Nth Ascension

Zpět
Kapela Nth Ascension, která pozvedá pochodeň dlouhé historie britských neo-prog kapel, pochází z města Blackpool ve Velké Británii, kde se všichni členové v minulosti pohybovali v několika dalších projektech, například Darrel Treece-Birch byl a je členem a klávesistou legendárních hard rockových Ten, působil v době vzniku Nth Ascension i jako sólista, když stihl také vydat pár sólových alb. Kapelu začali formovat v listopadu 2009 klávesista Darrel Treece-Birch a bubeník Craig Walker poté, co oba vypomohli kamarádovi Alanu Allcockovi s kapelou Sonic Jam Project na charitativním koncertu ve Fleetwood, Fleetwoodstock. Dlouhodobí skladatelští partneři a přátelé Alan 'Spud' Taylor a kytarista Martin Walker (a otec Craiga a Gavina) se připojili v lednu 2010.

První rok kapela ještě působila pod názvem Nth Degree, ale později je v roce 2011 změnili, když objevili další kapely s podobným názvem. Skladatelské "jádro" kapely Darrel, Alan a Martin už funguje od poloviny 80. let.

Demo nahrávka "Frequency Of Day & Night" byla vydána bezplatně s možností stažení na webových stránkách Aurovine koncem roku 2011 a přinesla pěknou směs starých a moderních neo-prog stylů podobnou hudbě kapel Grey Lady Down, Arena a Pallas. V roce 2012 se ke kapele připojil Craigův bratr Gavin na basovou kytaru, což z ní udělalo opravdu rodinnou kapelu. V roce 2013 se kapela začala věnovat skládání písní pro první studiové album "Ascension Of Kings". V listopadu 2013 kapela podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sonic Vista Records a začala nahrávat své "oficiální" debutové album, které vyšlo v roce 2014. Album "Ascension Of Kings" obsahuje třídílnou suitu nazvanou "Clanaan Chronicles", která bude zahrnuta i na dalších albech. Je v něm popsán příběh od Darrel Treece-Birche čerpající z Narnie/LOTR, který vidí záchranu a vykoupení mučené oblasti od zlého diktátora sedmým jezdcem, který se nakonec ukáže být prorokovaným králem.

Skládání v Nth Ascension je velmi spoluautorské. Počáteční "holé zárodky" písní jsou přineseny do zkušebního studia a kapela z něj vytváří píseň. Jakmile je doplněna a rozšířena, je připravena k přehrávání naživo nebo k opravdovému nahrávní skladby. Všichni členové kapely přinášejí na stůl své nápady a v některých případech i reintegraci starších nápadů z různých inkarnací předchozích kapel, např. "Vision" je píseň napsaná původně v roce 1991 Darrel Treece-Birchem, v té době měla délku 8 minut a ne 18 minut, jak byla nakonec na albu upravena.

V roce 2015 kapela odešla od Aurovine a podepsala novou smlouvu s americkým labelem Melodic Revolution Records (MRR). V roce 2016 u nich vydali své druhé album "In Fine Initium" pro další kritický ohlas a ve tříletém období společně vydali 6 alb na americkém labelu.

V únoru 2019 smlouva kapely skončila a podepsali nový konrtakt se společností Metatronic Records, aby vydali své vysoce očekávanou třetí nahrávku "Stranger Than Fiction". Výrazný skok v produkci byl učiněn mixovacími a masteringovými dovednostmi kytaristy kapely Neal Morse Band a sólovým hudebníkem Ericem Gillettem.

