Pattern-Seeking Animals - progressrock.cz

Zpět   
Dne 15. dubna 2019 bylo oznámeno, že vzniká nová kapela s názvem Pattern-Seeking Animals. Kapelu tvoří Ted Leonard a Dave Meros ze Spock's Beard a doplnili je bývalý bubeník Spock's Beard Jimmy Keegan a dlouholetý spolupracovník Spock's Beard John Boegehold. Kapela podepsala smlouvu s Inside Out Music a jejich debutové album vyjde 15. července 2019. Podle Johna album napsal většinou on sám s příspěvky od Leonarda a Merose. Vzhledem k vynikající práci, kterou všichni tito pánové udělali (a stále dělají) se Spock's Beard, je jist0, že album bude velmi zvláštní a máme se na co těšit! Je to v podstatě další prog superskupina...

Iniciátorem vzniku kapely byl John Boegehold z projektu, na kterém v uplynulém roce pracoval. Je to nová skupina, kterou John dal dohromady a pojmenovali se Pattern-Seeking Animals. Ted Leonard se ujal zpěvu a kytary, Jimmyho Keegana zasedl za bicí a přidal si doprovodný zpěv, Dave Meros uchopil baskytaru a John obsluhuje synthezátory, klávesové nástroje, szejně jako doprovodný zpěv. Debutové bezejmenné album "Pattern-Seeking Animals" pod hlavičkou stáje InsideOut Music vyšlo 5. července 2019 na CD, vinylu a digitálně. Hlavním skladatelem byl John, který napsal většinu skladeb, Dave a Ted přispěli k pár písním. Rich Mouser Music smíchal a masteroval album v The Mouse House. Během pár týdnů se objeví i první singl, i když bude téměř deseti minutový - dá se ještě hovořit o singlu?

Po vydání alba přijdou na řadu i živé koncerty, mezitím již ale probíhají práce na druhém albu!!!

Boegehold z hudebního směru poznamenává: "Mým cílem bylo produkovat hudbu, která je progresivní a složitá, a zároveň udržet věci v bezprostřední a melodické podobě. Ať už má píseň čtyři minuty nebo deset minut, nechtěl jsem víc než pár kousků bez nějakého instrumentální nebo vokální chuťovky."

John původně napsal několik skladeb počátkem roku 2018, ale rychle přišel s dostatkem hudby, aby mohl pracovat na produkci cekého alba. A tak mu na mysl přišli přátelé Jimmy, Ted a Dave, když Boegehold sám ovládal všechny syntetizátory. Dodává: "Kromě živých smyčců v pár písních a zpěvačky při ženském doprovodu v jiné skladbě, se všechno odehrálo mezi námi čtyřmi, kde Dave a Ted se uvedli jako spoluzakladatelé na některém materiálu."

V roce 2019 představila kalifornská kapela ve složení Ted Leonard (hlavní vokály a kytary), Jimmy Keegan (bicí a vokály), Dave Meros (basy) a John Boegehold (klávesy) svůj velmi chválený titulní debut. Jen o rok později skupina oznamila den 15. května 2020 jako datum vydání svého nejnovějšího díla "Prehensile Tales", který rozšiřuje stylovou výklenek vytesaný debutem a přidává další zvraty a otáčí se po cestě. V šesti písních na albu, z nichž nejdelší má více než 17 minut, uvedla skupina do zvukové palety nástroje jako housle, flétna, trumpeta, violoncello, saxofon a ocelový pedál. Album lbum bylo opět nahráno a smícháno Rich Mouserem v The Mouse House.

"Začal jsem psát pro druhé album hned, když jsme dokončovali první album," řekl Boegehold, který desku znovu produkuje. "Chtěl jsem změnit některé z přístupů k psaní skladeb, které jsem používal, a čerpal jsem z několika různých hudebních vlivů, aniž bych se vzdaloval příliš daleko od celkové atmosféry kapely." Ted Leonard k tomu dodává: "Toto album je další sbírkou svěžích aranžmá a infekčních melodií. Mám na mysli SKUTEČNĚ infekčních. Existují určité linie, které jsou poslední věcí, které mi procházejí hlavou v noci a první věcí po ránu. Myslím, že to vlastně podporuje moje šílenství".

Výtvarník mirekis7, sám sebe označující "surrealistický a umělecký fotograf", jehož návrh "An Evolutionary Broadcast" Boegehold okamžitě považoval za perfektní přizpůsobení se zvláštnímu názvu alba. Boegold podotkl: "Prehensile Tales" je hra slov, se kterou jsem přišel při psaní textů a myslel si, že by to byl legrační název alba. Jako bonus se zdá, že to ve skutečnosti znamená něco, co odpovídá hudbě."

