Molybaron - progressrock.cz

  Zpět
V rozdělených dobách je síla hudby nepopiratelná. Když je ta hudba zuřivě originální a vyzývavě povznášející, dopad je o to ještě větší. Skupina MOLYBARON, kterou v prosinci 2014 založili v Dublinu zpěvák a kytarista Gary Kelly a kytarista z Paříže Steven Andre, se rychle stala jednou z nejdiskutovanějších kapel na moderní metalové scéně. Se zvukem, který zahrnuje vše od nejmodernějších tech-groovů a hymnického metalu až po vícevrstvé atmosférické melodie a velké, nabušené hard rockové riffy, je excentrický nádech kapely vždycky odlišný od ostatních. Zvuk kapely je mnohostranný a pohybuje se od vlivů od Tool po Mastodon, Gojira a Muse. Kapela kolem zpěváka Garyho Kellyho už na mezinárodní úrovni způsobila velký rozruch svými dvěma alby "Molybaron" (2018) a nejnovějším "The Mutiny" (2021).

Bylo to v Dublinu, kde Gary Kelly, kytarista a zpěvák skupiny, založil svoji první kapelu na začátku 90. let poté, co zaslechl album "And Justice For All" od kapely Metallica. Kelly byl hypnotizován Hetfieldovými krásně komplikovanými a vražednými riffy a jeho skladatelskou silou. Patří dodnes k jeho oblíbeným albům.

Poté, co žil několik let v Paříži, začal Kelly v roce 2014 hledat muzikanty pro vytvoření nové kapely. S kytaristou Stevenem Andrém jej seznámil jeho přítel. Molybaron tak založili v Paříži v prosinci 2014 zpěvák/kytarista Gary Kelly a pařížský kytarista Steven Andre, narozený v Dublinu. Poté, co slyšel Andrého fantastický hard rock/bluesový styl jasně ovlivněný velikány jako Gary Moore, Slash a Brian May, získal si jej a okamžitě požádal Stevena, aby se k němu připojil. Brzy poté se hudební duo spojilo s basistou Sébastienem de Saint-Angelem, když jej slyšeli, jak hraje na svém skvělém kanálu YouTube. Doporučil jim jej jeden z testovaných zpěváků. Okamžitě zjistili, že zesnulý Cliff Burton a Steve Harris z Iron Maiden na něj měli obrovský vliv. Po úspěšném konkurzu byli Gary a Steven velmi nadšení, že se k nim Sebastien připojil. Během následujících dvou let také hledali zpěváka, vyzkoušeli dokonce i zpěvačku, než usoudili, že Garyho hlas známý z demo nahrávek je tou nejlepší možností. Nakonec se ujal i psaní textů. Během tohoto období bylo také vyzkoušeno mnoho bubeníků, ale žádný z nich skupině nevyhovoval. Mezitím napsali bicí party, které pak zaslali k nahrání jednomu profesionálnímu studiovému bubeníkovi v Tennessee. Až počátkem roku 2017 jednoho dne mladý Raphaël Bouglon přišel do studia na konkurz a jeho bicí beaty ten den vyhrály. MolyBaron byla konečně skutečná kapela.

Kapela se nejdříve jmenovala Oculus Sinister, ale rychle zjistili, že je pro ně trochu moc otravná, příliš černý. Začali hledat další názvy. Každý navrhoval jména, slova, názvy filmů, které se jim líbily. Jedním byl název skladby od MASTODON, když padlo jméno "The Last Baron". Garymu se zvuk Baron jako slova opravdu líbil a cítili, že potřebují něco přidat. Gary, velký fanoušek Thin Lizzy, si přál, aby tam bylo ženské jméno hodně podobné Molly Hatchet. Nakonec jméno Molly z textu "Whiskey In The Jar" od Thin Lizzy, [Being drunk and weary I went to Molly's chamber], bez jednoho "L" přilepili k BARON a stali se z nich MOLYBARON a rychle se stali jednou z nejvíce diskutovaných kapel na moderní metalové scéně. Spojením prvků alt rocku, hard rocku a moderního metalu k vytvoření eklektického, zvukově dynamického zážitku přináší Molybaron intenzivně syrový, originální hudební podpis, který osloví fanoušky napříč žánry.

"Nejčastější věcí, kterou jsem četl, když kritici popisují naši hudbu, je to, že nás obtížně zařazují do žánru: je to rock, metal, progresivní metal, groove metal?" předpokládá Kelly. "Ve skutečnosti věřím, že je to všechno z výše uvedeného."

