Lufeh Batera


Zpět
Lufeh Batera je projekt původem brazilského bubeníka, který vznikl v roce 2019 v Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy, jako skupina brazilských i amerických hudebníků. Tato skupina progresivních metalistů z Los Angeles v dubnu 2020 vydala nové album "Luggage Falling Down" a výsledky spolupráce je nemohly více potěšit. Těžká, složitá a sofistikovaná tapiserie aranžmá zahrnuje vlivy popu, progresivního metalu a brazilské hudby.

Lufe je brazilský bubeník s úspěšnou kariérou vystupující s mnoha místními slavnými kapelami a umělci, včetně jedné z nejznámějších kapel svého stylu, Oficina G3, kromě jiných.

V roce 2008 nahrál své první sólové album "Drummed In Classics", které jedinečným způsobem spojilo mix klasických skladeb s progresivním rockovým bubnováním. Album distribuované na DVD bylo nahráno živě a hostovali na něm na baskytaru Duca Tambasco, na kytaru s ním hrál Téo Dornellas (kytarista PG). Na této nahrávce bubeník kombinoval prvky rocku s klasickou hudbou a vystupoval s tímto repertoárem v několika hlavních městech země.

Od roku 2014, kdy se Lufe přestěhoval do USA, pokračoval ve své hudební kariéře, jež začala na Floridě, kde vystupoval s Kristo Reggae a Big Pine Bans. Lufe se v roce 2016 účastnil Blue Man Group Drum Off, kde získal privilegium, aby se zúčastnil velkého finále v Las Vegas a byl vybrán jako jeden z pěti nejlepších bubeníků v soutěži. Poté se přestěhoval do Los Angeles v Kalifornii, kde se stal oficiálním bubeníkem Kenny Shipmana. Nyní v roce 2020, Lufeh nahrál své vysoce očekávané druhé album "Luggage Falling Down", které získalo velkou pochvalu od recenzentů a označilo jej za mix brazilské hudby, hudby Rush a Dream Theatre. Deska vyšla pod názvem projektu Lufeh Batera a podíleli se na ní další hudebníci klávesy Gera Penna, basista Duca Tambasco, zpěvák Dennis Atlas a kytarista Teo Dornellas.

Všechno to začalo návštěvou Lufeho v domě kytaristy Teo Dornellas, poté schůzkou v domě Duca Tambasco a brzy se ocitli ve studiu Lord G. O několik měsíců později již měli 8 skladeb složených a připravených k nahrávání, když se seznámili Dennisem Atlasem, který se připojil se svými vokály. Poté odcestovali do Kalifornie na NAMM, což byl nezapomenutelný výlet včetně představení skladeb. Stali se z nich všech noví přátelé a nahrávání bylo velice zábavné a celý tým se na projektu podílel s velkou profesionalitou. A nutno říci, že výsledná nahrávka překvapila.

Album je melodické, hodně energické a agresivní. Se silným jazzovým základem a klasickou muzikálnosti poskládala kapela s metalovou hranou jedinečný melodický příběh. Tito progresivní metaloví válečníci se stali skutečnými magnáty struktury písní a na celém albu se vyznačují vysoce propracovanými odbornými znalostmi v oblasti tvorby hudby, která je podmanivá k poslechu, návykově technická a povznášející. Jedná se o vyzkoušenou, ale úspěšnou první nahrávku pro tyto nedávno zformované hudebníky do kapely, kteří spolu žili dva týdny ve studiu. Tato neohrožená parta, která ztratila původního zpěváka měsíc před začátkem nahrávání, nalezla novou naději u Dennise Atlase, který ke zbytku kapely okamžitě zapadl. Toto pouto mezi členy lze vidět na jejich doprovodných videích spolu s jejich vysokou energií a schopností hrát.


