Millenium (Poland)
   
   

Zpět
Framauro Band MILLENIUM je polská neo-progresivní skupina s polskými vokály na svém prvním albu a anglickými vokály, které již dominují po druhém albu, se skladbami obvykle ve stylu Pendragon a raných Marillion, ale také s kořením od Pink Floyd a klasických Genesis 70. let. Existují u nich i vlivy starších polských kapel, jako je Collage (jak můžete v každé polské neo-prog skupině). Od samého začátku distribuci desek kapely Millenium zajišťuje vydavatelství Rock Serwis, desky pak vznikají pod hlavičkou Lynx Music, což je label i studio založené zakladatele kapely.

Millenium vznikla v roce 1999 z podnětu Ryszarda Kramarskiego. Před vznikem Millenium ale založil ještě jejího předchůdce, kapelu Framauro. Multi-instrumentalista Ryszard Kramarski doslova zaznamenával demonahrávky ve své ložnici, později vyšly oficiálně jako bootlegs v polském Krakově. Cítil však, že jeho vize by měly být plně realizovány, a proto si v roce 1996 přivedl svého bratrance Stacha Kramarskiego a Tomasze Pabiana, aby doplnil sestavu. Projekt Framauro byl v podstatě hraním tří bratranců, což byl jeden ze způsobu, jak trávit čas, a nebylo v plánu vydávat CD. Zvědavost však byla silnější a Ryszard poslal domácí demo nahrávku do soutěže Yamaha Music.

Společně v plné síle nahráli v roce 1998 album "Etermedia". Album s 8 skladbami však vyšlo v amatérské verzi nahrané v ložnici. Vzhledem k tomu, že je srovnávali s dalšími krajany, kapelou Collage, byl jejich základní zvuk označen jako éterický s melodickými kytarami, symfonickými/nebeskými klávesami, klávesami ve stylu 60. let. Kritika je však rozdrtila, což jistě souviselo i s kvalitou nahrávky, a změny ve směřování Framauro pak byly nutné. Kramarski k tomu uvedl: „Byl červen 1999 a rok od vydání alba Framauro. Po doporučení svých přátel jsem se rozhodl najmout profesionální studio a nahrát druhé album." Následně pak založil vydavatelství Lynx Music (http://www.lynxmusic.pl).

O několik měsíců později se rozhodli nahrát své druhé album, ale tentokrát v profesionálním studiu, tehdy si Ryszard své studio teprve pomalu budoval. Během zkoušení se změnilo složení kapely, přišel nový basový hráč a bratrance vystřídal zpěvák Łukasz Gall, který byl vybrán ze čtyř kandidátů během konkursu na doporučení Tomasze Paśka. Při nahrávání alba, tentokrát už v profesionální produkci, se ale před dokončením nahrávek rozhodli změnit název kapely z Framauro na Millenium a definitivně tak uzavřít kapitolu Framauro. Třebaže to mělo být pouze dočasné jméno, je používáno kapelou dodnes. A tak se v červnu 1999 zrodila nová formace ve složení Ryszard Kramarski (keyboards, guitars), Łukasz Gall (vocal), Tomasz Pabian (guitar), Piotr Mazurkiewicz (bass) a Tomasz Paśko (drums).

První album s vlastním názvem "Millenium" se objevilo v říjnu 1999 a přineslo symfonická aranžmá, některé dokonce i s houslemi. Nebýt určité události ve studiu, album "Millenium" by znělo jinak. Několik dní poté, co Ryszard dostal mix ze studia a poslouchal jej, by deprimován výsledkem toho, co bylo na albu spácháno, a rozhodl se vrátit do studia a znovu nahrát kytary, Łukaszovy vokály v angličtině a znovu promíchat. Problém byl v tom, že už ale nebyly žádné stopy z nahrávání, neboť byly vymazány s jinou nahrávkouí! "Ještě horší bylo, že lisování již bylo provedeno se jménem Millenium a už to nešlo změnit, proto věřím, že skuteční Millenium začínají až albem 'Vocanda' a nelze to změnit." okomenroval první album Ryszard. Album mělo dobré recenze a dobře se i prodávalo, což umožnilo začít pracovat na další nahrávce. Dva měsíce po vydání alba ale Tomasz Pabian opustil kapelu. Ke konci roku 1999 se ke skupině připojil nový kytarista Piotr Plonka a ukázalo se to jako dobrá změna, teprve tohle bylo to správné Millenium.

V této nové sestavě bylo v listopadu 2000 nahrano koncepční album "Vocanda", které bude přitažlivé pro fanoušky Arena, Pendragon a IQ. Jedná se o koncepční album, které vypráví příběh cynického a temného právníka a Playboye, který se po autonehodě dostane do kómatu, v němž čelí životnímu soudu, který rozhodne, zda bude mít druhou šanci nebo zda půjde přímo do pekla a jeho život byl zbytečný. Booklet k albu obsahuje texty jak v angličtině, tak v polštině. Skladba "For The Price Of Her Sad Eyes" je jedna z nejlepších písní na albu, využívající ženský sbor jako špičku na dortu. "The Circle Of Life" je další skvělou písní, která začíná baladicku náladou a poté se mění a přináší dvojité kytarové sólo na vysoké úrovni, jako duel mezi dvěma reproduktory. Poslední píseň alba má v sobě nějakou příchuťPink Floyd a končí skvělým kytarovým sólem, mimochodem téměř identickým se sólem Davida Guilmoura v "The Comfortably Numb".

Příchod nového tisíciletí přistihl polské Millenium se změnami, hlavně kolem odchodu kytaristy Piotra Plonka v roce 2003, který se přesto ještě objevil na nahrávce nového alba. Nicméně kapela byla stále velmi zaneprázdněna a produktivní s tímto stabilním jádrem a do roku 2002 nahrávala nové album, zatímco leader Ryszard Kramarski dokončil a otevřel nové nahrávací studio pro větší pohodlí.

Půl roku nahrávali jejich třetí album "Reikarnacje/Reincarnations", které se objevilo v květnu 2002, nejprve vyšla polská verze následovaná verzí anglickou vydanou v prosinci 2002. Album "Reincarnations" je plné přístupného a melodického neo-progu, stylu, který pak kapela sledovala i na svých dalších nahrávkách. Milenium nyní zní podobně jako Marillion na jejich albu "Clutching At Straws" s několika náznaky Pink Floyd.

Album přináší jednoduché strukturované skladby s intenzivním lyrickým obsahem a některé fantastické pěvecké party Lukasze Galeziowského. Kytarová hra je jednoduchá, ale z každé noty vychází pocit velkoleposti. Varhany a syntezátory netvoří žádné honosné pasáže, ale jsou tam, aby vytvořily hluboký, osobní a vysoce atmosférický zvukový obraz. Produkce je rovněž silným bodem, který je jasný a zřetelný. Výsledkem je čistý melodický a atmosférický neo-prog srovnatelný se Satellite, Mr.Gil nebo pozdějšími Collage.

Před nahráváním následujícího alba Piotr Mazurkiewicz a Piotr Płonka opustili skupinu a nahradili je Přemek Drużkowski (kytara) a Krzysztof Wyrwa (bass a Chapman Stick bas). Nahrávání alba trvalo od srpna 2003 do března 2004 a bylo pojmenováno "Deja Vu", na pultech se objevilo v červnu 2004. Nový sound byl ovlivněn Peterem Gabrielem a Pink Floyd.

Následující album se vrátilo ke kořenům skupiny, cílem bylo koncepční album podobné druhému albu "Vocanda". Album nazvané "Interdead" vyšlo v lednu 2005 a vypráví o Adrianovi - člověku závislém na internetu. V tomtéž roce se vrací kytarista Piotr Płonka.

     

Během nahrávek nového alba totiž Ryszard Kramarski přišel s myšlenkou na jeho další koncepční album spojující ústřední hrdiny příběhů Vocanda a Interdead do nového konceptu. Hlavní postavou se stal John Sunders, který vyhrál velké množství peněz výběrem správných čísel, ale to označuje jen začátek jeho cesta dlouhými dobrodružstvími. Deset měsíců nahrávání v Lynx Studios mezi 5. srpnem a 6. červnem pak vedlo k vydání alba "Numbers And The Big Dream Of Mr. Sunders" v září 2006, které předchozí dvě nahrávky doplnilo na trilogii. Deset skladeb společně vytváří hudbu ve stylu Pink Floyd, ale nutno podotknout, v typickém a originálním stylu skupiny.

V březnu 2008 začali pracovat na novém materiálu, který dokončili v září 2008. Album se jmenuje "Exist" a prostřednictvím textů a hudby popisuje nejdůležitější součástí našeho života narození, dětství, láska, rodina, práce a stáří. Fanoušek si okamžitě všimne u tohoto alba jeho přebalu, kde na přední straně se chlapec plazí otevřenými dveřmi směrem k moři, zatímco na pláži vedle něj je název název alba vepsaný v písku. Na zadní straně brožury je ruka, která se zvedá z písku. Jsme svědky narození podobným způsobem jako narození želvy nebo je to poslední zběsilé pohnutí někoho, kdo byl pohřben a umírá? Toto album je zatím nejvíce progresivní. Čtyři rozsáhlé kompozice s dlouhými kytarovými sóly a propracovanými aranžmá předurčují album pro fanoušky Pink Floyd, Genesis, Marillion, IQ, Arena a Pendragon.

V 2011 vydává skupina album "Puzzle" a jedná se opět o koncepční album zabývající se komplikovanými vztahy muže a ženy. Hudebně se album vrací do 70. a 80. let, ale v docela moderním hávu a ke zvuku na tomto disku přispěla i nová sada nástrojů. Jedná se o 2CD s délkou 45 minut každého CD. První CD má název "Together", druhé pak "Separately", a obě se skládají ze sedmi písní. Album se jmenuje "Puzzles", takže každá z písní je nepostradatelnou skládačkou, které společně zapadají do celé struktury puzzle. Téma alba je samozřejmě stejně staré jako Adam a Eva s tématy jako láska, pochyby, vytrvalost a naděje. Adam a Eva jsou dva symboličtí hrdinové tohoto dvojitého alba, kteří žijí ve dvou alternativních světech: současnost a zahrada Eden. Práce na dobrém a dlouhodobém vztahu vyžaduje vytrvalost, trpělivost, inteligenci, uvědomění a odhodlání. Ve skutečnosti je srovnatelná s puzzle o 5000 kusech. Jakmile je tato skládačka složena po dlouhém hledání, přináší to uspokojení. Příběh bohužel končí zde a nikde se nehovoří o opětovném rozebrání hádanky a uložení všech kusů do krabice...

V roce 2013 následuje deváté studiové album s názvem "Ego", které přináší šest rozsáhlých art rockových kompozic ukazující skupinu a její hudbu novém světle, které ale neztrácí typický styl Millenium. Od začátku je zřejmé, že kapela dobře využila své hudební a písňové dovednosti vyladěním do ostrosti břitvy. Prog příznivce potěší také kvalita a rozsah alba, nakopnutím od naléhavé pulzující a delikátní figury akustické kytary úvodní titulní skladby, až po finální klavírní podoby spíše klavírní "Goodbye My Earth". Mezi nimi se zaujme celá progresivní škála s nesčetnými změnami taktu, moderním libretem a palbou kytarových riffů, které jsou jištěny citlivými klávesami a vokální harmonii. Ryszard Kramarski chtěl albu přidat i jinou barvu a obohatil jej okouzlujícím ženským vokálem Karoliny Leszko, přidal živý zvuk trumpety Michala Bylici a několik saxofonových sól Darka Rybky.

V roce 2014 vychází jedenácté (včetně EP) studiové album "In Search Of The Perfect Melody". O této polské progresivní rockové kapele se dá tvrdit, že zrají jako výborné archivní víno, a přesto, že už se vyšplhali mezi první prog rockovou ligu, svůj styl stále jen vylepšují k dokonalosti, jak dokazuje i nové album. Svůj hudební žánr zvládají natolik dobře, že britsko-americká progresivní scéna může jen tiše přihlížet.

Poslední píseň na albu "In The World Of Fantasy" je také jednou z nejdelších ve svém ranku, která se protála na dvanáct minut. Vypráví příběh skladatele posedlého touhou napsat dokonalou melodii a připraveným podepsat smlouvu s ďáblem, aby bylo tohoto cíle dosáhl. Kapela skladbu pojala jako poctu Mozartovi, Beethovenovi, Bachovi, Brahmsovi, Handelu a Wagnerovi a také "legendárním art rockovým kapelám a nadčasovým skladbám" jako od Genesis "Supper's ready", "Echoes" od Pink Floyd, "Close To The Edge" od Yes, "The Turn Of A Friendly Card" od The Alan Parsons Project nebo "Grendel" od Marillion.

V září 2015 vyšlo album kapely "Time Vehicle the best of ..." jako 2CD, které shrnuje 15 let činnosti skupiny. Rok 2016 přinesl první bluray vydání a také DVD a 2CD, s živými nahrávkami pod názvem "The Cinema Show". Po koncertním turné The Cinema se Darek Rybka, hráč na saxofon, připojil ke kapele Millenium jako jejich stálý člen.

Od 27. dubna 2017 se stal novým oficiálním členem bubeník Grzegorz Bauer, který již s kapelou spolupracoval na několika deskách a hlavně na kontertech Millenium. Dalším oficiálním členem kapely se také stal Darek Rybka, hráč na saxofon. Bývalý bubeník Tomasz Paśko ke svému odchodu z kapely uvedl: "...Jak víte, už nějakou dobu jsem se účastnil nahrávek a koncertů. Měl jsem velkou čest, že mě slyšeli skvělá hudba a kolega Grzegorz Bauer. Bohužel se stále nemohu podílet na umělecké činnosti skupiny z důvodu času a rodinných důvodů, takže přírodní situace se stala tím, že mě v tomto úžasným týmu na dlouho vzít. Přiznávám, že je mi velkou ctí, že poslouchám jeho hudební párty na koncertech a albech. Moc děkujeme za všechny ty roky strávené v skvělé společnosti na kluků a všem fanouškům kapely!! Těžko říct, kolik skvělých vzpomínek je spojeno s tím, že je součástí tak úžasného dobrodružství, jako je součástí tak úžasného dobrodružství. Vytváření hudby společně s Vámi (muzikanty a fanoušky). Není to však úplné sbohem :) Byl jsem a budu blízko tisíciletí po jeho jednání a zůstat v kontaktu s kapelou a fanoušky. Z hudební strany je to taky jen pauza, protože v blízké budoucnosti se vám chystám představit, s rys hudbou, samozřejmě, můj hudební pohled na svět :). Tohle se týká hodně věcí o mém soukromém a profesionálním životě, tak mi držte palce, ať to funguje...

Album "44 minutes" z roku 2017 uzavřelo důležitou kapitolu v historii Millenium, protože se stalo posledním (jak se později ukázalo prozatimním) albem nahraným se zpěvákem nahraným se sólovým zpěvákem Łukasz "Gall" Gałęziowskim.

Svůj rozlučkový koncert s kapelou Millenium zahrál a odezpíval Łukasz "Gall" Gałęziowski dne 22. září 2017 v Kijów-Centrum v Krakově, který se rozhodl po 18 letech opustit kapelu, s níž nahrál několik CD/LP desek, včetně dvou DVD a Bluray a nazpíval s nimi přes 100 písní. Za rozhodnutím nestál žádný konflikt ani nedorozumění. Łukasz se jen pomalu stahuje z aktivního hudebního života, má jiné vášně a plány. Jak uvedl, možná fanoušci uslyší jeho texty nazpívané novým zpěvákem. Nedlouho nato kapela 4. prosince 2017 oznámila, že novým zpěvákem se stává Marek Smelkowski, který je znám znalcům art rocku z kapely tekuté stíny nebo z projektu padre a z sólo desky je Lepiarczyka.

Novou deskou s novým zpěvákem se stala nahrávka "MMXVIII" vydaná v roce 2018. Kapela ji nahrála ve složení Marek Smelkowski (Vocals), Piotr Płonka (Guitars), Ryszard Kramarski (Keyboards, Acoustic Guitars), Krzysztof Wyrwa (Bass) a Grzegorz Bauer (Drums, Percussion. Přebal tohoto obsahuje spoustu informací o kapele a labelu, ale možná nejdůležitější je položka za palcem levé ruky, konkrétně odchod zpěváka Łukasze Galla, který byl hlasem kapely od jejich prvního alba z roku 1999. Ale uprostřed tohoto banneru lze objevit zprávu, že skupina našla nového zpěváka v osobě Marka Smelkowskiego, kterým se uvedl dříve ve skvělé kapele Padre. Změna zpěváka je samozřejmě vždy významnou změnou, ale kapela našla v jeho osobě někoho, kdo dokonale zapadá do jejich stylu a zpívá dokonale i v angličtině.

Po krátkém období, kdy zpěvákem Millenium formace byl Marek Smelkowski, který se skupinou nahrál album "MMXVIII", dne 2. dubna 2019 kapela oznámila, že se k nim vrátil jejich dlouholetý sólosta Łukasz Gall a ihned se zapojil do přípravy nového alba. Ryszard Kramarski k tomu uvedl: "Zdá se, že Millenium je jako staré, ale dobré manželství, neboť existují lepší i horší momenty - jako v životě! Čas však dělá svou práci a můžete se podívat na minulost z další perspektivy a znovu se s nadšením posunout vpřed. To nemohlo být jinak! Po téměř dvouleté přestávce bude Łukasz Gall Gałęziowski opět stát za mikrofonem! Při rozhodování nebylo na obou stranách pochyb! Všichni se těšíme na další spolupráci a dokončujeme naše nové album novou energií, která vyjde v září 2019!"

Kapela Millennium se vrátila v říjnu 2019 s novým koncepčním albem "The Web" a otevírá novou kapitolu v historii skupiny, která uzavřela poslední stránku s albem MMXVIII. Na albu se opět podílí nenahraditelný Łukasz Gall, který napsal všechny texty a vokální linky. Album bylo nahráno v pětičlenné sestavě, která je jádrem skupiny Millenium. "Web" (pavučina) je symbolická past, do které může spadnout každý z nás, a to z důvodu závislosti na hazardu, drogách nebo alkoholu, a může a často vede k depresi, osamělosti a sebevražedným myšlenkám. Lékem na toto zlo je přátelství a láska druhého člověka. Album "The Web" přináší příběh, ve kterém každý z nás může být hlavním hrdinou, který bojuje za lásku, mír a štěstí!

Od první písně je styl Millennium okamžitě rozpoznatelný a od první minuty je zaručena i radost z poslechu. Najdeme všechny vlastnosti přítomné v předchozích albech, které označují dlouhou kariéru skupiny, ale ještě více zahuštěné. Perfektní album, čisté, se spoustou nálad, konzistentní, bohaté a vyvinuté se stejnými hudebními kódy, které skupina tak dobře zvládá.

Millenium patří k předním rockovým progresivním kapelám v Polsku i na světě. Často vystupuje nebo je uváděna po boku takových polských skupin jako Collage, Riverside, Quidam nebo Satellite. Jejich desky jako "Ego", "In Search Of The Perfect Melody", "Exist", "Vocanda", či "Puzzles" obdržely velmi vysoké hodnocení od mnoha fanoušků art rocku na celém světě.

Nejnovější studiové album krakovskéo kapely Millennium vyjde na podzim 2020. Jmenuje se "The Sin" a jedná se o hudební interpretací sedmi smrtelných hříchů, které se nacházejí v moderní době. Těchto sedm hudebních textů popisuje v textech politiky u moci, příliš namyšlené celebrity, chamtivé podvodníky, žárlivé milence, líné lidi, plných závislostí a nenávisti vůči ostatním. Opět je perfektně nazpíval Łukasz Gałęziowski. Autorem skvělého kresleného přebalu alba je Marek Szczęsny.

V roce 2020 mělo Millenium odehrát 5 koncertů, mimo jiné ve Francii, před kapelou Arena. Na 27. listopad byl zarezervován i pokoj v kině Kijów Centrum v Krakově, kde měli fanouškům zahrát celé album "The Web" a to nejlepší z ... Bohužel z pochopitelných důvodů bylo všechno zrušeno a kapela doufá, že si pro fanoušky ještě někdy zahraje. Aby fanoušci nesmutnili, připravila pro ně kapela překvapení, a to album Millenium "Rarities", které vyšlo na konci listopadu.

V září 2022 vyjde 2CD kompilační album Millenium nazvané "The Best Of Millenium: Something Ends Something Begins" obsahující nejznámější písně skupiny z let 2000 - 2020. Přinese celkem dvacet skladeb včetně neznámých alternativních verzí, čtyři koncertní písně a dvě unikátní nahrávky, z toho jedna zcela nová "Something Ends Something Begins".

Polští Neo Proggers Millenium zveřejnili 18. května 2022 první oficiální trailer a 8. června 2022 oficiální trailer č. 2 pro připravované nové album "Tales Of Imaginary Movies", které vyjde 15. září 2022 prostřednictvím Lynx Music. Na desce se představí nový zpěvák David Lewandowski, člen kapely Fizbers, který s Ryszardem Kramarskim spolupracoval v jeho projektu tRKproject (The Ryszard Kramarski Project).

Zpět
Členové:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Łukasz Gałęziowski "Gall" - Vocals
Piotr Płonka - Guitars (1999-2003, 2005-dosud)
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar, Chapman Stick (2003-dosud)
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion (04/2017-dosud)
Bývalí členové:
Marek Smelkowski - Vocals, Guitar (12/2017-2019)
Darek Rybka - Saxophone
Tomasz Paśko - Drums, Percussion (1999-2017)
Przemysław Drużkowski - Guitars (2003-2005)
Piotr Mazurkiewicz - Bass Guitar (1999-2003)
Tomasz "Kuzyn" Pabian - Guitars (1999)

Framauro
1996-1999

Původní sestava
1999-2003
Ryszard Kramarski - Guitars, Bass, Drum Programming, Keyboards
Stanisław Kramarski - Vocals
Tomasz Pabian - Guitars, Drum Programming
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Łukasz Gall - Vocals
Tomasz Pabian - Guitars
Piotr Mazurkiewicz - Bass
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Vocals
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Piotr Mazurkiewicz - Bass
Przemysław Drużkowski - Guitars
2003-2004
2005-2017
2017
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Łukasz Gall - Vocals
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Piotr Płonka - Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Łukasz Gall - Vocals
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Piotr Mazurkiewicz - Bass
Piotr Płonka - Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Marek Smenkowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Darek Rybka - Saxophone
2018
2019 - dosud
Současná sestava
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Marek Smelkowski - Vocals, Guitar (12/2017-)
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Darek Rybka - Saxophone
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Grzegorz Bauer - Drums
Darek Rybka - Saxophone
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Grzegorz Bauer - Drums

Členové Ryszard Kramarski
(Narozen ***, Krakow, Poland)
Keyboards, Guitars


Ryszard je polský hudebník a hráč na klávesové nástroje a kytaru. Je zakladatelem a hlavním autorem polské kapely Millenium, v poslední době nahrává a vystupuje i pod hlavičkou The Ryszard Kramarski Project.

Je rovněž zakladatelem a vlastníkem nezávislého hudebního vydavatelství a nahrávacího studia Lynx Music. Ryszard vystudoval šolu AWF im. Bronisława Czecha w Krakowě.

Členové Łukasz Gałęziowski "Gall"
(celým jménem Łukasz "Gall" Gałęziowski
(Narozen ***)
Vocals


Łukasz "Gall" Gałęziowski je polský zpěvák a textař, je laureát Festiwalu Opole Debiuty a Opole Premiery, působí jako sólový zpěvák kapely Millenium. Rovněž se podílí na deskách kapely Moonrise.

V roce 2010 vydal svoji sólovou desku "Anonym".

Členové Piotr Płonka
(Narozen ***)
Guitars


Piotr je polský hudebník a hráč na kytaru. Je dlouholetým členem polské kapely Millenium, se kterou nahrává a koncertuje od roku jejího vzniku v roce 1999 jen s malou pauzou.

Členové Krzysztof Wyrwa
(Narozen ***)
Bass Guitar, Warr Guitar, Chapman Stick


Krzysztof je polský hudebník a hráč na basovou kytaru. Od roku 2003 je členem kapely Millenium, ale hostoval i na deskách další polské progresivní kapely Albion "The Indefinite State Of Matter" (2012), "Broken Hopes" (2007), "Unsongs" (2015). Hostoval rovněž na albech Jerzy Antczaka "String Theory" (2016), "Ego, Georgius" (2014) nebo projektu Noibla "Hesitation" (2018).

Dříve působil od roku 2004 i v kapele Budzik, se kterou nahrál album "Pobudka" (2006). Pak se ale kapela odmlčela. Rovněž hostoval na albu kapely The Adekaem, s níž nahrál album "Sound Coloring" (2017) a francouzského hudebníka Rockin'Robin na albu "2 Years On The Road" (2017). Vystupuje také koncertně s kapelou Robert Kasprzycki Trio, podílel se i na nahrávce projektu Frittata "Frittata" (2011) a spolupracoval s duem Paulina Bisztyga a Roman Ślazyk. V roce 2019 hostoval na albu kapely Metus "Time Will Dissolve Our Shadows".

Členové Grzegorz Bauer
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Grzegorz je polský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám z poslední doby jako člen kapely Millenium. Působí take v projektu Sokół Orkestar. Hostoval také na albech kapely Moonrise nebo Albion.

Podílel se i na nahrávce projektu Frittata "Frittata" (2011). V roce 2019 hostoval na albu kapely Metus "Time Will Dissolve Our Shadows".

Členové Marek Smelkowski
(Narozen ***)
Vocals, Guitar (12/2017-2019)


Marek je polský hudebník, skladatel, hráč na kytaru a zpěvák. Byl krátce členem kapely Millenium. Předtím působil v kapele Padre, se kterou nahrál a vydal v roce 2012 album "From Faraway Island?". Je znám také z působení v kapele Liquid Shadows nebo ze sólových desek Krzysztofa Lepiarczyka "Art Therapy" (2016), "Jakzez Ja Sie Uspokoje" (2017).

Členové Darek Rybka
(Narozen ***, Bochnia, Poland)
Saxophone


Darek je polský hudebník a hráč na saxofony. Znám je ze svého spolupůsobení v kapele Millenium, nejdříve jako host na jejich nahrávkách a koncertech, pak i jako plnohodnotný člen.

Docházel do školy Państwowe Liceum Muzyczne, pak studoval obor Instrumentalistyka na škole Akademia Muzyczna w Krakowie. Darek nyhrává jako studiový hráč a vystupuje i s dalšími hudebníky a kapelami, např. Red Mellow, Beti & Bobass, Gurgul & Skaba, projekt Polish FLOYD a další.

Členové Tomasz Paśko
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Tomasz je polský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Byl zakládajícím členem kapely Millenium od roku 1999. Ale v roce 2017 se již nemohl podílet na umělecké aktivitzě kapely z důvodu času a rodinných důvodů. Nahradil jej bubeník Grzegorz Bauer.

Členové Przemysław Drużkowski
(Narozen ***, Poland)
Guitars (2003-2005)


Przemek je polský výrobce a hudebník se sídlem v Newark on Trent. Na kytaru začal hrát už v 10 letech a stal se z něj profesionální hráč na kytaru, a to velkým kytaristou, ale i talentovaným novinářem a především ceněný výřrobce, který na nedávno uzavřené NAMM 2019 představil nové produkty pro nadcházející rok, včetně prototypu nástroje pro Jordana Rudessa z kapely Dream Theater.

Kombinuje své kytarové dovednosti se znalostmi dřevozpracujícího průmyslu, aby vytvořil pohodlné a moderní kytary, určené pro široké spektrum uživatelů. Przemek je kytarista v kapele Aonia, s nímž cestoval po Velké Británii a doprovázel mnoho hudebníků jako Xandria, Blaze Bayley, Sirenia, Warrior Soul, Kobra and The Lotus, Hold the Line, Synchronix, Infernal Maze (1998-2002), Liquid Shadow, Nightmare (Pol), Necronomicon (Pol) a mnoha dalších. V dubnu 2017 Przemek vystavoval své kytary na MusikMesse v Německu a v lednu 2018 byl jeho debutem v NAMM v Los Angeles. Během představení Przemek předvádí své kytary, které jsou poháněny hlavicí Taurus SH5 a Taurus Servo.

Zpět
Studiové desky:
2022 Tales Of Imaginary Movies
2020 The Sin
2019 The Web
2018 MMXVIII
2017 44 Minutes
2014 In Search Of The Perfect Melody
2013 Ego
2011 Puzzles
2008 Exist
2008 Three Brothers' Epilogue (EP)
2006 Numbers And Big Dreams Of Mr Sunders
2005 Interdead
2004 Deja Vu
2002 Reincarnations
2002 Cygara Smak (EP)
2000 Vocanda
2000 Lady Cash Cash (EP)
1999 Millenium
Ostatní nahrávky:
2022 The Best Of Millenium: Something Ends Something Begins
2020 Rarities
2020 Forgotten Songs
2018 Notes Without Words
2016 The Cinema Show
2015 Time Vehicle The Best Of... (komp.)
2013 Vocanda 2013 Live In Studio
2010 Back After Years Live In Krakow 2009 (2CD/DVD, live)
2007 7 Years: Novelties, Rarities... & The Best (2CD)

Framauro:
2001 Last Word - The End
1998 Etermedia

The Ryszard Kramarski Project:
2019 Sounds From The Past
2017 Mr Scrooge
2017 Music Inspired By The Little Prince

Łukasz Gall:
2010 Anonym


Skupina:
David Lewandowski - Vocals (Fizbers)
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars, Composer
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Krzysztof Wyrwa - Bass
Hosté:
Diskografie Tales Of Imaginary Movies
Vyšlo 15. září 2022, Lynx Music, (Poland)

Seznam skladeb:
01. Tales of Imaginary Movies (The Opening Credits) ()
02. Invisible Superhero ()
03. A World Full of Spies ()
04. Brightness Hidden in the Dark ()
05. A Comedy of Love ()
06. The Sounds of War ()
07. Memories in Tears ()
08. Second Earth ()
09. Tales of Imaginary Movies (The End Credits) ()
Total Time: (46:51)

Produced: Ryszard Kramarski
Artwork: Marek Szczęsny

Skupina:
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars, Composer
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Sin
Vyšlo 26. října 2020, Lynx Music, (LM188CDDG) (Poland)

Seznam skladeb:
01. Pride (6:03)
02. Lust (7:01)
03. Wrath (6:10)
04. Gluttony (4:38)
05. Sloth (8:33)
06. Greed (5:41)
07. Envy (10:08)
Total Time: (46:51)

Produced: Ryszard Kramarski
Artwork: Marek Szczęsny

Skupina:
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars, Composer
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Web
Vyšlo 30. září 2019, Lynx Music, LM170 CD-DG (Poland), LP LM12LP (Poland)

Seznam skladeb:
01. The Web Part I - The Beauty Of Her Face (1:42)
02. Loser (8:01)
03. The Lonely Ship (6:02)
04. In The Ocean Of The Night (7:52)
05. The Web Part II - I Remember You (2:24)
06. Name On The Sand (5:10)
07. Someone's Feet Will Cover The Traces (7:40)
08. The Web Part III - Who Can Bring Them Back To Life? (8:00)
Total Time: (46:51)

Produced: Ryszard Kramarski
Artwork: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitar
Piotr Plonka - Guitar
Marek Smelkowski - Vocals
Dariusz Rybka - Saxophone
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Grzegorz Bauer - Drums
Hosté:
Diskografie MMXVIII
Vyšlo 2018, Lynx Music, LM137CD-DG (Poland)

Seznam skladeb:
01. Unnamed (9:15)
02. When I Fall (9:05)
03. MMXVIII Suite (Medley) (20:13):
     a) MMXVIII - Intro
     b) The Silent Hill
     c) Family Play
     d) Liferunner
     e) Dark Secrets
     f) Blood On The Rain
     g) Madman
     h) Road To Infinity
     i) Hundreds Of Falling Rivers
     j) Ice Dreams
     k) Demon
     l) I Would Like To Say Something
     m) MMXVII - Outro
Total Time: (38:33)

Composer & Producer: Ryszard Kramarski
Executive Producer: Ryszard Kramarski
Artwork: Maciej Stachowiak and Ryszard Kramarski


Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitar
Łukasz "Gall" Gałęziowsk - Lead Vocals
Piotr płonka - Electric & Acoustic Guitars
Dariusz Rybka - Saxophone
Grzegorz Bauer - Drums
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Hosté:
Karolina Leszko - Lead & Backing Vocals
Diskografie 44 Minutes
Vyšlo 2017, Lynx Music, LM 09 LP (Poland)
2017, Lynx Music, LM 127 DG-CD (Poland) With a bonus track

Seznam skladeb:
01. The Colours of My Life (5:13)
02. Liferunner (4:31)
03. Are we Lost? (7:28)
04. Calling! (4:10)
05. My Father Always Said (8:21)
06. Lost Teddy Bear (Pt's 1-2) (6:00)
07. 44 Minutes (8:17)
Bonus track on 2017 CD release:
08. Ending Title (7:50)
Total Time: (51:52)

All tracks recorded at at Lynx Music Studio
Produced: Ryszard Kramarski
Mastering: Pawel Hebda
Cover Photo: Marek "Metus" Juza
Other Photo & Graphic Design: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Piano
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Dariusz Rybka - Saxophones
Michał Bylica - Cello
Grzegorz Bauer - Drums
Karolina Leszko - Vocals
Marek Juza (Metus) - Backing Vocals
Diskografie In Search Of The Perfect Melody
Vyšlo 2014, Lynx Music, LM90CD-DG (Poland)

Seznam skladeb:
01. In Search Of The Perfect Melody (19:50)
02. Girl From A Glass Sphere (7:09)
03. The Mirror Of Memories (7:00)
04. Blood On The Rain (4:25)
05. Over & Over (5:40)
06. In The World Of Fantasy? (12:30)
Total Time: (56:34)

Recorded and Mixed: Ryszard Kramarski between Oct. 2013 - June 2014 at Lynx Music Studio
Mastering: Pawel Hebda
Millenium Logo: Tomasz "Kuzyn" Pabian
Graphic Design: Maciej Stachowiak
Artwork: Maciej Stachowiak with Tomasz "Kuzyn" Pabian (logo)

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Lead Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Darek Rybka - Saxophone
Michał Bylica - trumpet
Karolina Leszko - Backing Vocals
Diskografie Ego
Vyšlo 2013, Lynx Music, LM 80-DG (Poland)

Seznam skladeb:
01. Ego (10:35)
02. Born In 67 (9:01)
03. Dark Secrets (6:45)
04. When I Fall (5:23)
05. Lonely Man (10:37)
06. Goodbye My Earth (10:01)
Total Time: (52:36)