Bubeník Raphaël ale kapelu v zimě 2018 po roce opustil, aby si mohl založit vlastní projekt. Nakonec až počátkem roku 2019 objevili Camille Grenerona, který se stal jejich novým bubeníkem. Jejich debutové album nevzniklo odnikud. Je to dílo, které bylo složeno notu po notě po dobu tří let. Po dlouhých hodinách strávených prací ve dne v noci se pustili do nahrávání alba s obrovským melodickým zvukem, který přenechali ostatním, aby analyzovali, jak kvalitní a produkční album to je. Tak obrovské lbum bylo realizováno ze studia instalovaného v ložnici. Bezejmenné album "Molybaron" vydané v roce 2017 představovalo překvapivou přehlídku této nové hudební síly. Od svého vydání si album získalo velký ohlas u kritiků. Schválně eklektické, ale stále překypující silnými melodiemi a momenty ohromující metalové obratnosti, album získalo široké uznání. V těchto podivných dobách texty Molybaron neskrývají Garyho komentáře o světě, který je zdánlivě v rozporu se sebou samým. Jak ukazuje třebas skladba "Fear Is Better Business Than Love", jedním z opakujících se témat alba je zneužívání moci společnosti a kultura podvodů za účelem zisku.

V roce 2017 skupina uskutečnila řadu koncertů, zejména na Elysée Montmartre v Paříži jako předskokani pro The Psychedelic Furs. Ohlas desky přihrál kapele řadu nabídek vysoce profilových slotů pro podporu a letní festivalová vystoupení po celé Evropě, mimo jiné ve Slovinsku na METALDAYS nebo na festivalech Metal Gates Festival 2019, MusikÖ_Eye Fest 2019, Sonik Party 2019 a Kave Fest 2019. Zůčastnili se také evropského turné s metalisty NYC A Pale Horse Named Death v roce 2019. Magazín Rock Hard označil album "Molybaron" jako "Best Discovery Act 2017".

Francouzsko-irský alternativně progresivní rockový outfit Molybaron 8. července 2021 oznámil, že podepsal celosvětovou smlouvu s InsideOut Music/Sony Music Entertainment a spojili se tak s umělci jako Devin Townsend, Leprous, Karnivool a Dream Theater!!!

"Každé dítě, které si vezme kytaru, sní o tom, že se jednoho dne připojí k velkému labelu a po 6 letech tvrdého grindu jsme to konečně zvládli! Chceme moc poděkovat našemu impozantnímu manažerovi Richardu Gambovi (Sphere Manage), který v této kapele viděl něco zvláštního a umožnil tuto dohodu. Jsme tak nadšení z naší společné budoucnosti! Thomasovi Waberovi a InsideOut Music za vložení jeho důvěry a víry v nás. Našemu vydavateli Nicolasu Ramagetovi (Editions Hurlantes) za jeho neúnavnou podporu a rady. Velké díky patří také Renaudu Doucetovi za to, že naši hudbu dostal do uší milionů, a Arnu Stroblovi z Rock Hard, který bojuje s Molybaron ode dne, kdy v roce 2017 objevil naše první album. Ale nic z toho by se samozřejmě nemohlo stát bez nezlomné podpory a víry našich rodin, přátel a našich fanoušků! Děkuji vám všem a jdeme do práce!"

V červenci 2021 také kapela uvedla: "Jsme velmi nadšeni, že můžeme být přidáni do seznamu koncetní agentury K2 AGENCY ve Velké Británii/Euro/Austrálii, pod níž spadají Metallica, Iron Maiden, Alter Bridge, Shinedown, Gojira... Velké díky patří Yerry Stetterovi a Johnu Jacksonovi z K2 Agency".

Mezitím se vyrýsoval další umělecký plán kapely, jehož výsledky lze slyšet na mimořádném druhém albu "The Mutiny". Vydavatelství InsideOut Music vydalo kapele MOLYBARON ohromující debutovou "The Mutiny" dne 29. října 2021 jako Limited CD Digipak, vinyl bude k dispozici 21. ledna 2022. Stejně jako jeho předchůdce nabízí nespočet skrytých hloubek, hudebních i lyrických. Od infekční agrese a obřích záseky otvíráku "Animals" až po bouřlivé drcení v "Ordinary Madness", album "The Mutiny" potvrzuje výstřední identitu MOLYBARON a jejich neodolatelné kouzlo. "Texty na našem debutovém albu byly silně ovlivněny hysterií kolem amerických voleb v roce 2016 a mainstreamovými médii rozdmýchávajícími plameny. Tentokrát jsem to chtěl přiblížit domů a usnadnit psaní příběhu, takže mnoho textů je pro mě nebo pro lidi blízké docela osobní. Prvořadé téma písní popisuje těžký boj o překonání problémů duševního zdraví, viny, lítosti, deprese, zneužívání drog".

