OSADA VIDA

Zpět
Mottem polské neo-progresivní skupiny Osada Vida je krátký příběh:
"Na území současného Beninu je malá osada. Její obyvatelia žijí daleko od civilizace, ale v dokonalé harmonii. Své novorozence dávají ke krajtám (Pozn. ...jak je naznačeno podle obálky alba "Osada Vida", =pythons), kteří na ně dohlížejí a ochraňují je pred nebezpečím buše. Tato osada se jmenuje OSADA VIDA.”

Při zformování skupiny v roce 1997 stály dvě osobnosti - Adam Podzimski (bicí, perkuse) a Lukasz Lisiak (baskytara, programování, zpěv), kteří měli oba dva stejné hudební záliby. Přesvědčili třetího kamaráda, Blazeje Kubicu, aby se k nim připojil. Neměli dopředu připravenou koncepci a styl hudby, kterou chtěli hrát. Skupina byla založena z nadšení jako koníček, aby si mohli zahrát hudbu kapel jako jsou Rush, King Crimson a Camel. Jejich krédem bylo potěšení z hraní a radosť z jejího poslechu. Nebyli však spokojení se zvukem, scházel jim plnější zvuk. Proto skupinu v roce 2000 doplnili o další tři členy: klávesistu Rafala Paluszeka, zpěvačku Magdu Hajda a sólového kytaristu Luca Juraszeka. Každý muzikant byl odlišnou osobnosťtí, přesto však našli však společnou řeč a vydali ze sebe něco, co se stalo charakteristické pro hudbu Osada Vida.

Každé dva roky vydávali nové studiové album, od prvního debutu "Moment Krytyczny" (Critical Moment, 2000), po něm nasledovalo album "W Drodze na Ksiezyc" (Heading For The Moon, 2002) a následně album pod názvem kapely "Osada Vida" (2004). Příznivé hodnocení, koncerty, ale i prodeje desek je inspirovaly a přinášely jim novou energií. Třetí nahrávka zaujala Piotra Grudzinskigo, kytaristu Riverside (zemřel v roce 2017), což vedlo k pozvání kapely Osada Vida od Riverside na jejich společné vystoupení v rámci Progressive Tour II v roce 2004.Navzdory tomu počátkem roku 2005 zpěvačka Magda Hajda a kytarista Luca Juraszek opustili skupinu, aby se věnovali jinýmu žánrům hudby, ale na míle vzdáleným hudbě Osada Vida. Po krátkém váhání po jejich odchodu přišel do skupiny mladý, talentovaný kytarista Bartek Bereska. Tak vznikla silná čtyřka a s novými nápady složili a nahráli album "Three Seats Behind A Triangle", které vyšlo v dubnu 2007. Jednalo se o koncepční dílo obsahující osm skladeb, pojmenovaných podle anatomických častí těla. Popisuje lidské pocity - ty negativní i pozitivní. Zabývá se také myšlenkami a obrazy o všednosti života a každodenní existenci. K úspěchu jim výrazně dopomohl i podpis smlouvy se společnosťtí Metal Mind Productions, která je nejvýznamnější firmou pro rockovou a metalovou hudbu v Polsku. V roce 2008 vyšla remastrovaná verze alba se dvěma bonusy v Evropě a USA. To byl další významný milník v úspešné kariéře kapely. S albem "Three Seats Behind A Triangle" odehráli mnoho koncertů, nejdlůležitější bylo pak koncertování se zpěvákem Fishem a další polskou kapelou Riverside.

V létě roku 2008 vyšlo nové studiové album "The Body Parts Party". Podobně jako u předošlého alba je hudba je směsí progresivního rocku, metalu, jazzu, ale i ambientní hudby a alternativního rocku. Další album "Uninvited Dreams" vydali v listopadu 2009 a na další rok si skupina naplánovala koncertní turné.

