Paradox Machine

Zpět
Paradox Machine byla mladá progresivní metalová kapela z Groningenu, Nizozemí, která byla založena 18. června 2009, když Richard van Velzen měl své 20. narozeniny. Machiel Veldkamp a Ede Meijer se rozhodli dát mu velmi zvláštní dárek k narozeninám: malý jam session s ním a Walterem Buismanem, basovým kytaristou, který byl v jiné kapele společně s Edem.

Po jedné ze zkoušek se rozhodli spojit síly a vytvořit progresivní metalovou kapelu! Každý člen kapely měl několik let zkušeností s příslušnými nástroji, což mělo za následek vznku velmi zajímavé hudby. Všichni v kapele měli své další hudební vlivy, ale každý z nich měl v oblibě metalovou a progresivní hudbu po dlouhé roky, takže přirozeně měla i jejich hudba na progresivní scéně spoustu vlivů.

Brzy poznali, že je čas začít pracovat na vlastní hudbě a začali skládat svá první tří mistrovská děla. Hudba, kterou vytvářeli, měla i složitější pasáže, takže to trvalo trochu více času. Téměř o půl roku později byla napsána všechna hudba. V roce 2010 natočili a vyrobili CD a v červnu 2010 vydali Paradox Machine své první CD pod názvem "Unlikely Solution", které je k dispozici ke stažení na jejich webových stránkách iTunes, IMVU nebo Spotify.

V srpnu 2010 se ke kapele připojil Nikky Sriamin, který nazpíval vokály pro album, na kterém se pracuje a které skupina dokončuje. Připravovaná vystoupení představí Nikkyho jako nového sólového zpěváka, takže zůstaňte naladěni na další informace. Kapela své druhé, již nazpívané album "Vacuum" vydala 4. dubna 2011 a je k poslechu na https://soundcloud.com/paradox-machine.

Dne 12. července 2012 přišla ale kapela Paradox Machine s překvapením, když oznámila, že přestala existovat. Kapela se v únoru 2012 připojila k labelu Layered Reality Productions a pracovala na svém debutovém albu. Bohužel osobní problémy a rozdíly vedly k rozhodnutí o rozpuštění skupiny.

Skupina uvedla toto prohlášení na profilu Paradox Machine Facebook:
"Může to být velkým překvapením pro některé z vás, ale jako okamžitě efektivní Paradox Machine už není. Strávili jsme tři fantastické roky společně a děkujeme všem za vaši pomoc a podporu. Rozhodnutí o ukončení bylo provedeno z několika osobních důvodů. Opět děkujeme všem za zájem a podporu a naposledy; Paradox Machine jsou MINULOSTÍ!"

Kapela umístila pracovní demo svého alba online, aby trochu zmírnila smutek fanoušků. Zde naleznete tyto ukázky:
http://soundcloud.com/paradox-machine

Zpět
Členové:
Ede Meijer - Keyboards
Nikky Sriamin - Vocals
Machiel Veldkamp - Drums
Richard van Velzen - Guitars
Walter Buisman - Bass

Členové Ede Meijer
Keyboards

Ede je členem prog metalové kapely Paradox Machine a pracuje také jako vývojář softwaru profesionálně již devět let.

V loňském roce založil vlastní společnost Buybrain, která je zaměřena na využití Deep Learning, aby pomohl společnostem zlepšit jejich nákupní procesy. K jeho zálibám patří hraní na klávesy, produkce hudby, lezení a obecně adrenalin.

Je členem a přispěvatelem PyGrunn - největší konference v Nizozemí věnované programování v jazyce Python.
Členové Nikky Sriamin
Vocals

Po rozpadu Paradox Machine se Nikky připojil ke kapele Stallion Twister, což je rocková cover band kapela z Groningenu, kde s ním působí Caspar Hardholt (bass), Nikky Sriamin (Vocals, Guitars), Elske Kroondijk (Keyboartds), Erik Meinema (Guitars) a jako bubeník jim vypomáhá vždy některý studiový hostující hráč.

V repertoáru mívají skladby kapel Deep Purple, Dio, Led Zeppelin, Ozzy Osboure, E.L.O, Queen, Brainbox, Wolfmother, Queens Of The Stone Age nebo The Darkness.
Více o kapele na: http://www.stalliontwister.com

Již dlouhou dobu byl klid u kapely Dimaeon, ale 3. srpna 2017 kapela vyšla s prohlášením o svém novém zpěvákovi! Dva roky po odchodu dlouholetého zpěváka a zakládajícího člena Ferdinanda Wanderse je Dimaeon nadšený, když mohl oznámit, že novým zpěvákem se stal Nikky Sriamin. Znalci severské metalové scény jej pravděpodobně znají jako velmi všestranného zpěváka a vynikajícího frontmana, který působil v kapelách jako Noir, Existence Denied, Paradox Machine a naposledy Sense vs. Sanity.
Členové Machiel Veldkamp
Drums

Bubeník Machiel Veldkamp nahrával po rozpadu Paradox Machine s kapelou None Shall Pass jejich EP "Downfall Of The Sun".
Členové Richard van Velzen
Guitars

Nejsou žádné informace...
Členové Walter Buisman
Bass

Walter byl členem kapely Paradox Machine.

Je ženatý s Daisy Leferink a mají syna jménem jménem Damiën.

Zpět
2011 Vacuum
2010 Unlikely Solution


Skupina:
Walter Buisman - Bass
Ede Meijer - Keyboards
Nikky Sriamin - Vocals
Machiel Veldkamp - Drums
Richard van Velzen - Guitars
Hosté:
Diskografie Vacuum
Vyšlo 4. dubna 2011, digital

Seznam skladeb:
01. Breach (7:51)
02. Vacuum (6:29)
03. Genesis (6:21)
04. The Great Split (11:08)
05. Salvation (10:00)
06. The Chaos Origin (Instrumental version) (6:44)
07. The Chaos Origin (machiel vocals) (6:46)
08. Untouchable (6:10)
09. Dystopia (6:23)
10. Legacy (8:10)
Total Time: (76:02)

Na svém druhém albu se kapela odklonila od stylu ze svého debutu, když vlivem nového sólového zpěváka přibyly i trash metalové prvky a riffy.

Skupina:
Walter Buisman - Bass
Ede Meijer - Keyboards
Machiel Veldkamp - Drums
Richard van Velzen - Guitars
Hosté:
Diskografie Unlikely Solution
EP, vyšlo 4. července 2010, PRDX Records, 79357359681

Seznam skladeb:
01. Endless Consequence (6:19)
02. Inconsistency (7:01)
03. Regression (free) (1:04)
04. Unlikely Solution (11:57)
Total Time (26:21)


Zpět

Jediná dostupná fotografie kapely z období nahrávání debutového alba....

...a něco málo záběrů z jejich živých vystoupení.
Zpět
Oficiální stránky:
https://paradoxmachine.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/paradox-machine

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  25.11.2017 
Menu Poslední aktualizace: 24.4.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!