Britská prog rocková kapela NTH ASCENSION oznámila vydání svého třetího alba "Stranger Than Fiction" na 31. května 2019 prostřednictvím Metatronic Records. Album obsahuje 8 skladeb včetně dalších tří pokračování rozpracovaného příběhu "Clanaan Chronicles", který začal na jejich debutové nahrávce. Nth Ascension se obrátil na svého obvyklého výtvarníka Olivera Pengilleyho, aby namaloval pro jejich album novou úžasnou obálku. Proslulý britský umělec v roce 2014 se poprvé objevil na debutu Nth Ascension s názvem "Ascension Of Kings" a v roce 2016 následoval jeho druhý přebal "In Fine Initium". Svérázná pobřežní krajina obsahuje Pengilleyho ochranné známky a vtáhne diváka hluboko do vln oceánu. Album zvučli ve studiu Darrel Treece-Birch a Martin Walker. Míchal a masteroval opět Eric Gillette (Neal Morse Band) v EKG Studios, USA.

Vzory měl každý člen kapely a patři k nim nemálo známá známá a tradiční jména jako Marillion, Genesis, Yes, Sensational Alex Harvey Band, Rush, Dream Theater, Pink Floyd, alespoň z těch nejdůležitějších. Ale kapela si rozhodně stojí na svém a její hudba není navržena účelově nebo na objednávku, ale je plně organická a přirozená.

Zpět
Členové:
Michael Alan Taylor - Vocals
Darrel Treece-Birch - Keyboards (TEN)
Martin Walker - Electric & Acoustic Guitars
Craig Walker - Drums & Percussion
Gavin Walker - Bass Guitar
Bývalí členové:


Členové Michael Alan Taylor
(také Alan "Spud" Taylor)
(Narozen ***, Lytham Saint Annes, UK)
Vocals


Michael je anglický skladatel a zpěvák kapely Nth Ascension. Narodil se v hudební rodině, jeho matka i babička zpívaly v klubech té době a jeho dědeček hrál na bicí. Nebylo tedy překvapením pro rodinu a přátele, když začal zpívat jako malé dítě svým přátelům tehdejší oblíbené písně. Na kytaru začal hrát v době, když opustil školu. Zpočátku se učil jako samouk, který sdílel klasickou kytaru svého bratra. Mnohé z jeho prvních skladeb, které se naučil, pocházely od jeho bratra, který vyučoval klasickou kytaru.

Krátce nato si Alan koupil svoji první kytaru, 12-strunnou Ibanez. Začal psát písničky a hrát ve folkových klubech. Chvíli se spojil s "Big Man" Pete Rodgersem, který byl v roce 1970 členem jedné z nejoblíbenějších folkových souborů The Taverners.

V roce 1981 se Michael-Alan setkal s Martinem Watkerem
(Nth Ascension) a začal s ním psát a nahrávat. Toto partnerství
jej v roce 1986 dovedlo i seznámení s Darrelem Treece-Birch
(Ten, Nth Ascension), se kterým se spřátelil a i nadále skládal
hudbu, tentokrát již jako součást Nth Ascension.

      Ke konci 80. let se s přítelem Darrelem, obevil v Purple On The Storm
      ve Fleetwood, UK, kde se Michael-Alan uvedl jako energický a téměř
akrobatický frontman a divadelní performer se silnou a dominující prezentací.


    V letech 1990-2000 byl aktivní v projektech Helmwind, Order Of Chaos, Noise Foundation, Ad and The Field. Michael-Alan také zahájil několik sólových projektů v rockové, progresivní a filmové hudbě.

  Vydal také svoji první sólovou nahrávku "Avalonia (Sonnets of Guinevere)", která vyšla na Melodic Revolution Records v létě 2018. Jedná se o zvukovou scénu kinematografického vidění rozprostřené do věků.
Členové Darrel Treece-Birch
(Narozen 21. ledna 1967, Fleetwood, Lancashire, England, UK)
Keyboards


Darrel je anglický hard rocková a progresivní rockovýhudebník a skladatel, je nejznámější pro svoji práci s melodic hard rockovou kapelou TEN a progresivní rockovou kapelou Nth Ascension.

