MAJESTIC

Zpět
MAJESTIC byl založen jako progresivní rockový projekt z Minneapolis, MN. Vytvořil jej producent a hudebník Jeff Hamel ze své vášně pro všechny formy progresivního rocku spojujících vzácnou směs hudebních žánrů. Jeff Hamel se narodil v Detroitu, nyní ale žije v Minneapolis.

Hudbě se začal věnovat již na základní škole jako mnoho jiných, když hrál na housle ve školním orchestru. Na střední škole se vzdal hraní v orchestru a ve 14 letech Hamel začal hrát na kytaru. Rok hrál pod dohledem kytaristy Joey Mazzoly, zakládajícím kytaristou kapely Sponge. Svoji hudební kariéru začínal jako kytarista progresivní metalové skupiny z 80. let Osmium. Po střední škole šel na studium produkce nahrávání v The Record Institute v Detroitu pod dohledem nahrávacího titána Roberta Dennise. Během těchto let hrál v pár místních klubech a v různých kapelách. Většinou byly metalové nebo cover kapely.

Spousta hudby, která byla v té době, jej však nudila, a tak začal poslouchat více prog rocku ze začátku 70. let. Bylo však těžké najít hráče, kteří by se zajímali o to samé, taksi sedl za klávesy a začal skládat svoji vlastní hudbu. Opustil tak od účinkování naživo a pracoval na svých vlastnícg věcech nějakou dobu. Tehdy si vytvořil svůj vlastní styl a zvuk, který používá dodnes. Mezi jeho vlivy patří kapely jako Yes, Genesis, Dream Theater, Riverside, Ayreon, King Cromson a Deep Purple, stejně jako hudba z 80. let, například Pat Benetar a Heart.

V roce 2004 se Jeff přestěhoval do Minneapolis a začal postupně vytvářet projekt MAJESTIC. Jako multi-instrumentalista se Hamel zhostil úkolu skládání a nahrávání veškeré hudby sám, i když občas využije hudební talent jiných umělců. I když Jeff skládá a nahrává nejvíce hudby pro projekt Majestic, hraje a nahrává i s celou řadou hostujících zpěváků a hudebníků, s jejichž pomocí realizuje svoji hudební vizi. Jeffův jedinečný kytarový styl spolu s atmosférickými klávesami vytvořil jedinečný zvuk progresivního rocku.

     
Své první album MAJESTIC s názvem "Descension" vydal v roce 2007 a v podstatě to bylo instrumentální sólové album. Na ni navázala deska "String Theory" z roku 2008, kdy na jednu skladbu přivedl hostujícího zpěváka a na druhou flétnistu. V roce 2008 Hamel začal hrát se zpěvačkou a textařkou Jessicou Rasche, která zpívá už od svých devíti let. Společně v roce 2009 vydali album "Arrival" . Na začátku roku 2009 vydal kompilační CD "Majestic Sampler 09", které obsahovalo skladby z prvních dvou CD a další dosud nevydané písně.

Jeff byl v roce 2010 také spoluproducentem s hudebníkem při nahrávání bezejmenné desky projektu "Proximal Distance", ve kterém působil společně s Greggem Johnsem, členem a zakladatelem skupiny Slychosis, a jeho dvorní zpěvačkou Jessicou Rasche.

V roce 2010 vyšla také jeho další deska "Ataraxia" (název je filosofickým konceptem, který v řečtině znamená "osvobození od starostí"), kterou nahrál se zpěvačkou Jessicou Rasche a s dalšími hostujícími hudebníky. Čtvrté album americké kapely Majestic není vůbec mučením, ale velmi vzrušujícím hudebním dobrodružstvím! Jeff Hamel vytvořil 78-minutové vynikající album, na kterému mu pomáhali Chris Nathe (bicí) a Jessica Rasche (zpěv). Vedle Nathe a Rasche se na albu objevil jeho syn Jeremy, který hraje na kytaru v poslední písni "Reflections", Gregg Jones s kytarou v "Altered State", Jerry Swan na basu v "Numb" a John Wooten na bicí v "Astral Dream" a "Delusion". Album začíná tím, že někdo stoupá po schodech, bzučením v hospodě a silným deštěěm než Jessica Rasche svým andělským hlasem začne zpívat tajemné texty "Disarray". Ve "Faceless" se hrubě probouzejí zvuky hard rockové kytary a závěr obsahuje duet mezi Rascheho vokály a Hamelovými těžkými kytarovými riffy. "Wither" je dalším překvapivým dílem se směsicí gotického rocku, space metalu a kytarových zvuků ve stylu Pink Floyd, zatímco "Star Bound" se tváří jako ve vesmírné kapsli cestující na neznámou planetu. "Numb" je klasická balada s poněkud zasněným duetem. "Astral Dream" představuje sedmiminutové instrumentální dílo s dlouhými vesmírnými zvuky smíchané s atmosférickými kytarovými vlnami, které se velmi podobají nejstarším britským space rockerům Hawkwind. Absolutním vrcholem "Ataraxie" je však epos "Takes My Breath Away", který trvá více než čtrnáct minut a obsahuje atmosférické a prostorové klávesy, kvílení kytarových zvuků v duchu Davida Gilmoura a dramatické, andělské hlasy.

Album z roku 2012 "V.O.Z." ("Voyage Of Zosimos") je rozsáhlý 2CD projekt od Majestic, rockové kapely vedené multiinstrumentalistou Jeffem Hamelem. Na "V.O.Z." překračuje různé hranice rockové hudby, od progresivního rocku až po heavy metal. V podstatě se jedná znovu o projekt jednoho člověka, Jeffa Hamela, který píše veškerou hudbu a texty a hraje na kytary a klávesy, pouze Mike Kosecek se ujal ve studiu bicích nástrojů. Řada zpěváků, David Cagle, Tara Morgan, Chris Hodges a Celine Derval jsou však na nahrávce Hamelovou tajnou zbraní. Podle webu Majestic trvalo psaní tohoto alba, nahrávání včetně produkce celé dva roky.

