morbid (3:39)40
04. Bleeding (3:55)
05. Need (4:48)49
06. Drift (3:34)
07. Northern Lights (3:19)20
08. Sleep (3:24)25
09. My Grave (3:27)28
10. Skeleton (3:25)
11. Freedom? (4:46)47
Total Time: (41:32)

Artwork: Travis Smith

Skupina:
Buddy Lackey - Vocals, Flute
Brian McAlpin - Guitar
Ward Evans - Bass
Dan Rock - Guitars, Sequencing
Norm Leggio - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Mosquito
Vyšlo 25. července 1994, Bullet Proof Records, IRS 972.157 (Germany)
CD 2004, Metal Blade Records, 3984-14454-2 (Europe) New cover art

Seznam skladeb:
01. Mosquito (3:15)
02. Lovestone Blind (4:15)
03. Haze One (4:37)
04. Shattered Sky (4:49)
05. Cold (4:26)
06. All The Voices (3:04)
07. Dancing In The Ashes (2:32)
08. Only Time (4:37)
09. Locked Down (3:26)
10. Mindsong (6:07)
11. (silence) (2:13)
12. Darkness (1:49)
Total Time: (44:07)

Bonus track on 2011 reissue:
11. Darkness (1:49) - hidden track

Artwork: Mike Clift with Kai Strande

Skupina:
Buddy Lackey - Lead Vocals, Percussion (08)
Brian McAlpin - Guitars
Dan Rock - Guitars, Keyboards, Piano & Percussion (08)
Ward Evans - Bass
Norm Leggio - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Into The Everflow
Vyšlo listopad 1992, Dream Circle Records, DCD 9205 (Germany)
2004, 2CD Metal Blade Records, 3984-14453-2 (Europe) - A bonus track & extra disc with 10 demos

Seznam skladeb:
01. Ashes (5:09)
02. Out Of Mind (4:45)
03. Tiny Streams (5:04)
04. Into The Everflow (8:22)
05. Little People (4:05)
06. Hangin' On A String (3:37)
07. Freakshow (5:40)
08. Butterfly (9:20)
Total Time (46:08)

Bonus track on 2004 & 2011 reissues:
09. Disturbing The Priest (6:02)

Bonus disc from 2004 reissue:
Into The Everflow Demo:
01. Into The Everflow (8:10)
02. Tiny Streams (5:01)
03. Little People (4:00)
04. Hanging On A String (3:53)
05. Freakshow (5:29)
06. Butterfly (8:42)
Aslan Demo:
07. To Chase The Stars (4:44)
08. No Glory (5:45)
09. Spiral Tower (5:32)
10. The Fry Tape (7:16)
Total Time: (58:32)

Artwork: Mike Clift

Skupina:
Dan Rock - Lead Guitar, 6 & 12 string Acoustic Guitars, Piano, Vibraslap
Ward Evans - Bass, Tambourine
Brian McAlpin - Lead Guitar, Acoustic Guitar
Buddy Lackey - Vocals, Flute, Piano, Keyboards, Acoustic Guitar
Norm Leggio - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie A Social Grace
Vyšlo 26. listopadu 1990, Rising Sun Productions/Sub Sonic Records, SUS 1102-2 (US)

Seznam skladeb:
01. ...And The Devil Cried (5:45)
02. Halo Of Thorns (5:31)
03. Another Prophet Song (5:28)
04. Successor (4:13)
05. In This Place (4:10)
06. I Remember (5:26)
07. Sleeping Dogs (1:34)
08. I Of The Storm (4:34)
09. A Psychotic Waltz (6:11)
10. Only In A Dream (3:37)36
11. Spiral Tower (5:59)00
12. Strange (6:38)
13. Nothing (5:44)
Total Time: (64:50)

Recorded at "The Studio" 1989 – 1990
Producer: Psychotic Waltz, Mike Harris, Rich Thompson
Artwork: Mike Clift

Skupina:
Buddy Lackey - Vocals and Keyboards
Dan Rock - Guitars
Brain McAlpin - Guitars
Ward Evans - Bass
Norm Leggio - Drums
Hosté:
Diskografie Psychotic Waltz
Vyšlo 1988, not on label
1990, Sub-Sonic, PRO 001

Seznam skladeb:
01. And The Devil Cried (5:44)
02. Successor (4:09)
03. Halo Of Thorns (5:28)
04. I Of The Storm (4:35)
Total Time (19:56)


Skupina:
Buddy Lackey - Vocals
Brian McAlpin - Guitars
Dan Rock - Guitars
Ward Evans - Bass
Norm Leggio - Drums
Hosté:
Diskografie Aslan
Vyšlo 1986, not on label

Seznam skladeb:
01. To Chase The Stars (4:44)
02. No Glory (5:45)
03. Spiral Tower
Bonus track:
04. The Fry Tape (7:19)
Total Time: (16:00)Skupina:
Buddy Lackey - Lead Vocals
Brian McAlpin - Guitars, programming
Dan Rock - Guitars
Ward Evans - Bass
Norm Leggio - Drums
Hosté:
Diskografie Dark Millenium
Vyšlo 5. dubna 1999, Institute Of Art Records, RTD 397.0042.2 (Germany)

Seznam skladeb:
Penetralia: A Soundtrack For Reaching The Higher Spheres Into Narcotic Dances 01. Trust (2:31)
02. Planets (1:41)
03. Erotic Nightmares (1:30)
04. Anguish (3:29)
05. Sadness (2:22)
06. Save My Baby (1:53)
07. Pleasures Of The Flesh (8:13)
08. Flight To Nowhere (6:07)
09. The Dream (10:26)
10. Disturbing The Priest (Black Sabbath cover) (6:03)

The Dynamo Concert '91
11. Nothing (6:25)
12. And The Devil Cried (5:39)
13. In This Place (3:58)
The Las Vegas/San Diego Tapes
14. In The Flesh (Pink Floyd cover) (3:29)
15. Disturbing The Priest (Black Sabbath cover) (5:40)
16. Diary Of A Madman (Ozzy Osbourne cover) (6:37)
17. Interview With Mike Clift (1:07)
Total Time: (78:36)77:38

Composed: Brian McAlpin (01-09), Dan Rock (08,09), Psychotic Waltz (11-13)
Tracks 11 to 13 recorded in Eindhoven, Holland May 20th
Tracks 14 to 16 recorded in summer 1990

Skupina:
Buddy Lackey - Vocals, Keyboards
Brian McAlpin - Guitars
Dan Rock - Guitars
Ward Evans - Bass
Norm Leggio - Drums
Hosté:
Diskografie Live & Archives
Vyšlo 12. října 1998, Institute Of Art Records, RTD 397.0038.2 (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1: (77:29)
01. Intro (1:11)
02. I Of The Storm (4:29)
03. Halo Of Thorns (6:24)
04. Nothing (7:06)
05. And The Devil Cried (6:04)
06. A Psychotic Waltz (6:16)
07. Only In A Dream (3:37)
08. Sucessor (5:08)
09. Strange (6:27)
10. Out Of Mind (4:55)
11. I Remember (5:34)
12. In This Place (5:12)
13. Little People (4:23)
14. Spiral Tower (7:04)
15. I'm The Walrus (3:32)

CD 2: (73:47)
01. Flashback Into The Abyss (4:07)
02. Burn The Night (3:33)
03. To chase the stars (4:44)
04. Snippet (0:15)
05. No Glory (5:45)
06. Spiral Tower (5:32)
07. The Fry Tape (7:15)
08. Successor (4:06)
09. Halo Of Thorns (5:33)
10. The Keeper (6:47)
11. Dan's Fall (2:00)
12. 007 (0:50)
13. Flute Solo (1:20)
14. Diary Of A Madman (7:10)
15. Pre-freakshow (0:52)
16. Clusterfuck Jam (4:58)
17. Unfinished (8:35)
18. The Ending (0:17)
Total Time: (151:16)

Producer: Norwood Castle Barber II (tracks: 2-1 to 2-18)
Mixed: Norwood Castle Barber II (tracks: 2-1 to 2-18)
Mastered: Stefan Noltemeyer (tracks: 2-1 to 2-18)
Art Direction: Siggi Blasey
Coverart: Siggi Blasey
CD1: Live in Hamburg at the Knust (1.7.1991), "was recorded directly onto dat by a sonic fanatic"
CD2: Archives and Documents
Collection of archives from the band members, containing 4 before unreleased tracks, an 8 track demo of the bands first demo tape and a quality recording of the Aslan demo. Contains a 32 page booklet with live shots and original artist Mike Clift's paintings and early flyers.
Track 1-15 is a The Beatles cover, written by John Lennon, Paul McCartney

Nahráli:
Buddy Lackey - Vocals, Guitars, Keyboards, Bass, Flute, Percussion
Hosté:
Frank Jauernick - Guitars
Dirk Godau - Guitars
Ingo Holzhauer - Bass
Peter Haas - Drums
Diskografie The Strange Mind of Buddy Lackey
Vyšlo 10. března 1993, Dream Circle Records

Seznam skladeb:
01. Whispering Into Oblivion (7:20)
02. It's A Ghetto (3:14)
03. Sing (3:53)
04. Five Years (4:33)
05. Windsong (4:39)
06. Let's Start A War (5:49)
07. State Of Mind (4:43)
08. Just Like A Timepiece (6:35)
09. ...Whispering (0:51)
Total Time: (41:37)

Mastering: Helge Have

Zpět
Kapela ASLAN


Aslan - Ward Evans , Norman Leggio , Buddy Lackey a Dan Rock

  


PSYCHOTIC WALTZ 2019 (from left to right): Dan Rock, Ward Evans, Brian McAlpin, Devon Graves, Norman Leggio


(Left to right) - Dan Rock, Devon Graves, Ward Evans, Norman Leggio, Brian McAlpin

Zpět

      Oficiální stránky:
      http://psychoticwaltz.com/
      https://psychoticwaltz.bandcamp.com/
      https://www.facebook.com/PsychoticWaltzOfficial/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.1.2020 
Menu Poslední aktualizace: 22.1.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©