Koi


Zpět
U švédského outfitu KOI lze vystopovat jejich vznik až do roku 2001 do Gothenburgu, kdy Patrik Andersson (kytary, vokály) a Markus Mönttinen (bubny) začali diskutovat o vytvoření kapely. Následovány různé projekty a školní skupiny. Při jednom takovém setkání se krátce poté zrodil další projekt s Patrikem Anderssonem a Eemem Rantou (kytary), který začal hrát na kytaru s konkurenty, aby mohl přehrávat sóla Metallica s ne málo úpravami. Tyto dvě cesty se ale nakonec pomalu setkávaly až se nakonec setkaly, což způsobilo "velký třesk" vzniku Koi. Kolem roku 2006 se k nim prostřednictvím různých školních projektů připletli Joni Kaartinen (basy) a Roberd Palm (klávesy, klavír), což nakonec vedlo k vytvoření KOI.

Začínali jako čistě metalová kapela, velmi brzy ale objevili výhody neomezování jakýchkoli hudebních hranic a přesunuli se od tohoto žánru kvůli touze dokázat, že ještě všechno nebylo v hudbě dokončeno. Jejich jediným vodítkem bylo snažit se udělat něco nového a čerstvého, překvapit se, objevit to zvláštní mrazení, které je čím dál tím silnější, čím hlouběji se do toho ponoříte. Jejich cílem bylo pokusit se dokázat, že všechno v hudbě ještě nebylo dokončeno!

Rozšířili se svoji hudební paletu z původního metalového stylu, který zpočátku preferovali a začali si vytvářet vlastní progresivní rockový hudební styl. S tímto vědomím nahráli v roce 2009 debutové album "In Tomorrow Hid Yesterday", které zveřejnili na své webové stránce ke stažení zdarma na Vánoce 2009. Jeho zvuk lze pravděpodobně nejlépe popsat jako kombinace hudby kapel Porcupine Tree, Opeth a Katatonia nebo Liquid Scarlett, které členové uvedli jako jejich vlivy. Hudba kapela byla označena značkou indie prog. S albem jim vypomohl i hostující Pia Henoch excellentní hrou na cello. O několik měsíců později Koi podepsali smlouvu s vydavatelstvím Progress Records, které znovu vydalo jejich album v srpnu 2010.

A pak nastala v životě kapely pauza oživovaná občasnými informacem na jejich facebookové stránce. Dne 6. června 2010 se objevila zpráva, že pracují na svém druhém albu, které bude velmi progresivní a v roce 2011 se vrátí kvůli tomu zpátky do studia. A opět několikaletá pauza.

Dne 2. července 2014 napsali, že se opravdu snaží vytvořit nové album Koi, ale nejsou pro to ty správné okolnosti, protože členové kapely žijí příliš daleko od sebe.

Po šestileté přestávce od jejich alba se 28. února 2016 objevila zpráva, že pracují "stále" na jejich druhém albu. Uvedli, že mají asi už hodinu a půl napsaného materiálu, takže deska se opravdu blíží. Napsali doslova: "Jsme velmi spokojeni se skladbami a tím, jak se formují. Nemůžeme se dočkat, až vám to ukážeme! Doufáme, že jste na nás všichni nezapomněli!"

A opět nastala v činnosti kapely pauza. A to je škoda, protože jejich hudba za to opravdu stojí. Třebas můžete začít skladbou "Less Than Abstract".

Zpět
Členové:
Patrik Andersson - Guitars, Vocals
Roberd Palm - Keyboards, Piano
Eemu Ranta - Guitars
Joni Kaartinen - Bass
Markus Mönttinen - Guitars - Drums


O jednotlivých členech kapely nejsou
k dispozici žádné informace.

Pouze se dne 19. červenec 2010 objevila informace,
podle níž, příští týden (onoho roku) Patrik a Emu
začínají nahrávat debutové album svého dalšího projektu
While The City Sleeps.

Basista Joni Kaartinen také působí jako člen
Alternative Rock/Heavy Metal kapely We Are The Catalyst.

Kytarista a zpěvák Patrik Andersson je také členem švédské
Black/Sludge Metal/Hardcore kapely This Gift Is A Curse.

Zpět


Skupina:
Eemu Ranta - Guitars
Joni Kaartinen - Bass
Markus Mönttinen - Drums
Patrik Andersson - Guitars, Vocals
Roberd Palm - Keyboards, Piano
Hosté:
Pia Henoch - Cello
In Tomorrow Hid Yesterday
Vyšlo 24. srpna 2010, Progress Records, PRCD 039

Seznam skladeb:
01. The Rabbit (6:46)
02. Woddnote (6:15)
03. Terminal Souls (9:02)
04. Navigated To The Blank Undrawn (5:58)
05. In Tomorrow Hid Yesterday (6:30)
06. In a World of a Child's Mind (0:50)
07. Eventide (6:21)
08. Breaking The Day (4:40)
09. Metamorphosis (1:25)
10. Swaying To Sleep (0:42)
11. Less Than Abstract (8:38)
Total Time (57:07)


Zpět

Snad jediná fotografie kapely, která se objevuje v mnoha variantách.

Oficiální stránky:
http://koi.band
http://www.progressrec.com/the_label/koi_ithy-reviews.html

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  1.10.2017 
Menu Poslední aktualizace: 23.6.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!