Disc 1 obsahuje desetidílné koncepční dílo popisující cestu (ať už jde o fyzickou nebo mentální cestu, což je ponecháno otevřeně interpretaci posluchače), a to využitím některé perkusní práce k položení základů, ze kterých Hamel důsledně vystavěl svoji přesnou kytaru nebo hrající na klávesy. Výsledky jsou docela skvělé, přičemž vyvolané emoce sahají od drzé agrese po introspektivní krásu. "VOZ - III Approaching Storm" předvádí instrumentální nájezdy na maximum, zatímco "VOZ - V Whispers" umožňuje Taře Morgan plně rozšířit její hlasové schopnosti, zatímco hudba dodává podobný protipól. Disc 2 nabízí dalších sedm samostatných skladeb, s méně plynulým stylem, který však umožňuje několik překvapení, jako je například "Becoming", který se rozrůstá v riffy, nacházející se poblíž riffů alba "1987" od Whitesnake. "Hyperbole" se drží svého jména a pomocí skřípavých kytarových výbojů proti hranatým bodům kláves skvěle zveličuje své efekty naplno, zatímco "Red Skies" přenáší tuto zdlouhavou exkurzi dvou disků do těsné blízkosti, jedná se o sedmnáctiminutový epos se synthezátorovými pulsy od Jarra spolu s riffy jak od Zeppelin.

CD je celé fascinující, třebaže je to zcela jiště "prog rock", "V.O.Z." přináší i neobvyklé zvuky, atmosféru a tajemství za každým rohem a na každém kroku tohoto ohromujícího alba. Přestože je Jeff uveden jako producent a primární autor písní, je ve všech směrech a účelech i producentem a aranžérem. Každý aspekt této nahrávky je skutečně uměleckým dílem.

V dubnu 2014 Majestic pokračovali další nahrávkou, a to silně vědeckou "Epsilon 1", z budoucího hudebního vesmíru galaktické dimenze. Jak je obvyklé u multiinstrumentalisty a skladatele Jeffa Hamela, náročný fanoušek prog bude potěšen obvyklými parametry, na které se může spolehnout, jako je Hamelovo zacházení se všemi klávesami, basami a kytarami, plus všudypřítomná epická sada, která oslní mysl jako nějaké hezké překvapení. Jedním z takových odhalení je přítomnost jedinečného Marca Atkinsona (ex-Nine Stones Close), který je v současné době členem Riversea, s hlasem, který je zhruba tak melancholický, jak jen to jde, když hustuje na třetí skladbě "Starlight". Album představuje definitivní zrání v hloubce Hamelovy vize, blíže než kdy jindy epické velkoleposti Ayreon, poháněné dunivými heavy metalovými bicími Mika Kosaceka. Zbývajícími ozdobnými spoty jsou zpěváci Celine Derval, Chris Hodges a David Cagle.

Sotva šest měsíců po vydání první části jeho kosmického konceptu Jeff Hamel a Majestic přinesli pokračování a konec dobrodružství v nové formaci redukované na dva instrumentalisty doprovázené třemi zpěváky. Zlatavé album "Epsilon 2" z půlky srpna téhož roku přirozeně navazuje na namodralé "Epsilon 1", které mělo být původně zamýšleno jako dvojalbum, ale každý rozumný umělec chápe, že vydání dvou dvojalb za sebou může být uměleckou sebevraždou, neboť v roce 2012 vydal Jeff Hamel "V.O.Z.", ohromující sadu 2 disků vulkanických rozměrů, senzační těžkou neo-prog nahrávku, která sbírala nadšené recenze a spoustu obdivů od Progland i mimo něj. První kapitolou "Epsilon" byl nádherný balíček, statná směsice kosmického energetického zvuku a la Ayreon, nějaká okolní nádhera smíchaná s jasnými heavy metalovými riffy, wah-wah pyrotechnikou a portrétem skvělého britského zpěváka Marca Atkinsona (Riversea, Nine Stones Close). Ve skutečnosti byl vokální projev docela výjimečný. Tato deska udržuje žhavé uhlíky, protože kytarista a klávesista Hamel a megabubeník Mike Kosacek pokračují ve svém raketově poháněném putování vesmírem s letovou posádkou talentovaných vokalistů, jmenovitě heliem nabitým Chrisem Hodgesem, stejně zběhlým Davidem Caglem a zovu se objevující zpěvačkou Jessicou Rasche. Mezihvězdná jízda začíná velkolepým instrumentálním úvodem "Epsilon IV - Generations". Klidný začátek všudypřítomných kláves a bzučících syntezátorů se postupně staví do ohromující zvukové koláže čisté orchestrální krásy, v níž je Hamelova kytarová práce naprosto fantastická. Pokud milujete klasicky Floydovsky znějícím vesmír, tato píseň vás plně uspokojí. "Epsilon V - The River" střídá lehčí momenty prostornosti, stoupající kytary a heavy progresivní metalové stěny zvuku. Vokály Chrise Hodgese jsou jako vždy vynikající. Plochy elektronických kláves začínají "Epsilon VI - Incandescence", což je další náladově nabitá vesmírná skladba, než přejde v těžší symfonický prog. Hodgesovy vokály mi občas připomínaly Steva Walshe. Krátká baladická skladba "Epsilon IX - Welcome Home" obsahuje klidný zpěv Jessicy Rasche uprostřed prudce rostoucí kytarové tvořivosti.

Oba dva disky "Epsilon" jsou skutečně vynikajícími a hodnými nástupci zázraku "V.O.Z.". I přes poskytnutí více prostoru heavy zvuku, bez ohledu k tomu alba přinášejí skvělou hudbu. Ke konci srpna 2014 navíc vyšly obě desky společně pod souhrným názvem "Epsilon Anthology".

V roce 2020 vydal nové album nazvané "Monument". Během příštích několika dní bylo zveřejněno na streamovacích webových stránkách. Novou nahrávku si lze poslechnout i na webu Bandcamp. Jako hosté se opět zapojili Mike Mike Kosacek na bicí, vokalistky Jessica Rasche a Sarah Hamel a odvedli hvězdnou práci. Objevilo se také několik nových tváří, jako jsou vokály s Thomasem Niedermayerem, Arnabem Senguptou, Raphaelem Gazalem, Lielem Bar-Z a Ericem Castigliou. Při zakoupení "Monument" nav Bandcamp, kapela přidává i několik bonusových skladeb včetně kompletního remaku svého eposu z roku 2010 "Clover Suite".

I když Jeff herní styl a skládání bývá přirovnáváno k Dream Theater, Yes, Genesis, Ayreon, Porcupine Tree a Rush, on doopravdy vytvořil jedinečný zvuk, který zahrnuje všechny vlivy. Majestic je směs toho, co někteří posluchači nazývají Neo, Space nebo symphonic prog, která se pohybuje od uklidňujících, atmosférických pasáží až k intenzivnímu hard rocku a nesčetnému množství stylů mezi nimi.

