Landmarq - progressrock.cz
       
   

Příběh anglické progresivní kapely Landmarq se datuje od roku 1990, kdy vznikla z kapel Quasar a Artemis. Landmarq založili Steve Leigh na klávesy, Uwe D'Rose na kytaru (oba Quasar) a basista Stevem Gee (ex-Artemis). Steve Leigh a Uwe skládali materiál už nějakou dobu společně a líbila se jim myšlenka předvádění jejich materiálu naživo. Steve a Uwe předtím hráli ve skupině Quasar a další člen této kapely, Dave Wagstaffe, se rozhodl přidat se k nim a Landmarq se zrodili. Jako zpěvák s nimi působil v počátcích Bob Daisley. Po několika obměnách sestav, se v ní jako zpěvák objevil Damian Wilson z Blue Heat Project a budoucích Threshold. Od svého založení vydali zatím deset alb, z nichž čtyři byla nahrána živě na různých koncertech ve Velké Británii a jinde v Evropě.

V roce 1991 nahráli několik ukázek pro nizozemskou značku SI Music a skupina byla požádána, aby přispěla jednou skladbou na kompilační album SI "10th Anniversary". Bob Daisley se ale rozhodl vrátit k jednodušším rockovým kořenům a kapelu opustil. Pro nahrávání byl přijat herec a zpěvák Rob Lewis-Jones, který se pak objevil ve skladbě "Suite St. Helen's". Rob váhal zda dát k ledu svoji hereckou kariéru, nakonec se rozhodl zůstat s kapelou. Zajímavostí je, že se na stejné kompilaci se sólově představila ve skladbě "Escape" i Tracy Hitchings, jejich budoucí vokalistka. Tracy byla dokonce dříve oslovena, zda se nechce ke kapelepřipojit, jenže ona právě u SI vydala své debutové sólové album, což považovala za nepatřičné a tento nápad vetovala. Nicméně ani Rob Lewis-Jones dlouho nezůstal. Kapela byla později oslovena labelem SI, aby nahrála své vlastní album, ale v tuto chvíli neměli žádného zpěváka. Karl Groom, který měl album produkovat, doporučil Damiana Wilsona, se kterým dříve spolupracoval na projektu Blue Heat. Damian byl osloven a okamžitě souhlasil, že se připojí ke skupině. Dříve pracoval Damian jako sólový umělec, v duetu se svým bratrem Paulem a byl také členem skupiny s názvem Orphic Soup.

Původně podepsali smlouvu s nizozemskou nahrávací společností SI Music, ale poté založili vlastní label Synergy Records. Skupina se etablovala ve světě progresivního rocku, i když jejich styl se může rozšířit i na albově orientovaný rock, melodický rock, hard rock a i s mírně jazzovým nádechem.

První album "Solitary Witness" vyšlo v roce 1992 a rychle následovalo evropské turné. Po tomto turné se Damian na chvíli připojil k Threshold, aby nahrál jejich první album, které vedlo k tomu, že jej společnost Classic Rock Society zvolila "mužským zpěvákem roku".

"Infinity Parade" bylo druhým albem, které Landmarq vydal pod značkou SI a se zpěvákem Damianem Wilsonem. Opět následovalo propagační turné. Dvě alba s Damienem Wilsonem "Solitary Witness" a "Infinity Parade", s produkcí Clive Nolana, kráčela v neo-prog rockých se silnými odkazy na Camel. Krátce nato na konci roku 1992 byla však Damianovi nabídnuta změna, aby se připojil k lucemburské kapele La Salle, která již byla velmi dobře zavedená a působili v ní Neil Murray (Whitesnake), David Palmer (Jethro Tull) a Guy Fletcher (Dire Straits). Zatímco ostatní členové Landmarq viděli, že se jedná o vynikající nabídku pro Damiana, věděli, že bude těžké za něj najít náhradu. Po mnoha konkurzech kapela objevila Iana "Moon" Goulda, jehož silný vokální styl byl nazkoušen právě včas na vystoupení v londýnském klubu Marquee s Pendragon a poté se vydali do Holandska na "2. Uden Progressive Rock Festival", kterého se účastnili i Steve Hackett, IQ, Porcupine Tree a mnoho dalších. "Moon" strávil rok s kapelou a odehrál různé koncerty ve Velké Británii a Nizozemsku. Společnost Classic Rock Society jej v roce 1993 také označila za "zpěváka roku". Mezi skupinou a Ianem ale brzy došlo k hudebním neshodám a netrvalo dlouho a znovu se ocitli bez zpěváka.

V tomto okamžiku byli S.I. na pokraji fúze s Roadrunner Records, třebaže pověsti se vkradly ke skupině již dříve o finančních probléch. Po zvážení alternativ bylo přijato obtížné rozhodnutí riskovat, že půjdou s S.I. i na třetí album s lákadlem většího prodeje alb, které by Roadrunner mohl přinést. Landmarq pro své třetí album "The Vision Pit" povolal znovu Damiana Wilsona. S La Salle se to nevyvíjelo zcela hladce a Damian byl docela šťasten, že se mohl vrátit do Landmarq. Deska "The Vision Pit" vyšla na S.I./Roadrunner v roce 1995 a nahrávala se stejně jako u předchozích dvou nahrávek, v Thin Ice Studios s produkčním a technickým týmem Clive Nolan a Karl Groom. Navíc byl přiveden i Rob Aubrey, známý pro jeho práci s IQ a Jadis, který nahrával bicí a kytary. Na mastering dohlížel Clive Nolan ve světově proslulém Abbey Road Studios v Londýně, kde byl u ovládání šéf masteringu Chris Blair.

Později v roce 1995 dostali Dave, Uwe a Steve Gee nabídku založit doprovodnou kapelu Johna Wettona pro některá vystoupení v Holandsku a Německu, kde hráli písně od kapel Asia, King Crimson ve Velké Británii a z Johnova vysoce uznávaného sólového albam "Battle Lines". Martin Orford (IQ, Jadis) se připojil na klávesy a flétnu, protože Steve Leigh byl vážně nemocen. K doplnění sestavy se Tracy Hitchings připojila k doprovodným vokálům ještě předtím, než se připojila k Landmarq. Kapela odehrála několik velmi úspěšných koncertů na závěr "posledního běhu" Johnova světového turné. Set zahrnoval m.j. i písně od Asia "Heat Of The Moment", "Only Time Will Tell", "Sole Survivor" plus materiál od King Crimson a UK a také Johnův sólový materiál včetně písní "You'n Not The Only One", "Crime Of Passion", "Hold Me Now" a mnoha dalších.

Dva týdny po návratu domů byli Landmarq opět v Evropě, aby propagovali svoji třetí desku "The Vision Pit". Zatímco skupina v Evropě propagovala nejnovější CD, objevily se zvěsti, že s SI Records není vše v pořádku. Poté se ukázalo, že je to pravda, a během krátké doby se kapela ocitla bez nahrávací společnosti nebo jakýchkoli distribučních prostředků, než byly vyřešeny soudní záležitosti.

Během tohoto období si Damian našel čas na dokončení svého vlastního alba, na kterém už nějakou dobu pracoval ve studiu bubeníka Kenneyho Jonese. Zpěvák Damian Wilson opustil kapelu po třech velmi dobře přijatých albech, aby se soustředil na svou sólovou kariéru. Jeho sólová deska "Cosmas" vyšla v roce 1997. Steve Leigh se zapojil do psaní filmové hudby a Steve Gee a Uwe D'Rose pokračovali v psaní nového materiálu pro čtvrté album.

V tomto okamžiku, navíc po rozpadu nahrávacího labelu a defenitivním odchodu Damiena na sólovou dráhu, se Landmarq rozhodli radikálně změnit jejich zvuk a přijali v roce 1998 dlouholetou přítelkyni kapely Tracy Hitchings, která dříve zpívala s kapelou Quasar. V roce 1998 byla Tracy Hitchings požádána, aby se připojila ke skupině jako zpěvačka a nazpívala jako sólistka čtvrté studiové album. Čtvrté album s názvem "Science Of Coincidence" bylo nahráno s producentem Mikem Stobbie (Natalie Imbruglia, John Wetton, Pallas a mnoho dalších) a vyšlo na vlastním nově vytvořeném labelu Synergy. Masteringu byla věnována další návštěva Abbey Road v roce 1998, tentokrát pod dohledem Steva Rooke.

Desátý rok existence Landmarq (2000) se ukázal být i něčím výjimečným, protože kapela hrála poprvé na Whitchurch Festival v Hampshire v Anglii. Další "nej" byla skutečnost, že ve Whitchurch odehráli i krátký akustický set. Poprvé také hráli show v Itálii (Milán) po boku krajanů Jadis a Cast z Mexika, kteří od té doby pozvali Landmarq hrát poprvé na vlastní každoroční festival Baja Prog, který se konal v Mexicali, Baja Kalifornie Mexiko, ve dnech 28. února až 3. března 2001.

Landmarq koncertovali ve Velké Británii, Nizozemsku, Německu, Belgii, Francii, Polsku a Itálii. Jejich vůbec první cesta do USA se uskutečnila v říjnu 2000 na festival ProgDay 2000 v Severní Karolíně. Přehlídku propagoval a každoročně organizoval Peter Renfro. Po návratu do Evropy se kapela objevila na festivalu Prog-Sud v Marseilles. Landmarq také hráli speciální vystoupení s nově reformovanými prog veterány 70. let Greenslade a také se opětovně vrátili do anglického Rotherhamu na Spring Rock Festival 2000 pořádaného Classic Rock Society. Kapela se také vrátila do Holandska, aby hrála na místě zvaném De Lantaarn v malém nizozemském městečku Hellendoorn. Vystupovali rovněž jako doprovod i jako headlineři na různých festivalech a hudebních místech. Kapela spolupracovala s mnoha známými umělci včetně Marillion, Focus, John Wetton (Asia, King Crimson, Roxy Music), Steve Hackett (ex-Genesis), Hugh McDowell (ELO, Wizard), Nik Turner (Hawkwind), Annie Haslam (Renaissance), IQ, Pendragon, Arena a dokonce i Suzi Quatro. Kromě silných turné po Evropě a Americe se Landmarq dostali na další teritoria po celém světě, a to až do Ruska, východní Evropy, na Dálný východ a do Austrálie prostřednictvím různých článků v časopisech a webzinech, rozhovorech, rozhlasového vysílání a také CD kompilací od různých hudebních časopisů.

