NEMOZpět
Nemo je francouzská progresivní rocková kapela vedená Jean Pierrem Louvetonem, jedním z nejlepších francouzských kytaristů. Tato francouzská kapela byla založena v roce 1999 v Le Puy-en-Velay, Haute-Loire, když se Pascal Bertrand (bicí a perkuse), Pierre Louveton (kytara a vokály) a Guillaume Fontaine (klávesy) rozhodli dělat progresivní rockovou hudbu, když je k tomu motivovaly především jejich vzory, kterými byli Yes a Genesis. Začátkem roku trojice začíná zkoušet s basistou Hervé Esquisem. Toho aly brzy kvůli nedostatku času v roce 2001 nahradil Benoit Gaignon. Začátkem roku 2002 skupina začala hrát, jejich první koncert snad navštívilo asi 100 diváků.

Ryba nazvaná Nemo se objevila při vzniku kapely a Nemo znamená "noboby" ve starém řeckém jazyce. Začali totiž psát hudbu ještě před tím, než měli název pro kapelu. Pak začali hledat slovo, které poukázalo na jejich objevitelský způsob psaní. Nemo byl dobrý název, známý po celém světě a představoval francouzskou kulturu díky dílům Julesa Verna. Když psali texty pro první album, inspirovali se právě jeho tvorbou. A když se pak objevil film studia Disney, zaznamenali pak ohromnou invazi návštěvníků jejich webu...

Skupina začala v srpnu 2001 nahrávat své první album a trvalo to až do února 2002, kdy udělali finálního mixu. Mezitím si také absolvovali své prvních koncertů v jejich oblasti Les Nouveaux Mondes. Dne 17. července 2002 vydal NEMO své první album s názvem "Les Nouveax Mondes", o dva několik měsíce později ale NEMO opět prodělali změnu, když basista Pascal Bertrand opustil kapelu a nahradil jej Jean-Baptiste Itier. Rok 2003 byl klíčovým rokem pro kapelu Nemo, neboť v této sestavě vydali vydali druhé album ""Présages", které bylo zaznamenáno v březnu a dubnu 2003. Album bylo velmi dobře přijato tiskem a specializovanými webovými stránkami. Díky tomu se objevili i ve několika rádiových vysílání ve Španělsku, Argentině, Quebecu a na Floridě. Nemo pak své druhé album "Présages" propagovali na festivalu Crescendo ve stejném roce společně s kapelami Änglagard, Pinneaple Thief, Cast a Focus.

Druhé album "Présages" z roku 2003 je úžasné CD, dá se říci, že je podobně inovativní jako Rush a jejich kytaristé mají stejně pestrou a vynalézavou hru jako Alex Lifeson. Pět dynamických a proměnlivých kompozic obsahuje spousty skvělých breaků a mnoho změn rytmu a atmosféry. Většina hudby vychází z dobrodružné, jazzové rytmické sekce, z tvrdší kytary a různorodých kláves. Vzájemná souhra mezi kytarou a klávesami je úžasná: bombastická kvílivá kytara a orchestrální klávesy, vlnící se akustická kytara s jazzovým klavírem, jako když se Chick Corea se setkává s Johnem McLaughlinem nebo symfonie s těžkými kytarovými riffy a problikávajícími, velkolepými syntezátorovými sóly. Francouzský vokál zní přesvědčivě, zpěvák má široký rozsah, ale jeho role je trochu omezená, mnoho instrumentálních částí tohoto alba také ostré elektrické kytarové sóla a brilantní hru na klavír. Album je doslova pokladem pro jazz-rockově orientované fanoušky progrocku!


Jean Pierre Louveton, Lionel B Guichard, Guillaume Fontaine, JB Itier

Po vystoupení na festivalu Progsud 2004 se Nemo vracejí do studia, aby nahráli své třetí album "Prélude A La Ruine", které vyšlo 15. října 2004 pod labelem Quadrifonic Records. V září 2004 se objevil promo singl "Eva A Genie Du Mal" se 4 tituly z nadcházejícího opusu. Objevila se na něm i anglická verze "L 'il du Cyclone" (Présages), která se pak objevila několikrát v rádiích a získala uznání kapele i mimo Francii. V roce 2005 skupina absolvovala sérii koncertů již bez Benoita Gaignona, kterého nahradil LB Guichard, který již podílel na několika sólových projektech kytaristy JP Louvetona. Kapela se během koncertování také rozhodla několik vystoupení zaznamenat a vydat jako živé album, které se pod názvem "Immersion Public" objevilo v říjnu 2005. Mezitím skupina plánovala opětovné vydání "Prélude A La Ruine“ a začala připravovat své další studiové album.


Rok 2006 přinesl jejich další, tentokrát koncepční a dvojité album "SI", které bylo vydáno na dvou samostaných discích. První část byla nahrána a vyšla v březnu 2006 pod názvem "SI Partie I". Druhá část pak vychází počátkem roku 2007 pod rozšířeným názvem "SI Partie II - L'Homme Idéal", kterému ale předcházelo ještě vydání EP "Les Enfants Rois". Od alba "Prélude A La Ruine" prošli hudebním vývojem a nový kytarista JPL se stal nepopiratelným elementem identity kapely. V roce 2006 kapela vystoupila na festivalu v Montreux.

Nejdůležitější ale v tomto období bylo, že si jich povšimli i v zahraničí mimo Francii a začali být zváni i na zahraniční festivaly. Až do té doby Nemo nehráli mimo Francii, ale nyní si na rok 2006 naplánovali koncerty v Belgii a Holandsku, možná i v roce 2007. Kapela Nemo si tak třeba zahrála 16. listopadu 2007 jako předkapela The Flower Kings v Rüsselsheimu (Německo).