Kapela v roce 2012 debutovala v nové vylepšené sestavě, když se k nim připojil nový zpěvák Marek Majewski, dříve známý z kapely Acute Mind. Historická událost se uskutečnila v pátek 1, srpna 2014 v klubu Leśniczówka v Chorzówě. Łukasz Lisiak, basový kytarista a bývalý zpěvák kapely připomíná: "Jsme velmi rádi, že jsme se setkali s Markem na koncertě. Až dosud jsme byli jako plachetnice bez plachty. S Markem na palubě jdeme s plnou silou a odhodláním. Nebojíme se žádné fáze - jsme kompletní jako kapela. Mohu litovat jen jednu věc - stalo se to nejméně o jeden rok opožděně. Ale jak se říká, lepe pozdě než nikdy".

Kapela odehrála velmi energický setlist složený ze starých známých skladeb a pár nových písní, které se objeví na jejich dalším albu. Koncert v Chorzowě byl také zahřívací show před další velkou události v kariéře kapely - Festival ProgStage v Izraeli. Festival se konal 4.-7. října 2012 a představily se na něm kapely stylů heavy metal, progresivní metal a některé progresivní rockové kapely, hlavně však švédská metalová kapela Pain of Salvation, progresivní rocková kapela The Flower Kings (Švédsko), kapela Andromeda (Švédsko) a jedna z nejslavnějších kapel z Izraele - Orphaned Land. Osada Vida se stala uznávanou po celém světě a zahráli si i na slavném americkém festivalu ROSfest 2011.

Deska “Particles” byla jejich první nahrávka po změně sestavy v roce 2012, když Marek Majewski vstoupil do kapely jako jejich nový zpěvák. Album "Particles” vyšlo u Metal Mind Productions 25. března v Evropě a 9. dubna v USA (prostřednictvím MVD). Přebal alba "Particles" vytvořil klavesista kapely Rafał Palusek. "Trvalo nám dlouho, než jsme zjistili, jak přistoupit k vyznění obálky alba. Rozhodli jsme se, že to bude minimalistické a jednoduché. Upřímně řečeno, máme dost nadmíru komplikované, ponuré snímky, které jsou vidět všude. Kdo říká, že rocková hudba jde v ruku v ruce jen s ponurým uměleckým dílem? Jako obvykle jsme se rozhodli jít proti dominantnímu trendu. A myslím, že je to to nejlepší, protože v těchto grafikách je spousta světla a místa a je tu také pár symbolů, jejichž smysl necháváme interpretovat našim posluchačům. Opravdu jsme chtěli ukázat všechny změny, kterými jsme prošli. Stali jsme se kvintetem a naše hudba se stále vyvíjí. Od té doby se mnoho změnilo od vydání "Uninvited Dreams" v roce 2009. Osada je někde jinde, i když nejdůležitější věci a hodnoty naštěstí zůstávají. Doufám, že pochopíte všechny věci, o kterých mluvím, když si poslechnete naše album." řekl Rafał.

V červenci 2012 vyšlo oficiální DVD nazvané "Where The Devils Live", které bylo zaznamenán v listopadu 2011 ve Wyspianski Theater v Katovicích. Skladby kapely byly po mnoho týdnů v rádiové Liście Przebojów Trójki (přehled hitů stanice Trojka).