Po odehrání spousty koncertů ve Velké Británii a Evropě v letech 1998/19999, včetně koncertů s Marillion a Threshold, nashromáždili Landmarq svoji sbírku živých nahrávek a vydali své první živé album s názvem "Thunderstruck". Album bylo kolekcí nového a starého materiálu převzatého z výše zmíněných koncertů z let 1998-1999 s několika překvapivými doplňky. Další živé nahrávky byly uchovány pro druhý živý set, který poté vyšel v roce 2002 pod názvem "Aftershock" spolu s vydáním prvních dvou CD na Synergy.

V roce 2001 začal bubeník Dave spolupracovat s Ken Hensleym (ex-Uriah Heep) a objevil se na jeho albu "Running Blind" a na jeho vystoupení na Sweden Rock Festival, kde s ním bylo natočeno i DVD.


Konec roku 2002 přinesl pro Landmarq zásadní změnu, když se spoluzakladatel a klávesista Steve Leigh rozhodl odejít z kapely a přestěhovat se do Španělska. V překvapivé shodě náhod byl Steve nahrazen klávesistou jménem Gonzalo Carrera, pocházejícího v odstatě ze severozápadního Španělska! Gonzalo předtím pracoval se španělskou prog-rockovou kapelou Galadriel, tributní kapelou Yes Fragile, Huw Lloyd-Langtonemr (ex-Hawkwind), Clive Bunkerem a Glen Cornickem (oba ex-Jethro Tull). Zároveň byl ve stejném roce Dave Wagstaffe pozván hrát na CD Olivera Wakemana "3 Ages Of Magic" společně s kytaristou Yes Stevem Howem. V lednu 2003 se Landmarq vydali na turné po Velké Británii s dalšími daty v Holandsku. Mezi těmito koncerty měla kapela dvojité vystoupení s legendární holandskou kapelou Focus na místě TheUnderworld v Londýně. Landmarq měli to štěstí, že se s nimi objevil velmi speciální host, a to violoncellista Hugh McDowell (ELO a Wizzard). Ke skupině se připojil také francouzský saxofonista Laurent Hunziker (spolupráce se Supertramp) po dobu dvou britských koncertů, včetně již zmíněné show Underworld.

V roce 2004 proběhly pouze britské koncerty, včetně dalších s Focus. Kapela také dokončila psaní svého nového studiového alba. Steve Gee hrál na novém albu nově zreformované před-Yes kapely The Syn s původnímiěčleny Yes Pete Banksem a Chrisem Squire. Squire ale nebyl schopen pořídit záznam, a tak vstoupil do studia Steve. Chris Squire od té doby souhlasil s turné s novou sestavou skupiny The Syn, v níž působili později i Francis Dunnery (kytara) a Gary Husband (bicí). V lednu 2005 Tracy, Steve a Dave nabídli své služby charitativnímu projektu Prog Aid "All Around The World", jehož výtěžek putoval obětem asijské tsunami z roku 2004. Gonzalo a Dave byli připozváni ke spolupráci s původním kytaristou s The Nice Davy O'Listem. Landmarq v roce 2005 začali nahrávat své nové a páté studiové album, tentokrát pro nahrávací společnost Mystic.

Bohužel Gonzaloovy další hudební závazky se v této době ukázaly jako příliš obtížné k tomu, aby mohl pokračovat s Landmarq, takže skupina nucena najít náhradu. Měli to štěstí, když zjistili, že starý přítel z minulosti Mike Varty byl volný a byl i rád, že se mohl přidat ke skupině a propůjčit svůj talent. Prog fanoušci si již Mikea poprvé všimli jako koncertního hráče na klávesy s kapelou Shadowland. Ale jeho spojení s Landmarq poprvé začalo už před několika lety projektem s názvem Syren, který měl přesně stejnou sestavu hudebníků, jaká je nyní v Landmarq! V té době bylo dokončeno několik písní, z nichž nejpozoruhodnější byla "Entertaining Angels", kterou kapela hrála živě již několik let a která byla znovu nahrána pro nové album. Těsně před projektem Syren byl Mike klávesovým hráčem a skladatelem u alba Janison Edge "The Services Of Mary Goode" spolu se zpěvačkou Sue Element, na kterém také hrál na bicí Dave Wagstaffe. Hudba z tohoto alba byla soundtrackem k filmu Foiled, ve kterém Mike také hrál.

V průběhu roku 2005 kapela odehrála několik koncertů ve Velké Británii s Mikem, a vydali se i na jejich první cestu do Polska na koncert ve městě Katowice, který byl natáčen. První DVD kapely vyšlo v březnu 2006 pod názvem "Turbulence - Live In Poland" a obsahuje záznam natočený v divadle Wyspianski v Katovicích v listopadu 2005. DVD bylo vydáno polskou značkou Metal Mind Productions a získalo některé z nejlepších recenzí kapely vůbec. DVD také obsahuje množství bonusových materiálů, včetně zvukových a obrazových archivů, rozhovor s kapelou, obrovskou fotogalerii a mnoho dalších zajímavostí.

Vážná událost zasáhla Landmarq v roce 2007, když zpěvačka Tracy Hitchings odhalila, že jí byly diagnostikovány dvě formy rakoviny. Byla to velká rána pro všechny - v neposlední řadě i pro samotnou Tracy - a probíhající nahrávání dalšího alba kapel bylo pozastaveno. Naštěstí po přísném režimu holistické a dietní léčby a naprostém odhodlání se Tracy dokázala vypořádat se svým stavem a po dalších testech dostala diagnózu "vše čisté". Mezitím se Tracy vzchopila i ve své mysli, těle i hlase a vrátila se do studia, aby dokončila finální vokální stopy nového alba Landmarq.

V letech 2008-2009 byli někteří členové Landmarq zapojeni do dalších projektů, včetně bubeníka Davea Wagstaffeho, který se připojil ke kapele Wishbone Ash Martina Turnera na několik rozsáhlých turné po Velké Británii a Evropě. Klávesista Mike Varty také cestoval s bývalým bubeníkem Marillion Mickem Pointerem na jeho výroční koncerty "Script For A Jesters Tour".

Po několikaleté vynucené pauze od roku 2009 kvůli špatnému zdravotnímu stavu, se Landmarq znovu objevili na prog scéně v lednu 2012 vydáním jejich netrpělivě očekávaného pátého studiového alba "Entertaining Angels", speciální edice dvou CD. To se ukázalo jako vítězný návrat pro kapelu, protože obdržela mnoho zářivých recenzí od fanoušků i hudebního tisku. Na její vydání navázalo "Angels On Tour", sérií živých koncertů v letech 2012-2013, během níž se Landmarq představili na různých festivalech a místech ve Velké Británii, Nizozemsku, Belgii a Německu, kde došlo k jejich velkému uznání a obdrželi několik vynikajících recenzí.

Hlavní změna pro Landmarq pak nastala v polovině roku 2012 s oznámením, že kvůli střetu zájmů a živým datům původní bubeník Dave Wagstaffe opouští kapelu, aby se plně připojil k Martinovi Turnersovi a Wishbone Ash. Ačkoli kapela pochopila a respektovala Daveovo rozhodnutí, pro Landmarq to byla zjevně překážka a uvědomili si, že musí rychle jednat, aby Davea nahradili a pokračovali v propagaci nového alba. Po sérii konkurzů v Londýně skupina nakonec přijala bubeníka Daniela Martina, absolventa Drum Tech a zázračného bubeníka. Ačkoli byl o něco mladší než zbytek kapely, Daniel byl vychován k poslechu různých rockových a progrockových kapel a umělců a ukázal se jako důstojná náhrada. Poté, co se naučil úplně nové album a zapadl velmi dobře, pustili se Landmarq do série britských termínů v listopadu 2012. Velmi pozitivní komentáře, které kapela obdržela jak na svých koncertech, tak následně na Facebooku, Twittteru, e-mailu atd., svědčí o tom, že Landmarq se na scénu vrátil v plné parádě.

V návaznosti na jejich koncerty v roce 2012 pokračovali Landmarq ve svých živých vystoupeních nazývaných "Angels On Tour" s více britskými a evropskými termíny až do roku 2013, včetně rockových festivalů Cambridge a Summer's End ve Velké Británii a Rock Itervoort Festival v Holandsku.

V průběhu let 2014-2015 vyšlo více nových produktů, včetně vinylového vydání "Entertaining Angels" (sada s 2LP). Také dlouho očekávané kompilační album s názvem "Origins - A Landmarq Anthology - 1992-2014" (2CD set), které obsahuje zpěváky Tracy Hitchings i Damiana Wilsona. Skladba "Origins..." obsahují i jednu zcela novou skladbu s názvem "Origins".

K zásadní změně sestavy došlo poté v roce 2018, kdy kvůli přestěhování v obou případech zpěvačka Tracy Hitchings a bubeník Danny Martin samostatně učinili obtížná rozhodnutí o odchodu z Landmarq. Kytarista Uwe D'rose, klávesista Mike Varty a basista Steve Gee se rozhodli pokračovat v psaní nového materiálu pro navrhované nové album a zároveň zahájit hledání náhradníků Tracy a Dannyho. Po sérii konkurzů se kapela znovu uvedla v plné síle a přijala nového zpěváka Wolfa Campena a bubeníka Andyho Allena, kteří byli přímo v sérii intenzivních zkoušek v rámci příprav na řadu živých vystoupení.