Šesté album, které nese název "Barbares" vyšlo v prosinci 2008.


Album "R€volu$ion" vyšlo v roce 2011. V roce 2013 vydali další album "Le Ver Dans Le Fruit". Aby se stala ještě známější a také, mohly být objeveny i jiné skupiny, J.P. Louveton zorganizoval v roce 2015 první francouzský progresivní rockový festival Quadrifonic.

Jejich poslední album s názvem "Coma" bylo vydáno v roce 2015 a bylo oznámeno, že je to jejich poslední oficiální album.

Francouzská skupina Nemo v rámci oslav 15. výročí založení vydala 12. listopadu 2018 první album skupiny "Présages" v úplně nové verzi jako CD digipak se 16 stránkovou brožurou. Album je také k dispozici na dvojitém vinylu, který se objeví v prosinci. Obě verze jsou doplněny o zcela novou 14 minutovou epickou skladbu, která je speciálně napsaná pro toto vydání (kvůli její délce se ale neobjeví na vinylu).

Zpět
Členové:
Jean Pierre Louveton - Guitars, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums (2002-dosud)
Ollivier Long - Bass

Bývalí členové:
Lionel-B Guichard - Bass (2004-present)
David Zmyslowsky - Guitars
Pascal Bertrand - Drums, Percussion (1999-2002)
Benoìt Gaignon - Bass (2001-2004)
Hervé Esquis - Bass (2000)

Členové Jean Pierre Louveton
(Narozen 30. června 1970, Le Puy, Francie)
Guitars, Bass, Vocals


Jean Pierre je francouzský kytarista a skladatel, je zakládajícím členem kapely Nemo. S hudbou začínal již c roce 1987, pracuje rovněž jako učitel hudby.

Jeho záliba pro hudbu se objevila v osmdesých létech u hard rockových kapel jako Iron Maiden a sedmdesých pak jako Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Deep Purple. Později objevil Prog hudbu Yes, kteří se napořád stali jeho oblíbenou kapelou. Z kytaristů se mi líbí Michael Schenker, Steve Lukather, Vai a další... Není sice fanouškem nikoho, ale ví, že hudbu Yes může kdykoliv, protože tato skupina poskytuje kouzelnou hudbu...

Od roku 2002 nahrává pod značkou JPL, pod kterou už vydal 8 alb, nakterých se podílejí i spoluhráči z Nemo, jako například Lionel B. Guichard kromě dalších hostujících hudebníků. Postupně prošel kapelami:
1989-1991: ANESTHESIA (Rock, Hard Rock, Progress Metal) - nahráli 2 studiové desky a koncertovali
1991-1996: LAZY LIZARD (Rock, Blues, Hard Rock) - pouze koncertovali
1995-1996: ITINERAIRE BIS (variété Française) - pouze koncertovali
1997-1998: PH7 (Funk/Rock) - působil jako baskytarista, pouze koncertovali
1996–2000: LAZY (Rock) - vydali 2 CD a koncertovali
Od roku 2000: NEMO (Progress Rock) - vydávají alba a koncertují
Členové Guillaume Fontaine
(Narozen ***, Yssingeaux, France)
Keyboards, Vocals


Guillaume je francouzský hráč na klávesové nástroje a zakládající člen kapely Nemo. Nyní žije v Le Puy-En Velay, Auvergne, France. Pracuje rovněž jako učitel hudby.

Do školy chodil na Lycée Simone Weil Le Puy en Velay, pak studoval na Université Jean Monnet.
Členové Jean Baptiste Itier
(Narozen ***, France)
Drums


Jean Baptiste Itier je francouzský hudebník, hráč na bicí a perkuze a zpěvák. Je znám ze svého působení v kapele Nemo.

Podílí se i na sólových albech kolegy kytaristy Jean Pierre Louvetona. Od roku 2014 je také členem Paris Percussion Group, což je atypická formace, kterou tvoří převážně perkusisté působící v orchestrech a kapelách ve Francii. Hostuje také na albu "Solstice" francouzské prog kapely Unconstant Motion z roku 2019.
Členové Ollivier Long
(Narozen ***, France)
Bass


Ollivier je profesionální hudebník, začal s rockovou hudbou ještě předtím, než se specializoval na jazz. Je schopen na svém nástroji zahrát všechno a rozhodl se přinést svůj talent a um do skupiny.

Členové Lionel-B Guichard
(Narozen ***, France)
Bass


Lionel je francouzský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám ze svého působení v kapele Nemo.

Lionel B. pracuje v prodejně s hudebními nahrávkami.
Členové David Zmyslowsky
(Narozen ***, Le Puy en Velay, France)
Guitars


David je francouzský hudebník a hráč na kytaru. Je znám ze svého působení v kapele Nemo a Element V.

David také vydává vlastní sólová alba jako "Ocean Station - Turning the page Chapter II" (2021), "Turning The Page" (2019) a "Immensité" (2017).

Zpět
Studiové desky:
2018 Présages
2015 Coma
2013 Le Ver Dans Le Fruit
2011 R€volu$ion
2009 Barbares
2007 SI Partie II - L'Homme Idéal
2006 SI Partie I
2004 Prélude a la Ruine
2003 Présages
2002 Les Nouveaux Mondes

Ostatní nahrávky:
2018 Pièces De Collection Volume 1 (komp.)
2012 Si (Partie I et II) (komp.)
2010 La Machine A Remonter Le Temps (DVD)
2009 Si Live (live)
2005 Immersion Publique - Live (live)

Singly:
2011 Je suis un objet
2006 Les Enfants Rois
2004 Eve Et Le Génie Du Mal
Jean Pierre Louveton/WolfSpring
2013 Who's Gonna Save The World?
2010 WolfSpring