Jak uvedl Metal Hammer UK: "Různorodé a uspokojivé, "The Mutiny" je pecka!" Album bylo také vyhlášeno albem měsíce v časopise Rock Hard. Kellyho písničkářství dosáhlo nových výšin vynalézavosti a společné vystoupení s kolegy Stevenem Andre (kytara), Sebastienem de Saint-Angel (baskytara) a Camille Greneronem (bicí) nejsou nikdy menší než přesná, silná a plné osobnosti. Právě nyní jsou tito nebojácní řemeslníci na jednom poli a evokují vizionářskou vervu kapel jako System Of A Down, Muse, Pain Of Salvation a Rush, a přitom nikdy nezní vzdáleněji jako kdokoli z nich. "The Mutiny" bude znovu vydáno společností InsideOut Music/Sony Music Entertainment jako 180g černý Vinyl + 2page Insert, Ltd. CD Digipak a Digital Album.

"Rozhodně nás nelze definovat žánrem. Je to neúmyslné a rozhodně ne záměrné, ale nakonec je odpověď docela jednoduchá. Většinu skladeb pro kapelu píšu a produkuji, ale myslím, že jsem zvláštní, nikdy si nesednám a neposlouchám hudbu. Málokdy chodím na koncerty, nehraji na kytaru hudbu jiného umělce, nedává mi to žádné potěšení, jsem prostě šťastný ve své malé zóně. Takže opravdu nemám tušení, co lidé poslouchají, co je skvělé a co ne. To pro mě bylo docela zdravé, umožňuje mi to psát to, co cítím, bez obav z zařazení do určité kategorie".

Francouzsko-irská alternativní rock-metalová skupina MOLYBARON, známá svým energickým a úderným zvukem, se vrací se svou dosud nejintenzivnější skladbou s příhodným názvem "Something Ominous" a vypustila k ní i nový videoklip. "Something Ominous" je výbušná skladba plná riffů popisující vykonstruovanou invazi rozpoutanou na nic netušící veřejnost. Pečlivě organizované události jsou navrženy tak, aby vyvolaly rozšířenou paniku, vysílají se a vytvářejí přesvědčivou iluzi mimozemské agrese, strategicky rozmisťují zinscenovaná setkání a simulované útoky. Jak se strach šíří, obyvatelstvo podléhá manipulaci, což státu umožňuje využívat chaos a realizovat svou agendu kontroly.


  Zpět
Členové:
Gary Kelly - Vocals, Guitars (since 2014)
Steven Andre - Guitars (since 2014)
Sebastien de Saint-Angel - Bass (since 2015)
Camille Greneron - Drums (since 2019)
Bývalí členové:
Raphaël Bouglon - Drums, Percussion

Členové Gary Kelly
(Narozen ***, Dublin, Ireland)
Vocals, Guitars


Gary je hudebník irského původu, který je nejznámější jako zakladatel a člen kapely MolyBaron. Přes den Kelly pracuje jako grafický designér.

Bylo to v Dublinu, kde Gary Kelly, kytarista a zpěvák skupiny, založil svou první kapelu na začátku 90. let poté, co slyšel album "And Justice For All" od kapely Metallica. Kelly byl hypnotizován Hetfieldovými krásně komplikovanými a vražednými riffy a jeho skladatelskou silou. Je to dodnes jeho oblíbené album.Jednou z kapel byla Human Fate hrající metal. Hraní v této kapele se mu líbilo, ale na druhou stranu doopravdy chtěl dělat své vlastní věci. Začal pak ve svém malém domácím studiu nahrávat ukázky a písničky, věci, které pak skončily na albu. A asi po šesti měsících práce ve svém okolí si řekl, že je načase zaměstnat další hudebníky.