Od té doby se Landmarq vrátili na scénu díky některým skvělým výkonům, včetně vystoupení na festivalu Summer's End Progressive Rock Festival 2018 a nesmírně úspěšnému večeru s Atomic Rooster v Dagenham Roundhouse (2019), plus show pro The Classic Rock Society a The 1865, kde ze všech obdrželi vynikající recenze a komentáře.

Britská neo-prog rocková kapela Landmarq byla založena v roce 1990 a slaví v roce 2020 své 30. výročí. Kapela má rozsáhlý katalog, který dosud vydal celkem deset alb, z nichž čtyři byla živě nahrána na různých koncertech ve Velké Británii a jinde v Evropě, plus dvě oficiální koncertní DVD natočená v Polsku (2006) a Nizozemsku (2015).


Kvůli pandemii viru COVID-19 byly téměř všechny živé události a vystoupení prakticky zastaveny. Stejně jako u mnoha jiných kapel, umělců a živých umělců měl Landmarq v roce 2020 zrušeny různé koncerty. Doufejme však, že budou znovu naplánovány a budou pokračovat v roce 2021. Mezitím kapela pokračuje v psaní a nahrávání materiálu pro své další album a těší se na obnovení živých vystoupení v roce 2021 a následujících letech. Vystoupení s dvojitým titulkem s kapelou Prog Multi Story již byla potvrzena na The 1865 v Southamptonu.

Členové:
Uwe D'Rose - Guitars (1990-present)
Steve Gee - Bass, Vocals (1990-present)
Mike Varty - Keyboards, vocals (2005-present)
Andy Allen - Drums (2018-present)
Wolf Campen - Lead Vocals (2018-present)
Bývalí členové:
Tracy Hitchings - Lead Vocals (1996-2017)
Danny Martin - Drums (2012-2017)
Dave Wagstaffe - Drums (1990-2012)
Gonzalo Carrera - Keyboards (2002-2005)
Steve Leigh - Keyboards, Vocals (1990-2002)
Damian Wilson - Lead Vocals (1991-1993, 1995-1996)
Ian "Moon" Gould - Lead Vocals (1993-1995)
Rob Lewis-Jones - Lead Vocals (1990-1991)
Bob Daisley - Vocals (1990-1991)

1990-1991
1991-1993
1993-1995
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Steve Leigh - Keyboards
Rob Lewis-Jones - Vocals
Dave Wagstaffe - Drums
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - bass
Steve Leigh - keyboards
Dave Wagstaffe - drums
Damian Wilson - vocals
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Steve Leigh - Keyboards
Dave Wagstaffe - Drums
Ian "Moon" Gould - vocals
1995-1996
1996-2002
2002-2005
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Steve Leigh - Keyboards
Dave Wagstaffe - Drums
Damian Wilson - Vocals
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Steve Leigh - Keyboards
Dave Wagstaffe - Drums
Tracy Hitchings - Vocals
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Dave Wagstaffe - Drums
Tracy Hitchings - Vocals
Gonzalo Carrera - Keyboards
2005-2012
2012-2017
2018-present
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Dave Wagstaffe - Drums
Tracy Hitchings - Vocals
Mike Varty - Keyboards
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Tracy Hitchings - Vocals
Mike Varty - Keyboards
Danny Martin - Drums
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Mike Varty - Keyboards
Andy Allen - Drums
Wolf Campen - Vocals

Členové Uwe D'Rose
(Narozen 1957, Berlin, Germany)
Guitars


Uwe se narodil se v Berlíně. Jeho otec hrával v armádě na kytaru a Uwe už v 10 letech jsem začal hrát na jeho kytaru. Snažil se hrát nějaké melodie Beatles a občas i podivnou hudbu raných Pink Floyd, kterou slyšel v rádiu. Jelikož byl v té době Berlín obsazený, byl vystaven spoustě americké hudby a poslouchal také Rádio Luxemburg.

Ve 14 letech vytvořil experimentální kapelu Detonation. V té době se doslechl o německé kapele Nektar a pokusil se ji kopírovat. Vystupovali v mládežnických klubech a šlo jim to celkem dobře s ohledem na jejich dospívající roky. V té době přecházel z jedné kapely do druhé, kdy se názvy kapel měnily jako počasí, to bylo na začátku 70. let. V té době objevil kapely jako Camel, Genesis a Yes, které se staly jeho vzory. Byl jsem také silně ovlivněn klávesově orientovanými umělci jako Klaus Schulze a Tangerine Dream. Vždyckx se mu líbily chill-out/atmosférické zvukové scény, které se mu líbí dodnes.

V roce 1977 se přestěhoval do Anglie. Tam v roce 1980 založil kapelu s názvem Relay. Vydali singl s názvem "In Release" a intenzivně koncertovali. Hráli po celé zemi s různými outfity. Na konci 80. let se připojil ke Quasar, se kterými koncertoval po Velké Británii. Poté pomohl zformovat Landmarq zpět, když předtím hrál a nahrával s různými umělci jako John Wetton (King Crimson, Asia), Pete Gee (Pendragon), Elevation (Thomas Dolby, Jah Wobble), Hugh Lloyd Langton (Hawkwind), Kooch (Cyrus Khajavi, Worldmusic), Brian Willoughby (Strawbs), Hugh McDowell (ELO), Clive Nolan (Strangers on a Train, Arena), Bob Daisley (Bridges), Laurent Hunziker (saxofon u Supertramp).

Doprovázel také umělce jako Marillion, Focus, Suzi Quatro, Greenslade, IQ, Jadis, Arena, Ken Hensley, Threshold a nespočet dalších progressive rock outfitů.

Členové
(Narozen 1954, ***)
Bass


Steve začal svoji hudební kariéru již ve věku 10 let, kdy začal hrát na kytaru. V roce 1969 ve věku 15 let založil první seriózní kapelu Artemis, v níž začínal jako sólový a doprovodný kytarista a poté přešel na basovou kytaru. V letech 1973 až 1974 Artemis vystoupili v televizním programu "Music Alive" v ILEA-TV, kde byli m.j. představení také Franka Zappa, John Martyn a Kevin Coyn. GAMA Records, která je součástí Decca Records, viděla Artemis a chtěla s nimi podepsat smlouvu, neboť už měli Camel. GAMA uspořádala několik nahrávacích relací v Decca No. 1 Studio v Hampsteadu s podporou Camel. Podporovali také Capability Brown, Strider a absolvovali různá vystoupení na festivalech. Artemis skoro podepsali smlouvu s Decca Records, ale v té době se společnost rozhodla soustředit finance na hlavně na Camel.Následně se v roce 1975 Artemis rozpadli. V roce 1976 se Steve začal učit hrát na kontrabas, když dva roky studoval u soukromého učitele.

Od roku 1978 pobýval v Paříži ve Francii, kde nahrával a hrál na basu pro amerického zpěváka a skladatele Irva Mowreyho na jeho albu z roku 1979 "Continental Drift", produkovaném Karlem Beerem a představujícím různé britské, americké a francouzské hudebníky včetně britské kapely Bachdenkel. V letech 1978-1979 stále v Paříži hrál na basu s francouzskou popovou hvězdou Danyelem Gerardem na různých významných místech, včetně Paris Olympia v listopadu 1978, s jeho vlastním 21-členným orchestrem, který režíroval francouzský skladatel a aranžér Yvan Julien. Finále tohoto koncertu zahrnovalo na jevišti cirkusovou skupinu s artisty na visutém laně, akrobaty atd. Tento koncert byl natočen a zaznamenán pro zamýšlené vydání jako dvojité živé LP. Pracoval také na příležitostných nahrávkách s dalšími francouzskými umělci. V roce 1979 se zůčastnil Festivalu hudebního průmyslu MIDEM na jihu Francie, v Cannes a nedaleké Grasse, na podporu alba Irv Mowreye, "Continental Drift". Mezi čas strávený ve Francii patřilo také krátké období pouličního hraní s Irvem Mowreym a dalšími hraním na akustickou basovou kytaru v pařížském metru.

V roce 1983 již pomáhal formovat oceňovanou britskou country skupinu Firewater (1983-1989) se skotským zpěvákem a kytaristou Jimmy Nicholem a bubeníkem Billym Redifem. Hodně cestovali po Velké Británii a podepsali smlouvu s Magnum Records, která v roce 1986 vydala na svém labelu Sundown dobře hodnocené debutové album "Brand New Vintage". Album bylo kombinací coverů a originálního materiálu, včetně skladby "Lonely Road Café". Během této doby Firewater obdržel různá ocenění od mnoha country hudebních klubů ve Velké Británii za nejlepší kapelu roku (Band of the Year). Kromě basové kytary a zpěvu Steve také dva roky hrál ve Firewater na rytmickou a sólovou kytaru.

Firewater v roce 1987 podporovali a byl také doprovodnou kapelou pro americkou country zpěvačku a skladatelku Becky Hobbs na jejím turné po Velké Británii, které bylo mimořádně dobře přijato a vystoupení proběhla v Londýně, Manchesteru, Bristolu a jinde. Od roku 1989 se podílí na aktivitách kapely Landmarq. V roce 1995 spolu s Tracy, Uwem a Davem z Landmarq a Martinem Orfordem (ex-IQ) hrál na basu pro zpěváka a basistu Johna Wettona (ex-Asia, King Crimson, UK, Roxy Music atd.) na konci jeho The Chasing Dragon světového turné.