Darrel propadl klavíru už v raném věku 7-10 let. Jeho první klavírní vystoupení bylo na jevišti ve Fleetwood Marine Hall v roce 1975. Darrel začínal hrát klávesy od útlého věku, už ve svých 17 letech si koupil svůj první syntezátor Korg DW6000, inspirovan ranou elektronickou hudbou alb "Oxygene" a "Equinox" od Jean-Michel Jarrea a podobnými instrumentacemi od Vangelise. Zamiloval si rock a zejména progresivní rockovou hudbou inspirovanou kapelami jako Marillion, Yes a Genesis. Brzy se zapojil do různých kapel, z nichž nejpozoruhodnější byli Purple on the Storm z Fleetwood v letech 1986-1989, kde s nim působili Mike Forshaw, Alan Taylor, DTB, Rob Stirzaker a Phil Wright.

Během posledních 25 let se jména kapely změnilo, ale obsazení zůstalo poměrně stálé, zejména s jeho hlavní spoluautor Alan "Spud" Taylor, kytarista Martin Walker a bubeník Counterparts Rob Stirzaker. Mezi další Darrelovy projekty patří hraní na klávesy a koncertování s britskou melodic rockovou skupinou TEN, stejně jako nahrávání a vydávání sólového materiálu.

Darrel je zakládajícím členem anglické progresivní rockové kapely Nth Ascension, původně zformovaní jako Nth Degree v roce 2010. V roce 2011 vydala kapela své první studiové album pod názvem Nth Ascension pojmenované "Frequencies of Day & Night", které bylo vydáno jako bezplatné na webových stránkách Aurovine. Koncem roku 2012 se přidal pátý člen, basista na plný úvazek. Druhé studiové album Nth Ascension s názvem "Ascension Of Kings" vyšlo na konci roku 2014 u Sonic Vista Music a získalo mnoho pochvalných ohlasů. Třetí album Nth Ascension "In Fine Initium" bylo vydáno v říjnu 2016 u Melodic Revolution Records a tohle album už získalo mnoho mezinárodní pozornosti od recenzentů i fanoušků. Nth Ascension byli opět ve studiu v roce 2018 a nahráli nové album, které vyšlo u Melodic Revolution Records v roce 2019.

Darrel Treece-Birch se připojil k melodické hard rockové kapele Ten v roce 2011 a zatím s nimi vydal 7 studiových alb - "Heresy And Creed" (2012), "Albion" (2014), "Isla De Muerta" (2015) a EP "The Dragon And Saint George" (2015), kompilační album "Battlefield" (2016), "Gothica" (2017) a "Illuminati" (2018).

Darrel Treece-Birch je dokonalý sólový umělec, který podepsal smlouvu s Melodic Revolution Records od léta 2015 a vydal u nich čtyři studiová alba včetně 2CD "Celestial" v říjnu 2015. Jeho vysoce hosnocené album "No More Time" ze srpna 201, zahrnuje hostující vystoupení několika jeho spoluhráčů z Ten, Nth Ascension a Counterparts UK. Album "Healing Touch" z října 2017 Darrel celé složil, nahrál všechny nástroje, míchal, masteroval a produkoval včetně originálního přebalu. Zatím poslední vydal v prosinci 2018 digitálně pouze instrumentální album "The First Step...Is To Take One".

Rok 2018 byl plně nahrávací rok pro Darrela, vydal album s Ten "Illuminati", hostoval na albu "Under The Radar" od Signal Red, skupiny Steve Grocotta, kytaristy TEN, produkoval, mixoval, masteroval a hrál na albu kolegy, zpěváka Nth Ascension, Michael-Alana Taylora s názvem "Avalonia: The Sonnets Of Guinevere", vydal své album "The First Step...Is To Take One" k začal nahrávat nové album s Nth Ascension vydané v roce 2019.