Ve stejnou dobu s vydáním alba se kapela chystá vystoupit na RosFest 2020 v Sarasotě na Floridě dne 9. května 2020 a další vystoupení se budou konat později v témže roce. "Prehensile Tales" vychází jako Gatefold 2LP/CD, Limited Edition CD a jako digitální album, a to dne 15. května 2020 na InsideOutMusic.

Pattern-Seeking Animals, kalifornská kapela ve složení Ted Leonard (zpěv a kytary), Jimmy Keegan (bicí a zpěv), Dave Meros (basa) a John Boegehold (klávesy), s potěšením oznámila vydání třetího studiového alba kapely s názvem "Only Passing Through", které vyjde prostřednictvím InsideOutMusic 1. dubna 2022. Album navazuje na kritikou oceňované vydání "Prehensile Tales" z roku 2020. Předobjednávky budou k dispozici od 28. ledna 2022.

"Naše třetí album "Only Passing Through" navazuje tam, kde "Prehensile Tales" skončilo, ale brzy se v jeho průběhu ubírá několika stylovými odbočkami. Všichni zúčastnění udělali z tohoto alba spoustu zábavy a všichni se těšíme, až jej budete moci konečně uslyšet." prohlásil John Boegehold.

"Toto nové album čerpá z mnoha různých zdrojů a tlačí nás všechny k tomu, abychom ze sebe vydali to nejlepší. Všichni jsme museli sáhnout hodně hluboko, abychom vyjádřili správného ducha každé písně. Nazvat to Prog by bylo velmi nedostatečné. Je všude na mapě a přesto je tu stále velmi zřetelný zvuk, který se prolíná celým albem. Jsem na tuto desku velmi hrdý a jsem nadšený, až ji lidé uslyší!" dodává Jimmy Keegan.

Zpět   
Členové:
John Boegehold - Synths, Vocals & Assorted instruments, Guitars, Mandolin
Ted Leonard - Vocals & Guitars
Dave Meros - Bass
Jimmy Keegan - Drums & Vocals

Členové John Boegehold
(celým jménem John S. Boegehold)
(Narozen ***, Royal Oak, Michigan, United States)
Bass


John je americký hudebník a skladatel pro Brainforest Music. Žije v oblasti okolo Los Angeles Area. Dříve vystudoval Bloomfield Hills Andover High School.

V 80. letech působil v L.A v kapele s bubeníkem, který byl také členem kapely Casanova s bratry Neal a Al Morseovými. Tam se s nimi také seznámil. Al nahrál na spoustu dema Johnovy kapely, když jeho kytarista zmizel. Později se jeho kapele připojil Dave Meros, který prošel několika inkarnacemi. Al s námi také několikrát nahrával.

O několik let později na počátku 90. let mu Al zavolal a řekl, že Neal napsal spoustu prog hudby, kterou si prostě musel poslechnout, takže si přivezl kazetu s demem "The Light", které u něj zbytečně neleleželo. Dobrovolně se rozhodl udělat něco, co by pomohlo s projektem, takže jakmile vytvořili skupinu s Daveem, Nickem a Ryem, zapojil se do pořízení fotografií kapely a udělal nějakou grafiku a design webových tránek, protože měl grafické zkušenosti. Nakonec nahráli hudbu v jeho studiu a několik kytarových, vokálních a klávesových overdubů na prvních pár alb. Dave a John pak i mixovali oficiální Live Bootleg CD, takže se John v podstatě stal nástrojovým hráčem během Nealovy éry.

Od té doby, co Neal Morse opustil skupinu, John se nabídl spolupracovat a stal se pilířem kapely, který napsal mnoho písní na posledních 6 studiových alb kapely, včetně jejich nadcházejícího alba "Oblivion Particle". Od alba "Feel Euphoria" (2003) se stal také hostujícím spoluhráčem a doprovodným zpěvákem na nahrávkách kapely.

S kapelou John nevystupuje naživo. V posledních 5-10 letech většinou skládal příležitostné hudbu k filmům nebo pro hudební knihovny, které dodávají hudbu pro TV. Kromě psaní na další alba SB se většinou snaží psát opravdu chraplavé 3 minutové popové písně.