V roce 2000 byl přizván původním zakládajícím členem The Honeycombs, Martinem Murrayem, aby mu pomohl zformovat novou sestavu kapely z 60. let (např. skladba "Have I The Right"). Pro písničkářku a skladatelku Jeanette Murphy nahrával v roce 2002 ve studiu basové party pro její album "Sugar And Spice".


Rok 2003 Steve naplnil psaním a hraním s kapelou Landmarq, které vyvrcholily dvěma koncerty v Holandsku. Začátkem roku 2004 hrál na basu pro původního kytaristu Yes Pete Bankse v několika nahrávacích relacích, které vedly k oživení jeho předchozí kapely The Syn. V roce 2005 byl pozván spolu s Daveem a Tracy na příspěvek pro "All Around The World", oficiální singl ProgAID, který byl vydán v březnu 2005 a jehož výtěžek byl věnovám na pomoc obětem strašného zemětřesení a katastrofy tsunami, které tragicky zasáhly Jihovýchodní Asie dne 26. prosince 2004. CD se nahrávalo v Cardiffu 29. a 30. ledna 2005 a uvedlo se na něm mnoho hostujících hudebníků ze světa prog rocku.

Dalším projektem v letech 2005-2006 byl Audiovert, tříčlenná instrumentální kapela, která píše originální materiál zkomponovaný Paulem Greensteinem v jazz-fusion stylu, který tvořili Paul Greenstein (kytara, kytarový syntezátor, smyčky), David Bouet (bicí a perkuse) a Steve na různé druhy basy. V roce 2008 Steva kontaktoval bývalý spoluhráč Tony Lowe, který jej pozval hrát na basu ve skupině ESP pro vůbec první živé vystoupení k jeho albu "All Of The Above", což je koncepční album a živé akce s ekologickým a duchovním podtextem. Album bylo napsáno společně se zpěvačkou a skladatelkou Alison Fleming.

V poslední době kromě psaní a vystupování s Landmarq hraje také s jednou nebo dvěma dalšími kapelami, m.j. také v projektu United Progressive Fraternity, příležitostně pracuje jako studiový hudebník nebo soukromě vyučuje hru na basovou kytaru a kytaru.

Členové Mike Varty
(Narozen ***)
Vocals


Mike Varty je britský hudebník a hráč na klávesové nástroje, je nejznámější pro svoji mezinárodně spolupráci v progresivním rocku. Má katalog nahrávek s několika kapelami, včetně Shadowland, Landmarq, Credo, Infinite Sunday, The Mighty Rooster, Janison Edge. Pravidelně cestuje po Velké Británii, Evropě a po celém světě s těmito kapelami, stejně jako s DeeExpus, kde sdílí klávesovou roli s Markem Kellym z Marillion; a v The Mick Pointer Band v rané cover Marillion show "Script Revisited".

Mike začínal hrát na klavír a housle ve věku 4 let. V pozdějším věku vyměnil orchestry za rock 'n' roll ve své první kapele, což bylo folk-rockové trio HMV ze Somersetu. Na počátku 90. let si získal dobrou pověst v příhraniční oblasti Hampshire/Surrey u skupiny Study in Scarlet, progresivní rock s nádechem purpuru, i když hrál na basovou kytaru!

V roce 1993 si všiml inzerátu umístěného v místním hudebním obchodě od Clive Nolana a dostal práci koncertního hráče na klávesy u Shadowland. Rychle se stal řádným členem Shadowland a přispěl k napsání posledního studiového alba "Mad as a Hatter" vydaného v roce 1996.

Ještě v roce 1996 se Mike přidal k pravidelnějšímu vystupování s Credo, se kterými vydal dvě studiová alba "Rhetoric" (2005), "Against Reason" (2011) a živé CD/DVD "This Is What We Do" (2009). Mike se také ujal role producenta alb Credo a také nahrávání, zvučení a mixování společně s Karlem Groomem ze studia Thin Ice.

Zárodek další skupiny Janison Edge se zrodil kolem roku 1994 jako skladatelské partnerství mezi Mikem a Samem Collinsem (rozený Sue Element), kteří přivedli Iana Salmona (Arena, Shadowland), Dave Wagstaffe (Landmarq, Wishbone Ash) a Paula Browna (Medicine Man) v roce 1997 uvést hudbu do reality. Výsledkem bylo ikonické album "The Services Of Mary Goode", které vyšlo v roce 1999. Následovalo několik koncertů a EP "Live Acoustic Session" (2000), než Janison Edge zmizel v legendě prog scény. Ve skutečnosti nikdy nezmizeli, pouze byli zapojeni do jiných projektů a stále je plánováno druhé album...

V roce 1999 se Mike spojil se Stevem Heathem, jedním z členů jeho úplně první kapely HMV, tím, že se připojil k populární folk rockové skupině The Mighty Rooster, v níž hrál na klávesy a housle, a vystupovali v západní Anglii. The Mighty Rooster nahráli dvě studiová alba "Gargoyles" a "Red Room" (2002), živé DVD "Can’t Believe Your Eyes" (2003) a živé album "Can’t Believe Your Ears" (2003). Je smutné, že tato kapela nakonec skončila v roce 2005, ale znovu se objevila nakrátko v roce 2009. Mike stále občas hraje na akustické housle se zpívajícím Stevem.

V roce 2001 Mike také pracoval na dalším partnerství se Samem Collinsem, tentokrát na tvrdší hraně rocku, která doprovázela kultovní britské filmové parodii "Fluffy the English Vampire Slayer". Výsledkem byl Noscaferatu, který zahrnoval staré přátele prog scény Iana Salmona a Paula Browna na kytary a basu, Credo’s Martina Meadse z Credo na bicí a místního experimental/industrial metalového kytaristu Davida Hobbse. Noscaferatu v současné době zažívají oživení zájmu z generace Twilight a znovu vydali melodie jako "Espresso Requiem".

V roce 2005 se Mike připojil k Landmarq, aby vystoupil na jejich DVD "Turbulence" (2006) a zaznamenal klávesy na novém studiovém albu "Entertaining Angels", které vyšlo v roce 2012 a na kterém se také zavázal k produkčním povinnostem. Od roku 2008 Mike také spolupracuje s Ianem Salmonem a špičkovou jazzovou zpěvačkou Sue McCreeth jako Infinite Sunday a produkují luxusní ambientní jazzový chill-out. Jejich debutové CD vyšlo v červenci 2012. Od začátku roku 2012 Mike také převzal koncertní klávesové povinnosti ve skupině DeeExpus, kde se střídá s Markem Kellym z Marillion.

Mikeův titul v oboru elektroniky je vedl k založení studia Gargoyle Studio v Hampshire, UK, kde bylo nahráno album Janison Edge, a následně sloužilo k mnoha vydáním dalších kapel, se kterými pracuje. Produkoval Janison Edge, všechny The Mighty Rooster, dvě poslední CD Credo a poslední album od Landmarq. Mike má také talent na aranžování a produkci, který do značné míry čerpá z výuky klasické hudby a přirozeného muzikantství. Ve studiu také nahrává, aranžuje a produkuje řadu dalších kapel, včetně Tiny Fish na jejich nejnovější desce "The Big Red Spark" (2010).

Mike napsal a produkoval soundtrack ke kultovním filmům Foiled, Fluffy the English Vampire Slayer a parodickému snímku Big Chimp. Hudba původně nahraná pro Fluffy anglický Vampire Slayer byla nově remasterována a znovu vydána v březnu 2013 jako "Espresso Requiem" od Noscaferatu. Také komponuje originální hudbu pro různé malé filmy a animace.

V roce 2013 obdržel cenu pro nejlepšího hráče na klávesy od britské společnosti Classic Rock Society.

Členové Andy Allen
(Narozen ***, Stevenage, United Kingdom)
Vocals


Andy je velmi zkušený bubeník hrající ve všech stylech a žijící v Hertfordshire, Anglie. Má bohaté zkušenosti jak s živou scénou, tak s prací v nahrávacích studiích. Andy také působí jako zpěvák nebo hudební producent. Byl ovlivněn kapelami nebo hudebníky jako jsou Santana, Dave Weckl Band, Earth Wind & Fire, Stevie Wonder, Barry White či Take That.

Členové Wolf Campen
(Narozen ***)
Vocals


Wolf je britský zpěvák. Od roku 2018 je novým sólistou kapely Landmarq.

Členové
(Narozena 11. října 1969, Wallington, UK
zemřela 10. prosince 2022)
Vocals


Tracy je britská mnohonásobně oceněná vokalistka a hudebnice, v současné době působí hlavně jako členka a sólová zpěvačka progresivní rockové kapely Landmarq. Působila také v projektech/kapelách Dancing On Stones, Quasar a Strangers On A Train. Hodně spolupracovala s Cliuve Nolanem a Karlem Groomem. Její hudební začátky sahají od roku 1989 do současnosti s mnoha pozoruhodnými nahrávkami s různými kapelami a umělci. Tracy je známá svoji charismatickou přítomností na jevišti a širokým hlasovým rozsahem, má jedinečně svěží a návykový divadelní styl a rozsáhlý hlasový rejstřík. Dokáže stejně dobře podávat popové balady s citlivostí a zároveň mít příznačnou přesnost pro nejnáročnější hudební čísla i naprostou sílu požadovanou pro nejagresivnější rockové hymny. Tracy dobře rozvinula vnímání cross-overu a alternativních stylů a v roce 1995, znovu pak v roce 1998 získala mezinárodní cenu Classical Rock pro nejlepší ženskou zpěvačku. Nákažlivě otevřený komunikační styl vedl Tracy k tomu, aby se stala rovněž respektovanou učitelkou. V současné době pracuje se studenty školy Stratford GMS a uplatňuje mladistvý a energický přístup k porozumění, výkonu a potěšení z hudby.