Produced: Ryszard Kramarski
Mixing: Ryszard Kramarski
Artwork: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Hosté:
Sabina Godula-Zajac - Vocals (14)
Diskografie Puzzles
2CD, vyšlo 2011, Lynx Music, LM66DG-2CD (Poland)

Seznam skladeb:
Disc One - Together (45:10)
01. Eden? (2:05)
02. The Tree Of Knowledge (7:26)
03. The First Man On The Earth (6:28)
04. Apple & Snake (6:37)
05. The Sin (6:24)
06. Broken Rule (6:43)
07. Everything About Her (9:20)
Disc Two - Separately (45:36)
08. Farewell (7:28)
09. The Prose Of Life (6:25)
10. Ice Dreams (5:23)
11. Time Is The Great Healer (6:44)
12. Puzzled (6:10)
13. We Try Again (9:03)
14. Our Little Eden (4:25)
Total Time: (90:41)

Producer: Ryszard Kramarski
Artwork: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Rythm Guitar, Voice (03)
Łukasz Gall - Lead Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass Guitar
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Diskografie Exist
Vyšlo 2008, Lynx Music, LM 40 CD-DG (Poland)

Seznam skladeb:
01. Embryo (13:19)
02. Up & Down (12:28)
03. Rat Race (11:43)
04. Road To Infinity (15:29)
Total Time: (52:59)

Recorded at Lynx Music Studio 03/2008 - 08/2008
Sound Engineer: Ryszard Kramarski
Mixing: Ryszard Kramarski
Mastering: Pawel Hebda
Band Photos: Lynx Music archives 2008
Artwork: Maciej Stachowiak & Ryszard Kramarski

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Loops
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Chapman Stick
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Diskografie Three Brothers' Epilogue
EP, vyšlo 2008, Lynx Music, LM 37 CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Epilogue - Three Brothers Trillogy (15:01)
02. Dream about Aliens (8:02)
03. Wake up John! (5:04)
Total Time: (28:11)

Recorded at Lynx Music Studio
Producer: Ryszard Kramarski
Music, Concept: Ryszard Kramarski
Lyrics: Ryszard Kramarski, Łukasz Gall
Management: Adam Gerczycki
Engineer [Sound Engineer]: Ryszard Kramarski
Mixed: Ryszard Kramarski
Mastered: Paweł Hebda
Photography, Design [Graphic Design]: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Chapman Stick
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Numbers And Big Dreams Of Mr Sunders
Vyšlo 2006, Lynx Music, LM18CD (Poland)
2010, Lynx Music, LM64CD-DG (Poland)
Remastered with a bonus track and new cover art

Seznam skladeb:
01. Numbers... (7:48)
02. Night Voice In My Head (7:08)
03. Wishmaker (4:43)
04. Political Hero (6:29)
05. Alone In Fame (7:26)
06. Back To The Childhood (4:14)
07. Family Play (4:42)
08. Talk To Aliens (3:17)
09. Help The People (6:12)
10. ...And The Big Dream Of Mr Sunders (5:34)
Total Time (57:33)

Bonus track on 2010 remaster:
11. Wake Up John! (Alternative Album's Ending) (5:10)

Recorded at at Lynx Music Studio 08/2005 - 06/2006
Producer: Ryszard Kramarski
Mastered: Paweł Hebda
Graphic Design: Maciej Stachowiak
Artwork: Maciej Stachowiak
Třetí část trilogie "Three Brothers Trilogy" (přdešlá byla "Vocanda" a "Interdead"). Hlavní postavou se stal tentokrát John Sunders, který vyhrál velké množství peněz výběrem správných čísel, ale to označuje jen začátek jeho cesta dlouhými dobrodružstvími.

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Loops
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Chapman Stick
Tomasz Paśko - Drums, Percussion, Loops
Hosté:
Sabina Godula - Backing Vocals, Narrator
Aretha Chmiel - Alto Saxophone
Diskografie Interdead
Vyšlo 2005, Lynx Music, LM14CD (Poland)
2008, Lynx Music, LM28CD-DG (Poland) - Remastered with 4 bonus tracks and new cover art

Seznam skladeb:
01. Insomnia (5:28)
02. Gambler (5:35)
03. Veedeeo (5:28)
04. Light (5:21)
05. Destiny (5:27)
06. Lady (5:30)
07. Demon (7:19)
08. Canto (6:40)
09. Madman (6:35)
10. Burning, Part I (4:54)
11. Burning, Part II (3:27)
Total Time: (58:27)

Bonus tracks on 2008 reissue:
12. Demon (radio Mix) (2:52)
13. Insomnia (alternative Version) (4:26)
14. Burning (alternative Version) (3:27)
15. Demon, Part 1 (Separate Version) (2:43)
Total Time: (00:34)

Artwork: Maciej Stachowiak
Druhá část trilogie "Three Brothers Trilogy" (přdešlá byla "Vocanda" a následníkem pak "Numbers And Big Dreams Of Mr Sunders"). Album vypráví příběh o Adrianovi - člověku závislém na internetu.

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Loops
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Przemek Drużkowski - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Chapman Stick
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Diskografie Deja Vu
Vyšlo 2004, Lynx Music, LM12CD (Poland)
2008, Lynx Music, LM34CD-DG (Poland) - Remastered with 4 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. The Silent Hill (7:23)
02. The Cynical Crusade (5:58)
03. Drunken Angels (6:44)
04. Greasy Mud - Parts 1 & 2 (5:50)
05. Ultraviolet (3:18)
06. Deja Vu (6:03)
07. Fumbled (7:02)
08. Tears Of Yesterday (5:50)
Total Time: (48:08)

Bonus tracks on 2008 reissue:
09. Where's My Way (4:40)
10. Plastic World (3:09)
11. Ecosong 2004 (dance Mix) (3:12)
12. The Silent Hill (radio Edit) (4:13)
Total Time: (53:34)

Artwork: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Piotr Mazurkiewicz - Bass
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Diskografie Reincarnations
Vyšlo 2002, Lynx Music, LM07CD (Poland) - English vocals version
2002, Lynx Music, LM07PLCD (Poland) - Polish vocals version, entitled "Reinkarnacje"
2010, Lynx Music, LM60CD-DG (Poland) - remastered with 3 bonus tracks (different running order) and new cover art

Seznam skladeb:
01. Setki Spadających Rzek (Hundreds Of Falling Rivers) (5:57)
02. Reinkarnacja Część 1 (Reincarnation Part I) (Instrumental) (1:29)
03. Złote Listy (Gold Is In Your Mind) (5:26)
04. Cygara Smak (Light Your Cigar) (7:28)
05. Wyższy Od Ptaków (Higher Than Me) (6:19)
06. Król Rozbitego Szkła (The King Of Broken Glass) (5:14)
07. Reinkarnacja Część 2 I 3 (Reincarnation Part II & III) (Instrumental) (5:16)
08. Czy Słyszysz Mnie ( He's Hearing Me) (6:58)
09. Kasyno Miłości (The Casino Of Love) (15:30)
Total Time: (59:37)

Track list on 2010 expanded remaster:
01. Light Your Cigar (7:27)
02. Reincarnation, Parts II & III (5:16)
03. Eternal Tale (4:05) *
04. Higher Than Me (6:16)
05. Hundreds Of Falling Rivers (6:00)
06. The Casino Of Love (4:10) *
07. Reincarnation, Part I (1:29)
08. Gold Is In Your Mind (5:25)
09. He's Hearing Me (6:57)
10. The King Of Broken Glass (5:14)
11. My Life Domino (5:37) *
12. The Casino Of Love - Suite (15:30)
Total Time: (73:26)

* Bonus tracks
Produced: Bogdan Kołodziej & Millenium
Artwork: Maciej Stachowiak

Skupina:
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Piota Mazurkiewicz - Bass
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Ryszard Kramarsky - Keyboards
Hosté:
Diskografie Cygara Smak
EP, vyšlo 2002, Lynx Music,

Seznam skladeb:
01. Cygara Smak (radio edit) ()
02. Cygara Smak (full version) ()
03. Light Your Cigar (radio edit) ()
04. Light Your Cigar (full version) ()
05. I Would Like To Say Something (radio edit) ()
06. Back To Myself (demo version) ()
Total Time: (00:00)

Recorded on 06/2000
Music & Words: Ryszard Kramarski
Picture: Rahim Ajdarecič Hajdari
Cover Design: Maciej Stachowiak
Toto EP obsahuje pouze 6 skladeb, které jsou převzaty z posledních dvou vynikajících alb "Vocanda" a "Reinkarnation", ale v podstatě jen čtyři skladby, neboť dvě jsou ve dvou verzích.

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Piotr Mazurkiewicz - Bass
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Bogdan Kolodziej - Guitar Solo (10)
Arkadiusz Kalinski - Alto Sax
Edyta Struszewska - Backing Vocals
Magda Miton - Backing Vocals
Diskografie Vocanda
Vyšlo 2000, Lynx Music, LM05CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Back To Myself - Part II (0:58)
02. It Could Have Happens To You (3:10)
03. I Am (5:46)
04. Visit In Hell (5:04)
05. Waltz Vocanda (5:31)
06. For The Price Of Her Sad Days (6:43)
07. Lady Cash Cash (4:26)
08. I Would Like To Say Something (4:19)
09. The Purgatory Stop (3:07)
10. The Circles Of Life (7:04)
11. Back To Myself - Part I (6:45)
Total Time: (52:53)

46 Co-producer: Tomasz Paśko, Piotr Płonka
Artwork: Magda and Maciej Stachowiak
Konceptem alba je příběh cynického právníka, který se stal obětí autonehody a zůstal v kómatu, během níž má před sebou své vize, aby posoudil, zda promarnil svůj život. Námět je dostatečně zajímavý a hudební doprovod je i slušně připraven, a v podstatě celé album se zdá být velmi dobrým místem pro začátek zkoumání hudby této kapely.

Skupina:
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Piota Mazurkiewicz - Bass
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Ryszard Kramarski - Keyboards
Hosté:
Diskografie Lady Cash Cash
EP, vyšlo 2000, Lynx Music,

Seznam skladeb:
01. Lady Cash Cash (radio edit) ()
02. For The Price Of Her Sad Days (radio edit) ()
03. Lady Cash Cash (demo version) ()
04. The Circles Of Life (demo version) ()
05. Chaos (extended version) ()
06. Fatamorgana (single version) ()
Total Time: (00:00)

Recorded on 06/2000
Music & Words: Ryszard Kramarski
Picture: Rahim Ajdarecič Hajdari
Cover Design: Maciej Stachowiak


Skupina:
Łukasz "Gall" Gałęziowski - Vocals
Piotr Mazurkiewicz - 5-string & Fretless Bass
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Ryszard Kramarski - Keyboards, Guitars
Tomasz Pabian - Guitars
Hosté:
Bogdan Kolodziej - Lead Guitar (07)
Mariusz Augustyn - Classical Guitar (01-03,05,06,08,09)
Magda Książek - Violin (04)
Arkadiusz Kalinski - Alto Sax (05,09)
Agnieszka Wilkoń - Flute (07)
Edyta Struszewska - Backing Vocals (02,06,09)
Magda Miton - Backing Vocals (01,05,09)
Diskografie Millenium
Vyšlo 1999, Lynx Music, LM 02CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Betonowy Świat (The Concrete World) (6:23)
02. Ekopieśń (Ecosong) (6:43)
03. Baśniowe Alternatywy (The Fairly-Tale Alternative) (6:46)
04. Chaos (Chaos) (4:15)
05. Był Sobie Kraj! (There Was Once The Country) (5:45)
06. Święte Małpy (The Saint Monkeys) (4:27)
07. Fatamorgana (Mirage) (3:04)
08. Karty Prawdy (The Cards Of Truth) (8:57)
09. Ona I On (She And He) (12:57)

Bonus Track on 1999 CD release:
10. Ecosong (English Version) (6:43)
Total Time: (66:00)

Arranger & Producer: Ryszard Kramarski
Artwork: Magda and Maciej Stachowiak


Skupina:
David Lewandowski - Vocals
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars, Composer
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie The Best Of Millenium: Something Ends Something Begins
Vyšlo 15. září 2022, Lynx Music, (Poland), CD, digital

Seznam skladeb:
CD 1
01. Envy ()
02. Name On The Sand ()
03. 44 Minutes ()
04. Born In 67 ()
05. Road To Infinity (Alternative Version) ()
06. Visit In Hell ()
07. Light Your Cigar (Live Version) ()
08. Madman (Live version) ()
09. We Try Again ()
10. Save Me (Alternative Unnamed Song Version) (Bonus Track) ()
CD 2
01. The Web Part 3 ()
02. When I Fall ()
03. Gluttony ()
04. My Father Always Said ()
05. Embryo ()
06. Back To The Childhood (Live Version) ()
07. Drunken Angels (Live Version) ()
08. The Circles Of Life ()
09. In the World Of Fantasy? (Alternative Version) ()
10. Something Ends, Something Begins (Bonus Track) (New Song) ()
Total Time: (00:00)Skupina:
Łukasz Gall - Lead Vocals
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars, Composer
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Hosté:
Dariusz Rybka - Saxophone
Karolina Leszko - Lead & Backing Vocals
Diskografie Rarities
Vyšlo 30. listopadu 2020, Lynx Music, (Poland), vinyl, digital

Seznam skladeb:
01. River Of Love (3:32)
02. Time Vehicle (9:12)
03. The Song Of Hope & Love (4:35)
04. Commercial Song (3:56)
05. Envy (acoustic version) (4:54)
06. Tic Tock Corporate Clock (3:10)
07. Ecosong Ethno (3:31)
08. Colours Of My Life, Part 2 (3:01)
09. InOutro (3:11)
10. Woman & Man (7:02)
Total Time: (00:00)

"Rarities" album je sbírka nahrávek, které z různých důvodů nebyly zahrnuty do studiových alb Millenium. Rarity jsou druhým dílem a doplňkem starší desky "White Crow" z roku 2011.

Skupina:
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars, Composer
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Bauer - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Forgotten Songs
Vyšlo 10. dubna 2020, Lynx Music, LM13 LPLM 114 (Poland), vinyl, special edition

Seznam skladeb:
Side 1:
01. Time Vehicle ()
02. Sky ()
03. Gold Is In Your Mind ()
04. The Mirror Of Memories ()
Side 2:
05. 7 Years ()
06. White Crow ()
07. Destiny ()
08. Ending Titles ()
Total Time: (00:00)

Na tomto speciálním vydání jsou písně, které nebyly na studiových deskách a nahrávky z CD verzí, ale kvůli délce alba se na vinylové verze nehodily.

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitar
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Piotr Płonka - Electric & Acoustic Guitars
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Grzegorz Bauer - Drums
Dariusz Rybka - Saxophone (04,10,11)
Piotr Mazurkiewicz - Bass (02,05,07,08)
Tomasz Pabian - Guitars (05,07)
Bogdan Kolodzie - Solo Guitar (07)
Arek Kalinski - Saxophone (08)
Aretha Chmiel - Saxophone (09)
Magda Ksiazek - Cello (05)
Agnieszka Wilkon - Flute (07)
Diskografie Notes Without Words
Vyšlo 22. května 2018, Lynx Music, LM140DGCD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Talk To Aliens (3:07)
02. Reincarnations (5:08)
03. Eden? (1:53)
04. Lost Teddy Bear (5:39)
05. Chaos (4:12)
06. Puzzled (6:00)
07. Mirage (3:00)
08. It Could Have Happened To You (3:08)
09. Burning (3:50)
10. The Mirror Of Memories (6:56)
11. Calling! (4:06)
12. Broken Rule (6:36)
13. The Big Dream Of Mr.Sunders (3:42)
14. Notes Without Words (Epilogue) (6:58)
Total Time: (64:16)

U příležitosti 20. výročí Lynx Music připravilo vydavatelství malé překvapení od Millenium, album instrumentálních verzí. Raritou na tomto albu je skladba 14 "Notes Without Words" z "Three Brothers Epilogue". Toto je první krátká instrumentální verze ze suity Epilogue, která se na toto mini album nedostala.

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Vocal
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Grzegorz Bauer - Drums
Diskografie The Cinema Show
2CD, vyšlo 2016, Lynx Music, LM 114 2CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Intro (The Cinema Show) (2:02)
02. Ego (11:09)
03. Over & Over (7:14)
04. The Sin (6:37)
05. Girl From A Glass Sphere (7:23)
06. Prose Of Life (4:43)
07. Lonely Man (10:34)
08. Everything About Her (9:21)
09. Born In 67 (9:37)
10. Plastic World (3:26)
11. In The World Of Fantasy? (13:10)
12. For The Price Of Her Sad Days (5:46)
13. Time Vehicle (5:40)
14. We Try Again (9:14)
15. Farewell (7:19)
16. Goodbye My Earth (10:54)
17. Back To Myself (Pt.1) (7:11)
18. Our Little Eden (4:39)
19. Light Your Cigar (6:33)
Total Time: (142:32)


Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Vocal
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass, Warr Guitar
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Przemek Drużkowski - Guitars (D2 09)
Grzegorz Bauer - Drums (D1 01,02, D2 01,06,12)
Magda Książek - Cello (D1 07)
Bogdan Kolodziej - Guitar [Solo In Right Channel] (D1 09)
Aretha Chmiel - Saxophone (D1 06, D2 08)
Dariusz Rybka - Saxophone (D1 01,02, D2 06)
Michał Bylica - Trumpet (D1 02)
Piotr Mazurkiewicz - Bass Guitar (D1 07,09, D2 04,07,10)
Karolina Leszko - Backing Vocals, Vocals (D1 01,02,08, D2 01,06,12)
Magda Mitoń - Backing Vocals, Vocals (D1 09, D2 10)
Metus - Backing Vocals, Vocals (D1 08)
Edyta Struszewska - Backing Vocals (D1 09, D2 10)
Sabina Godula - Backing Vocals (D1 06, D2 08)
Diskografie Time Vehicle The Best Of...
Vyšlo 4. července 2015, Lynx Music, LM100CD-DG (Poland)

Seznam skladeb:
Disc I 01. Time Vehicle (a new track 2015) (9:05)
02. Born In 67 (album version) (8:55)
03. Numbers... (radio edit) (7:20)
04. We Try Again (album version) (8:55)
05. Road To Infinity (radio edit) (10:40)
06. Demon (album version) (7:11)
07. Hundreds Of Falling Rivers (radio edit) (5:35)
08. In The World Of Fantasy? (album version) (12:30)
09. Circles Of Life (album version) (7:03)
Total Time: (77:14)

Disc II 01. Woman & Man (rarity from In search of the perfect melody session 2014) (7:03)
02. The Prose Of Life (radio edit) (4:45)
03. Embryo (radio edit) (11:57)
04. Light Your Cigar (radio edit) (6:09)
05. Back To The Childhood (album version) (4:11)
06. Over & Over (album version) (5:38)
07. Chaos (radio edit) (3:19)
08. Madman (radio edit) (6:12)
09. Drunken Angels (album version) (6:28)
10. For The Price Of Her Sad Days (album version) (6:09)
11. White Crow (radio edit) (4:42)
12. Ego (album version) (10:35)
Total Time: (77:08)

Lyrics: Ryszard Kramarski, Łukasz Gall
Music: Ryszard Kramarski
Graphic Design: Maciej Stachowiak

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Krzysztof Wyrwa - Bass
Tomasz Paśko - Drums
Piotr Płonka - Guitars
Łukasz Gall - Vocals
Dariusz Rybka - Saxophone
Karolina Leszko - Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Vocanda 2013 Live In Studio
Vyšlo 9. září 2013, Lynx Music, LM83CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Back To Myself Part II (1:13)
02. It Could Have Happened To You! (3:11)
03. I Am (5:45)
04. Visit In Hell (5:27)
05. Waltz Vocanda (5:34)
06. For The Price Of Her Sad Days (6:06)
07. Lady Cash Cash (5:21)
08. I Would Like To Say Something (5:05)
09. The Purgatory Stop (3:12)
10. The Circles Of Life (6:22)
11. Back To Myself Part I (7:43)
Total Time: (53:34)

Music And Lyrics: Ryszard Kramarski
Recording And Mix: Ryszard Kramarski
Mastering: Paweł Hebda

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Płonka - Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass
Tomasz Paśko - Drums
Hosté:
Diskografie Back After Years Live In Krakow 2009
Vyšlo 2010, Lynx Music, LM57 CD2-DG (Poland)

Seznam skladeb:
CD1
01. Visit In Hell (5:42)
02. I Would Like To Say Something (5:23)
03. Hundreds Of Falling Rivers (5:32)
04. The Circles Of Life (6:22)
05. Higher Then Me (5:34)
06. Light Your Cigar (6:26)
07. Insomnia (5:36)
08. Light (6:30)
09. Drunken Angels (6:43)
10. Eternal Tale / For The Price Of Her Sad Days (3:37)
11. Ultraviolet (3:41)
12. Greasy Mud (2:55)
Total Time: (64:08)

CD2
01. Demon (7:12)
02. Madman (6:46)
03. Numbers (7:18)
04. Back To The Childhood (4:30)
05. Wishmaker (4:19)
06. Embryo (9:02)
07. Road To Infinity (11:57)
08. Waltz Vocanda (5:54)
09. The Silent Hill (6:24)
10. My Life Domino (6:34)
Bonus track:
11. Back After Years - Intro (Studio Mix) (3:41)
Total Time: (73:42)Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Loops
Krzysztof Wyrwa - Bass, Chapman Stick
Tomasz Paśko - Drums, Percussion
Piotr Płonka - Guitars
Łukasz Gall - Vocals
Hosté:
Arek Kalinski - Alto Saxophone (2 11), Aretha Chmiel - Alto Saxophone (2-01)
Agnieszka Wilkoń - Flute (2-06)
Bogdan Kolodziej - Guitar [Solo Guitar] (2-06)
Piotr Mazurkiewicz - Bass (1 07,08, 2 02,05,06,08,11)
Przemek Drużkowski - Guitar (1-11,12, 2-04,10)
Tomasz Pabian - Guitar (2-06)
Magda Książek - Cello (1-07)
Edyta Struszewska - Backing Vocals (2-05,11)
Magda Miton - Backing Vocals (2-05,11)
Sabina Godula - Backing Vocals (1-01,03,04,06,09,10, 2-01,07,12)
Diskografie 7 Years: Novelties, Rarities... & The Best
2CD, vyšlo 2007, Lynx Music, LM 23 CD (Poland)

Seznam skladeb:
CD 1 (Novelties, Rarities...)
01. 7 Years (6:43)
02. Aliens & Me 4:43)
03. Monotony (5:50)
04. Born To Hate (5:17)
05. Where's My Way (4:39)
06. Sky (3:11)
07. Chaos (3:19)
08. My Life Domino (5:37)
09. Insomnia (4:25)
10. Demon (2:52)
11. Greasy Mud (3:50)
12. Ecosong 2004 (3:12)

Bonus Tracks (Alone In Fame - Remixes)
13. Tr Hacker (Remix – Maciej Jaskółkowski) (5:45)
14. Mayu B (Remix – Mariusz Broszko) (4:47)
15. Beta Fat (Remix – Cezary Puc) (5:08)
Total Time: (69:25)

CD 2 (... & The Best)
01. Madman 6:38)
02. Light Your Cigar (7:28)
03. Numbers... (8:10)
04. The Silent Hill (7:23)
05. Waltz Vocanda (5:42)
06. Fatamorgana (6:40)
07. Canto (2:52)
08. Hundreds Of Falling Rivers (5:57)
09. Help The People (6:37)
10. Tears Of Yesturday (5:36)
11. Back To Myself Part I (6:24)
Bonus
12. 7 Years - Video (Film Director [Video By] – Ryszard Kramarski) (5:50)
Total Time: (75:21)

Producer: Ryszard Kramarski (1 01-12)
Recorded at Lynx Music Studio: Ryszard Kramarski (1 01-06, 1 09-15, 2 01-04, 2 07,09,10,12)
Recorded at Studio B&B Records] – Bogdan Kolodziej (1 07,08, 2 05,06,08,11)
Management: Adam Gerczycki
Lyrics: Ryszard Kramarski (1 12-15, 2 03,05,06,09,11), Łukasz Gall (1 01-11, 2 01,02,04,07,08,10,12)
Music: Piotr Matraj (1-04), Ryszard Kramarski (1 01-03,05-12, 2 01-05,06-12), Tomasz Pabian (2-06)


Skupina:
Ryszard Kramarski - Guitars, Bass, Drum Programming, Keyboards
Stanisław Kramarski - Vocals
Tomasz Pabian - Guitars, Drum Programming
Hosté:
Diskografie Last Word - The End
Vyšlo 2001, Lynx Music, FR06CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Nakarmieni Masmediami (6:03)
02. Astronomus Fra Mauro (6:02)
03. Basniowe Alternatywy (Part 1 & 2) (12:29)
04. Ekopiesn (4:18)
05. Karty Prawdy (7:40)
06. Byl sobie Kraj! (6:29)
07. Rozdzielieni (9:14)
08. Piec Elementow (4:53)
09. Rozowe Okulary (1:32)
10. Wedrowiec z Zaswiatow (6:29)
11. Kregi Zycia (6:40)
12. Ostatnie Slowo: Koniec (2001 recording) (6:40)
Total Time: (78:29)

Sub-titled "First Demo Or How Millenium Started" - collection of demos, mostly from 1996

Skupina:
Ryszard Kramarski - Guitars, Bass, Drum Programming, Keyboards
Stanisław Kramarski - Vocals
Tomasz Pabian - Guitars, Drum Programming
Hosté:
Anita Podkowa-Branka - Chorus Vocals
Malgorzata Wójcik - Chorus Vocals
Diskografie Etermedia
Vyšlo 1998, Lynx Music, FR01CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Astronomus FM (6:35)
02. Poznaa siebie (5:28)
03. Baoniowe Alternatywy cz.II (6:28)
04. Nakarmieni massmediami (5:15)
05. Etna (3:20)
06. Zatrzymaa czas (5:00)
07. TV show (3:33)
08. Prasowe papugi (6:20)
09. Enter (4:43)
10. Cykl (6:55)
Bonus Track on Special Edition:
11. Jeden Dzien z Zycia Samego Siebie ()
Total Time: (53:37)Skupina:Ryszard Kramarski – Keyboards, Acoustic Guitar
Karolina Leszko – Vocals
Paweł Pyzik – Bass
Marcin Kruczek – Guitars
Grzegorz Fieber – Drums & Percussion
Hosté:
Diskografie Sounds From The Past
Vyšlo 1. října 2018, Lynx Music, LM150 CD-DG (Poland)
Limited Edition, Hand-Numbered 200 copies

Seznam skladeb:
Somewhere In The Universe
01. Visionary Of Heaven ()
02. These All Paparazzis ()
03. The Technology Trap ()
04. The Fairly Tales Of A Stranger ()
05. Welcame to My Channel! ()
06. Please Stop The Time ()
07. We Know Nothing ()
08. Sounds From The Past ()
Total Time: (00:00)

Music and Arrangment: Ryszard Kramarski
Produced: Ryszard Kramarski
Recording and mix: Ryszard Kramarski
Osm písní na albu jsou nové verze některých materiálů ze zmíněného alba "Etermedia", které dostaly nová aranžmá, byly opatřeny ženským vokálem v podání Karoliny Leszko a anglickými texty. "Visionary Of Heaven" není nic jiného než nová verze "Astronomus Framauro". Instrumentálním opakováním této skladby je závěrečné téma "Sounds From The Past". "These All Paparazzis" jsou "Prasowe papugi", ačkoli v této skladbě můžete také slyšet ozvěny písně "Ekopieśń" neboli "Greasy Mud", "The Technology Trap" jsou "Enter", "The Fairly Tales Of A Stranger" je verze "Baśniowe alternatywy cz. 2", "Welcome To My Channel!" je upravená "TV Show" "Please Stop The Time" je "Zatrzymać Czas", zatímco "We Know Nothing" je "Poznać siebie".

Skupina:
Ryszard Kramarski – Keyboards, Acoustic Guitar
Karolina Leszko – Vocals
Marcin Kruczek – Guitars
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Fieber – Drums & Percussion
Diskografie Mr Scrooge
Vyšlo 2019, Lynx Music, (Poland)

Seznam skladeb:
01. Mr Scrooge (4:20)
02. My Old Friend (6:35)
03. First Spirit (6:08)
04. The Price Of Love (6:10)
05. Second Spirit (5:33)
     a) Tiny Tim
     b) Ignorance & Want
06. The Last Of The Spirit (6:55)
07. R.I.P. (7:22)
08. Now Is The Time... (3:53)
Total Time: (00:00)

Máme zde další koncepční album inspirované známým literárním dílem. Tentokrát je to vánoční příběh z 19. století od Charlese Dickense. Příběh odkazující na vánoční tradici ukazuje proměnu Ebenezera Scroogeova lakomce během Štědrého dne. Album má přece jen nadčasovou zprávu a sám Kramarski ji má v moderním grafickém designu s obálkou. Hudebně se jedná o melodický, spíše jemný, progresivní rock se ženskými vokály od Karoliny Leszko, někdy připomínající popové zbarvení. V hudbě je i více symfonického momentu - skladby mají vznešený, mírně patetický výraz.

Skupina:
Ryszard Kramarski - Keyboards, Acoustic Guitars
Marcin Kruczek - Guitars
Grzegorz Fieber - Drums, Percussion
Paweł Pyzik - Bass
Karolina Leszko - Vocals
Diskografie Music Inspired By The Little Prince
Vyšlo 27. března 2017, Lynx Music, LM126 CD-DG (Poland)
Limited Edition, Hand-Numbered 200 copies

Seznam skladeb:
Somewhere In The Universe
01. Android B-612 (4:15)
02. The Little Prince (5:09)
03. The Rose With Four Thorns (6:22)
04. Galaxy Freaks (6:34)
Somewhere On The Earth
05. Snake From The Desert (4:57)
06. Fox's Secret (6:56)
07. In The Garden (4:02)
08. Five Hundred Million Little Bells (7:44)
Total Time: (00:00)

Music and Production: Ryszard Kramarski
K práci na albu si Ryszard pozval jsem hudebníky, které zná již po mnoho let a cení si jich. Marcin Kruczek (Moonrise, Nemezis, Hipgnosis) nahrál kytary, Grzegorz Fieber (Loonypark, Padre) hraje na bicí a percussion, Paweł Pyzik (Another Pink Floyd) na basu a Karolina Leszko, která s Millenium spolupracuje již několik let, skvěle zpívala. Samozřejmě Ryszard si ponechal klávesové nástroje a akustickou kytaru. Toto album je typické klasické, progresivní, melodické koncepční album inspirované nádhernou knihou Antoine De Saint-Exuperyho "Malý princ". Na tomto albu neuslyšíte žádné bláznivě rychlé písničky, komplikované zlomené rytmy a metalové kytarové Naopak jsou zde melodické vokální partie, sóla na kytaru a klávesy a také orchestrální filmové vibrace. Tato hudba by měla oslovit fanoušky kapel jako Camel, The Alan Parsons Project, Pink Floyd nebo Marillion.

Leader Millenium se již dlouho pohrával s myšlenkou natočit sólové album. V jednom rozhovoru uvedl: "Ano, přemýšlím o sólovém albu a pomalu s ním pokračuji. Už jsem na tom začal pracovat jednou. Mělo to být album "Numbers And The Big Dream Of Mr. Sunders". Nakonec jsem to ale zaznamenal s Milleniem. Brzy se situace opakovala, protože "Ego" vydané v roce 2013 bylo původně zamýšleno jako sólový hudební záznam a důkazem je píseň "Born In 67" zpívaná Kramarskim, uchovaná pro potomky. V této verzi se nedostala na album Millennium, ale ozdobila "Born in 67" Maxi Promo Single a kompilaci "In The World Of Fantasy? ...And Other Rarities".

Skupina:
Łukasz Gall - Vocals
Piotr Mazurkiewicz (ex-Millenium) - Bass
Grzegorz Bauer (Nemezis) - Drums and Percussion
Jerzy Antczak (Albion) - Guitar
Marcin Kruczek (Nemezis) - Guitar
Piotr Płonka (Millenium) - Guitar
Kamil Konieczniak (Moonrise) - Guitar, Keyboards
Krzysztof Malec (Albion) - Keyboards
Krzysztof Lepiarczyk (Loonypark) - Keyboards
Diskografie Anonym
Vyšlo 2010, Lynx Music LM53CD (Poland)

Seznam skladeb:
01. Anonym - Intro (2:07)
02. In The Mirror Of Dreams (6:03)
03. Disaster Calls Another (7:11)
04. Highway In The Galaxy (5:20)
05. Flying In Circles (5:34)
06. Evening Sun (6:34)
07. All Believers (6:06)
08. Irish Dance (5:52)
09. Fools Don't Lie (6:01)
Total Time: (50:48)

Produced, Recorded and Mixed: Ryszard Kramarski (Millenium)
Łukas Gall, sólový zpěvák kapely Millenium, se také stal zpěvákem Moonrise, projektu/kapely vedené multiinstrumentalistou Kamilem Konieczniakem. Na oplátku se Kamil stal jedním z hráčů na kytaru, který pomohl Łukaszovi realizovat jeho první sólové album "Anonym" v roce 2010. Dalšími dvěma hudebníky, kteří hráli na všech klávesnicích a psali hudbu společně s Kamilem, byli Krzysztof Lepiarczyk (Loony Park) a Krzysztof Malec (Albion).

Zpět

Millenium 2000: Tomasz Paśko, Piotr Mazurkiewicz, Piotr Płonka, Łukasz Gałęziowski, Ryszard Kramarski


Millenium 2006: Krzysztof Wyrwa , Tomasz Paśko , Łukasz Gałęziowski , Ryszard Kramarski a Piotr Płonka


Krzysztof Wyrwa, Łukasz Gałęziowski, Ryszard Kramarski, Tomasz Paśko, Piotr Płonka

Millenium 2009


Millenium 2012: Tomasz Paśko , Krzysztof Wyrwa , Piotr Płonka , Ryszard Kramarski a Łukasz Gałęziowski


Karolina Leszko, Krzysztof Wyrwa, Dariusz Rybka, Piotr Płonka, Ryszard Kramarski, Tomasz Paśko a Łukasz Gałęziowski


Hudební zázemí Millenium, schází jen Łukasz Gałęziowski...

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.millenium.art.pl/ (není přístupná !!!)

Další zdroje:
https://www.lynxmusic.pl/
https://pronetrecords.bandcamp.com/music

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  7.1.2020 
Menu Poslední aktualizace: 28.6.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©