Jean Pierre Louveton:
2022 Sapiens Chapitre 3/3: Actum
2021 Sapiens Chapitre 2/3: Deus Ex Machina
2020 Sapiens Chapitre 1/3: Exordium
2018 Retrospections Volume III
2017 Le Livre Blanc
2016 Retrospections Volume II
2014 MMXIV
2008 Retrospections Volume I
2005 Cannibales
2003 Noir & Blanc
2002 Bienvenue Sur La Terre

David Zmyslowski:
2021 Ocean Station - Turning The Page Chapter II
2019 Turning The Page
2017 Immensité


Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums
Lionel B. Guichard - Bass
Pascal Bertand - Marimba (04-06)
Hosté:
Diskografie Présages
Vyšlo 12. listopadu 2018, Quadrifonic Records, Quadrifonic, Quad-28-18 (France)

Seznam skladeb:
01. La Dernière Vague (14:12)
02. Générateur (4:43)
03. Sur La Tombe Du Phoenix (10:40)
04. La Mort Du Scorpion
     a. Soleil (1:20)
     b. L'Oil Du Cyclope (6:10)
     c. La Mort Du Scorpion (8:05)
09. Les Nouvelles Croisades (17:50)
10. Le pire est avenir (13:10)
Total Time: (76:10)

Music and lyrics: tracks 1 - 7, 2002/2003; track 8, 2017
Drums and bass recorded February 2018 at MC Studios by Mathias Chaumet
Guitars, keyboards and vocals recorded April and June 2018 by Jean-Pierre Loeveton and Guillaume Fontaine
Re-recorded versions of Présages.

Skupina:
Jean Pierre Louveton -Guitars, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Ollivier Long - Bass
Jean Baptiste Itier - Drums
Hosté:
Diskografie Coma
Vyšlo 28. srpna 2015, Quadrifonic Records, Quad-23-15 (France)
2015, 2CD, Quadrifonic Records, Quad-23-15 (France) with bonus CD
2015, 2LP/CD, Quadrifonic Records, Quad-24-15 (France) SE
with full album including 2 bonus tracks on both media

Seznam skladeb:
01. Le Coma des Mortels (11:43)
02. Train Fantôme (9:08)
03. Comaine (6:04)
04. St Guy (8:30)
05. Tu n'es pas Seul (7:56)
06. Coma (12:45)
Total Time: (56:06)

Bonus tracks on 2015 double LP edition:
07. Rat Bat Blue (Deep Purple cover) (5:33)37
08. Ten Years Gone (Led Zeppelin cover) (7:27)32
Bonus CD on 2015 SE:
07. Rat Bat Blue (Deep Purple cover) (5:33)
08. Ten Years Gone (Led Zeppelin cover) (7:27)
Trilogie - "La Divine Comédie":
09. Six Pieds Sous Terre (7:05)
10. Entre Deux Rives (7:07)
11. Sans Voix (6:06)
Total Time: (33:18)

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Vocals
Lionel-B Guichard - Bass
Guillaume Fontaine - Keyboards, Gaita, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums
Hosté:
Diskografie Le Ver Dans Le Fruit
2CD, vyšlo 30. září 2013, Progressive Promotion Records, PPRCD014 (Germany)

Seznam skladeb:
Disc 1 (48:16)
01. Stipant Luporum (2:01)
02. Trojan (Le Ver Dans Le Fruit) (8:53)
03. Milgram, 1960 (5:59)
04. Verset XV (7:55)
05. Un Pied Dans La Tombe (7:11)
06. Neuro-Market (6:34)
07. Le Fruit De La Peur (9:43)
Disc 2 (44:31)
08. A La Une (5:08)
09. Triste Fable (7:46)
10. Allah Deus (5:08)
11. Opium (9:10)
12. Arma Diania (17:19)
Total Time: (92:47)

Mixed: JPL, Mathias Chaumet
Mastered: Rudy Coclet
Design [Logo]: Didier Florentz
Artwork, Design: Stan-W Decker
Photography: Norene Montagne

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Lead Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums
Guillaume Fontaine - Keyboards, Gaita, Chorus Vocals
Lionel-B Guichard - Bass
Hosté:
David Zmyslowski - Guitars & Chorus Vocals (06,08)
Diskografie R€volu$ion
Vyšlo 1. května 2011, Quadrifonic Records, QUAD-19-11 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Liberté, Egalité, Insurrection! (2:23)
02. Je Suis Un Objet (5:43)
03. R€volu$ion (5:08)
04. Aux Portes Du Paradis (2:21)
05. Seul Dans La Foule (9:36)
06. Chiens En Laisse (5:35)
07. Loin Des Yeux (Barbares Parties VIII a XII) (24:30)
08. Notes Pour Plus Tard (6:43)
Total Time (61:59)

Music: G. Fontaine (01,04,07), JPL (02-07), Nemo (01,02,05-07)
Text: JPL (02,03,05-07)
Recorded on August 2010 - February 2011
Recorded, Mixed: Mathias Chaumet
Mastered: Rudy Coclet
Design Concept, Layout: JPL
Artwork: Didier Florentz
Photography: Véronique Dumoulin-Fontaine

Lionel-B Guichard - Bass, Vocals
Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Lead Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Vocals
Hosté:

Diskografie Barbares
Vyšlo leden 2009, Quadrifonic, Quad-17-09 (Europe)
2CD, Quadrifonic
limited edition with a bonus CD including Live recording

Seznam skladeb:
CD 1 Barbares
01. Ldi (9:40)
02. 19:59 (6:48)
03. Le Film De Ma Vie (7:36)40
04. L'Armée Des Ombres (9:51)10:05
05. Faux Semblants (7:40)59/8:04
06. Barbares (Parties 1 a 7) (25:32)53
Total Time: (67:57)