Jejich vysoce uznávané album "Particles" přimělo kapelu pracovat na ještě silnějším následujícím materiálu. Mezitím skupina prošla několika změnami, Barteka Beresku (kytara) vystřídal Janek Mitoraj a bubeníka Adama Podzimskiego nahradil Marek Romanowski. Łukasz Lisiak okomentoval změny a jejich dopad na nové album: "Myslím, že nové album je pokračováním určité cesty a album "Particles" je její poslední zastávkou. Samozřejmě, že při psaní písní pro nové album byl také použit jiný přístup k písním poskládaným na albu "Particles" - struktura písní je jednodušší, protože jsme se snažili vyhnout přílišné složitosti. Využíváme talent Marka Majewskiego co nejvíce, takže nakonec už nemusíme skrývat nebo zkracovávat vokální části. Současně se však stále bavíme se všemi těmi malými obraty, velmi atmosférickými částmi, které jsou známy z našich předchozích nahrávek. Náš nový kytarista Janek Mitoraj má skvělý hudební smysl a stejně vynikající kytarové dovednosti, což nám umožňuje promíchat nové nápady se stylem "Osada Vida". Nejnovější člen, bubeník Marek Romanowski, je hudebník, který přesně ví, jak si pohrát s rytmem. Má také velký smysl pro humor a smysl pro humor je nutností pro tým Osada Vida. Můžete tedy očekávat, že budeme rozvíjet a konsolidovat nápady, které byly poprvé představeny na albu "Particles", přestože tam bude ještě místo pro zajímavé a úchvatné pasáže, které fanoušci očekávají a které se jim tolik líbily na našich předchozích deskách."

Koncem července 2014 skupina vstoupila do studia MaQ Records a nahrávala rytmické části skladeb. Krátký film nahraný na oficiálním kanálu YouTube Metal Mind Productions představil jejich nového bubeníka Marka Romanowskiego. Łukasz: "Až poté jsme nahráli kytary, klávesy a vokály. Album bude produkovat Sławek Gładyszewski, který také s námi spolupracoval na albu "Particles". Doufejme, že nás jeho ucho, znalosti a zkušenosti opět nezklamou. "

Album "The After-Efekt" vyšlo 17. listopadu 2014 v Evropě a 2. prosince pak v Severní Americe (přes MVD). Podobně jako u předchozích desek, cover přebalu opět vytvořil klávesista Rafał Paluszek a desku okomentoval: "Naše nové album, stejně jako "Particles", není koncepční album. Opustili jsme to jako kreativní metodu. A když jsme přišli s názvem "The After-Effect", bylo to částečně bráno jako vtip. Výsledkem všeho, co se děje v našich životech, je následný účinek. Každé album shrnuje určitou epizodu ve vašem životě. Korunuje určitý tvůrčí proces, který nakonec přináší něco, a to je trvalým jevem. My prožíváme určité věci, každá událost má nějaký vliv na to, co děláme. Proč by se to nemělo týkat hudby, kterou vytváříme? V poměrně krátkém časovém období se dva z pěti členů Osada Vida změnili. Takové změny jsou jako tsunami - existují ztráty, ale je zde také důvod stavět něco nového, něco, co bychom se neodvážili budovat znovu v bezstarostných dnech. Nevíme, jaký vliv mají dnešní události. Podíváme-li se na to z matematické perspektivy, existuje nekonečné množství cest, každá se rozbočuje se do nekonečného počtu cest, a tak dále. To je to, o čem je 'The After-Effect'."

Osada Vida, jedna z nejznámějších polských kapel prog-rockové scény se 23. března 2018 vrátila se singlem „In Circles“. Píseň je z nové ohlášené desky Marcel Lisiak pod názvem "Variomatic" a je současně první ukázkou nového osvěžujícího pohledu na celou desku. V roce 2018 se Osada Vida prezentuje v reformované sestavě s mladým a talentovaným zpěvákem Marcelem Lisiakiem, jehož jméno není náhodné, neboť Marcel je mladším bratrem Łukasze, zakladatele a basisty Osada Vida. Na produkci alba ve studiu a realizaci nového materiálu v jeho celistvosti dohlížel kytarista Jan Mitoraj. Jako první singl z alba byla vydána skladba"In Circles" a s ním i videoklip, jehož realizaci, montáž a režiese ujal klávesista Rafa3 "R6“ Paluszek. V hlavní roli se na videu představil známý a populární polský herec Michal Czernecki. Premiéra alba "Variomatic" je naplánována na 1. června 2018. Autorem obalu alba je již tradičně klávesista Rafał Paluszek, který okomentoval práce nad grafikou: "Tento jedinečný hudební projekt kapely Osada Vida je z každého ohledu dlouhý. Změnil se stylisticky, hudebně, přestože byl stále a vždy je na stejných základech, ale to vše díky skutečnosti, že se i my jako tvůrci také měníme. Bylo také změněno grafické nastavení našich alb. Při navrhování takových věcí se mi líbí, když nápad zraje, nabírá svůj styl, nerád bych bych jej prostě urychloval. Tak tomu bylo také v případě obalu pro "Variomatic". Hudební materiál byl vytvořen již dlouhou dobu, takže byl čas na grafický design. Záleželo mi na tom, opravdu jsem se chtěl uvolnit od určité upjatosti, chtěl jsem zahrnout velkou část povětří: pocitu, jako bych prošel úzkou ulicí na velký trh. Chtěl jsem také vyhnout symbolismu, hlubokým metaforám a "co autor chtěl říct". A hlavně jsem chtěl, aby odpovídala hudbě."

