Marco Sfogli

Zpět

                
(Narozen 4. dubna 1980, Naples, Italy)
Guitars


Je excelentní kytarista, skladatel, aranžér a studiový hráč z Itálie. Mezi hlavní aktivity patří hraní a koncertování s Jamesem LaBrie, zpěvákem prog-metalové skupiny Dream Theater. Spolupracuje také s Matt Guillorym na jeho první sólové nahrávce, jakož i na další desce Jamese LaBrie.

Marco se narodil v roce 1980 a jeho první setkání s hudbu přišlo v roce 1984 ve Schwetzingenu v Německu během přídavku, když hrál se svými rodiči, oba dva hudebníci a členové word / folk kapely Nuova Compagnia di Canto Popolare. Až v roce 1989, když obdržel v 9 letech svoji první elektrickou kytaru Washburn jako dárek, začal hrát spolu se svými hrdiny (Michael Jackson, Van Halen, Europe). Je považován za jednoho z nejvlivnějších a nejsledovanějších rockových a metalových kytaristů posledních let.

V roce 1992 zanechal kytaru pro rostoucí zájem o bubny a tak začal studovat hru na bicí, což byla jeho druhá vášeň: "Začínat nejdříve jako bubeník a pokračování jako kytarista mi pomohlo hodně, pokud jde o tvořivost a rytmické znalosti".

Ale již v roce 1996 opustil bubny kvůli rostoucímu zájmu o kytaru, a to zejména po intenzivním poslechu alba "Images And Words" od Dream Theater. Dnes je z něj kytarista, skladatel a aranžér. Od té doby pracoval pro mnoho hudebníků. V roce 2005 odletěl do Kanady, kde zaznamenal třetí sólovou nahrávku Jamese LaBrie s názvem "Elements Of Persuasion", které se stala hitem mezi progresivními metalovými fanoušky a od té doby je stálým členem nahrávání desek jamese LaBrie. Již jako člen kapely Jamese LaBrie vydal svoji první sólovou desku nazvanou "There's Hope", která vyšla dne 15.února 2008 prostřednictvím Lion Music. Deska "There's Hope" se v roce 2008 stala nejprodávanější ve specializovaném internetovém obchodu "Guitar Nine Records" a získala 2. místo jako nejlepší plně instrumentální rocková deska všech dob na website "The Top Tens". V roce 2008 stihl ještě hostovat na albu prog metalové kapely Shadrane s názvem "Temporal", kde se sešla hvězdná hostující sestava s hudebníky jako Vivien Lalu (Keyboards), Matt Bissonette (Bass), Gregg Bissonette (Drums), Alex Argento (keyboard), Gary Wehrkamp (Shadow Gallery, keyboard) a Virgil Donati (drums).

V roce 2009 spoluzaložil kapelu CREATION'S END, kterou tvořili Mike DiMeo (Vocals), Rudy Albert (Guitar/Keyboards), Marco Sfogli (Guitae), Joey Bones (Bass) a Dario Rodriguez (Drums). V roce 2010 vyšla jejich debutová deska "A New Beginning", v roce 2014 jejich druhá nahrávka "Metaphysical". V roce 2010 také pracoval na další nahrávce Jamese LaBrie "Static Impulse", opět jako kytarista, spoluautor a zvukař. V roce 2011 bylpozván do Holandska na hudební festival "Jason Becker's Not Dead Yet" s dalšími obrovskými jmény jako Michael Lee Firkins, Guthrie Govan, Kiko Loureiro a Stu Hamm.

V roce 2012 vydal své druhé sólové album s názvem "reMarcoble" pod labelem JTC Records, které získalo skvělé recenze. V roce 2013 nastoupil znovu do kapely Jamese LaBrieho na nahrávání alba "Impermanent Resonance". V roce 2013 Marco stihl hostovat také na albu "Synecron" od multi-instrumentalisti a vývojáře videoher Nathana Frosta, které vyšlo v září 2013. V roce 2014 pro změnu hostoval na albu "Overloaded" od italského baskytaristy Alberta Rigoniho.

V březnu 2015 byl oznámen jako nový kytarista v italské progresivní kapele PFM a podíle se tak již na jejich posledním albu "Emottional Tattoos" z roku 2017. Také v roce 2015 oznámil novou kapelu ve spolupráci s dalšími členy jako Virgilem Donati na bicí, Alexem Argento na klávesy a Andreou Casalim na basu a vokály. Název kapely je Icefish a vydali debutové album "Human Hardware" v roce 2017. V roce 2016 hostoval (jak jinak) na albu "Perseverance" instrumentalního projektu Valeria Lucanyoniho s názvem The Wormhole Experience.

Marco spolupracoval na pódiu i ve studiu s mnoha hudebníky jako např. Jordan Rudess album "The Road Home" z roku 2007), Matt Guillory, John Macaluso, Virgil Donati, Randy Coven, NCCP, Peter Wichers, Peter Wildoer, Ray Riendeau, Mike Mangini, Bryan Beller, Alex Argento, Vivien Lalu, Adam Nitti, Rooky, Zeroesque, Elina Laivera či slovák Milan Polák. Je také instruktorem v americké Rockstar Akademii.

Je také součástí kapely hvězdné kapely "Neon Karma" s Robertem Gualdiem na bicí, Lorenzem Feliciatim na basu a zpěvákem Guido Blockem. Je smluvním propagátorem a spolupracovníkem značek jako Ibanez Guitars, DV Mark Amp, DiMarzio Pickups nebo D'Addario (struny, kabely). Vzhledem k jeho věku je předpoklad, že se budeme z jeho přibývajících nahrávek těšitťještě hodně dlouho, zvláště pak, když jeho současná tvorba nabrala ten správný směr.

Po obrovském globálním úspěchu alba "reMarcoble" se Marco Sfogli vrátil se svým třetím albem "Homeland". Celkem 9 skladeb epické kytarové jízdy po vzestupech a pádech posledních tří Marcových let Marco. Marco k tomu dodává: "Názvem je vlast, protože je to v podstatě o těchto třech letech, co jsem se přestěhoval z místa, kde jsem býval 35 let. Zachytil jsem všechny pocity o tom, že jsem pryč z míst, o kterých jsem věděl, že tam nejsou rodiče, žádní přátelé, jen já a moje rodina začínáme tuto novou kapitolu našich životů. Vlasti má trochu hořký nádech, ale samotné písně nejsou smutné. Je zde jen celková atmosféra, scházející místa, různí lidé a životní styl, který jsem tak dobře znal".

Marco se pohroužil do všech svých vlivů a kombinuje je se svým charakteristickým zvukem. Od úvodní progresivní "12th Hour" až po epickou baladu "Dawn" a super melodickou "Homeland" Marco zachycuje všechny emoce do svého příběhu a lze cítit každou notu jednoho nejuznávanějších kytarových virtuózů na světě. K nahrávání si přizval pár skvělých hostů jako basisté Lorenzo Feliciati, Andrea Casali a Franck Hermanny, s bicími mu vypomáhali Erik Tulissio, Roberto Gualdi, Salvyo Maiello a Simon Phillips. Klávesy si Marco nahrával sám za přispění Alberto Bravina a Alexe Argento.
Zpět

Spolupracovníci:
James LaBrie - Vocals (Dream Theater)
Matt Guillory - Keyboards
Alex Argento - Keyboards

Členové James LaBrie
(Narozen 5. května 1963 v Ontariu, Kanada)
Vocals, Songwriter


Je ženatý, s manželkou Karen nyní žijí v Torontu v Kanadě. Má dvě děti dceru Chloe a syna Chance Abrahama. Jeho pěvecké vzory jsou Steve Perry, Freddie Mercury, Sting, Paul Rodgers a Nat King Cole.

Jamese LaBrie snad není třeba představovat, životopis je na stránkách kapely Dream Theater. Pro informaci zde uvádím jeho oficiální Website: www.jameslabrie.com.

Členové Matt Guillory
(Matthew James Guillory)
(Narozen 28. června 1974 v San Francisco, California)
Keyboards


Narodil se v San Francisco, California, ale nyní žije v Silicon Valley v Kalifornii. Do světa hudby byl uveden záhy v raném věku. Ačkoliv se zaobíral mnoha styly, doopravdy tíhnul ke klasice a k soulu. Třebaže chtěl být ve skutečnosti kytaristou, vzal si místo toho klavírní lekce. Zatímco většina studentů hrála Mozarta pro své pianové recitály, Matt hrával Stevie Wondera. Když povyrostl, začal poslouchat rock a to jej navždy změnilo. Po zjištění, jak moc miloval hard rock a metal, ještě během studií v Jr. High a High School Matt začal hrát v místních kapelách Momentum, Rorschach Lies a Jigsaw.

V první polovině 90. let, když hrával v Jigsaw, upoutal Matt pozornost majitele a producenta Mike Varneyho ze Shrapnel Records a brzy začal dělat hrát jako studiový hráč pro Shrapnel Label. To také přivedlo Matta k seznámení s bratry Reyesovými, spoluzakladateli skupiny Dali's Dilemma a pomohl Jamesi LaBriemu nastartovat jeho sólovou kariéru. Matt také dostával nabídky od kapel jako Fates Warning, Yngwie Malmsteen, Ring Of Fire a Enchant, ale nakonec se rozhodl zaměřit své úsilí na psaní s Dali's Dilemma a Jamesem LaBrie. S Dali's Dilemma v roce 1999 vydal desku "Manifesto For Futurism" na níž se podílel jako autor a producent.
https://www.facebook.com/pages/Matt-Guillory/

Členové Alex Argento
(Narozen ***, Palermo, Sicilia, Italy)
Keyboards


Alex Argento je rockový a fusion hráč na klávesy pocházející z italské Sicílie. Na klávesy začínal hrát opravdu pozdě, až v 16 letech. Od roku 1994 do roku 2003 účinkoval v Itálii s několika cover kapelami a jako studiový hráč, které zahrnovalo velmi různé hudební styly. Jeho hrru nejvíce ovlivnila prog a fusion hudba od takových hudebníků jako Chick Corea, Pat Metheny, Alain Caron, Tribal Tech nebo Allan Holdswoth. Tato hudba mu pomohla rozvinout jeho improvizační schopnosti nad proměnami akordů.

Měl také možnost hrát v různých hudebních projektech, jako hostující hudebník, spolu s některými z nejlepších hudebníků jako Virgil Donati, Simon Philips, Greg Bissonette a další. Dne 1. května 2007 vydal své první instrumentální sólové album s názvem "EGO" (prog fusion) společně s Marco Sfoglim (Jamese Labrie Band) na kytaru a Stefanem Ruscicou na bicí. Na albu se také objevili hosté a skvělí hudebníci Alessandro Benvenuti (kytara / sólový umělec), Fabrizio Leo (kytary / hudebník vydavatelství Shrapnel), Jon Reshard (bass / skupina Grega Howe).

Jeho další hudební směřování se zaměřuje na zkoumání nových hudebních území mu přináší nesmírně rozvíjející se party, jeho techniku, ale především jeho nekonečnou vášeň pro hudbu v každém ohledu.

Zpět

Sólová alba:
2019 Homeland
2010 reMarcoble
2008 There's Hope

Desky s Jamesem LaBrie (Mullmuzzler):
2014 I Will Not Break (EP)
2013 Impermanent Resonance
2010 Static Impulse
2005 Elements Of Persuasion
Premiata Forneria Marconi (PFM):
2017 Emottional Tattoos

The Elba Triangle:
2017 Chapter One

Creation's End:
2014 Metaphysical
2010 A New Beginning


Nahráli:
Marco Sfogli - Guitars, Bass (07), Keyboards
Hosté:
Lorenzo Feliciati - Bass (03)
Andrea Casali - Bass (01,02,06,09)
Franck Hermanny - Bass (04,08)
Erik Tulissio - Drums (06)
Roberto Gualdi - Drums (02,04,05)
Salvyo Maiello - Drums (01,08,09)
Simon Phillips - Drums (03)
Alberto Bravin - Keyboards (09 Intro)
Alex Argento - Keyboards (06,08 Additional and Leads)
Diskografie Homeland
Vyšlo 29. února 2019, JTC Records, JTC012 (UK)

Seznam skladeb:
01. The 12th Hour (4:43)
02. Corrosion (4:29)
03. Get Away With It (5:24)
04. Dawn (4:29)
05. Homeland (5:09)
06. Speed Limit (5:04)
07. The Travel (0:53)
08. Superwave (5:00)
09. Inner Light (5:29)
Total Time: (40:40)

Composed: Chris Brooks (09), Marco Sfogli (01-08)


Nahráli:
Marco Sfogli - Guitars
Hosté:
Diskografie reMarcoble
Vyšlo 19. listopadu 2012, JTC Records, JTC002

Seznam skladeb:
01. Intro (1:14)
02. Jester's Tears (5:09)
03. The Reaction (3:51)
04. ReMarcoble (4:13)
05. Far From Me (5:36)
06. Heartburn (4:47)
07. The Forest (7:09)
08. Father To Son (5:26)
09. Save Yourself (4:53)
10. Song Of Ben And C. (3:00)
11. The Barbarian (4:31)
Total Time: (49:49)

Composed: Marco Sfogli (01-10), Richard Joseph (11)
Nádherné "Intro" otevírá druhé sólové album italského kytaristy, signora Marca Sfogliho. Zdá se, že John Petrucci a Marco Sfogli toho mají oba dva mnohem více společného, než jen italké předky. Zvláště potěšující je fakt, že vliv Petrucciho na Marca a jeho velký talent, je více než blahodárný. Od svoho debutu si Marco už vypracoval svůj vlastní styl, ale hlavně celkový feeling, podle kterého je již téměř ihned rozpoznatelný. A to je věc, která se podaří málokterému kytaristovi z z horní poloviny žebříčku, kam bezesporu Marco již náleží. Každá z jednotlivých skladeb má své neopakovatelné kouzlo, dýchá originalitou, která je navíc podložená absolutní profesionalitou hry a až zatajucí se dech technikou hry. Nenalezneme zde nic samoúčelného, jak bývá prog opusům vytýkáno, al vše je skloubené do úžasného celku. Není náhodou, že si jej James LaBrie zvolil k realizaci svých vlastních sólových počinů.

Skupina:
Marco Sfogli - Guitars, Keyboards (01-03,07), Bass (05-07,11)
Hosté:
Matt Guillory - Keyboard Solo (01,07), Piano (10)
Emanuele Casali - Keyboard Solo (02)
Alex Argento - Keyboards (08), Keyboard Solos (03,05,08)
Fabio Tommasone - Piano (03)
Salvyo Maiello - Drums (01,02,07-09)
John Macaluso - Drums (03,04)
Ennio Giannone - Drums (05,06)
Raffaele Natale - Drums (11)
Andrea Casali - Bass (01,02,04,08,09)
Dino Fiorenza - Bass (03)
Diskografie There's Hope
Vyšlo 2008, Lion Music, LMC228 (Finland)

Seznam skladeb:
01. Still Hurts (5:02)
02. Andromeda (6:30)
03. Seven (5:01)
04. There's Hope (4:01)
05. Spread the Disease (4:07)
06. Farewell (3:49)
07. Sunset Lights (5:38)
08. Genius (4:48)
09. Never Forgive Me (4:11)
10. Memories (3:37)
11. Texas BBQ (2:13)
Total Time: (48:55)

Mixing, Production: Marco Sfogli
Artwork: Alex Argento
Marco Sfogli spolupracoval s DT hvězdami Jamesem LaBrieem a Jordanem Rudessem, takže není opravdu překvapením, že tento kytarista je opravdu skvělý. Album je 100% instrumentální, takže se logicky nabízí srovnání s Joe Satrianim, ale při poslechu alba je daleko lepší jej srovnávat k další kytarové veličině - John Petrucci a jeho albu "Suspended Animation". I na rozdíl od toho, že Marco při tvorbě alba na použil i klávesy oproti Petruccimu, nijak to neubírá na faktu, že jde o výsostně kytarovou a instrumentální nahrávku. Marco ukázal, že patří k těm hudebníkům, kteří už v relativně mladém věku jsou schopni vytvořiťt velkolepé hudební dílo. Komu by to bylo málo, stačí si poslechnout poslední čtyři sólová alba zpěváka Jamese LaBrie a srovnání s Petruccim je pak přímo na místě.


