Phenomena

Zpět
Phenomena je projekt rockové hudby zformovaný v roce 1984 producentem nahrávek Tomem Galleyem a jeho bratrem, kytaristou Whitesnake Melem Galleyem. Během nahrávání první desky "Phenomena I" se k nim v roce 1985 připojil zakladatel společnosti Metalhammer Wilfried Rimensberger. Příběh projektu se začal už v roce 1983, kdy Tom Galley napsal několik povídek s transcendentální tématikou. Záznamy prvního alba "Phenomena" byly podporované Gerry Bronem a jeho vydavatelstvím Bronze Records a nahrávky začaly brzy v roce 1984, původně jako heavy metalový projekt s hudebníky kolem bývalé rockové kapely Trapeze. S Rimensbergerem jako koproducentem (hudebním) a projektovým manažerem byl vyvinut koncept multimediálního rocku s měnící se řadou hvězd a poté i celosvětový nahrávací kontrakt podepsaný se šéfem BMG International Heinzem Hennem.

Produkce projektu Phenomena je založená na rockových písních s příběhem, který je součástí celého alba, a je spojen s přebaly alb a dalšími multimediálními aspekty, byl vlastně připraven jako "návrat koncepčního alba" v 80. letech. Phenomena vydala tři alba v 80. létech a raných 90. létech, později v novém tisíciletí v roce 2006, 2010 a 2012 byla vydána další tři alba. Jejich druhé album "Dream Runner" přineslo video se singlovým hitem skladbou "Did It All For Love", zatímco album bodovalo v žebříčcích v Evropě, Japonsku a Brazílii. Doprovodné hudební video natočil a produkoval Rimensberger ve spolupráci se Spidercom Films v londýnském Abbey Road Studios.

První album projektu "Phenomena" se dostalo do obchodů v roce 1985. Kromě mimořádného konceptu příběhu je třeba zmínit i muzikanty spojené s projektem, a to Glenn Hughes, bubenická legenda Cozy Powell (Rainbow, Whitesnake), Don Airey (Deep Purple), elita britské hard rockové scény Neil Murray. "Phenomena" sklidila v tisku vysoce pochvalné ohlasy a přineslo i mimořádně dobré prodeje.

Druhé album "Phenomena II - Dream Runner" vyšlo v roce 1987 a bylo přivítáno s podobně vřelou odezvou. Hudebníci kolem bratří Galleyů se mírně změnili, takže album nakonec představilo příspěvky Raye Gillena (BADLANDS, BLACK SABBATH), Johna Wettona (ASIA), Scotta Gorhama (THIN LIZZY) a Maxe Bacona (ex-GTR).

S novým labelem Parachute nastal v roce 1991 vhodný čas pro "závěrečnouí část" koncepčního příběhu "Phenomena III - Innervisions". Kromě Briana Maye (QUEEN) a Keitha Murrella (AIRRACE) se zde představili také Michael Sturgis (A-HA) a opět Scott Gorhama (THIN LIZZY). Box "The Complete Works" byl vydán jako 3CD digipack u Escape Music zahrnující všechna tři alba. Album se dostalo dobrých recenzí v hudebních médiích, ale prodávaly se špatně. V důsledku toho byly plány na realizaci projektů Phenomena do filmů přerušeny.


Zakladatel Phenomena Tom Galley řekl při znovuvydání prvních tří alb: "Jsem rád, že jsem viděl vydání těchto originálních nahrávek. A jelikož jsem v kontaktu se zúčastněnými umělci, vím, že se na to celkem těšili. Spolu s dosud nikdy nezveřejněným materiálem jsou tři alba dobře prezentována."

Další alba následovala bez zapojení Rimensbergera a byla vydána jen pod značkou 'Tom Galley, the creator of Phenomena'. Koncept Phenomena v roce 2006 pokračoval s nahrávkou "Psycho Fantasy", která striktně dodržuje tradice svých tří předchůdců. Kromě koncepčního příběhu opět znovu přizvali spoustu úžasných umělců vystupujících na této desce jako Tony Martin (BLACK SABBATH), Glenn Hughes (DEEP PURPLE), Keith Murrell (MAMA'S BOYS) a Mel Galley (WHITESNAKE, TRAPEZE).

Bohužel přišla smutná zpráva, že Mel Galley zemřel 1. července 2008, když začal pracovat na pátém albu Phenomena.