Osada Vida je jedna z nejzajímavějších polských kapel na prog-rock/metalové scéně. Hudba jejich alb je složitá krásná hudba v duchu kapel Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation a Riverside.

Kapela Osada Vida pozvala fanoušky na premiérový koncert při příležitosti vydání nového alba "Variomatic". Akce se bude konala 21. září 2018 v klubu Królestwo. Nové kompozice, nový materiál, speciální hosté s rozsáhlými přístroji, krásná vizuální podoba a mnoho dalších překvapení - to vše bylo očekáváno v Katovicích. Šesté studiové album přináší neuvěřitelnou dávku melodií, hudební energie a prostoru, a některé zcela nové instrumentace v podobě nádherného partu na saxofon, cello a arabskou loutnu. Senzační nový zpěvák prezentuje fragmenty zpěvu tak, aby se díky své cílevědomosti nadlouho zapsal u posluchačů.

Zpět
Členové kapely:
Łukasz Lisiak - Bass (1997-dosud)
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards (2000-dosud)
Marcel Lisiak - Vocals (2017-dosud)
Jan Mitoraj - Guitars (2014-dosud)
Marek Romanowski - Drums
Bývalí členové:
Marek Majewski - Vocals (2012-2017)
Bartek Bereska - Guitars (2005-2014)
Adam Podzimski - Drums (1997-2014)
Magda Hajda - Vocals (2000-2005)
Luca Juraszek - Guitars (2000-2005)

Členové Łukasz Lisiak
Bass

Łukasz je jedním ze zakladatelů kapely a její stálý člen od samého začátku.
Členové Rafał "R6" Paluszek
Keyboards

Je polský klávesista a člen kapely Osada Vida. Je rovněž grafikem a navrhuje obaly desek své kapely.

Pracuje jako grafický designer ve společnosti Liberty Poland S.A a ve společnosti Don't Cry design lab. Paluszek je aplikační programátor a pracuji jako manažer v logistické společnosti. Je rovněž vášnivým fotografem.
Členové Marcel Lisiak
Vocals

Marcel se stal novým zpěvákem kapely Osada Vida v roce 2017. Je mladším bratrem basisty Łukasze Lisiaka a již dříve hostoval jako zpěvák na některých albech kapely.
Členové Jan Mitoraj
(Narozen 1991, Mikołow, Katowice, Poland)
Guitars


Janek je polský kytarista, hudební producent a učitel a reprezentuje mladou generaci, ale navzdory věku už jeho dovednosti ocení daleko širší publikum. Je absolventem školy AM v Katowicích (hudební akademie). Pracuje jako rovněž jako producent a pedagog. Žije v městě Mikołow, Katowice, Poland.

V současné době je zapojen do tří projektů - je kytaristou kapely Osada Vida, Brain Connect a Pasimito.

Kromě jeho kapel Jan vlastní i malé nahrávací studio, kde podchycuje a produkuje tvorbu jiných umělců. Po získání certifikátu ISME na hraní na kytaru je nejen hodnoceným instrumentalistou, ale také velmi žádaným učitelem, který vyučuje třídu v místní hudební škole a vyučuje osobně v různých stylech (klasický, jazz / fusion, melodický rock, prog metal) téměř na 30 spokojených klientů.
Členové Marek Romanowski
(Narozen ***, Bytom, Polsko)
Drums


Marek je polský bubeník a člen kapely Osada Vida, v současné době žije v Bytomi, Polsko.

Studoval na škole Uniwersytet Śląski w Katowicach, navštěvoval rovněž Krakowska Szkoła Jazzu I Muzyki Rozrywkowej. Řídí a provozuje dětské hudební studio.
Členové Marek Majewski
(Narozen 3. března 1978, Lubartów, Lublin, Polsko)
Vocals, Guitars, Producer


Marek je polský zpěvák , kytarista, autor textů a skladatel a zvukový inženýr. Nejznámější je ze svého působení v kapele Osada Vida.

Získal cenu poroty na festivalu Żakeria '98. Spolupracoval s mnoha předními polskými hudebníky. Spolupracoval s Rafalem Brzozowskiml jako koncertní kytarista, objevit se na takových koncertech jako Eska Music Awards, Lato Zet a Dwójka. Je spoluzakladatel a kytarista rockové kapely Macheezmo, s nimiž natočil demo materiál a první album.

V letech 2009 až 2012 byl zpěvákem progresivní rockové skupiny Acute Mind, s níž vydal debutové album "Acute Mind". Album získalo velmi dobré recenze v zemi i ve světě. Singl "Misery", který propagoval album, dosáhl na 11. příčku Listy Przebojów Trójki. Od roku 2012 do roku 2017 byl zpěvákem a druhým kytaristou ve slezské skupině OSADA VIDA. Se skupinou jako sólový zpěvák nahrál dvě alba "Particles" (2013) a "The After-Effect" (2015). Skladby z těchto nahrávek byly často uváděny v rozhlase Trójka a v mnoha rozhlasových stanicích jak v Polsku, tak ve světě. V roce 2013 se Marek připojil jako kytarista k jedné z předních pop-rockových skupin z Lublina GRUPA GOŚCIE. V roce 2015 skupina vydala své debutové album "First Give Up". V současné době znovu reformuje skupinu ACUTE MIND, se kterou pracuje na novém albu.

Marek provozuje vlastní studio Majart Studio. V roce 2017 spolupracoval s kytaristou Adam Konkol (z kapely Łzy) na desce ""Charisma", která pak vyšla na podzim 2017. První singl "Nie masz racji" z této desky měl premiéru 31. března 2017.
Členové Bartek Bereska
Guitars (2005-2014)

Bartek je polský kytarista. V letech 2005-2014 byl členem kapely Osada Vida. Studoval na škole Politechnika Wrocławska chemii a v této oblasti psal doktorantskou práci. Žije v Gliwice a je ženatý s Agnieszka Bereska. Po odchodu z Osada Vida je členem kapely Muzum (www.muzum.pl)
Členové Adam Podzimski
Drums (1997-2014)

Adam patřil k zakládajícím členům kapely Osada Vida.

Adam Podzimski pracuje v dětském domově jako vychovatel.