Je těžké označit jeho hudební styl, protože Darrel se pohybuje bez námahy mezi jeho ambientními na syntezátorech založených nahrávek jako je "Celestial", až po záměrně eklektické dílo, jak je přináší "No More Time", je doma v art rocku, v progressivním rocku, melodickém rocku, instrumentálním ambientu, folku a klasice. "Healing Touch" vydané v roce 2017 byl jeho první skutečný vpád do multi-instrumentalismu, když nahrál všechny nástroje tohoto koncepčního alba. Poslední album "The First Step...Is To Take One" pokračuje v tomto tématu v 9 dalších zkoumání emocí.
Členové Martin Walker
(Narozen ***)
Electric & Acoustic Guitars


Martin je anglický hudebník a kytarista působící jako člen kapely Nth Ascension. Je otcem dalších dvou členů kapely, basisty Gavina a bubeníka Craiga.

Martin objevil svou lásku ke kytaře v raném věku poté, co uslyšel skladbu Dave Edmundse "Sabre Dance". Byl to ale Jimi Hendrix hrající "Voodoo Chile", který přivedl Martina na celoživotní pouť objevování "úžasných zvuků vytvořených elektrickou kytarou". Pak u Martina následovaly obvyklé školní a vysokoškolské kapely a neúspěšné pokusy o světovou nadvládu, až se nakonec usadil do realističtějších projektů, jmenovitě kapela nazvaná Inheritance, která se nakonec transformovala v Thruaglas Darkly. Thruaglas Darkly pak pokračovali ve vydání singlu "Modern Man", ale před dokončením dalších plánovaných projektů se rozpadli.

Během té doby se Martin náhodou seznámil se zpěvákem Alanem "Spud" Taylorem a spolu s několika bývalými členy Thruaglas Darkly hráli společně nějakou dobu jako AD, během níž se seznámil s klávesistou Darrel Treece-Birchem.

Když projet AD nenápadně dospěl ke svému konci, Martin se stáhl do několika menších projektů, z nichž v jednom se opět spojil s Alanem a Darrelem v The Field. Spolu s Robem Stirzakerem, Alanem Allcockem a svým nejstarším synem Gavinem Walkerem vydali bezejmenné album "The Field". Byla to v podstatě živá nahrávka, která zachytila energii kapely každému, kdo si ji poslechl. Tento projekt ale skončil a Martin pokračoval v práci na několika sólových nápadech, dokud nebyl znovu požádán, aby se připojil ke svému synovi Craigovi spolu s přáteli Darrelem a Alanem. Zpočátku se jednalo jen o to, aby si zahráli hudební žánr, který všichni milovali. Ale vše se odehrálo rychleji, než sami očekávali, a zapojením svého druhého syna Gavina Walkera se skupina vyvinula v Nth Ascension.
Členové Craig Walker
(celým jménem Craig Martin Walker)
(Narozen ***)
Drums & Percussion


Craig je anglický hudebník, hrající na bicí v kapele Nth Ascension. Je synem Martina Walkera.

Sotva se Craig naučil chodit, jeho rytmická schopnost už byla zjevná, když byl schopen hrát "We We Rock You" od Queen v perfektním provedení. Během svých školních let hrál na bicí při školních vystoupeních a pro místní kostel ve Fleetwoodu.

Craig se rozhodl studovat hudební technologie na vysoké škole a hrál v četných kapelách v době, když mu bylo 18, nejvýznamnější z nich byla Popstar Heroes, kteří byli známí hraním coverů od kapel Metallica až po Blink 182. Craigův styl byl silně ovlivněn metalem v jeho raných letech. Ve věku 20 let zjistil, že pro svoji kreativitu potřebuje více výzev a našel si cestu k progresivnímu rocku/metalu. Darrel Treece-Birch, otcův dlouholetý přítel a spolupracovník mu představil kapelu Dream Theater a kreativní jiskra se nadchla kombinací technické zdatnosti a ohromující melodiky, kterých bylo dosaženo v tomto žánru, přestože zůstal věrný svým metalovým kořenům.