Bonus Disc from 2009 SE - "Si, Live":
01. Intro / Apprentis (5:52)
02. L'éternel Hiver (3:16)
03. Danse De La Pluie (Nowea Fridjiz) (2:35)
04. Pantins (4:45)
05. Sorciers (3:51)
06. Meme Peau, Meme Destin (9:12)
07. Digressions Sur l'homme Idéal (Inclus L'oeil Du Cyclope) (3:47)
08. L'homme Idéal Ii (4:11)
09. Ici, Maintenant (6:01)
10. Si (7:29)
11. Duo Rythmique (3:45)
12. Introduction A La Différence (4:29)
13. Les Enfents Rois (2:43)
14. Mégalomanie (3:36)
15. Présentations Et Adieux (1914) (6:22)
Total Time: (71:23)

Recorded on February-August 2008

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Lead Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Lionel-B Guichard - Bass, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Vocals
Hosté:
Sylvia Krauss - Vocals (05)
Diskografie SI Partie II - L'Homme Idéal
Vyšlo 15. ledna 2007, Quadrifonic Records, QUAD-14-07, (Europe)

Seznam skladeb:
01. Introduction A La Différence (5:36)
02. Les Enfants Rois (2:45)44
03. Meme Peau, Meme Destin (9:02)
04. L'Homme Idéal (1) (4:36)
05. Reflets (10:40)
06. Décadanse (2:02)01
07. Une Question De Prix (6:34)
08. Une Question De Temps (5:15)
09. L'Homme Idéal (2) (4:21)
10. Les Visages Du Monde (5:42)
Total Time: (56:33)

Recorded on 10 July 2006 - 22 October 2006
Recorded By [Drums And Bass]: Guillaume Ninon, Olivier Soumaire
Recorded [Guitars]: JPL
Recorded [Keyboards]: G. Fontaine
Recorded [Vocals]: O. Soumaire
Mixed: Guillaume Ninon, JPL
Mastered: Guillaume Ninon
Cover: Thierry Guilleminot
Design [Booklet Design]: JPL
Illustration [Booklet Images]: Morent Guez, Thierry Guilleminot
Album je druhýn pokračováním tématu genetických manipulací. Je to další skvělé album nejproduktivnější francouzské progresivní kapely.

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Lead Vocals
Lionel-B Guichard - Bass, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Vocals
Hosté:
Nicolas Boinon - Cello (04)
Diskografie SI Partie I
Vyšlo březen 2006, Quadrifonic Records, QUAD-12-06 (France)

Seznam skladeb:
01. Douce Mort (16:26)
     a. Vivant
     b. Douce Mort
02. Ici, Maintenant (6:27)
03. Miroirs (6:44)
04. Si (8:00)
05. Apprentis Sorciers (20:05):
     a. Apprentis
     b. L'Éternel Hiver
     c. Danse De La Pluie (Nowea Fridjies)
     d. Pantins
     e. Sorciers
Total Time (57:42)

Recorded: Olivier Soumaire
Recorded [Assisted]: Guillaume Ninon
Mixed: JP Louveton
Mixed [Assisted]: G. Ninon
Mastered: G. Ninon
Design [Booklet]: G. Fontaine, JP Louveton
Photography: Florent Pugnere, Valérie Mialon
Cover: Thierry Guilleminot

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Banjo, Vocals
Benoît Gaignon - Bass
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Backing vocals
Hosté:
Pascal Bertrand - Marimba
Joanna Sobczak: Violon
Diskografie Prélude A La Ruine
Vyšlo 15. října 2004, Quadrifonic Records, QUAD-09-04 (France)

Seznam skladeb:
01. Les Temps Modernes (8:00)
02. 1914 (7:40)
03. O.G.R.E. (Où La Guerre Réveille L'économie) (4:56)
04. Prélude À La Ruine (1:30)
05. Les Yeux Fermés (Le Retour De L'Ogre) (6:28)
06. Eve Et Le Génie Du Mal (4:30)
07. Tous Les Chemins (9:04)
08. Cluster 84 (5:30)17
09. Le Monde À L'Envers (15:02):
     a) Une derniere valse (3:26)
     b) Du mauvais côté (4:00)
     c) Epitaphe (7:09)
Total Time: (62:40)

Recorded on July 5-16, 2004
Recorded: Nemo, Olivier Soumaire
Mixed, Mastered: Guillaume 'Lafronde' Ninon
Design [Booklet]: G. Fontaine*, JP Louveton
CoverArt: Francois Ladevie
Photography: Bruno Saurez, Jacques Jamon, Valérie Mialon

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Vocals
Benoît Gaignon - Bass
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums
Hosté:
Pascal Bertrand - Marimba (06)
Olivier Soumaire - Harmony Vocals (11)
Diskografie Présages
Vyšlo 1. října 2003, Quadrifonic Records, QUAD-06-03/02 (France)
2007, Quadrifonic Records, QUAD06-03/2 (France)

Seznam skladeb:
01. La Dernière Vague (13:57)
02. Générateur (4:42)
03. Sur La Tombe Du Phoenix (9:53)
04. La Mort Du Scorpion - Soleil (1:15)
05. La Mort Du Scorpion - L'Oil Du Cyclope (5:57)
06. La Mort Du Scorpion - La Mort Du Scorpion (7:42)
07. Les Nouvelles Croisades - Cavalerie (3:34)
08. Les Nouvelles Croisades - Confrontation (5:44)
09. Les Nouvelles Croisades - Désolation (2:16)
10. Les Nouvelles Croisades - Danse Des Morts (2:33)
11. Les Nouvelles Croisades - Renaissance (6:36)
Total Time: (64:09)

Recorded: Olivier Soumaire
Mixed: Nemo
Photography: Valérie Mialon
Remastered: Guillaume Ninon
Booklet Editor: JPL
CoverArt: JC Adelmand

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Electric Guitars, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Acoustic Guitars, Vocals
Benoît Gaignon - Bass
Pascal Bertrand - Drums, marimba, percussion
Hosté:
Diskografie Les Nouveaux Mondes
Vyšlo 17. července 2002, Quadrifonic, dB-Q4-02 (France)
2007, Quadrifonic, Quad-15-07 (France) Remastered

Seznam skladeb:
01. Abysses (9:04)
02. Dr Fergusson Et Les Caprices Du Vent Vol.1 : Au Dessus Des Toits (6:19)
03. Danse Du Diable (2:45)
04. Tempete (7:11)
05. Dans La Lune Encore (6:07)
06. Dr Fergusson Et Les Caprices Du Vent Vol.2 : Au Dessus Des Pyramides (5:46)
07. Philéas (20:22)
     a. Départ-Europe (4:50)
     b. Les fleuves sacrés (3:18)
     c. Luna (6:05)
     d. Nouveau monde (6:09)
Total Time: (57:52)

1er album idéalement produit. Tout en puissance. Une vraie claque, je vous dis !


Skupina:
Jean Pierre Louveton - Guitars, Lead Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Vocals
Lionel B. Guichard - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Pièces De Collection Volume 1
Vyšlo 10. října 2018, Quadrifonic

Seznam skladeb:
01. La machine a remonter le temps (6:45)
02. ...et la vie continue (5:13)
03. Touché-coulé (4:05)
04. Diary of a madman (Ozzy Osbourne cover) (6:39)
05. Strawberry fields forever (The Beatles cover) (5:02)
06. Incident at neshabur (Santana cover) (4:33)
07. Rat bat blue (Deep Purple cover) (5:36)
08. Ten years gone (Led Zeppelin cover) (7:31)
09. Six pieds sous terre (Divine comédie partie 1) (7:04)
10. Entre deux eaux (Divine comédie partie 2) (7:07)
11. Sans voix (Divine comédie partie 3) (6:06)
Total Time: (65:41)


Skupina:
Jean Pierre Louveton - Guitars, Lead Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Vocals
Lionel B. Guichard - Bass, Vocals
Hosté:
Nicolas Boinon - Cello (01: 04)
Sylvia Krauss - vocals (02: 05)
Diskografie Si (Partie I et II)
2CD, 15. října vyšlo 2012, Quadrifonic, Quad-20-12

Seznam skladeb:
CD 1 - Si Partie I
01. Douce Mort (16:26)
     a) Vivant
     b) Douce mort
02. Ici, Maintenant (6:27)
03. Miroirs (6:44)
04. Si (8:00)
05. Apprentis Sorciers (20:05)
Total Time: (57:42)

CD 2 - Si Partie II - L'Homme Idéal
01. Introduction A La Différence (5:36)
02. Les Enfants Rois (2:45)
03. Meme Peau, Meme Destin (9:02)
04. L'homme Idéal (1) (4:36)
05. Reflets (10:40)
06. Décadanse (2:02)
07. Une Question De Prix (6:34)
08. Une Question De Temps (5:15)
09. L'homme Idéal (2) (4:21)
10. Les Visages Du Monde (5:42)
Total Time: (56:33)


Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Guitars, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards
Lionel B. Guichard - Bass
Jean-Baptiste Itier - Drums
David Zmyslowsky - Guitars
Hosté:
Diskografie La Machine A Remonter Le Temps
DVD/2CD, vyšlo 18. října 2010, Quadrifonic, QUAD-18-10

Seznam skladeb:
DVD
01. Intro / Philéas I /Départ / Europe (8:05)
02. Miroirs (6:42)
03. Meme Peau, Meme Destin (9:28)
04. Apprentis Sorciers (20:40)
05. Philéas Partie II / Les Fleuves Sacrés (3:53)
06. La Mort Du Scorpion Partie III (8:20)
07. Tous Les Chemins (10:40)
08. Barbares (26:28)09. Les Enfants Rois (7:50)
10. Philéas Partie IV / Nouveau Monde (8:29)
CD1
01. La Machine A Remonter Le Temps (2010) (6:46)
02.19:59 (2009) (6:50)
03. Barbares (2009 - Version Restaurée) (25:43)
04. Les Enfants Rois (2007 - Version Single) (2:47)
05. Reflets (2007) (10:43)
06. Une Question De Prix (2007) (6:34)
07. Une Question De Temps (2007) (5:20)
08. Ici, Maintenant (2006 - Remix) (6:28)
09. Miroirs (2006 - Remix) (6:31)
CD2
01. Si (2006 - Remix) (7:38)
02. 1914 (2004 - Remix) (7:38)
03. O.g.r.e. (2004 - Remix) (4:57)
04. Les Temps Modernes (2004 - Remix) (8:00)
05. La Derniere Vague (2003 - Rerecording) (14:17)
06. Générateur (2003 - Rerecording) (4:43)
07. Au Dessus Des Pyramides (2002 - Rerecording) (5:52)
08. Dans La Lune Encore (2002 - Rerecording) (6:50)
09. Et La Vie Continue (intrumental - 2010) (5:13)
Total Time: (78:12)

Mixing Engineer, Remixer: Jean-Pierre Louveton
Graphic Design, Assistant Engineer: Ludovic Moro-Sibilot
První DVD Nemo bylo zaznamenáno na koncertech 17. a 18. dubna 2010. Koncert je doprovázen dvěma CD, které obsahují nejpamátnější písně skupiny v nově nahraných, remixovaných nebo remasterovaných verzích a dva dosud nevydávané tituly. Digipak byl limitován na 1000 výtisků.

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Guitars, Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Lionel B. Guichard - Bass
Jean Baptiste Itier - Drums
Hosté:
Diskografie Si Live
Vyšlo 8. ledna 2009, digital

Seznam skladeb:
01. Intro / Apprentisc (5:52)
02. L'éternel Hiver (3:15)
03. Danse De La Pluie (2:35)
04. Pantins (4:45)
05. Sorciers (3:51)
06. Même Peau, Même Destin (9:11)
07. Digressions Sur L'homme Idéal (inclus l'oeil Du Cyclope) (3:47)
08. L'homme Idéal II (4:10)
09. Ici, Maintenant (6:01)
10. Si (7:29)
11. Duo Rythmique (3:44)
12. Introduction A La Différence (4:29)
13. Les Enfants Rois (2:42)
14. Mégalomanie (3:36)
15. Présentations Et Adieux (1914) (6:21)
Total Time: (71:48)
Album bylo vydáno jako bonusové CD k albu "Barbares" v limitované edice v roce 2009.

Skupina:
Guillaume Fontaine - Keyboards, Backing Vocals
Lionel B. Guichard - Bass, Backing Vocals
Jean-Baptiste Itier - Drums, Backing Vocals
Jean-Pierre Louveton - Guitar, Lead Vocals
Hosté:
Diskografie Immersion Publique - Live
Vyšlo 1. října 2005, Quadrifonic, Quad-11-05

Seznam skladeb:
01. Intro : Prélude À La Ruine (1:22)
02. Les Temps Modernes (7:54)
03. 1914 (8:06)
04. La Dernière Vague (12:12)
05. Cavalerie / Confrontation (9:05)
06. Au Dessus Des Toits - Complete Song! (6:37)
07. Au Dessus Des Pyramides (6:35)
08. Cluster 84 (6:03)
Total Time: (57:54)Skupina:
Jean Pierre Louveton - Guitars, Lead Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Jean Baptiste Itier - Drums, Vocals
Lionel B. Guichard - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Je suis un objet
Vyšlo 1. dubna 2011,

Seznam skladeb:
01. Je suis un objet (5:42)
02. 19:59 (Live) (6:45)
Total Time (12:27)

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Guitars, Vocals
Jean Babtiste Itier - Drums, Backing Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards, Vocals
Lionel B. Guichard - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Les Enfants Rois
Vyšlo 15. prosince 2006, Quadrifonic, Quad-13-06, (France)

Seznam skladeb:
01. Les Enfants Rois (2:49)
02. Diary Of A Madman (Ozzy Osbourne-Cover) (6:39)
03. Touché - Coulé (Instrumental) (4:05)
Total Time: (13:33)
Rehearsal of the forthcoming release 'Si Partie II - L'Homme Idéal'

Skupina:
Benoit Gaignon - Bass
Guillaume Fontaine - Keyboards
Jean Baptiste Itier - Drums
Jean Pierre Louveton - Vocal, Guitars
Hosté:
Diskografie Eve Et Le Génie Du Mal
Vyšlo 15. září 2004, Quadrifonic, Quad-08-04

Seznam skladeb:
01. Eve Et Le Génie Du Mal (4:34)
02. Strawberry Fields Forever (5:12)
03. The Cyclop's Eye (5:59)
04. Générateur (remix) (4:44)
Total Time (20:29)


Skupina:
JP Louveton - Guitars, Background Vocals
Julian Clemens - Vocals
Guillaume Fontaine - Keyboards
Ludovic MORO-SIBILOT - Drums
Max MORO-SIBILOT - Bass
Hosté:
Diskografie Who's Gonna Save The World?
Vyšlo leden 2013, Quadrifonic, Quad-21-13

Seznam skladeb:
01. Ninety Nine (7:24)
02. Rats (5:00)
03. In The shade (7:22)
04. Race Against The Clock (Instrumental) (5:09)
05. The End Of The Line (10:59)
06. My Religion (5:15)
07. The Piper Of Hamelin (Instrumental) (5:37)
08. Different Colors Of Life (10:13)
09. Wheels Of Confusion (Black Sabbath cover) (7:07)
Total Time: (64:06)

Skupina:
Jean Pierre Louveton - Vocal, Guitars
Julian Clemens - Vocals
Ludovic Moro-SIBILOT - Drums
Guillaume FONTAINE - Keyboards
Hosté:
Diskografie WolfSpring
Vyšlo 2010, PRR800

Seznam skladeb:
01. The Haunting (6:28)
02. 24/7 (5:47)
03. Carpathian Wolves (instrumental) (4:57)
04. Train's Gone (7:19)
05. Now Or Never (6:39)
06. Mutation (5:54)
07. Howling With The Banshee (instrumental) (6:59)
08. Our New Mediaevil World (12:18)
Total Time: (56:21)

WolfSpring je nový projekt JP Louvetona, zpěváka a kytaristy progresivní skupiny NEMO. Při vzniku byl motivován vytvořením nového hudebního obsahu, když kolem sebe shromáždil hudebníky odlišných světů.


Skupina:
JP Louveton - Guitars, Vocals, Bass, Virtual Instruments
Hosté:
Florent Ville - Drums (02,03), Keyboards and programming (03)
Jean Baptiste Itier (Nemo) - Drums (01,04,05)
Guillaume Fontaine (Nemo) - Keyboards (03)
Didier Vernet - Bass (02,03)
Stéphanie Vouillot - Piano (05c,05d), Vocals (02)
Marguerite Miallier - Hurdy-gurdy (04)
Sylvain Haon - Soprano saxophone (05d)
Diskografie Sapiens Chapitre 3/3: Actum
Vyšlo 25. března 2022, Quadrifonic

Seznam skladeb:
01. Paradis Perdu (5:53)
02. Mon Cercueil (6:08)
03. Alias (La machine2) (4:50)
04. Dansez Maintenant (5:12)
05. Memento Mori (23:01)
     a) Marche vers l’inconnu
     b) Tempus fugit
     c) La mort du roi
     d) Paria
     e) Acta fabula est
Total Time: (45:04)

Skupina:
JP Louveton - Guitars, Vocals, Bass, Virtual Instruments
Hosté:
Jean Baptiste Itier (Nemo) - Drums
Diskografie Sapiens Chapitre 2/3: Deus Ex Machina
Vyšlo 12. března 2021, Quadrifonic

Seznam skladeb:
01. Le Flambeur (8:53)
02. Deus Ex Machina 1, La machine (5:41)
03. Deus Ex Machina 2, Une Piece Pour les Gouverner Tous (6:40)
04. Terre Brulee (8:53)
5. Encore Humains? (12:48)
Total Time: (42:55)

Skupina:
JP Louveton - Guitars, Vocals, Bass, Virtual Instruments
Hosté:
Jean Baptiste Itier (Nemo) - Drums
Diskografie Sapiens Chapitre 1/3: Exordium
Vyšlo 20. března 2020, Quadrifonic, Quad-29-20

Seznam skladeb:
01. Erectus (16:56)
     1. Mastodontes (5:46)
     2. Homo Sapiens (6:09)
     3. Ecce Homo (5:01)
02. Exitium (15:55)
     4. A Condition (6:14)
     5. Le Chaud Et Le Froid (9:41)
03. Exodus (13:38)
     6. Planete A (5:39)
     7. Alpha Centauri (7:59)
Total Time: (46:29)

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Guitars, Vocals, Bass, VST Instruments
Hosté:
Jean Baptiste Itier - Drums
Thibault Maurin - Guitar Solo (03)
Diskografie Retrospections Volume III
Vyšlo 2018, Quadrifonic, Quad-27-18 (France)

Seznam skladeb:
01. Un Doigt Sur la Gâchette (4:32)
02. Une Étrange Idée (5:10)
03. Luvmoovs (3:18)
04. Des Illusions (4:53)
05. Sur Les Pentes Glissantes de la Folie (6:10)
06. No Speed Limit (3:54)
07. Absent (6:00)
08. Comete (5:50)
09. Mes Heures Sombres (8:04)
Total Time (47:51)

Producer: Jean Pierre Louveton

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Vocals, Guitars, Bass, Percussion
Hosté:
Steph Honde - Vocals (03)
Dominique Léonetti - Vocals (04)
Guillaume Fontaine - Piano (01,02)
Sebastien Delestienne - Bass (07)
Jean Baptiste Itier - Drums (01,02,05,08)
Ludovic Moro - Drums (03,07)
Diskografie Le Livre Blanc
Vyšlo 21. března 2017, Quadrifonic, Quad-25-17 (France)

Seznam skladeb:
01. Un Livre Ouvert (Extraits) (5:55)
02. L'ermite (9:28)
03. Joker (6:39)
04. Trompe La Mort (4:13)
05. L'étoile Du Nord (5:54)
06. Convoléances (5:31)
07. La Peste Et Le Choléra / L'antidote (7:17)
08. Jehanne (10:44)
09. Le Livre Blanc (6:10)
Total Time (61:51)

Written, Music, Mixed, Mastered: Jean Pierre Louveton

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Composer, Performer
Hosté:
Florentville - Keyboards (03,07), Acoustic Guitars (10), Tin Drum (02)
Guillaume Fontaine - Keyboards (02,03,07,10), Vocals (02,10)
Manu Delay - Bass (08)
Sebastien Delestienne - Bass (02,03,10), Vocals (02,10)
Ludovic Moro - Drums (02,03,07,10)
Olivier Soumaire - Tin Drum (08)
Pascal Bertand - String Arrangements (05)
Diskografie Retrospections Volume II
Vyšlo 13. června 2016, Quadrifonic, Quad-24-16 (France)

Seznam skladeb:
01. Surprise (7:15)
02. Noir & Argent (5:20)
03. Noé (3:57)
04. L&9 (5:35)
05. Cette Main (6:40)
06. Intro (1:00)
07. Asiatic Grip (5:04)
08.Masquarade (5:20)
09.Ghost In The Mashine (4:20)
10.St Pétrole (9:33)
Total Time (54:04)

Composed between 1992-2005, mostly never recorded before
Tento disk je sbírka hudby napsaná v letech 1992 až 2005, většinou nepublikovaná. Je to pokračování alba "Retrospections Vol.1", které vyšlo v roce 2008. Nové album JPL včetně 100% nové hudby bude vydáno na začátku roku 2017

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Composer, Performer
Hosté:
Diskografie MMXIV
Vyšlo 2014, Quadrifonic, Quad-22-14

Seznam skladeb:
01. Je Suis Roi (9:33)
02. Invisible Death (5:41)
03. Le Dernier Souffle De Vent (7:22)
04. Mad Science (8:00)
05. Lifelines (5:07)
06. L'un Contre L'autre (6:18)
07. SuperHero (6:09)
08. MMXIV (11:43)
Total Time (59:53)


Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Guitars, Vocals
Hosté:
Pat Macia - Guitars
Guillaume Fontaine - Keyboards
Manu Defay - Bass
Olivier Soumaire - Drums
Diskografie Retrospections Volume I
Vyšlo červen 2008, Quadrifonic Records, Quad 16-08 (France)

Seznam skladeb:
01. Silence Dans La Salle (3:35)
02. Du Temps De Louis (4:29)
03. Ma Premiere Mort (5:25)
04. Loins (1:45)
05. Soleil D'hiver (4:08)
06. Cathedrales (5:13)
07. Planete En Vue (4:03)
08. L'orée (3:47)
09. No Comprendo (3:09)
10. Extreme Stress / Décompression (6:23)
11. En Un Clin D'oeil (6:35)
12. Au Revoir, A Jamais (5:05)
Total Time (69:22)

Artwork: Eetu Pellonpää
Album složené z hudby napsané v letech 1991 až 2007 JP Louvetonem, kytaristou / zpěvákem NEMO, ale nikdy předtím nezaznamenané.

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Vocals, Guitars, Bass, Sampling
Hosté:
David Soltany - Guitar Solo (01,07,09)
Davy Ho Thong - Guitar Solo (03,08,09)
Laurent 'Jolan' Restencourt - Guitar Solo (02,06,09)
Guillaume Fontaine - Keyboards
Lionel B. Guichard - Bass (04)
Manu Defay - Bass (05,06)
Olivier Soummaire - Drums
Diskografie Cannibales
Vyšlo červen 2005, Quadrifonic, Quad-10-05

Seznam skladeb:
01. Trop Tard (2:29)
02. Comme Les Autres (sans Y Penser) (6:41)
03. Rien Ne Colle (4:59)
04. St Petrole (10:44)
05. Télécommandés (5:10)
06. Guest Star War (6:19)
07. Le Prix De L'exil (8:29)
08. Cannibales (10:37)
09. Le Prix De L'exil (version Courte) (5:10)
Total Time: (60:38)Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Vocals, Guitars, Bass, Programming, Sampling
Hosté:
Patrick Macia - Guitars
Guillaume Fontaine - Keyboards
Manu Defay - Bass
Thierry Exbrayat - Backing Vocals
Olivier Soumaire - Backing Vocals
Diskografie Noir & Blanc
Vyšlo červen 2003, Quadrifonic, Q5-03

Seznam skladeb:
01. Plus Que Des Mots (3:31)
02. Rodeo (4:35)
03. Les Jours Heureux (4:09)
04. De Ma Fenetre (4:52)
05. A La Source (5:20)
06. Russia Fall (7:19)
07. Monstrumental (3:18)
08. Warmakers (3:13)
09. Absent (6:00)
10. Noir & Argent (5:40)
11. Blanc & Or (etude Pour 90 Doigts) (2:01)
12. Noir & Blanc (9:53)
Total Time (45:24)

Skupina:
Jean-Pierre Louveton - Vocals, Guitars, Bass
Hosté:
Romain Chazelet - Keyboards, Backing Vocals
Thierry Exbrayat - Backing Vocals
Fabrice B. - Bass
Mars Vieira - Drums
Diskografie Bienvenue Sur La Terre
Vyšlo duben 2002, Quadrifonic, dB-03-02

Seznam skladeb:
01. Entrons (feria Part I) (1:10)
02. Bienvenue Sur La Terre (3:43)
03. (shalala) Vie Apres La Mort (3:57)
04. Noé (3:57)
05. Riche, Mort Et Criminel (4:11)
06. Asiatic Grip (5:52)
07. Groovybox (3:42)
08. Piste Fantôme (3:48)
09. Peuple Fantôme (5:27)
10. Du Meme Monde (3:08)
11. Feria (6:20)
12. La Rose (5:00)
13. Crack Overdose (4:16)
14. Viva America (4:11)
15. Le Silence (6:09)
Total Time (64:51)


Skupina:
David Zmyslowski - Vocals, Guitars
Hosté:
Jean-baptiste Itier - Drums
Jean-Pierre Louveton - Guitars
Tiem - Guitars
Diskografie Ocean Station - Turning The Page Chapter II
Vyšlo 25. června 2021, digital

Seznam skladeb:
01. A New Beginning (2:04)
02. Endless Road (4:02)
03. Broken Step (4:32)
04. Won't Get Fooled (5:18)
05. The Bridge Between Generations (7:14)
06. The Call Of The Ocean (4:46)
07. All We Need (5:04)
08. The Best Of Us (4:22)
09. Trying To Live (6:12)
10. Back Home (In Her Eyes) (2:48)
Total Time (46:22)

Skupina:
David Zmyslowski - Guitars, Mandolin, Bass, Keyboards
Hosté:
Jean Baptiste Itier - Drums
Jean Noel Vuidard - Saxophone
Thibault Maurin - Guitars
Diskografie Turning The Page
Vyšlo 14. června 2019, digital

Seznam skladeb:
01. Turning The Page (5:20)
02. Variations Of A Heartbeat (6:20)
03. Paradise On Earth (5:19)
04. Forget The Regrets (4:32)
05. Piece Of Five (6:34)
06. The Fusion Part (4:52)
07. Some Guitars (6:42)
08. Under The Thunderstorm (5:20)
Total Time (44:59)

Skupina:
David Zmyslowski - Vocals, Guitars, Keyboards and Bass on 01
Hosté:
Luke Rivet - Guitars
Victor Souilhat - Drums
Camille Desmartin - Bass
Jean Pierre Louveton - Vocals (04)
Guillaume Fontaine - Keyboards (04)
Diskografie Immensité
Vyšlo 24. ledna 2017, digital

Seznam skladeb:
01. Immensité (partie 1) (4:03)
02. Immensité (partie 2) (6:26)
03. Sans Foi Ni Loi (7:38)
04. Dans La Poussiere (8:55)
05. Le Vide (6:47)
Total Time (33:49)

¨ Mixed and Mastered: Jean Pierre Louveton (JPL, NEMO)

Zpět

Jean Pierre Louveton, Lionel B Guichard a David Zmyslowski


Guillaume Fontaine, Jean Pierre Louveton, Isula Rossa a Benoit Gaignon
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.nemo-world.com
http://jplouveton.free.fr/


Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  24.11.2018 
Menu Poslední aktualizace: 15.1.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!