Zpět
Studiové desky:
2018 Variomatic
2014 The After-Effect
2013 Particles
2009 Uninvited Dreams
2008 The Body Parts Party
2007 Three Seats Behind A Triangle
2004 Osada Vida
2002 W drodze na Ksiezic (Heading For The Moon) (EP)
2000 Moment krytyczny (Critical Moment)
Ostatní nahrávky:
2012 Where The Devils Live (live)


Skupina:
Jan Mitoraj - Guitars
Marek Romanowski - Drums
Marcel Lisiak - Vocals
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards, Synths
Łukasz Lisiak - Bass, Programming, Vocals
Hosté:
Diskografie Variomatic
Vyšlo 1. června 2018, Metal Mind Productions,

Seznam skladeb:
01. Missing ()
02. Eager ()
03. Fire Up ()
04. The Line ()
05. The Crossing ()
06. Melt ()
07. Catastrophic ()
08. In Circles ()
09. Good Night Return ()
10. Nocturnal ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Marek Majewski - Vocals
Janek Mitoraj - Guitars, String arrangements
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards
Łukasz Lisiak - Bass
Marek Romanowski - Drums
Hosté:
Agnieszka Sawicka - Violin
Jakub Kowalski - Violin
Anna Krzyzak - Viola
Wojciech Skóra - Cello
Diskografie The After-Effect
Vyšlo 2014, Metal Mind Productions, MMP 0742 DG (Poland)

Seznam skladeb:
01. King of Isolation (3:51)
02. Sky Full of Dreams (4:32)
03. Still Want to Prevaricate? (3:05)
04. Lies (5:34)
05. Dance with Confidence (1:11)
06. I'm Not Afraid (5:47)
07. Losing Breath (5:01)
08. Restive Lull (5:42)
09. Haters (4:32)
10. No One Left to Blame (7:52)
Total Time (47:07)

Artwork: Rafał Paluszek

Skupina:
Marek Majewski - Vocals
Bartek Bereska - Guitars
Łukasz Lisiak - Bass
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards
Adam Podzimski - Drums
Hosté:
Sivy - Vocals & Guitars (not confirmed)
Diskografie Particles
Vyšlo 23. března 2013, Metal Mind Productions, MMP 0718 DG (Europe)

Seznam skladeb:
01. Hard-Boiled Wonderland (6:15)
02. Stronger (4:13)
03. Fear (4:41)
04. Those Days (5:42)
05. Shut (3:42)
06. David's Wasp (6:25)
07. Different Worlds (5:32)
08. Until You're Gone (5:19)
09. Mighty World (4:56)
Bonus track
10. Master Of Puppets (4:52)
Total Time (52:03)

Artwork: Rafał Paluszek

Skupina:
Bartek Bereska - Lead Guitars
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards
Łukasz Lisiak - Bass, Vocals, Programming
Adam Podzimski - Drums, Percussion
Hosté:
Natalia Krakowiak - Vocals
Łukasz Lisiak - Vocals
Diskografie Uninvited Dreams
Vyšlo 2009, Metal Mind Productions, MMP 0674 (Poland)
2009, Metal Mind Productions, MMP 0675 DG (Poland) Digipak edition

Seznam skladeb:
01. Uninvited Dreams (8:14)
02. My Nightmare Is Scared Of Me (10:24)
03. Childmare (A Goodnight Story) (10:17)
04. Lack Of Dreams (13:02)
05. Is This Devil From Spain? (2:12)
06. Is That Devil From Spain Too? (9:35)
07. Neverending Dream (11:16)
Bonus tracks on limited edition digipak version:
08. 2304 (3:16)
09. S.L.E.E.P. (6:13)
10. Univinvited Dreams (Chlebow Edit) (4:25)
Total Time (78:55)

Music: Bartek Bereska (05), Osada Vida (01-04,06-08,10)
Music, Lyrics: Rafał Paluszek (09)
Engineer, Mixed, Mastered, Producer: Marcin Chlebowski
Executive Producer: Tomasz Dziubiński
Artwork: Rafał Paluszek

Skupina:
Bartek Bereska - Electric & Acoustic Guitars
Adam Podzimski - Drums, Percussion
Łukasz Lisiak - Bass, Programming, Vocals
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards, Synths, Hammond, Mellotron
Hosté:
Marcel Lisiak - Vocals (01)
Diskografie The Body Parts Party
Vyšlo 2008, Metal Mind Productions, MMP 0598
Metal Mind Productions, MMP 0599 DG (Poland) Digipak edition