Členové Ted Leonard
Celým jménem: Theodore Michael "Ted" Leonard)
(Narozen 22. září 1971, Arcadia, Kalifornie)
Guitars, Vocals


Hraje na nástoje: kytara a baskytara
Vzdělání: Specialista AA v účetnictví - Heald Business College

Zpěvák Ted Leonard začínal jako mnoho jiných zpěváků v kostelním sboru. Jeho dědeček, dirigent a výborný hudebník, infikoval hudbou celou rodinu. Ted se rozhodl brát hudbu vážně asi někdy kolem 16. let. V té době zpíval ve skupině Revelation, značne ovlivněné kapelou Iron Maiden. Později si prošel obdobím funky s kapelou Spoons, ve které působilo hlavní jádro předešlé kapely. Spoons však provázely problémy a zřejmě ten největší byl ten, že Ted začal náhodně chodit s bubeníkovou přítelkyní. Do Enchant vstoupil v roce 1992. Byla to pro něj fantastická osobní i profesionální zkušenost. Přinutilo jej to zvýšit si svoji úroveň muzikantské disciplíny a zároveň mu poskytlo možnost spolupracovat se zajímavými osobnostmi ostatních členů. Debut vznikl krátce po jeho příchodu do sestavy, když vokální linky už byly určené, proto se ještě nemohl plně realizovat. Avšak na dalším albu "Wounded" (1996) už zní jeho vokál jakoby od jiného zpěváka.

Teda ovlivnily kapely Kansas, Dream Theater, King's X, Jellyfish a všechny jejich deriváty jako Queensryche a Tears For Fears. Jeho vokální projev obohatili také Paul Rogers, Joe Lynn Turner, Matthew Ward, Steve Perry a 2-Pac.

Členové Dave Meros
(Narozen 8. února 1956, Salinas, Kalifornie)
Bass, Bass Pedals, Keyboards, Vocals


Dave Meros je americký baskytarista, nejznámější jako člen progressive rockové skupiny Spock's Beard. Dave Meros má obchodní vzdělání z U.C. Berkeley s vedlejším studiem v oboru Hudba.

Hrál také s dalšími hudebníky jako Gary Myrick, Bobby Kimball z Toto, Simon Phillips, Steve Lukather, Michael Landau, Glenn Hughes nebo Mark Lindsay z Paul Revere & the Raiders. Skoro 16 let hrál také s Eric Burdon and The Animals. Tako byl zaměstnáván jako manažer turné během těch let a pracoval jako manažer turné i pro další umělce.

Meros začal studovat klasický klavír, když mu bylo 9 let a věnoval se tomu pět let. Vystudoval také hru na lesní roh, trubku, pozoun, tubu ve věku 13 až 18 let. V roce 1974 obdržel ocenění Bank of America za své hudební úspěchy. Ve stejném roce obdržel také cenu John Phillip Souza Band Award. V roce 1974 hrál i na Reno Jazz Festival All Star Band, jako člen University of California Jazz Ensembles.

V letech 1974-1977 hrál basový pozoun a tubu v University of California Jazz Ensembles pod vedením Dr. Davida W. Tuckera. V roce 1976 začal hrát na elektrickou basu po nějakou dobu na University of California, Berkeley. Od roku 1978 hrál profesionálně. Do Los Angeles přesídlil na počátku roku 1985. V té době hrával na basu a byl manažerem turné Rock and Roll Hall of Fame kapely Eric Burdon and The Animals od ledna 1990 až do listopadu 2005 a cestoval velmi intenzivně po celém světě s různými kapelami od konce 80. let. Jeho hlavní tvůrčí podnik od roku 1994 bylo nahrávání a turné s úspěšném progresivní rockové kapely Spock's Beard, že k dnešnímu dni vydala jedenáct celovečerních studiových CD plus velké množství živých CD a EPS, videí, DVD, a rarity sbírky.

Jejich 11. studio CD s názvem "Brief Nocturnes and Dreamless Sleep" byla vydána v dubnu 2013.

Meros v současné době hraje v Sacramento prostoru založeného kapela Rolling hlav představovat Spocks Beard bandmate Ted Leonard. On je také v současné době členem Iron Butterfly, který dříve hrál s nimi jako náhrada za pozdní Lee Dorman během kapely 2006 turné.

Členové
(Narozen 03. listopadu 1969, Van Nuys, California)
Drums, Vocals


Jimmy Keegan je bubeník a je nejmladší z 8 dětí. Hrál s umělci jako Carlos Santana, když bubnoval v písni "Primavera" úspěšném albu Supernatural, John Waite, Tevin Campbell, Peter Matuchniak a další. V současné době je bubeníkem progresivní rockové kapely Spock's Beard, kde nahradil původního bubeníka Nick D'Virgilio v listopadu 2011 po D'Virgiliově odchodu.

Jimmy začal hrát na bicí již v 10 letech. Několik měsíců poté, co získal první sadu bicí, objevil se v televizní show vedle Peter Billingsley (kluk z A Christmas Story), později člen River Phoenix, a dlouholetým kamarádem Karissou Noelem. O dalších pár měsíců hrál v divadle v Los Angeles jako člen obsazení a hudebník. Do 14 let založil svou první kapelu Polo, která mívala pravidelná vystoupení v Disneylandu, stejně jako v pořadu Starsearch a vystupování v četných televizních maratónech. Od 18 let byl zván a využíván i jako studiový hudebník. "Měl jsem štěstí, že jsem vyrůstal v obrovské rodině se všemi druhy poslouchané hudby za všech okolností. když jsem se zlepšoval jako hudebník, jen jsem pokračoval v tomto trendu z poslechu všeho. Proto jsem hovořil tak často s umělci R&B, rocku, popu a dalšími."

Zpět   
Studiové desky:
2022 Only Passing Through
2020 Prehensile Tales
2019 Pattern-Seeking AnimalsSkupina:
John Boegehold - Synths, Vocals & Assorted instruments
Dave Meros - Bass
Ted Leonard - Lead Vocals & Guitars
Jimmy Keegan - Drums & Vocals
Hosté:
Diskografie Only Passing Through
Vyšlo 1. dubna 2022, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Everdark Mountain (2:50)
02. I Can't Stay Here Anymore (6:05)
03. Time Has A Way (13:15)
04. Rock Paper Scissors (5:01)
05. Much Ado (4:49)
06. Only Passing Through (4:19)
07. Said The Stranger (7:07)
08. Here With You With Me (8:14)
CD bonus track:
09. I'm Not Alright (4:17)
10. Just Another Day At The Beach (3:32)
Total Time: (59:29)

Recorded & Mixed: Rich Mouser at The Mouse House
Producer: John Boegehold
Artwork: mirekis7 (Mirosłav Iskra)

Skupina:
John Boegehold - Synths, Vocals & Assorted instruments
Ted Leonard - Vocals & Guitars
Dave Meros - Bass
Jimmy Keegan - Drums & Vocals
Hosté:
Rich Mouser - Additional Guitars & Pedal Steel
Rini - Violin (02,03,06)
Susan Craig Winsburg - Flutes & Piccolo (02,05,06)
Michelle Packman – Cello (04,05)
John Fumo – Trumpet & Flugelhorn (04,05,06)
Jeff Miguel - Baritone & Tenor Saxophone (05)
Daniel Fernandez – Backing Vocals (03)
Diskografie Prehensile Tales
Vyšlo 15. května 2020, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Raining Hard In Heaven (8:31)
02. Here In My Autumn (7:57)
03. Elegant Vampires (4:30)
04. Why Don’t We Run (5:09)
05. Lifeboat (17:20)
      i. Nearer Now to Heaven
     ii. Fitful Dreams
    iii. Dull the Sword of Damocles
     iv. Never More Than Human
      v. What Happens When You Die
06. Soon But Not Today (12:03)
Total Time: (55:30)

Producer: John Boegehold
Recorded & Mixed: Rich Mouser at The Mouse House
Cover art "An Evolutionary Broadcast": mirekis7 (Mirosłav Iskra)
Graphic Design and Layout: Thomas Ewerhard
Band photos by Kristina Bakrevsky

Skupina:
John Boegehold - Synths, Vocals, Programming, Acoustic & Electric Guitars, Mandolin
Ted Leonard - Vocals & Guitars
Dave Meros - Bass
Jimmy Keegan - Drums & Vocals
Hosté:
Breana Marin - Backing Vocals (05)
Vesislava - Cello (05)
Andrew Capra - Backing Vocals (07)
Chris Willows & Hunter Groth - Backing Vocals (09)
Strings - Clockwork Sessions, Glasgow, Scotland (02) 24 Violins
Jonas Petersen - Violin & Viola
Michelle Packman - Cello (07)
Diskografie Pattern-Seeking Animals
Vyšlo 5. července 2019, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. No Burden Left to Carry (9:38)
02. The Same Mistakes Again (5:10)
03. Orphans Of The Universe (10:28)
04. No One Ever Died And Made Me King (3:54)
05. Fall Away (4:47)
06. These Are My Things (4:52)
07. We Write The Ghost Stories (3:22)
08. No Land’s Man (5:35)
09. Stars Along The Way (10:20)
Total Time: (58:06)

Producer: John Boegehold
Mixed and Mastered: Rich Mouser at The Mouse House, Los Angeles, CA
Drums recorded at The Mouse House
Graphic Design: Thomas Ewerhard
Photos: Mark Berry

Zpět   

Spock's Beard


Pattern-Seeking Animals - Jimmy Keegan, Dave Meros, Ted Leonard, John Boegehold

Zpět   
Oficiální stránky:
http://www.psanimals1.com/
https://www.facebook.com/psanimals1
https://www.facebook.com/mirekis7/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  23.4.2019 
Menu Poslední aktualizace: 27.3.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !