Pinn Dropp


Zpět
Skupina Pinn Dropp vznikla v polské Varšavě v roce 2015 jako koncept vytvořený kytaristou a skladatelem Piotrem Sym, který chtěl najít svoji hudební škatulku, aby vyjádřil svou lásku k progresivní hudbě. Po intenzivním období skládání se Piotr v roce 2015 spojil s bubeníkem a skladatelem Dariuszem Piwowarczykem, který mu pomohl vytvořit jasný tvar zvuku Pinn Dropp. Hledání linky mělo za následek krátce trvající spolupráci s vokalistou Krzysztofem Sałapou, kterého na jaře roku 2017 nahradil zpěvák a multiinstrumentalista Mateusz Jagiełło. Basista Paweł Woliński vstoupil do kapely v únoru 2018 a skupina začala připravovat hudbu na debutové album.

V prosinci 2017 kapela vydala debutové digitální EP "Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite", které bylo v polských médiích, i některých zahraničních, celkem jejich pochvalně recenzované. Skladba "Kingdom of Silence" z tohoto EP se díky hlasování posluchačů držela šest měsíců v žebříčku Rockserwis.fm. Během roku 2018 se k tomu navíc hledala a doplňovala sestava kapely. Basista Pawel Wolinski se připojil ke kapele v únoru 2018 a spolu s ním skupina dokončila nahrávání alba. Dne 13. dubna kapelu na kvintet doplnil klávesista Marcin Małek, který ale vydržel jen do srpna 2018, kapela jeho odchod oznámila 11. srpna na Facebookových stránkách. Nicméně jeho odchod neměl vliv na prerušení práce na albu, který bylo již téměř celé zaznamenáno. Mezitím kapela stihla odehrát své první živé vystoupení na 12th Festival of Progressive Rock v Toruni, Polsko, který se konal ve dnech 7. až 8. července 2018.

Skladba "Human Corporate Machine" byla první zveřejněnou skladbou z jejich připravovaného nového alba. Skladba byla dne 28. září 2017 k dispozici na stránkách Bandcamp a dalších streamingových službách, včetně Spotify, Apple Music a Google Play. Singl poskytl náhled na aktuálně nahrané album "Perfectly Flawed". Ačkoli tato skladba nebude k dispozici při fyzickém vydání alba, bude dostupná jako bonusová skladba pro každého, kdo si koupí CD přímo z labelu kapely nebo koupí digitální verzi alba na Bandcamp.

První studiové album kapely pod názvem "Perfectly Flawed" vyšlo 22. prosince 2018 digitálně. Na CD nosiči se album objeví prostřednictvím labelu Music & More Records 18. ledna 2019. Na CD se dostalo 7 skladeb trvajících celkem více než 70 minut. Objevily se tam také tři písně známé z jejich debutu "Re: verse, Re: treat, Re: unite", ale byla remixovány, částečně i remasterované.

Hudba vyplňující první album Pinn Dropp spojuje klasické prvky progresivního stylu 70. let, ke kterým patří dlouhé skladby, orchestrální aranžmá, analogové syntezátory, použití hammondek nebo mellotronu, s modernějšími i těžšími zvuky, které v symbióze s hudebním prostorem a bohatostí barev a melodií vytvářejí velmi zajímavou a podmanivou hudbu. Piotr se k albu vyjádřil: "Máme toho hodně co říci a chtěli jsme se podělet s naší hudbu s lidmi, kteří jsou jako my příznivci tohoto hudebního stylu.".

Pinn Dropp vydali debutové album "Perfectly Flawed" a nyní skupina představí její obsah naživo. Kapela od jara letošního roku hraje ve změněné a rozšířené sestavě. Kapela oficiálně oznámila 30. května 2019, že Bartek Kosiński se stal v květnu 2019 klávesovým hráčem na plný úvazek. Kapela s nim již nějakou dobu spolupracuje, ale nyní je čas jej oficiálně představit. Spolupracují již na demo skladbách plánovaných pro druhé album, takže si můžete také poslechnout Bartekovu hru na novém albu. Novým bubeníkem pak makedonský hudebník Zoran Krecho, který nahradil Dareka Piwowarczyka. Tím se kapela přiblížila o další krok k zahájení koncertních aktivit.

Varšavská skupina Pinn Dropp vystoupí na II. Ročníku říjnového festivalu Progolucja, který se bude konat 19. října 2019 ve Vratislavi. Dne 12. prosince bude kapela hrát ve VooDooClub ve Varšavě. Skupina také pracuje na novém albu s názvem "For The Love Of Drama", které by mělo být vydáno v roce 2020.

Skupina Pinn Dropp, debutující počátkem roku 2019 dobře přijatým albem "Perfectly Flawed", vydala v digitální podobě akustický singl "Dreamscape Of Silence". Obsahuje písně "Fluorescent Dreamscape" (part two) a "Kingdom Of Silence". Akustické verze ve pozměněném aranžmá byly nahrány naživo hlavně pro krakovské rádio Rock Serwis FM pro vysílání v prosinci. Volba skladeb nebyla náhodná, protože obě zůstaly na vrcholu nejpopulárnějších písní v rádiu po dlouhou dobu. Singl lze zakoupit na webových stránkách skupiny na Bandcamp nebo na nejznámějších streamovacích službách Spotify, Apple Music, iTunes, Google Play, Deezer a Amazon.

V roce 2020 skupina plánuje na koncertech stále propagovat "Perfectly Flawed" a nahrávat a vydávat druhé album. Prvním potvrzeným koncertem skupiny v novém roce bude představení v Grudziadzu, 15. února 2020, společně s kapelami Hipgnosis a The Broken Bridges.

Zpět
Členové:
Piotr Sym - Electric and Acoustic Guitars
Mateusz Jagiełło - Vocals, Bass Guitar, Keyboards (jaro 2017-dosud)
Paweł Woliński - Bass Guitar (únor 2018-dosud)
Bartek Kosiński - Keyboards
Zoran Krecho - Drums
Bývalí členové:
Dariusz Piwowarczyk - Drums, Sample & Programming (2015-dosud)
Marcin Małek - Keyboards
Pawel Ryszard - Bass
Krzysztof Sałapa - Vocals (- jaro 2017)

Členové Piotr Sym
(Narozen ***, )
Electric and Acoustic Guitars


Piotr je polský hudebník, kytarista a zakladstel skupiny Pinn Dropp.
Členové Mateusz "Matt" Jagiełło
(Narozen 13. ledna, Lowicz, Poland)
Vocals, Bass Guitar, Keyboards


Mateusz Jagiełło je polský hudebník, kytarista a zpěvák, hrající a vystupující už od roku 1999, nyní člen kapely Pinn Dropp.

Již dříve nahrál svoji sólovou desku "Immortal" vydanou 5. září 2016, se kterou si získal přízeň progrockového publika.
Členové Paweł Woliński
Bass Guitar

Paweł je polský hudebník a hráč na basovou kytaru. V současní době je členem varšavské kapely Pinn Dropp.
Členové Bartek Kosiński
Keyboards

Bartek je polský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Vydává vlastní nahrávky pod hlavičkou projektu Egret Music Project z Podlaskie Voivodeship, Polsko. V květnu 2019 se stal členem kapely Pinn Dropp. Od konce roku 2017 působil také v kapele BOBBY FROM PERU (alternative rock) z Białystoku, ale jen krátce.
Členové Zoran Krecho
Drums, Percussion

Zoran začal své hudební dobrodružstvím hraním na bicí nástroje jako teenager se skupinou Kozhi Debeli, kterou vytvořila skupina přátel fascinovaná západním funky, punkem, rockem... Později změkl s věkem a vystupoval s kapelou Kameleon, když hráli vlastní pop-rockové písně, stejně jako covery rocku a popu západních a jugoslávských skupin. Mezitím také hostoval s jinými kapelami. Ukončení spolupráce s Kameleon jej přinutilo k rozhodnutí přesunout se z Makedonie do Polska, kde začíná dobrodružství s Pinn Dropp.

Zoran má rád všechny druhy dobré, profesionálně znějící hudby, ale může poslouchat non-stop kapely jako Primus, RHCP, Rage Against The Machine, Tool, Porcupine Tree, David Bowie. Jeho vášni je také práce se zvukem. Ve svém vlastním hudebním studiu Krecho Sound Studio v Ohridu v Makedonii spolupracoval s mnoha makedonskými a zahraničními umělci a skupinami při produkci, aranžování a nahrávání zvuku, např. kapely Hardfaced, Kameleon, Scattered, NUMB, Lidum Merrko, Melissa, Vehementor, Kain a GFJF.
Členové Dariusz Piwowarczyk
Drums, Sample & Programming

Dariusz je polský hudebník a hráč na bicí žijící ve Varšavě. Od prosince 2018 pracuje ve firmě Tanie Nadruki - Drukarnia Nadruków.
Členové Marcin Małek
(Narozen ***, Biłgoraj, Poland)
Keyboards


Marcin je polský hudebník žijící v Białołeka, Warszawa, Poland, a v současné době je členem projektu Ida Dzik. Zároveň studuje kvantitativní metody v oborech Ekonomika a Informační systémy na Varšavské ekonomické škole (SGH Warsaw School of Economics). Předtím se učil na Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w BIłgoraju.
Členové Pawel Ryszard
(narozen 27. května )
Bass


Pawel je polský hudebník a basista, který byl krátce členem Pinn Dropp. Navštěvoval školu North Notts College.