Seznam skladeb:
01. Body - The Body Parts Party (6:42)
02. Liver - Mr Liver's Letter To You (8:58)
03. Brain - Mind On Cloud Nine (4:21)
04. Tongue - A White Lie (7:40)
05. Spine - In Full Swing (6:54)
06. Heart - Back And Forth (5:12)
07. Muscle - Strong But Powerless (6:25)
08. Bone - My Name Is Bone The Single Bone (11:04)
Bonus tracks on 2008 Digipak version SE
09. Remember Your Name (11:29)
10. Echoes Of The Seat (4:40)
Total Time (74:25)

Recorded at MaQ Records in march-april 2008
Lyrics: Adam Podzimski (01-09), Bartek Bereska (10), Ola Podzimska (01-09)
Music: Bartek Bereska (07,08), Osada Vida (01-09), Rafał 'R6' Paluszek (06,10), Łukasz Lisiak (01-09)
Producer, Mixed: Marcin Chlebowski
Mastered: Jacek Gawłowski
Artwork: Rafał "R6" Paluszek
Photography [Band Photos]: Paweł Olewniczak
Released in 6-panel digipak with 12-page booklet

Skupina:
Bartek Bereska - Electric & Acoustic Guitars
Łukasz Lisiak - Bass, Programming, Vocals
Adam Podzimski - Drums, Percussion
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards, Synths, Hammond, Mellotron
Hosté:
Diskografie Three Seats Behind A Triangle
Vyšlo 2006, e-silesia.info, ESCD 002 (Poland)
2007, Metal Mind Productions, MMP 0568 (Poland) Remastered

Seznam skladeb:
01. The Passion (1:42)
1st Seat - Driving Desires To Become The Aim (17:23)
02. Pictures from Inside (Part I) - Colours & Notes (6:14)
03. Pictures from Inside (Part II) - Unlimited Mind (6:20)
04. The Decision (4:49)
2nd Seat - And Desires Are The Most Delicious Thing Of Routine (17:45)
05. Devotion (Part I) - After Hours (6:43)
06. Devotion (Part II) - Flying Time (5:53)
07. Tension Blossoms (5:09)
3rd Seat - Constant Rhythm Of The Routine Makes All Dreams Unaware (18:24)
08. Everyday Ltd. (6:48)
09. Boiling Point (5:51)
10. Bitterly Disappointed (5:45)
11. The Rebirth of Passion (8:10)
Bonus Tracks:
12. In(s) thru mental (4:55)
13. ...and Don't Shut the Door (10:00)
Total Time: (63:26)

Recorded at studio 04 in june-august 2006
All Lyrics: Ola and Adam Podzimski
Drums recorded at "Lemanski" studios in june 2006
Bonus tracks recorded at MaQRecords in november 2007
Mastered: Jacek Gawłowski At JG Master Lab
Engineer [Drums]: S. Witta
Mixed: Rafał 'r6' Paluszek
Producer [Bonus Tracks], Mixed By [Bonus Tracks]: Marcin Chlebowski
Artwork: Rafał "R6" Paluszek
Released in jewel case with 8-page booklet.

Skupina:
Bartek Bereska - Electric & Acoustic Guitars
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards, Synths
Łukasz Lisiak - Bass, Programming, Vocals
Adam Podzimski / drums, percussion
Hosté:
Diskografie Osada Vida
Vyšlo 2004, self-released

Seznam skladeb:
01. - - (0:49)
02. Tu (4:35)
03. -- (0:04)
04. Na wpół jasno (9:28)
05. --- (0:21)
06. Osada Vida (05:05)
07. ---- (0:32)
08. Jak przedtem (4:39)
09. ----- (0:25)
10. Teatr (3:50)
11. ------ (0:40)
12. In(s)thru mental (5:07)
13. Podwójny dzien (11:53)
14. ------- (0:24)
15. Tam (2:14)
Total Time (50:06)


