Mushroom Giant - progressrock.cz
Zpět
Mushroom Giant je australská instrumentální skupina specializující se na originální progresivní post-rock a jejich živá vystoupení nabízejí zvukový a vizuální zážitek, který přesahuje konvenční rockovou kapelu a prozkoumává divadelní říši plnou barev a obrazů. Pro živá vystoupení používají dynamické vizuální filmové projekce speciálně navržené k vylepšení každé ze svých promyšleně vytvořených skladeb a nabízejí zvukový a vizuální zážitek, který přesahuje konvenční rockovou kapelu. Již skoro 20 let hrají ve všech předních sálech a největších hudebních festivalech v Melbourne a Sydney, jsou jednou z nejznámějších progresivních rockových kapel. Rovněž se stala legendární součástí australské scény podzemní hudby a vystupovala po boku mnoha významných post-rockových kapel, včetně Pelican, sleepmakeswaves, We Lost The Sea, Dumbsaint, Solkyri a mnoha dalších.

Kapela, z níž se stali Mushroom Giant, se vyvinula v průběhu času, spíše než v jakémkoli okamžiku stvoření. Zakládající členové David Charlton (kytara), Craig Fryers (basa), Trent Horwood (bicí) se začali jako mladíci jammovat již v roce 1995. Mushroom Giant prošli v dřívějších letech klikatým vývojem od dřívějšího trojčlenného projektu, dokud nedosáhli se nestabilizovali kjako kvartet. Členové kapely Craig, David, Trent a Simon spolu píší a vystupují od roku 2002 a sdíleli vášeň pro instrumentální hudbu. David a Craig se seznámili na univerzitě, kde oba dva studovali grafický design, Craig se setkal s Trentem při hraní muzikálů a v roce 2002 potkali Simona při dobrodružství v divočině. Název Mushroom Giant přijali až v roce 2003, těsně před debutem jejich prvního alba v lednu 2003 "Rails". Album bylo inspirované surrealistickým filmařem Davidem Lynchem. "Rails" bylo velmi experimentální album s eklektickou řadou stylů a technik nahrávání. Ale hrálo důležitou roli ve vývoji kapely jako skladatelský kolektiv.

Od samého počátku stylu kapely je středobodem stylu kapely schopnost improvizovat a umožnit všem členům přidat se do tvůrčího procesu s nápady na písně vytrženými z charakteru bitů. Mushroom Giant nebyla nikdy kapelou, která by snad napodobovala zvuk někoho jiného, pyšní se tím, že jsou poctivým odrazem svých čtyř členů, kteří v ní hrají.

Mushroom Giant účinkoval na Queenscliff Music Festival v roce 2004 a poté na Pyramid Rock Festival na ostrově Phillip na Silvestra 2006, kde kromě nich vystupovali i Karnivool, The Living End a Silverchair. Festival v tomto roce byl doposud jejich největší představením před odhadovaným davem 15 000 diváků.

V roce 2008 vydali Mushroom Giant své druhé album "Kuru", které už plně definovalo jejich zvuk. "Kuru" nabízí strhující zážitek z poslechu, který tvoří 60-minutová cesta od rytmů up-tempo a složitě vrstvených zvukových scén až po temné, kavernózní skladby a riffy otřásající se kostmi. Toto album se zabývá tématem odvozeným z hororového upírského románu "The Hunger" od Whitley Streibera poté, co byla skupina pověřena napsáním partitury pro divadelní produkci. Úvodní skladba "Graven Image" měla nějaké vysílání na rádiu Triple J v Melbourne a byla použita v propagačním videu pro Bell's Beach Surf Classic, což kapele poskytlo tolik potřebnou prezentaci.

Na album "Kuru" v únoru 2010 brzy navázalo EP "Antarctic Angel", které obsahuje pět dříve vydaných skladeb remixovaných tak, aby mohly zahrnovat vokály i jejich stáleho hosta Davida Gogerlyho (Blackseed, My Old Dutch). Zbytek roku strávili hraním koncertů a turné jako pětičlenný band. Ale v roce 2011 se vrátili k instrumentálnímu 4-člennému souboru a začal psát nové album.

V roce 2014 podporovali Mushroom Giant americké instrumentální rockery Pelican a brzy poté byli zpátky ve studiu a dokončovali své třetí studiové album.