V září 2010 se začala nová kapitola s celou řadou hudebníků a "Blind Faith" se zrodil do výbušného efektu. S novými zpěváky, jako jsou Robin Beck, Terry Brock (STRANGEWAYS) a Rob Moratti (SAGA), byl představen celý nový svět a charakter konceptu byl v podstatě dodržen a osvěžen. Rockové publikum bylo opět nadšeno, že na tomto albu mohlo poslouchat další nadčasový příběh.


V roce 2012 vydala Phenomena zatím poslední album "Awakening", které přineslo plno nových nápadů a představili se na něm James Christian (HOUSE OF LORDS), Lee Small (SHY) a Toby Hitchcock (PRIDE OF LIONS), stejně jako známé tváře Rob Moratti, Terry Brock a Mike DiMeo. Silné skladby, které nahráli někteří z nejlepších rockových muzikantů, dělají z tohoto alba ohromně příjemnou nahrávku, která se může pochlubit i skvělou produkcí Toma Galleyho a Martina Kronlunda. Přestože album bylo dobře přijato, nebylo už srovnatelné s původním záměrem, neboť postrádalo typický koncepční příběh, který by se vinul přes celé album, přineslo pouze mezinárodní, namíchaný výběr hudebníků 'a multi-mediální odkazy. V rozhovorech Tom dával jasně najevo, že tato alba vydaná pod sólovou smlouvou se značkou Escape by neměla být srovnána s původními projekty.


Rockový projekt Phenomena se poprvé měl představit i naživo na Sweden Rock Festival, který se konal ve dnech 4. - 7. června 2014 ve švédském Söilvesborgu. Mezi speciální hosty se během představení Phenomena měli objevit Glenn Hughes (DEEP PURPLE, BLACK SABBATH, BLACK COUNTRY COMMUNION), John Norum (EUROPE) nebo Neil Murray (BLACK SABBATH, WHITESNAKE). Představení bylo ale zrušeno, protože předem ohlášená sestava se nemohla sejít a pořadatelé v prosinci účast projektu Phenomena odřekli. Objevila se i informace o tajném koncertu v Londýně, který měl být natočen ještě před švédským rockovým festivalem. Akle asi to byla jen fáma.

Zpět
Členové:
Tom Galley - Producer
Mel Galley - Vocals, Guitars
Wilfried F. Rimensberger - Project Director

Členové
(celým jménem Thomas Galley)
(Narozen 4. srpna 1915, Hednesford, England)
Producer


Tom je britský producent a skladatel. Jeho bratrem byl známý kytarista Mel Galley. V 70. letech Tom Galley hrál s jeho bratrem Melem ve vysoce uznávané britské kapele Trapeze. Tom nyní přebývá ve Walsall, United Kingdom.

V roce 1984 založil projekt rockové hudby Phenomena spolu se svým bratrem Melem, kytaristou Whitesnake. Během nahrávání první desky "Phenomena I" se k nim v roce 1985 připojil zakladatel společnosti Metalhammer Wilfried Rimensberger. Pod hlavičkou projektu pak vyprodukoval všechny jeho desky.

Nějakou dobu se zotavoval z nehody, kterou měl v červenci 2005, kdy si zlomil záda, ale doufal, že brzy začne předprodukci nového alba, které se opravdu objevilo v následujícím roce 2006.

Jeho koníčkem je sledování veškerého sportu a poslouchá široký a pestrý výběr hudby, ale největší vášeň je film každého žánru nový, starý i ten černobílý.

Členové
(celým jménem Melville Galley)
(Narozen 8. března 1948, Cannock, Staffordshire, UK,
zemřel 1. července 2008, Heath Hayes and Wimblebury, England)
Guitars, Vocals


Mel byl britský hudebník, kytarista a skladatel. Byl členem skupin Finders Keepers, Trapeze (1969-1994), Whitesnake (1982-1984) a Phenomena.

Melville pochází z Cannocku, Staffordshire. První zásadnější kapelou byli Finders Keepers ke konci 60. let. Jméno Galley se tak poprvé objevilo v 60. létech, když hrál s Glennem Hughesem (později Deep Purple a Black Sabbath) a bubeníkem Daveem Hollandem (později Judas Priest) ve skupině Finders Keepers. Kdyby vznikla o deset let později, jistě by se jim dostalo lichotivého označení superskupina. V podstatě tvořili jádro Trapeze, kterými se v roce 1969 stali. Zaznamenal alba "Medusa" (1969) a "You Are the Music… We're Just the Band" (1970), kritika si cení zejména její první tři alba z let 1970 až 1972. Glenn Hughes Trapeze o rok později opustil, neboť - jak uznával i Galley - lano od věhlasných Deep Purple se nedalo odolat. Sám Galley strávil s Trapeze s přestávkami více než 15 let a byl jediným stálým členem Trapeze.

Zřejmě jeho nejslavnější éra přišla mezi léty 1982 a 1984, když se stal členem Whitesnake. Galley nejprve hostoval jako vokalista na albu Whitesnake "Saints & Sinners" (1983) a stal se poté členem skupiny na plný úvazek. Období ohraničené alby "Saints & Sinners" a platinovým "Slide It In" (1984) přinesla Galleymu slávu. Na albu "Slide It In" se navíc jako spoluautor podílel na šesti písních spolu s frontmanem Davidem Coverdalem. V roce 1984 ale musel bohužel kapelu po vážném zranění ruky opustit, když nemohl hrát na kytaru. Později překonal své postižení aplikací drátového ramene, které mu umožnilo znovu hrát na kytaru. To mu vyneslo přezdívku The Claw/Dráp.

Zranění ovšem ovlivnilo jeho další kariéru, která už takových výšin jako v Coverdalových Whitesnake nedosáhla. Společně se svým bratrem Tomem Galleym a Wilfriedem Rimensbergerem byl zakládajícím členem ambiciózním projektu Phenomena a jeho písničkářské a kytarové dovednosti měly velký vliv na jeho úspěch. Jejich první tři alba se slibně prodávala a dokonce bodovali s hitovým singlem "Did It All For Love" z druhého alba v Jižní Americe (1987). Jejich čtvrté album vyšlo téměř o dvacet let později až v roce 2006.

Dne 7. února 2008 Galley oznámil, že trpí rakovinou jícnu a nemoc se dostala do nevyléčitelného stádia. Tudíž mu nezbývá už moc života. Po pět měsíců až do smrti víceméně smířený muzikant za pomoci své ženy Annette udržoval kontakt se svými fanoušky přes MySpace i Hughesovy webové stránky. Poměrně pravidelně jim psával i vzkazy. Své poslední chvíle strávil hledáním starých přátel a loučením s nimi. Mel Galley zemřel 1. července 2008 v Anglii ve věku šedesáti let.

Glenn Hughes označil o tři a půl roku staršího Galleyho za svůj vzor od dob dětství v Cannocku. "Společně s Jimim Hendrixem a Ericem Claptonem byl jedním z mých kytarových bohů. Učil mě hrát na kytaru, a co více, učil mě, jak žít. Po Cream byli Trapeze největším britským rockovým triem," uvedl někdejší zpěvák Deep Purple či Black Sabbath.

Členové
Project Director

Londýňan Wilfried F. Rimensberger nabídl koncept časopisu MetalHammer v roce 1983. V té době navrhl dětský Kerrang! časopis v Londýně vydávat i jako německou verzi. Redakcí Kerrang! to ale nezajímalo. Rimensberger přišel s nápadem za Jürgenem Wigginghausem, vydavatel německého časopisu MusikSzene, kde Rimensberger byl šéf-editorem, a navrhl mu myšlenku multi-jazykové rockové hudební publikace. Oslovil také některé z největších evropských vydavatelů, jako jsou Springer, Ringier a Bauer. Nikoho to nezajímalo.

Nakonec Wigginghaus využil Dortmunder Rocknacht jako zkušební půdu pro publikaci v Německu a Rimensberger odstartoval Metalhammer UK z Londýna. Vyvinul mnohojazyčný koncept, který poháněl časopis k měsíčnímu prodeji přes 1 milión a během jeho vrcholu publikoval celkem v 11 různých jazycích po celém světě - v té době předčil prodeje Kerrang! na míle. Metalhammer měl místní jazykové verze v zemích jako Japonsko, Srbsko, Španělsko, Nizozemsko, Itálie, Polsko, Maďarsko a Francie. Metalhammer byl také první západní publikací mládeže v SSSR. Rimensbergerův originál a v té době unikátní koncept magazínu heavy metalového životního stylu, který byl zakotven v síti značkových rozhlasových pořadů Metalhammer, vysílaných v různých zemích, oceněních, koncertech, festivalech, nahrávkách - stal se platformou 80. let a globálním lídrem. Rimensberger, který založil a vlastnil Metalhammer UK Ltd a zaregistroval si práva na název, jej později prodanl Wigginghausovi, zatímco zůstal v pozadí až do počátku 90. let jako Wigginghausův poradce.