Zpět
Členové:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards
Mike Kosacek - Drums, Percussion
Jessica Rasche - VocalsHostující hráči:
Gregg Johns - Guitars, Talkbox
Todd Sears - Drums
Jeremy Mitchell - Drums
Marc Atkinson - Vocals (Riversea, Nine Stones Close, Mandalaband)
John Wooten - Drums
Chris Nathe - Drums
Scott Hamel - Bass (Labyrinth)
Jerry Swan - Bass (Mosaic)
Chris Hodges - Vocals
Celine Derval - Vocals
David Cagle - Vocals
Tara Morgan - Vocals

Členové Jeff Hamel
(Narozen ***)
Guitars, Keyboards


Jeff Hamel se narodil v Detroitu, nyní ale žije v Minneapolis. Hudbě se začal věnovat již na základní škole jako mnoho jiných, když hrál na housle ve školním orchestru. Na střední škole se vzdal hraní v orchestru a ve 14 letech Hamel začal hrát na kytaru. Rok hrál pod dohledem kytaristy Joey Mazzoly, zakládajícím kytaristou kapely Sponge. Svoji hudební kariéru začínal jako kytarista progresivní metalové skupiny z 80. let Osmium. Po střední škole šel na studium produkce nahrávání v The Record Institute v Detroitu pod dohledem nahrávacího titána Roberta Dennise, což vystavilo Jeffa mnoha dalším formám hudby. Během těchto let hrál v pár místních klubech a v různých kapelách. Většinou byly metalové nebo cover kapely.

V roce 2004 se Jeff přestěhoval do Minneapolisu a začal přesvědčovat o své vášni pro symfonický progresivní rock a vytvořil projekt Majestic. Jako multiinstrumentalista se Jeffovi daří skládat, hrát a nahrávat všechny nástroje používané na nahrávkách Majestic. V průběhu let vyvinul Jeff jedinečný kytarový styl a začlenil vlivy různých progresivních kapel jako jsou Yes, Genesis, Dream Theater, Porcupine Tree, Riverside, Ayreon, King Crimson a Deep Purplem, což jsou některé z kapel, které Jeffa ovlivnily.

Jeff byl v roce 2010 také spoluproducentem s hudebníkem při nahrávání bezejmenné desky projektu "Proximal Distance", ve kterém působil společně s Greggem Johnsem, členem a zakladatelem skupiny Slychosis, a jeho dvorní zpěvačkou Jessicou Rasche.

Členové Mike Kosacek
(Narozen ***, Austin, Texas, USA)
Drums, Percussion


Mike Kosacek je americký hudebník a hráč na bicí působící v oblasti Austinu v Texasu. Má více než 30 let zkušeností s hraním naživo i ve studiu. Je schopen zahrát mnoho hudebních stylů včetně rocku, blues, jazzu, reggae a country. Můžete jej objevit hrát kolem Austinu s několika kapelách nebo nahrávat bicí v jeho studiu www.doubledogrecording.com přes www.studiodrumtracks.com.

Mike je bubeník a zvukový inženýr z Austinu v Texasu, kde provozuje své vlastní vlastní profesionální studio, které bylo navrženo tak, aby nahrávalo skvělé zvuky akustických bubnů! Spolupracoval s klienty a hudebníky z celého světa na stovkách nahrávek. Díky vlastnímu studiu (www.doubledogrecording.com), může pracovat kdykoli a může jej zpřístupnit téměř každému.

Má více než 30 let zkušeností s hraním a posledních 12 let poskytuje i online nahrávání.

Členové Jessica Rasche
(Narozena ***, Minneapolis, MN, USA)
Vocals


Jessica zpívá od 9 let a objevuje se na mnoha různých místech, včetně hudebních produkcí, sborů a mnoha spoluprací jako zpěvačka a textařka v širokém spektru žánrů. V roce 2008 začala Jessica spolupracovat s Jeffem a výsledky byly tak pozitivní, že se Jessica stala hlavním zpěvákem skupiny Majestic. Přestože byla Jessica nováčkem na scéně progresivní hudby, shledala hudbu perfektní pro její zaměření na divadlo a sbory.

Jako dítě 80. let je Jessica velmi ovlivněna hudbou té doby, ale především je velmi silně ovlivněna kapelou Heart a zpěvačkami Pat Benatar a Taylor Dayne. Jessicino debutové vystoupení na CD "Arrival" je vynikající a pomohlo posunout hudbu Majestic na nová místa.
Od roku 2008 Jessica nahrála více než 400 vokálních partů pro více než 100 skladeb. V letech 2008–2012 byla hlavní zpěvačkou projektu Majestic Jeffa Hamela. Vydala s nimi 4 CD "Arrival", "Clover Suite", "Ataraxia" a "Labyrinth". Byla také vystupující zpěvačkou projektu Proximal Distance v čele s Jeffem Hamelem a Greggem Johnsem ze Slychosis na jejich jediném společném albu.

Jessica získala celosvětové recenze od profesionálních hudebních kritiků, pokud jde o její ostré, čisté a silné vokály po vydání těchto CD projektů, přičemž získala nadšené recenze, jako například „Jessiciny vokály mají okouzlující účinek, ať už zpívá něžně, nebo ji opouští ve stylu rockové divy."

Jessica nadále spolupracuje s dalšími hudebníky a účastní se jako zpěvačka studiových prací doma i v profesionálních studiích. Je také zpěvačkou skupiny Crossing Jezebel, která hraje ve složení Jessica Rasche - Vocals, Jerry Swan - Bass, Chris Nathe - Drums a YOU - Guitar.

Členové Gregg Johns
(Narozen ***)
Guitars, Keyboards, Talkbox


Gregg byl v šesti letech fanatikem Beatles a začal chodit na kytarové lekce na 4-strunnou Stellu, aby ji mohly uchopit jeho drobné ručičky. Vystudoval pak i 6-strunnou, naučil se trochu víc a absolvoval i několik lekcí klavíru.

Po několikaleté přestávce u baseballu vzal Gregg ve věku 14 let kytaru vážně a od té doby má potíže s jejím odložením. Pokračoval ve studiu klasické kytary u Giovanniho Dechiara na University of Southern Mississippi, kde hrál na kytaru a multi klávesy v různých místních kapelách.