V červnu 2014 vydala skupina další album "Painted Mantra", jejich třetí studiové album, vydané fyzicky prostřednictvím labelu Bird’s Robe Records v roce 2015. Nahrávalo se v Toyland Studios v Melbourne a bylo smícháno Adamem Calaitzisem, objevilo se na něm violoncello od Rachel Samuela a housle od Aarona Barndena. Obsahuje devět úžasně složených instrumentálních skladeb, včetně oblíbených skladeb "Scars Of The Interior", "The Drake Equation" a "400 & Falling", končí pak intenzitou prostředí "Majestic Blackness" se všemi těmi nejlepšími podpisovými charakteristikami Mushroom Giant. Jedná se nepochybně o jejich dosud nejlepší nahrávku. Na obalu alba je dlouholetá kamarádka Dana Roskvist (ze skupiny Sydonia), která se částečně proměnila ukřižovaná ve zkamenělý strom.

V roce 2015, poté, co hráli před vyprodaným publikem na každoročním festivalu The Espy Rock The Bay, byli poctěni Mushroom Giant hrát jako podpora britských rockových legend Uriah Heep, což byl jeden z vrcholů pro kapelu inspirovanou kytarovým rockem ze 70. let.

Mushroom Giant i nadále plánují pokračovat v psaní a vystupování s výhledem na turné a propagaci své hudby na mezinárodní úrovni.

Dne 26. listopadu 2019 kapela s radostí oznámila, že původní kytarista a klávesista Simon Wade se oficiálně vrátil jako člen Mushroom Giant na plný úvazek. Kapela se cítí velmi nabitá energií a nové skladby zní svěží a vlhké a připravují se na nové album Mushroom Giant.

Mushroom Giant oznámili 13. dubna 2021 reedici svého alba "Painted Mantra" z roku 2014 prostřednictvím labelu Bird’s Robe Records.
Po šesti měsících kvalitního jammování se Simon, Craig a Trent chystají oficiálně přivítat Dereka Richardsa v sestavě Mushroom Giant. Derek byl pravidelnou součástí melbournské hudební scény s kapelami jako Dr Invisiablo, K Road Queens, Shinplasters nebo Stigg. Novou sestavu představí poprvé po téměř dvou letech v hotelu Bendigo v Collingwoodu v sobotu 1. května 2021.

Zpět

Členové:
Craig Fryers - Bass, Bowed Bass
Trent Horwood - Drums, Percussion
Simon Wade - Guitars, Hammond Organ, Rhodes Piano
Derek Richards - Guitars
Bývalí členové:
David Charlton - Guitars
Roger Shaw - Guitars
David "Gog" Gogerly - Vocals, Guitars, Acoustic Guitar


Členové Craig Fryers
(také Craig "Beau" Freyers)
(Narozen ***, Melbourne, Australia)
Bass, Bowed Bass


Craig je australský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je členem a basistou australské kapely Mushroom Giant.

Craig působí jako umělecký ředitel ve společnosti SupercarXtra Magazine, je jediným vlastníkem a kreativním uměleckým ředitelem ve společnosti CDF Design. Působí také jako umělecký vedoucí v magazínu Heavy Duty.

Předtím působil jako bassista v kapelách El Colosso, Geamala, Jellybean Addiction nebo v rock cover kapele Porno Five. Byl zaměstnán také jako umělecký redaktor v magazínu HEAVY nebo grafický designer a ilustrator pro Goldfields Tourism. Žije v Melbourne

Členové Trent Horwood
(Narozen ***, Ballarat, Australia)
Drums, Percussion


Trent je australský hudebník a hráč na bící a percussion. Je členem a bubeníkem australské kapely Mushroom Giant.

Jako bubeník rovněž působil/působí v kapele DIVE INTO RUIN. Je rovněž najitelem a vedoucím ve společnosti Trenik Rave Pty Ltd. Žije v Melbourne.

Dříve studoval na Ballarat Secondary College, předtím docházel na střední školu Ballarat East Secondary College.

Členové Simon Wade
(Narozen ***, Melbourne, Australia)
Guitars, Hammond Organ, Rhodes Piano


Simon je je australský hudebník a hráč na kytaru, klávesové nástroje jako Hammond varhany nebo Rhodes piano. Je členem a kytaristou australské kapely Mushroom Giant.

Simon rovněž pracuje ve společnosti Envato. Od 3. ledna 2018 až do současnosti studoval na škole Swinburne University of Technology. Žije v Melbourne.

Členové Derek Richards

(Narozen ***)
Guitars


Derek je australský hudebník a hráč na kytaru. Od roku 2021 je novým členem australské kapely Mushroom Giant.

Po šesti měsících kvalitního jammování se Simon, Craig a Trent rozhodli oficiálně přivítat Dereka Richardsa v sestavě Mushroom Giant.

Derek byl pravidelnou součástí melbournské hudební scény s kapelami jako Dr Invisiablo, K Road Queens, Shinplasters a Stigg. První živé vystoupení s kapelou v nové sestavě po téměř dvou letech se uskuteční v hotelu Bendigo v Collingwoodu v sobotu 1. května 2021.

Členové David Charlton
(celým jménem David Anthony Charlton)
(Narozen ***, Melbourne, Australia)
Guitars


David je australský hudebník a hráč na kytaru. Byl dlouholetým členem a kytaristou australské kapely Mushroom Giant. V roce 2021 jej nahradil Derek Richards. Žije v Melbourne

David pracuje jako člen týmu regenerace Bushland ve společnosti Forest to Foreshore. Předtím pracoval jako grafický designer pro SIGN Express Australia a jako jako Snr Art Dept. Manager pro Retail Communications. Rovněž působil jako Office Coordinator Graphic Artist pro Platform Eight a jako Graphic Artist/Digital Printer pro Printcomm Pty Ltd.

Získal diplom v oboru Conservation & Land Management na škole Holmesglen Waverley campus. Předtím chodil na střední školu Knoxfield College. Rovněž studoval grafický design na škole University of Ballarat.


Zpět
Studiové desky:
2014 Painted Mantra
2008 Kuru
2003 Rails

Ostatní nahrávky:
2012 The Drake Equation
2010 Antarctic Angel
2007 Woman Heroin
2006 Graven Image
2002 Switch


Skupina:
David Charlton - Guitars
Craig Fryers - Bass, Bowed Bass
Trent Horwood - Drums, Percussion
Simon Wade - Guitars, Hammond Organ, Rhodes Piano
Hosté:
Rachel Samuel - Cello (06,07)
Aaron Barnden - Violin (03,07)
David Gogerly - Additional Guitars (03,04)
Diskografie Painted Mantra
Vyšlo 24. dubna 2014, Bird's Robe Records, BRR047
2021 CD/Digital/Download, Bird's Robe Records

Seznam skladeb:
01. Event Loop (5:29)
02. Primaudial Soup (6:16)
03. Triptych (4:41)
04. Lunar Entanglement (3:28)
05. Aesong (5:32)
06. Scars Of The Interior (13:59)
07. The Drake Equation (5:13)
08. Four Hundred And Falling (8:41)
09. Majestic Blackness (5:29)
Total Time: (58:48)

Remastered 2021 re-issue:
01. The Drake Equation (5:14)
02. Four Hundred And Falling (8:38)
03. Scars Of The Interior (13:57)
04. Aesong (5:33)
05. Event Loop (5:29)
06. Primaudial Soup (6:16)
07. Triptych (4:44)
08. Lunar Entanglement (3:25)
09. Majestic Blackness (5:29)
Total Time: (58:45)

Written and produced: Mushroom Giant
Engineered: Adam Calaitzis at Toyland Studios
Mastered: Joseph Carra at Crystal Mastering
Graphic Design: Craig Fryers
Tree Man Photo: Mel Tipping
Rainforest photo: John Piesse
Petrified Wood Photo: David Charlton

Skupina:
Craig Fryers - bass, bowed bass
David Charlton - Guitars, Acoustic Guitar
Trent Horwood - Drums, Percussion
Simon Wade - Guitars, Rhodes Piano
Hosté:
David Gogerly - Additional Guitars
Alex Taylor - Violin (02,03,05,07)
Wendy Rule - Vocalisation (07)
Diskografie Kuru
Vyšlo 2. února 2008, not on label, MGLP006 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Graven Image (extended version) (5:54)
02. Autumn Leaves The Dead (5:27)
03. Sirenthia (2:05)
04. Pigeons (5:27)
05. The Abyss (9:32)
06. Shadows (5:59)
07. Bones In The Attic (4:27)
08. Woman Heroin (The Hunger Part One) (7:37)
09. Poor Tom (The Hunger Part Two) (1:21)
10. Kuru (2:47)
11. Iron Tang (9:23)
Total Time: (59:45)

Written and Produced: Mushroom Giant
Recorded and mixed: Adam Calaitzis at Toyland Studios
Mastered: John Ruberto at Crystal Mastering
Graphic Design: Craig Fryers
Photography: David Charlton and Craig Fryers