Zpět
Studiové nahrávky:
2018 Perfectly Flawed
2018 Human Corporate Machine (SP)
2017 Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite (EP)
Mateusz "Matt" Jagiełło:
2016 Nieśmiertelny


Skupina:
Piotr Sym - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards
Mateusz "Matt" Jagiełło - Vocals, Keyboards
Paweł "Paul Richard" Woliński - Bass Guitar
Dariusz Piwowarczyk - Drums, Sample, Programming
Hosté:
Syndrom N - Keyboards
Diskografie Perfectly Flawed
Vyšlo 22. prosince 2018 (digital), CD 18. ledna 2019, Music & More Records, CD017

Seznam skladeb:
01. Significant Someone (8:07)
02. Unresolved (10:03)
03. Kingdom Of Silence (4:56)
04. Cyclothymia (14:31)
05. Fluorescent Dreamscape - Part One (5:17)
06. Perfectly Flawed (20:54)
     1. Illusion/Confusion
     2. Almost Fre
     3. Victim Of Imagination
     4. Disintegrate
     5. Words Without Meaning
07. Fluorescent Dreamscape - Part Two (7:21)
Total Time: (71:09)

Recorded and mixed by Dariusz Piwowarczyk in 2017 & 2018
Music: Piotr Sym
Lyrics: Mateusz Jagiełło, except "Unresolved": Piotr Sym
Vocal melodies: Mateusz Jagiełło
Arrangements: Dariusz Piwowarczyk
Produced: Dariusz Piwowarczyk
Mastered: Mateusz Jagiełło

Skupina:
Piotr Sym - Electric Guitars, Keyboards
Mateusz "Matt" Jagiełło - Vocals, Keyboards
Paweł "Paul Richard" Woliński - Bass Guitar
Dariusz Piwowarczyk - Drums, Sample, Programming
Hosté:
Diskografie Human Corporate Machine
Vyšlo 28. září 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Human Corporate Machine (7:26)
Total Time: (7:26)

Produced and mixed by: Dariusz Piwowarczyk
Music: Piotr Sym
Arragements: Dariusz Piwowarczyk
Lyrics: Mateusz Jagiełło
Vocal melodies: Mateusz Jagiełło
"Human Corporate Machine" je ochutnávka aktuálně nahraného alba "Perfectly Flawed", první studiové desky Varšavskými prog rockery. Ačkoli tato skladba nebude při fyzickém vydání alba k dispozici, bude k dispozici jako a digitální bonusová skladba, kdo si koupí CD přímo z labelu kapely nebo si koupí digitální verzi alba na Bandcamp.

Skupina:
Mateusz Jagiełło - Vocals, Bass Guitar, Keyboards
Piotr Sym - Electric and Acoustic Guitars
Dariusz Piwowarczyk - Drums, Sample & Programming
Hosté:
Syndrom N - Keyboards and Special Keyboards Effects (02)
Diskografie Re: Verse, Re: Treat, Re: Unite
EP, Vyšlo 10. prosince 2017,

Seznam skladeb:
01. Kingdom of Silence (4:54)
02. Unresolved (10:12)
03. Cyclothymia (14:28)
Total Time (29:34)

Bonus Track:
04. Kingdom Of Silence (radio edit)

Recorded, Mixed and Mastered in 2017: Dariusz Piwowarczyk
Cover Art Photo: Agnieszka Sym

Skupina:
Mateusz Jagiełło - All Instruments, Vocals
Diskografie Nieśmiertelny
EP, Vyšlo 5. září 2016,

Seznam skladeb:
01. Rozdarte Niebiosa (4:46)
02. Modlitwa Ojca cz.1 (2:07)
03. Ucieczka (9:56)
04. List Pożegnalny (7:55)
05. Dziesięć Lat Później (6:36)
06. Wróg (10:15)
07. Utopia (5:27)
08. Modlitwa Ojca cz.2 (18:57)
Total Time (65:59)

Music, Lyrics, Mixing, Mastering: Mateusz Jagiełło
Artwork and Booklet: Mateusz Jagiełło

Zpět

Current line up - from left to right: Dariusz Piwowarczyk, Paweł "Paul Richard" Woliński, Mateusz "Matt" Jagiełło, Piotr Sym


Piotr Sym, Mateusz Jagiełło, Darek Piwowarczyk a Pawel Ryszard ve Studiu Klatka

Pinn Drop 2019

Zpět
Oficiální stránky:
https://pinndropp.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/PinnDroppOfficial/    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  25.1.2019 
Menu Poslední aktualizace: 4.1.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©