Skupina:
Łukasz Lisiak - Bass Guitars, Programming, Vocals
Bartek Bereska - Electric & Acoustic Guitars
Adam Podzimski - Drums & Percussions
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards
Hosté:
Diskografie W drodze na Ksiezic (Heading For The Moon)
EP, vyšlo 2002, self-released

Seznam skladeb:
01. Droga Na Ksiezyc ()
02. Dobry Tytul ()
03. Wynalezione Wczoraj ()
Total Time: (00:00)

Recorded at Radio Katowice studio

Skupina:
Bartek Bereska - Electric & Acoustic Guitars
Rafał "R6" Paluszek - Keyboards, Synths
Łukasz Lisiak - Bass, Programming, Vocals
Adam Podzimski - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Moment krytyczny (Critical Moment)
Vyšlo 2000, self-released (2000, Poland) Demo recordings

Seznam skladeb:
01. Prolog ()
02. Dwa i pol obrotu ()
03. Osada Vida ()
04. Jak przedtem ()
05. Cisza przed burza ()
06. Moment K ()
07. Teatr ()
08. In(s) Thru Mental ()
09. Trzy ()
10. Lifestrings ()
11. Epilog ()
Total Time: (00:00)Skupina:
Lukasz Lisiak - Bass, Vocals
Rafal "R6" Paluszek - Keyboards
Bartek Bereska - Guitars
Adam Podzimski - Drums & Percussion
Hosté:
Diskografie Where The Devils Live
DVD, vyšlo 2. července 2012, Metal Mind Productions, MMPDVD0200 (EUR)
24. července 2012 (USA)

Seznam skladeb:
01. Intro - Remember Your Name ()
02. Hard-Boiled Wonderland ()
03. Uninvited Dreams ()
04. Brain (Mind on Cloud Nine) ()
05. Muscle (Strong But Powerless) ()
06. Bone (My Name Is Bone, The Single Bone) ()
07. Is That Devil From Spain Too? ()
08. Everyday Ltd. ()
09. Neverending Dream ()
10.Childmare (A Goodnight Story) ()
Extras:
* Interview with Łukasz Lisiak and Rafał Paluszek (video) ()
* Biography ()
* Discography ()
* Photo Gallery ()
* Desktop images ()
Total Time (approx 98:00)

Jedná se o záznam koncertu v Teatrze Śląskim v Katowicích z listopadu 2011

Zpět

Osada Vida v roce 2012 (l-r): Łukasz Lisiak, Rafał Paluszek, Marek Majewki, Bartek Bereska, Adam Podzimski


Rafał Paluszek, Łukasz Lisiak, Marek Majewski, Adam Podzimski a Bartek Bereska


Rafał Paluszek, Jan Mitoraj, Marek Majewski, Łukasz Lisiak a Marek Romanowski


Łukasz Lisiak, Adam Podzimski, Marek Majewski, Jan Mitoraj a Rafał Paluszek


Osada Vida + OV String Quartet: Speciální koncert 24. 4. 2015 - klub 2b3 Studio, Katowice
Marek Romanowski, Rafał Paluszek, Marek Majewski, Łukasz Lisiak a Jan Mitoraj
Marcel Lisiak, Jan Mitoraj, Michał Czernecki (herec v klipu "In Circles"), Łukasz Lisiak a Rafał Paluszek


Osada Vida 2018 - Łukasz Lisiak, Jan Mitoraj, Marcel Lisiak, Rafał Paluszek a Marek Romanowski

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.osadavida.art.pl/
http://www.dprp.net/specials/2010_osadavida/
http://muzyka.interia.pl/artysta-osada-vida,aId,3921
http://www.progshine.net/2014/08/news-osada-vida-reveal-title-and-release-date-of-their-new-album.html

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.5.2018 
Menu Poslední aktualizace: 22.9.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©