Rimensberger byl také propagátorem prvního Metalhammer Lorelei festivalu s předními metalovými akty jako Metallica, Motörhead, Venom aj. A doporučil Metallicu Peterovi Menschovi (AC/DC) pro management. Rimensberger také spojil jméno Metal Hammer s dalšími úspěšnými značkami jako BBC (Tommy Vance Rock show), MTV Metal Show s Bailey Brothers a Castle Donington Monsters of Rock Festival.

Harry Doherty, působící dříve v Melody Maker, se stal úvodním editorem anglické mutace Metal Hammer a produkoval také televizní show Metal Hammer na satelitní televizi. Pak odešel založit video časopis Hard'n'Heavy, předtím, než byl požádán Wigginghausem opětovně převzít všechny evropské záležitosti Metal Hammer a dalších souvisejících časopisů, jako je Rock World. Ve spolupráci s divizí Picture Music International, která je video odnoží EMI Records, také uvedl časopis Video Metal Hammer Video v přímé konkurenci k jeho dřívějšímu vytvořenému Hard'n'Heavy. Nakonec Doherty odešel po sporu s Wigginghausem.

Rimensberger se připojil ke startovací skupině MTV Europe jako konzultant ředitele pro rozvoj sítě. Stal se také se co-producentem projektu Toma Galleyho Phenomena, organizovat jeho celosvětovou nahrávací smlouvu a spojoval se s některými z těch nejlepších rockových hudebníků a zpěváků. Co-produkoval s Tom Galleyem nejprodávanější album Phenomena "Dream Runner", které se stalo poněkud rockovou klasikou propojující nejlepší rockové hlasy na jednom studiovém albu.

Rimensberger také reprezentoval Stiletto Entertainment Los Angeles v Evropě a produkoval Ninu Corti v Royal Albert Hall a při různých televizních produkcích pro švýcarskou, německou a britskou televizi. V 90. letech Wigginghaus ztratil kontrolu nad publikací a poradil Rimensbergerovi prodával německé vydání Jürgu Marquartovi, vydavateli magazínům Penthouse a Cosmopolitan v Německu. Později musel Wigginghaus prodat zbývající britskou publikaci za účelem pokrytí osobních finančních závazků.

Zpět
Studiové desky:
2012 Awakening
2010 Blind Faith
2006 Psycho Fantasy
1992 Innervision
1987 Dream Runner
1985 Phenomena


Skupina:
Tom Galley - Concept, Producer
Martin Kronlund - Guitars (03,04,06,07), Bass
Tom Harlan - Guitars, Keyboards
Imre Daun - Drums
Henrik Thomsen - Bass
Per Aronson-Andersson - Hammond, Keyboards, JAVA Gospel
Hosté:
Carl Anthony Wright - Guitars
Christian Wolff - Guitars (05)
Tommy Denander - Guitars (04,05)
Mike Slamer - Guitars (02)
Magnus Karlsson - Guitars (01)
Mat Sinner - Bass (SINNER, PRIMAL FEAR) (01)
Steve Newman - Guitars (08), Backing Vocals (08)
Fredrik Bergh - Keyboards (01,05)
Toby Hitchcock - Vocals (PRIDE OF LIONS) (02)
Terry Brock - Vocals (STRANGEWAYS) (08)
James Christian - Vocals (HOUSE OF LORDS) (04)
Ralf Scheepers - Vocals (PRIMAL FEAR) (05)
Niklas Swedentorp - Lead Vocals (08)
Chris Antblad with Gothenburg Choir
Lee Small - Vocals (SHY) (01,06)
Mike DiMeo - Vocals (RIOT, MASTERPLAN) (07)
Mike Slamer - Vocals (STEELHOUSE LANE)
Rob Moratti - Vocals (ex-SAGA) (03)
Diskografie Awakening
Vyšlo 23. března 2012, Escape Music, ESM237 (UK)