Poté, co žil několik let v Paříži, začal Kelly v roce 2014 hledat muzikanty pro vytvoření nové kapely. S kytaristou Stevenem Andrém jej seznámil přítel. Poté, co slyšel Andrého fantastický hard rock/bluesový styl jasně ovlivněný velikány jako Gary Moore, Slash a Brian May, získal si jej a okamžitě požádal Stevena, aby se k němu připojil.

Brzy poté se hudební duo spojilo s basistou Sébastienem de Saint-Angelem, poté, co jej slyšeli, jak hraje na svém skvělém kanálu YouTube. Okamžitě zjistili, že zesnulý Cliff Burton a Steve Harris z Iron Maiden na něj měli obrovský vliv. Po úspěšném konkurzu byli Gary a Steven velmi nadšení, že se k nim Sebastien připojil. Během následujících dvou let bylo hledání zpěváka neúspěšné. Jak se říká, nutnost je matkou vynálezu. Během tohoto období bylo také vyzkoušeno mnoho bubeníků, ale žádný z nich skupině nevyhovoval. Až do jednoho dne mladý Raphaël Bouglon přišel do studia na konkurz a jeho bicí beaty ten den vyhrály. MolyBaron byla konečně skutečná kapela.

Přes den je Kelly grafický designér. Nikdy nevybočuje ze svých kořenů, pracuje v hudebním průmyslu mimo jiné s mezinárodními hráči jako U2, The Script, Leonard Cohen. Přirozeně navrhl obálku pro "MolyBaron". Nejednoznačný, jednobarevný přebal představuje kouli, která se zlověstně vznáší nad téměř prázdnou krajinou, a její energie vytáhla muže koukajícího na televizi z pohodlí jeho křesla.

Členové Steven Andre
(celým jménem Steven Stifix Andre)
(Narozen ***, Paris, France)
Guitars


Steven je francouzský hudebník a hráč na kytaru pocházející z Paříže. V současné době je členem členem francouzsko-irské kapely Molybaron.

Rocková hudba byla u Stevena vždycky od jeho narození. Jeho rodiče se seznámili na show Deep Purple v Paříži a jeho jméno je odkaz na Stevena Tylera... Do hudby se tak trochu narodil. Stále má u rodičů staré kazety, se kterými jako miminko tiše usínal s Megadeth nebo Panterou v pozadí. Poté, co hrál na klavír několik let, v 15 letech přešel na kytaru a po mnoha letech, kdy svým hrozným hraním pobláznil sousedy, začalo to znít lépe a lépe.

Pracuje jako hlavní redaktor ve společnosti intermittent du spectacle. Studoval obor Monteur Graphiste vidéo na škole EMC Malakoff, předtím na Université Paris III - Sorbonne Nouvelle. Rovněž se vyučoval ve střední škole Lycée Paul Lapie. Žije v Paříži.

Členové Sébastien de Saint-Angel
(Narozen ***, France)
Bass


Sébastien je francouzský hudebník a hráč na basovou kytaru. V současné době je členem členem francouzsko-irské kapely Molybaron.

Civilním povoláním s titulem MBA v oblasti správy informačních systémů má dobré zkušenosti s poskytováním poradenství hráčům retailového bankovnictví ve Francii. Specializuje se na digitální transformaci a migraci fúzí bankovních informačních systémů. Od roku 2017 pracuje v IBM v Bois-Colombes jako Senior Consultant, kde je členem mise IBM jménem Crédit Agricole Ile-de-France v rámci vytvoření nového zákaznického portálu. V letech 2015 - 2017 pracoval jako asistent projektového manažera MOA kolem mobilního bankovnictví a webových řešení v Calis Conseil, což je IT poradenská společnost specializující se na oblasti bankovnictví a financí. Předtím v letech 2013 - 2015 pracoval v Caisse des Dépôts Group v Paříži při organizaci a řízení přechodu na generální opravu základního bankovnictví.

Členové Camille Greneron
(Narozen ***, Lille, France)
Drums


Camille je francouzský hudebník, profesionální bubeník více než 15 let, a vyučující hry na bicí. V současné době je i členem francouzsko-irské kapely Molybaron, působí také v projektu Symbiosis nebo v příležitostné kapele Cover7.

Po mnoha letech hudebního vzdělávání v soukromých školách a na konzervatoři vyvinul Camille uměleckou kariéru v neustálém vývoji hraním v mnoha skupinách s různými a rozmanitými styly. Nyní cestuje s francouzsko-irskou metalovou skupinou Molybaron, vyvíjí vlastní hudební projekt Symbiosis (elektro-jazz) a působí také ve skupinách Rich Robin (alternativní rock) a FFK (funk). Souběžně se svým vzděláváním a uměleckou kariérou Camille sdílí své zkušenosti jako učitel ve školách, ale také spolupracuje s aplikacemi pro učení hudby a procvičování (Drumstik, Redison).