Sestava kapely na nahrávce a pro živá vystoupení:
Gera Penna - Keys, Duca Tambasco - Bass, Dennis Atlas - Vocals, Teo Dornellas - Guitar, Lufeh Batera - Drums

Bubeník Lufeh Batera sdělikl svůj pohled na novou cestu, kterou se kapela ubírá: "Pro ty, kteří znají mé bubnování," řekl Lufe, "...si všimnou spousty prvků, které vyjadřují můj styl bubnování, ale také uvidí jiného zralejšího hudebníka se spoustou vlivu brazilské hudby," kombinující kontrabas, se swingem a podivnými rytmy." Celá kapela, která byla po dva týdny v oblasti Los Angeles, zůstala pohromadě, aby nahrála album, navštívila NAMM a ověřila si je při živých koncertech. Osm skladeb po celé délce bylo přizpůsobeno tomuto vydání, každá skladba byla považována za společné mistrovské dílo.

První singl z alba "Find My Way" dostal video, které jasně ukazuje vášeň a energii, kterou tito hudebníci ztělesňují. Batera vysvětluje obraz představovaný touto písní: "Je to slovníková definice filmové zahajovací show s vysokou energií. Zavřete oči a poslouchejte tuto píseň a uvidíte, jak světla zasáhnou pódium, když první kytarové pohlazení vykřikne, když se kapela dotkne "úvodních tónů". Píseň také obsahuje metricky dezorientující instrumentální část a poetické texty o proměňování snů do reality."

Zpět
Členové:
Lufeh Batera - Drums (2019-present)
Duca Tambasco - Bass (2019-present)
Teo Dornellas - Guitars (2019-present)
Gera Penna - Keyboards (2019-present)
Dennis Atlas - Vocals (2019-present)
Bývalí členové:


Členové Lufeh Batera
(rodné jméno Luís Fernando Pereira)
(přezdívka Lufe)
(Narozen 2. prosince 1972, São Paulo, São Paulo, Brasil)
Bass


Luis Fernando, známější jako Lufe, je brazilský bubeník, známý čtyřletým působením v křesťanské rockové skupině Oficina G3.

Lufe, který se narodil v Sao Paulu, žil prvních osm let svého života v hlavním městě Sao Paula Na bicí začal hrát, když mu bylo pouhých 7 let při docházce na své první kurzy. V 8 letech se jeho rodina přestěhovala do Iguape, SP, kde studoval hudbu u Wilsona Grimaldiho. Po návratu do Sao Paula v roce 1992 se seznámil s Fucem, v té době bubeníkem Katsbarnea, který jej pozval, aby se stal členem této kapely, průkopníka národní gospelové scény.

Během svého krátkého pobytu v Katsbarnea nahrál Lufe dvě písně z alba "Cristo ou Barrabás", což byl jeden z největších úspěchů té doby. Jelikož byl Lufe ještě velmi mladý a nezkušený, po roce a půl opustil kapelu a pokračoval ve studiu hry na bicí jako samouk, aby mohl zdokonalovat své znalosti hry na bicí. Ještě během působení v Katsbarnea začal pracovat v zákulisí křesťanské hudby a pomáhal jako roadie kapelám jako Resgate, Oficina G3, Renascer Praise atd.

V roce 1993 se setkal s hudebníky Déio a Duca Tambasco a založil s nimi kapelu Anno Domini. Současně dostal pozvání spolupracovat jako doprovod se zpěvákem Rodem Mayerem. Krátce poté, co se připojil ke křesťanské kapele Renascer Praise, s nimiž nahrál pět alb "Renascer Praise 2", "Renascer Praise 3" (první živé), "Renascer Praise 4, 5 a 6".

V roce 2000 se stal členem skupiny Patmos a vydal album "Aperte o Play", dokud nebyl s odchodem Waltera Lopese z Oficiny G3 pozván do skupiny jako nezávislý hudebník. S Oficina G3 nahrál od roku 2005 dvě alba, "Humans" z roku 2002 a "Beyond What Eyes Can See". Kvůli osobním problémům Lufe s kapelou Oficina G3 přestal spolupracovat.

Kromě toho, že Lufe působil v křesťanských kapelách, spolupracoval mimo jiné také s Nelsonem Nedem, Marou Maravilhou, Rickem Pantojou, Maurílio Santosem, Jimenou, PG, Renato Jawem, Adhemarem de Camposem, Abrahanem Laborielem, Philem Driscollem.

V roce 2008 vydal "Drummed on Classics", své první sólové dílo, kde bubeník Luis Fernando (Lufe) vytvořil jiný styl poslechu Great Classics klasické hudby v nové masce propracovanějších aranžmá na bicí. Album distribuované na DVD bylo nahráno živě a hostovali na něm na baskytaru Duca Tambasco, na kytaru s ním hrál Téo Dornellas (kytarista PG). Na této nahrávce bubeník kombinoval prvky rocku s klasickou hudbou a vystupoval s tímto repertoárem v několika hlavních městech země.

V současné době je Lufe kromě svého projektu i bubeníkem progresivní metalové skupiny Opus V.
Členové Duca Tambasco
(celým jménem Eduardo Tambasco)
(Narozen 15. dubna 1976, São Paulo, São Paulo, Brazílie)
Bass


Duca je brazilský hudebník a hráč na basu a kontrabas. Duca Tambasco se narodil v hudební rodině v roce 1976 a je znám z působení v nejdůležitější a nejúspěšnější křesťanské rockové skupině v Brazílii jménem Oficina G3. Působil také v Renascer Praise.

Duca Tambasco se narodil v křesťanské rodině a spolu se svými bratry Rodrigem a Déio Tambasco (bývalý kytarista skupiny Katsbarnea) byl od dětství veden k hraní hudby. Jeho starší bratr jej defacto přivedl ke hře na basu, aby jej doprovázel při bohoslužbách pastorovaných jeho otcem. Na kontrabas začal hrát, když mu bylo osm let. Jako teenager hrál v několika kapelách, mezi nimi Anno Domini, kde hrál se svým bratrem Déiem Tambascem a bubeníkem Lufem. Během dospívání rozvíjel svoji techniku a muzikálnost a za relativně krátkou dobu dosáhl působivé úrovně kvality svého hraní.

V 18 letech v roce 1994 nastoupil do skupiny Oficina G3, kde na pozvání bubeníka Waltera Lopese nastoupil na místo bývalého basisty Wagnera Garcíi. Ve stejném roce se Duca jako speciální host podílel na nahrávání CD alba "Nada É Tão Novo, Nada É Tão Velho", protože skupina plánovala jako bonus zaznamenat další skladby. Stojí za zmínku, že album již mělo vinylovou verzi z roku 1993. O dva roky později nahrál s Oficinou G3 album "Indifença" a od té doby je Duca Tambasco oficiálním členem kapely. Duca je basista a hlavní doprovodný zpěvák kapely a podílel se na všech albech skupiny kromě debutového. Zajímavostí, kterou Duca vypráví je, že jedny z prvních koncertů s Oficina G3 byly v Uruguayi a poté v Argentině, a vtipkuje o tom: "Sotva jsem opustil své rodiště, první zkušenost, kterou jsem měl s kapelou, bylo hraní s mezinárodní zkušenosti."

Kromě pauzy to bylo 23 let hraní s Oficina G3. Duca se také několikrát podílel na gospelové hudbě, například na DVD "ID3" zpěváka Thallese Roberta a na DVD "Princípio" od Leonarda Gonçalvesa. Celá tato pouť z něj učinila jednoho z nejznámějších a nejuznávanějších hudebníků gospelu i sekuláře. Jeho životopis zahrnuje i účast na Rock In Rio a ocenění v Latin Grammy (největší hudební cena v Latinské Americe). V roce 2018 zahájil Duca Tambasco kurz Gravidade, což je 100% online kurz výuky na kontrabas.
Členové Teo Dornellas
(celým jménem Théodor Dornellas)
(Narozen ***)
Guitars


Téo Dornellas je brazilský instrumentalista znám svým působením s křesťanskými hudebníky a umělci, jako jsou PG, David Quinlan a Thalles Roberto. Téo je působí jako hudebník, producent, kytarista, učitel a sólový umělec.

Ve třinácti letech ve městě Araçatuba zahájil svou kariéru jako hudebník, hrál v kostelech a založil několik kapel. O dva roky později pracoval s kapelou Kadoshi, jednou z nejznámějších v té době, kde působil osm měsíců. Později se věnoval instrumentálnímu rocku.

Po studiu hudební výchovy a hraní instrumentálního rocku začal Dornellas spolupracovat s PG, v té době bývalou ex-zpěvačkou skupiny Oficina G3 na jejím debutovém albu "Adorace", které získalo zlatou desku od ABPD, a na jejich následujících deskách. V roce 2008 spolupracoval s bubeníkem Lufem na jeho sólovém projektu "Drummed Of Classics".

V roce 2010 byl pozván Davidem Quinlanem, aby se připojil k jeho kapele, ale protože měl potíže s přesunem do Belo Horizonte, ukončil spolupráci s tímto hudebníkem.
Členové Gera Penna
(celým jménem Gera Geraldo Penna)
(Narozen ***)
Keyboards


Geraldo Penna je brazilský hudební producent, aranžér a hudebník, který je nejznámější svým působením v kapele Oficina G3. V současné době působí i jako hráč na klávesové nástroje v kapele Lufeh Batera.

Už jako dítě se naučil hrát, později se stal klávesistou v rockových kapelách a trumpetistou. V 90. letech založil hudební produkční společnost, která vlastní studio Lord G, v němž nahrál alba několika hudebníků z křesťanské hudební scény.

Alba "Beyond What The Eyes Can See" (2005) a "Elektracustika" (2007), produkovaná Geraldem, byla nominována na cenu Latin Grammy. Rovněž se onjevil na albech hudebníka Déio Tambasco "Novos Rumos" (2004) a skupiny Praise Machine "Ponto Alto" (2004).

S kapelou Oficina G3 nahrál a produkoval alba:
2007 "Elektracustika"
2005 P"Além do que os Olhos Podem Ver"
2002 "Humanos"
2000 "O Tempo"
1998 "Acústico"
Členové Dennis Atlas
(Narozen ***, Los Angeles, California, USA)
Vocals


Dennis Atlas je hudebník, skladatel a performer, který v současné době řídí několik svých vlastních hudebních projektů. Spolupracoval a napsal mnoho hudebních skladeb a písní v různých stylech. Jeho velkým pěveckým vzorem je třebas James LaBrie z Dream Theater.

Celý život studuje hudbu a už od osmi let bere hodiny klasického klavíru. Jako osmnáctiletý si Dennis osvojil dovednosti ve svém vystupování a kompozici, hry na klávesy, zpěv a další nástroje. Rád tráví dny psaním hudby se svými původními projekty a zdokonalováním svých výkonnostních schopností a herních schopností s cover materiálem. Je znám svou nadměrně energickou a někdy hyper osobností a přítomností v jakémkoli prostředí. Ve svém ideálním stavu se ocitne, když je na pódiu za rotujícími klávesami se svými největšími přáteli, kterými jsou jeho spoluhráči.

Od roku 2010 nahrává pod vlastní hlavičkou Dennis Atlas Music (Keyboardist, Singer, Composer, Actor). Od roku 2012 je členem kapely STYXOLOGY (Styx Tribute Band), což je cover kapela pro repertoár amerických STYX, kde hraje na klávesy a zpívá. Je rovněž členem kapely INITIATOR nebo od září 2015 vystupuje s cover kapelou prog rocku ProgWorld, s tributní kapelou Ridin The Storm Out kapely Reo Speedwagon. Od června 2020 je rovněž zpěvákem kapely Arch Allies.

V roce 2018 se objevil i na tributní nahrávce kapely Yes s názvem "Yesterday And Today - A 50TH Anniversary Tribute To Yes", kde se objevil ve společnosti hudebníků jako Jon Davison, Billy Sherwood, Tony Kaye, Robert Berry, Francis Dunnery, Nick D'Virgilio, Geoff Downes, Steve Hackett, Marco Minnemann, Tom Brislin, Derek Cintron a Jay Schellen. Kromě představení před stovkami nadšených diváků si Dennis také rezervoval profesionální herecké pozice v Nickelodeonu a v různých reklamách.

Zpět
Studiové desky:
2020 Luggage Falling Down
2008 Drummed On Classics
Ostatní nahrávky:Nahráli:
Lufeh Batera - Drums
Dennis Atlas - Vocals
Teo Dornellas - Guitars
Duca Tambasco - Bass
Gera Penna - Keyboards
Hosté:
Diskografie Luggage Falling Down
Vyšlo 17. dubna 2020,

Seznam skladeb:
01. Find My Way (4:25)
02. The Unknown (3:36)
03. Doors (4:06)
04. Trial Of Escapade (4:24)
05. My World (4:52)
06. End Of The Road (4:05)
07. Escape (4:03)
08. The Edge (4:04)
Total Time: (33:35)

All songs lyrics written: Josh Kim
Produced: Gera Penna
Mixed: Adair Daumfebach
Mastered: Adair Daumfebach
Album Artwork: Gera Penna
Toto album je mixem brazilského hudebního vlivu, doplněného vlivy Rush a Dream Theater. Album je sofistikované, progresivní a rafinované, progresivně metalové, které natočila v Los Angeles skupina Lufeh Batera, což je skupina brazilských a amerických hudebníků, a vytváří příjemný zážitek, který se táhne jazzovými styly, heavy metalovými základy, a rytmickými brazilskými vlivy. Vydání "Luggage Falling Down", které vyšlo v dubnu 2020, bylo pro ně zkušební, ale úspěšnou první nahrávkou shromážděných hudebníci, kteří spolu žili dva týdny ve studiu. Při ztrátě původního zpěváka měsíc před začátkem nahrávání našla neohrožená parta naději u Dennise Atlase, který ihned dokonale zapadl ke zbytku kapely. Toto jiskření mezi členy lze vidět na jejich videích spolu s jejich vysokou energií a talentem pro vystupování. "Luggage Falling Down" je jedinečný melodický příběh, který je završen singlem "The Edge".

Skupina:
Lufeh Batera - Drums
Teo Dornellas - Guitars
Duca Tambasco - BassHosté:
Diskografie Drummed On Classics
Vyšlo 2008,

Seznam skladeb:
01. Eine Kleine Nachtmusik (W.A. Mozart) ()
02. Badinerie (J.S. Bach) ()
03. Hungarian Rapsody (Franz Liszt) ()
04. Firebird (Igor Stravinsky) ()
05. Turkish March (W.A. Mozart) ()
06. Night On The Bald Mountain (Modest Mussorgsky) ()
07. Summer (Antonio Lucio Vivaldi) ()
08. Spring (Antonio Lucio Vivaldi) ()
09. Revolutionary (Frederyk Franciszek Chopin) ()
10. 25th Symphony (W.A. Mozart) ()
11. Only Way ()
12. Victory On The Cross ()
13. Psalm - 144 ()
Total Time: (32:35)

"Drummed On Classics" je první sólové album Lufeha, které vyšlo v roce 2008 a je mixem progresivního rockového bubnování a klasických skladeb.

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
http://www.lufehband.com/
https://www.facebook.com/lufehbatera/?ref=page_internal
www.dennisatlas.com


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  5.9.2020 
Menu Poslední aktualizace: 5.9.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©