V roce 2009 to nebylo jen náhodou v jeho životě. Craig byl požádán, aby pomohl místní kapele, jejíž bubeník nebyl k dispozici pro koncert, v téže stejné kapele také vypomáhal Treece-Birch. To vedlo k tomu, že oba spolu hráli a objevili jejich nepopiratelnou hudební chemii. Po koncertním vystoupení se Craig a Darrel rozhodli, že nastal čas začít s původním projektem a společně oslovili Darrelovy dlouholeté spolupracovníky kytaristu Martina Walkera (a Craigova otce) a zpěváka Alana "Spud" Taylora, aby se připojili a "pak se uvidí, co z toho vzejde". Původně se pojmenovali Nth Degree, název Nth Ascension přišel později a vytvořili demo nahrávku nazvanou "Frequencies of Day and Night“. Krátce byl do kapely přiveden Gavin Walker (Craigův bratr), aby převzal basové povinnosti, takže se Alan mohl soustředit plně na svůj vokální výkon.
Členové Gavin Walker
(Narozen ***)
Bass Guitar


Gavin je anglický hudebník, hrající na baskytaru v kapele Nth Ascension. Je synem Martina Walkera.

Gavin pochází z hudební rodiny a spolu se svým bratrem Craigem vyrůstali obklopeni hudbou otce Martina Walkera, Darrela Treece-Birche a Alana "Spud" Taylora - někteří by mohli říci, že byli "zasypáváni" jejich hudbou od velmi raného věku. Gavin začínal s kytarou, ale nakonec se chopil basové kytary a strávil mnoho výukových let, kdy se učil hrát blues a jammoval často s Craigem v jejich obývacím pokoji hraním skladeb kapel jako Queen, Metallica a Nirvana. Poté, co byl vychováván v hudebním prostředí dlouhém hraní se svým bratrem a otcem, nastal přirozený postup jeho vývoje jako hudebníka učením z jiných prací při experimentování a vytváření vlastního zvuku a stylu.

Během jeho vysokoškolských studií byl Gavin zapojen do skupiny Angel Hill, která získala nějakou místí popularitu, vyhrála místní klání Battle of the bands v roce 2000. V roce 2002 se Gavin se připojil ke skupině The Field jako druhý hráč na klávesy a perkuse. O 11 let později se v roce 2013 Gavin jako poslední příchozí připojil k Nth právě včas, aby mohl zahrát svou roli na albu "Ascension Of Kings" a nyní již spolupracuje na všech dalších albech Nth Ascension.


Zpět
Studiové desky:
2019 Stranger Than Fiction
2016 In Fine Initium
2014 Ascension Of Kings
2011 Frequencies Of Day And Night
Ostatní nahrávky:
Michael Alan Taylor:
2018 Avalonia (The Sonnets Of Guinevere)

Darrel Treece-Birch:
2018 The First Step...Is To Take One
2017 Healing Touch
2016 No More Time
2015 Celestial


Skupina:
Michael Alan Taylor - Vocals
Darrel Treece-Birch - Keyboards (TEN)
Craig Walker - Drums & Percussion
Gavin Walker - Bass Guitar
Martin Walker - Electric & Acoustic Guitars
Hosté:
Diskografie Stranger Than Fiction
Vyšlo 31. května 2019, Metatroic Records, NTH CD1 (US)

Seznam skladeb:
01. The Opening (5:59)
02. True Identity (5:26)
03. Fire In the Sky (7:51)
04. Reconciled (10:27)
05. The Gathering (Clanaan Pt.7) (7:17)
06. Journey's End (Clanaan Pt.8) (15:49)
07. Lament (Clanaan Pt.9) (1:40)
08. Sound To Light (18:14)
Total Time: (72:43)

Engineered: Darrel Treece-Birch, Martin Walker
Mixed and Mastered: Eric Gillette (Neal Morse Band), EKG Studios, USA
Artwork: Oliver Pengilley

Skupina:
Alan ‘Spud’ Taylor - Vocals
Darrel Treece-Birch - Keyboards
Gavin Walker - Bass
Craig Walker - Drums & Percussion
Martin Walker - Guitars
Hosté:
Diskografie In Fine Initium
Vyšlo 14. října 2016, Melodic Revolution Records, MRRCD 22131 (US)

Seznam skladeb:
01. Kingdom Keys (15:18)
02. End Of Days (11:23)
03. So, That Was The Apocalypse (4:42)
04. The Cage (17:06)
05. In Search Of The Rider (Clanaan Pt IV) (7:47)
06. Forever (Clanaan Pt V) (7:47)
07. When The Rain Falls (Clanaan Pt VI) (3:51)
Total Time: (67:54)

Artwork: Oliver Pengilley
Album obsahuje 8 skladeb včetně dalších tří pokračování z probíhajícího příběhu Clanaan Chronicles, který začal na jejich debutové nahrávce. Kapela znovu požádala renomovaného britského umělce Olivera Pengilleyho, aby jim vytvočil cover na jejich nové album "In Fine Initium". Na obalu "In Fine Initium" zachytil ve stručné latinské frázi otravně definující podstatu křehké existence lidstva ve vesmíru - "Začátek je konec, konec je začátkem" . Nth Ascension jsou mistři v sestavování příběhů naděje, která byla nalezena i v temnotě, lehké triumfy a lidskost tam bude vždycky.

Skupina:
Alan ‘Spud’ Taylor - Vocals
Craig Walker - Drums & Percussion
Darrel Treece-Birch - Keyboards
Gavin Walker - Bass Guitar
Martin Walker - Guitars
Hosté:
Gary Hughes (TEN) - Backing Vocals
Diskografie Ascension Of Kings
Vyšlo 13. prosince 2014, Sonic Vista Music, AUROEX045 (UK)

Seznam skladeb:
01. Fourth Kingdom (6:24)
02. Return Of The King (3:41)
03. Strange Dreams (7:30)
04. Overture (Clanaan pt 1) (6:12)
05. Realm With A Soul (Clanaan pt 2) (3:52)
06. Seventh Rider (Clanaan pt 3) (4:02)
07. Weight Of The World (6:44)
08. Vision (18:43)
Total Time (57:08)

Vocals Recorded: Gary Hughes (TEN) April/May 2014
Drums were recorded at Berlin Studios Blackpool in 2013, at RW Studios in Rossall
and at The War Room studio in Cleveleys from November 2013 to March 2014
Engineered: Phil Brown
Mixed: Martin Walker and Nth Ascension
Mastered at Digital Audio in Skipton, UK
Artwork: Oliver Pengilley
"Ascension Of Kings" není koncepční album, ale má jasné a zřetelné téma. V albu se nachází třídílná suita s názvem "Clanaan Chronicles", která bude pokračovat i na následujících albech a bude pokračovat v příběhu, který napsal Treece-Birch ve stylu Narnie/Pána prstenů, který vidí záchranu a vykoupení mučené říše Sedmým jezdcem, od zlého diktátora k neodvratnému "vzestupu" sedmého jezdce až k prorokovanému Králi.

Existuje ale duchovní prvek "Ascension Of Kings", který poskytuje mocný a přesvědčivý náznak soudržných strukturálních elementů hudby. "Strange Dreams" má v textů motiv "Matrix", zatímco "Vision" vypráví příběh Moses vs. perspektiva otroka. Píseň "Weight Of The World" uchopí posluchače příběhem zoufalství a strachu, které mohou ochromit duši, ale to, jak může být toto břemeno překonáno sebou samým a opravdovým přátelstvím.