Seznam skladeb:
01. Smash It Up (4:47)
02. Reality (4:35)
03. Homeland (4:18)
04. Going Away (3:14)
05. Gotta Move (3:39)
06. How Long (4:11)
07. Shake (3:18)
08. Fighter (3:18)
09. Dancing Days (4:22)
10. If You Believe (3:53)
Bonus Track for Japan:
11. Jaguar (3:32)
Total Time: (39:34)

Produced: Tom Galley and Martin Kronlund
Recorded and Enegineered: Martin Kronlund
Executive Producer: Khalil Turk
Skupina:
Tom Galley - Concept, Producer
Hosté:
Mat Sinner - Bass (Primal Fear) (03)
Martin Kronlund - Guitars, Bass (Salute, Gypsy Rose)
Stefan Lindholm - Lead Guitars (Vindictiv, Firecracker) (01,04)
Jim Kirkpatrick - Guitars (FM)
Henrik Thomsen - Bass (Hope)
Tommy Denander - Guitars (07)
Ian Crichton - Guitars (SAGA) (02)
Steve Newman - Guitars (10), Backing Vocals
Imre Daun - Drums, Percussion (Salute, Don Patrol)
Dan Helgesen - Keyboards, Hammond
Tony Martin - Vocals (Black Sabbath) (04)
Robin Beck - Lead Vocals (05)
Steve Overland - Lead Vocals (Overland, Shadowman, FM) (09)
Terry Brock - Lead Vocals (Strangeways, Giant, solo) (10)
Rob Moratti - Lead Vocals (Saga, Final Frontier) (02,08)
Ralf Scheepers - Lead Vocals (Primal Fear) (03)
Mike DeMeo - Vocals (Riot, Masterplan) (01)
Mikael Erlandsson - Lead Vocals (Salute, Last Autumn's Dreams) (06)
Chris Ousey - Lead Vocals (Heartland) (07)
Diskografie Blind Faith
Vyšlo 24. září 2010, Escape Music ESM 216 (Europe)

Seznam skladeb:
01. The Sky Is Falling (5:25)
B2. Blind Faith (3:22)
03. Fighting (3:11)
04. Liar (4:43)
05. It's Over (I Was Gonna Tell You Tonight) (4:22)
06. Angels Don't Cry (4:14)
07. If You Love Her (4:38)
08. House Of Love (5:48)
09. Don't Ever Give Your Heart Away (4:01)
10. One More Chance (4:00)
Total Time: (43:44)

Producer: Tom Galley and Martin Kronlund
Recorded and Engineered: Kartin Kronlund
Executive Producer: Khalil Turk for Escape Music
Skupina:
Tom Galley - Concept, Producer
Hosté:
Glen Hughes - Vocals
Tony Martin - Vocals
Keith Murrell - Vocals
Lee Small - Vocals
Matt Morton - Vocals
Joy Strachan - Vocals
Pete Howerth - Backing Vocals
Orlin Radinsky - Drums
Mel Galley - Guitars
Andy Shortland - Guitars
J.J. Marsh - Guitars
Richard Lymn - Bass
Ian Rowlands - Keyboards
Tom Brown - Keyboards
Rumen Boyadgiev - Strings & Arrangment
Diskografie Psycho Fantasy
Vyšlo 10. února 2006, Escape Music ESM125 (UK)

Seznam skladeb:
01. Sunrise (4:52)
02. Touch My Life (4:16)
03. Killing For The Thrill (4:18)
04. So Near So Far (4:12)
05. Chemical High (3:31)
06. Higher (4:15)
07. 60 Seconds (5:02)
08. Crazy Grooves (4:00)
09. How Do You Feel? (5:24)
10. All That I Need (3:50)
11. God Forgives (3:20)
Total Time: (47:00)Skupina:
Tom Galley - Concept, Producer
Hosté:
Keith Murrell - Vocals
Brian May - Guitars
Mel Galley - Guitars
Scott Gorham - Guitars
Michael Sturgis - Drums
Leif Johansen - Keyboards
Diskografie Innervision
Vyšlo 1992, Dino Music DINCD 18 (Scandinavia)

Seznam skladeb:
01. Rock House (4:17)
02. Banzi (4:38)
03. What About Love (5:03)
04. Into The Fire (4:25)
05. A Whole Lot Of Love (5:39)
06. Secret Of Love (3:56)
07. If You Want To Rock (4:21)
08. How Much Do You Love Me (3:59)
09. Shape It Up (3:41)
10. Rock My Soul (5:04)
Total Time (45:13)

Project Director/Co-Producer: Wilfried F. Rimensberger
Produced: Tom Galley and Leif Johansen
Execitive Producer: Mervyn Spence
Mastered: Peter Dahl at Cutting Room


Skupina:
Tom Galley - Concept, Producer
Hosté:
Mel Galley - Guitars (02,03,05-10)
John Wetton - Vocals (03)
Glenn Hughes - Vocals (02,04,06)
Neil Murray - Bass
Ray Gillen - Vocals (01,07,08,09)
Max Bacon - Vocals (05,10)
Richard Bailey - Keyboards
Michael Sturgis - Drums
Scott Gorham - Guitar (03)
Toshihiro Niimi - Drums (06,09)
John Thomas - Guitars (08)
Kyoji Yamamoto - Guitars (01,04,05,06,07)
Leif Johansen - Keyboards
Diskografie Dream Runner
Vyšlo 1987, Ariola 208 626 (Europe)

Seznam skladeb:
Side One
01. Stop! (4:49)
02. Surrender (3:28)
03. Did It All For Love (5:04)
04. Hearts On Fire (4:00)
05. Jukebox (5:03)
Side Two
06. Double 6, 55, Double 4 (4:13)
07. No Retreat, No Surrender (4:24)
08. Move - You Lose! (3:42)
09. Emotion Mama (3:46)
10. It Must Be Love (4:50)
Bonus Track (Re-Issue 1993):
11. Did It All for Love (Special Mix) (6:30)
Total Time: (43:19)

Recorded a nd mixed at R. G. Jones Studio, London
Project Director/Co-Producer: Wilfried F. Rimensberger
Produced: Tom Galley for Blackbird Productions Overseas Ltd.
Co-Produced, Engineering: Gerry Kitchingham
Co-Produced, Sampling: Leif Johansen
Lyrics: Tom Galley
Cover Design: Tim Eloch
Cover Photography: Martin Thompson andRocco Recondo
Cover Art (reedice): Tim Davies


Skupina:
Tom Galley - Concept, Producer
Hosté:
Mel Galley - Vocals, Guitars
Glenn Hughes - Vocals
Cozy Powell - Drums
Neil Murray - Bass
Don Airey - Keyboards
John Thomas - Guitars
Ted McKenna - Drums
Richard Bailey - Keyboards
Pete Green - Backing Vocals
Alison McGuinniss - Backing Vocals
Robin Smith - Keyboards
Richard Sanders - Fiddle
Neil Willars - Boy Soloist
Paul Robinson - Backing Vocals
Midland Boy Singers - Vocals
Ric Sanders
Diskografie Phenomena
Vyšlo 1985, Bronze PM 1 (UK)

Seznam skladeb:
01. Kiss Of Fire (4:57)
02. Still The Night (3:25)
03. Dance With The Devil (4:43)
04. Phoenix Rising (4:45)
05. Believe (5:53)
06. Who's Watching You (3:40)
07. Hell On Wings (3:54)
08. Twilight Zone (4:13)
09. Phenomena (2:04)
Bonustracks (Re-Issue 1996)
10. Assassins of the Night (5:04)
11. Running with the Pack (3:07)
Total Time: (37:34)

Production and concept consultant: Wilfried F. Rimensberger
Produced: Tom Galley for Blackbird Productions Overseas Ltd.
Concept: Tom Galley
Mixed: Tom Galley and Jon Jacobs
Mix Engineer: Dave Kemp
Executive Producer: Mervyn Spence
Engineering: Paul Robbins, Dan Priest, Jon Jacobs


Zpět

Phenomena II - L to R: Max Bacon, Mel Galley, John Thomas, Neil Murray, Michael Sturgis, Ray Gillen, John Wetton, Toshihiro Niimi, Kyoji Yamamoto


Přebal alba z reedice...

Zpět
Oficiální stránky:
nejsou

https://rateyourmusic.com/artist/phenomena
https://www.classicrockforums.com/threads/phenomena.8206/Nahoru ProgressRock
Made by 
©  23.3.2019 
Menu Poslední aktualizace: 23.3.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!