Skupina:
Trent Horwood - Drums, Percussion
Craig Fryers - Bass, Vocals
Roger Shaw - Guitar, Didgeridoo
David Gogerly - Guitar, Vocals
Hosté:
David Charlton - Guitars [Additional]
Diskografie Rails
Vyšlo 25. února 2003, Somersault Music, MGLP002 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Rails (1:52)
02. Jazz Bullet (4:10)
03. Component (3:45)
04. Soliloquy (1:15)
05. Maypole (5:51)
06. The Saddest Song (4:37)
07. Lola (4:56)
08. Ballarat Train (20:14)
09. Neptune (Your Mother Was A Sucker For Love) (2:30)
10. The Untitled (12:13)
11. More Valium Please (4:12)
12. Painted Mantra (4:14)
Total Time: (00:00)

Written: David Charlton, Mushroom Giant
Producer: Jordan Robbins, Mushroom Giant
Engineer, Mixed: Jordan Robbins
Design, Illustration: Craig Fryers
Released in the summer of 2002/03, "Rails" was very much an experimental first album for Mushroom Giant. A variety of recording techniques were explored using both hi-fi and lo-fi options, and an array of instruments, including a short wave radio put through guitar effects. The cover image features Mushroom Giant drummer Trent Horwood, photographed and designed by bassist Craig Fryers. Produced and engineered by Mushroom Giant and Jordan Robbins, mixed by Jordan Robbins and Adam Calaitzis.


Skupina:
Craig Fryers - Bass [Bowed], Bass
Trent Horwood - Drums, Percussion
David Charlton - Guitar, Acoustic Guitar
Simon Wade - Guitar, Keyboards
Hosté:
Tim Charles - Violin (01)
Wendy Rule - Vocals [Guest] (01)
Diskografie The Drake Equation
Vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. The Drake Equation (5:14)
02. Aesong (5:33)
Total Time (10:47)


Skupina:
David Charlton - Guitars, Acoustic Guitar
Craig Fryers - Bass, Bowed Bass
Trent Horwood - Drums, Percussion
David "Gog" Gogerly - Vocals, Guitar, Acoustic Guitar
Simon Wade - Guitars, Rhodes piano
Hosté:
Wendy Rule - Vocals (01)
Tim Charles - Violin (Ne Obliviscaris) (01)
Diskografie Antarctic Angel
EP, vyšlo 2010, Skworq Music, MGEP007 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Autumn Leaves The Drifting Dead (5:43)
02. Pigeons (Sweet Sympathy) (5:20)
03. Goodbye Iron Tang (6:01)
04. Shadows Under The Skin (6:02)
05. The Saddest Song (4:40)
Total Time: (00:00)

Recorded, Mixed and produced at Toyland Studios
Recorded, Mixed, Co-producer: Adam Calaitzis
Mastered: John Ruberto at Crystal Mastering
Engineer: Jordan Robbins (05)
Design [Graphic]: Craig Fryers

Skupina:
Craig Fryers - Bass
Trent Horwood - Drums
David Charlton - Guitar
Simon Wade - Keyboards
Hosté:
Diskografie Woman Heroin
Vyšlo 2007, not on label, MGEP005 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Woman Heroin ()
02. Bones In The Attic (Live) ()
03. Autumn (Leaves The Dead) (Live) ()
04. Maypole (Remix Jordan Robbins) ()
05. The Snake ()
Total Time (00:00)

Written, Producer: Mushroom Giant
Recorded: Adam Calaitzis (01)
Engineer: Simon Wade (02,03)
Mastered: John Ruberto
Artwork, Design: Craig Fryers

Skupina:
Simon Wade - Guitar, Keyboards
Trent Horwood - Drums, Percussion
Craig Fryers - Bass
David Charlton - Guitars
Hosté:
David Gogerly - Guitar, Vocals
Diskografie Graven Image
Vyšlo 6. června 2006,

Seznam skladeb:
01. Graven Image (5:53)
02. Sirenthia (2:05)
03. The Abyss (9:30)
Total Time: (17:28)


Skupina:
Craig Fryers - Bass
Trent Horwood - Drums, Percussion
Roger Shaw - Guitars
Craig Fryers - Vocals
Hosté:
Diskografie Switch
Vyšlo 2002, Somersaultmusic, MGEP001 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Friday People ()
02. Mary Hell ()
03. Gappage ()
04. Switch ()
Total Time (00:00)

Recorded at Backbeach Recording Co.
Producer: Theron Rennison
Engineer: Theron Rennison
Mixed: Theron Rennison

Zpět

Craig Fryers, David Charlton, Simon Wade, Trent Horwood
2021 - Craig Fryers, Trent Horwood, Derek Richards, Simon Wade

Zpět
Oficiální stránky:
https://mushroomgiant.bandcamp.com
https://www.reverbnation.com/mushroomgiant


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.4.2021 
Menu Poslední aktualizace: 22.4.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©