Po mnoha změnách v sestavě skupina Quasar zkoušela zpěváky, Tracy odpověděla na inzerát kapely v Melody Maker a připojila se ke skupině. První práce Tracy pro Quasar začala na albu z roku 1989 "The Loreli" a byla to její první profesionální nahrávka. Přispěla rovněž texty na čtyři z pěti skladeb skupiny. Poté se skupinou hodně cestovali a koncertovali po dobu 18 měsíců.

Následující rok 1990 Hitchings spolupracovala s Clivem Nolanem a Karlem Groomem na vytvoření "Strangers On A Train". V kombinaci s Nolanovými klávesami a Groomovou akustickou a basovou kytarou nahráli album "The Key Part I: The Prophecy".

Po odchodu Damiana Wilsona z kapely hledali Landmarq nového sólistu. Hitchings ve snaze prozkoumat nové úsilí se připojila ke skupině. V roce 1998 nahráli vokálně zaměřené album "Science of Coincidence". Následující rok skupina nahrála živé album "Thunderstruck". V roce 2002 vydali raritní EP "Aftershock". V roce 2006 kapela nahrála další živé album s názvem "Turbulence - Live In Poland", které se objevilo na CD i DVD.

Texty alba byly inspirovány Hitchingsiným bojem s rakovinou. Jak uvedla Hitchings později v rozhovoru pro časopis ProgRock v roce 2013: "Všechny texty se zrodily z mých duchovních přesvědčení. Příběhy se přetvářely, když jsem překonávala rakovinu velmi netradiční metodou, jako součást přetváření mého života a pomoci mi zbavit se mého Nemesis." Kapela pokračovala v turné v roce 2013 na podporu nového alba.

Po první spolupráci s Nolanem a Groomem se trio rozhodlo znovu sejít, tentokrát však nahráli sólové album Tracy nazvané "From Ignorance To Ecstasy". Album bylo nahráno a vyšlo v roce 1991, Nolan se na albu podílel na textech, hudbě a klávesách. Album přináší Tracyin charakteristický divadelní vokál s mnoha harmoniemi, tak odlišným od její předchozí práce. Album je kombinací různých progresivních stylů s mnohem kratšími kompozicemi.

Po dokončení svého sólového alba přispěla Hitchings vokály na titulní skladbu alba Gandalfa "Gallery Of Dreams". V roce 1993 hostovala na debutovém albu skupiny Ulysses "Neronia". Zazpívala si ve dvou písních "Teenage Sweethearts" a "Forever Lost". V roce 1993 se Tracy znovu sešla s Groomem a Nolanem, aby nahráli druhé album, pokračování debutového alba kapely. Nahráli "The Key Part II: The Labyrinth". V tomto pokračování Nolan přizval zpěváka Alana Reeda zpívat spolu s Tracy v řadě duetů a sólových skladbách na albu. Část "I" i část "II" byly znovu vydány v roce 1998. V roce 1994 Tracy zpívala albu Gandalfa "To Our Children's Children". Nazpívala vokály v pěti z devíti písní na albu. Tracyin vášnivý a uklidňující hlas doplnily klávesy a symfonická aranžmá alba.

Na konci roku 1994 se Hitchings připojila k projektu Karla Grooma Blue Heat. Kapela nahrála na album deset písní, ale z neznámých důvodů ještě album nazvané "Dancing On Stones" nebylo vydáno. V letech 1992-1995 rovněž hostovala na různých projektech, objevila se v albech "Ring Of Roses", "Through The Looking Glass" a "Mad As A Hatter" pro projekt Shadowland dvojice Nolan/Groom. V roce 1993 se také objevila na albu "Heart Of David" od Petera Gee. V roce 1995 přispěla vokály na album Pendragon nazvané "Masquerade Overture". V roce 1999 přispěla vokály u několika písní pro vedlejší projekt Clive Nolana "Jabberwocky".

Dne 10. prosince 2022 zemřela zpěvačka Tracy Hitchingsová, která byla známá svým účinkováním ve skupině Landmarq nebo díky spoluprací s Clivem Nolanem. Informace o smrti umělkyně se objevila na facebookové stránce skupině Landmarq:
"S těžkým srdcem a velkým smutkem vám musíme oznámit, že po dlouhé nemoci zemřela naše skvělá kamarádka Tracy Hitchings. Nedávno oslavila šedesátiny... Tracy byla mimořádný talent a krásná lidská bytost. Jako velmi uznávaná členka Landmarq vytvořila jedinečný a významný přínos pro kapelu jako zpěvačka a skladatelka již více než dvacet let. Zanechala po sobě fantastický odkaz písní, který bude samozřejmě žít dál".

Členové Danny Martin
(Narozen ***)
Vocals


Danny je mladý, energický a technicky vyspělý hráč, který byl vybrán po sérii náročných konkurzů v Londýně v září a říjnu 2012. Je absolventem DrumTech a byl vychovávan především na prog stylu, zejména raných Genesis, King Crimson, Gentle Giant, Frank Zappa a Beefhear, z těch novějších Tool, Porcupine Tree, Amplifier a dalších.

V současné době vyučuje hru na bicí, nahráva studiově nebo koncertuje.

Členové Dave Wagstaffe
(Narozen ***)
Drums


Dave je nezávislý studiový a koncertní bubeník, působí také jako učitel hry na bicí se sídlem v Peterborough ve Velké Británii. Mezi kapely a umělce, s nimiž spolupracoval, patří Martin Turner's Wishbone Ash, Landmarq, John Wetton, Steve Howe, Ken Hensley, Oliver Wakeman, Davy O’ List, world music hudebník Cyrus Khajavi, The Illegal Eagles, prog kapely Quasar a Janison Edge, a mnoho dalších ve stylech hudby rock, jazz a world music. Dave mnoho let učil bicí na školách a univerzitách ve vělmém Londýně a byl učitelem bicích sad pro Ivor Arbiter Fender Rock School.

Dave se narodil ve Washingtonu v Sussexu v Anglii, ale školní roky strávil ve východní Anglii. Vášeň pro bicí objevil až po počátečním zájmu o klasickou kytaru ve věku kolem 11 let. Vstoupil do armády jako chlapec ve věku 15 let a krátkou dobu působil v plukovní kapele. Při útěku o dva roky později spolupracoval s několika místními kapelami, včetně své první nahrávací skupiny The Clouds. V roce 1969 začínal v jednom z jeho prvních outfitů nazvaném Second Sight. Krátce po jejich zániku raketově vyrazil do ještě většího neznáma, ale oni hráli většinou covery kapel jako The Nice, Jethro Tull, Cream a Jimi Hendrixe a některé z vlastních skladeb v podobném duchu. Bylo to docela dlouho před Quasar, když začal hrát v kapelách se sklonem k "prog" stylu. Když v roce 1971 poprvé přišel do Londýna, doporučil Patricku Morazovi starého kytaristu Toma Jonese, aby vyzkoušel Patrickovu novou kapelu nazvanou Mainhorse, která ale Davea minula. Když nakonec uslyšel jejich album a fantastické bubnování Brysona Grahama, který post získal, uvědomil si Dave proč.

Dave byl také jedním z asi 100 bubeníků, kteří vyzkoušeli novou kapelu Flash Pete Bankse, poté, co odešel z Yes. Po určité době, kdy obcházel konkurzy, založil heavy rockovou kapelu s basistou Mickem Pearlem nazvanou Argus se jménem ukradeném nestydatě z alba Wishbone Ash. Přestože se ji Dave snažil nasměrovat směrem k progu, není to příliš zřejmé při poslechu alba, které kapela vytvořila, které znělo hlavně jako blues-rockové a na turné vyjeli s kapelami jako Thin Lizzy, Pink Fairies, Lindisfarne, Brinsley Schwartz (s Nickem Lowem) a The Equals.

Další kapelou byla jazz-rocková skupina Anaconda od konce roku 1976, která hrála na londýnském jazzovém okruhu, včetně několika účinkování v Ronnie Scott's se Sarah Vaughn a Joem Passe. Anaconda byla velmi špatná kopie jedné z jeho oblíbených kapel všech dob Return to Forever, kdy se prostě spojili dohromady hudebníci, jako v případě RTF, kteří jsou v zásadě jazzovými hudebníky. Poté, co Anaconda skončila, pracoval s řadou kapel ve východní Anglii, včetně Abraxus, a také Supergrass, v níž působil bývalý zpěvák Samson Mark Newman. Vrátil se do Londýna v roce 1983 a připojil se k heavymetalové skupině Gaskin, která právě zahajovala práce na svém třetím albu. Kapele ale došla pára o rok později, takže Dave mohl vstoupit do prog rock kapely Quasar.

Když v roce 1985 narazil na Quasar, který byl aktivní již od roku 1978 a držel je pohromadě basista Keith Turner, bohužel přišel o jejich debut "Fire In The Sky". Následovalo pět a půl roku koncertování s kapelou, během nichž nahrál jejich druhé album "The Loreli" (1989) spolu s budoucí zpěvačkou Landmarq Tracy Hitchings. Objevil se také na kompilačním albu "Fire In Harmony" pro EMI.

Během tohoto období Dave také ve studiu nahrával pro kanadského hudebníka Rona Warrena Gandertona a britskou kapelu Vega. Když Quasar skončili, přidal se v roce 1990 ke kapele Landmarq, se kterou pokračoval v nahrávání a turné po dalších dvacet dva let a vydal s nimi sedm alb, včetně "Entertaining Angels" (2012) a Live DVD "Turbulence". Dave se také podílel na řadě dalších projektů, z nichž některé byly dlouhodobé a jiné krátkodobé. Ve studiích Thin Ice nahrával také sólové album bývalé zpěvačky Quasar a budoucí zpěvačky Landmarq Tracy Hitchings. Dalším projektem byla Kooch, skupina vedená world music hudebníkem Cyrusem Khajavim, která v roce 2000 nahrála druhé album skupiny s názvem "Zemzeme" (Whisper).

V letech 1992 až 1994 hrál s kapelou Willie a The Shakers spolu se zesnulým Tomem Lundym, která představovala "proměnlivou" sestavu hudebníků včetně kytaristů Jamese Litherlanda (Colosseum), Jamie West Orama (Tina Turner/The Fixx), Briana Willoughbyho (Strawbs), Dave Bunce (Jeff Beck), Boze Burrella (King Crimson), Clive Bunkera (Jethro Tull) a dalších. V roce 1995 spolu se Stevem Geeem, Uwe a Tracy vytvořili koncertní kapelu pro Johna Wettona a odjeli evropskou část jeho turné "Chasing The Dragon", spolu s klávesistou IQ Martinem Orfordem. Dave předtím nahrával s Martinem v krátkodobém projektu "NO" společně s Cliveem Nolanem.

V roce 1999 spolupracoval s kapelou Janison Edge, v níž působil budoucí klávesista Landmarq Mike Varty. Nahrával s kapelou jejich album "Services Of Mary Goode" ve studiích Thin Ice, po kterém následovala řada koncertů, včetně vystoupení na festivalu Prog Farm v Holandsku. V letech 1996-1997 hrál Dave dva roky s trubutní kapelou The Illegal Eagles.

Kolem roku 2000 začal spolupracovat s Oliverem Wakemanem, poprvé při nahrávání alba "The 3 Ages Of Magick", kde se ukázal i Steve Howe na kytaru. Poté následovaly desky "The View From Here" a "Mother's Ruin", které na pódiu při zahájení záznamu doplnil Rick Wakeman. V roce 2001 se Dave podílel na několika projektech s bývalým klávesistou Uriah Heep Kenem Hensleym. Poté, co hrál v jeho kapele na švédském rockovém festivalu, objevil se na jeho albu "Running Blind" a nahrál DVD pro label Classic Rock Legends.

V roce 2003 nahrál několik bicích partů pro druhé koncepční album Martina Darvilla s názvem "The Greatest Story Ever Told", a to spolu s Davem Kilminsterem a Andy Pyleem. V roce 2005 začal spolupracovat s kytaristou Davy O'Listem, bývalým zakládajícím členem The Nice, absolvoval řadu britských koncertů, hrál všechny staré klasické písně The Nice, plus nový materiál, který Davy napsal pro nové album. Z turné vyšlo živé album. Dave také hrál na Davyově novém albu z roku 2016 "Second Thoughts".

V letech 2009-2013 Dave hrál s Martinem Turnerem a Wishbone Ash, cestoval po světě a hrál na DVD/CD skupiny "Life Begins" a na živém 2CD "The Garden Party" spolu s Tedem Turnerem a Laurie Wisefieldem. Během posledních deseti let měl Dave také krátká působení v různých divadelních "muzikálech", včetně "West Side Story", "Grease", "Oliver", "Annie" a "Billy Liar".

Mezi další hudebníky, s nimiž v průběhu let hrál/jamoval nebo nahrával, patří Pete Banks, Patrick Moraz, Paul Young, Peter Haycock (Climax Blues Band), Mick Box, Trevor Bolder, Bernie Shaw a Phil Lanzon z Uriah Heep, Danny Kirwan (Fleetwood Mac), John Mizzaroli (Atomic Rooster), Hugh McDowell (ELO), Nick Turner (Hawkwind) a John Young (Asia, Scorpions). Současně také vyučoval hru na bicí na dvaceti školách a vysokých školách v Londýně, byl rovněž učitelem bicích pro Fender Rock School od Ivora Arbitra v průběhu roku 2000.

Krátce lze historii shrnout následovně:
1969-1971 - The Clouds a Second Sight
1972-1975 - blues rocková kapela Argus
1976-1977 - jazz/rocková kapela Anaconda
1978-1979 - učitel hry na bicí a studiová práce
1980-1982 - východoanglirská kapela Abraxus
1983 - NWOBHM kapela Gaskin
1985-1990 - prog rocková kapela Quasar, studiově s Ron Warren Ganderton a hard-rock kapelou Vega
1990-2012 - prog-rock kapela Landmarq, také záskoky u Johna Wettona, Ken Hensleyho, dua Oliver Wakeman/Steve Howe, prog kapely Janison Edge, world music hudebník Cyrus Khajavi a jeho projekt "East meets West" nazvaný Kooch, Davy O’ List z The Nice, tribute kapela The Illegal Eagles a Willy And The Shakers
2009-2013 - Martin Turner a jeho Wishbone Ash
2013 - současnost - Davy O’ List Band

Členové Gonzalo Carrera
(Narozen ***)
Keyboards


Gonzalo Carrera je španělský hráč na klávesy, který účinkoval v několika progresivních rockových kapelách. Je nejznámější jako bývalý člen britských progresivních rockových kapel Whimwise, Landmarq (2002-2005) a nověji Karnataka (2005-2010).

Carrera také dříve spolupracoval se španělskou progresivní rockovou kapelou Galadriel, která získala uznání od Anthonyho Phillipse (ex Genesis). Od přestěhování do Velké Británie v 90. letech pracoval s mnoha špičkovými jmény v progresivním rocku, včetně britsko-americké progresivní rockové kapely Quasar, jakož i na sólových projektech bývalých členů Hawkwind (Huw Lloyd-Langton), John Helliwell (Supertramp), Jethro Tull (Clive Bunker a Glenn Cornick), Karnataka (Nick May), The Nice (David O'List), Hugh McDowell (ELO), Damien Wilson (Rick Wakeman ), Yes (Peter Banks) a také jména jako Angie Brown (Rolling Stones, Kate Bush, Beverley Knight) a Kym Mazelle.

Nedávno také vstoupil do folk prog skupiny Karnataka a v nedávné době spolupracoval s kapelou The Ike Leo Trio, kterou tvoří Ike Leo na basu (Dick Henstall-Smith, Jazz Warriors) a také bubeník Dave Smith (Pete King). Spolupracoval také s klávesovým programátorem Andym Thomasem (Stevie Winwood, Geoff Downes, Stevie Wonder a mnoho dalších) a saxofonistou Mikem Parlettem (Roy Ayres, Simply Red, The Rhythm of Blues). V poslední době Gonzalo cestoval s britskou kultovní 70. kapelou Wild Turkey s bývalými muži Jethro Tull, Glennem Cornickem a Cliveem Bunkerem, Gary pickfordem Hopkinsem na vokály (dříve s Rickem Wakemanem), Johnem PugWashem Weatherem na Percussion z Gentle Giant atd.

Gonzalo nahrál EP s cílem získat finanční prostředky pro klasickou rockovou společnost s Heidi Jo Hines na zpěv, Denny Laine na kytary (Paul Mccartney & The Wings, Moody Blues) a Hugh Mcdowell na violoncello v písně napsané Daveem Winstanleyem. Gonzalo také vystoupil na narozeninové party Roye Orbisona v kytarovém centru Gibson v Londýně s kapelou David Stark Band spolu s Billy Burnettem (Fleetwood mac), Katie Wassell (The X factor), Kaycee Cole atd. Vystupoval také na charitativním festivalu s kapelou Heidi Jo Hines na festivalu v Ascotu ve We Will Rock s kriticky uznávanou umělkyní Jessie J. Gonzalo také nedávno vydal album "The Gathering Light" s ceněnou keltskou rockovou kapelou Karnataka, která má skvělé recenze od Ricka Wakemana v rádiu Planet Rock. Gonzalo také vystupoval s kytaristou Huwem Lloydem Langtonem z Hawkwind spolu s bubeníkem Johnem Lingwoodem (Manfredds man, Status Quo).

Carrera v současné době nahrává nové album s londýnskou fusion výbavou Infusion. Skupinu tvoří Carrera (klávesy), Danny Berdichewskie (kytary), Rob Statham (basa; dříve pracoval s Keithem Emersonem a Nucleus) a Olie Usiskin (bicí). Mezi hosty alba patří bubeník Pete Cater, kytarista John Etheridge (dříve Soft Machine), aranžér a pozounista Mike Gibbs (který spolupracoval s Janem Akkermanem, Peterem Gabrielem, Mahavishnu Orchestra a Jaco Pastorius), saxofonista John Helliwell (Supertramp), violoncellista Hugh McDowell (dříve E.L.O) a flétnista Rowland Sutherland.

Členové Steve Leigh
(Narozen ***, United Kingdom,
zemřel 20. ledna 2019)
Keyboards


Steve byl britský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je znám jako člen kapely Quasar. Působil také v kapelách Chemical Alice, Landmarq, Pre-Med a Tamarisk.

Později pracoval jako Manager of The Academy of Music & Sound na New College Swindon a Aylesbury College.

Steve Leigh zemřel o víkendu dne 20. ledna 2019 ve svém domě.

Členové
(Narozen 11. října 1969, Anglie)
Vocals


Je zpěvák známý z oblasti progresivním rocku. Nejznámější je jako zpěvák anglické progresivní kapely Threshold a z hostování na deskách kapel Headspace, Star One a Maiden United.

Damian byl sólovým zpěvákem kapely Landmarq a nahrál také čtyři neprogresivní písničkářská sólová studiová alba "Cosmas", "Disciple", "Live in Rehearsal" a "Let's Start a Commune". Vystupuje rovněž jako sólový umělec nebo často vystupuje s hostujícími hudebníky jako Damian Wilson Band. Poslední DWB turné bylo natočeno a vyšlo na DVD.

Pracoval hostitelsky v projektech Ayreon nebo Star One známého multiinstrumentalisty Arjena Anthony Lucassena či s Gary Hughesem. Damian také spolupracoval s Rick Wakemanem a jeho English Rock Ensemble, Guy Fletcherem, Ainou, After Forever, Mostly Autumn, Clivem Nolanem, Shadowland, Peterem Gee a Praying Mantis.

V roce 2007 se Wilson se vrátil k Threshold jako náhrada za sólového zpěváka Mac na turné "Live Reckoning". Nové Threshold album vyšlo až po odchodu Andrew "Mac" McDermotta v roce 2012. V současné době je také sólistou v projektu Maiden uniteD.

Zahrál si i hlavní roli Jeana Valjeana v Les Misérables při jejich UK National Tour. Damian získal celkem osmkrát ocenění "nejlepší zpěvák" od Classic Rock Society. Kolega zpěvák Ronnie James Dio o něm kdysi prohlásil: "Damian má jeden z nejvšestrannějších hlasů v rocku s neuvěřitelným rozsahem."

V listopadu 2011 Damian vydal retrospektivní dvojalbum s názvem "I Thought The World Was Listening 1997-2011", což je výběr obsahující 31 remasterovaných skladeb včetně nových verzí a předtím nevydaného materiálu. V březnu 2012 vyšlo remasterované jeho první album "Cosmas" pod názvem "Cosmas - Remastered".

Členové Ian "Moon" Gould
(Narozen ***)
Vocals


Ian Gould je rockový zpěvák a skladatel pocházející z Irska. Je znám z působení v mnoha projektech a kapelách jako jsou Medicine Man (1995), Landmarq, Big Silence a Fatal Exception. Ian byl v roce 1993 jako zpěvák roku od Classic Rock.

Ian se podílel na první desce kapely Medicine Man "The Journey" z roku 1995, kde se s ním objevili Clive Nolan (keyboards), Karl Groom (guitar), Peter Gee (bass) a John Bowman (drums). Medicine Man je projekt bubeníka Johna Bowmana, který celkově vydal tři alba, další dvě byly "A Dark and Dangerous Rhythm" (1997) a "Light My Darkness" (2000), ale již bez Ianovy účasti.

Hostoval také v projektu Dirtbox (UK) Marka Westwooda a Johna Jowitta na jejich desce "Uneasy Listening" z roku 1999 v písni "Clean".

V roce 2002 vystupoval pod hlavičkou projektu Martin Darvill & Friends, s nimiž nahrál album "The Greatest Show On Earth" (2002). Hlavním zpěvákem byl Ian Gould a Martin Darvill hrál na kytaru a klávesy. Základ kapely tvořili členové Darvillovy kapely Moon, mezi hosty patřili bývalý bubeník Who Kenny Jones, John Wetton (Asia, Uriah Heep), Al Stewart, David Kilminster (John Wetton), Don Airey (Deep Purple, Rainbow), Clive Nolan (IQ, Arena), Mick Pointer (ex-Marillion, Arena), Noel Redding (Jimi Hendrix) a další.

V roce 2002 se objevil také na desce "The Hound Of The Baskervilles" dvojice Clive Nolana a Olivera Wakemana, kde zpíval postavu nazvanou Seldon the Convict.

Členové Rob Lewis-Jones
(Narozen ***)
Vocals


Rob je britský zpěvák a herec. Je nejznámější ze svého krátkého působení v počátcích kapely Landmarq. Do kapely byl přijat herec a zpěvák Rob Lewis-Jones jako náhrada za Boba Daisleyho, který se rozhodl vrátit k jednodušším rockovým kořenům a kapelu opustil. Rob se pak objevil na jediné nahrávce ve skladbě "Suite St. Helen's" na kompilačním albu labelu SI Music "10th Anniversary".

Pak ale Rob zjistil, že jeho povolání je v divadlech a ne v nahrávacích studiích, a kapelu opustil. Nahradil jej Damian Wilson (později Treshold).


Studiové desky:
2014 Entertaining Angels Vinyl 2-LP Set
2012 Entertaining Angels
1998 Science Of Coincidence
1995 The Vision Pit
1993 Infinity Parade
1992 Solitary Witness
Ostatní nahrávky:
2015 RoadSkill - Live In The Netherlands (CD+DVD live)
2014 Origins (komp.)
2002 Aftershock
1999 Thunderstruck

DVD:
2015 RoadSkill - Live in The Netherlands
2006 Turbulence - Live In Poland (DVD live)


Skupina:
Tracy Hitchings - Lead & Backing Vocals, Vocal Arrangements
Mike Varty - Piano, Keyboards, Violin, Viola, Backing Vocals, Co-producer
Steve Gee - Fretted & Fretless Bass, Vocal Arrangements (04), Backing Vocals
Uwe D'rose - Electric & Acoustic Guitars
Dave Wagstaffe - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Hugh McDowell - Cello (07)
Laurent Hunziker - Saxophone (01,02,04,06)
Susanne Parry - Backing Vocals (01,08)
Sam Collins - Backing Vocals (04)
Steve Rispin - Vocal Arrangements (04,05)
Diskografie Entertaining Angels
2LP, vyšlo 2014, Plane Groovy, PLGLIM002 (UK) +4 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Entertaining Angels (8:31)
01. Entertaining Angels (8:31)
02. Glowing:
      I. Friends (4:05)
     II. Lovers (8:12)
03. Mountains Of Anglia (8:56)
04. Personal Universe (7:53)
05. Prayer (Coming Home) (5:38)
06. Turbulence (Paradigm Shift) (12:32)
07. Calm Before The Storm (16:11):
      I. Strange But Beautiful
     II. Spiderman
    III. From The Abyss

Bonus tracks on double CD/LP editions:
08. Walking On Eggshells (6:56)
09. Timeline (5:54)
10. Stormbrewing (2:09)
11. Thunderstruck (13:23)

Extra bonus tracks on 2012 SE double CD:
12. Right, Who's For Tea, Guys? (2:30)
13. Cornish Pastie Interlude (0:55)
14. Stuck On The M25 (2:10)
Total Time: (105:55)

Artwork: Alan Winterflood with Maria Lundy (photo)

Skupina:
Tracy Hitchings - Lead & Backing Vocals, Vocal Arrangements
Mike Varty - Piano, Keyboards, Violin, Viola, Backing Vocals, Co-producer
Steve Gee - Fretted & Fretless Bass, Vocal Arrangements (04), Backing Vocals
Uwe D'rose - Electric & Acoustic Guitars
Dave Wagstaffe - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Hugh McDowell - Cello (07)
Laurent Hunziker - Saxophone (01,02,04,06)
Susanne Parry - Backing Vocals (01,08)
Sam Collins - Backing Vocals (04)
Steve Rispin - Vocal Arrangements (04,05)
Diskografie Entertaining Angels
2CD, vyšlo 2012, Synergy Records, SYN005 (UK) SE with bonus CD +7 tracks 2CD 2012, Synergy Records, SYN007 (UK) SE with bonus CD +4 tracks

Seznam skladeb:
01. Entertaining Angels (8:31)
02. Glowing:
      I. Friends (4:05)
     II. Lovers (8:12)
03. Mountains Of Anglia (8:56)
04. Personal Universe (7:53)
05. Prayer (Coming Home) (5:38)
06. Turbulence (Paradigm Shift) (12:32)
07. Calm Before The Storm (16:11):
      I. Strange But Beautiful
     II. Spiderman
    III. From The Abyss

Bonus tracks on double CD/LP editions:
08. Walking On Eggshells (6:56)
09. Timeline (5:54)
10. Stormbrewing (2:09)
11. Thunderstruck (13:23)

Extra bonus tracks on 2012 SE double CD:
12. Right, Who's For Tea, Guys? (2:30)
13. Cornish Pastie Interlude (0:55)
14. Stuck On The M25 (2:10)
Total Time: (105:55)

Artwork: Alan Winterflood with Maria Lundy (photo)

Skupina:
Tracy Hitchings - Lead & Backing Vocals, Vocals Arrangement (08)
Uwe D'Rose - Electric & Acoustic Guitars
Steve Leigh - Piano, Synth, Backing Vocals
Steve Gee - 4 & 6-string and Fretless Bass, Backing Vocals
David Wagstaffe - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Delia Smith - Backing Vocals (08)
The Landmarquettes - Kid Vocals (08)
Diskografie Science Of Coincidence
Vyšlo 1998, Cyclops, CYCL 119 (UK)

Seznam skladeb:
01. Science Of Coincidence (5:14)
02. The Vision Pit (12:15)
03. Heritage (5:43)
04. Summer Madness (7:43)
05. Lighthouse (10:57)
06. Between Sleeping And Dreaming (4:33)
07. More Flames For The Dancer (6:38)
08. The Overlook (10:11)
Total Time (63:16)

Recorded at Arena Studio, London, England, February/March 1998
Drums recorded at Thin Ice Studio, Surrey, England
Produced: Mike Stobbie
Engineered: Mike Stobbie & Teo Miller
Mixed: Teo Miller
Mastered: Steve Rooke at Abbey Road Studio, London, England
Design, Graphics, Artwork and Photography: Steve Gee
Additional layout and preparation: Matt Goodluck

Skupina:
Damian Wilson - Lead & Backing Vocals, Vocal Arrangements (02,04,05,07)
Uwe D'Rose - Electric & Acoustic Guitars, Vocals (06)
Steve Leigh - Piano, Synths, Orchestrations
Steve Gee - Fretted, 6-string & Fretless Basses, Vocal Arrangements (04), Vocals (06)
David Wagstaffe - Drums, Percussion
Hosté:
John Carson - Vocals (06)
Clive Nolan - Vocals & Vocal Arrangements (09), Orchestrations
Paul Jude Wilson - Vocals (06)
Tracy Hitchings - Vocals (09)
Diskografie The Vision Pit
Vyšlo 1995, SI Music, SI3073-2 (Netherlands)
CD 2002, Cyclops, CYCL 118 (UK)

Seznam skladeb:
01. Cutting Room (5:09)
02. Pinewood Avenue (6:24)
03. Infinity Parade (Part 1 to 5) (8:37)
04. Game Over (7:44)
05. All Performers Stand Alone (4:38)
06. Narovlya (Part 1 to 6) (11:09)
07. Ten Million And One (4:30)
08. Bed Of Nails (7:15)
09. Hanblechia (the Vision Quest) (4:39)
10. To Do Or Die (2:31)
Total Time: (62:36)

Producer: Clive Nolan
Engineer, Mixed: Clive Nolan and Karl Groom
Engineer: Rob Aubrey
Mastered: Chris Blair
Design, Artwork: Robin Zuiderveld
Photography: Steve Gee, Cees Verhoeven

Skupina:
Damian Wilson - Lead & Backing Vocals
David Wagstaffe - Drums, Percussion
Uwe D'Rose - Electric & Acoustic Guitars
Steve Leigh - Piano, Synths, Orchestration (02,04)
Steve Gee - Fretted & Fretless Bass, 12-string Guitar & Keyboards (01)
Hosté:
Clive Nolan - Orchestration (2)
Eileen Ruthford - Vocals (07)
Diskografie Infinity Parade
Vyšlo 1993, SI Music, SIMPly THIRTY-TWO (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. Solitary Witness (6:50)
02. Gaia's Waltz (6:05)
03. Landslide (3:55)
04. Ta'Jiang (16:31)
05. Tailspin (Let Go The Line) (8:37)
06. The More You Seek The More You Lose (5:41)
07. Embrace (6:30)
Total Time: (54:27)

Bonus track on 2002 reissue:
08. Borrowed mind (5:28)

Recorded at Thin Ice Studios, Maidenhead, England, March 1993
Produced andEngineered: Clive Nolan and Karl Groom
Mastered: Peter Brussee at Digipro, Soest, The Netherlands
Sleeve Design: Willebrord Elsing
Phorography: Steven Van Der Hoeff
Artwork: Willebrord Elsing

Skupina:
Damian Wilson - Vocals
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Leigh - Keyboards
Steve Gee - Fretted & Fretless Bass
David Wagstaffe - Drums
Hosté:
Ian Salmon - Guitars (06)
Diskografie Solitary Witness
Vyšlo 1992, SI Music, SIMPLY FOURTEEN (Netherlands)
CD 2002, Cyclops, CYCL 116 (UK) with a bonus track and new cover art

Seznam skladeb:
01. Killing Fields (4:51)
02. Forever Young (8:51)
03. April First (4:53)
04. Foxing The Fox (4:25)
05. Terracotta Army (6:35)
06. Freefall (3:32)
07. Tippi Hedren (7:40)
08. After I Died Somewhere (3:32)
09. Suite - St. Helens (9:40):
      a. Release
      b. Reprieve
      c. Rebirth
      d. Reprise
10. Borders (5:00)
Total Time: (59:33)

Bonus track on 2002 reissue:
11. Suite - St. Helens (Alternate version) (5:26)

Recorded at Thin Ice Studios, London, England, March 1992
Produced and Engineered: Clive Nolan and Karl Groom
Mastered: Peter Bruseée at Digipro, Soest, Holland
Artwork: Willebrord Elsing
Photography: Joan Callan


Skupina:
Tracy Hitchings - Lead Vocals
Uwe D'rose - Guitars
Steve Gee - Bass, Vocals
Mike Varty - Keyboards, Vocals
Daniel Martin - Drums
Hosté:
Diskografie RoadSkill - Live In The Netherlands
Vyšlo 1. června 2015, Synergy Records, SYN 009 (UK)

Seznam skladeb:
CD01. Turbulence (10:47)
02. Personal Universe (9:14)
03. Glowing (11:51)
04. Stormbrewing (1:36)
05. Thunderstruck (14:02)
06. Prayer (5:42)
07. Calm Before the Storm (16:33)
      i. Strange But Beautiful
     ii. Spiderman
    iii. Into the Abyss
08. Entertaining Angels (8:02)
Total Time: (77:47)

DVD
01. Mountains Of Anglia
02. Turbulence
03. Personal Universe
04. Glowing
05. Stormbrewing
06. Thunderstruck
07. Prayer
08. Walking On Eggshells
09. Calm Before The Sstorm
10. Entertaining Angels
Plus interviews with the and bonus features

Recorded during the band's last tour in 2013 at De Boerderij in the Netherlands
Produced: Mike Varty

Skupina:
Disc One
Tracy Hitchings - Lead Vocals
Uwe D'rose - Guitars
Steve Gee - Bass, Fretless Bass, Vocals
Mike Varty - Piano, Keyboards, Violin, Viola, Vocals
Dave Wagstaffe - Drums, Percussion, Vocals
Disc Two
Damian Wilson - Lead Vocals
Uwe D'rose - Guitars
Steve Gee - Bass, Fretless Bass, Vocals
Steve Leigh - Keyboards
Dave Wagstaffe - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Origins
Vyšlo 16. června 2014, Synergy Records, SYN 008

Seznam skladeb:
Disc One - The Tracy Years (72:56)
01. Science Of Coincidence (5:16)
02. Lighthouse (10:55)
03. Between Sleeping And Dreaming... (Live) (9:31)
04. Tailspin (Let Go the Line) (Live) (5:17)
05. After I Died Somewhere (Live) (4:41)
06. Heritage (The Tracy Years) (Live) (5:55)
07. Turbulence (Paradigm Shift) (12:32)
08. Personal Universe (7:32)
09. Origins (New Song) (10:58)

Disc Two - The Damian Years (73:37)
01. Killing Fields (4:55)
02. Forever Young (8:56)
03. Borders (5:01)
04. Solitary Witness (6:52)
05. Ta' Jiang (16:33)
06. Embrace (6:32)
07. Pinewood Avenue (6:24)
08. Narovlya (11:09)
09. Bed of Nails (7:13)
Total Time: (146:33)


Skupina:
Dave Wagstaffe - Drums
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Steve Leigh - Keyboards
Tracy Hitchings - Vocals
Hosté:
Diskografie Aftershock
Vyšlo 2002, Cyclops, CYCL 124

Seznam skladeb:
01. The Vision Pit (10:23)
02. Heritage (5:56)
03. After I Died Somewhere (4:42)
04. Medley: Ta Jiang/Narovlya (8:12)
05. Lighthouse (11:03)
06. Embrace (6:30)
Total Time: (46:46)


Skupina:
Tracy Hitchings - Vocals
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Leigh - Keyboards, Back Vocals
Dave Wagstaffe - Drums, Back Vocals
Steve Gee - Bass, Back Vocals
Hosté:
Diskografie Thunderstruck
Vyšlo 1999, Cyclops, CYCL 120 (UK)
1999, Synergy Records, SYN003 (UK)
Seznam skladeb:
01. Pinewood Avenue (6:14)
02. Solitary Witness (5:38)
03. Science Of Coincidence (4:44)
04. Tailspin (5:02)
05. The Overlook (9:20)
06. Between Sleeping And Dreaming (9:18)
07. Borders (4:33)
08. Summer Madness (10:47)
Total Time: (58:40)

Recorded in Europe over 1998 and 1999
Mixed: Karl Groom at Thin Ice Studios, England
Additional engineering: Clive Nolan
Compiled and Mastered: Rob Aubrey at Nomansland
Photography: Milly Kusmic, JJ De Haan, Freek Wolf, Ricardo Godbschalt, Ian Moffat and Landmarq
Artwork: The Stock Market
Layout: Clive Nolan


Skupina:
Tracy Hitchings - Vocals
Uwe D'Rose - Guitars
Steve Gee - Bass
Mike Varty - Keyboards
Dave Wagstaffe - Drums
Hosté:
Steve Leigh - Keyboards
Diskografie Turbulence - Live In Poland
Vyšlo 2006, Metal Mind Productions, MMP DVD 0062 (Poland)

Seznam skladeb:
01. Entertaining Angels
02. Calm Before The Storm
      Part 1. Strange But Beautiful
      Part 2. Spiderman
      Part 3. From The Abyss
03. Prayer
04. Thunderstruck
05. Walking On Eggshells
06. Landslide
07. Timeline
08. Mountains Of Anglia
09. Lighthouse
[Bonus Video]:
10. Between Sleeping And Dreaming (Recorded Live At The Whitchurch Festival 2000)
11. Killing Fields (Recorded In Uden, Holland 1993)
12. Dancing On Stones - Why Am I Standing
13. Janison Edge - Services Of Mary Goode (Recorded At Progfarm Festival Holland)
14. Janison Egde - Beneath The Boy (Recorded At Progfarm Festival Holland)
[Bonus Audio]:
15. Solitary Witness (Recorded Live In Uden, Holland 1995)
16. Freefall (Recorded Live In London 1993)
17. Instrumental Medley (Recorded Live In Belgium 1998)
      a. Killing Fields
      b. Cutting Room
      c. Ta'Jiang
      d. Narovlya
18. Science Of Coincidence (unreleased single version 1998)
19. Summer Madness (unreleased single version 1998)
20. Do Or Die! (unreleased studio version 1995)
Total Time: (79:32)

Plus:
- Band History
- Interview
- Photo Gallery
- Discography
- Desktop Images
- Weblinks


Leigh, D'Rose, Hitchings, Wagstaffe, Gee
(left to right) Uwe D'Rose: guitars, Mike Varty: keyboards and backing vocals, Daniel Martin: drums, Tracy Hitchings: lead vocals, Steve Gee: bass guitars, bass pedals and backing vocals
Landmarq 2019 (l to r): Uwe D'rose, Wolf Campen, Andy Allen, Steve Gee, Mike Varty

Oficiální stránky:
http://www.landmarq.net/
https://www.facebook.com/landmarqtheband/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  6.2.2021 
Menu Poslední aktualizace: 20.12.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©