Skupina:
Michael Alan Taylor - Vocals, Bass
Martin Walker - Guitars
Darrel Treece-Birch - Keyboards, Backing Vocals
Craig Walker - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Frequencies Of Day And Night
Vyšlo 2011, Your Knees Records, none (UK)

Seznam skladeb:
01. The Prize (4:46)
02. Out Of The Fire (8:26)
03. Running To Nowhere (3:45)
04. Sound To Light (12:58)
05. Return Of The King (3:34)
06. The Cage (16:42)
07. A.I. (Ghosts In The Machine) (5:55)
Total Time: (56:05)
Skupina:
Michael-Alan Taylor - Lead Vocals, Guitars, Keyboards
Hosté:
Darrel Treece-Birch - Piano, Additional Keys, Guitars (01,02,04,06)
Craig Martin Walker - Low Flute (01)
David Austin Taylor - Spoken Word (02)
Melissa Brown - Spoken Word (04,06)
Diskografie Avalonia (The Sonnets Of Guinevere)
Vyšlo 29. června 2018, Melodic Revolution Records, MRRLP-12-005

Seznam skladeb:
01. Guinevere (9:08)
02. Final Battle (2:28)
03. Death Of Arthur (Song of Argante) (3:32)
04. Lady Of The Lake (4:04)
05. Avalon (2:37)
06. Land Without A King (2:46)
07. Discovery (4:21)
08. The Dance Of Love (6:56)
09. Epilogue (2:35)
Total Time: (38:27)

All Music composed & Performed: Michael-Alan Taylor
Recorded at Talylormade Studios, Lytham, UK. The War Room Fleetwood UK
Production and Engineering: Darrel Treece-Birch, The War Room Fleetwood UK
Mixed and Mastered: Darrel Treece-Birch, The War Room Fleetwood UK
Album Art Design: Darrel Treece-Birch
Photography by Adrian-Paul (the Viking) Ashworth on location at Dunnottar Castle Scotland, UK
Album je skutečné filmové a zvukové mistrovské dílo a vypráví příběh posledních dnů statečného rytíře Lancelota, který vzpomíná na bitvy o Camelot, jeho oddanost svému králi a jeho lásce k lady Guinevere. Rozmáchlé orchestrální pasáže se míchají s rezonujícími vokály, které vás přenesou přímo do Camelot.Skupina:
Darrel Treece-Birch - All instruments
Hosté:
Diskografie The First Step...Is To Take One
Vyšlo 14. prosince 2018, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. This Crushed Diamond Shroud (7:58)
02. My Soul Sings (5:31)
03. To Follow A Star (5:33)
04. His Gentle Voice (4:22)
05. For Giving (4:31)
06. Jesus Wept (4:18)
07. Meditate (6:50)
08. Why (3:27)
09. Savasana (13:14)
Total Time: (47:46)

Music: Darrel Treece-Birch
Composed: Darrel Treece-Birch
Recorded at The War Room, Fleetwood, UK
All songs recorded between October-November 2018, except
"This Crushed Diamond Shroud" recorded October 2015
"To Follow A Star" recorded January 2017
"His Gentle Voice" July 2017 (during Healing Touch Sessions)
Engineered, produced and mixed: Darrel Treece-Birch
Mastered: Darrel Treece-Birch, The War Room, Fleetwood, UK
The painting used for the album artwork was provided by Darrel’s son Luke Treece-Birch, a moment in time captured in acrylics of their home.

Skupina:
Darrel Treece-Birch - All Instruments
(Korg Keyboards (Trinity Triton Extreme, Kronos), Ibanez Bass guitar, Takamine G series guitar, Sheridan Epiphone Guitar, Mapex drums and Zildjian cymbals) Hosté:
Diskografie Healing Touch
Vyšlo 17. října 2017, Melodic Revolution Records,

Seznam skladeb:
01. God's Prescription (12:06)
02. From The Mouth (5:14)
03. Cast It Out (5:19)
04. Re-Boot (6:05)
05. The Fruits Of The Spirit (5:21)
06. The Stand (7:30)
07. The Release (6:41)
08. The Expanse (6:32)
09. No Fear Here (5:42)
10. God’s Medicine (3:17)
Total Time: (00:34)

Recorded at War Room, Fleetwood, UK
Engineered, Produced and Mixed: Darrel Treece-Birch
Mastered: Darrel Treece-Birch, War Room, Fleetwood, UK
"Starting Again", acryl na plátně: Darrel Treece-Birch
Sleeve Art Photography: Darrel Treece-Birch
CD Production, Pure Music, Manchester, UK

Skupina:
Darrel Treece-Birch - Keyboards, Vocals, Bass Guitars, Mandolin, Drums
Hosté:
Phil Brown - (Counterparts UK) Acoustic Guitar, Electric Guitar (03,14)
Steve Grocott - (Ten) Electric Guitar (09)
Karen Fell - (Gary Hughes Band) Vocals (14)
Dan Mitchell - (Formerly of Ten) Electric Guitar (11)
Dann Rosingana - Electric Guitar (15)
John Power - (Counterparts UK) Bass and Fretless Bass Guitar, Acoustic Guitar, Electric Guitar (12), & Violin (05)
Alan Taylor - (Nth Ascension) Vocals, Acoustic Guitar, Electric Guitar
Gavin Walker - (Nth Ascension) Bass (03)
Martin Walker - (Nth Ascension) Electric Guitar (02,13)
Diskografie No More Time
Vyšlo 19. srpna 2016, Melodic Revolution Records, MRRCD 22129

Seznam skladeb:
01. Nexus Pt1 (1:30)
02. Earthbound (3:21)
03. Riding The Waves (5:09)
04. Hold On (4:07)
05. Requiem Pro Caris (3:21)
06. Nexus Pt2 (1:26)
07. Twilight (3:47)
08. Mother (Olive’s Song) (4:37)
09. Freedom Paradigm (6:03)
10. Nexus Pt3 (1:11)
11. The River Dream (6:59)
12. No More Time (8:00)
13. Legacy (4:02)
14. Music Of The Spheres (7:34)
15. Return To The Nexus (7:37)
Total Time: (61:07)

Recorded at War Room, Fleetwood, UK Taylormade Studio, Ansdell, UK The Dog House Studio, Blackpool, UK Westmorland Studio, Burton-In-Lonsdale, UK RW Studio, Rossall, UK SJG Studio, Stafford, UK Sandyforth Studio, Thornton, UK
Engineered, Produced and Mixed: Darrel Treece-Birch
Mastered: Dave Aston, Digital Audio, Skipton, UK
CD Production, Pure Music, Manchester, UK

Skupina:
Darrel Treece-Birch - All instruments
Hosté:
Diskografie Celestial
Vyšlo 2. října 2015, Melodic Revolution Records, MRRCD 22118

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Celestial (7:42)
02. The Infinite (4:15)
03. Light Echo Of Monocerotis (5:08)
04. Event Horizon (3:22)
05. Voyager (3:34)
06. The Space Between (6:48)
07. Nebula (5:43)
08. Oort Cloud (4:08)
Disc 2
09. The Comet's Wake (6:01)
10. Asteroid Belt (4:52)
11. Sol (4:35)
12. Luna (4:38)
13. Blue Planet (4:07)
14. Northern Lights (3:40)
15. Such Love Is This (5:05)
16. All Things New (Cosmos) (5:01)
Total Time: (53:34)

Mixed & Mastered by Darrel Treece-Birch

Zpět


  Zpět
Oficiální stránky:
https://nthascension.bandcamp.com/
https://darreltreece-birch.bandcamp.com/
https://michael-alantaylor.bandcamp.com/album/avalonia-the-sonnets-of-guinevere
www.darreltreece-birch.com
https://powerofprog.com/nth-ascension-featured-artist-of-the-week/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.7.2019 
Menu Poslední aktualizace: 14.7.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©