Skupina:
Rudy Albert - Guitar, Keyboards
Mike DiMeo - Vocals
Marco Sfogli - Guitars
Joe Black - Bass (16)
Neil Kernon - Bass [Bloody Bass]
Dario Rodriguez - Drums, Drum Programming
Hosté:
Anna Dok - Vocals
Dario Rodriguez - Keyboards [Additional]
Diskografie Metaphysical
Vyšlo 29. srpna 2014, Pure Prog Records, PPRCD007 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Ohm (1:30)
02. The Chosen None (4:02)
03. Bivariate (4:23)
04. This Heart (4:39)
05. All I Have (7:56)
06. Part Of You (5:03)
07. Surrendered (6:31)
08. Push (4:38)
09. Turn Away (4:12)
10. Bring To Life (5:51)
11. Constructing A Savior (6:44)
12. Singularity (4:48)
Total Time: (60:17)

Written: [All Songs]: Creation's End, Dario Rodriguez (4), Rudy Albert
Recorded At The Ninth Ring, NYC
Producer [Produced]: Creation's End, Neil Kernon
Programmed [Additional Programming]: Rudy Albert
Recorded, Engineer [Engineered]: Marco Sfogli, Rudy Albert
Engineered At The Ninth Ring, NYC
Mastered: Alan Douches at West West Side Music
Mixed: Neil Kernon at Auslander

Skupina:
Joe Black - Bass
Dario Rodriguez - Drums
Rudy Albert - Rhythm Guitar, Keyboards
Marco Sfogli - Lead Guitar
Mike DiMeo - Vocals
Hosté:
John Macaluso - Keyboards [Additional]
Diskografie A New Beginning
vyšlo 2010, Sensory, SR3056 (Russia)

Seznam skladeb:
01. Of Shadow And Flame (8:59)
02. World Holocaust (6:57)
03. Holocaust (7:05)
04. Dissociate (6:52)
05. Still Life (7:39)
06. Forsaken (10:48)
07. Relic (5:32)
08. Creation's End (11:14)
Total Time: (65:06)

Written [All Songs]: Creation's End, Dario Rodriguez, John Macaluso, Rudy Albert
Recorded at The Ninth Ring, NYC
Engineered at The Ninth Ring, NYC
Producer [Produced]: John Macaluso
Producer [With]: Dario Rodriguez, Rudy Albert
Recorded, Engineer [Engineered]: John Macaluso, Rudy Albert
Mastered By - Alan Douches at West West Side Music
Mixed: Neil Kernon at Auslander


Skupina:
Alessandro Benvenuti - Guitars
Marco Sfogli - Guitars
Tom Quayle - Guitars
Anton Davidyants - Bass (All tracks except 04,06)
Walle Wahlgren - Drums (All tracks except 06)
Hosté:
Virgil Donati - Drums (06)
Junior Ribeiro Braguihna - Bass (04,06)
Alex Argento - Keyboards
Diskografie Chapter One
vyšlo 10 Aug 2017, Jellybeard Records, JBR-1701

Seznam skladeb:
01. Some Skunk Funk (6:43)
02. Havona (9:05)
03. Inner Urge (6:07)
04. Binny (3:59)
05. ESP (6:03)
06. Face First (7:22)
07. Spain (8:49)
Total Time: (48:08)

Execitive Producer: Kris Claerhout and Mike Blackburn for Jellybeard Records
Mixed and Mastered: Alex Argento

Zpět
Creation's End

Icefish

Zpět

Ibanez MSM signature Marco Sfogli Oficiální stránka:
zatím není na adrese http://www.marcosfogli.com/ k dispozici (under construction)

Další zdroje:
https://www.facebook.com/marcosfogli80/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  8.9.2018
Menu Poslední aktualizace: 24.6.2019
...a vzkaz autorovi !