Camille Greneron je bubeníkem od svých 16 let. Působí jako pedagogický ředitel EF2M (škola přípravy hudebních profesí), je také zkušeným učitelem hry na bicí nástroje a má možnost školit bubeníky na mnoha různých místech. Camille je podporován firmou Yamaha pro bicí soupravu a hraje na turecké činely Murat Diril, s paličkami Los Cabos.

Camille hraje hlavně metal, jeho oblíbený styl, a jazz. Počátkem roku 2019, v únoru, se připojil ke skupině Molybaron, když vydali jejich stejnojmenné album "Molybaron". Od té doby působí jako jejich stálý člen.

Camille má více než jen jeden hudební projekt. Můžete jej také najít hrát na bicí v duu klávesových bicích "Symbiosis", což je moderní jazzový projekt. Camille se také podílel na projektu Senstroke v jeho počátcích, když se podílel na vývoji kalibrace senzoru, když byla vyvíjena aplikace Senstroke. Camille je od té doby jejich pravidelným partnerem, možná jste jej viděli hrát se Senstrokes během našich různých propagačních kampaní na sociálních sítích. Camille používá senzory ke hře se svými studenty, když nejsou k dispozici žádné bubny nebo místnost. Senstroke je pro něj také způsob, jak hrát o prázdninách nebo jednoduše na cestách, když s sebou nemůže vzít celou bicí soupravu.

Členové Raphaël Bouglon
(Narozen ***, France)
Drums, Percussion


Raphaël je francouzský hudebník a hráč na bicí. Byl prvním bubeníkem kapely Molybaron.

Už od svých 14 let chtěl hrát ve skupině a účastnil se několika projektů. Hledal jsem nové výzvy a při procházení inzerátů na bubeníky narazil i na ten od Molybaron. Při poslechu demo nahrávek si řekl, že je sakra úroveň jak v požadavcích, tak v technice. Opravdu jej to uchvátilo. Šel tedy na jaře 2017 na konkurz a bylo to poprvé, co hrál podle metronomu. Jeho hra se jim líbila a brzy nato se stal jejich členem.

Raphaël ale kapelu po roce před koncem roku 2018 opustil, aby si mohl založit vlastní projekt.

  Zpět
Studiové desky:
2021 The Mutiny
2017 Holybaron
Ostatní nahrávky:Skupina:
Gary Kelly - Vocals, Guitars
Steven Andre - Guitars
Sebastien de Saint-Angel - Bass
Camille Greneron - Drums
Hosté:
Withfield Crane - Vocals (Ugly Kid Joe) (09)
Diskografie The Mutiny
Vyšlo 21. října 2021, InsideOut Music, 0IO02291
self-released, MB02CD (France)

Seznam skladeb:
01. Animals (5:23)
02. Lucifer (3:23)
03. Amongst The Boys And The Dead Flowers (4:14)
04. Prosperity Gospel (4:15)
05. The Lighthouse (4:37)
06. Slave To The Algorithm (4:51)
07. Something For The Pain (4:09)
08. The Hand That Feeds You (4:10)
09. Twenty Four Hours (4:54)
10. Ordinary Madness (4:44)
Total Time: (44:40)


Skupina:
Gary Kelly - Vocals, Guitars
Steven Andre - Guitars
Sebastien de Saint-Angel - Bass
Camille Greneron - Drums
Hosté:
Diskografie Holybaron
Vyšlo 2017, self-released, digital, MB01 (France)

Seznam skladeb:
01. Fear Is Better Business Than Love (3:08)
02. Moly (4:23)
03. Let's Die Together (3:27)
04. Dance (addicted to the disco) (4:48)
05. Sleep Leaves This Place (4:29)
06. On The Other Side (3:56)
07. The Apocalypse Shop (4:27)
08. Only When Darkness Falls (3:26)
09. Incognito (3:26)
10. Mother (3:29)
Total Time: (38:59)


  Zpět  Zpět
Oficiální stránky:
https://molybaron.com/
https://www.insideoutshop.de/Artist/MOLYBARON/22517
https://www.facebook.com/molybaron


    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  19.9.2021 
Menu Poslední aktualizace: 15.7.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©