Po letech hraní převážně coververzí na klubovém okruhu byl Gregg nespokojen a zaměřil svou pozornost na psaní a nahrávání progresivní hudby, kterou miluje. Tak začal jeho projekt Slychosis, který dosud vydal dvě alba.

Členové Todd Sears
(Narozen ***)
Drums


Todd je americký hudebník a heáč na bicí, který hrál s Greggem Johnsem několik let ve Final Spin a předvedl všechny bicí a perkuse na všech vydáných albech Slychosis. Také poskytl ochrannou známku Toddster humor a kreativitu na skladbách Slychosis "Wild Night In Calcutta" a "Crimson Fields Of Glory". Todd již několik let koncertuje soustavně se skupinami z Jacksonu jako jsou A Bitter Sunday, Supernoise a v současnosti Phat Agnes. Hostoval rovněž na albu "Proximal Distance" stejnojmenného projektu ve skladbě "Gypsy" a využil elektronické bicí i v dalších skladbách.

Členové Jeremy Mitchell
(Narozen ***)
Drums


Jeremy Mitchell byl Greggovým známým po mnoho let a pracoval v místních hudebních obchodech. Hrál na bicí a perkuse v Jacksonu, kapelách založených na MS, Fall For Glory, Lucid Harmonic a Sally Jayne.

Jeremy je opravdovým bubeníkem, pokud nevystupuje ve svých projektech pro zábavu. Podílel se na různých nahrávacích projektech a stand-in bubnování pro živá vystoupení. On je také pozoruhodný jeho učením. Jeremy se zapojil do nahrávacích relací Slychosis "Slychedelia" v pozdějších fázích a poskytoval bicí a perkuse na 4 tratích. Jeremy se brzy zapojil do relací "Proximal Distance" a poskytoval bicí na všech tratích kromě jedné. V současné době žije v Nashville, TN, kde pokračuje ve výuce a studiovém hraní.

Členové Marc Atkinson
(celým jménem Mark John Atkinson)
(Narozen 30. března 1968, New Earswick, York)
Vocals


Mark John Atkinson se narodil v rodinném domě "Elm Tree Cottage" v New Earswick v Yorku. Jeho otec John provozoval připojenou "Elm Tree Garage" a matka Joyce byla doma na plný úvazek. Jedno ze tří dětí (bratr Paul se narodil v roce 1965, sestra Janine v roce 1972), Mark bylo plaché, ale nápadité dítě i v raném věku. Navštěvoval základní školu v New Earswick až do roku 1978 a poté se stal žákem školy Clifton bez základky. O rok později přešel na střední školu Canon Lee Secondary School. Právě na této škole se seznámil s Bryanem Joshem a Liamem Davisonem (nyní nejznámějším členem Mostly Autumn).

V létě 1983 se školní přátelé rozhodli založit kapelu. Nejprve se tato kapela jmenovala Risen, až před jejich prvním "živým" vystoupením v roce 1984 se přejmenovala na Expressions. S Markem (později na doporučení od "mentora" Jamese Cristieho, si změnil "k" ve svém jméně na "c" a od té doby se toho drží) na sólové vokály a baskytaru, Bryanem na sólovou kytaru, Liamem na doprovodnou kytaru, Darrenem Farmerym na klávesy a Nigelem Dennisem na bicí Expressions začali koncertovat a hráli jak cover verze, tak vlastní originální skladby.

Mezi lety 1983 a 1989 došlo k různým změnám v sestavě, včetně zapojení Andyho Seddona na basu a Michaelova bratra Liama Davisona na bicí, ale jádro Marc, Bryan a Liam zůstalo nedotčeno. Přestože kapela odehrála mnoho živých koncertů a nahrála spoustu originálního materiálu, postup na "další příčku na hudebním žebříčku" se jim nějak vyhnul.

V roce 1989 se Bryan Josh rozhodl kapelu opustit a díky Liamově "povýšení" na ¨sólovou kytaru a Andymu "Rob" Swannovi na klávesy se kapela změnila na Frontier. Frontier byli "uhlazeným" outfirem a předvedli mnoho úspěšných představení se směsi vlastního materiálu a s několika covery. Členové kapely se nyní vzdali svých denních prací a vydělávali si na svých "živých" vystoupeních, takže zkoušky byly téměř každodenní záležitostí, protože skupina měla zkušebnu na plný úvazek v hospodě The Windmill v Blossom Street v Yorku.

V roce 1990 skupina vstoupila do Fairview Studios v Hullu, aby nahrála 5-skladbové demo vydané jako "Big Talk". Nahrávku zvukařil a produkoval John Spence, který později úspěšně spolupracoval s Gabrielem i Mostly Autumn. "Big Talk" byla do té doby nejuznávanější dílo, které kapela realizovala, a přivedla na ně pozornosti místní značky TSR. Kapela konečně podepsala smlouvu a výsledkem bylo album s názvem "No Mans Land", které obsahovalo také talent Simona Waggota, s nímž Marc opět spolupracoval o 18 let později s Mandalaband III. Bohužel krátce po vydání alba se Liam i Mick, rozčarování z nedostatku "pořádného" úspěchu kapely, rozhodli skupinu opustit. Zbytek skupiny ještě chvíli pokračoval se Simonem Dixonem a Mattem Boucherem, spolu s Marcovou sestrou Janine, která pomáhala s doprovodným vokálem. Ale na konci roku 1992 kapele konečně "došla pára" a odehráli svůj poslední koncert na nechvalně známé "Spotted Cow" v Yorku.

Marc poté vystuipoval na klubovém okruhu se zpěvem za doprovodu své akustické kytary. V roce 1993 také spoluvytvářel The Barn Studio, malé nahrávací studio v Copmanthorpe poblíž Yorku, spolu s Robem Swannem a Daveem Clementsem. V roce 1994 Marc + znovu krátce spojil své síly s Bryanem Joshem a stal se členem na částečný úvazek v projektu One Stoned Stoneman, projektu, ze kterého se nakonec stali Mostly Autumn. Ale předtím se ještě zrodili The Beatroots jako akustické kvarteto, které tvořili Marc, Bryan, Liam a zpočátku Steve Jensan a poté Gary Watkingson a Iain Jennings. The Beatroots byli hitem na většině míst, kde hráli svoji kombinaci humoru a hudby. Kapela vystupuje se stále trvajícím zájmem, jejich "reunion" Vánoční koncerty se konaly v letech 2007, 2008 a 2009.

Kromě pokračování své sólové kariéry vytvořil Marc v roce 1995 novou kapelu The Company. Kapela pokračovala při doprovodu takových jmen jako The Kinks, The Strawbs a Tanity Tikaram před jejím rozpadem na konci roku 1996. V této době také Marc začal hrát "akustická" vystoupení s The Hall Georgem Halla a duo pak společně odehrálo mnoho úspěšných koncertů.

Úzce spolupracoval také s Robem Swannem ve studiu The Barn Studio, spoluautorem mnoha písní a dokonce i příležitostným akustickým koncertem. Rob s Marc občas spolupracují dodnes. Marc vyhrál regionální finále východního pobřeží soutěže "Search for a Star" z roku 1995 a ve stejném roce se umístil na druhém místě v North Yorkshire Star Trail. V roce 1996 vyhrála píseň "The Closest Thing" soutěže BBC Radio York Doctor Rock.

Na začátku roku 1997 založil Marc novou kapelu Gabriel, která hrála jako šestičlenná, ti jako dvoučlenný akustický akt. Mezi mnoha koncerty, které odehráli, patřil dobře přijímaná podpora Jimmymu Nailovi. Členy první inkarnace byli Bryan Josh (později Mostly Autumn), Iain Jennings (Mostly Autumn, Breathing Space), Shelly (ex-Dare) a Dave Hardy (Goose Horns a mnoho místních kapel). V roce 1999, poté, co se původní sestava Gabriela jemně rozpadla, hlavně kvůli tomu, že Bryan a Iain byli velmi zaneprázdněni v Mostly Autumn, Marc spojil své síly ještě jednou s Andy Seddonem a Robem Swannem, aby vytvořili novou verzi Gabriel (www.gabriel-music.co.uk). Tato inkarnace zahrála mnoho koncertů a začala přitahovat loajální místní fanoušky. Kapela pokračovala v nahrání svého debutového alba "Ascension" v roce 2000, "Unplugged" a "The Barn Sessions" v roce 2001, "The Feel" EP a "Demology 1" v roce 2002, "Demology 2" v roce 2003 a "The Demology Collection" v roce 2004. Mezi podporované hudebníky patřili Jools Holland, Paul Carrack, Glen Tilbrook, Paul Brady, Nick Harper, Mostly Autumn, Caravan, Damien Wilson, Rod Argent a Colin Blunstone.

Album Gabriel "Ascension" představilo Allana Scotta za bicí (ex-Mostly Autumn) po boku Heather Findley (Mostly Autumn), Angely Goldthorpe (MA), Iaina Jenningse (MA) a po boku kytarových talentů Bryana Josha (MA), Liama Davisona (MA) a Colina Ellsworth. Colin poté pokračoval a připojil ke skupině pro všechny jejich živé vystoupení během propagace "Ascension" a zůstal s kapelou až do roku 2002. V kapele jej vystřídal Paul (Q) Cusick, který na ostatní členy zapůsobil tím, že na svém konkurzu (téměř) vytáhl BJovo obrovské kytarové sólo "Faith & Betrayal". Paul pokračoval v práci s Marcem v Riversea a nedávno nahrál své vynikající první sólové album "Focal Point". Přibližně ve stejnou dobu jako Q se ke skupině připojil Alex Cromarty, velmi sympatický, mladý a talentovaný hudebník, bubeník, který s sebou přinesl pocit zábavy a vzrušení, který by zbytku kapely rád přiváděl. Alex nadále pracuje s Marcem a nahrál i bicí pro debutové album Riversea. Hrál také na albu Q a spolu se svou přítelkyní Louise pracuje jako akustické duo The Wigglers.

Graham Hodge byl členem Gabriel od roku 1998 a spolu s Marcem zahrál mnoho akustických koncertů, což nakonec vyústilo v CD "Gabriel Unplugged" (2001). Graham nadále spolupracuje s Marcem a poskytl příspěvky na všechna Marcova sólová alba. Uvádí také své vlastní sólové akustické koncerty. V roce 2001 se Marc seznámil s láskou svého života Tamsin Daviesovou a Tam je i nadále zdrojem inspirace pro mnoho Marcových písní. Stejně jako koncerty s Gabriel a duu Gabriel Unplugged pokračoval Marc v hraní sólových akustických koncertů i akustických setů se svou sestrou Janine. S Janem vydali v lednu 2004 album s akustickými covery "Sketch". Také po boku Janine se Marc stal bona fide "svatebním zpěvákem", když spoluzaložil funkční kapelu Celebration, která si v letech 2000 až 2004 užívala mnoho úspěšných koncertů. Marc také vypomáhal s doprovodnými vokály pro Mostly Autumn, zpíval na albech "The Last Bright Light", "The Anthology" a "Passengers". Spolu s Rachel Cohn (Karnataka, The Reasoning) a Ginou Dootson se také objevil ve třech silných doprovodných vokálních sestavách na MA živém DVD "Story So Far".

V roce 2004 Gabriel zjistili, že je stále obtížnější najít dobrou hudební scénu ke hraní, protože její původní sada byla v rozporu s rostoucím výskytem tributních kapel. Kapela se proto rozhodla soustředit se více na studiovou práci a psaní písní. Členové kapely se tedy pustili do skládání písní, z nichž by se stalo silné reunionové album. Přestože během tohoto období bylo napsáno a předvedeno mnoho písní, výsledky bohužel nebyly pro všechny zúčastněné nikdy dost dobré, a proto se nikdy nedostaly na veřejnost ani nebyly zveřejněny v žádné oficiální podobě. Ačkoli Marc doufal, že se kapela nakonec znovu objeví silnější než kdy jindy, Gabriel už nikdy živě nevystoupili a její členové se pomalu přesunuli k dalším projektům. Andy a Rob, nyní bubeníci, spoluzaložili Rottn Karma.

V roce 2004 se také narodila Marcova krásná dcera Enya, tato událost byla ve znamení vydání jeho prvního sólového CD "Seasons Of My Life", které bylo napsáno jako cestovní album a jak Marc pokračoval v hraní více a více akustických koncertů, CD si našlo malé, ale vděčné publikum. Do roku 2005 byl Doctor Who zpátky na našich obrazovkách, Tentokrát v tvrdé formě Christophera Ecclestona, a Marc začal dávat dohromady písně, z nichž se zrodilo jeho albu "This Is Where We Are". V době vydání CD v roce 2006 byl David Tennant The Doctor a vše bylo v souladu se světem. Na konci téhož roku začal Marc psát texty a melodie pro instrumentální skladby Brendana Eyreho z Hartlepool. První společně napsaná píseň měla název "Out Of An Ancient World" a tato spolupráce se rychle vyvinula do projektu s názvem Riversea.

Riversea brzy pracovali na svém debutovém albu a jeho vydání bylo plánováno na rok 2010. Spolu s Paulem Cusickem v třídílném akustickém outfitu hráli Riversea v roce 2008 pro The Reasoning dobře přijatou podporu a na oslavu této události vydali EP "Demo". Ještě v roce 2008 vydal Marc 2CD všech akustických originálů a coverů s názvem "Wood & Wire". Kromě touhy Marca předvést své schopnosti psát písně bylo CD také promo pro jeho akustické koncerty a fungovalo dobře jako vizitka na místech po celé zemi. David Rohl z Mandalaband kontaktoval Marca, když uslyšel Riversea "Out Of An Ancient World" na Myspace. Davidovi se Marcův hlas líbil natolik, že se jej zeptal, zda by měl zájem poskytnout nějaké vokály pro dvě nadcházející vydání Mandalaband. Marc tuto příležitost využil a lze ho slyšet na albu "BC - Ancestors", kde zpíval dvě písně "Beautiful Babylon" a "Solomon The Wise". Dosud nenahrál vokály pro album "AD - Sangreal", ale doufá, že někdy na začátku roku 2010 půjde do Davidovy vily ve Španělsku, kde je bude muset položit. Existují také plány na turné Mandalaband někdy na konci roku 2010 a první zkoušky lze vidět na YouTube.

Od roku 2006 do současnosti Marc také píše pokračující román "Eternal," který popisuje jako "cestování v čase, duchovní dobrodružství, které hledá odpověď na největší otázky života". Marc doufá, že bude kniha hotová někdy v roce 2010.

Doposud Riversea vydali dvě alba "Out of an Ancient World", které se onjevilo v roce 2012 a následovníka "The Tide" v roku 2017.

Členové John Wooten
(Narozen ***, Topeka, Kansas, USA)
Drums


John je americký hudebník a hráč na bicí a perkuze. Působí již 35 let jako profesionální bubeník se specializací na online spolupráci. Pracuje ve svém studiu Real Acoustic, kde nahrává bicí pro vaši originální hudbu. Jednoduše mu zašlete mp3 vaší hudby (bez bicích)... a on dodělá zbytek, pokud už vás unavuje nutkání používat smyčky a samply bubnů.

Mezi jeho hudební zázemí patří rozsáhlé nahrávací zkušenosti se stovkami hudebníků z celého světa. Jeho bubnování je zahrnuto na CD s umělci z Austrálie, Německa, Nizozemska, Afriky, Izraele a téměř ze všech států v USA. Např. se skupiou Azureth, hrající původní progresivní rock nahrál v roce 2007 album "The Promethean Syndrome", také působil ve skupině Alice Sweet Alice.

Nakonec po 21 letech začal pracovat ve vojenském letectvu USA, kde je zaměstnán jako řídící letového provozu (Air Traffic Control Tower Manager) v Midwest ATC Inc. Je také vášnivým golfistou.

Zpět
Studiové desky:
2020 Monument
2014 Epsilon Anthology
2012 V.O.Z. (=Voyage of Zosimos)
2011 Labyrinth
2010 Ataraxia
2009 Clover Suite
2009 Arrival
2008 String Theory
2007 Descension
Ostatní nahrávky:
2015 Instrumentals Collection
2014 Epsilon 2
2014 Epsilon 1
2010 Proximal Distance
2009 Majestic Sampler
Skupina:
Jeff Hamel - Guitar, Keyboards
Mike Kosacek - Drums
Vocalists - Jessica Rasche, Sarah Hamel, Thomas Niedermayer, Arnab Sengupta, Raphael Gazal, Liel Bar-Z, Eric Castiglia
Hosté:
Diskografie Monument
Vyšlo 27. listopadu 2020,

Seznam skladeb:
01. Resist on High (11:23)
02. Silent Horizons (20:31)
03. The Wastelands (14:49)
04. Endless Ages (13:18)
05. Legacy (16:25)
06. Monument (24:19)
Total Time: (100:45)

Artwork: Jonathan Maurin

Skupina:
Jeff Hamel – Guitars, Keyboards
Mike Kosacek – Drums, Percussion
Hosté:
Chris Hodges - Vocalists
Celine Derval - Vocalists
Marc Atkinson - Vocalists
David Cagle - Vocalists
Jessica Rasche - Vocalists
Diskografie Epsilon Anthology
Vyšlo 17. srpna 2014,

Seznam skladeb:
01. Chariots (11:10)
02. Mother Dearest (9:29)
03. Starlight (10:20)
04. Epsilon I. Event Horizon (8:42)
05. Epsilon II. Doorways (7:38)
06. Epsilon III. Samskaras (7:22)
07. Epsilon IV. Generations (5:32)
08. Epsilon V. The River (Eridanus) (10:29)
09. Epsilon VI. Incandescence (7:48)
10. Epsilon VII. Ancient Echos (5:11)
11. Epsilon VIII. The Journey Back (6:09)
12. Epsilon IX. Welcome Home (2:14)
13. Epsilon X. Convergence (11:55)
14. Epsilon XI. Rise (6:37)
15. Epsilon XII. Fade (6:07)
Total Time: (00:00)

Produced: Jeff Hamel
Mastering: Steve Carrao at Sage Audio
Artwork: Jonathan Maurin

Skupina:
Jeff Hamel – Guitars, Keyboards
Mike Kosacek – Drums, Percussion
Hosté:
David Cagle - Vocals
Tara Morgan - Vocals
Chris Hodges - Vocals
Celine Derval - Vocals
Diskografie V.O.Z.
Vyšlo 5. prosince 2012,

Seznam skladeb:
01. In Memory of... (4:56)
02. VOZ I – New World (4:23)
03. VOZ II – Crossing Meridian (7:49)
04. VOZ III – Approaching Storm (6:28)
05. VOZ IV – Milestone (2:54)
06. VOZ V – Whispers (4:10)
07. VOZ VI – Freefall (4:56)
08. VOZ VII – Darkened Worlds (5:12)
09. VOZ VIII – Rise To The Surface (5:58)
10. VOZ IX – Skies Clear (3:01)
11. VOZ X – Voyage Ends (8:19)
12. Zosimos Sleeps (1:05)
13. Becoming (10:13)
14. Spirits Dwell (8:19)
15. Around The Sun (6:40)
16. Hyperbole (8:43)
17. Becoming (Reprise) (6:37)
18. Red Skies (17:11)
Total Time: (116:54)

Produced: Jeff Hamel
Mastering: Steve Carrao at Sage Audio
Artwork: Vladimir Moldavsky
Dva roky trvlao, než Majestic vydal své největší mistrovské dílo "V.O.Z.". Toto nové 2CD je ambicióznější než kterékoli z jejich dosavadních alb. Produkoval je Jeff Hamel a představila se na něm zcela nová řadu fantastických hudebníků. Hlavní vokály na novém CD zasrali David Cagle, Tara Morgan, Chris Hodges a Celine Derval. Tito neuvěřitelně talentovaní vokalisté přinášejí V.O.Z velmi výjimečný dynamický výkon, který zvyšuje již tak dramatické skladby, pro které je Majestic známý. Ke hře na bicí a perkuse se přidává Jeff a hlavní bubeník Mike Kosacek. Mikeovy vražedné záseky a technická schopnost improvizovat z něj udělaly perfektní doplněk pro toto CD. Přebal nového alba nezpracoval nikdo jiný než surrealistický umělecký čaroděj Vladimir Moldavsky. Někteří z vás možná znají Vladimírovu práci na projektu Proximal Distance.

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards
John Wooten - Drums
Scott Hamel - Bass (Labyrinth)
Jerry Swan - Bass (Mosaic)
Jessica Rasche - Vocals
Hosté:
Diskografie Labyrinth
Vyšlo 19. srpna 2011,

Seznam skladeb:
01. Labyrinth (31:36)40
02. Mosaic (15:11)16
03. Phoenix Rising (14:18)20
Total Time: (61:05)16

Cover art: Mark Mayers

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards (11), Bass, Vocals
Jessica Rasche - Vocals
Hosté:
Gregg Johns - Guitars, Talkbox (10)
Jerry Swan - Bass (05)
Chris Nathe - Drums
John Wooten - Drums (06,08)
Jeremy Hamel - Acoustic Guitar (11)
Diskografie Ataraxia
Vyšlo 1. října 2010, MALS, MALS 363 (US)

Seznam skladeb:
01. Disarray (3:02)
02. Faceless (7:56)
03. Wither (9:22)
04. Star Bound (4:42)
05. Numb (4:05)
06. Astral Dream (7:38)
07. Delusion (4:06)
08. Dance of the Elders (8:18)
09. Takes My Breath Away (14:13)*
10. Altered State (9:42)
12. Reflections (5:13)
Total Time: (78:17)

* Bonus z roku 2010
Produced: Jeff Hamel
Mastered at Channel Fuse Media
Illustration: Jean-Baptiste de Poilly, Rene Gaillard
"Ataraxia" se vyznačuje mnohem více dynamičtějším zvukem než její předchůdce "Arrival", což by mělo potěšit všechny fanoušky progresivního rocku. Obsahuje 11 nových skladeb, CD má 3 definitivní směry, každý s vlastní příchutí progresivních vlivů, od hard rocku po ambient a vše mezi tím. Nahrávalo se v Minneapolisu a masterovalo u Channel Fuse Media. Tato nová vzrušující sestava produkovaná Jeffem Hamelem a představuje silný hlas Jessicy Rasche, přináší Chrise Nathe na bicí a také obsahuje doplňky Johna Wootena (bicí), Gregga Johnse (kytara), Jerry Swana (basa) a Jeffova bratra Jeremy Hamela na akustickou kytaru.

Skupina:
Jeff Hamel - All Instruments
Jessica Rasche - Vocals
Hosté:
Diskografie Clover Suite
EP, vyšlo 1. srpna 2009,

Seznam skladeb:
01. Clover I (8:38)
02. Clover II (9:43)
03. Clover III (7:25)
04. Clover IV (4:47)
Total Time: (30:33)


Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards
Jessica Rasche - Vocals
Hosté:
Diskografie Arrival
Vyšlo 1. července 2009, MALS, MALS 336 (Russia)

Seznam skladeb:
01. I. Gray (22:38)
02. II. Wish (9:12)
03. III. Glide (9:36)
04. IV. Arrival (36:04)
    a. Echo of Spheres
    b. Manifest
    c. Dawn
Total Time: (77:30)

V létě 2009 vydali Majestic své třetí studiové album s názvem "Arrival", které obsahovalo debutové vystoupení zpěvačky Jessicy Rasche. S epickým obsahem textů a vyprávěním příběhů Majestic rozhodně stojí za poslech.

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards, Vocals
Hosté:
Di - Vocals (06,12)
Elzbieta - Flute (07)
Diskografie String Theory
Vyšlo 10. března 2008, Andromeda Recording

Seznam skladeb:
01. Crossroads (8:59)
02. Guide (7:49)
03. Circles (7:54)
04. Maiden Voyage (8:13)
05. Breathe (5:34)
06. Worlds Apart Ft DI (6:14)
07. Tonight Ft Elzbieta (7:22)
08. Restless (6:23)
09. Isles (5:54)
10. My Dear (3:44)
Total Time: (68:06)

Bonus tracks:
11. Tonight (Acoustic version)
12. World Apart (Acoustic Version)

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards, Vocals, Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Descension
Vyšlo 2007,self-realised,
2008, MALS 272 (Russia)

Seznam skladeb:
01. Descension I (6:59)
02. Close My Eyes (7:50)
03. Tides (3:47)
04. Break Free (5:45)
05. Descension II (5:46)
06. Hear Me (5:52)
07. Broken (5:26)
08. At The Edge (7:45)
09. The Longing (9:17)
10. Descension III (7:45)
11. Last Dance (4:31)
Total Time: (70:43)21

Bonus tracks:
12. Light And Love ()
13. Always Be With You ()Skupina:
Jeff Hamel - Guitar, Keyboards
Drums - Mike Kosacek (01,03,04,05,07,09,10)
Hosté:
John Wooten - Drums (02,06,13)
Celine Derval - Vocals (05)
Jessica Rasche - Vocals (06)
Gregg Johns - Guitar, Keyboards (11)
Jeremy Mitchell - Drums (11)
Diskografie Instrumentals Collection
Vyšlo 1. ledna 2015,

Seznam skladeb:
01. Spirits Dwell (of "V.O.Z.", 2012) (8:16)
02. Dance Of The Elders (of "Ataraxia", 2010) (8:24)
03. The Journey Back (of "Epsilon 2", 2014) (6:07)
04. Modus Operandi 7 (previously unreleased, 2014) (7:17)
05. Becoming (Reprise) (of "V.O.Z.", 2012) (6:43)
06. Astral Dream (of "Ataraxia", 2010) (7:32)
07. Rise To The Surface (of "V.O.Z.", 2012) (6:10)
08. Skies Clear (of "V.O.Z.", 2012) (3:30)
09. Doorways (of Epsilon 1", 2014) (7:46)
10. Hyperbole (of "V.O.Z.", 2012) (9:14)
Total Time: (70:59)

Bonus Tracks (HQ Version only)
11. Algol (of "Proximal Distance", 2010) (7:52)
12. Rise (demo, previously unreleased, 2007) (9:20)
13. Phoenix Rising (of "Labyrinth", 2011) (14:24)
Total Time: (31:36)

Album představuje instrumentální verze skladeb Majestic z předchozích vydaných alb.

Skupina:
Jeff Hamel - Guitar, Keyboards
Mike Kosacek - Drums
Chris Hodges - Vocals (02,03,07,08)
David Cagle - Vocals (04,07)
Jessica Rasche (06)
Hosté:
Diskografie Epsilon 2
Vyšlo 16. srpna 2014, self-release

Seznam skladeb:
01. Epsilon IV – Generations (5:32)
02. Epsilon V – Eridanus (CH) (10:30)
03. Epsilon VI – Incandescence (CH) (7:48)
04. Epsilon VII – Ancient Echos (DC) (5:11)
05. Epsilon VIII – The Journey Home (6:09)
06. Epsilon IX – Welcome (JR) (2:14)
07. Epsilon X – Convergence (CH,DC) (11:56)
08. Epsilon XI – Rise (CH) (6:37)
09. Epsilon XII – Fade (6:07)
Total Time: (62:04)

Producer: Jeff Hamel
Mastered: Steve Carrao
Artwork: Jonathan Maurin

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards
Mike Kosacek - Drums, Percussion
Hosté:
Jessica Rasche - Vocals
Chris Hodges - Vocals (01)
Celine Derval - Vocals (02)
Marc Atkinson (Riversea, Nine Stones Close, Mandalaband) - Vocals (03)
David Cagle - Vocals (04,06)
Diskografie Epsilon 1
Vyšlo 23. dubna 2014, self-release

Seznam skladeb:
01. Chariots (11:10) (CH)
02. Mother Dearest (9:29) (CD)
03. Starlight (10:20) (MA)
Epsilon
04. Epsilon I - Event Horizon (8:42) (DC)
05. Epsilon II - Doorways (7:38)
06. Epsilon III - Samskaras (7:22) (DC)
Total Time: (54:41)

Produced: Jeff Hamel
Mastering: Steve Carrao at Sage Audio
Artwork: Jonathan Maurin

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards, Vocals
Gregg Johns - Guitars, Keyboards Vocals
Jessica Rasche - Vocals
Todd Sears - Drums
Jeremy Mitchell - Drums
Hosté:
Diskografie Proximal Distance
Vyšlo 15. února 2010,

Seznam skladeb:
01. Algol (7:52)
02. The Shaman (8:02)
03. Gypsy (11:22)
04. Contemplation (3:17)
05. Flashback To Now (A Hippy's Lament) (4:40)
06. Deep Space Intermission (5:35)
07. Leaves Fall (3:50)
08. Journey Of Truth (7:32)
09. Coherence (7:54)
10. Expanding Universe (14:15)
Total Time: (74:19)

"Proximal Distance" je spolupráce progresivních rockových skupin Slychosis a Majestic díky Greggu Johnsovi (Slychosis) a Jeffu Hamelovi (Majestic). V létě roku 2008 zahájili Gregg a Jeff spolupráci. Slychosis a Majestic byly podobného charakteru. Obě jsou typické multiinstrumentalistické "one man" kapely. Ačkoli obě kapely přivedly jiné hudebníky jako hostující umělce, umělecky i hudebně byly obě kapely velmi podobné ve stylu i v tom, jak fungovaly. Oba hudebníci se rozhodli vyzkoušet několik skladeb jako spolupráci prostřednictvím práce přes internet, nahrávání částí a zahájení v procesu skládání hudby. Ukázalo se, že jakmile se začalo formovat prvních pár nápadů, hudba byla solidní a začala se sama ubírat směrem, až z toho vzniklo album. Když se hudba formovala, rozhodli se Gregg a Jeff zapojit do projektu další talenty. Vokály si vzala zpěvačka Majestic Jessica Rasche. Na bicí a perkuse dva talenti z tábora Slychosis, Jeremy Mitchell a Todd Sears. Zpracování přebalu zajistil také umělec Slychosis Vladimir Moldavsky. Zvuk Proximal Distance, který vychází z progresivních vlivů Gregga i Jeffa, se podobá vlivům kapel Yes, Genesis, Pink Floyd, Saga a mnoha dalších ze 70. let a měl by potěšit i ty nejnáročnější posluchače progresivního rocku.

Skupina:
Jeff Hamel - Guitars, Keyboards, Vocals
Hosté:
Elzbieta - Flute (07)
Diskografie Majestic Sampler
Vyšlo 2009, MALS
Seznam skladeb:
01. Visions(Previously Unreleased)
02. Take My Breath Away(Previously Unreleased)
03. The Longing(Descension)
04. Tides(Descension)
05. At the Edge(Descension)
06. Maiden Voyage(String Theory)
07. Tonight(String Theory)
08. Restless(String Theory)
09. Mesmerize(Previously Unreleased)
10. Weak(Previously Unreleased)
Total Time: ()Zpět
  

Zpět
Oficiální stránky:
https://majesticsongs.com/
https://majesticsongs.bandcamp.com/
http://proximaldistance.com/blog/?page_id=33
http://www.azureth.com/
https://anchorsforairplanes.com/john-wooten
https://thegentlemanbadass.com/2019/05/29/john-wooten-from-fallujah-to-nashville/
http://www.jeremymitchell.name/index.html

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  4.12.2020 
Menu Poslední aktualizace: 4.12.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !