NATHAN FROST


Zpět
Nathan Frost představul za pomocí spřízněných virtuózních hudebníků jako Derek Sherinian, Marco Minnemann, Virgil Donati, Marco Sfogli a Taka Minamino, svoji vizi ultra-progressive, genre-fusing, stream-of-consciousness metalu.

Po více než třináct let Nathan Frost vylepšoval výrazně ultra-progresivní, žánrově fúzující proud metalového povědomí, které se stalo "synecronem" mezi vývojem vysoce hodnocených videoher. Nathan se zasloužil na předním vývoji videoher školy DigiPen Institute of Technology v oblasti Seattlu, a hudebně zaznamenal několik videoherních projektů, a zároveň úspěšně získal jméno v reálném čase simulace inženýrství (Honors). Během semestrů začal také skládat hudební materiál, který se stal základem alba "Synecron". "Synecron" se postupně vykrystalizoval během prázdnin odborně rozvojových videoher pro Crystal Dynamics/Eidos (Project Snowblind, Tomb Raider Legend, Tomb Raider Underworld), PlanetMoon/THQ (Drawn to Life) a GiantSparrow/Sony(Unfinished Swan).

Když mu konečně vybyl nějaký čas na nahrávání, kontaktoval Dereka Sheriniana (ex-Dream Theater, PlanetX, Yngwie Malmsteen), hlavně proto, že žil poblíž v Los Angeles, a Nathan si myslel, že by to byla zábavná záminka k zaslání e-mailu jednomu z jeho osobních hudebních hrdinů. Když Derek materiál uslyšel, nabídl se, že Nathanovy klávesy bude produkovat a zvukařit.

Nathan už měl jasnou vizi hudby a necítil potřebu externího producenta, ale netrvalo dlouho, kdy Derek prokázal, že jeho Beachwood Manor Studios skutečně mělo "zabijáka všeho" (jeho slovy), a že bez námahy uchopil Nathanovu estetiku a věděl jak posunout již progresivní skladby na novou úroveň složitosti.

Po protlařčení hudby přes Derekův filtr včetně inspirativními aranžmá zahrnujících jeho vlastní nastavení varhan Hammond B3, moderních a vintage hardwarových syntezátorů a další čarodějnictví s klávesami, ji představil Sherinian Nathan dalším ze svých hudebních hrdinů, bubeníkovi Virgilovi Donatimu (PlanetX, Steve Vai, Allan Holdsworth) a dnes jednomu z nejlepších interpretům progresivního metalu bubeníkovi Marco Minnemannovi (Tony Macalpine, Kreator, Paul Gilbert) a kytaristům Marco Sfoglimu (James LaBrie, Jordan Rudess, Alex Argento, Creation's End) a Taka Minaminovi (Derek Sherinian).

Kompozice, pečlivě smíchané a masterované zkušeným zvukařem Stevenem Seiboldem (Hate Dept, Pigface, Information Society), provedou posluchače složitou hudební cestou překypující dramatickými zvraty, virtuózními výkony a nekompromisní kreativitou. Album "Synecron" bylo zaznamenáno během roku 2012 a vyšlo 20. září 2013.

Zpět
Hudebníci:
Nathan Frost - Keyboards, Bass
Taka Minamino - Guitars

Členové
(Narozen ***)
Vocals


Nathan začal hrát na klavír ve 3 letech a krátce nato začal hrát tenis.

Se svoji vysokoškolskou přítelkyní basistkou spoluzaložili Strychnin - plně originální progressive metalovou skupinu ve Vancouveru, Britská Kolumbie - kde hrál na basu, klávesy a zpíval, když zrovna neprogramoval videohry, studoval hudební teorii a neprotloukal se třídama.

Nathan se pak podepsal na předním vývoj videoher školy DigiPen Institute of Technology v oblasti Seattlu, a hudebně zaznamenal několik videoher projektů, zároveň si úspěšně získal jméno v reálném čase simulačního inženýrství (Honors). Během semestrů začal také skládat materiál, který se stal základem alba "Synecron".

"Synecron" se postupně vykrystalizoval během prázdnin odborně rozvojových videoher pro Crystal Dynamics/Eidos (Project Snowblind, Tomb Raider Legend, Tomb Raider Underworld), PlanetMoon/THQ (Drawn to Life následovníka Chapter [Wii]) a GiantSparrow/Sony (Unfinished Swan). Album "Synecron" bylo nakonec zaznamenáno v roce 2012 s některými z Nathanových nejoblíbenějších hudebníků.

Nathan nadále věnovat velkou radost videoherní programování "to the metal" a technických instrumentálních cvičení.

Členové

(Narozen ***, Osaka, Japan)
Vocals


Taka Minamino se narodil v japonské Osace. Poté, co se zpočátku, ještě v mladém věku 4 let, věnoval výuce hry na housle, jeho rostoucí zájem a rozmanitost jej přivedla k přechodu na kytaru ve 14 letech, což bylo rozhodnutí, které mu nabídlo kreativní východisko, díky kterému vyprodukoval dva sólové projekty, hostující vystoupení na CD virtuózního klávesisty Dereka Sheriniana, četné rozhovory a recenze nebo spot v Guitar Hero Competition, kde zahrál svou první skladbu před všemi hvězdnými porotci.

Taka absolvoval v roce 2005 The Musicians Institute, kde studoval pod talentovanými Kelly Simonzem (MI/GIT Japonsko) a Joyem Basu (MI/GIT Hollywood), později pracoval jako učitel. Poté, co dosáhl solidní úrovně vzdělání a dovedností, poslal ukázku své práce Mike Varneymu, majitel Shrapnel Records, který jej představil ve své "Spotlight Column" ve vydání Guitar Player Magazine ze září 2005. To vedlo k pozvání, aby se zúčastnil soutěže Guitar Player 2007 v San Francisku v Kalifornii, kde předvedl titulní skladbu ze svého připravovaného prvního CD "AngelWing" pro všechny hvězdné porotce jako Joe Satriani, Steve Lukather, Mike Varney, Greg Howe a Nuno Bettencourt. Taka se umístil v Top 10.

V období od dokončování studia a práci pro Guitar Hero Competition začal Taka pracovat na svém prvním sólovém projektu "AngelWing". Na cestách mezi Japonskem a Los Angeles v Kalifornii spolupracoval Taka s několika talentovanými jednotlivci, kteří pomohli uskutečnit tento první projekt. Mezi hostujícími hudebníky byli zpěvák Jeff Scott Soto (Talisman, Yngwie Malmsteen, Journey), klávesista Derek Sherinian (ex-Dream Theater), basista Tony Franklin (Roy Harper, Derek Sherinian), bubeník Jeff Bowders (Paul Gilbert, George Lynch), zpěvák Kevin Jones a klávesista Rafael Borks. V listopadu 2009 vyšlo album "AngelWing", u nějž se naučil, jak se nahrávka míchá a masteruje, a jak si sám financovat veškeré výrobní náklady. Přijal také pozvání Dereka Sheriniana, aby se podílel na jeho sólovém albu "Molecular Heinosity".

Hned po vydání alba "AngelWing" začal Taka pracovat na svém druhém albu "Blood Rain". S podporou Kevina Jonese u vokálů a bicích Atma Anura (Jason Becker, Journey) uvedl svůj "violence metal" ve skitečnost. Deska vyšla v květnu 2012 v Japonsku.

Zpět

Nahráli:
Nathan Frost - Bass, Keyboards
Marco Minnemann - Drums (01,03,05)
Virgil Donati - Drums (02,06)
Marco Sfogli - Guitars (01,02,06)
Taka Minamino - Guitars (01,02,05,06)
Derek Sherinian - Keyboards
Synecron
Vyšlo 20. září 2013

Seznam skladeb:
01. Empire Rising, 2000 A.D. (Marco Minnemann, Taka Minamino, Derek Sherinian & Marco Sfogli) (8:09)
02. Singularity (Virgil Donati, Marco Sfogli & Taka Minamino) (9:33)
03. Empire Falling (Marco Minnemann & Taka Minamino) (10:24)
04. Samsaara (8:56)
05. Consilience (Marco Minnemann & Taka Minamino) (6:43)
06. Empire Rising, 505 A.D. (Virgil Donati, Taka Minamino, Derek Sherinian & Marco Sfogli) (8:16)
Total Time: (52:01)

Cover Art: Mary Frost
Logo Art and CD Jacket/Insert: Jesi Kinnevan
Po více než třináct let Nathan Frost se zabýval ultra-progressive, genre-fusing, stream-of-consciousness metalem který se stal základem pro "Synecron" mezi vývojem high-profilů videoher. Když mu konečně čas dovolil dát se do nahrávání, kontaktoval Dereka Sheriniana (ex-Dream Theater, PlanetX, Yngwie Malmsteen), který většinou pobýval nedaleko v Los Angeles a Nathan si myslel, že by bylo zábavné napsat e-mail jednomu z jeho hudebních hrdinů. Když Derek slyšel materiál, nabídl produkci a engineering Nathanových kláves.

Virgil Donati a Marco Minnemann nahráli dvě verze stejné sedmi minutové hudby (Empire Rising - 505 A.D. a 2000 A.D.) a poskytují tak jedinečnou možnost porovnat, jak tito dva slavní bubeníci interpretují stejnou skladbu každý ve svém nenapodobitelném stylu.

Zpět

Derek Sherinian a Nathan Frost


Taka Minamino a Nathan Frost

Zpět
Oficiální adresa:
http://nathanfrostmusic.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  25.9.2020 
Menu Poslední aktualizace: 25.9.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !